MYSTERIE IN MEINESWIJK Motorklub „De Koppeling" langzamerhand erg boos Sneeuw in Italiaanse Alpen Ketterij dringt Franco's eigen Gunstige E.E.G.-prognose voor Nederland tot in regime Antwoorden college op gestelde raads-vragen Didaktische en speelse elementen op ouderavond basisschool C.H.U. NIET KONTENT OVER LANDBOUWBELEID BLIK DOOR HET WERELD Prinses Beatrix bij adelijk huwelijk VENSTER 4 Nog geen eigen terrein BURGH/HAAMSTEDE, 8-3. Lu het afgelopen weekend hield de ïnotorklub „De Koppeling te Burgh-Haam- stede in hotel Bakker te Burgh een filmavond, waar voor van de zijde van de motorsportliefhebbers goede belangstelling bestond. In zijn openingswoord vestigde de voorzitter de heer W. Kloet nog eens de aandacht op de moeilijkheden waarin de vereniging verkeert. Doordat men er nog steeds niet in is geslaagd een terrein ter beschikking te krijgen kon er in het afgelopen jaar maar geringe aktiviteiten worden ontplooid. De voorzitter legde er de nadruk op dat dit allerminst als een verwijt moet worden gezien aan het adres van het bestuur of de leden. Het is een probleem waarmee wij nu al enige jaren in de gemeente Wes ter- schouwen worden gekonfrontreerd. Als bestuur vragen wij ons af, zei de voorzitter, hoe lang dit nog gaat duren, voordat het nu eindelijk eens tot de heren bestuurders van de ge- gemeente zal doordringen in welke moeilijkheden „De Koppeling" ver keert". „Steeds weer is er door ons bij de gemeente aangeklopt om ons aan een stuk grond te helpen, al was het al leen maar om er een paar uur in de week op te trainen Steeds echter werd er negatief en afwijzend op on ze verzoeken gereageerd waarbij dan soms op het schrijven dat wij ont vingen stond vermeld dat ook een afschrift naar de politie was ver stuurd, alsof men wil zeggen; „pro beren jullie niet om er te gaan rij den' alsof wij misdadigers zijn. Als bestuur hebben wij steeds naar mo gelijkheden gezocht maar als wij dachten dat wij een oplossing had den gevonden werd deze weer prompt afgewezen, iets om moede loos van te worden Als men denkt bij de gemeente zo verder te moeten gaan dan zal men zich wel moeten realiseren dat zij door al die afwijzingen bezig zijn een jonge en gezonde vereniging, die nog nooit enige subsidie heeft aange vraagd, aan het kapotmaken zijn." De voorzitter deed nog eens een beroep op de raad van Westerschou- wen om aan deze situatie nu eens in de kortst mogelijke tijd een einde te maken". Ook „De Koppelng" heeft het recht om de sport in eigen gemeene te beoefenen, bracht de heer Kloet naar voren. Het moet toch niet zo zijn dat kleine groeperingen die hun mond-vol hebben van milieu- en na tuurbehoud het alleenrecht hebben. HOME, 10-3. In de Italiaanse Al pen is ook maandagnacht zoveel sneeuw gevallen, dat in het Aostadal enkele dorpen onder een sneeuwdek van drie meter hoog zijn bedolven. Er doen zich in het gebied zoveel sneeuwlawines voor, dat er dorpen zijn waarvan de inwoners zich niet meer buiten wacen. Een aantal da len is door lawines van de buitenwe reld afgesneden. De O.B.S.