Boeing Lufthansa vertrokken V.V.V.-kantoor Zierikzee officieel geopend door burgemeester De Meester Lawine-ongeluk in Beieren BANKSTEL MEUBELRAMA Huwelijk prinses Christina vervroegd Ontvoerde consul gedood DE ZIERIKZEESCHE COURANT FRANKFURT, 3-3. l)e Boeing 707 van (le Weslduitse Lufthansa, met aan boord de vijf anarchisten van de Baader-Meinhof-groep en hun gijzelaar Heilirich Al berts, is maandagochtend rond tien uur vertrokken. Het toestel vliegt in eerste instantie naar Damascus. Advertentie Heefl u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 DEN HAAG, 1-3. De datum van het hmvelyk van prinses Christina met de heer Jorge Guillermo is na der vastgesteld op zaterdag 28 juni a.s., zo deelt de rijksvoorlichtings dienst mede. Het burgerlijk huwelük zal wor den gesloten te Baarn. De kerkelijke bevestiging zal die dag, zoals bekend, geschieden in de Domkerk te Utrecht. MÜNCHEN, 1-3. Bij het Zuidduitse Wendelstein in Beieren zijn drie per sonen door een lawine gedood. Drie mensen werden zwaar gewond en vier licht. De tien mensen bevonden zich op een 16 ton zware sneeuwfrees, toe ze door de lawine werden gegrepen en meegesleurd in een 100 meter lager gelegen dal. De Syrische autoriteiten hebben toestemming gegeven tot landen. Het is echter nog onduidelijk of Damas cus het definitieve reisdoel is. In het pokerspel om het leven van de in West-Berlijn ontvoerde CDU- politicus Peter Lorenz, heeft de re gering in Bonn hiermee belang rijkste eis van de „Beweging van de tweede juni" ingewilligd. Of de vrijgelaten anarchisten in het bezit zijn gesteld van elk 20.000 mark - zoals en ander deel van hun eisenpakket luidde, is niet bekend. Dat West-Berlijn een van de meer dramatische weekeinden uit de ge schiedenis achter de rug heeft, is onbetwistbaar. De bewoners van de stad konden alle onderhandelingen volgen, omdat zowel de eisen van ontvoerders als het antwoord van de politie daarop, steeds over de bei de plaatselijke radio-stations werden uitgezonden. Naarmate deze merkwaardige communicatie tussen beide partijen beter begon te funktioneren, ont stond er ook meer overzicht in de duistere kidnappingsaffaire. De beslissingen vèn de overheid werden centraal in Bonn genomen. Hoewel een crisisstaf in het Schöne- berger raadhuis in West-Berlijn voortdurend vergaderde, werd in Bonn de strategie uitgestippeld. De nog niet geheel genezen kanselier CORDOBA, 1-3. De Argentijnse politie heeft zaterdagochtend het lijk van de Amerikaanse consul John Patrick Egan, die woensdag door linkse guerrillastrijders van de be weging Monteneros werd ontvoerd, aangetroffen op een weg even ten noorden van Cordoba. Hij was door een schot in het voorhoofd gedood. Trots kan niet met trots sa- f m dit nummer: De sluizen in de Brouwer sdum Eerste reisdoel anarchisten Damascus JACHT TE WATER ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Telefoon (01110) 3255. Voor telefoonnummers na half zes; Prijs per 3 maanden blj vooruitbetaling 18.85; per jaar 72,50. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda 4 Redakteur: M J. Bij cle Vaate. nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3.50, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Maandag 3 maart 1975 131ste jaargang N'r. 21G51 Schmidt, leden van het kabinet en de voorzitters van de partijen verga derden urenlang. Ook burgemeester Klaus Scheutz vloog van West- Berlijn naar Bonn om daar de ver gadering bij te wonen. Het toestel vertrok om 09.56 uur vier minuten voordat het ultimatum van de ontvoerders van Lorenz af