Zestien Nederlanders gearresteerd in strijd tegen verdovende middelen Moord en zelfmoord beroert rustige samenleving LEVEN AAN DE ZUIDPOOL DE ZIERIKZEESCHE COURANT Politie neemt 40 kg. ruwe opium in beslag Russen laten danseres gaan BANKSTEL MEUBELRAMA Radio „Mi Amigo" opgerold ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 februari 1975 131ste jaargang Nr. 21643 WAARIN OPGENOMEN (1797 -1889) REDAKTIE, AOVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W, In dit nummer: Roofoverval op koopman Ie, Renesse ALGIERS, 16-2. De Algerijnse politie heeft een be langrijk resultaat geboekt in de strijd tegen de verdo vende middelen. Na een onderzoek van twee maanden nam zij 3100 kg hasjiesj in beslag, ontmantelde zij drie netten van handelaars, arresteerde zij 99 perso nen en legde zij beslag op 48 voertuigen en een jaeht. EINDHOVEN, 16-2. Zaterdag avond heeft de Eindhovense ge meentepolitie in samenwerking met enkele andere korpsen en de Belgi sche rijkswacht 40 kg ruwe opium in beslag genomen. In verband daar mee werden vijf aanhoudingen ver richt. De opium vertegenwoordigt een waarde van 140.000 gulden. Via chemische weg kan uit de 40 kg vier kilo zuivere heroine worden getrokken. Eenmaal versneden ver tegenwoordigt deze heroine een waarde van ruim twee miljoen gul den. De politie verwacht de komende dagen nog meer aanhoudingen te verrichten. FRANKFORT, 16-2. De Sowjet- danseres Kaleria Feditsjewa, die vo rig jaar in Moskou met de Ameri kaanse danser Martin Friedman trouwde en sedertdien tevergeefs een uitreisvisum heeft trachten te krijgen, is zondag onverwacht in Frankfort aangekomen. Kaleria Feditjsewa kwam met een lijntoestel van de Sowjet-maat- schappij Aeroflot uit Moskou. De waarde van de buit aan ver dovende middelen wordt geschat op 30 miljoen gulden. Onder de gearres teerde personen bevinden zich 16 Nederlanders. Hun identiteit is niet bekendgemaakt. De hoofdcommissaris van Algiers Semmache, vertelde tijdens een pers conferentie dat de handelaren ge bruik maakten van Marokko en Al gerije om West-Europa en Amerika van hasjiesj te voorzien. De Alge rijnse politie kon de slag slaan in samenwerking met speciale Europe se diensten die via bemiddeling van Interpol was ontstaan. Zij vreest wel dat de handelaren nu ook Algiers hebben gekozen als doorvoerstation voor verdovende middelen. Jonge mensen De leeftijd van de gearresteerde personen ligt tussen de 20 en de 35 jaar. Naast de 16 Nederlanders zijn er 23 Italianen. 10 Denen, 10 Engel- Advertentie Heeft u nog een goed maar wilt u graag veranderen? Ruif het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 Algerijnse politie slaat grote slag sen, 10 Marokkanen, 9 Amerikanen en Canadezen, 6 Zwitsers, 4 Fransen en 3 Duitsers. Van de 99 arrestanten verblijven er nog 90 in de gevange nis. De handelaren waren aktief in de volgende landen: Algerije, Ma rokko, Frankrijk, België, Nederland (Rotterdam en Amsterdam), Tunesië, Italië, Zwitserland en Duitsland. BRUSSEL, 17-2. De Belgische po litie heeft in het afgelopen weekein de de studio's opgerold van de ra diopiraat ..Mi Amigo". Drie mede werkers van het station zijn gearres teerd en de politie heeft vijf bestel wagens vol apparatuur - een ge schatte waarde van 350.000 gulden - in beslaggenomen. De opnamestu dio's bleken gevestigd te zijn in een boerderijtje in Opbrakel, in de Bel gische provincie Oost-Vlaanderen. Den Uyl: „resultaat landbouwprijzen bevredigend" DEN HAAG, 14-2. „Het kabinet- vindt het resultaat van de onderhan delingen over de nieuwe landbouw prijzen bevredigend". Dit heeft pre mier Den Uyl gezegd tijdens een on derbreking van het wekelijks kabi netsberaad. Minister Van der Stee van land bouw bracht zijn collega's verslag uit van het beraad de laatste dagen in Brussel. „Het resultaat is minder dan de Europese landbouworganisaties gevraagd hadden. Maar de prijzen