Welkom in Israël-troepen bezet hotel bestormen Gemeente moet genoegen nemen met woonwagenkamp Kissinger in Londen Nieuw marechaussee-vaartuig voor de Zeeuwse wateren DE ZIERIKZEESCHE COURANT vruchtenlimonade Landbouwschap wil met ministers praten BANKSTEL MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 maart 197!» 131ste jaargang Nr. 21653 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18.85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. in dit nummer: Vernieuwingen zaken te Zierikzee Drama in Tel Aviv TEL AVIV, 6-3. Israëlische militairen liehben woens dagnacht een hotel in Tel Aviv bestormd en de Ara bische commando's gedood, die woensdagavond laat vanuit zee een invasie hadden ondernomen en gijze laars hadden gemaakt. Minister van defensie Simon Peres zei na de aktic tegen het aanbreken van de dag dat alle guerrilleros - vermoedelijk zes - om het leven waren geko men Hij zei dat ook enkele gijzelaars waren gedood en andere „gezond en wel". Nadat de Israëlische militairen hun bestorming hadden ondernomen, zag men gewonde burgers naar buiten komen. Het is nog niet duidelijk hoeveel mensen in het hotel Savoy aan de boulevard van Tel Aviv gegijzeld waren. In de loop van het drama werd gesproken van „tien tot veer tig", onder wie Amerikaanse, Britse en Duitse toeristen. Advertentie Sinas literfles nu Minister Peres zei: „alles is afgelo pen" Hij zei dat explosieven die bij de bestorming waren gebruikt, een deel van de voorgevel van het hotel hadden vernield, waardoor onder de gijzelaars doden waren gevallen. Maar, zei hij, de militairen die de bestorming uitvoerden hadden alle voorzorgen genomen om de levens van de gijzelaars zoveel mogelijk te ontzien. Eisen De Palestijnse terroristen hadden in de loop van de nacht een vlieg tuig geëist waarmee zij in hun gij zelaars naar Damascus gebracht hadden moeten worden. Vervolgens zouden de ambassadeurs van Frank rijk en Griekenland voor onderhan delingen hebben moeten worden in geschakeld. De palestynse terroristen waren op het strand van Tel Aviv aan land gegaan in twee rubberboten. Het was de eerste aanval van deze aard op Israëls grootste stad van ruim een half miljoen inwoners. Aan de bezetting van het Savoy- hotel door de terroristen was een vuurgevecht met Israëlische soldalen van anderhalf uur voorafgegaan. In Tel Aviv werd van officiële zij de meegedeeld dat het drama acht tien doden en gewonden heeltge kost. LONDEN, 5-3. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken dr. Henry Kissinger is woensdagavond, op weg naar het Middenoosten, aan gekomen in Londen. Op Heathrow waren uitgebreide veiligheidsmaat regelen getroffen. Kissinger reist donderdag naar Cardiff in Wales, om de plechtigheid bij te wonen waarop zijn Britse kol- lega James Callaghan tot ereburger van Cardiff wordt benoemd. Vrijdag vervolgt de Amerikaanse minister zijn reis naar het Midden- Oosten. Aanvankelijk zou de plechtigheid in Cardiff door de Britse televisie worden uitgezonden, maar het gaat niet door vanwege een loonstaking van personeel in de elektriciteitscen trale van de stad. De vijftig stakers hebben geweigerd hun aktie te be ëindigen, zodat verslag kon worden gedaan. DEN HAAG, 5-3. De Koninklijke Mareehausse neemt op 6 maart een nieuw patrouillevaartuig in gebruik Het zal ten behoeve van de grensbe waking worden ingezet in de Zeeuw se wateren. - Het vaartuig, dat een lengte heeft van ruim 16 meter, een breedte van 5 meter en een diepgang van 1.30 meter, biedt plaats aan 4 beman ningleden en 8 passagiers. De twee hoofdmotoren, elk met een vermogen van 150 pk, kunnen het zeer modern uitgeruste vaartuig een snelheid DEN HAAG, 5-3. Het Landbouw schap zal trachten