GESLAAGDE CROSSKOMPETITIE '74/75 MET SPANNEND SLOT IN WILHELMINADORP Scaldina nam de leiding na winst op Marathon II Delta Sport-Walcheren 12-6 Verdiende zege Delta Sport dames Eerste thuisnederlaag voor MEV0 JAARREDE VOORZITTER OKKERSE MOSSEL- KWEKERSVERENIGING ALGEMEEN BELANG' ERIC DE NOORMAN I WILHELMINADORP, 22-2. Het slot van de Zeeuwse cross-kompetitie vond jl. zaterdag plaats in het bos van Willielininadorp bij Goes. Ook in deze laatste wedstrijd van een serie van zes, lieten de Delta Sport- pupillennieisjes weer van zieli spreken. Hedy Pokorni legde in de 600 m wedstrijd beslag op de tweede plaats na Marjolein Stam van Marathon, die deze middag onbereikbaar bleek. Slechts 0,2 seconde na Hedy eindig de Jacolies van Gastel, de allerjong ste in het pupillengezelschap, op de derde plaats, een ongelooflijk goede prestatie. Ze liet achter zich de toch snelle Kuzee van Marathon en Jolanda van Vossen, haar klubgenote. De verdere uitslag in deze groep was: 8. Karin Peute; 10. Hanneke Verheij; 11. Jan- ny van Vossen; 14. Bianca Koorn- neef; 16. Monique Plugge; 19. Rosita van Goethem; 21. Sylvia Passchier. Meisjes D Bij de 600 m D-meisjes eindigde Lies van Vossen als 8e en Michaela Jongschaap als 9e. De pupillen jongens moesten za terdag 1000 meter crossen en de Del- ta-Sport-pupillen finishten op de volgende plaatsen: 8. Frans van Aken; 20. Marcel Wijsman; 27. Cas-~ par Koornneef en 33. Jeroen van Paassen. Bij de D-jongens, ook 1000 meter, en hier legde Erik de Bruijn uit Bruinisse beslag op de 13e plaats. Joke Geluk uit Ellemeet won de 1500 m bij de A-meisjes in 7.12 min. Bij de senioren, waarvoor 10 km op 't programma stond, startten in deze laatste cross een vijftig deelnemers. Marien van Prooijen uit Sint Maar tensdijk werd hier een zeer snelle winnaar in de tijd van 28.05.4 min. Een uitstekende wedstrijd liep ook Delta-Sport-atleet Martien Moer- mond uit Noordwelle. Hij werd 14e in 32.44 min. Op de 33e plaats ein digde Wim Schot in 35.23 min. en als 37e in 36.17 min. kwam Gerard Koornneef over de streep. Deze wed strijd kende weer een flink aantal uitvallers. Na afloop van deze wedstrijd wer den door de nieuwe voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer J. Gijs- bertse uit Veere, de prijswinnaars van de eindklassementen van deze zeer geslaagde crosskompetitie '74/'75 bekend gemaakt. D-meisjes/pupillen-meisjes: 1. Ma rathons, Vlissingen, 604 punten; 2. Delta-Sport, 590 p.; 3. Schelde Sport, Terneuzen, 564 p.; 4. Zeeland Sport, 512 p.; 5. Delta-Sport 2, 475 p.; 8. Delta-Sport 3; 11. Delta-Sport 4; 18. Delta-Sport 5; 19. Delta-Sport 6. Delta-Sport speelde in deze ge combineerde groep een grote rol, was in de breedte de sterkste vere niging, maar moest na een zeer spannende strijd de zege aan Mara thon laten. Pupillen meisjes: 1. M. Stam, Ma- thon, 160 punten; 2. H. Pokorni, Del ta-Sport, 152 p. ;3. H. Kuzee, Mara thon, 135 p.; 4. K. Peute, D.-S., 124 p.; 5. Jolanda van Vossen, D.-S., 122 p.; 6. J. van Gastel, D.-S., 121 p.; 9. H. Verheij, 103 p.; 10. Janny van Vossen, 98 p.; 14. J. Voermans, 85 p.; 15. B. Koornneef, 79 p.; 17. R. van Goethem, 64 p.; 18. M. Plugge, 57 p.; 19. J. Kouijzer, 55 p. D-meisjes: 1. C. Gijsbertse, Zee land Sport, 160 p.; 6. L. van Vossen, D.-S., Ill p.; 7. M. Jongschaap, 107 P- Pupillen jongens: 1. G. Rodts, Ma rathon, 160 p.; 13. F van Aken, D.-S., 83 p.; 15. M. Wijsman, 81 p. D-jongens: 1. K. Reijnierse, Dyna mo, 160 p.; 13. E. de Bruijn, D.