Uiterst moderne systemen in aardappelsorteer bedrijf ,Van Be veren aardappelen B.V.' De ontwikkeling van het regio-bejaarden werk INGEZONDEN STUKKEN het beste van twee landen samen op RAI-stand nr. 203 DAFen Volvo ONZE PUZZELRUBRIEK Technische primeurs in Brouwershaven (II) Schudzee/ sort eermachines delen de aardappelen in per maat. Tweeling op stelling mei alternerende voeding. BROUWERSHAVEN. 20-2. Zoals is gemeld vond deze week een speciale rondleiding plaats in de moderne bedrijfsgebouwen van „Van Beveren Aard appelen B.V.' te Brouwershaven. De technische installatie kenmerkt zich door rechtlijnigheid. Koel en uitgekiend staan hier machines, silo's en trans portbanden in het gelid. De kortste afstand tussen twee punten is de rechte lijn. Het gebouw is kennelijk op maat gezet om zo passend mogelijk aan de installatie onderdak te bieden. Het blijkt inderdaad zo te zijn, dat de ma chine-installatie gelijktijdig met het gebouw is opgetrokken. Een half uur nadat de sorteerma- chines, die in de nok van het gebouw torenen, op hun ondersteuningskon- struktie waren gehesen, was het dak dichtgemaakt. Alle aardappelen, die niet voor opslag zijn bestemd, wor den over twee parallel geschakelde sorteermachines gestuurd. In een vijftal sorteringen verlaat het produkt de machine, terwijl de grond buiten wordt afgevoerd. De tussenopslag vindt plaats in een tiental bunkers. Door onzicht bare krachten gestuurd zoeken de transportbanden de gewenste posi tie en begint de gewenste bunkerlos- band te draaien om het produkt uit zijn tijdelijke opslag te verwijderen. By de opbouw is uitgegaan van het totale "bewerkingsproces, dat moet plaats vinden. Eenheid van lei ding en snelheid in uitvoering van de besluiten stonden hierbij voorop. Scheppen van optimale werkom standigheden kreeg als basis toepas sing van techniek. Verder werden er een aantal eisen gesteldt a.v. kwali teit en produktiviteit. Redenerend uit cle totaliteit werden vervolgens de onderdelen ingevuld met machi nes. Door deze filosofie is een sor- teerfabriek ontstaan, waar men voorheen een sorteermachine zou plaatsen. Met bekende technieken is te Brouwershaven toch een wezenlijk nieuwbedrijf gekreëerd. Het is hier voor de eerste maal, dat de bouw van een aardappelsor- teerstation industriëel is voorbereid. In plaats van het aaneenrijgen van een aantal machines voor de diverse bewerkingen die nodig zijn, is van een integrale opzet uitgegaan. Analyse Het aantal bewerkingen, dat men wil kunnen uitvoeren, is vooraf ge analyseerd. Elke bewerking omvat het inschakelen van een aantal ma chines. Een groep machines, die bij een bepaalde bedrijfsgang hoort, is in een programma ondergebracht. Men heeft zo de keuze tussen 15 pro gramma's. Schakelt men een bepaald programma in, dan lopen alle ma chines van dat programma automa tisch aan. Om een zo hoog mogelijk kwaliteitsprodukt te kunnen afleve ren, is de verblijfsduur tot een mi nimum te beperken. Met deze installatie is het moge lijk om aangevoerde aardappelen weer binnen één uur het bedrijf te laten vertrekken. De keuze kan ge maakt worden first in, first out, last in, last out en elke gewenste tussen positie. Voor industriële verwerking is dit een belangrijk gegeven. Het nieuwe bedrijf van Holding Zingstra B.V. te Brouwershaven is opgezet voor een jaarcapaciteit van 100.000 ton netto aardappelen waarhij het bedrijf juist door de kapacititsovervveging zich terdege bewust is van hel be lang van de teelt,. Men kan het er gauw over eens zijn, dat het doen