-Bruinisse Een financieel verslag gaf de pen- ningmeesteresse, mevrouw J. v. d. Velde-Timmerman, dat zij met een batig saldo kon afsluiten. Vervolgens hield de heer M. van Witzenburg, hoofd van de school, een praatje over diverse schoolaangele- genheden. Een zeer verheugend be richt had hij, nl. dat het aantal leer lingen het afgelopen jaar met zeven was toegenomen en bij een verdere stijging gaat men over een vijfde leerkracht denken. Het testen van de leerlingen van klas zes is voltooid. Voor het inschrijven van de leerlin gen naar een middelbare school ver zocht de heer Van Witzenburg dit via de school te laten lopen. Over de ouderparticipatie zou hij graag een enquête willen houden. Over de nieuwe rekenmethode, nl. blokreke- en, zei hij dat alle kinderen naar vermogen werken. Zij worden ge test en krijgen dan een blok dat voor hen geschikt is. Door deze methode zijn soms een negen en een elfjarig kind aan hetzelfde blok bezig. Voor een vloeiend verloop van de basis school naar een middelbare school is men begonnen in klas zes met lessen Engels en wiskunde. De Engelse les is gekozen omdat bij het lager be roepsonderwijs deze taal ook op het lesrooster staat. Bijdrage leerlingen De kindoren, die in het schoolge bouw zich gereed hadden gemaakt, werden vanwege het slechte weer met auto's naar het Dorphuis ge haald, om hun steentje aan deze „Wij van onze kant willen deze problemen samen met de gemeente oplossen, iets wat wij altijd voor ogen hebben gehouden. Wanneer er echter op korte termijn geen oplos sing komt zullen wij niet schromen om tot akties over te gaan" ver klaarde de voorzitter. Raad Duiveland DUIVELAND. 10-3. Op de laatst gehouden vergadering van de Raad van Duiveland beantwoordde de voorzitter, burgemeester J. D. de Kam. vragen en opmerkingen be treffende de begroting 1975 van de gemeente, gesteld door de raadsfrac ties van de V.V.D., de S.G.P. de P.v.dA. en de C.D.A. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Premier Den Uyl hoopt, dat de prijsstijging dit jaar „op iels lager niveau" uitkomt dan verwacht. Hij zei dit vrijdag na af loop van het kabinetsberaad naar aanleiding van het bericht, dat de kosten van levensonderhoud vorige maand met 0,3 procent zijn geste gen. LEEUWARDEN. De vakbonden en de Philips-direktie hebben overeen stemming bereikt voor een aanvraag van werktijdverkorting bij vier Phi- lips-vestigingen in het noorden. De maatregel treft in totaal 2342 werk nemers in Drachten, Sneek, Hooge- veen en Groningen. ZWOLLE. Het bloedpromillage van minister Pronk blijkt donder dagmorgen 1,41 te zijn geweest. Dat deelde maandagmiddag de hoofdof ficier van justitie bij de rechtbank te Zwolle mee. Of men tot vervol ging van de minister zal overgaan kon hij nog niet meedelen. UTRECHT. De werkgroep ontwik kelingssamenwerking Stadskanaal, onderdeel van de Stichting Ontwik kelingssamenwerking Vakbeweging (SOSV) van de drie vakcentrales, is een kaartenaktie gestart uit solida riteit met de stakende werknemers van Philips in Colombia. avond bij te dragen. Als eerste kwa men alle leerlingen van de klassen één en twee met het muzikale spel „Fijn dat er kabouters zijn". Een gedeelte was als kabouter ver kleed en de anderen stelden oude mensjes voor, wat een kleurrijk ge heel vormde en op zeer speelse wijze door de kleintjes werd gebracht. Er volgde een pauze, waarin een verloting werd gehouden. Musical Vervolgens brachten de leerlingen van dc klassen drie, vier en vijf „De tovenaar van Alkmaar", een musical. De kinderen, die verkleed waren als kaasmeisjes, kaasdragers en kikvor sen, brachten ook dit kleurrijke cn jolige stuk zeer goed ten toneele. Als laatste kwamen de leerlingen van klas zes met een toneelstukje „Dc wonderdokter". Ook voor dit tafereel had men alle bewondering, vooral voor de manier waarop het door de jeugdige toneelspelers werd ge bracht. Het onderwijzend personeel en dc oudercommissic mag deze succes volle avond als een beloning zien