-S., 81 P- C-meisjes: 1. Ingrid de Nijs, Schel de Sport, 160 p. C-jongens: 1. H. Lindner, Mara thon, 160 p. B-meisjes: 1. K. de Nijs, Schelde Sport, 160 p. B-jongens: 1. J. de Bart, AV '56, 160 p. A-jongens: 1. J. Breel, Marathon, 160 p. Senioren: 1. Ed Steijns, RKHAV; 14. M. Moermond, Delta-Sport, 81 p.; 42. G. Kornneef, 29 p.; 45. W. Schot, 27 p. Er namen 71 senioren aan de kompetitie deel en 180 junioren, een absoluut rekord in de geschiedenis van deze winterkompetitie. TAFELTENNIS In de tafeltenniskompetitie van de afdeling Zeeland van de N.T.B. is bij de senioren het eerste team van Scaldina er in geslaagd de leiding in handen te nemen in de 4e klas C door te Vlissingen met 7-3 van naas te konkurrent Marathon II te win nen. Veere II haalde in de thuiswed strijd tegen Westerzicht II zijn eer ste winstpuntjes binnen (9-1), terwijl Arnemuiden III met 6-4 aan het Scaldina Arnemuiden III Marathon II Middelb. Z. XIV Veere II Westerzicht II 4 4 0 0 31- 9 8 4 3 0 1 27-13 6 4 3 0 1 26-14 6 4 10 3 18-22 2 4 10 3 15-25 2 4 0 0 4 3-37 0 ZAALHANDBAL In de 4e klas A bleven de reser ves van Scaldina met 6-4 de baas over PNL III. Lijstaanvoerder Mid delburg-Zuid XII had niet de min ste moeite met hekkesluiter Schans (0-10), terewijl Kapelle II in de uit wedstrijd tegen Marathon IV met 6 -4 aan het langste eind trok. In een aantrekkelijke wedstrijd, met een buitengewoon scoreverloop boekte Delta-Sport een ruime 12-6 overwinning. Dè eindstand in aanmerking geno men heeft Delta-Sport vooral in de eerste helft grote moeite gehad met Walcheren. De Zierikzeese ploeg be gon met een 5-1 verdediging, waar door Walcheren vrij gemakkelijk het doel wist te vinden. Bij een stand van 0-4 wijzigde coach De Jonge het verdedigingssysteem in een 6-0 ver dediging, waarna Walcheren in de resterende tijd slechts twee goals wist te maken. Bij de stand 0-4 duurde het echter geruime tijd voordat Delta-Sport kon scoren. Met name paal en lat stonden nogal eens in de weg. Maar toen Piet van Dale eindelijk liet zien hoe dat moest, werd Walcheren al spoedig met een 4-4 stand gekonfronteerd. Vlak voor rust wisten de Vlissingers echter nog tot 4-5 te komen. Na rust was het alles Delta-Sport wat de klok sloeg en regelmatig scorend werd de eindstand van 12-6 bereikt. Vooral in die tweede helft werd er gevarieerd aangevallen, waarop Wal cheren geen verweer had. Voor Delta-Sport scoorden Piet van Dalen 8x (liet zien waarom hij bij de Zeeuwse jeugdselectie speelt), Hans van UVk 3x, Jaap Consemulder lx. Middelb.-Z. XII Kapelle II Scaldina II Marathon IV PNL III Schans Effect II Wilno III Middelb.-Z. XII Scaldina Laurens IV De laatste zaalhandbalkompetitie- wedstrijd hebben de Delta-Sport- dames met een verdiende 11-9 zege afgesloten. In een op redelijk peil staande wedstrijd toonde Delta Sport zich technisch de betere, konditioneel mankeerde er bij diverse speelsters nogal wat aan, wat gezien de trai ningsijver niet verwonderlijk is. Met een weer zeer goede Anita de Jong en Ria van Strien (stopte wéér een strafworp) met als sterke pijlers de keihardwerkende Marja Vos en Wil Plaisir. Verder was Wietske Vos goed op schot, zij moet alleen leren op de juiste momenten te schieten, waai-door haar schotpercentage ho ger woi'dt. Ditzelfde geld ook voor Simone Coppoolse en Annet de Jonge die teveel schoten naast en over zien verdwijnen. In het begin wist Walcheren re delijk bij te blijven. Delta Sport wist echter steeds één doelpunt voor te blijven, totdat Anita de Jong vlak voor de rust de stand op 6-4 bracht. In de tweede helft liepen de Zierik zeese vlot wel tot 9-4. Toen bleek de konditionele zwakte en kon Walche ren inlopen tot 9-7. Maar een echte bedreiging waren de Vlissingse speelsters niet. De eindstand kwam dan ook met een verdiende 11-9 ze ge. Voor Delta Sport scoorde Simone Coppoolse 1 x, Wietske Vos 4 x, Ani ta de Jong 4 x, Mattie Consemulder 1 x, Leni Nuyens 1 x. VOLLEYBAL langste eind ti'ok in de ontmoeting xnet Middelburg-Zuid XIV. 4 4 0 0 34- 6 8 4 3 10 26-14 7 4 2 11 24-16 5 4 112 15-25 3 4 0 13 14-26 1 4 0 0 4 7-33 0 Bij de jeugd moest Scaldina in de i 3e klas A de eer aan het bezoeken de Middelb.