vaninvesteringen in de aardappelindustrie zonder eni ge zekerheid voor afschrijving en rente uit toekomstige produktie een aan roekeloosheid grenzend gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel de monstreert, als men niet over vol doende reserves beschikt. Kontrakt Daarom is hier gezocht naar een vorm van kontraktteelt, die de teler de mogelijkheid biedt boer te blijven in slechte jaren en hem laat meege nieten van de goede prijzen in bete re jaren. Dit kontrakt vormt de basis van een rendabele en gezonde aardappel teelt, die geen extreem slechte jaren meer kent, omdat de teelt tenminste de kale kostprijs dekt. Daarby wordt per hectare aardappelen 20 ton tegen van te voren overeengekomen prys afgenomen en de overige tegen marktprijs ontvangen. Gezien de belangen ligt het voor de hand dat aan totstandkoming van het nieuwe kontrakt hard gewerkt is. In diverse vergaderingen met de telerskommissie is dit tot stand ge komen. In de bereikte vorm kunnen de deelnemers zelf de looptijd van hun kontrakt bepalen van 2 tot 5 jaar, waarbij een vergoeding is inge bouwd ten gunste van de langere looptijd. Op de gehouden persconferentie werd dit alles door de direkteui' van „Holding Zingstra B.V." de heer J. Zingstra nog eens nader belicht. In 1971, toen met het bedrijf werd gestart, had men een omzet van 23.000 ton, in 1972 was dit 35.000 ton en in 1973 65.000 ton. Nu wordt er aldus de heer Zingstra gemikt op 100.000 ton. De kosten van het nieuwe bedrijf bedragen drie en een half miljoen gulden en biedt plaats voor 29 ar beidsplaatsen. Bij een omzet van jaarlijks 80.000 ton komen de verwerkingskosten per 100 kg op i' 0,60 voor de machines cn f 0,60 aan arbeid. Bij een jaarlijkse omzet van 120.000 ton zou de totale kostprijs worden teruggebracht tot f 0,95. De voorzitter van de V.B.N.A. de heer G. Lodewijk feliciteerde „Hol ding Zingstra B.V." met de opening van dit bedrijf wat uniek in de we reld is. De heer Lodewijk schonk verder de aandacht aan liet afzetge bied van de aardappelhandel die hij niet eenvoudig noemde. Op korte termijn zag hij de moge lijkheid dat er een prijsverhoging zal plaats vinden niet zitten. Met klem wees de heer Lodewijk er nog eens op dat de aardappelen welke nu nog worden gerooid alleen bestemd zijn voor veevoeder. Burgemeester A, P. Schouwenaar van Brouwershaven zei het als een behoefte te voelen namens het ge meentebestuur zijn waardering uit te spreken voor hetgeen dat tot stand is gekomen, buiten de wallen van het historische stadje. De confrontatie mei het gemeente bestuur is niet altijd onopgemerkt voorbij gegaan, daar men vandaag wel eens met een aanvraag kwam waarmee men gister al wilde begin nen. Burgemeester Schouwenaar noem de het een typisch modern bedrijf - geen arbeidsintensief bedrijf wat Schouwen-Duiveland hard nodig heeft. Voor de landbouw zijn moder ne bedrijven' als deze een noodzaak om het hoofd boven water te kunnen houden. Blij was de burgemeester met de ai*beidsplaatsen welke het bedrijf geeft aan de inwoners van de gemeente. Namens het gemeentebe stuur wenste hij de ondernemers veel succes. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De Rotterdamse wethouder voor wijkaangelegenhe- den, W. J. van der Havé, die .het doelwit was van twee schietende bordeelhouders, wil een duidelijke uitspraak van de gemeenteraad over het beleid voor Katendrecht. DEN HAAG. pit jaar zal agrarisch Nederland voor de vijfentwintigste achtereenvolgende maal zijn verte genwoordigd op de landbouwten toonstelling die van 12 tot en met 19 maart a.s. te Verona zal worden ge houden. AMSTERDAM. De Amsterdamse wethouders Han Lammers heeft de politie om verscherpte bewaking van zijn woning aan de Leidsegracht in de hoofdstad gevraagd. Onbeken den gooiden een baksteen door de ruiten van de wethouder. PAPENDRECHT. Baggermaat- schappij Bos en Kalis BV in Papen- drecht, werkmaatschappij van de Bos Kalis Westminster Group, heeft van de Nederlandse Gasunie op dracht gekregen tot het leggen van een negen km lange zinker onder de Eems benoorden Delfzijl. Met de opdracht is een bedrag gemoeid van ca. f 29 min. UTRECHT. Onder de 280 man personeel bij radiatorenfabriek VH (voorheen Van Heyst) in het Over ijsselse Wierden is onrust ontstaan uit onzekerheid over het voortbe staan van het bedrijf.. Al maanden doen sterke geruchten de rónde dat de tot het Rijn-Schelde-Verolme (RSV)-concern behorende fabriek geheel of gedeeltelijk zal worden gesloten. Primeur Verkeer en Waterstaat DEN HAAG, 20-2. Het de partement van verkeer en waterstaat - welk debat don derdag begon heeft een pri meur: een nieuwe opzet van de sprekerslijst. Voor het eerst wordt de volgende volgorde in acht genomen: eerst de groot ste oppositiepartij, daarna de grootste regeringspartij, ver volgens de op een ha grootste oppositiepartij, de op één na grootste regeringspartij enzo voorts. Enkele maanden geleden nam de Tweede Kamer het besluit om af te stappen het vele jaren in gebruik de systeem van het opstellen van de sprekerslijst. I IIKI t i van zijn- J tellen Initiatief kommissie (III) Na verloop van tijd kan blijken dat er behoefte bestaat aan een specifieke koördinator die het over leg en het werk dat daarmee sa menhangt voor zijn rekening neemt. Daarnaast kan er ook aanleiding komen om het overleg te institutio naliseren. omdat er zoveel wordt losgemaakt bij de instellingen zo veel nieuwe aktiviteiten moeten worden opgezet en begeleid zowel t.a.v. de instellingen als ook de ou deren zelf. Gaat men hiertoe over dan kan een projekt gekoördineerd bejaardenwerk ontstaan, waarin een of meerdere projektleiders zorg dragen voor de koürdincrende, be geleidende, stimulerende, organisa torische taken e.d. Op deze wijze kan men ook voor subsidies van CRM in aanmerking komen hetgeen natuurlijk eveneens aantrekkelijke kanten heeft. Hoewel deze ontwikkeling niet plaats hoeft te vinden kon men toch overgaan tot het instellen van een overlegorgaan omdat daarmee in gespeeld wordt op het binnenkort verwachtte wettelijk voorgeschreven opnemingsadviesbeleid. De studiekommissie wil daarom de volgende vragen voorleggen: 1. leeft de behoefte aan overleg en samenwerking op het vlak van het bejaardenwerk? 2. hoe is de mening over de kon- struktie van het overleg zoals dat. in de nota is geschetst? 3. wat is het oordeel om enigszins vooruitlopend op het opnemings- adviesb'eleid zoals bedoeld in de Gewijzigde Wet op de Bejaarden oorden nu reeds een overlegkom- missie op te richten? AMSTERDAM. De vredestieh? ter Abc Nathan, de Israëlische staatsburger die al jarenlang een eenmans-aktie voert om een einde te maken aan de vijandelijkheden in het midden-oosten, wordt heden (vrijdag) uit Amerika in ons land verwacht. DEN TIAAG. Het Nederlandse Rode Kruis heelt 1' 20.000 ter be schikking gesteld voor de slachtof fers van de cycloon Gervaise, die twee weken geleden enorme schade aanrichtte op het eiland Mauritius in de Indische Oceaan. Het geld zal onder meer worden gebruikt voor kleding en voedsel. AMSTERDAM. Twee