voor de vele uren vrije tijd die zij hebben opgeofferd voor het oefenen na schooltijd cn het maken van dc prachtig geschilderde coulissen. De voorzitter dankte het onderwij zend personeel voor hun grote in spanning om deze avond tot een suc ces te maken. Als dank werd hun een plant aangeboden. De voorzitter deed een beroep op de leden om nog even geduld te heb ben en niet in het wilde weg ergens te gaan rijden. Motorsport-films Door het filmteam uit St. Anthonis werd hierna een uitgebreid kleuren- renfilmprogramma vertoond van de belangrijkste wedstrijden welke in 1974 in Nederland werden georgani seerd Aan het slot bracht de heer Kloet het filmteam uit St Anthonis dank voor hetgeen zij op deze avond had den vertoond waaraan hij direkt een uitnodiging voor het volgende jaar vastkoppelde. De voorzitter sprak de hoop uit dat de leden spoedig in staat zullen wor den gesteld om zelf hun sport weer te gaan beoefenen en dat men deze zomer in staat zal zijn een motor cross te organiseren. Namens de fractie van de VVD sprak de heer Romeijn, en hij ver zocht: a. De woningbouw in de so ciale sector af te remmen, daar de lijst van woningzoekenden zeer ge ring is. Antw. Zoals reeds in de be leidsnota is vermeld, is er al beslo ten niet meer aan de eerstvolgende bouwstroom mee te doen. b. Wel zorgen voor voldoende ruimte voor partikuliere bouw. Antw. Voor par- tikuliere bouw is in alle dorpen rüimte, hetzij in reeds goedgekeurde bestemmingsplannen, hetzij in voor bereiding zijnde bestemmingsplan nen. c. Soepele hantering van de landhuizenregeling in omgeving Ou- werkerk en Sirjansland. Antw. De bevoegdheid tot toepassing van een soepele hantering van deze regeling ligt in handen van de raad, daar elke aanvraag door de raad dient te wor den behandeld, d. Structuurnota ge stalte geven door opmaken struc tuurplan. Plaatselijke bevolking van Ouwerkerk hier inspraak verlenen. Antw. Inspraak aan Ouwerkerkse bevolking is verleend. Aan de hand van resultaten hiervan kan ter zijner tijd het definitieve plan opgemaakt worden. Bij monde van de heer Matth. Stouten (SGP) vroeg, en verzocht de fractie van de SGP het volgende: a. Beloning brandweerkorps eilan- delijk regelen. Antw. Er is eilande lij k overleg gaande om wederom daartoe te komen. b. Oud materiaal brandweer tijdig vervangen. Antw. Hierover is steeds overleg met de brandweercommandant en de brand weerinspectie te Breda. Wanneer vervanging nodig is zal het gebeuren. Ouderbijdrage zwemmen c. Bijdrage van ouders in school zwemmen laten vervallen, en uit al gemene middelen de onkosten dek ken. Antw. De z.g. ouderbijdrage voor het schoolzwemmen is pas in gevoerd en de resultaten hiervan zijn niet onbevredigend, en zien geen re den de ouderbijdrage te laten ver vallen. d. Niet toetreden tot gemeen schappelijke regeling luchtverontrei niging. Antw. Door de raad is hiertoe reeds besloten, e. Niet karig zijn bij herbestrating. Antw. Zoals uit de be groting blijkt worden de herbestra tingen grondig uitgevoerd. Alle ad viezen van de commissie openbare werken zijn in de begroting opgeno men. f. Verbetering Lageweg en Burgem. Van Veenstraat dringend nodig, ook omlegging Bredeweg. Antw. Zie hiervoor de betreffende posten op de begroting en het daar over gestelde in de beleidsnota, g. Tegen bijdrage aan Algemene Bond van Bejaarden. Antw. De raad heeft hiertoe reeds besloten een bijdrage te verlenen, h. Subsidie Bond tegen het vloeken verhogen. Antw. De raad heeft door vaststelling begro ting de subsidie te handhaven. 