-Z XII laten (1-9). Effect II kon de leiding van het niet spe lende Wilno III overnemen door een 10-0 zege op Laurens IV. Wat eens moest gebeuren, gebeur de vrijdagavond j.l. In het treffen tegen Rust Wat/Apollo uit Numans- dorp leed MEVO zyn eerste thuis nederlaag van dit seizoen. In dit op een bijzonder goed peil staande treffen werd MEVO in de eerste set geconfronteei'd met een overrompelende stax-t van Rust Wat/A. Vrij snel namen de dames uit Numansdorp een 1-9 voorsprong en vooi-dat MEVO aan volleyballen LAND- EN TUINBOUW Nederland naar Franse landbouwtentoonstelling' DEN HAAG. Voor de 17e maal asal een Nederlandse inzending te zien zijn op de Franse landbouw tentoonstelling „Salon International de L'Agriculture". Deze tentoonstel ling wordt dit jaar van 2 tot en met 9 maart in Parijs gehouden. De stichting voorlichting vlees, yleeswaren en vleesconserven en het Nederlandse instituut voor af zetbevordering van akkerbouwpro- dukten vei'zorgen de onpei-soonlijke propaganda voor het deel van het bedrijfsleven dat zij vertegenwoordi- gen. De stichting propaganda voor Nederlands vee in het buitenland „Veepro" zal met een inzending op de veeteelt-afdeling vertegenwoor digd zijn. Verder zullen naast deze collectieve inzending tien particu liere 'b'edrijven uit de voedings- 'en genotsmiddelenindustrie en de agra rische sector met een eigen stand deelnemen. kon gaan denken werd de eerste set door Rust Wat'A met 3-15 gewonnen Problemen waren er voor MEVO, omdat Rust Wat'A over een boom lange aanvalster beschikte, die niet of nauwelijks kon worden afgestopt. Met een andere basisopstelling in de tweede set gelukte dit wat beter, maar ook nu weer was het Apollo, zij het wat fortuinlijk, dat met 12-15 de tweede set naar zich toe trok. De derde set. was voor MEVO met 15-11. Rust Wat/A maakte toen een wat vermoeide indruk en toen waren er opeens weer mogelijkheden voor voor MEVO. In de vierde set scheen MEVO aanvankelijk op de goede weg. Maar hun tegenstandsters kwamen al snel terug tot 5-8. MEVO liep toen weer in en bij de stand 12-12 waren er weer mogelijkheden. Ook nu was het wederom Rust Wat/A die deze set winnend met 12-15 kon afsluiteTi en daardoor de 1-3 overwinning vei lig stelde. Voor de objectieve toeschouwer kreeg MEVO, dat met haar tegen standsters voor een groot spektakel stuk zorgde, te weinig loonnaar wei-ken. Wel is duidelijk, dat in de komende tijd veel zorg dient te worden besteed aan de defensieve taak, zoals het blokkeren en de ver- zoi-ging van het achterveld. Spijtig om te constateren was. dat een dergelijk op hoog peil staand treffen door een niet-capabele scheidsrechter wei'd geleid. Op on- vei-klaarbare wijze werd soms het spel onderbroken. Op maandag 3 maart spelen de MEVO-dames uit tegen het op de derde plaats staande DDL. Een spelmoment uit de wedstrijd MEVO-Rust Wat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HENGELSPORT Wedstrijdprogramma H.S.V. „Oosterschelde" ZIERIKZEE, 25-2. In 1975 is er voor de wedstrijdvissers weer een ruime keus aan wedstrijden. Voor de vereniging zijn er negen competitie wedstrijden; voorts een selectiewed strijd om het Nederlandse kampioen schap zeehengelcn en een wedstrijd om het kampioenschap van Schou- wen-Duiveland. Het progi-amma voor de kompeti tiewedstrijden van de vereniging ziet er als volgt uit: 1) 15 maai-t; 2) 29 maart: 3) 19 april; 4) 17 mei: Diepe gat; 5) 28 juni: Kreek van Ouwer- kerk); 6) 6 septemer; 7) 18 oktober; 8) 15 november; 9) 20 december. De wedstrijd om het kampioen schap van Schouwen-Duiveland zal te Bruinisse plaats vinden, op een nog nader *te bepalen datum. Op 5 api-il vindt te Halsteren een selectiewedstrijd plaats om het Ne derlands kampioenschap zeehenge lcn. Voor deze wedstrijd worden, be halve deelnemers, ook controleui-s gevraagd. Na afloop van iedere competitie- wedstrijd zullen er dit seizoen weer prijzen worden uitgereikt. Het inleg- geld zal f 2,per wedstrijd bedra gen. Om voor het kampioenschap in aanmerking te komen dient de hen gelaar aan minstens vier vei-enigings- wedstrijden deel te nemen. Van iedere deelnemer komen van de negen wed strijden de zes beste resultaten in aanmei-king om te laten gelden voor het totaal te behalen aantal punten. 