„Jorens' Eethuys" te Zierikzee in nieuwe (hygiënische) jas 'ilolty* iijodc Kom kombineren UITBREIDING EN MODERNISERING VAN Feestelijke jaarvergadering van bejaardenbond afd. Zierikzee HORECABEDRIJF OUD BOERDERIJTJE... STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 maart 1975 Nr. 21658 Dam 19 Zierikzee Tel.011 10—2816. ZIERIKZEE, 13-3. De rij uitbreidingen en vernieu wingen van zaken en winkels in Zierkzee is opnieuw niet een geslaagde verbetering groter geworden. Don derdag werd Joren's Eelhuys aan de Melkmarkt op- nieuw aan bet publiek gepresenteerd, na een sluitings periode van ruim een week. In deze bekende eetgelegenheid van de heer K. N. Pennarts, welke op zes mei aanstaande drie jaar zal bestaan, werd speciaal het voorste gedeelte, bestemd voor wat men zou kunnen noemen de „afhaal-klanten" in een gloednieuw en vooral wat de hygiëne betreft uitstekend verzorgd nieuw jasje gestoken. De gereedgekomen vernieuwing' betreft overigens nog slechts een eerste stap. want de heer Pennarts is voornemens - wellicht nog voor het a.s. seizoen - ook het tweede ge deelte van zijn zaak - het eetzaaltje en het keukengedeelte een flinke op knapbeurt te laten ondergaan. Gebak In Joren's Eethuys kan men bij de koffie nu ook een gebakje bestellen; trouwens het gebak is ook in hel uit gebreide afhaal-pakket opgenomen. In de zaak wordt thans hel ijs zicht baar voor het publiek gedraaid en er is ook een speciale gekoelde toon bank voor de ijsverkoop in gebruik genomen. Een nieuwe kippengrill werd geplaatst en deze levert de goudbruine produkten ook al zicht baar - zelfs naar twee zijden, zowel in de eetzaal als in de afhaalruimte - al'. Vloeren en wanden werden ge heel opnieuw betegeld en zowel de magnetische oven en de afdeling ijs verkoop werden overkoepeld met een doorlopende lichtkloof. In het nieuwe gedeelte van de zaak kan een snellere bediening plaatsvinden en bovendien is er meer ruimte gekomen voor het pu bliek dat 's avonds graag een hartige hap. een ijsje of gebak mee naar huis wil nemen. Het werk werd uit gevoerd door Bouwbedrijf J Rogge band en Zn. Een kijkje in de geheel vernieuwde pn hygiënisch betegelde afhaalruim te van Joren's Eethuys (Fpto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Blauwe Keet" in nieuwe jas ZIERIKZEE, 13-3. Onder voorzitterschap van de heer J. v. d. Berge vond de jaarvergadering plaats van de Algemene Bejaarden Bond, afdeling Zie rikzee. Ruim 160 leden bezochten de bijeenkomst. Over deze goede belang stelling sprak de voorzitter zijn vreugde uit: hij stelde de bejaarden zelfs ten voorbeeld voor de vele andere verenigingen die de grootste moeite hebben met de belangstelling van de leden. De in het afgelopen jaar overle den leden werden enige ogenblikken staande en in stilte herdacht Hierna werd een keurig verzorgd jaarver slag uitgebracht door de secretaris de heer A. v. d. Eijnde. Penning meester de heer Kees Jonker bood zijn twintigste jaarverslag aan. Ondanks de jubileumviering en gestegen kosten was er toch nog een batig saldo in kas. De heer Jonker, die reeds in november vorig jaar ge huldigd was tijdens de jubileumvie ring van de afdeling, mocht ook nu weer vele woorden van dank en waardering in ontvangst nemen. Verkiezing Bij de bestuursverkiezing waren mevr. v. d. Berge en de heer v. d. Eijnde aftredend; met algemene stemmen werden beiden herkozen. Het bestuur werd verder met twee leden uitgebreid, nl. mevrouw Van Beveren en de heer De Haan. Dit gebeurde niet omdat het huidige be stuur van vijf man het werk niet aan kan, maar omdat kans op ziekte en veiTiindering bij de bejaarden- bond nu eenmaal groter zijn als bij jongere besturen. Nadat nog even over het beleid was gesproken, een beleid dat ove rigens door niemand werd aangeval- KERKWERVE Geslaagd Aan de school voor verpleegkun digen te Goes, slaagde mcj. L. Stou len voor verpleegkundige A. Zij is werkzaam in het ziekenhuis Berg- zicht. Kombinatiekansen te kust en te keur in de nieuwe voorjaarsmode. Een groot skala