Vrouw verdronken verkeersongeval te bij Ouwerkerk Politieke strijd ontbrand in Bondsrepubliek MOURER-TROMP Honderden Mekkagangers verdwenen Levenslang in massamoordzaak Nog meer werkloosheid in de V.S. Slecht water Wester schelde HORLOGES AGENDA „Persfoto van het jaar" Personenauto reed kreek in bij Zuidbout Na het trieste ongeval werd de verongelukte auto weer uit de kreek op het droge getrokken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 5-3. Dinsdagmiddag omstreeks kwart vóór twee heeft zich nabij de Znidhout te Ouwerkerk een verkeersongeval voorgedaan, als gevolg waarvan de 40-jarige mevrouw J. A. Menheere-Bordui uit Zie- rikzee het leven heeft verloren. CAIRO, 5-3. Achthonderd Egypte- naren zijn niet in hun land terugge keerd na de pelgrimstocht naar Mekka in januari j.l. Dit schrijft het dagblad Al Achram. De Egyptische ambassade in Saoe- di-Arabië heeft het mysterie nog niet opgelost en zet zijn pogingen om de vermisten op te sporen voort. Al Achram sluit de mogelijkheid niet uit dat de cholera-epidemie die Mekka teisterde, de pelgrims heeft getroffen of dat de vermisten zich in Saoedi-Arabië hebben gevestigd. HOUSTON. 5-3. Een rechtbank in Houston, in de Amerikaanse staat Texas, heeft woensdag de 20-jarige David Owen Brooks tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, nadat hij schuldig was gevonden aan de dood van een van de 27 slachtoffers van de grootste massamoord uit de jongste kriminele geschiedenis van de Verenigde Staten. WASHINGTON, 5-3. De Ameri kaans eminister van financiën, Wil liam Simon, heeft donderdag duide lijk gesuggereerd dat het werkloos heidscijfer van februari dat vrijdag officieel wordt bekendgemaakt ho ger is dan dat van januari. In ja nuari had het Amerikaanse werk loosheidscijfer met 8,2 procent de hoogste stand van na de Tweede Wereldoorlog bereikt. Simon ver klaard tegenover de financiële kom missie van de senaat dat „meer dan acht pz-ocent van de Amerikaanse beroepsbevolking zonder werk zit". Volgens de minister zal er eerst nog een verslechtering optreden voordat er uiteindelijk verbetering zal ko men in deze situatie. VLISSINGEN. Het zeewater in de WestersCheide wordt steeds slechter van kwaliteit. Deze achteruitgang wordt veroorzaakt door de toene mende afvalwaterlozingen. Dit blijkt uit de resultaten van een onderzoek dat de Watermaatschappij Zeeland (WMZ) heeft ingesteld op verzoek van de gemeenten rond de Wester- schelde. Het slachtoffer vond de dood door verdrinking, toen de door haar echt genoot bestuurde personenauto te rechtkwam in het ongeveer drie me ter diepe watér van de Zuidbout- kreek, aan het eind van de weg van de Buitenlandse Pers, nabij het z.g. „strandje" van Ouwerkerk en de ingang van het Ouwerkerkse bos van Staatsbosbeheer. De door de heer M. bestuurde auto kwam gereden uit de richting Viane en was op weg naar Zierikzee. Ge komen aan het einde van de Weg van de Buitenlandse Pers maakte de bestuurder gebruik van de gelegen heid om rechts aan te houden in plaats van rechtdoor te rijden, de dijkoprit op naar het hoge punt, de zg. Hoek van Ouwerkerk. Rechts aanhoudend reed de auto over de toegangsweg naar de par keerplaats onder aan de dijk. Bij het dwars oversteken van de weg kwam de auto in aanraking met een liggende bermpaal en de bestuurder verloor de macht over het stuur. Als gevolg van deze manoeuvre kwam de wagen in de ongeveer tien meter verder liggende kreek terecht. Portier geopend Het gelukte de heer M. nog het portier aan de stuurzijde van de au to te openen en zich zelf en zijn echtgenote uit de wagen te bevrij den. Het gelukte de man die, even als zijn vrouw, niet kon zwemmen, de kant te bereiken, maar voor me vrouw M., moeder van zeven kinde ren, heeft dit niet zo mogen zijn. Het stoffelijk overschot werd later overgebracht naar het Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee, de héér M. kwam met de schrik vrij. De deerhis over dit trieste onge luk met de zwaar getroffen familie M. te Zierikzee is groot. Tweede Kamer over Verkeer en Waterstaat DEN HAAG. 5-3. De tweede ter mijn van het Tweede Kamerdebat