DEZE WINTER ONTWERP-KAMPEERWET Burgemeester H. P. Everwijn hanteert dirigeerstok EUROPEES TOPBERAAD Kissinger naar Ankara MR. K. A. KEUNING OVER DE BREUK IN DS'70 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Streven naar uniformiteit LENTE KOMT.. teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 maart 1975 131ste jaargang Nr. 21G5C WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek ..Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij' v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18.85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 8.T.W. in dit nummer: Pogingen te komen lot Streektirchivotit DEN HAAG, 11-3. - Staatssecretaris W. Meijer van c.r.m. heeft verklaard dat de komende winter de par lementaire behandeling is te verwachten van het ont- werp-kampeerwet, Voordat evenwel een ontwerp van wet het licht zal zien, zal eerst een voorontwerp ver schijnen. Dit voorontwerp wordt dit voorjaar ver wacht. probeert tot bepaalde regelingen te komen, opdat er uniformiteit op kampeergebied komt, ook ten aan zien van het kamperen bij de boer. De nieuwe wet heeft raakvlakken met de ruimtelijke ordening en in de wet zal de bescherming van de na tuur worden geregeld, de vergunnin gen voor het kamperen, de prijsvor ming en de verhouding tussen de recreant en degene die hem „onder dak" verschaft. Op het ogenblik is men volop bezig aan de uitwerking van het voorontwerp. DUBLIN 10-3. In het door uiterst strenge veiligheidsmaatregelen van de rest van de stad afgeschermde „Dublin Castle" in Dublin, is maan dagmiddag rond vier uur de Euro pese topconferentie begonnen. Van het al dan niet bereiken van resul taten op deze topconferentie van re geringsleiders en ministers van bui tenlandse zaken van de negen EEG- landcn hangt in zekere zin af of En geland lid van de Europese Gemeen schap zal blijven ANKARA. De Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, is in Ankara aangekomen voor besprekingen over Cyprus met permier Sadi Irmak, president Fahri Koroturk en zijn ambtgenoot Melih Esenbel. Voordat hij naar het Midden-Oos ten ging had hij vorige week in Brussel de kwestie besproken met de Griekse minister van buitenland se zaken, Dimitrios Bitsios. Kissinger had maandag in Jeruza lem vier uren gekonfereerd met premier Rabni. Jeruzalem blijkt op het standpunt te blijven staan dat Egypte tegenover terugtrekking uit de Sinai een verklaring moet stellen dat het van verder gebruik van ge weld afziet. Voor zijn vertrek naar Ankara zei Kissinger dat zijn missie in het Mid den-Oosten langer zal duren dan was voorzien. Hij weigerde iedere dag een schatting van de kansen op een akkoord tussn Syrië, Egypte en Israël te geven. ZIERIKZEE. Een fotografische in ventarisatie van oude boerderijtjes in de binnenstad, levert ook alweer het nodige materiaal pp. Hier hel fraaie boerderijtje (nog in bedrijf) aan de Balie. Zierikzee Monumen- tenstaddergelijke bouwsels be horen er ook bij. Organisaties c.d. hebben op die ma nier een half jaar de gelegenheid het voorontwerp van commentaar te voorzien, zodat het mogelijk is daar mee bij het ontwerp rekening te houden. De bewindsman heeft dit maan dagmiddag in Den Haag gezegd op een persbijeenkomst van de Stich ting Vrije Recreatie; de organisatie die dit jaar vijf jaar bestaat en steeds het kamperen bij de boer heeft gepropageerd. De bewindsman heeft verder mee gedeeld dat op het ogenblik 850 ge meenten een eigen kampeer- en ca ravanverordening kunnen hebben. De nieuwe kampeervvet - zo wilde de staatssecretaris wel onthullen - PNOM PHEN. De luchtbrug is heden-dinsdag wel twee uur eerder moeten ophouden door de zware ra- ketbeschieti'ngen van de luchthaven Pochentong door de Rode Khmer. De Amerikaanse vrachtvliegtuigen hebben twaalf landingen op Pochen tong kunnen maken, alvorens ze er voor de rest van de dag mee moesten ophouden. De prijzen De prijzen van het kamperen liggen thans niet aan de hoge kant en als er van problematiek op het gebied van de prijzen