„NAVO BRUIKBAAR VREDESINSTRUMENT" Om (negende) ,,'t Kofschip"- lokaal of dependance Naar wet melding collectief ontslag Meeus mag geen mensen ontslaan DE ZIERIKZEESCHE COURANT in au nummer: Gedwongenkunstaankoop Westerschouwen BANKSTEL MEUBELRAMA Minister van der Stoel: VIJF-EN-ZESTIG JARIGE BRUILOFT Voedselluchtbrug naar Phnom Penh Spaanse premier zet plannen door zóóó'n idee I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 februari 197.7 131ste jaargang Nr. 21649 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate, Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 °/t B.T.W. DEIN' HAAG, 26-2. In de huidige machtsstructuren is er geen bruikbaarder instrument voor de vrede dan de NAVO. Europa als neutraal gebied is nauwlijks denkbaar en door de NAVO kan Nederland een actief vredesbeleid voeren, aldus minister Max van der Stoel woensdag in de Tweede Kamer tijdens de behandeling van de begroting van buitenlandse zaken. De minister zei dat de politieke idealen zichtbaar blijven ook wan neer men lid is van internationale organisaties. Hierdoor is Nederland juist in staat zyn politieke idealen te verwezenlijken. Maar Nederland zal zyn fundamentele posities niet prijs geven ter wille van een compromis: „onze fundamenten geven we niet prijs". Overigens ontvangt Nederland veel waardering van de zijde van de ont wikkelingslanden voor het beleid in de Verenigde Naties. „En geen land ter wereld is aktiever dan Nederland voor het opkomen van de mensen rechten". pese topberaad op 10 en 11 maart in Dublin nog over gepraat zal worden. Wat Nederland betreft kan volgende week maandag en dinsdag in Brus sel hierover reeds worden beslist". Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Wie diep gewond is kan teveel pijn voelen om toorn te voe len. Eliot leden. Sinds twee jaar woont het paar in Zierikzee. Maar ook in ande re plaatsen op Schouwen-Duiveland brachten zij een stukje van hun le ven door, zoals: Duivendijke, Zoh- nemaire en Dreischor. Het bruidspaar ontving gelukste legrammen van koningin Juliana en Zeelands commissaris. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De wethouder van onderwijs, de heer H. Doeleman, Is voorstander van de bouw van een negende lo kaal, vooral ook omdat hy de reali sering van een dependance niet mo gelijk acht en de inspektie er niet voor is, maar by-bouw aan de be staande school prefereert. Het bleek - trouwens voor de tweede keer - al lemaal op de woensdagavond gehou den vergadering van de gemeente raad, onder voorzitterschap van bur gemeester Th. H. de Meester. De heer Asma vond het onjuist dat de akute nood het hoofdaccent heeft gekregen en niet de planning op langere termijn. Bij de afwijzing zijn destijds alleen de negatieve pun ten opgesomd inzake een dependance, maar geen pluspunten. Zo is het kruispunt aan de Laan van St. Hilai- re verzwegen en bleef de noodzake lijke onderwijsintegratie onbespro ken. Een negende lokaal zou even tueel gebouwd kunnen worden op een terrein naast de kleuterschool. De heer Asma viel er ook over, dat de toegezegde vergadering met de Schoolraad nooit gehouden is. Hij drong er op aan die raad binnen veertien dagen bijeen te roepen. Verdediging beleid Wethouder Doeleman gebruikte de nodige tijd voor een uitvoerige ver dediging van zijn beleid. Hij had al les gedaan om een beeld te krijgen van de situatie. Van de zijde van de Nutsklcuter- school ontving hü bericht, dat er geen twee lokalen leeg staan. Men is alweer toe of op zoek naar een derde leidster cn de speelzaal wordt fre- kwent gebruikt. Het Nutsbestuur verder heeft geen bevoegdheid om te verhuren of te