Laffe roofoverval op camping In mei komt eerste vestiging op de nieuwe jachthaven Geslaagde feestavond personeel Centrale Werkvoorzieningsschap op Schouwen-Duiveland Schenking van duizend gulden voor dagverblijf „Brugzicht" GESLAAGD SOLISTENCONCOURS KON. HARMONIE „KUNST EN EER" VOOR SCHOUWEN-DUIVELAND 3 STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Maandag 17 februari 1975 Nr. 2X643 Gehandicapte koopman te Renesse wist overvallers op de vlucht te jagen RENESSE, 15-2. Vrijdagmiddag omstreeks half drie hehhen twee gemaskerde mannen een uiterst laffe roofoverval gepleegd op de vijftig-jarige, lichamelijk gehandicapte marktkoopman B. uit Vlaardingen. Door moedig optreden van B. werden de overvallers verjaagd, zonder dat ze iets van waarde konden mee nemen. De overvallers vluchtten over een drassig paadje en lieten voetsporen na waarvan de politie gipsafdruk ken heeft gemaakt. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer B., die op het moment de enige gast is op camping Transparent heeft in zijn caravan een voorraad horloges opgeslagen die hij op de verschillende markten aan de man probeert te brengen. Vermoedelijk is deze voorraad het doelwit van de roofpoging geweest. ZIERIKZEE, 15-12. Vrijdagmorgen jl.l mocht een afvaardiging van het plaatselijk comité „Stichting Neder lands Comité voor Kinderpostzegels", dat onder leiding staat van mevrouw L. S. Heuser-Kok en wordt bfjge- staan door de dames van de U.V.V. afd. Zierikzee, een bezoek brengen aan het dagverblijf „Brugzicht" voor het overhandigen van een cheque van f 1000,voor de aanschaf van een speelzithoekje in het kinderdag verblijf. De voorzitter van de Stichting Dagverblijven Schouwen-Duiveland. de heer -C. Bij de Vaate. wethouder V.V.V. Bruinisse De heer Jumelet gal' vervolgens een overzicht van het afgelopen jaar. Men begon met een oliecrisis, auto loze zondag en benzinedistributie, wat niet stimulerend op de rekreatic werkte. Na klachten op de jaarver gadering 1973 over de organisatie van evenementen, heeft het bestuur van het V.V.V. in 1.974 een evene mentencommissie opgericht, die voor 100 procent in hun taak z\jn ge slaagd. aldus de voorzitter. In het afgelopen jaar is het be stuur er ook in gcgslaagd een eigen kantoortje in te richten. Ondanks de financiële konsekwenties hoopt men dit te kunnen handhaven, en zo mo gelijk uit te breiden zodat Bruinis se zijn eigen V.V.V. informatie bu reau kon houden. Het afgelopen jaar oasseerden over en weer 13.904 ple ziervaartuigen de Grevelingensluis De jachthaven VV.S.V. „Bru" was ,teeds volgeboekt. De jachthaven „Aquadelta" was wat betreft vaste ligplaatsen slechts voor 15 pet. be zet. maar aan passanten boekte zij 2200 overnachtingen. In de vlucht- haven overnachtten 667 vaartuigen, en in de Vissershaven waren dat er 1290. Dc begroting 1975 laat een tekort Vrijdagmiddag was de heer B. zijn auto aan het wassen toen hij onver hoeds van ach teren werd aangeval len door twee gemaskerde mannen. Zij hadden de helft van het gezicht bedekt met een rode sjaal. Een van hen sloeg de heer B. met vermoede lijk een klauwhamer op het achter hoofd. Hierbij verloor B. niet het bewustzijn, maar liep wel een ga pende hoofdwond op. Ondanks zijn handicap, de heer B. heeft twee kunstbenen, verzette hij zich echter zo dat een worsteling volgde. De overvallers trapten de heer B. daar bij zo in het lichaam dat hij enkele gekneusde ribben opliep. Nog bleef B. echter verzet bieden. De overval lers vluchtten daarna ijlings en met lege handen. Door een zij-uitgange tje verlieten zij de camping. Hier verzamelde de politie later verschil lende gipsafdrukken van voetsporen. Uiteindelijk verdwenen zij in een kleine witte auto, die in de zachte berm geparkeerd stond en bij het wegrijden ook duidelijke sporen ach terliet. Hulp Inmiddels 'had de koopman echter zijn auto weten te bereiken. Hevig