over de begroting van het departe ment van verkeer en waterstaat heeft woensdag een stroom van mo ties opgeleverd: PvdA en VVD wil len b.v. dat de regering een zodanig beleid voert dat tariefsverhogingen bij het openbaar vervoer slechts éénmaal per jaar voorkomen, niet uitgaan boven de gemiddelde kos tenstijging en voor" alle soorten openbaar vervoer op elkaar zijn af gestemd (Motie-Van der Doef, PvdA). Landbouwschap wil hogere zelfstandigenaftrek DEN HAAG, 5-3. De aftrek, waar mee het kabinet het belastbare deel van het inkomen van kleine zelfstan digen lijdelijk wil verminderen, zou f 2.400 moeten bedragen. Dit is dub bel zo veel als de regering in een wetsontwerp heeft voorgesteld. Het Landbouwschap heeft deze op vatting in een brief ter kennis ge bracht van de vaste commissie voor financiën van de Tweede Kamer. Het schap wil deze verdubbeling om dat de verhoging van de EEG-land- bouwprijzen met gemiddeld 9 pro cent naar zijn mening verre van vol doende is om de inkomenspositie van de agrarische bedrijfstak te verbete ren. Aandacht voor zware brommers DEN HAAG, 5-3. Overleg wordt gepleegd over het beteugelen van de nadelige effekten van de zware bromfietsen en de brommers met versnelling. Dit heeft minister Wes terterp van verkeer en waterstaat woensdag in de Tweede Kamer ge zegd tijdens het voortgezette kamer debat over zijn begroting voor 1975. Voort wordt bezien een verbetering van de kontrolemogelijkheden. De industrie wordt bij het overleg betrokken, aldus de bewindsman. Geen verlaging defensiebegroting DEN HAAG, 4-3. Met zeer grote meerderheid heeft dc Tweede Kamer de poging van de PPR verworpen om de defensiebegroting te verlagen, vooruitlopend op het verloop van het gesprek inzake wederzijdse troe penvermindering tussen Warschau pact en NAVO (MBFR). Alleen de frakties van CPN en PSP en het lid Imkamp van D'66 plaatsten zich, tijdens de stemmin gen over de defensiebegroting, ach ter het desbetreffende amendement van de radikaal Waltmans. PvdA-woordvoerdér Dankert deel de mee dat zijn fraktie voor dit jaar akkoord kan gaan met de extra-uit gaven, juist met het oog op de be roerde stand vanzaken van het MBFR-gesprek. In dezelfde stemverhouding ver wierp de kamer een PPR-amende- merit met het voorstel de voor 1975 uitgetrokken' post voor vervanging van de Starfighter te schrappen. Dankert liet weten dat zijn fraktie overtuigd is van de noodzaak van vervanging. Advertentie Na Lorenz vrijheid BONN/BERLIJN, 5-3. Al direct na de vrijlating van de ontvoerde CDU-politieus Peter Lorenz, terwijl de klopjacht op de ontvoerders nog voortduurt, is in de Bondsrepubliek de politieke strijd over de binnen landse veiligheid, in alle hevigheid ontbrand. Woord voerders van de CDU/CSU-oppositie verweten de re gering zwakheid en toegeeflijkheid. Intussen vergaderde in Bonn het coalitie-kabinet van SPD en FDP. Na afloop verklaarde bondskanselier Helmut Schmidt in een radio- en televisie- rede dat de regering krachtig en consequent de rechtsorde zal verdedigen tegen organisaties die de orde met terreur willen vernietigen. Het lukt niet met glasaktie HAARLEM, 5-3. Haarlem stopt op 15 april dc glasaktie waarmee in de cember 1972 begonnen is. De be langrijkste reden tot dc stopzetting is df konklUsic dat het omsmelten van glasscherven tot nieuw glas bij zonder veel energie vergt aan olie en gas cn dus extra milieuvervuiling oplevert. De opzet van de glasaktie was Juist om dc milieu-hygiënc te FRANKFORT. Dc Boeing 707 van de Lufthansa, die de anarchisten naar Noord-Jcmen bracht. De bemiddelende geestelijke Heinrich Albert: verlaat hier het vliegtuig te Frankfort. Zijn optreden bracht uiteindelijk dc vrijheid roof do póHtiku s Prior Lore nr. Electronisch Automatisch Handopwinding JUWELIERS - HORLOGES naast 's Gravensteen ZIERIKZEE Telefoon (01110) 2443 Spreekuurwijziging dr. F. J. Buytendijk Dorpsweg 5 - Bruinisse Met ingang van maandag 10 maart: telef. afspraak-spreekuur. Aanvragen voor bezoek aan spreekuur tot 9.30 uur v.m. Telefoon (01113) 1280 (behalve zaterdag en zondag). Spreekuur begint om 8.00 uur. Donderdag geen