mannen heb ben donderdagavond een overval ge pleegd op een schildersbedrijf in de De lerqstraat in Amsterdam. Het tweetal, vermoedelijk Surinamers, bedreigden de bedrijfsleider met een mes en pakten f 500 uit de kas. Zij verdwenen spoorloos. AMSTERDAM. Het bestuur van de Stichting Amsterdam Fonds voor de kunst heeft de Albert van Dal- sumprijs 1973-74 groot f 4000,toe gekend aan de toneelwerkgroep Pro loog in Eindhoven naar aanleiding van de voorstellingen van de pro duktie „Neus en Ko op zoek naar het verzwegen nieuws". ROTTERDAM. Ofschoon de me ningen verdeeld zijn, zal het college van b. en w. van Rotterdam de ge meenteraad binnenkort een voorstel doen af te zien van de aanleg van de Rijnpoorthaven. De raad zal dan moeten terugkomen op een bijna acht jaar geleden genomen besluit HELMOND. Twee gewapende mannen - voorzien van valhelmen hebben bij een overval op het kan toor van de bouwbond-NKV in Helmond een bedrag van f 400,- buit gemaakt. Zij verdwenen per bromfiets Fusie van drie SRV-groothandels HEINKENSZAND- DORDRECHT -OUD BEYERLAND, 21-2. Drie bij de SRV aangesloten groothandelbe- drijven - G. N. Geschiere in Hein- kenszand, D. van der Pol en. zn. BV in Dordrecht en zuivelcentriim Randstad zuid BV iri Oud-Beyèrland - hebben overeenstemming bereikt over het aangaan van een fusie en wel ;mèt ingang van 1 januari 1975. De combinatie heeft als naam ge kozen SRV zuid-wekt BV, groot handel in levensmiddelen, waarvan het' hoofdkantoor "in. Dordrecht wordt gevestigd.' Nationale inzameling Leger des Heils (Ingezonden) riet is een wonderlijke gedachte dat de soldaten van het Leger des Heils (Stichter William Booth) die bijvoorbeeld tér gelegenheid van het Kerstfeest duizenden en nog eens duizenden bejaarden, jongeren, chronisch zieken, ingesloten, varen den en anderen kerstvreugde berei den, zélf eerst moéten zorgen dat hét benodigde geld er komt. Dit geldt zeker ook voor het lan delijk net vart maatschappelijke en geestelijke dienstencentra waarvan de werkers letterlijk dag en nacht klaar staan voor hulp aan de naaste, wie die naaste ook moge zijn. Een groot Nederlander heeft eens gezegd: „Het Leger des Heils is er voor ons allemaal en daarom kun nen we er ook allemaal aan geven!" Het Leger wil zijn reputatie hand haven. Het kijkt niet naar huids kleur, ras, stand of religie. Het helpt, waar dat noodzakelijk en mogelijk is. Aantal maatschappelijk centra in- klusief reklasseringsbureaus, 23 met 724 plaatsen, 13 kindertehuizen met 560 plaatsen en 150 centra voor gees telijk werk ónder volwassenen en jeugd. Het moge waar zijn dat som mige werksoorten gebruik kunnen maken van bestaande subsidie-rege lingen, de voortzetting en uitbrei ding van het werk eist kapitalen, waaraan helaas ook de waardever mindering van de gulden debet is. Het Leger des Heils doet voor zijn jaarlijkse Nationale Inzameling, die gehouden wordt van 24 februari t/m 8 maart a.s., een vrijmoedig beroep op alle Nederlanders die veelzijdige arbeid royaal te steunen. Hoe groter uw bijdrage, des te groter onze hulp verlening. Vergewis u er van dat u met, het Leger dós Heils (Stichter: Wiliam Booth) te maken heeft. De „S" op de kraag is een soort waar merk. Elke kolleklant heeft zijn/ haar machtiging. Leger des Heils MARKTBERICHTEN De eiervéiling BARNEVELD, 20-2. Coüp. Veluwse Eierveiling. Aan voer 3.301.860 stuks (volgens veiling- lijst 1.985.400 stuks). Stemming kalm. Prijzen In guldens per 100 stuks: eieren van 50 gram 8,49-8,90; 55 gram 9,90: 60 gram 10,45-10,63 en 65 gram 