bloedend reed hij zo snel mogelijk de camping verderop. Daar zag hij als eerste de dochter van camping houder A. de Ruiter. Hij stopte en riep het geschrokken miesje toe: „Ik heb een klap op mijn hoofd gehad". „Ik ben overvallen door 2 mannen". Hij werd verwezen naar de garage, waar de heer De Ruiter aan het werk was. Deze reageerde onmid- del en nam het stuur van de gewon de en hevig geëmotioneerde man over. Samen reden ze naar dokter De Boer die eerste hulp verleende. van de gemeente Zierikzee, was zeer verheugd met dit mooie bedrag. Hij memoreerde tevens dat er ook nog een bijzonder grote gift was afge dragen door de leden van de ouder vereniging. De heer Bij de Vaate zette hiex-na met overtuiging de doel stelling van de stichting uiteen en belichtte de positieve punten voor de geestelijk gehandicapten. Het gezellig samenzijn werd be sloten met een rondgang onder lei ding van het hoofd van de dagver blijven, de heer J. A, van Bleijswljk en zijn medewerkers. zien van f 2.275,00, dat uit reserve zal worden overbrugd, maar aan kontributieverhoging is in de toe komst niet te ontkomen. De plaat van Oude Tonge zal deze zomer ge reed zijn, ruimte biedend aan 3000 dagrekreanten. Er zijn bescheiden commerciële mogelijkheden, hoofdzakelijk in de horecasector op de plaat van Oude Tonge'' aldus de voorzitter Over dc ontwikkelingen rond en op de nieu we jachthaven sprak de voorzitter zijn verontrusting uit. Vestiging Omstreeks mei zal als eerste Fa. Stockpoort v h Bot in zich op de ha ven vestigen. Deze firma is door V en D overgenomen. ..Middenstanders heeft u uw kans voorbij laten gaan, of kreeg u geen kans? Wordt Wilma voor u een bVon van inkomsten, of uw konkurent?" Ook zullen deze zo mer het horeca bedrijf en enkele kleine winkels geopend zijn. op dc jachthaven „Aquadelta". waarvan de bouw al in volle gang is De visserljdagen zullen dit jaar 17, 18 en 19 juli zijn. Tijdens deze da- Deze waarschuwde ook de politie, die onmiddellijk tot aktie overging. Men zorgde er allereerst voor dat de belangrijkste afvoerwegen in dc gaten werden gehouden. Ondertus sen kwamen de technische recherche de onmiddellijke omgeving uit, waar bij ook gebruik werd gemaakt van een politiehond. Behalve gipsafdrukken van voet sporen en het bandenspoor leverde dit onderzoek niet veel op, temeer ook omdat B. weinig meer over zijn overvallers kon vertellen dan dat ze ongeveer 30 jaar geweest moeten zijn. Ook zaterdagmorgen werd hij nog gehoord, maar hij kon weinig meer vertellen dan hij al gedaan had. De rijkspolitie op Schouwen- Duiveland heeft nu versterking ge kregen bij dit onderzoek van de dis tricts en technische recherche uit Middelburg. ZIERIKZEE Jaarvergadering H.S.V. „Oosterschelde" Vrijdagavond 21 februari houdt de hengelsport vereniging „Oostex'schel- de" in het „Huis van Nassau" de al gemene jaarvergadei'ing. Op de agenda van de vergadering staan de verslagen van de penningmeester, kaskommissie en de sekretaris. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend en .herkiesbaar, de heren S. Coppool- se, de heer C. P. v. d. Werve en voorzitter A. P. Kort. Naast de uit- reiking van de kampioensprijzen zal er de prijsuitreiking zijn voor de veertig best geklasseerde hengelaars van de eindklassering om het ver enigingskampioenschap 1974. Verder zal er op deze avond uitvoerig wor den gesproken over het wedstrijd programma van 1975. C. P. v. d. Werve beker voor grootste vis Voor de leden van de H.S.V. „Oos terschelde" wordt ieder jaar o.a. een beker beschikbaar gesteld voor de grootste vis buiten de kompetitie. Over 1974 werden er weer verschil lende flinke vissen aan de haak ge slagen en waarbij de damesleden zich ook niet onbetuigd lieten." Me vrouw Coppoolse ving een kabel jauw van 13 pond 2 ons en mevrouw M. Geluk een kabeljauw van 12 pond 3 ons. Een kabeljauw van 16 pond en 2 ons kwam op naam van J. Meerdink. De grootste vis werd, evenals vorig seizoen, gevangen door C. P. v. d. Werve. Een kabeljauw van 19 pond en 4 ons. Op de algemene ledenvergadering van de H.S.V. „Oosterschelde", zal de beker aan de heer v. d. Werve worden uitgereikt. Afd, N.C.V.B. Op woensdag 19 februari verga dert in het hervormd verenigingsge bouw de N.C.V.B.