1. Geen uitbreiding meer aan recreatie. Antw. Wel of geen uitbreiding van de recreatie is momenteel in onder zoek. De raad zal daarover ter zijner tijd moeten beslissen .j. Subsidie voor sport, muziek en toneel kan goedkeuring niet wegdragen. Antw. De daarvoor voorgestelde subsidies zijn reeds door de raad verleend, k. Aandringen op spoedige afsluiting Oosterschelde. Antw We hebben tot nu toe al het mogelijke gedaan om spoedige afsluiting gerealiseerd te krijgen. Het Waterschap Schouwen- Duiveland doet thans alle mogelijke pogingen om zo vlug mogelijk tot dijkverhoging te geraken. Tot zover dc fracties van de VVD cn de SGP. Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De Wereldbank wil in de komende vijf jaar hulp ter waarde van 7,2 mljard dollar geven aan ontwikkelingsprogramma's voor dc landbouw en het platteland in dc armste landen, zo hebben funktiona- rissen van dc bank maandag meege deeld. BANGKOK. Veertigduizend man van de Thailandse tweede legerdivi sie aan de grens met Cambodja zijn in staat van paraatheid gebracht, zo is in Bangkok bekendgemaakt. NUORO. Antonino Campus, direk- teur van een bijkantoor van de „Banco di Napoli" in Nuoro op Sar dinië, is ontvoerd. TOKIO. Dc politie in Tokio heeft dinsdag een van de twee vorige week in Zweden gearresteerde Japanners geïdentificeerd. Het is Nisjikawa, die in september vorig jaar deel nam aan de overval op de Franse am bassade in Den Haag. BEIROET. Volgens het Libanese blad „L'Orënt - Le Jour" maakt „een Jordaans-Palestijnse toenadering goede vooruitgang dank zij de goede diensten van de Sowjet-Unie" Het blad meldde zondag dat binnenkort delegaties van Jordanië en de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie naar Moskou gaan. LISSABON. Honderden militairen gesteund door pantserwagens heb ben de orde hersteld in de Portugese havenstad Setubal, waar bij langdu rige botsingen tussen de politie en linkse betogers een 16-jarige jongen om het leven is gekomen en zeker 26 mensen gewond zijn. SEOEL. In de Zuidkoreaanse hoofdstad Seoel zijn vermoedelijk negentien fabrieksmeisjes om het le ven gekomen toen het gebouw waar zij sliepen, bedolven werd onder een instortende stenen wal. Elf meisjes werden gewond, 59 bleven er ongedeerd. SAIGON. Eenheden van de Viet- cong en Noordvietnamese troepen leverden heden (dinsdag)ochtend zware strijd met regeringstroepen om de districtshoofdstad Ban Mc Thuot in de centrale hooglanden van Zuid-Vietnam. Na de aanval van maandag, die werd gesteund door tanks en zware artillerie, duurden dinsdag de huis-aan-huis-gcvechten nog steeds voort. Gronings bedrijf bijna failliet NIEUWE SCHANS, 10-3. Het con- fectiebedrijf Serioes Nederland b.v. in Nieuwe Schans staat aan de rand van de afgrond. Indien van o verheidszij de geen hulp wordt ge boden moet het bedrijf worden ge sloten en komen de 185 personeels leden zonder werk. In afwachting van eventuele redding van de over heid is maandag bij de rechtbank te Groningen uitstel van betaling aan gevraagd. Dodelijke steekpartij in Helmond HELMOND, 9-3. In de nacht is de 41-jarige P. Henraath uit Helmond, in zijn woonplaats doodgestoken. In verband daarmee zijn door de politie twee broers J V. (32) en A. V. (34) aangehouden. Beide verdachten zijn afkomstig uit Helmond. De steek partij vond plaats voor de Las Ve- gas-bar. In deze bar was een one nigheid ontstaan die buiten zou wor den beslecht. De politie stelt een onderzoek in naar de juiste toe dracht van 'het gebeurde. Volgens