gratis Aanbesteding betonwerk doorlaatsluis Brouwersdam intermeubel Modeshow voor Plattelands vrouwenbond afd. Brouwershaven Kissingers missie op rand mislukking Noordelijken drukken door in Vietnam Vermaning dient klacht in Schooljeugd zorgde voor inplant van vijftig beuken Schoolleerlingen Bruinisse gaven inhoud aan boomplantdag meubelkrant Dit jaar geen taptoe DIT IS HULST... AGENDA 2 In 1978 voltooid DEN HAAG, 20-3. Iu mei zal Rijkswaterstaat het be- tonwerk voorde doorlaatsluis iu de Brouwersdam aan besteden, waarmee het werk aan deze sluis in een nieuwe fase zal komen. De bouwput, waaraan men thans bezig is en die 300 bij 50 meter meet, zal in juni gereedkomen. Als alles naar wens verloopt zal de sluis in 1973 gereed zün. De kosten worden geraamd op f 40 miljoen. De dam door het Brouwershavensche Gat werd in mei 1971 gesloten. In 1974 werd begonnen aan de bouw van een doorlaatsluis in deze dam, maar de inzichten ten aanzien van het geheel zyn inmiddels veranderd, aldus het ministerie van verkeer en waterstaat. de nieuwe is uit boordevol nieuwe ideeën meelstraat 31 zierikzee Kind overleeft diepe val VLISSINGEN, 19-3. De driejarige Willy Veen'endaal uit Vlissingen is na een val van acht meter zwaar gewond opgenomen in een zieken huis. Het meisje heeft waarschijnlijk spelenderwijs een raam geopend. De vader van het meisje lag te slapen toen zij viel Haar moeder was niet thuis. In het oorspronkelijke deltaplan zou de doorlaatsluis in de Brouwers dam tezamen met sluizen in andere deltadammen dienen om na de afr sluiting van de Oosterschelde, het zuidelijk deltabekken, d.w.z. Ooster- scheldebekken. Grevelingenmeer en Veerse Meer te ontzilten en zoet te houden. Later ging men hier anders over •denken. Dit hield sterk verband met de gewijzigde ideeën over de afslui ting van de Oosterschelde. Men gaat er thans vanuit het gety in de Oos terschelde te kunnen handhaven. Kind onder trein ROOSENDAAL, 19-3. De 9-jarige F. Peeters uit Roosendaal is door een trein overreden, toen hij met zijn fiets tussen de halve spoorweg- bomen van de overgang op de Lage- weg in Roosendaal reed. Het kind was op slag dood. Het treinverkeer liep een half uur vertraging op, die treinen zijn opge heven en een Intercitytrein moest worden omgeleid. De autogordel en de verzekering AMSTERDAM, 19-3. Wanneer be trokkenen bij een verkeersongeval, in strijd met de wettelijke bepalin gen, de autogordel niet hebben ge bruikt, kan deze nalatigheid een ele ment vormen van medeschuld aan de gevolgen van het ongeval. Dit as pect kan een rol spelen bij de scha- derégeling. Dit staat in een verklaring van de Nederlandse Vereniging van Auto mobiel Assuradeuren, die dinsdag middag tijdens een persconferentie ter gelegenheid van de autogordel campagne van „Veilig Verkeer Ne derland" is uitgegeven. In elk geval tot aan een mogelijke Philipsdam: dit is een compartimen- teringsdam die is geprojecteerd van af de Grevelingendam naar St. Phi- lipsland. DEN HAAG, 20-3. Er komt dit jaar geen taptoe. In een brief aan enkele gemeenten die hadden opge geven de taptoe van-Delft te willen overnemen, heeft de minister laten weten dat de tijd voor voorbereiding te kort is. De taptoe werd tot nu toe jaarlijks rond augustus in Delft ge houden. Examencijfers van invloed bij loting' DEN HAAG, 19-3. Toelating van eerstejaarsstudenten aan een studie richting waarvoor een Numerus Fi xus geldt, zal volgend jaar geschie den volgens een systeem van gewo gen loting, waarbij de hoogte van het gemiddeld eindexamencijfer be palend is voor dé kans op inloten. Dit heeft de Tweede Kamer woensdag besloten. Kerncentrale Borsele MIDDELBURG, 19-3. Begin april wordt de kerncentrale Borsele op nieuw in bedrijf gesteld Dit staat woensdagavond in een communiqué van de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM). Op 15 januari werd de centrale stilgelegd voor de jaarlijkse splijtstofwisseling en voor inspektie en revisie van de hele cen trale. BROUWERSHAVEN, 19-3. In een volle zaal