aan rokken, blouses, T-shirts en Nicky's wacht op u. Cirkelrokkcn bijv. In poplin. Of in een mooie ruit. Gekombinecrd meteen mooie uni-blouse. Met een diep-gesteldc kraag en grote knopen. T-shirts. Met korte of lange mouw. Met ronde hals of V-hals. Of Nicky's, fluweelachtige T-shirts. Heerlijk om te dragen. Kombinatiemode nu. Kleurig en sportief. Dreischor; vaststelling verordening op het gebruik van gebouwen en gi'onden in de'bebouwde' kom van de gemeente Brouwei-shaven; vaststel ling voorbéreidings-besluit Brou wershaven-Kom;' vaststelling 2e.wij ziging van cle gemeentebegroting 1975; voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1973. NOORDGOUWE De kleding-inzameling De kledinginzameling ten bale van „Mensen in nood" is-te Noord- gouwe verlengd tot 19 riiaart. Kon- laktadi'es voor de in te zamelen kle ding is: A. C. D'alebout. Dr. Wort- manstraat 2, Noordgouwe. BRUINISSE Kinderen vonden granaat Enkele spelende kinderen vonden Nog een oud boerderijtje (nog in be drijfin de Zierikzeese binnenstad. Het staat aan de Hem-W'alermolen (eigenaar de heer Moermond). (Foto: Zici-ikzeesche Nieuwsbode) ccn granaat uit de tweede wereld oorlog op de slikken aan de Boom- dijk te Bruinisse. Het - zeer gevaarlijke projectiel hebben zij meegenomen en op hel politiebureau afgegeven waar hel door de Mijnopruimingsdicnst zal worden afgehaald om hel onschade lijk te maken. Oudex-s kunnen hun kinderen er niet genoeg op wijzen hoe gi'oot het gevaar is om met een dergelijk gevaarlijk projectiel over sti-aat te lopen. Zij zouden er zeer verstandig aan doen hel te laten liggen, en er melding van-te-maken óp het politiebureau. Advertentie len, kwam de rondvraag aan de oi'de' In aansluiting hierop werd beslo ten dat men zal streven naar ,,'n middagje uit" per bus, speciaal ge organiseerd voor de leden, van de Alg. Bejaarden Bond. De kosten zullen ten hoogste tien gulden be dragen. Meer dan de helft van de aanwezigen verklaarde aan een der gelijk reisje te willen deelnemen. -Een en ander zal nader dooi* het bestuur worden bekeken. Na de pauze volgde de jaarlijkse verloting. Een evenement, omdat al le prijzen hiervoor elk jaar opnieuw door de plaatselijke middenstand worden geschonken. De dames Jon ker-van Ruijswijk en Van Beveren werden voor het ophalen van de prijzen, waarvoor ze vele weken in touw waren, in de bloemetjes gezet. Hartelijk dank werd ook gebracht aan de middenstanders die dit weer mogelijk hebben gemaakt. Toen tenslotte de laatste prijzen waren afgeleverd dankte de voorzit ter alle aanwezigen en medewekers. ZIERIKZEE Kledingaktie Max Tailleur Op 2 april a.s. wordt hier ter stede een aktie gehouden, bekend onder de naam Kledingaktie Max Tailleur. In de praktijk komt het er op neer dat Max Tailleur, de bekende hu morist, kleding inzamelt onder het publiek, de kleding verkoopt en van do opbrengst mensen die anders hiertoe door (ziekte) omstandigheden of anderszins nooit zouden toekomen in staat stelt op reis te gaan. Een loffelijk streven! Om inhoud te geven aan de Zie rikzeese aktic werkt de U V.V.-af deling samen mei jeugdsoos „Bro- gum". Op 2 april dun worden aan alle huizen ledige zakken afgele verd, die gevuld moeten worden met kleding. Deze zakken worden later weer opgehaald. Gaarne ondersteu nen wij deze aktie en doen een be roep op het publiek de zakken van de nodige kleding le voorzien. OOSTERLAND, 13-3. Het simls mensenheugenis be slaande gerenommeerde horecabedrijf „Blauwe Keet" aan de Rijksweg te Oosterland, heeft een grondige uit breiding ondergaan. Was het voorheen reeds een zaak die gezien mocht worden, door de huidige uitbreiding is een geheel ontstaan dat de toets van elke kritiek glansrijk kan doorstaan. Reeds in de nieuwe entreehal wordt men getroffen door wat hier tot stand is gekomen. Deze entree - tevens garderobe - is fraai betegeld en hier staat ook een telefooncel met automaat ten gerieve vaix de klanten. Op het einde van deze hal links de damestoiletten cn rechts die voor de heren/Zelfs