4 2 2 0 30-10 6 3 2 10 20-10 5 3 111 18-12 3 3 1 0 2 8-22 2 3 0 0 3 4-26 0 In de 4e klas B bleven de jeugd reserves van Scaldina in de uit wed strijd tegen Wilno IV met 6-4 aan' de winnende hand. Westerzicht zag zich in eigen omgeving met dezelfde cijfers geklopt door Middelburg-Z. XIV. Middelb.-Z. XIV Scaldina II Westerzicht Wilno IV Kats 3 3 0 0 22- 8 6 4 2 11 25-15 5 3 0 2 1 14-16 2 2 0 11 9-11 1 10 0 1 0-10 0 Donderdagavond a.s. gaat bij de senioren Scaldina het in het gym nastieklokaal aan de Raamsti-aat op nemen tegen Westerzicht II, terwijl Scaldina II vrijdagavond op bezoek gaat bij Marathon IV. Zaterdag gaat bij de jeugd het eerste team van Scaldina op bezoek bij Wilno IV, terwijl het tweede team van dc jeugd een vrije dag heeft. BRUINISSE, 24-2. De voorzitter van de mosselkwekers vereniging „Alge meen Belang" te Bruinisse de heer W. Okkerse hield vorige week op de jaarvergadering van zijn vereniging een jaarrede, die een overzicht was, van het in 1974-75 gepasseerde in de mosselbranche. Het seizoen 1973-74 waarvan de helft nog in 1974 viel, was er één van wisselende inkomsten, voor de individuele kweker. Sommigen sloten een uitstekend seizoen af, anderen leden verlies. Bij de verkoop van fondsmosselen ligt Bruinisse altijd achter omdat Bruinisser kwekers, die wel interesse hebben een kavel te kopen, in Zee land daarvoor geen percelen hebben, om ze uit te zaaien. De mosselzaadvisserij in de maan den april en mei gaf weinig proble men er kon voldoende zaal worden gevist. Het schoonvissen van de per celen (eer men kan gaan uitzaaien. De scheepsbouwer 85. Er heerst een moment stilte na Svein Langtand's woorden, de piraten aarzelen en kijken een beetje op hun neus, want om het met Svein Langtand aan dc stok te krijgen - een der meest geduchte vechters - daar voelen ze niet veel voor. „Komaan kerels", poogt Svein te sussen. „Orize Edzar is dood, we hebben geen aan voerder meer; laat de Noorman dat worden! Hij is een kerel uit cén stuk: sterk en listig. Dan doen we wat recht is!" „Ik zeg jullie dat ik nu aanvoerder ben!" schreeuwt Ator er tussen door, maar een an dere stem valt in: „Ik wil niks met je smoesjes le maken heb ben. ik kies de zijde van Svein en dc Noorman zal mijn aanvoerder zijn!" Grokc, de tweede van Eric's vroegere tegen standers treedt naar voren. Ook hij is een ge weldenaar en zo volgen er nog twee. Dc rest schaart zich achter Ator en nu volgt een scheldpartij over en weer die reeds in hand tastelijkheden overgaat als Svein er een eind aan maakt, door eensklaps een wilde uithaal te doen met zijn zwaard. Hij schreeuwt zijn mannen toe het op een rennen te zetten en daarmee is dc strijd ontbrand. De mannen van Edzar, verre in dc meerderheid en zij, die dc zijde van Eric gekozen hebben. De twaalf voormalige slaven, de rest van dc Noordelijke Saksers en Svein met zijn gevolg, trekken zich al vechtende terug op de heuvels. Erwin cn Axe schieten de ene pijl na de andere tussen de aanvallers en menig Sakser, bijt hier door in het zand. „Terug naar de nederzetting" brult Biar, die als vanzelf de leiding genomen heeft cn zo hard ze het kunnen zetten allen hel op een lo pen. op hun hielen achtervolgd door de tieren de Saksers. Eric cn Branwcn