-afdeling. Spreker is ds. L. J. Altena te Zoutelande over het onderwerp: „Leven en werk van Godfried Bomans". gen zullen weer verschillende evene menten zün o.a. 17 juli wielerronde. 18 en 19 juli een door de midden stand georganiseerde braderie. Dc taptoe zal 23 augustus plaats vinden. Verder staat op het programma Rode Kruis wandeltocht, aulopuzzel- rit, concerten, voetbal, en nog vele andere evenementen. De evenemen ten vond de voorzitter een belangrij ke zaak. Aan historie heeft Bruinisse helaas alleen een gedenksteen „dc kleine mossel", en de oudheidkamer als bezienswaardigheid. „We hebben als Bruenaars gekozen voor rekre- atie, dus zullen we de rekreant wat moeten bieden in de vorm van eve nementen", aldus de voorzitter. De periodiek aftredende bestuurs leden, mevr. C. Haeck Kuiper, en de heer J. W. Braber werden bij akkla- matie herkozen. De heer v. d. Weele vond het bedrag op de begroting voor evene menten f 3600,- wat aan de lage kant. De voorzitter antwoordde dat door de opb'rengst uit entreegelden dit bedrag toereikend is. De heer- Jonker informeerde naar het lid maatschap van „Wilma". „Wilma" is gewoon lid, en betaalt hetzelfde aan kontributie 'als ieder ander lid. maar men hoopt in de toekomst tot een andere regeling te komen. De heer S. A. Jumelet was teleurgesteld over de afwezigheid van de middenstan ders. Hij was van mening dat rekrc- atie ook een middenstandsbelang was, maar door het feit dat niet ccn N middenstander op de vergadering aanwezig was, was hij een ervaring rijker, en een illusie armer gewor den. De vergadering werd ook bij gewoond door de heer J. Holm, be stuurslid van het streek VVV. Na de pauze hield do heer K. de Korte uit Amsterdam een interessante le zing aan de hand van een dia-serie over Eskimo's en het leven in Groen land. Tijdens het weekeinde werd te Zierikzee een witte Fiat, die gepar keerd stond in De Muiockstraat in beslag genomen. De wagen bleek donderdag in Den Haag te zijn gesto len. Het voertuig is door de politie voor nader onderzoek naar Haam stede gebracht. Nadat eerste hulp was geboden is B. teruggekeerd naar zijn caravan. Zijn voorraad was op zijn verzoek door de fam. De Ruiter uit de cara van gehaald, waarna de politie zich er later over ontfermde. Enige uren later echter is B toch op aanraden van dokter De Boer voor nader on derzoek naar het Rode Kruis zieken huis te Zierikzee vervoerd. SEROOSKERKE Gezellige middag bejaarden Zaterdagmiddag had in het dorps huis te Serooskerke een gezellige middag plaats. Op uitnodiging van de bejaardensoos van Serooskerke waren op deze middag aanwezig de bejaarden van Haamstede-Burgh en Kerkwerve. De aanwezigen werden hartelijk welkom geheten door de leidster van de bejaardensoos van Seroos kerke, mevr. S. van Langevelde-Lako Na het zingen van enkele liederen werd de thee ge bruikt. Hierna werd de middag verder verzorgd door de heer Simon Berrevoets uit Goes. Zijn gedichten en sketches, waaxwan sommige in Zeeuws dialect vielen goed in de smaak. Na afloop werden enkele dankwoorden gesproken, waarna iedereen tevreden huis waarts keerde. KERKWERVE N.C.V.B.-afdeling Woensdag a.s vergadert in hel hervormd verenigingsgebouw te Kerkwerve, de N.C.V.B.