sprake is, dan geldt dit vooral de randstad en bepaalde delen van Zeeland, meende hij. In het westen, waar de ruimte beperkt is, zou recreatie bij de boeren een oplossing kunnen zyn. Voorzitter W. van den Berg van de Stichting Vrije Recreatie merkte op dat de stichting zich zou opheffen indien er een goede kampeerwet uit de bus zou komen. In het andere ge val zal de stichting de autoriteiten hinderlijk blijven volgen. Hij hoopt evenwel op een goede regeling, zo dat men niet meer van gemeente en/ of provinciële verordeningen afhan kelijk is. Hij had er eerder op gewezen dat zijn stichting de kat de bel heeft aan gebonden, toen destijds kampeerder*,-j bij boeren het vuur aan de schenen werd gelegd. Toen eenmaal tenten van een boerenerf door de politie waren verwijderd, volgde spoedig oprichting van de stichtig (1970). Hij was van oordeel dat er in vijf jqar op dit gebied veel is veranderd. DEN HAAG, 10-3. „De uitgetreden groep leden van het hoofdbestuur van DS'70 was geen groep rond prof. Keertje. Als er al van groepsvor ming binnen DS'70 sprake is, dan was dat rond dr. Drees". Aldus het commentaar van het Tweede-Ka merlid mr. K. A. Keuning (DS'70) op een opmerking van fraktievoorzitter Drees over het bedanken van vijf hoofdbestuursleden van DS'70. Toch uitvoering kerkkoor RENESSE, 8-3. Zaterdagavond 8 maart gaf het Ned. hervormd kerkkoor uit Renesse zijn jaarlijkse uit voering in het dorpshuis van Renesse. De avond werd geopend door de voorzitter van het koor, de heer A. Hubregtse. De voorzitter verwelkomde alle aanwezigen, in het bijzonder de genodig den. De heer Hubregtse verklaarde verheugd te zijn dat de zaal zo goed gevuld was. Ver volgens gaf hij een overzicht van de aktiviteiten die ont plooid waren na de uitvoering van vorig jaar. Hij merkte op dat voor de vakantie van vorig jaar verschillende leden waren afgevallen. Toen men echter in september weer van start ging mocht men in tijd van enkele weken een zestal nieuwe leden verwelkomen. Inmiddels zyn er weer drie leden afgevallen en er is dus best nog plaats voor nieuwe leden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vooral bij de heren kan het koor nog wel wat versterking gebruiken. De voorzitter nodigde dan ook ie dereen, die belangstelling heeft uit eens op een donderdagavond een re petitie in „Het Trefpunt" bij te wo nen. De heer Hubregtse vertelde verder dat men veel werk had gehad aan de voorbereiding voor de Kerst. Men had nl. afgesproken met het Chr. Gereformeerd koor uit Zierikzee en hel Hervormd Kerkkoor uit Haam stede drie zangavonden te verzorgen. Onder leiding van de heren Schouls en Groenleer was men daarin naai de mening van de voorzitter, goed geslaagd. Toen het koor wat tijd kreeg om van alle drukte te bekomen, kreeg men het zeer onplezierige bericht dat de dirigent, de heer C. Groen leer. op dokters advies voorlopig zijn koorwerk moest neerleggen. Met de uitvoering voor de deur moest het koor ijlings een nieuwe dirigent zoeken. Iedereen was dan ook zeer dankbaar toen burgemees ter H. P. Everwijn bereid bleek het koor te helpen. Het bleef natuurlijk moeilijk, want het was kort dag en de koorleden moesten aan hun nieu we dirigent wennen en de dirigent uiteraard aan het koor. De voorzit ter legde uit dat daarom enkele ou de bekende nummers op het pro gramma stonden en er waren ook wat minder nummers dan gewoon lijk. Haril gestudeerd Hij verzekerde echter dat er on der leiding van de burgemeester hard gestudeerd is en sprak tot slot dc hoop uit dat iedereen een fijne avond met muziek en zang zou heb ben. Na de openingswoorden begon het koor onder leiding van de burge meester zijn optreden. Afgewisseld met samenzang werden door het koor op uitstekende wijze een zestal nummers gezongen. Het programma word besloten met het bekende „Blijf bij mij Heer", de coupltetten 2 en 4 werden door het koor gezongen en de coupletten 1, 3 en 5 werden door allen gezongen. Na afloop van hel zanggedccltc van de avond dankte de voorzitter de