zijn reeds veilig achter de pallisaden. maar terwijl Svein. Biar en Axe dc aftocht dekken, vragen zij zich be zorgd af of zij nog op tijd de nederzetting kun nen bereiken. moet een perceel gezuiverd zijn) kenmerkte zich wel door de grote hoeveelheid zeesterren die moesten wox-den verwijderd. De mosselzaadvisserij op het Gro ninger Wad (oude mosselen die in Zeeland mochten worden uitgezaaid) gaf goede resultaten, evenals de vis serij van mosselen op de Zeeuwse Stromen (Goereese Gat) deze mosse len brachten in hel begin van het nieuwe seizoen goede prijzen op. Het Landbouw Economisch Insti tuut (L.E.I.) had een kostenstijging in de mosselbranche voor de kwe kers becijferd van 15 er werd op grond daarvan dan ook gepleit voor een prijsverhoging van f 2.- per ton voor dc minimumprijs. Dit stuitte op verzet bij de handel, die niet hoger wilde gaan dan f 1.(7 °/'o). Er was al vroeg een goed aanbod van jonge mosselen, deze groeiden namelijk veel harder, dan men had verwacht. Prijsverlaging En het grote aanbod, was oorzaak van een prijsverlaging, de markt die door de grote vraag, aanvankelijk vast was en hoge prijzen noteerde werd overvoerd cn veel mosselen kwamen toen in enkele weken in het mosselfonds terecht. Iets later trad cr wel een herstel in. toen namelijk op de Waddenzee geconstateerd werd dat do mosselen veel vroeger trosten dan andere jaren en getroste mosse len. kunnen niet door de handel wor den geaccepteerd, omdat ze de scho- ningsmachines verstoppen en ontre gelen. Er kwamen wat Bruinisse betreft geen ongelukken voor op dc vloot. Wel was dat hot geval in Yerseke waar een dodelijk ongeval viel te betreuren, met ernstige verwondin gen voor twee bemanningsleden. Mosseltransport bij mist blijft een gevaarlijke zaak. Gehoopt wordt dat do regering maatregelen zal nemen om de schuine kanten van de duw bakken, (want die veroorzaken de meeste ongelukken) zodanig te laten beveiligen, dat het onder water drukken, van het aangevaren vaar tuig tot het verleden gaat behoren. Dc compensatie in nieuwe grond (een ander perceel) voor de verloren gcganc percelen in dc Grevelingen of elders, verloopt uiterst moeizaam. Ook de uitkering van de z.g. tusssen- tjjdse schade heeft problemen. Hoe langer gewacht wordt met uit kering in geld. hoe groter de inflatie. Deze bedraagt van 1970 af (afsluiting Grevelingen) 57 De overheid keert sti-aks schade uit in guldens, die maar de helft van de waarde hebben, vergelijken bij het tijdstip toen de schade ontstond. Bruinisse leed de grootste schade. In de commissie verdeling percelen, die de compensatie regelt, is Brui nisse slechts door één persoon ver tegenwoordigt. dit geeft problemen, wanneer anderen, die minder kwe kers vertegenwoordigen tegenstrijdi ge belangen hebben. Uitgifte percelen Vooral de uitgifte van percelen in de Westkom aan mensen (kwekers uit andere gemeenten), die in het ge heel geen Deltaschadc hadden, kwam hard aan. voor de Bruinisser kwe kers. Later kwam er tussen de afge vaardigden van Bruinisse cn de re geringsvertegenwoordigers wat meer begrip voor eikaars standpunt, maar hel zoeken van recht voor de ge troffen kwekers, die hun percelen in Zeeland verloren .zagen gaan cn hun bedrijfsuitoefening met minder mo gelijkheden moesten voortzetten blijft een heet hangijzer. De stijging van vaste cn variabele kosten vergen ook in de mossel kwe kerij een bewaking, die verstoord kan worden, door slechts luttele 'oorzaken. Hel tot dusver verlopen seizoen 1974-75 was echter een seizoen, dat weinig verstorende elementen ver toonde en voor de mecstcn bevredi gend verliep. In de hoop dat straks weer een goede zaudcampagne op een goed verlopen seizoen zou volgen sloot de hoer Okkerse zijn jaarrede. f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4