Sirjansland wacht (ook) voor school op huizen Syrië zet domper op een aanvankelijk optimisme Twee doden bij caravanbrand Margarine iets goedkoper Benzineprijs weer omhoog /i^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT BANKSTEL MEUBELRAMA Poging om vissersvloot in brand te steken in dit nummer: Waar bleef 5 procent voor boeren Bil ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 maart 1975 131ste jaargang Nr. 21055 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 GREENCASTLE, 9-3. Een protes tants particulier leger in Noord-Ier- land heeft zondagavond verklaard verantwoordelijk te zijn voor de po ging om de vissersvloot van het Ierse dorp Greencastle door brand te ver nielen. Volgens een woordvoerder van de „Vereniging voor de verdediging van Ulster" (UDA) zijn vissers uit Green castle betrokken geweest bij de wa penaanvoer voor het rooms-katho- liek „Ierse Republikeinse Leger" (IRA) dat talrijke gewelddaden in Noord-Ierland heeft gepleegd. Zaterdagnacht ontdekte de politie van Greencastle dat iets ten zuiden van de grens tussen Noord-Ierland en de Ierse republiek ligt, rook op de voor anker liggende vissersvloot van 21 schepen. Door het snelle ingrijpen van de brandweer die hulp kreeg van vis sers, politiemannen en militairen, bleef de schade beperkt tot twee uit gebrande vaartuigen BRUINISSE, 8-3. Vrijdagmiddag is op rijksweg 18 ter hoogte van de Molweg te Bruinisse de heer P. uit Den Helder met zijn auto in de sloot terecht gekomen. Bij het inhalen bleef hij te lang op de linkerrij strook, waarna hij te scherp naar rechts moest uitwijken voor een te genligger, zodat hij in een slip ge raakte. De chauffeur bleef onge deerd, mgar de nog nieuwe auto was total loss. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ook zei Assad dat Syrië niet zon der de Palestijnse bevrijdingsorgan- satie (PLO) aan de Geneefse vredes conferentie zal deelnemen. Bom Kort voor de aankomst van Kissinger ontplofte op ongeveer een kilometer van het hotel waar de Amerikaanse minister verblijft, een bom Er werd niemand gewond. By het vorige bezoek van de be windsman vonden twee jonge Ara bieren de dood die niet ver van Kissingers hotel met een bom bezig waren die voortijdig explodeerde Minister van buitenlandse zaken Yigal Allon die zijn collega verwel komde, zei te hopen dat Kissingers boodschap „construktiever zal zijn dan men zou afleiden uit de Arabi sche berichtgeving van de laatste dagen". Arabische emiraten Volgens welingelichte kringen in Aboe Dhabi zal de Amerikaanse mi- OSSENISSE, 8-3. Zondagmorgen zyn twee Belgen op de camping Mussenist in het Zeeuvvs-Vlaamse Ossensse bij een brand om het leven gekomen. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat de 27-jarige Josef Elsa Smet inbed heeft liggen roken. De gastvrouw, de 49-jarige me vrouw Celina Quintelier-Fuys kwam bij deze brand ook om het leven. De echgenoot van mevrouw Quintelier wist de caravan met licht brandwon-.^ den te verlaten. De caravan ging he lemaal in vlammen op. De politie stelt een onderzoek in. Beide slacht offers waren afkomstig uit Hamme (België). ZIERIKZEE. Zierikzee werkt aan zijn groen. Een gelukkige greep van de Plant so enendinesthad berkenbomen tot resultaat op een groenstrook in de Kaersemakerstraat. Berkenbast en groen tegen nieuwe gevels leveren een fraai gezicht op. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ouderavond O.B.S. SIRJAINSLAND, 7-3. Op de vrijdag jl. gehouden ouder avond van de openbare basisschool te Sirjansland, opende de heer C. Joziasse deze zeer goed bezochte bij eenkomst met een hartelijk woord van welkom. Door de ziekte van mevrouw Heule werd de avond wat later gehouden dan gebruikelijk. Gelukkig is ze zo goed hersteld, dat ze reeds een halve week na haar thuiskomst uit het ziekenhuis weer haar werk op school ging hervatten. Het verheugde de heer Joziasse dat elk ouderpaar aanwezig, of door één der ouders vertegenwoordigd was. Hij heette ook welkom burge meester J. P .de Kam en wethouder S. Overbeeke van de gemeente Duive- land, evenals de heer Goedegebure