spreekuur. Aanvragen voor visites aan huis vóór 9.30 uur. Omvang werktijdverkorting DEN HAAG, 5-3. In de omvang van de werktijdverkortingen is se dert enige weken nagenoeg geen verandering gekomen. In de vijfde week van dit jaar waren in 1058 be drijven vergunningen voor werktijd verkorting voor in totaal 50.716 werknemers van kracht. In de week daarvoor waren dat 995 bedrijven met 50.776 werknemers en in de der de week werd er ih 1.004 bedrijven door 50.955 werknemers korter ge werkt, aldus de cijfers van het mi nisterie van sociale zaken. Kleuter in vijver verdronken NIJMEGEN, 4-3. Om half tien dinsdagavond is in een vijver in de Nijmeegse wijk Dukenburg het stof felijk overschot gevonden van de 4- jhrige Liesje Spruit. Het meisje werd sinds half vier vanmiddag ver mist. Het door de politie ingestelde routine-onderzoek werd bij het in vallen van de duisternis gevolgd door een grootscheepse zoekaktie waarbij 15 politiemannen, voorzien van 4 honden, hulp kregen van vele omwonenden. Kort nadat men de speurtocht had gekoncentreerd op de vijver nabij de van Schuylen- burgweg werd het levenloze lichaam van het kindje in een stralenbundel van een schijnwerper in hét water aangetroffen. Duivenplaag in Maastricht Er moest afgewogen worden, aldus Schmidt,, tussen het redden van een mensenleven en het schaden van de staat, die tot taak heeft de vrede, de orde en het leven van de burgers in veiligheid te waarborgen. Daarbij was duidelijk dat toegeven het risico van herhaling van een dergelijke daad vergrootte. In overleg met de vier grote de mocratische partijen (SPD, FDP, CDU en CSU) was besloten de „zeer hoge prijs te betalen", om het leven van Lorenz te redden, aldus Schmidt Ook nu Lorenz vrij is moeten de verantwoordelijke politici gemeen schappelijk blijven optreden in kwesties van binnenlandse veilig heid. Dat is volgens Schmidt juist nu hard nodig, want met de huidige situate is pas afgerekend als de da ders gevangen zitten „en elke orga nisatie, die ons land met terreur overvalt, is opgerold". Dankwoorden De bondskanselier bedankte ieder een, die heeft bijgedragen tot het be reiken van een oplossing, met name dominee Heinrich Albertz en de be manning van het Lufthansatoestel, dat de ongewisse vlucht met de vijf vrijgelaten anarchisten naar Zuid- Jemen maakte. Herinnerend aan het oprollen van de „harde kern van de Baader- Meinhof-terroristen" in 1972 zei Schmidt: „wat ons toen, en ook daarna, is gelukt, dat moet ons allen samen opnieuw lukken, tegen ter reurorganisaties van welke soort dan ook". De bondskanselier riep zijn medeburgers op „de verbonden heid van de democraten le behou den". Maar al voor Schmidts rede trok de'oppositie krachtig van leer tegen de rcgcringspolitick. CDU-voorzittcr Helmut Kohl verweet dc regering dat zy het „moeras van de politieke terreur" veel te lang heeft goedge praat cn veronachtzaamd. Advertentie MAASTRICHT, 5-3. In Maastricht heerst al enige tijd een ware dui- venplaag. De gemeente heeft nu van het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne toestemming ge kregen gebruik te maken van een middel dat uitbreiding van het aan tal duiven tegen moet gaan. Gedu rende enkele dagen van deze maand zullen de duiven op verschillende plaatsen in Maastricht gevoerd wor den met mais, die ornitrol bevat, waardoor de duiven naar wordt vèr- wacht een half jaar onvruchtbaar zullen zijn. De behandeling zal in okotber van dit jaar worden her haald. Flitsen uit het buitenland RABAT. Koning Hassan de twee de van Marokko heeft bekendge maakt dat de parlementsverkiezin gen die hij eerder voor oktober van dit jaar had aangekondigd, voor on bepaalde tijd zijn uitgesteld. ROME. Verstopte wegen en bijna verlaten stations waren het gevolg van de derde staking van de onge veer een miljoen werknemers bij het openbaar vervoer in Italië. De bon den hadden een staking van vier uur uitgeroepen van 9.00 tot 13.00 (onze tijd) om van de regering een nieu we verkeerspolitiek af te dwingen. WASHINGTON. Het Russische Bolsjoi-ballet en Bolsjoitheater zul len deze zomer een reeks voorstel lingen in de Verenigde