-afdeling. Voor de gewijzigde aanvangstijd zie men de agenda. De wisselbeker, welke beschikbaar was gesteld door het Overkoepelend Orgaan van Muziekverenigingen op Schouwen-Duiveland, kwam na een nek aan nek race in handen van de heer Aart de Looft', muzikant van Kunst en Eer. Hij vertolkte op bariton „Bellona" van Forrester wat hem het hoogst aantal punten van het hele concours opleverde nl. 0ZV». Zjjn mededinger in de Vaandelafdeling, de heer Ko Broekhuizen, eveneens van Kunst en Eer, behaalde met „Konzert Nr. 2" van Haydn precies 63 punten. Het concours dat al 's morgens 10 uur begon telde een 35 optredens van solisten, duo's en trio's. Vooral de jeugd was goed vertegenwoordigd. In zijn dankwoord noemde de voorzitter van K. en E„ de heer P. Kuzee het dan ook een zeer geslaagd concours in een leuke sfeer. Het is een taak van hel contactorgaan, om een der gelijk sterk concours zeker te her halen met steun van de muziekkorp sen. Kunst en Eer, dat dit jaar haar 145-jarig bestaan herdenkt, vond dit een mooie aanleiding om de organi satie terhand te nemen. Hopenlijk zijn de organisatoren er in geslaagd om het gestelde doel te bereiken n.l. het muzikale peil op een hoger ni veau te brengen wat ten eerste vol doening schenkt aan de solist zelf, maar daarnaast een stimulans is voor anderen om het peil van zijn eigen vereniging te doen helpen stij gen. De heer Kuzee dankte alle mede werkers om dit concours voor te be reiden en te doen slagen, wat aller- RENESSE. 15-2. Vrijdagavond organiseerde de personeelsvereniging van het centrale werkvoorzienings schap Schouwen-Duiveland haar jaarlijkse feestavond in het Dorps huis te Renesse. Bestuurslid J. de Lang verwelkom de de ongeveer 250 aanwezigen en begroette in het bijzonder het be stuur en de vakbondsleden van de verschillende vakbonden. De Renes- sese toneelvereniging speelde daar na het stuk. „Het hing in de lucht" waarna in de pauze een verloting werd gehouden, ten bate van de verenigingskas. Deze verloting bracht maar liefst f 974,- op. In de ze pauze werd ook bestuurslid J. de Lang gehuldigd. Hij was 65 jaar ge worden en verliet het bestuur. Voor zitter J. Bom, die eigenlijk wegens BROUWERSHAVEN Aanrijding personenwagen en bromfiets Zondagmiddag plm. kwart voor drie had te Brouwershaven in de Zuiddijkslraat een aanrijding plaats tussen een personen wagen en een bromfiets. De auto, welke door de 17-jarige J. C. uit Brouwershaven even was geleend kon, vermoedelijk door te hoge snelheid, waarbij een rechtsgeparkeerde auto moest wor den gepasseerd voor de tegemoetko mende brommer niet ontwijken. Een 2-tal jongelui uit Zierikzee, P. Z. en P. K. welke de bromfiets bereden werden van de brommer geslingerd eerst de solisten zijn geweest. Daar naast was er een speciaal dankwoord tot het jurylid, de heer A. L. van Wallenburg, die de tijd en moeite heeft willen nemen om ieder optre den vakkundig te beoordelen. Het was juist het spontaan toezeggen door dit jurylid wat K. en E. deed beslissen het concours te organiseren. Als dank werd hem een fles geestrijk vocht en een platenbon overhandigd. De pianiste, mevrouw De Regt-de Rijke (al door vele solisten apart met een ruiker bedacht) kreeg voor haar waardevolle medewerking een bloemstuk en een boekenbon. Ook nu weer was haar rustige en kalme be geleiding een ruggesteun voor de meeste met zenuwen geplaagde solis ten. In de pauze werd nog het woord gevoerd door de heer Uitfcrhoeve, voorzitter van de afdeling Zeeland van de K.N.F. H\j noemde het een geslaagd concours waarmee men door moet gaan. Niettemin had hij de indruk dat de meesten het wel be ter konden dan dat ze nu voor een zaal publiek presteerden, maar juist het volhouden zal het twijfelen aan eigen kunnen doen verdwijnen. De uitslagen De muzikanten die het hoogst aan tal punten behaalden in hun afde ling, waai-in ze optraden mochten nog een fraaie herinneringsstandaard mee naar huis nemen. Óok kreeg ie dere solist een diploma benevens een kritisch rapport met puntenlijst. een herstellende ziekte, niet op de voorgrond had willen treden, maar toch op de avond aanwezig was, werd toch bereid gevonden de heer de Lang toe te spreken. Hij