van de Schoolraad. r Ére*' - icAv Jammer genoeg, vervolgde de heer Joziasse, loopt het leerlingenaantal van de school achteruit en dat ter wijl er op Sirjansland volop werkge legenheid is in het bedrijf van de firma Van Dijk, waar ±70 mensen hun brood verdienen. Als de ge meente ook hier de woningbouw wil de bevorderen, kon dat ongetwijfeld de school en de leefbaarheid van Sir jansland ten goede komen. Onder leiding van het hoofd der school, de heer Heule, vulden de leerlingen der hoogste klassen het programma voor de pauze met de- klamatie en muziek. Afgewisseld door zang en spel op het basisinstru mentarium bestaande uit altxylo foon, altklokkenspel, trom, blok- trommels, triangels en belletjes werd door de leerlingen op verdienstelijke manier gedekameerd. Tussendoor speelden Mar ja Joziasse en Annie Padmos nog vijf tweestemmige lied jes op de blokfluit. Na een traktatie voor de kinderen en koffie voor de volwassenen was in de pauze gelegenheid om het werk der kinderen te bekijken. Ook de tentoonstelling van handwerk- en handenarbeidwerkstukken, terwijl de ouders zich met de leerkrachten over de vorderingen van de leeringen konden onderhouden. Vervolgens legde drs. P. Vis, rector van de Prof. Zeeman Scholenge meenschap in Zierikzee in een rus tig en helder betoog uit hoe door middel van advies van het hoofd der basisschool, de percentielscore van de schooltoets eventueel aangevuld door een psychologische test, klasse leraren van de brugklas, de school decaan en studielessen tegenwoordig wordt bereikt dat zoveel mogelijk leerlingen op de scholengemeen schap in Zierikzee terecht komen in de klas, waar ze het onderwijs met vrucht kunnen volgen, zodat er min der zittenblijvers zijn dan voorheen. Dat is ook de bedoeling van de Mammoetwet. Nadat di;s. Vis nog enige vragen had beantwoord, dank te de heer Heule hem voor zijn hel dere uiteenzetting onder het aanbie den van een boekenbom Bij de verkiezing van een lid der Oudercommissie in verband met het aftreden door verhuizing van de heer C. Hoogerhuis werd gekozen me vrouw I. Krabbe-Fierens. Tot slot dankte de heer Heule de aanwezigen en sloot de ouderavond. De werkloosheid nu en straks ROTTERDAM, 8-3. Mede omdat de internationale recessie haar diepte punt nog niet heeft bereikt, moet voor de komende maanden met een verder oplopen van de werkloosheid rekening worden gehouden, aldus minister Lubbers van economische zaken in Rotterdam by het twaalfde lustrum van de Rotterdamse studen tenvereniging „Sanctus Laurentius". Pas tegen het einde van dit jaar, aldus de minister, is een conjunctu reel herstel te verwachten. Het is overigens de vraag of dat meteen al in daling van de werkloosheidscijfers tot uiting zal komen. Dood na vechtpartij GRONINGEN, 9-3. De 39-jarige J. Bruining uit Leeuwarden is zater dagnacht na een handgemeen in een Groningse bar op weg naar huis on wel geworden en overleden. Hoewel de precieze doodsoorzaak pas maan dag na sectie vastgesteld kan wor den, heeft de Groningse gemeentepo litie de 46-jarige S. J. M. voorlopig ingesloten op verdenking van mis handeling de dood ten gevolge heb bende. M. had zich zaterdagavond in de bar in de Gelkingerstraat in Gro ningen gemengd in een echtelijke ru zie tussen Bruining en zijn vrouw. Daarbij vielen over en weer enkele vuistklappen. Samen met zijn vrouw en een vriend vertrok de heer Brui ning vervolgens in een taxi naar Leeuwarden. Onderweg werd hij on wel en thuisgekomen bleek hij over leden te zijn. Drie kinderen bij brand omgekomen AMSTERDAM. 