Staten geven, zo is in Washington bekendgemaakt. De Bolsjoi-gczelschappcn komen naar de Verenigde Staten in het ka der van een culturele uitwisseling. Ze zullen onder meer optreden in Washington en New York STOCKHOLM. De Zweedse rege ring heeft laten weten dat zij niet van plan is door middel van subsi dies de prijs van de „viggen" te drukken. Deze straaljager is de Zweedse kandidaat voor de opvol ging van de Amerikaanse Starfigh- ters in België. Nederland, Denemar ken en Noorwegen. LE HAVRE. De mededeling van dc direktie van dc Rcnaultfabrieken in Sandouville dat al het personeel dat aan de lopende band werkt met ingang van dinsdag werktijdverkor ting krijgt, heeft meteen tot akties geleid. Op aandrang van dc grote vakbond CGT hadden gelijk korte stakingsaktics plaats. BELFAST. In dc Noordicrse hoofdstad Belfast heeft maandag avond naar alle waarschijnlijkheid het eerste vuurgevecht tussen riva len binnen het. Ierse republikeinse leger plaatsgehad. In het vuurge vecht in de buurtschap Turf Lodge werden twee mannen gewond. SEOEL. Zuid-Korea's grootste op positie partij heeft president Park Tsjoeng-Hee in een brief om beëin diging van „het martelen van poli tieke gevangenen door veiligheids agenten van de regering" gevraagd. LONDEN, De Britse regering heeft dinsdag verklaard „teleurge steld te zijn door dc arrestatie van Ndabaningi Silholc „Dc leider van de Zanu. een van de bevrijdingsbe wegingen In Rbnde«s|r Zierikzee 't Lange Uus: Kunstexpositie, 9.00- 12.00, 13.30-18.00; donderdag 19.00- 21.00. Maandag en zondag gesloten. Donderdag 6 maart Zierikzee Herv. Ver.-gebuuw, 20.00 uur, herv. vrouwengroep „Wees een zegen". (Heden) Huis van Nassau Z.V.U- Lezing. 20.00 uur Scrooskerke Dorpshuis, 19.30 uur, alg, verg. landbouwver., „Ons Voordeel". Nieuwerkerk Ouderavond kleuterschool (schoolge bouw), 19.30 uur. Bruinisse Herv. verenigingsgebouw, 19.45 uur, diëtiste Hartstichting. Dorpshuis. Jaarvergadering Chr. Schoolver. 20.00 uur. Vrijdag 7 maart Burgh-Haamstedc Hotel Bakker, 19.30 uur, filmavond motorklub. Uitvoering muziekgezelsch. .Nieuw Leven' Nieuwerkerk Lokaal Ger. Gem., Studievereniging S.G.P., 19.30 uur. Bruinisse Dorpshuis, ouderavond O.B.S., 19.00 uur. Zaterdag 8 maart Zierikzee Delta-kantoor Van Veenlaan, oprich tingsvergadering ANIB-afdeling, 14.30 uur. Concertzaal 20.00 uur, film „De drie musketiers". Zondag 9 maart Zierikzee Concertzaal 20.00 uur, film „De drie musketiers". Dorpshuis, 19.30 uur, Hervormd Kerkkoor. Maandag 10 maart Dreischor „De Drie Schapen", 19.30 uur, Jaar vergadering „Crescendo". Dinsdag 11 maart Brouwershaven Graaf Floris V, 20.00 uur, Midden standsvereniging. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis", zanguitvoering, 19.30 uur. Woensdag 12 maart Zierikzee Concordia, 19.30 uur, Bejaardenont- spa nn ingsa vond Donderdag 13 maart Zierikzee Graanbeurs Huis van Nassau. Le denvergadering Z.L.M. 19.30 uur Mondragon. Afd. Schouwen Plat telandsvrouwenbond. 14.00 uur. Vrijdag 14 maart Zierikzee Jeugdsoos „Brogum", 20.00 uur, le denvergadering. Concertzaal. 20.00 uur. Concert Am sterdams Philh. Orkest, m.m.v. Ken Ara, piano; (Z.V.U.). Woensdag 19 maart Goes „De Korenbeurs", 14.30 uur afd. Zeeland Horecaf. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na Hall zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 AMSTREDAM. 6-3. De Grand Prix voor de persfoto van het jaar is toe gekend aan dc Amerikaanse foto journalist Ovie Carter van de Chica go Tribune voor zijn foto „Suffer little children Malthacus 19 14)" (dc tekst van Matthacus 19 14 in dc nieuwste uitgave van het Nederlands Bijbelgenootschap „Het nieuwe tes tament in dc omgangstaal" luidt al dus: Maar Jezus zei: „laat die kinde ren toch bij mij komen. Houdt ze niet tegen want voor mensen als zij is het hemelse koninklijk"). Ovic Carter nam fle foto tt.idcn; ren fnchf van 10.000 mijl dom- <jr drogc gebieden van Afrika (aShel), Ethiopië en India, ze is er één uil een serie over het zelfde onderwerp, die de tweede prijs won in de cate gorie beeldverhalen 4 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2