van het verenigingsge bouw hield de Bond van Platte landsvrouwen afd Brouwershaven een modeshow, die verzorgd werd door drie firma's uit Zierikzee t.w. Hclty - kleding. Drehsen Poelll - hoeden en Verton - schoenen en tas sen. Na een kort welkomstwoord dooi de presidente, mevr. Veerman-de Boer was de eer aan de drie firma's Mevrouw Holty stond achter de speaker en gaf uitleg over de kle ding der mannequins. De mannequins waren gekozen uit leden van de afdeling en deden het met een geboren aanleg. Een harte lijk applaus viel menig geshowd model ten deel. Speciaal de kinderen die voor de pauze showden trokken de aandacht met jurkjes, spykerpakjes en schort jes Dc kollektie was veelzijdig want voor elke leeftijd, maat en smaak was er iets voorhanden. De regenjassen zijn vlot „klok kend", veel in corduroy, de bijpas sende hoeden, fleurig en groot van model terwijl de schoenen minder plomp zijn dan voorheen en sommi ge met een houten zool Ook de com binatie schoen en tas was vaak uniek. In de jurken was er ook voor „elk wat wils". Sportief en klassiek en vooral de laatst geshowde modellen gaven het idee van een sprookjes achtig tuinfeest. Na een hartelijk applaus dankte mevr. Holty de mannequins en bood hen een bloemetje aan en wenste allen „tot ziens". Op haar beurt dankte mevr. Veer man allen dié op enigerlei wijze aan deze avond hadden meegewerkt en wenste allen wel thuis. Vraag aan de koningin LONDEN, 19-3. De Ameri kaanse aktrice Barbra Strei sand verraste in Londen ko ningin Elizabeth, toen zij, el kaar ontmoetten op de ko ninklijke filmpremière van Funny Lady. „Majesteit, waarom dragen de vrouwen handschoenen wanneer ze u ontmoeten en de mannen niet", vroeg miss Streisand. De koningin, verrast dpor de breuk in het protocol dat voorschrijft dat alleen zij het is die vragen stelt, leek even uit het veld geslagen en zei toen: „Ik weet het eigenlijk niet. Traditie, denk ik". Miss Streisand, gekleed in fluwelen mantel met capu chon, leek niet tevreden met het antwoord, keerde zich naar haar kapper en vriend Jon Peters, en zei: „Veel wij zer ben ik niet, he". De traditie waarover de ko ningin het had gaat waar schijnlijk terug tot de middel eeuwen, toen ridders hun ma liënkolderhandschoenen afde den alvorens de hand van een dame aan de lippen te bren gen.. LAATSTE NIEUWS NEW YORK, 20-3. Kissingers vre desmissie in het Midden-Oosten „staat op de rand van mislukking". Dit heeft dc Amerikaanse omroep CBS gemeld. Correspondent Marvin Kalb van de CBS die de reis van de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken meemaakt, zei dat er drie gro- le terreinen van verschil van me ning tussen Egypte cn Israël bestaan. Israël wil dat alle ontruimde ge bieden van dc Sinaï -gedemilitali seerd worden Egypte wil slechts een smalle gedemilitariseerde zone zo dat zyn leger dc strategische passen in de Sinaï onder controle zal heb ben. Israël wii dat de VN-troepen een definitief mandaat voor het be houd van de vrede hebben Egypte stemde in met het mandaat voor slechts een jaar. Israël dringt aan op „negen ele menten van non-belligerentie". Egypte verwierp dit concept maar zou misschien onofficieel enkele ele menten daarvan aanvaarden. Toen het Israëlische kabinet woensdag bijeenkwam, erkende ie dereen dat dé kloof tussen beide zij den aanzienlijk was cn dat de stand- püntén zich verhardden. Kalb voeg de hieraan toe dat dr Kissinger „zich zorgen maakte over het mogelijke mislukken van zijn onderhandelin gen". SAIGON, 20-3. President Nguyen van Thieu heeft donderdag het ver lies van drie belangrijke steden in het Centrale Hoogland toegegeven: Kontum, Pleiku en Ban Me Thuot. Hij zei dat de communisten in ge heel Zuid-Vietnam in het offensief zijn. In een radiotoespraak sprak de president hét bericht tegen dat de regeringstroepen ook de stad Hué hadden opgegeven. Ook ontkende hij dat hij van plan was Dalat in het Centrale Hoogland te laten ontrui men. In het Centrale Hoogland hebben wij te doen met een viervoudige ^overmacht, aldus Thieu. Van Zuidvietnamese 'militaire zij de wordt gemeld, dat de strijdkrach ten van de regering ook de stad Quang Tri in het verre noorden heb ben opgegeven. Ongeveer 200.000 mensen zouden als gevolg van het noordelijk offen sief huis en haard hebben verlaten. ASSEN, 20-3. De amateur-archeo loog Tjerk Vermaning zal een aan klacht indienen wegens grove be schuldiging 'en belediging tegen prof. dr. H. T. Waterbolk. Dat heeft hij woensdagavond gezegd in het dis- WAT" ttQT 01 bilt Verwachting tot vrijdagavond: Enkele opklaringen Opklaringen, vooral in het noorden van het land, maar in het zuiden eerst nog regen; tot krachtig of ma tig afnemende wind tussen noordoost en oost; minimumtemperaturen van om het vriespunt in het noordoosten tot 4 graden in het zuiden van het land; maxima morgen omstreeks 5 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 21 maart. Zon op 6.42, onder 18.54 Maan op 11.29, onder 2.57 Eerste kwartier: 20 maart (21.05) HOOG- EN TAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 21 maart 8.22 20.58 2.01 14.35 Doodtij: 23 maart. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 20-3. Het K.N.M.I. deelt mede: Naar het zich laat aanzien zal het vrijdag droog weer zijn en kun nen ér enkele opklaringen voorko men. Deze verandering in het weer type wordt veroorzaakt door dat een gebied met hoge barometerstanden zijn invloed geleidelijk naar onze omgeving uitbreidt. Dit Hogedrukge- bied brengt al enkele dagen zonnig weer in Scandinavië, waarbij over dag maxima van circa 7 graden ge meten worden. In de nacht daalt het kwik daar nog op veel plaatsen tot 8 graden onder nul. In onze streken kwam de tempera tuur in de nacht van woensdag op donderdag niet meer onder het vriés- punt. Er was véél bewolking en het bleef hard waaien. In het midden én zuiden van het land regende het bovendien nog geruime tijd. Deze regenzone hing samen met een de pressie, die via noordoost Frankrijk naar het zuiden trok. Vrijdag zal de ze storing boven zuid-Europa aanko men en daar weer voor een ver slechtering van het weer zorgdragen. triktsbureau van de Rijkspolitie te Assen. Hij was zojuist op vrije voeten ge steld nadat hij dinsdagmiddag ver dacht van vervalsing was aangehou den. Hij heeft kontakt opgenomen met de advocaat mr. G. M. Doornbos in Assen, die zijn belangen zal be hartigen. J Boomfeestdag Renesse HOOGEVEEN. KIP-kampeerwa- gens in Hoogeveen heeft bij het Ge westelijk Arbeidsburo 'n ontslagver gunning aangevraagd voor 38 pro- duktiemedewerkers en negen kan- tooremployes Het personeelsbestand van KIP dat vorig jaar nog 550 per sonen omvatte, daalt daardoor nu tot 220. RENESSE, 19-3. Woensdagochtend plantten de leerlingen van de 5e en 6e klas van de o.l.s. ,,'t Stacpcrof" 50 jonge beuken langs het fietspad aan de Laone. Zij waren daar voor om 10 uur van school vertrokken Wet houder L. C. Hoogerhuis was namens de gemeente Westerschouwen op het planttcrrein aanwezig. Doordat ook elders in de gemeen te dergelijke boomplantakties wer den gehouden moest het college zich verdelen over de gemeente, zodat burgemeester Everwijn hier niet aanwezig kon zijn aldus dc heer Hoogerhuis, die memoreerde dat dit nu de 4c keer is dat de gemeente Westerschouwen akticf meedoet aan de Nationale Boomfeestdag. De heer Hoogerhuis vond het zeer nuttig dat de schooljeugd nu zelf akticf kon zijn wat betreft het planten van bo men en struiken in hun eigen om- HULST. Hel stadhuis van Hulst is gebouwd in de periode 1523-1534. Dc toren, voltooid in 1547, draagt een dubbel gouden adelaar, geschonken door Maximiliaan van Oostenrijk. De wekelijkse markt, de iwlksmassa en de vele oud-gcrestaurccrde gevel tjes, geven de Markt een typisch „Hollands" aanzicht. BRUINISSE. 