10.94-12,25. Eierveiling. Aanvoer: 1.315.873 stuks. Stemming kalm. Prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 51-52 gram 8.07; 56-57 gram 10,03; 61-62 gram 10,44 cn 66- 67 gram 10,97. Eiermarkt. Aanvoer ca. 2.300.000 stuks, handel kalm. Eieren van 50-54 gram f 9.30-10.15 por 100 stuks, kg-prijs f 1,86-1.88; 57 -61 gram f 10,65-11,25 per 100 stuks, kg-prijs f 1,871,84 en 64-67 gram f 11.80-12.75 per 100 stuks, kg-prijs f 1.84-1,00. BAD SEGEBERG. Volgens de Westdultse professor Gerhard Leh- nert betekent nacht- en ploegen dienst een grote belasting voor de gezondheid. Met name de kans op maag- en darmziekten wordt erdoor aanmerkelijk vergroot. KERKNIEUWS Ger. Gemeente Oosterland OOSTERLAND. Ds. W. Hage, sinds juli 1972 predikant van de Ger. Gemeente alhier, ontving dezer da gen een beroep als predikant van de Ger. Gemeente te Rotterdam (West). Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Terneuzen: J. van Ginkel, Bennekom; te Groningen: G. Th. Vollebregt, Renkum; te Kolder veen en DinxterveeenR. J. Delfos, kand., Hilversum. Bedankt voor Gameren; H. van der Post, Bergambacht; voor Groot- Ammers: H. Jongerden, Veenendaal; voor Twello: C." Vermeulen, Grijps- kerke (Zld.) Toegelaten tot de Evangeliebedie ning: mej. H. S. Kuper, Nagtegaal- laan 2, Aerdenhout (13-7-1975 be roepbaar); L. J. van der Brom, Hui- zerweg 4 te Bussum (beroepbaar); H. W. Iliphagen, Huge de Grootstraat 8, Reeüwijk-dorp (nog niet beroep baar); W. Sol, van der Werfstraat 39, Leiden (nog niet beroepbaar). Beroepbaarstelling: J. H. Hoekert, kand., Prins Hendriklaan 48, Am sterdam. Gereformeerde Kerken Beroepen te Dirkshorn: drs. A. Pietersma, kand., Kampen, die dit beroep heeft aangenomen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Steenwijk en te Wet- singe-Sauwerd in komb. met Win- sum-Obergum: H. M. Oosterhuis, kand., Dokkum. Bedankt voor Dordrecht: J. Bom- hof, Harderwijk; voor Bergentheim: Cl. Stam, Langeslag. Geslaagd voor het doctoraal exa men theologie (cum laude) te Kam pen: M. te Velde, Hardenberg. Beroepbaarstelling: dr. M. J. Arntzen, Meclenburgstraal 36, Breu- kelen, laatstelijk predikant van de Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Beroepen te Aalten, Winterswijk- Neede: A. Beeftink, kand., Hoogland. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Nunspeet (2e predi- lcansplaats): J. H. Velema, Apel doorn. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hoogvliet: N. W. Schreuder, Goes; te Nunspeet: J. Koster, Barneveld. Tweetal te Rotterdam-C.: A. Hof man, Scheveningen en A. F. Hon- koop, Moerkapelle. Bedankt voor Breda: J. van Haa- ren, Amersfoort. Vrije Evangelische Gemeenten Beroepen te Enschede en te Fra- neker: H. P. J. Schormans, kand., Groningen. Beroepbaarstelling: H. P. J. Schor mans, van Speykstraat 7, Groningen; mevrouw D. Damen-Spee, „Laag Kanje", laan Van Laag Kanje, Maar; E. J. Warning, Anton Mauvestraat 3, Amersfoort. Examens: aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het doc toraal examen theologie: R. F. M. Schouten, Apeldoorn. Geref. Gemeenten in Nederland NIEUWERKERK - Dinsdag 25 fe bruari, half acht, ds. A. Wink. De puzzel van vorige week trok weef- aardig belangstelling, hetgeen resulteerde in een flinke stapel in zendingen. Nuttig is altijd wel voor degenen die inzonden, de oplossing achteraf nog eens te bestuderen; dan ontdekt meii welke foutjes zijn ge maakt. Hieronder volgen de prijs winnaars. De eerste prijs is bestemd voor: Hermien de Vrieze Welleweg 47 Dreischor De tweede