8-3 Bij een brand in een woning aan de Stad ion weg in Amsterdam zyn drie kinderen in de leeftijd van 3 tot 9 jaar omgekomen. Het zijn de drie dochtertjes van de groentenman D. H. van Dam. De kinderen sliepen op de zolder verdieping van het pand, toen om streeks half twaalf brand uitbrak in de keuken op de derde verdieping. Voor zover de brandweer vrijdag avond kon meedelen, is de oorzaak vermoedelijk dat de moeder in de keuken patat frites aan het bakken was, maar hier niet voldoende op heeft gelet. Zij zat in de huiskamer en voordat zij er erg in had, stond de hele keuken in brand. Ze kon de kinderen niet meer redden en werd later totaal overstuur in een ambu lance afgevoerd. De heer Van Dam was niet thuis. REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M, J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Orukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. Kissinger in Jeruzalem DEN HAAG, 8-3. Vanaf heden (maandag) gaan de fabrieksprijzen van margarine met vijf cent per 250 gram en van halvarine met tweeën- eenhalve cent per 250 gram omlaag. Dit heeft de Bond van Nederlandse Margarinefabrikanten zaterdag mee gedeeld. De prijsverlaging is mogelijk ge worden door een daling van de grondstoffenprijzen op de wereld markt. Volgens de bond is de detail list vrij in de mate en de snelheid waarmee hij de prijsverlaging aan de consument doorgeeft. DEN HAAG, 8-3. Superbenzine werd met ingang van zaterdag (8 maart) 1,2 cent per liter duurder en normale benzine 1.6 cent. Het minis terie van economische zaken heeft dit meegedeeld. De maximumprijs van autogasolie gaat 3 cent per liter omlaag, van huisbrandolie en dunne stookolie 3.5 cent per liter, petroleum in bus sen 2,2 cent per liter, stookolie va riërend van 30 cent tot 6,50 per ton. JERUZALEM, 9-3. De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Kissinger, is zondagmiddag laat in Jeruzalem aangekomen, zijn derde halteplaats op zijn jongste vredesmissie in het Midden-Oosten. Het voorzichtige optimisme waarvan na zyn besprekingen met president Sadat van Egypte in Assoean gewag werd gemaakt, kreeg een domper toen president Assad van Syrië Kissinger meedeelde dat hy tegen een tweezydig Egyptisch-Israëlische akoord aan het front in de Sinaï is, als er ook niet een regeling voor het door Israël bezette gebied van Syrië te verwachten is. nister tijdens zijn huidige missie ook de Verenigde Arabische Emiraten aandoen. Er zou nog geen datum zijn vastgesteld. De Israëlische televisie maakte in tussen melding van de aankomst van een Egyptische onderzeeboot jager in de golf van Suez na van noord naar zuid door het Suezkanaal te zijn ge- 'varen. De commentator zag hierin een nieuwe aanwijzing, dat Egypte zich wil voorbereiden op een nieuwe militaire aktie. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De rechte man verschijnt al- t leen daar waar hij nodig is. Karl Schmidt Verwachting tot dinsdagavond: Half tot zwaar bewolkt en geen re gen van betekenis; in de nacht en ochtend op enkele plaatsen mist; zwakke tot matige, aan de zee later vrij krachtige wind, draaiend naar noordelijke richtingen; minimum temperaturen rond 3 graden, maxima morgen omstreeks 8 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturenomstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 11 maart. Zon op 7.05, onder 18.36 Maan op 6.05, onder 17.27 Nieuwe maan: 13 maart (0.47) IiOOG? EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 11 maart 2.40 15.06 8.30 20.39 Springtij: 15 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-3. Het K.N.M.I. meldt: In grote delen van West- en Zuid- Europa werd het weer in het afge lopen weekeinde bepaald door oceaandepressies, die plaatselijk vrij veel regen veroorzaakten. De voor ons land belangrijke de pressie trok over het Engelse Kanaal langs onze westkust. Daarbij viel zondag overdag vooral in het westen en midden en zuiden van het land langdurige regenval, waarbij de neerslaghoeveelheden uiteenliepen van 1 tot 7 mm. Een andere depressie kwam boven het westelijk deel van de Middel landse Zee tot ontwikkeling en ver plaatste zich naar Italië. Aan de Franse zuidkust en Noord-Italië viel daarbij in vierentwintig uur tijds op sommige plaatsen meer dan 50 mm regen. In het komende etmaal vult de depressie boven de Noordzee lang zaam op. Daardoor zal een boven de Britse eilanden aanwezige noordelij ke stroming zich geleidelijk naar onze omgeving uitbreiden. Er stroomt dan iets minder zachte lucht naar ons land, waarbij echter de re genkansen niet groot zullen zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1