verkopen, maar zou wel aan een soort grondruil willen denken. De voorzitter van de Schoolraad stelde zijn standpunt afhankelijk van de opvatting van het Nufsdepartement. Hij verklaarde geen behoefte te heb ben aan een vergadering, daar het MADRID, 27-2. De Spaanse pre mier Carlos Arias Navarro heeft het volk verzekerd dat hij zyn progam van politieke hervormingen zal doorzetten, ondanks het feit dat rechtse vijanden optreden als „in quisiteurs". Hij voelt zich daarbij gesteund door „het vertrouwen van het staatshoofd", de 82-jarige gene ralissimo Francisco Franco. Arias legde deze verklaring af in een interview voor de Spaanse tele visie, het eerste van een premier onder het regiem van Franco. college van b. en w. al op de hoogte is van het standpunt. De wethouder deelde mede dat met het Nutsdepar- tement medio maart een vergadering wordt gehouden. Vrijkomende scholen Hij vulde nog aan dat het 9e lo kaal aan ,,'t Kofschip" beslist het laatste is en verwees naar in de toe komst vrijkomende scholen. Verdere punten zijn de opvangmogelijkheid van de Theo Thijssenschool. De goedkeuring voor het 9e lokaal van G.S. moet nog komen, maar als die er is wilde de wethouder de bar rière slechten en van start gaan, zo dat de school met september uit de moeilijkheden is. De voorzitter maande tot voorzich tigheid met nieuwe scholen .i.v.m. in de praktijk anders uitpakkende prognosecijfers. De heer Asma repli ceerde nog dat dependances elders worden toegestaan en dat - bij reali sering - ,,'t Kofschip' teruggedraaid zou moeten worden tot een zes-klas- sige school. Eerder had de raad overigens al - by begrotingswijziging - een krediet goedgekeurd van f 84.000 om tot de bij-bouw van een negende lokaal te komen. Met de stem van de heer Asma tegen, ging de raad akkoord met het ..groen licht' voor de bouw, na me dio maart. Verwachting tot vrijdagavond: Vrij zonnig Droog en vrij zonnig; zwakke tot ma tige wind uit uiteenlopende richtin gen; minimumtemperaturen van 0 tot min 4 graden, maxima van 8 tot 12 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 1 gr. Max.-lemperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 28 febr. Zon op 7.30, onder 18.17 Maan op 22.14, onder 8.01 Laatste kwartier: 4 maart (21.20). HOOG- EN LA AG WATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 28 febr. 4.46 17.18 10.21 22.30 Springtij: 28 februari. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 27-2. Het K.N.M.I. deelt mede: Nog steeds wordt het weer beeld in geheel west-Europa beheerst door een hogedrukgebied, waarvan het centrum zich met een druk van 1040 millibar boven middcn-Duits- land bevindt, 's Nachts komt in deze streken over het algemeen lichte vorst voor, maar de zon, die thans dagelijks aan kracht wint, doet de temperaturen in de middag tot om en nabij de 10 graden oplopen. Het hogedrukgebied trekt lang zaam verder zuidwaarts en de kern zal zich vrijdag boven het Alpenge bied en noord-Italië bevinden. Als gevolg van deze ontwikkeling heeft de wind, die' tot nog toe in de oost hoek zat, geleidelijk de neiging naar het zuiden of zuidwesten te ruimen. Do wind is echter nog vrij zwak en blijft nog geruime tijd droge lucht aanvoeren, zodat het weer van vrij dag niet veel met dat van de afge lopen dagen zal verschillen. De NAVO is een middel tot veilig heid en ontspanning en Nederland vervult er een kritische rol in. „Ons ontspanningsbeleid heeft alleen een kans in de NAVO, in de wildernis wordt onze stem niet gehoord", aldus de bewindsman. Minister Van der Stoel was het niet eens met de KVP-er Van der Sanden die twijfelde of de regering nog wel genoeg voelde