19-3. Aan dc boom feestdag werd rok door dc beide ba sisscholen tc Bruinisse deelgeno men. Hel was voor de derde maal dat Bruinisse deelnam aan de boom plantdag. dit jaar samen met nog een gemeente op Schomvcn-Duivc- land. Door de leerlingen uit klos vijf cn zes van beide basisscholen werden, onder barre weersomstandigheden, enkele boompjes geplant in ver- Zlerlkzee 't Lange Uus: Kunstexpositie, 9.00- 12.00, 13.30-18.00; donderdag 19.00- 21.00. Maandag en zondag gesloten. Donderdag 20 maart Zierikzee Kantine school, Ver. Technische school, ledenvergadering, 20.00 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur, bijeen komst P.v.d.A. over de problemen rond de kleine kernen Gebouw Ger. Gem„ 19.30 uur, ver gadering S.G.P. Kerkgebouw Geref. Gem. in Ne- derl., 19.30 uur spreekbeurt de heer L. M. P. Scholten voor S.G.P. Burgh-Haamstede Hotel Bakker, Burgh, 19.30 uur, Jaarvergadering varkenshoudersver eniging „De Opgaande Zon". Bruinisse Verenigingsgebouw, NCVB - verga dering, 19.45 uur. Vtfjdag 21 maart Zierikzee Borrendamme. Toneelavond, 19.30 uur. Aulg RSG Prof. Zeeman, filmavond „Ziejook'. Huis van Nassau, 20.00 uur, fraktie- vergadering P.v.d.A. Brouwershaven Verenigingsgebouw, A.S.V. „Brou wershaven". Scharend yke Herv. Ver.-gebouw. Kontaktavond Hei-vormde Gemeente, 20.00 uur. Noordgouwc Mr. de Rooshuis, Afd. Plattelands vrouwenbond, 20.00 uur. Nieuwerkerk Dprpshuis, 14.30 uur, bazar „Oefe ning en Uitspanning". geving Het leek hem een aardige gedachte om later te kunnen zeggen „Deze boom heb ik geplant" Hij hoopte dat mede hierdoor de liefde voor de natuur bij de jeugd zal groeien. Het gebeurt namelijk nog te veel dat jonge aanplant soms na nog maar enkele dagen gekraakt wordt De heer Hoogerhuis hoopte dat de aanwezige schooljeugd zich niet aan dergelijk vandalisme zal schuldig maken. Met behulp van vier gemeente werklieden werden daarna de 50 beuken in de reeds gegraven plant- gaten geplant. De school ontving ter herinnering een vaantje, de kinderen kregen een leuke sticker en een lini aal. Op twee wagens van Gemeente werken maakte men daarna een rondrit door het dorp. De kinderen werden tenslotte op school nog op ijs getrakteerd. schillende straten in plan west. In het Dorpshuis sprak wethouder W. van Gilst tot de jongelui Hij hoopte dat zij wat eerbied vnor de natuur hadden, cn hetgeen zij vandaag had den geplant, volgende week niet zouden vernielen De wethouder dankte het personeel van de techni sche dienst en het ondcrwij/cnd per soneel voor hun medewerking. Dc heer Van Witzenburg. hoofd van do openbare basisschool, bood dc heer Van Gilst een herinncringsvaantjc aan. Dc kinderen werden door dc gemeente op een glaasje limonade getrakteerd. Dorpshuis, Groene Kruis-vergade- ring, 19.30 uur. Bruinisse Dorpshuis, 19.30 uur, bijeenkomst Zeeuwse C.J.V. Zaterdag 22 maart Zierikzee Gasthuiskerk, Gez. Passiedienst, 20.00 uur. 10.00 uur, feestelijke opening Mees ter Breetveld-speeltuin, (De Brauw- straat. Malta), met eierenzoeken. Gasthuiskerk, 20.00 uur, uitvoering Passiemuziek. Haamstcde/Burgh Camping „Duinrand", jeugdsoos „Big S", 20.00 uur. Dreischor „De Drie Schapen". Receptie Land- bouwver., 17.00 uur. Nieuwerkerk Dorpshuis. 19.00 uur, bazar „Oefe ning en Uitspanning". Maandag 24 maart Zierikzee Stadhuis, 14.00 uur, vergadering ge meenteraad. Haamstede Gemeentehuis, 19.30 uur, vergade ring gemeenteraad Westerschouwen. Nieuwerkerk Dorpshuis, 19.30 uur, afdeling Dui- veland Plattelandsvrouwen, (Mode show). Dinsdag 25 maart Zierikzee B.B.-bakkerij,. 14.00 uur, afd. C.P.B. J. L. de Jongeschool. Kijkavond en expositie, 19.00 uiir. Huis van Nassau, 20.00 uur, vergade ring Vrouwenkontakt PvdA-afdeling Zierikzee. Renesse Dorpshuis, 19.30 uur, schoolavond ,,'t Staepel'of". Woensdag 26 maart Ellemeet Dorpshuis, afd. Plattelandsvrouwen- bond. Donderdag 27 maart Haamstede Rekreatiezaal Ger. Kerk, 19.45 uur. Natuur- en Vogelwacht. Dinsdag 1 april Hulst „Den Dullaert", 10.30 uur, Frans- Vlaamse Kulturele Dag. Vrijdag 4 april Westerschouwen Excursie Ned. Ver. v. Huisvrouwen. Vertrek bus: 8 uur v.m. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M J Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertentie»: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2