liep. Het vertrek vanaf de luchtha ven van Frankfurt werd door de regionale televisie naar West-Berlijn geseind opdat de ontvoerders zich ervan konden overtuigen dat hun eis was ingewilligd. Tijdens de start nog riep de omroepster de ontvoer ders op: „Het toestel is vertrokken. Wij verwachten dringend dat u het reisdoel opgeeft. Wij herhalen de i 'tzending tijdens het journaaf van v .00 uur". Aan deze oproep werd de bekend making gekoppeld dat Damascus slechts toestemming heeft gegeven voor een technische tussenlanding. ï>e ontvoerders willen hun definitief reisdoel pas tijdens de vlucht ont hullen. de werf van W. Kesteloo heeft men lVz jaar gewerkt aan deze z.g.n. stagzeilkits die met zijn motorver mogen van 36 pk speciaal gebouwd is voor wereldreizen. Eigenaar is de heer E. Kasemier te Apeldoorn, die uiteraard trots was op dit schip, dat 12,40 7)i lang en 3,60 m breed is. Het jacht is gemaakt naar eenont werp van Dick Koopmans. Bij de tewaterlating was veel publiek aan wezig, o.w. burgemeester A. P. Schouwenaar (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Burgemeester De. Meester wenst voorzitter De Jager van V.V.V. Zierikzee run harte geluk niet de vestiging van het informatie-kantoor in het fraaie pand aan het llavenpark. CAIKO. Het Bureau voor Arabi sche Boycott heeft zaterdag besloten de Nederlandse luchtvaartmaat schappij KLM niet op zijn omstre den zwarte lyst te plaatsen. Dat zal evenmin gebeuren met de afdeling voorlichting van twee Amerikaanse omroepmaatschappijen. BROUWERSHAVEN. „Ik doop u „Bylgin" en wens u behouden vaart". Deze woorden en het stuk slaan van een fles zeewater op de boeg van het schip, gingen zaterdag morgen vooraf aan de feestelijke te waterlating van een 12-tons jacht in de haven van Brouwershaven. Op „Representatief hoofdkwartier" WASHINGTON Voor hel eerst sinds 1958 is het aantal huwelijken in de Verenigde Staten gedaald. Hel aanfal echtscheidingen vertoont al sinds twaalf jaar een stijgende lijn. ZIERIKZEE, 28—2. Vrijdagmiddag werd het nieuwe V.V.V.-informatiekantoor aan het Havenpark 29, waarin ook is gevestigd assurantiekantoor J. Bij de Vaate en - jn het bovengedeelte van het gebouw - ar- chitektenburo R. J. Pothaar, officieel geopend door burgemeester Th. H. de Meester, in aanwezigheid van de heide wethouders en de geineentesekretaris, V.V.V. -bestuurders en belangstellenden. Burgemeester De Meester gaf het nieuwe V.V.V.-bureau op duidelijk zicht bare wijze een bestemming als informatiekantoor met een korte handeling op de stoep van het pand: het plaatsen van een bord met daarop in grote letters aangebracht het opschrift V.V.V. De burgemeester wilde dit overi gens niet doen zonder zich af te vragen wat eventueel de mening is van de Welstandscommissie over dit op nogal forse wijze de aandacht trekkende onder de ramen aan de voorgevel bevestigde opschrift. In zyn toespraak in het nieuwe kantoor, na een welkomstwoord door voorzitter F. de Jager van V.V.V. Zierikzee, wenste de burgemeester V.V.V. geluk met de fraaie nieuwe vestiging. Bij V.V.V. krijgen de mensen tenslotte het visitekaartje van de gemeente gepresenteerd en dus betekent deze vestiging ook veel voor de gemeente, aldus de heer De Meester, die overigens enige beden king opperde ten aanzien van het parkeerprobleem. „Maar er zijn ook mensen die den ken dat toeristen graag lopen en la ten we dus hopen dat zij gelijk heb ben." De burgemeester sprak een woord van hulde voor het door V.V.V. ge voerde „inventieve financiële be leid", gecoördineerd met het assu