tot overleg te komen met verschillende Nederland se ministers. Het wil met hen be spreken wat er nationaal ter verbe tering van de inkomenspositie van boeren en tuinders gedaan kan worden, nu volgens het schap de jongste verhoging van de EEG-prij- zen onvoldoende is. De suggestie tot het voorbereiden van zo'n gesprek kwam, in de woensdag gehouden bestuursverga dering. van het bestuurslid T. Tol- man(CBTB). Het schap heeft voor 12 maart al een gesprek met minister Van der Stee van landbouw op het programma staan. OUWERKERK. Bij de Hoek van Ou- werkerk liep de tanker „Espero" de haven De Val binnen, na een grote plooi, die bijna tot een breuk werd, te hebben opgelopen. De foto toont de gevaarlijke knik in het schip. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gemeenteraad Bruinisse BRUINISSE, 4-3. Hoewel niet van harte, zal Bniinisse genoegen moeten nemen met een woonwagenkamp met vijf woonwagens. De raad besloot hiertoe op de jongste raadsvergadering. Tegen de toewijzing die is geschied door de Gemeenschappelijke Regeling ter bevordering van het Maatschappelijk Welzijn van Woonwagenbewoners in Midden- en Noord-Zeeland, is niets te doen. Naast Bruinisse krijgt ook Zierikzee een kamp met tien wagens. Het is bekend dat in het verleden te Zype reeds een kamp was, doch dit werd ontruimd door de gevaarlijke hoge waterstand op 14 december 1973. Sindsdien zijn, aldus loco-burgemeester Jumelet serieuze pogingen gedaan om een nieuw geschikt kamp te vinden, die echter op niets uitliepen. Hij stelde dit met nadruk omdat andersluidende berichten circuleren. Nu de nieuwe toewijzing defini tief is en spoedig van kracht wordt, is een onderzoek gaande naar de mogelijkheden om tot een geschikte plaats voor het woonwagencentrum te komen. De keuze zal zeer moei lijk worden, zei de voorzitter. De heer L. J. van den Bos was van oordeel dat men beter bij ieder dorp één woonwagen had kunnen plaat sen. Aan de heer M. Kik, Molenstr. 13 wordt het perceel Molenstraat 15 verkocht. Het betreft hier 260 m- H erfpachtsrecht van het perceel Mo lenstraat 13 voor de prijs van f 5.092,50 excl. b.t.w. Voor het opmaken van een schets- plan voor een meergelegenheid voor sportvissers door de Grontmij trok de raad f 580,inkl. b.t.w. uit. Dit schetsplan kan ook voor de subsidie aanvrage worden gebruikt. De C.J.V.-zanggroep Bruinisse en de meisjesklub „Rhodé" krijgen ie der een subsidie van f 250,Tevens wordt bij C.R.M. aangeklopt om subsidie, welke hoogstens 50 hier van kan zijn. Rondvraag De heer Meeuwsen uitte zijn mis noegen over het feit dat voor de om schakeling van de c.v. in het gym nastieklokaal van olie op gas niet bij meerdere bedrijven offerte was gevraagd. Wethouder Van Gilst zei dat alleen Tamse b.v. uit Goes was verzocht te offreren, doch zette uit een dat dit het gevolg was van een bij onderhandelingen gemaakte af spraak. Overigens gaf de wethouder toe dat hij verzuimd had deze af spraak op de vorige raadsvergade ring kenbaar te maken. De heer A. J. Bal bracht de ijs baan ter diskussie. Hij informeerde naar de mogelijkheid om deze te vergroten. Om bovendien de effek- tiviteit te vergroten opperde hij het plan om in de zomer de ijsbaan voor andere mogelijkheden te benutten, b.v. een kanovijver. De voorzitter zei dal de ijsbaan al verschillende malen in b. en w. ter sprake is ge bracht. Hij gaf toe dat deze te klein was, maar vreesde aantasting van het omliggende groen en tegelpad bij vergroting. Wethouder Van Gilst zei geven van ongeveer 19 km per uur. De kosten van het schip, dat Vlis- singen als thuishaven krijgt, bedra gen ongeveer f 650.000. Israëlische onderscheiding voor Nederland AMSTERDAM. 