een apart toilet voor invalide bezoekers en niet te vergeten een ruime douchecel, waar de vermoeide reiziger of vrachtwagenchauffeur zich kan verfrissen. Links in de hal betreedt men de gelagkamer, waar, behalve nieuw meubilair, met in de zitjes lei-en banken ook een prachtig buffet is geplaatst met twee koffie-automaten met grote capaciteit. Aan de west zijde en aan de achterkant bevinden zich de beide, restauratieruimten, waar men terecht kan voor recepties etentjes en dat soort zaken. Bijzon der efficiënt is wel de in het gehele gebouw aangebrachte air-conditio ning (voor de keukenafdeling apart) die in de winter voor een behagelijke warmte en in de zomer voor verkoe ling zorgt. Ook in de ruime keuken afdeling met koelcel en diepvrieska- mer, lange afwastafels. aanrecht en talloze apparaten, om alle culinaire heerlijkheden te voorschijn le kun nen toveren. Hierin is ook de scha kelkast voor de elektrische installa tie en een afdeling waar de centrale verwarmingskachel is aangebracht met erin een warmwaterboiler, met een capaciteit van 1500 1 heet water per uur. Vervolgens ruime opslag plaatsen voor conserven, ruime ga rage etc. Ruim terras Bij dit alles voor zomerse dagen aan de voorkant een ruim terras, waar men onder het genot van een consumptie, van een mooi uitzicht genieten kan. De capaciteit is met 100 ligstoelen op 250 gekomen Filmvoorstelling in de Concertzaal BROUWERSHAVEN De agenda vermeldt: vaststelling 8e wijziging Bouwverordening; ver lening garantie ingevolge de be schikking geldelijke steun eigen wo ningen 1968 aan de heer mr. H. J. A. Kraykamp te Utrecht; verlenen eer vol ontslag aan mevr. P. J. Jonker- Schrier als onderwijzcres aan de o. 1. school te Noordgouwe; idem aan de heer W. J. v. d. Meer, onderwijzer aan de o.l.s. te Zonnemaire; voorlo pige c.q. vaststellingen vergoedin gen en voorschotten aan de plaatse lijke scholen; verkoop perceel grond, in het bestemmingspan Delmgsdijk aan de heer R. v. d. Bijl te Zierikzee; principebesluit aanwijzing rehabili- tatiegebieden Brouwershaven en Men mene echter niet dat deze zaak door de huidige uitbreiding cn de voorname sfeer die hierdoor werd geschapen, de imago gaat voeren dat dat ze alleen bestemd zou zjjn voor de elite. Verre van dat. De families Bouma en De Rijke, met hun staf van medewerkers, staan steeds als voorheen voor ieder gereed die de gelagkamer betreedt. De vele werkzaamheden die deze uitbreiding- met zich meebracht, wer den in betrekkelijk korte tijd uit gevoerd. Het metselwerk door de fa. Cap.elle-Stou ten: timmerwerk door fa. L. M. Meerman, sanitair- en lood- gieterswerk door .de fa; gebrs. Beije. allen van hier. Schilderwerk deed de fa gebr. Koster uit Zierikzee. De ^air-conditioning annex koeling ver zorgde „SMEVA" te Valkenswaai'd in samenwerking met de fa. Rooyen die de verwarming aanbracht. Het aannemersbedrijf Van Rooij te Eind hoven plaatste hot buffel met toebe- horèn en „Plonovu" legde de unieke plafonds, waaruit de air-conditioning zich door het gebouw verspreidt. Het ligt in de bedoeling om op dinsdag 18 maart a.s. weer te gaan „draaien!'. Wie de „Blauwe Keet" in vroeger jaren gekend heeft als be scheiden cafeetje, b.v. in dc eerste decennia van deze eeuw. kan zijn ogen bijna niet gelóven. Wij wensen de exploitanten veel succes met de ze herboren zaak. die vooral straks als het toeristenseizoen weer ..los breekt". ongetwijfeld in een behoefte zal voorzien. In do Zierikzeese Concertzaal wordt zaterdag- en zondagavond aanstaande vertoond de film „Auf der Alm da gibt kon Sünd"; in deze film wordt aangetoond dat in Tirol „alles mogelijkis. Zelfs hel op treden van geheime agenten. Van zelf in deze vrolijke film uit dc be kende Tiroler serie geen gebrek aan vrouwelijk schoon. De raad der gemeente Brouwers haven vergadert a.s. maandag 17 maart in het stadhuis te Brouwers haven. Hel restaurant ademt een sfeer van netheid, smaak en efficiency. Vergadering gemeenteraad (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3