Minister Gruyters wijst verwijten van de hand Citters Afscheid jhr. A. van en A. C. de Jonge Hulp voor Kenia Twee miljoen winst voor Jaarbeurs DE ZIERIKZEESCHE COURANT Woomvagenschcip M.- en N.-Zeeland teak bergmeubel MEUBELRAMA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 februari 1975 lolsic jaargang Nr. 21650 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/'h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18.85; per jaar 72.50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. In dit nummer: „Ik tart ieder, die nog meer maat regelen weet zijn baas op te zeggen en adviseur van de minster te wor den", zo sprak hij ook nog. Misschien zijn wij te optimistisch geweest ten aanzien van de werke lijkheid dat is dan onjuist geweest, maar aan dat optimisme heeft de regering niet haar beleid ontleend. Thans is er Stabilisatie het peil van uitvoering en het peil van in aan bouw genomen woningen. Dit laatste peil zou op een iets hoger niveau moeten liggen, maar op 1 juli a.s. gaan de maatregelen op lange ter mijn werken, zo voorspelde hij nog Bouw-beunhazerij in Zeeland VLISSINGEN, 27-2. Veel kleine aannemingsbedrijven in Zeeland worden in hun bestaan bedreigd door de toenemende beunhazerij in de bouw. Er zijn ongeveer 300 aan nemingsbedrijven in Zeeland, waar onder vele kleintjes. Er is vorig jaar voor ruim 3,5 miljoen gulden door beunhazen in Zeeland gebouwd. De heer J. Goudemond, secretaris van het Algemeen Verbond Onder nemers Bouwnijverheid in Zeeland Uit Koudekerke, zegt dat de ontwik keling in de beunhazerij twee jaar geleden grote vormen begon aan te nemen. Toen werd namelijk beslist dat reparatie en onderhoud van de eigen woning niet meer van de be lasting mocht worden afgetrokken. Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 De scheidenden op een plaatje met in het midden de presidente mevr. A. C. Houtman. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) onderscheiding en de prettige samen werking welke er steeds is geweest. „Ik heb het Rode Kruis-werk altijd graag gedaan", aldus de heer De Jonge. NIEUWE WONING TAPIJT KOPEN Problemen met de breedte van uw kamer? WIJ leveren alle maten tapijt voor u „geknipt" en precies op maat! Van 100 breed per 5 cm oplopend tot 490 breed NAADLOOS met rijkskeurmerk. Alleenverkoop voor geheel Zeeland! Natuurlijk bij: deurloo I TAPIJTSERVICE CENTER tu I.IIBIUM JiWimJtlllMïlM DEN HAAG, 27-2. Dc ontwikke lingssamenwerking tussen Neder land en Kenya zal nog meer dan voorheen gericht worden op de land- bouwsektor en vooral ten goede ko men aan de allerarmsten. Dat is het voornaamste resultaat van hel over leg in Den Haag van 19 tot 22 fe bruari 1975 over de besteding van de ontwikkelingsgelden die Nederland dit jaar voor de hulp aan Kenya heeft uitgetrokken. Advertentie Dealer: ISTA - Oostcrland Tel. (01114) 1495 Geld sparen I Met de auto over hel Zijpe varen Kortste route naar/van Tholen en West-Brabant Halfuurdienst. CHERBOURG. Het onder Pana mese vlag varende 8.000 ton metenr de vrachtschip Pegase, dat donder*-*" dagmoi-gen in het Kanaal in brand raakte, dreef tegen de avond nog stuurloos x*ond. UTRECHT, 27-2. De Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs in Utrecht heeft door een omzetstijging van 14 pet. in één jaar in'1974 een record omzet bereikt van f 40 min. Het ba tig saldo zal rond de f 2 min. be dragen. Het zal voor interne financiering 'worden gebruikt, rnet name voor de- bouw van twee nieuwe hallen, waardoor de Jaarbeui-s medio augus tus 1976 over 20.000 m- meer expo sitieruimte kan beschikken. Dit heeft de algemeen-direkteur van de Jaarbeurs, drs. J. H. D. van der Kwast, meegedeeld tijdens een persbijeenkomst in Utrecht ter ge legenheid van de Internationale Voorjaax-sbeurs die zondag begint. De Jaarbeurs noteerde in 1971 een winst van f 781.000. in 1972 was er een veiTies van f 257.000 en in 1973 werd er weer een winst van f 636:000 gemaakt. Di-s. Van der Kwast ver wacht dat de uitkomsten dit jaar weer op een hoger niveau zullen liggen. De bouwstagnatie DEN HAAG, 27-2. Minister Gruyters van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening heeft op een donder dagmiddag in Den Haag gehouden persconferentie verklaard dat teil aanzien van de woningbouw de rege ring niet verweten kan worden dat zij er niet alles aan heeft gedaan wat zij kon doen. er 141.000 woningen in aanbouw. Gehoopt dat dit aantal in 1974 136.000 zou zijn, maar het zijn er 112.000 geworden. Volgens het pro gramma ieder jaar vijfduizend „min der" zou er dit jaar een niveau van 131.000 woningen moeten zijn, maai er zal een niveau van 115.000 worden bereikt. Over twee ja'ar betekent dit volgens de minister een kloof van 40.000 woningen. HU wilde tevens de kritiek weerleggen als zou de overheid de moeilijkhe den, die zich hebben aangediend, niet hebben onderkend. Op deze persconferentie heeft de minister de maatregelen opgesomd, die de regering heeft genomen om dc bouw alle mogelijke kansen te geven. Advertentie ZIERIKZEE. De foto toont het in terieur van het bekende restaurant „Poorthuys"tot voor kort eigendom van de heer A. Duinstee. Sinds be gin februari is dit restaurant, in het hartje van de stad, overgegaan in handen van de heer J. Sanders, af komstig uit Rotterdam, waar hij ge durende acht jaar een traiieursbe- drijf leidde. De heer Sanders heeft het vaste voornemen het cachet, dat het restaurant reeds bezit, te hand haven. De nieuwe patroon houdt zelf hei oog op de keuken, waar - zoals hij zelf zegt - nog klassiekwordt gekookt. Een speciale attentie is, dat elke vrouwelijke gast in het restau rant een orchidee wordt aangebo den. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Cijfers volkstelling De minister heeft betoogd dat toen een globale oplossing van de woningbouw, bereikt wajs, betoogd wei-d dat de produktie van de wo ningbouw omlaag zou moeten. Hij wees op het in het najaar van 1973 verschenen stuk '74-'77, waarin er van werd uitgegaan dat de woning bouw met 5.000 woningen per jaar verminderd zou kunnen worden tot 120.000 per jaar. Gemeend werd dat met een aflopende woningbouw de bouw op peil zou kunnen worden. Maar nog steeds ontbraken daarvoor de cijfex-s van de volkstelling '71 al dus verder de minister. Hy kondigde aan dat in septem ber a.s. een groot onderzoek naar de woningbehoefte van start zal gaan Pas dan zal de regering een actueel inzicht kitijgen in de woningbehoefte en de -vraag. Wij wisten dus dat de nieuwbouw omlaag zou moeten. In 1973 waren Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Handenarbeid troost het best J i in groot verdriet. m Etienne Rey Verwachting tot zaterdagavond: Minder zonnig In de nacht en ochtend plaatselijk mist, voox-al in het noorden van het land on minimumtemperaturen van plus één tot min drie graden; over dag droog weer met in de hogere ni veaus wolkenvelden; zwakke tot matige zuidoostelijke wind; maxi mumtemperaturen van 8 tot 13 gra den. Voor zondag: Aantal ui-en zon: 1 tot 8. Min.-lemperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-lempcraturen: omstreeks 11 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor dc temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 1 mrt. Zon op 7.28, onder 18.18 Maan op 23.35, onder 8.28 2 mrt. Zon op 7.25, onder 18.20 Maan op onder 8.58 3 mrt. Zon op 7.23, onder 18.22 Maan op 0.51, onder 9.34 Laatste kwartier: 4 maart (21.20). HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwatcr 1 mrt. 5.29 17.56 11.04 23.11 2 mrt. 6.11 18.35 11.43 23.58 3 mrt 6.51 19.17 12.28 Springtij: 2R februari. Afdeling Westhoek Rode Kruis De heer De Jonge ontplooide tal- x-ijke aktiviteiten te Ellemeet zoals oi-ganiseren van filmavonden, kaar ten vex-koop, het organiseren van de campagne en het vexTenen van me dewerking bij het vervoer van men sen. Als blijk van erkentelijkheid bood de presidente jhr. Van Citters een kruiwagen met houtblokken aan, ter wijl de heer De Jonge een platenbon in ontvangst mocht nemen. Verdienstelijk werk Namens het hoofdbestuur van het. Ned. Rode Kruis wees mr. J. J. v. d. Weel op het vele vei-dienstelijke wei'k dat beiden voor het Rode Kruis hebben gedaan in hun 30-jarige loopbaan. Als blijk van waardering speldde hij de scheidende bestuurs leden de medaille van verdienste in zilver op. De heer J. C. Margadant feliciteer de de afdeling met het in het vorige jaar bij de campagne behaalde resul taat, een tweede plaats in Zeeland en wat ook een UVeede plaats in ons ge hele land betekende. Outle prent Voor dit behaalde resultaat kreeg de afdeling een oude prent aangebo den. Het bestuur en allen die hieraan hun medewerking hadden verleend wenste de heer Margadant geluk met het behaalde resultaat. Namens de gemeentebesturen van Westerschouwen en Middenschouwen wenste burgemeester H. P. Everwijn de afdeling geluk met het behaalde resultaat bij de campagne en de scheidende bestuursleden met hun ondei-scheiding. De burgemeester was bijzonder bly dat het hoofdbestuur gemeend bad deze onderscheiding tc moeten uit reiken. Dc afdeling bracht bij dank voor het vele werk dat geheel belan geloos in de gemeente wordt verricht. Jhr. Van Citters zei zeer verguld te zijn met de gekregen onderschei ding als blijk van erkentelijkheid. ..Ik heb altijd bijzonder prettig in het be stuur met de andere leden samen kunnen werken". Mevrouw Houtman bracht hij dank voor het /.eer vele stuwende werk dal zij voor het Rode Kruis heeft gedaan. „Het is vooral aan u te danken dat de afdeling Westhoek (Schouwen) zo groot is geworden in de loop der ja ren". Ook de heer De Jonge sprak woor den van dank voor do aangeboden HAAMSTEDE, 27-2. Bij tie bestuursverkiezing tijdens de donderdag gehouden jaarvergadering van de afde ling Schouwen (Westhoek), onder leiding van de pre sidente, mevrouw A. C. Houtman, werd afscheid geno men van de aftredende leden jlir. A. van Citters en de lieer A. C. de Jonge. In huil plaats werden gekozen mevrouw T. van Burg-Kooinan en jhr. F. T. Laman Trip. De presidente bracht beide scheidende leden dank voor de 30-jaar dat zij zich als bestuurslid van dc afdeling hebben ingezet. Jhr. Van Citters was op 13 augustus 1945 medeoprichter van de afdeling, terwijl beiden vanaf 23 no vember 1945, toen het definitief bestuur werd gekozen, zitting in het bestuur hebben. Jhr. Van Citters, die lange tijd de financiën heeft beheerd, was gedurende drie jaar voorzitter van de afdeling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1