5-3. Het Neder landse volk staat ingeschreven in het gouden boek van het Keren Kaye- meth Leisrael, het joods nationaal fonds (JNF), in Israël, als een getui genis van eerbied en waardering aan het Nederlandse volk, dat achter het joodse volk stond in de periode van de nazi-vervolging en tevens voor zijn ononderbroken vriendschap en verbondenheid met de sta^t Israël. Ambassadeur G. J. Jongejans heeft op de Nederlandse ambassade de on derscheiding, de hoogste die Israël kent, in ontvangst genomen uit han den van de wereldpresident van het JNF-directoruim, Jacob Tsur en JNF-directeur E. Rescher. Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 ZIERIKZEE. De gemeente Zierikzee steekt niet onder stoelen of banken monumentaal „Voorbeeldstad" te zijn. Aan het begin van de Laan van St. Hilaire en bij het R.T.M.-station staan borden opgesteld, waarop het recentelijk verkregen predikaat dui delijk staat afgedrukt. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's i Heel kenmerkend voor een i mens is, hetgeen waarvoor hij nooit tijd heeft, j Isolde Kurz WA? UdT 01 81LT dat het niet mogelijk was om in de zomer het waterniveau op peil te houden. Bovendien bereiken hem regelma tig klachten van omliggende bewo ners die hem wijzen op het gevaar van spelende kinderen bij het water en daarover bezorgd zijn. De heer Verspoor voelde er ook wel voor om de ijsbaan te vergroten tot 100 m (nu 60 m) en de vrijkomende grond op de bodem te verdelen. Tijdelijk wet houder Van der Velde meende dat over deze materie een rapport moest zijn van de Centrale Dienst In dit rapport is gewezen op de mógelijk heid om met zeer geringe kosten, zonder aantasting van het tegelpad, de ijsbaan te verbreden en te ver lengen. Op voorstel van wethouder Van Gilst werd toen besloten dit rapport te voorschijn te halen en dit nader te bezien. De heer Van den Bos informeerde naar de aanwezigheid van een plat tegrond van de gehele gemeente Bruinisse. dus incl. de polder e.d. Het zou volgens hem wenselijk zijn dat alle raadsleden een dergelijk exemplaar in het bezit zouden heb ben. De heer Verspoor wees het ge- metebestuur op de geruchten dat de heer De Looze zijn groentezaak zal sluiten. Hij stelde voor dit pand te kopen met het oog op het bestaande bestemmingsplan in deze buurt. Hij deelde verder mee dat de kade weer aanslibt en wees verder op een bouwvallig pand op de Boomdijk dat gevaar oplevert voor voorbijgangers. Verwachting tot vrijdagavond: Perioden met regen Zwaar bewolkt en perioden met re gen; matige tot krachtige, vannacht aan de kust enige tijd harde zuid westelijke wind; minimum tempera turen circa 5 graden, maxima om streeks 10 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt \roor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 7 maart. Zon op 7.14, onder 18.29 Maan op 4.26, onder 13.06 Nieuwe maan: 13 maart (0.47) HOOG- EN LAACWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 7 maart 11.05 23.50 4.35 17.13 Doodtij: 7 maart HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 6-3. Het KNMI deelt mede: Boven West-Europa was er donderdag een vlakke luchtdruk- verdeling zodat er weinig wind stond. In ons land stroomde mist vanuit de Noordzee de kustprovin cies en IJsselmeer polders in. De mi nima kwamen daardoor niet beneden het vriespunt. Intussen is boven de oceaan een krachtige westelijke stro ming ontstaan waardoor een oceaan front tot boven Engeland kon door dringen. Het ziet er naar uit dat dit front vergezeld van regen en wind, ons land de komende 24 uur zal voorbij trekken. De lucht die echter aangevoerd wordt is tamelijk zacht zodat de maxima niet veel zullen verschillen met die van de afgelopen dagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1