voor de Euro pese gemeenschappen. „Ik hoef niet opnieuw een Europese geloofsbelij denis af te leggen, maar de Neder landse regering heeft altijd op de bres gestaan voor de bestaande Eu ropese instellingen en zal dit blijven doen". Topberaad Het Europese Regionale Fonds gaat naar de verwachting van de be windsman binnenkort functioneren. „Ik geloof niet dat er op het Euro- SAIGON, 27-2. De Verenigde Sta ten hebben donderdag een voedsel luchtbrug in Berlijnse stijl naar de belegerde Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh geopend met di'ie met rijst volgestouwde transportvliegtui gen. De DC-8 toestellen van Trans In- ternatinoal en World Airways wa ren de eerste van ongeveer 450 „rijstvliegtuigen" die in de komende dertig dagen tussen Saigon en Phnom Penh zullen pendelen. Binnen twee tot drie dagen, wan neer de luchtbrug volledig in be drijf is, zal ongeveer 600 ton rijst per dag naar de door de Rode Khmer ingesloten stad worden ver voerd. ZIERIKZEE, 27-2. Burgemeester Th. H. de Meester feliciteerde me vrouw L. C, v. d. Hoek-Meulcmees- ter. Mevrouw v. d. Hoek is namelijk de bruid van het paar dat vanaf dinsdag maar liefst vijf en zestig jaar getrouwd is. In de ontvangstzaal van de Corne- Hoek beslist haar handen vol had, liastichting kwamen de familieleden voor het heugelijke Jeit bijeen. Ter wijl er 's avonds wat muziek ten beste werd gegeven door „Kunst en Eer." Links op de foto de heer v. d. Hoek (90) en rechts mevrouw v. d. Hoek (84). De heer v. d. Hoek heeft altijd hetzelfde beroep uitgeoefend: landarbeider, terwijl mevrouw v. d. met een gezin bestaande uil vijftien DEN HAAG, 26-2. Iedere werkge ver die van plan is binnen een tijd vak van drie maanden twintig of meer personeelsleden te ontslaan moet dat schriftelijk melden bij de direktie van het gewestelijk arbeids bureau en bij de vakbonden. Raad Zierikzee Dat is de strekking van een wets ontwerp dat minister Boersma (eco nomische zaken) bij de Tweede Ka mer heeft ingediend. De direkteur van het arbeidsbureau zal, wanneer het wetsontwerp wordt aangenomen de ontslagaanvraag niet eerder dan een maand na de schriftelijke aan kondiging in behandeling mogen nemen. In de tussentijd is het mogelijk te bezien of er maatregelen zijn te treffen die de dreigende werkloos heid kunnen voorkomen. In dat ver band wordt gedacht aan voortzetting van de bedrijfsaktiviteiten met fi nanciële steun van de overheid. ZIERIKZEE, 26-2. De owl-wethoiicler van onderwijs, het raadslid de heer II. Asma, is helemaal geporteerd voor een dependance van ,,'t Kofschip" in de binnen stad, in plaats van een toegevoegd (negende) lokaal aan ,,'t Kofschip". Hiervoor zou een leeg lokaal van de Nutskleuterschool gebruikt kunnen worden. Het kan later gevolgd door een tiende lokaal, dat ook aan de Baden Powellweg zou moeten komen, waardoor een aanzet is gegeven voor een nieuwe openbare basisschool. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BERGEN OP ZOOM, 26-2. Het verzoek van Meeus b.v. om de ar beidsovereenkomst met 25 werkne mers te mogen beëindigen, is door de kantonrechter te Bergen op Zoom, mr. J. Saelman, niet toege staan. In zijn uitspraak van woens dagmorgen bepaalde hij tevens dat aan de 25 ontslagenen het loon van af 18 januari moet worden doorbe taald. AMSTERDAM. Koningin Juliana heeft de premiere van de film: „Een kind van de zonin het Amster damse Calypso-theater bijgewoond in aanwezigheid van o.a. de hoofd rolspeelster uit de film Josee Rui ter, die zij hier de hand drukt in de hal van het theater. Pils flesje 0,3 liter mits afgehaald Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1