prijs gaat naar: De heer C. Schot Nieuwe Haven 83 Zierikzee De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL; 2. merkwaardig; 12. oh; 14. boog; 15. raad; 16. K.O.; 17. een; 19. M.P.; 21. p.a.; 22. nor; 23. sloop; 25. lab; 27. Deens; 29. slop; 30. varen; 32. nota; 33. oer; 34. pistool; 36. neg; 37. N.B.; 38. Leo; 39. tel; 41. re; 42. azolla; 43. kalief; 44. la; 45. lui; 47. rijp; 48. es; 50. ork; 52. wederik; 55. pin; 56. Edam; 58. rebus; 59. auto; 60. Minsk; 62. nek; 63. vuist; 64 pet; 65. ik; 67. d.i.; 68. neo; 69. Ir.; 70. terp; 72. bier; 74. 11.; 75. stroopwafel, VERTIKAAL: 1. mofesson; 3. eb; 4. romp; 5. kop; 6. w.g.; 7. ar; 8. rap; 9. daad; 10. id.; 11. corsage; 13. helle baardier; 16. konterfeitsel; 18. Noor; 20. partij; 22. neon; 24. op; 25. las; 26. beo; 28. en; 30. violier; 31. nota ris; 34. peluw; 35. lelijk; 38. lol; 40. lip; 44. loempia; 46. rebel; 49. snotolf 51. kant; 53. den; 54. ruk; 55. puin; 57. ms.; 59. au; 61. kier; 63. vief; 66. KRO; 67. dia; 70. T.T.; 71. Po; 72. B.W.; 73. re. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. klein kind; 6. titel van aartsbisschoppen, als hoofd v.e. kerkprovincie; 12. muzieknoot; 13. boom; 15. wijfjesschaap; 16. per soonlijk voornaamwoord; 17. vogel; 19. zeer grote menigte (figuurlijk); 22. rond en dik (b.v. van wangen); 23. denkbeeld, gedachte; 25. kleine visotter; 26. deel v.e. fiets; 27. ge zindte; 29. groot aantal wilde var kens (jagerstaal); 30. in reliëf ge sneden halfedelsteen; 31. voegwoord 32. schor (van personen); 34. zoogdier 36. de onbekende (afk. Latijn); 37. lichaamsdeel; 38. onderricht (b.v. in het paardrijden); 40. stad in Enge land; 41. op het genoemde of be doelde; 43. te geiler tijd; 46. de naar boven gerichte beweging der hand bij het maatslaan; 49. overblijfsel bij verbranding; 51. zangvogel; 52. stof ter vervanging van spiritus; 53. voorzetsel; 54. contract tussen een verzekeringsmaatschappij cn een verzekerde; 56. vierhandig dier: 58. plancel; 60. voertuig zonder wielen; 61. kleine dvuklettersoovt; 63. draaikolk; G4. duivenhok; 65. zee gewas; 67. griezelig; 68. on dergelij ke (afk); 69. metaal; 70. Japanse munt; 72. chemisch symbool; 73. be drag der ontvangen gelden; 74. deel van de stamper v.e. bloem. VERTCAAL: 1. oorlogsvaartuig; 2. plaats in Zuid-Holland; 3. bolge was; 4 .korte tijdsduur; 5. plaats in Limburg; 7. bedwelming door ster kedrank; 8. splitsingsprodukt v.e. molecule; 9. muzieknoot; 10. Portu gese eilandengroep; 11. iedere keer; 14. stelsel van betaling; 18. water doorlatende; 20. graangewas; 21. roofdier; 22. schijfvormige stop in een vat; 24. leer en beschrijving van de gedragingen en van de zeden; 26. zenuwstillend middel; 28. zonder eer; 30. muziekinstument; 33. loof boom; 35. persoonlijk voornaam woord; 37. kist waarin vis in het wa ter levend wordt bewaard; 39. ra diografisch noodsein (afk.); 42. vrouwelijk beroep; 44. titel (afk.); 45. titel van de voormalige keizer der Russen: 46. breedvoerig; 47. muziek noot; 48. amaril; 50. degelijk; 53. stad in Denemarken; 55. deel v.h. oor; 57. drank; 59. sierlijk dier; 61. o verzet vaar tuig; 62. afsluitende rand bij een schilderij: 65 bindmiddel om stenen voorwerpen aaneen te hech ten; 66. ontkenning; 69. voorzetsel; 71. deel van de dag (afk.). NEW YORK. Op aandringen van de Verenigde Naties en van een groep Amerikaanse kerken heeft de oliemaatschappij Standard Oil beslo ten het zoeken naar olie voor dé kust van Namibië te staken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 4