eerste getuigenverklaringen zou het slachtoffer niet rechtstreeks bij de ruzie betrokken zijn geweest maar geprobeerd hebben de vechtende partijen te scheiden. ASSEN, 10-3. Volgens het CHU- Tweede Kamerlid, de heer T. Tol man, dient de regering op korte ter mijn met aanvullende maatregelen voor de landbouw te komen. De landbouw raakt steeds dieper in het slop. Vooral voor de veehou derij brengen de prijsheslissingen in Brussel een verdere inkomensdaling 59 15. Lenie krijgt het benauwd Het psychologisch effekt van deze onthulling was verbijsterend. De vrouw liet van pure schrik haar si garet vallen, terwijl haar mond openviel. Terwijl ze bleek werd, keek ze de politieman ontzet aan, zonder in staat te zijn te spreken. Pas toen de rechercheur de sigaret van de vloer opgei-aapt had en op de asbak legde, kreeg Lenie van Ges tel weer enigszins haar positieven bij elkaar. „Dat is een gok van je," bracht ze er tenslotte met moeite uit. „Daar raden jullie maar naar." Ze vertrok haar gezicht in een grijns, „Jullie kennen hem niet eens; hoe wil je bewijzen, dat hij het is? Ik heb hem in jaren niet gezien cn...." „Houd er alsjeblieft over op. Le nie. Als wij wat beweren, hebben we er de bewijzen voor. Enfin, hij is dood. Maar het staat helemaal niet vast, dat hij een natuurlijke dood is gestorven". Ze pakte haar sigaret van de as bak en trok er een paar keer aan. voor zc vervolgde: „Hij had een jn- fektie opgelopen. Ik wilde een dok ter halen, maar dat zou voor hem arrestatie betekend hebben; dc poli tie zocht hem." „Dat weten we. Voor afpersing. Met mooie plaatjes En voor het neerschieten van een kollega van ons." „Die is weer beter geworden." „Gelukkig wel; dat mankeerde er net nog aan." Er kwam opnieuw vrees in haar gezicht. „Als je alles al wcc.l waar om vraag je hol mij dan? Aan zijn Het opmerkelijke van de ingrij pende veranderingen in de Spaanse regering is, dat ze tot stand zijn ge- komen tegen de zin van het staats hoofd, generalissimo Franco. Het begon ermee, dat de minister van arbeid aftrad omdat hij zijn zin niet kreeg bij een wetsontwerp, waar door in zekere mate de niet-politieke staking kansen kreeg in de bedrij ven. Deze minister De la Fuenta had iets verder willen gaan dan het re gime der Franco-getrouwe vetera nen kon goedkeuren. Het gevolg van hel heengaan van deze gematigde minister is echter niet geweest dat BRUSSEL, 11-3. West-Duitsland, Frankrijk en in mindere mate de Beneluxlandcn zullen hun economi sche situatie in 1975 verbeteren. Italië daarentegen en vooral Enge land zullen een moeilijke ontwikke ling kennen. Wat Nederland op zich betreft ziet de situatie er vrij gunstig uit. Dankzij de omvangrijke rege ringsmaatregelen kan in de tweede helft van 1975 de produktie toene men, kan uitbreiding van de werk loosheid worden omgebogen en kan de prijsstijging worden beperkt tot acht procent. Dit zijn globaal geno men de prognoses die de Europese Commissie heeft opgesteld als een oriëntatie op het economisch beleid van de vei-schillende lidstaten. CHESTER (Noordwest-Engeland), 8-3. Zaterdag is in de kathedraal van Chester, de bakermat van de familie Westminster sinds bijna negen eeu wen, het huwelijk ingezegend van de dochter van de hertog van West minster, Lady Leonora Grosvenor, met de graaf Van Lichfield, een neef van de Engelse koningin. De Engelse vorstin, prinses Bea trix, ex-koning Konstantijn van Griekenland en zijn vrouw, de Engelse koningin-moeder en prinses Margaret, alsmede 2000 andere ge nodigden woonden