rantiekantoor van de heer J. Bij de Vaate, dat tot zulke goede resultaten heeft geleid. Hij wilde in „de opge wekte sfeer van deze bijeenkomst niet filosoferen over de doelstellin gen van de V.V.V.". maar stelde wel vast dat deze organisatie streeft naar een zo hoog mogelijke subsidie. De overheid staat echter duidelijk op het standpunt, dat een dergelijke subsidie ook moet kunnen. De ge meente Zierikzee heeft overigens de subsidie in 1975 verhoogd met vijftig procent. Hij herinnerde verder aan een andere behoorlijke inkomsten bron van V.V.V. voortkomend uit de openstelling voor het publiek van de St. Lievcns Monstcrtorcn. „Een be tere presentatie van de gemeente in de vorm van de levende plattegrond die te zien is vanaf de foren is ei genlijk niet mogelijk". De lieer De Meester deed V.V.V. de toezegging dat het gemeentebe stuur V.V.V. zoveel mogelyk wil hel pen. En wat de samenwerking van V.V.V. en gemeente betreft: de hui dige situatie stemt tot tevredenheid. „Ik wens u veel succes in dit zeer re presentatieve hoofdkwartier." „Goed gereedschap" Een hartelijke gelukwens „met de geweldige vestiging", kwam van de heer J, de Regt, direkteur van de Prov. Zeeuwse V.V.V. Hij wees op het belang van de informatieve taak voor het vreemdelingenverkeer. „Voor een juiste kombinatie van de ekonomische en informatieve taak van V.V.V. is in Zierikzee nu het goede gereedschap aanwezig." Namens Streek V.V.V. werd een felicitatie gesproken door de heer J. M. Holm, Daai'aon koppelde hij de gedachte dat mogelijk het informa tiekantoor Zierikzee nog eens zal kunnen gaan fungeren voor geheel Schouwen-Duiveland als centraal kantoor. Namens de aannemers bedankte de heer C. Berrevoets voor de verkre gen opdracht. Hij tekende daarbij echter aan: „We hebben de zaak voor een koopje in elkaar moeten draaien en eigenlijk hadden we als tegen prestatie wel gehoopt op de aan bie ding van een reisje naar Majorca", een mededeling die met applaus door dc aanwezigen in ontvangst werd ge nomen. maar evenwel niet kon wor den gehonoreerd De heer Joh. de Looze sprak een gelukwens namens Horeca Schou- Verwacliting tot dinsdagavond: Weinig zon Veel bewolking met plaatselijk re gen; overwegend matige zuidooste lijke wind; minimumtemperaturen omstreeks 6, maxima morgen rond 10 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 6. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur; 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 maart. Zon op 7,21, onder 18.24 Maan op 1.59, onder 10.17 Laatste kwartier: 4 maart (21.20). HOOG- EN LAACWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwaler 4 maart 7.34 20.01 0.52 13.21 Doodtij: 7 maart HET WEEROVERZICHT DE BILT. 3-3. Zondag kwam een einde aan de periode van droog en zonnig weer. Wolkenschermen van fronten drongen ons land binnen en brachten op diverse plaatsen enkele millimeters regen. De middagtempe- raturen bleven echter hoog. Zondag werd op diverse plaatsen een maxi mumtemperatuur van 15 graden be reikt.. De komende dagen blijft de stro ming dusdanig dat fronten van de oceaan verder tot het Europese vas teland doordringen. Er moet voor dinsdag dan ook op veel bewolking worden gerekend, waaruit af en toe wat regen zal vallen. Het blijft zacht. wen-Duiveland, speciaal ook namens de Horeca Zierikzee. Diens t verlening Voorzitter De Jager zei er trots op te zijn het nieuwe kantoor, gevestigd (Vervolg pag. 3) Mevrouw W. van Rcvcrcn (V.V.V. -informatrice): werken in fraaie nieuwe omgeving. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1