bedank te hem voor het vele werk dat de heer de Lang voor de personeelsver eniging heeft verzet en bood hem namens de vereniging een fraai bloemstuk aan. De heer De Lang stelde daarna het onlangs nieuw ge kozen bestuur aan de leden voor. Dit zal per 1 maart aan het werk gaan. Er volgde hierna een bal m.m.v. de Lejo's uit Bruinisse. Tijdens dit bal dankten achter eenvolgens direk- teur J. Pomper en burgemeester A. P. Schouwenar van Brouwershaven het bestuur van de personeelsvereni ging voor de organisatie van deze zeer geslaagde avond. en liepen ernstig letsel op. Dokter H. J. Simons uit Renesse verleende eer ste hulp waarna beide slachtoffers per ambulance werden overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee. BRUINISSE Afd. N.C.V.B. De Nederlandse Chi'isten Vrou wenbond afd. Bruinisse vergadert donderdag 20 februari a.s. in het ver enigingsgebouw te Bruinisse. Agen dapunt: bestuursverkiezing. Spreker op deze avond is ds. A. M. Straating uit Goes, met het onderwerp „Kin derbescherming". De uitslagen luidden: 3e of jeugd afdeling solisten: Annemarie van 't Veer, Zonnemaire, 46% p.; Peter de Munnik, Zonnemaire, 49% p.; Jacqueline Lokker, Zierikzee, 54 p.; Natalie Lokker, Zierikzee, 53 p.; Jan Terpstra, Dreischor, 54% p.; Anne Terpstra, Dreischor, 52 p.Gert Stoutjesdijk, Ouwerkerk, 49% p.; J. Knuist, Oosterland, 53% p.; A. A. Roks, Oosterland, 51'7a p.; A. Stout jesdijk, Oosterland, 53 p.; Cor Struyk Zierikzee, 57% p. 3e of jeugdafdeling duo's: Jacque line Lokker en Natalie Lokker, Zie rikzee, 54 p. 3e of jeugdafdeling trio's: R. Snij ders, E. Kiesenberg en M. v. d. Have, Dreischor, 56 p. 3e of jeugdafdeling kwartetten: Mar ja Stoutjesdijk, Cora 'Renters, Han Hillebrand. D. Sies, Ouwerkerk. 48p.; Piet Vijverberg. Peter Stout jesdijk, Peter Vijverberg en Jeannet- te Kenters, Ouwerkerk, 49 p. 2e afdeling solisten: Leon Leijdek- kers, Zierikzee, 56 p.; Wiebe Nauta, Zierikzee, 56 p.; Marga van Gees- bergen, Zierikzee, 56 p.; Jan Schot, Zierikzee, 53% p. Ie afdeling solisten: A. de Later, Ouwerkerk, 42 p.; P. Quist, Drei schor, 53% p.; Wim Schot, Zierikzee, 51 p.; G. v. d. "Weele, Bruinisse, 51% p.; Jan Klink. Bruinisse, 50''s p.; Melle van der Roest, Renesse, 53% p. Ie afdeling trio's: M. L. v. d. Weij- de-Smits, W. Kooman en L. Raams- donk. Ouwerkerk, 58% p.; Wiebe Nauta, C. Konijnenburg en J. W. F. Loubert, Zierikzee, 55 p. Afd.uitmuntendheid solisten: S. Duinhouwer, Brouwershaven, 57 p.; Rinus de Looze, Zierikzee, 56 p.; Ar jan v. d. Roest, Renesse," 53% p.; G. v. d. Weele. Bruinisse, 52'is p. Afd. uitmuntendheid trio's: P. Du- son, C. v. d. Berge en J. W. F. Lou bert, Zierikzee, 57 p. Vaandelafdeling solisten: K. Broek huizen, Zierikzee. 63 p.; A. E. de Looff, Bruinisse, 63' p. Aart de Looff behaalde met bariton hei hoogste aantal punten en won daarmee de ivisselbeker. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 14-2. Donderdagavond 13 februari hield V.V.V. afdeling Bruinisse de algemene ledenvergade ring in café „Centrum'", onder voorzitterschap van de heer C. Jumelet. De voorzitter richtte in zün openingswoord een speciaal woord van welkom tot dc vertegenwoordigers van de gemeente, loco-burgemeester S. A. Jumelet, de beide wethouders, de heren Van Gilst en v. d. Velde, en het raadslid Bal. De voorzitter noemde de verstandhouding gemeente en bestuur V.V.V. zeer prettig, men heeft wederzijds begrip voor de probeiemen en mogelijkheden betreffende de V.V.V. ZIERIKZEE, 15-2. Voor het solistencoiieours Schou wen-Duiveland, gehouden in het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw te Zierikzee op zaterdag j.l. hetwelk werd georganiseerd door de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer, bestond zowel van de zijde der deelne- mers(sters) als van het publiek een grote belangstel ling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3