de plechtigheid bij. De inzegening geschiedde door dr. Alan Buchanan, de aartsbisschop van Dublin. met zich mee. De heer Toman zei dit zaterdag op een vergadering van zijn partij in Bellevue in Assen. Het land- en tuinbouwbeleid blijft z.i. een zwak punt van het kabinet Den Uyl. De heer Tolman was zeer benieuwd hoe lang de KVP-minister mr. A. van der See de verantwoor delijkheid van dit beleid voor zijn rekening kan en wil nemen. dood heb ik geen schuld; ik wilde de dokter, maar hij weigerde." „Maak je geen zorgen. Daarvan verdenken wij je niet. Uit alles, wat je zegt, heb ik onderhand wel be grepen, dat je ondanks alles nog al tijd van die Alfred Luchten hield, is 't niet?" Ze knikte enkele malen. „Maat niet, zoals jij denkt. Nu hij dood is. doet het me niks meer. Hij had me in zijn macht. Ik kan het niet vol doende definiëren. Hij kon mij zijn wil opleggen, vooral als hij me in zijn armen nam en me streelde. Dan was ik machteloos, helemaal verlo ren. Dan beval hij mc, wat ik moest doen en kon ik niet weigeren. Hij wist precies, wanneer cn wat hij uit me kon halen, want in die perioden was ik stapel op hem. Het zal wel een afwijking zijn. Zodra ik uit zijn omgeving was, liet hij me volkomen koud. Ik heb bij hem gezeten tot hij stierf. Het deed me niets. Ik geloof zelfs, dat ik mc er over verheugd heb. want nu ben ik helemaal vrij." Wanneer is Freddie gestorven?" „De donderdag voor jullie hem vonden." „Waarom heb jij dc politie niet verwittigd, dat hii daar gestorven is?" Ze trok opnieuw aan haar sigaret en kromp half ineen. „Weet ik niet. Misschien een black out. Ik was blij van hem af tc zijn." Hoolwcrf schudde het hoofd. „Al weer een leugentje. Jij waarschuwde d'Astaing of Wirls of wie dan ook. dat Freddie dood was. En je kreeg een verbod het wereldkundig te ma ken. Jc moest terug naar je eigen zomerhuisje en vooraf alle mogelijke het kabinet versterkt werd met nog meer ultra-rechtse figuren, zoals men zou verwachten, maar dat deze juist het veld moesten ruimen. Moli na en Jarabo. En de nieuwelingen zijn meer van het gematigd type waartoe premier Arias Navarro zelf ook behoortWel schijnt hij twee dagen lang met Franco te hebben moeten vergaderen voor hij de kabi netswijzigingen naar zijn zin erdoor kreeg. Waarbij waarschijnlijk telde, dat Arias door een tv-optreden, waarin hij vaststelde dat de geleide lijke hervormingen naar meer vrij heid voor zouden gaan, kennelijk ook een figuur is geworden die Franco niet zonder meer durft heen te zenden, zelfs niet durft weg te la ten gaan. Het is een teken hoezeer het au toritaire stelsel dat de nu 82-jarige Franco heeft opgebouwd aan het af brokkelen is. De bestuurlijke bu- reaukratie is dermate vastgegroeid in de samenleving dat ze in vrijwel alle opzichten rustig door kan draaien op haar routine. Maar de ideële basis is duidelijk aan het weg vallen, wat temeer zichtbaar wordt doordat het regime kennelijk niet meer de discipline onvoorwaardelijk kan handhaven. Zeker, van tijd tot tijd wordt iemand ontslagen of an derszins van het toneel gedrongen, het lijkt echter geen straf meer die nog echt angst inboezemt. Geleidelik hervormen Een duidelijker teken, dat het ge zag van Franco en zijn beweging wegkwijnt is er haast niet, tenzij men daarvoor wil aanvoeren hoezeer de kritiek - eens sterk af te raden - van alle kanten loskomt. Behalve wellicht in de pers - boetes en inbe slagneming en verschijningsverbo den zijn nog middelen die het re gime makkelijk hanteert en die zijn