stijgen toch met 9 procent. Deze stij ging dekt de kostenstijging bij de Nederlandse landbouw in het afgelo pen jaar", aldus premier Den Uyl. Verlenging- premieregeling' binnenschilderwerk RIJSWIJK, 15-2. De premierege ling binnenschilderwerk is met drie weken verlengd tot 28 maart. Dit heeft het bedrijfschap schildersbe drijf te Rijswijk in overleg met het directoraat-generaal van de arbeids voorziening besloten. De regeling houdt in, dat opdracht gevers die voor 28 maart a.s. binnen schilderwerk laten uitvoeren van het bedrijfschap schildersbedrijf een premie ontvangen van f 20 per aan de werkzaamheden bestede mandag, mits een opdracht drie of meer man dagen omvat. Drama te Serooskerke MCMURDO STATION, 15-2. In de enige „stad" in Antarctica, het Zuid poolgebied, zijn geen kinderen, geen vaste inwoners, geen wetten en geen politieagenten. Er zijn echter wel 4 bars, een kegelbaan, een radio- en televisiestation, een krant, een zie kenhuis, een dozijn vrouwen en een uitzicht zonder weerga. Het gaat om de Amerikaanse basis McMurdo Sound, een plaats met het barste weer dat men zich kan inden ken. De zon schijnt er of veel te lang of helemaal niet, van de verlatenheid van de streek zou je zenuwziek wor den en het alcoholisme viert er hoog tij. Heintje Davids overleden NAARDEN, 15-2. In het diakones- senziekenhuis in Naarden is vrijdag morgen de kleinkunstenares Heintje Davids overleden, de dag na haar 87ste verjaardag. Heintje (Henriëtte) Davids werd in 1888 geboren in de Rotterdamse Zandstraat. Ze maakte haar debuut op het toneel tijdens voorstellingen op kermissen met haar ouders, met haar broers Hakkie en Louis en haar zusje Rika. Daarna speelde ze in een aantal revuegezel-, schappen, tot de oprichting van haar eigen „Henriëtte Davids Revue n.v.". Ook deed ze mee aan enkele films. Heintje Davids was ereburgeres van Amsterdam. In 1948 kreeg ze van de gemeente Rotterdam de zg. „Davids- ring", die ze later overdroeg aan Wim Kan, als vertegenwoordiger van een nieuwe generatie cabaretiers. Heintje Davids zal worden opge baard in theater Carré in Amster dam, van waaruit dinsdag 18 februa ri omstreeks 13.00 uur de uitvaart zal plaatsvinden. Zij wordt omstreeks 14.00 uur gecremeerd in Driehuis- Westerveld. In de zomer verblijven er 500.tot 800 personen op de basis McMurdo maar in de wintermaanden zijn er slechts een vijftigtal. De meeste ex pedities voor de verkenning van het Zuidpoolgebied vertrekken van deze „stad" met een toestel van de „Pen guin Airways", een luchtvaartmaat schappij die beheerd wordt door de Amerikaanse marine en die vliegtui gen op ski's heeft. Eén dag geen Dagblad van het Oosten ALMELO, 17-2. De redactie van het dagb'lad van het Oosten - die heeft besloten de krant vandaag (maandag) niet te laten verschijnen - heeft in de loop van de ochtend pamfletten verspreid, onder het technische personeel, dat niet staakt. De aktie die één dag zal duren, is bedoeld als protest tegen de plannen van de uitgeverij Van der Loeff met het dagblad. De journalisten menen, dat daardoor de eigen identiteit van de krant verloren zal gaan. De redaktie heeft een „Aktiecen- trum" ingericht in Bistro la Cloche aan de City-Promenade in Almelo. Van daaruit zijn maandagmorgen pamfletten verspreid onder het tech nisch personeel en de lezers van het blad. MOSKOU. Partgleider Brezjnjew van de Sowjet-Unie heeft een uitno diging voor een bezoek aan het Vere nigd Koninkryk van premier Harold Wilson aanvaard, zo is zondagavond in gezaghebbende Britse kringen in Moskou gezegd. Een datum is nog niet vastgesteld maar in Britse kring hoopt men dat het in de niet te verre toekoms zal zgn. ZIERIKZEE. Dit is het interieur van de voormalige Vishal aan de Appel markt. dat duchtig onder handen wordt genomen binnen het kader van een nieuwe bestemming. Hier komt een coffee-shop van Willy's Diskobar. Op de bovenverdieping komt een eethuisje in Spaanse stijl. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SEROOSKERKE, 14-2. De anders zo rustige woonkern Serooskerke (gemeente Westerschouwen) werd in bet afgelopen weekeinde opgeschrikt door een moord, ge volgd door een zelfmoord van de dader. Vrijdagmiddag vond dc wachtmeester lc kl. der Rijkspolitie A. W. Kop- penhol in haar woning aan het Dorpsplein het lyk van de 77-jarige weduwe Elisabeth van dc V-van A en in het by dc woning behorende schuurtje dat van haar 52-jarige kostganger Alfred du B. De vrouw werd in haar slaapkamer op bed met een touw gewurgd, waarna Du B. zich in de schuur het leven benam, een feit dat altyd buiten het nieuws biyft, maar niet in complexe gevallen als de onderhavige. Uit een door Du B. achtergelaten brief, bleek dat het drama zich donderdagmiddag (13 februari) rond half twee moet hebben afgespeeld. Uit het door de politie ingesteld onderzoek is verder gebleken dat geen derden bij dit drama zijn be trokken. De arts, de heer H. J. Simons te Renesse bracht donderdagmiddag een bezoek aan de woning. Hij vond de deur open, maar zag verder nie mand. Bij een volgend bezoek op vrijdagmiddag trof hij precies dezelf de situatie aan, waardoor hij werd ge-alarmeerd en de plaatselijke po litie waarschuwde, die snel het dra ma kon rekonstrueren. Sporen van een handgemeen werden niet gevon den. In de brief van de dader, stond o.m. vermeld hoe bij ontdekking van de situatie, moest worden gehandeld. De in de woning aanwezige kanarie werd gedood in zijn kooi aangetrof fen. Menselijk leed Du B. woonde sinds 1946 als kost ganger bij de vermoorde weduw vrouw. Tot aan zijn afkeuring was hij werkzaam ter gemeentesekretarie te Brouwershaven. Voor de herinde ling der gemeenten was hij sekreta- ris van de toenmalige gemeente Zonnemaire. Mevr. Van deV.-van A. verloor haar enige zoon bij een be schieting in de oorlog van de pro vinciale boot Zierikzee-Kntseveer. Opnieuw werd zij getroffen toen haar 'echtgenoot in 1963 bij herstel werkzaamheden aan de kerk te Noordwelle door een ongeval om het leven kwam. Uiteraard is dc verslagenheid te Serooskerke over dit menselijk dra ma groot. De begrafenis van mevr. Van de V.-van A. vindt morgen (dinsdag) plaats op de algemene be graafplaats. ZON- EN MAANSTANDEN 18 febr. Zon op 7.51, onder 17.58 Maan op 10.08, onder 1.08 Eerste Kwartier: 19 febr. (8.39) IIOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 18 febr. 7.05 19.34 0.33 13.04 Doodtij: 21 februari. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 17-2. Het K.N.M.I. meldt: Het hogedrukgebied, dat verant woordelijk was voor do koude perio de van dc afgelopen dagen, trekt langzaam naar het oosten weg. Daar door kunnen oceaandepressies hun werkterrein geleidelijk weer naar West-Europa uitbreiden. Maandag ochtend regende het in Engeland al bij temperaturen van 10 graden bo ven nul, terwijl het bij ons nog iets vroor. Dinsdag wordt ook voor ons land veel bewolking en plaatselijk regen verwacht, met vooral in de nacht hogere temperaturen. In Mid den- en Oost-Europa zal de koude nog enkele dagen stand kunnen houden. RENESSE. Bij de caravan (foto) op een camping te Renesse vond vrij dagmiddag een overval plaats op een marktkoopman die sedert enige tijd in dit zomerverblijf een onderkomen heeft gevonden. De gehandicapte koopman slaagde erin de overval lers op de vlucht te jagen. (Zie ook elders in dit nummer). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's t Heeft men takt, niemand t merkt het. Heeft men geen t takt, iedereen merkt het. Verwachting tot dinsdagavond: Minder koud Veel bewolking met af en toe regen of motregen; matige tot krachtige zuidwestelijke wind; minimumtem peraturen van 6 graden in het wes ten tot 1 graad in het zuidoosten van het land; maxima morgen omstreeks 7 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1