tijdelijke dirigent, de heer H. P. Maandagmorgen maakten de vijf hoofdbestuursleden in een verkla ring bekend, dat zij voor ;t lidmaat schap van de partij ^Outfen bedan ken. In de loop van de dag verklaar de dr. Drees tegenover journalisten, dat de vijf een groep rond prof. Heertje vormen. Volgens dr. Drees viel prof. Heertje voortdurend de partijlijn aan. „Er was integendeel een groep rond dr. Drees", aldus mr. Keuning. Hij behoort met zijn fraktiegenoten De Brauw, Berker en S. Keuning tot de vjer, die vorige week meedeelden het kamerlidmaatschap te willen neerleggen, als de verhoudingen binnen de Jraktie niet gezuiverd zou den worden. „De groep rond Drees noemde zich echte sociaal-democraten. Wij heb ben Drees steeds met klem gevraagd de groepsvorming binnen de partij tegen te gaan. Maar hij bevorderde het toch. yEn dat is de oorzaak van de scheuring", aldus mr. Keuning. Heeft u nog een en wiJt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZONK EM AIRE. Huisje, boompje, schuurtjedie drie ingrediënten hebben we net nodig om de komen de lente te illustreren. Ze lagen voor de pak ditmaal (wëef) te Zonnemai- re, waar een heel intiem fruitboom- pje het mooi begint te doen tegen de achtergrond van een dito zwart schuurtje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Men vindt het onopgevoed hardop te zeggen, wat men van binnen denkt. Valiour f Everwijn, voor de manier waarop hij het koor geholpen had de uitvoering mogelijk te maken. Voor zijn spon tane hulp bood hij hem een kadootje aan, mevrouw Everwijn mocht een bloemetje in ontvangst nemen. De heer Evcnvtfn dankte voor dc attentie, maar herinnerde er aan dat hfj het koor zou leiden tot na de Kerst. De vier a vyf weken zijn er echter nu al negen geworden. „Ik zou er best voor voelen mij aan de koorzang tc wijden, één avond per week, maar hel is niet te verenigen met mijn werk", aldus de heer Everwijn, die hoopte op een spoedige vervanging van het diri gentschap. Nadat in dc pauze ccn zeer ge slaagde verloting gehouden werd, werd het programma vervolgd met het toneelspel „Het Ontvolkte Huis" van A. Bocrc. Het stuk werd ge speeld door enkele leden van het koor en twee gastspelers, te weten de heren L. W. v. d. Waal en B. Ver ton. Het stuk speelde zich af op een boerderij en behandelde dc twisten lussen de familieleden die op deze boerderij samenwoonden. Aan het slot van het toneelstuk sprak dc heer J. C. Braber als ver tegenwoordiger van de kerkeraad een dankwoord. De sekretaresse van het koor, me vrouw v. d. Waal, bood tenslotte de spelers een bloemetje aan. De gast spelers ontvingen een geschenken- bon. Verwachting tot woensdagavond: Noordoostelijke wind Eerst nog zwaarbewolkt met voor namelijk in de zuidelijke provincies nog wat regen, morgen droog weer met van het noordoosten uit opkla ringen; matige tot krachtige, in de kustprovincies nu en dan harde noordoostelijke wind; minimumtem peraturen rond 3 graden en maxima omstreeks 7 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-temperaluren: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 maart. Zon op 7.03, onder 18.38 Maan op 6.24, onder 18.32 13 maart. Zon op 7.01. onder 18.40 Maan op 6.42, onder 19.38 Nieuwe maan: 13 maart (0.47). HOOG- EN LAACWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwatcr 12 maart 3.14 15.39 8.58 21.05 13 maart 3.45 16.10 9.26 21.31 Springtij: 15 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 11-3. Het KNMI deelt mede: De algemene luchldrukvcrde- ling boven een groot deel van het Europese vasteland en de aangren zende oceaan wordt bepaald door een hoge drukgebied tussen IJsland en Schotland en een omvangrijk la gedrukgebied boven de Middelland se Zee. Tussen beide luchtdruksystc- men staat in de hogere luchtlagen een oostelijke sroming. waarin een storing uil Midden-Europa naar on ze omgeving trok en* vooral in dc nacht van maandag op dinsdag in ons land op veel plaatsen regen bracht. S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1