effektief: het wordt moeilijk voor een krant (en is trouwens ook niet zeer zinvol) om failliet te gaan als konsekwentie van kritische ivoor- den. Niettemin overkwam het zelfs een blad als ABC, zeer konservatief overigens, dat een deel van de zon dagskrant vorige maand in beslag werd genomen omdat Don Juan - de vader van de door Franco getrainde officiële toekomstige koning Don Juan Carlos en het feitelijke hoofd van het koningshuis - hierin de her vormingspogingen van premier Arias te onbetekenend noemde. Dat ABC later de essentie van deze kri tiek toch weer publiceerde is al evenzeer tekenend voor de situatie. En als de door Franco-aanhangers al verfoeide beperkte vernieuwingen een figuur als Don Juan al niet ver genoeg gaan, hoewel deze toch be paald geen linkse rebel is, dan kan men aannemen dat de publieke opi nie waarschijnlijk nog wat minach- tender neerkijkt op Ariasy beschei den liberalisatiepogingen. En wie is er b.v. nu een grote radikaal: de ex- minister die zonder meer een vrij stemrecht voor een nieuw parle ment, vrije vakverenigingen cn po litieke partijen plus een moderne grondwet zonder dwangmogelijkhe- den bepleit. Het is Iribarne, die een centrum-rechtse konsentratie poogt te vormen die nog niet direkt een partij maar een vereniging zou kun nen zijn in het huidige stadium. Ui teraard reageerde de officiële bewe ging van Franco met verontwaardi ging over zo'n ondermijning van al les waarvoor de caudillo staal cn Iri barne keerde terug naar zijn post in Londen, waar hij ambassadeur is, geen geringe funktionaris dus. Maar kan het Franco-regime zich nog permitteren een dergelijke ketter de laan uit te sturen? Tot dusver lijkt het antwoord nee. door F. VAN FALCKENOORT sporen wegvegen. Jc vergat de as bak. We vonden sigarettepcuken. Twee met lipstik. De peuken zijn herkend als Mantano. En jij rookt ook Mantano." Hij wees naar de tas aan haar voeten. „Je gelooft maar, wat jc wilt. Nie mand kon mij dwingen, als ik niet wilde." „Dat zeg jc. Iets anders: cn nu wil ik dc waarheid, begrepen? Hoe ken jij Charles d'Astaing? Zeker al uit do tijd, dat je in de Wilgenlaan in Waterlier woonde, hc?" Zuchtend antwoordde ze: „Die ken ik al vanaf mijn prilste jeugd. Dc laatste twee oorlogsjaren zat hij on dergedoken bij een buurman van ons. Ik was acht jaar, toen ik een keer door dc weilanden heen een pakje moest brengen bij onze buur man. Daarna op gezette tijden en nooit over de weg, maar altijd bin nen door langs de weiden. Later be greep ik, dat er bonnen en lektuur in die pakjes zat. Na de oorlog kwam hij af en toe bij onze buur man en ook wel bij ons." „En daarna?" „O.,., precies weet ik dat niet meer. Ik kon in 1960 dat huis aan de Wilgcnluan huren. In Waterlier. Oom Eli had er enkele laten bou wen. Als geldbelegging. Ik was de cnlgc huurder, want niemand wilde dc hoge huur betalen. Dus verkocht hij ze. nadat zc een jaar leeg ge staan hadden. Charles woonde op nog geen vijftig meter van me af aan de Looszandeweg. Op oen zon dag wandelde hij met zijn hond langs en ik zot in dc tuin. Dus no digde ik hem uit thee tc drinken. (wordt vervolgd) BRUINISSE, 7-3. Vrijdagavond werd in het Dorpshuis de ouderavond ge houden van de openbare basisschool te Bruinisse. De voorzitter, dc beer H. Kok, opende de vergadering met een wóórd van welkom, in het bijzonder tot de beide wethouders, de heren W. van Giist en Th. v. d. Velde. De voor zitter was zeer verheugd over de zeer grote opkomst.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4