MYSTERIE IN MEINESWIJK Onverwacht Noord-Iers bestand een teken van moeheid 7 BLIK DOOR HET WERELD 5 C. Wandel Zn. X Nicuwcrkerk. Tel. (01114) 1487 Meer gevallen van kindermishandeling Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERlKZEESCllE NIEUWSBODE Vrijdag 11 februari 1875 Nr. 81642 Het onverwachte bestand in Noord-letland is weer eens een voorbeeld dat de geheime diploma tie, zoals Henry Kissinger ook be toogt, soms dingen kan bereiken die openbaar onderhandelen niet ople veren. De Britse regering heeft lang in stilte gepraat met vertegenwoor digers van de provisionele Sinn Fein, dat is het politieke apparaat van het Iers republikeinse leger Ira. Wat afgesproken is kreeg niemand te weten, alleen dat de IRA voor on bepaalde tijd afziet van bomaansla gen en ander geweld in Noord-Ier- land zelf maar ook in Engeland en de Ierse republiek. En dat nog wel zeer kort nadat de provisionele IRA, dat wil zeggen de militaire afdeling in dit geval, uitdrukkelijk gedreigd had met moord als een hongersta king in een gevangenis van Dublin met de dood van een der gevangen IR A-mannen zou eindigen. Men kan niet aannemen dat de IRA bereid is een bestand af te kon digen zonder dat er iets tegenover staat. Maar wat dan? Het hoopge- vendst in deze geheime overeen komst is dat de IRA de indruk wekt het toch liever te gaan zoeken in een politieke oplossing dan in voortgezet geweld. Hierbij zal niet de overtui gingskracht van Londen de doorslag hebben gegeven maar de ervaring die de IRA onder de katholieke be volking van Noord-Ierland heeft op gedaan. De sympathie voor de strijd is aardig aan het bekoelen; geen wonder: de doden en gewonden die wederzijds gevallen zijn hebben tot dusver alleen maar ellende en angst verwekt, zonder dat er iets te genover stond. Menigeen zal bereid zijn lange tijd te lijden om iets te bereiken maar alleen zolang er hoop leeft dat men het doel inderdaad eens bereiken zal. Bang: voor martelaren Het is op dit aspekt ook dat de protestantse geestelijken hebben ge wezen in hun gesprekken met de IRA, die vooraf gingen aan het kerstbestand. Zoals de zaken nu staan is er van het element bevrij- dingsstrijd bitter iveinig meer over en gaat het steeds meer de kant op van wraakoefeningen over en weer, worden een paar katholieken ver moord, dan gaan enige tijd later een paar protestanten de lucht in. Met een golf van zulke sektarische moorden heeft Noord-lerland al eerder moeten leven en het is geen sfeer waarnaar iemand terugver langt, katholiek of protestant. Een moeilijkheid hierbij is, dat in deze veel erop wijst, dat de politieke tak van de IRA. de Sinn Fein, ken nelijk gevoelig is voor deze overwe gingen, maar dat de verbeten vech ters van de beweging er minder heil Ï7i zien. Zoals deze dreigden als een hongerstaker stierf, zo ver klaarde de Sinn Fein eerder geen behoefte te hebben aan nieuwe martelaren. Ze is zelfs bang voor zo'n martelaar, omdat die veroor zaakt dal het geweld weer oplaait en misschien een deel van de IRA- aanhang nog meer bezielt, maar an derzijds vele katholieke Noord- Ieren juist weer er toe brengen kan zich af te wenden van een organisa tie, die tot dusver alleen maar dood en verderf heeft gebracht en in we zen niets heeft bereikt. En de IRA voelt zelf wel alleen een reden voor bestaan te hebben als ze steun heeft by de bevolking. De redelijker poli tieke vleugel van de IRA heeft haar zin nu doorgezet. Hoe lang ze hier mee door kan gaan zal sterk afhan gen van de regelmgen die ze vervol gens met de Britse regering kan treffen. Advertentie DEN HAAG, 13-2. Bij de vier ver trouwensartsen inzake kindermis handeling zijn in 1973 628 gevallen van kindermishandeling gemeld, 46 procent meer dan het jaar daarvoor. Dit blijkt uit een verslag van de in terdepartementale commissie van kindez-mishandeling aan de ministez-s van volksgezondheid en milieuhygië ne en van justitie. Over 1974 zijn nog geen cijfers bekend. Wel heeft de Rotterdamse vertrouwens arts J. J. Pieterse eind vorig jaar gezegd dat er over 1974 opnieuw een „zeer dui delijke stijging" van het aantal mel dingen te constateren was. Volgens de Commissie Kindermis handeling mag uit de cijfers niet ge concludeerd worden dat het ver schijnsel kindez-mishandeling in om vang is toegenomen, maar weet men steeds meer de weg naar de vertrou wensartsen te vinden. Meeste drenkelingen watersporters ROTTERDAM, 13-2. De Koninklij ke Zuid-Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen heeft vorig jaar 122 mensen gered. Tweedei-de (87) van deze mensen be hoorde tot de categorie waterspor ters. De KZHMRS voer in totaal 72 keer uit. Daarvan resulteerden 37 tochten in daadwerkelijke hulpver lening. Twaalf keer werd uitgevaren voor patiënten, zes keer voor zee schepen, vier keer voor de visserij, twaalfkeer om diverse redenen en 39 keer van de watersport. Brand in verffabriek BREDA, 13-2. Bij een korte felle brand in de Wagemakers Verffabrie- ken in Breda is donderdagmorgen een buitenloods geheel verwoest. Een deel van het kantoor en een deel van een expeditieruimte hebben zware water- en rookschade opgelopen. In de buitenloods stond een vrachtwa gen met vaten verf. Vermoedelijk door kortsluiting in een vorkheftruck is deze partij verf in brand gevlogen De omvang van de schade is nog niet bekend. De Bredase bz-andweer en de bedrijfsbrandweer van Wagema kers hadden de brand binnen een kwartier onder controle. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN IIAAG. Het tweede-kamer lid Scholten (CHU) heeft schrifte lijke vragen gesteld aan minister Duisenberg van financien over de boycot van „Joodse" Europese ban ken door Arabische geldschieters. AMSTERDAM. Met het doel de milieu-bewustheid op gang te helpen bren gen en de aandacht van het publiek op de wereldwijde milieu-problematiek te vestigen, heeft de V.N. een fotowedstrijd over dit onderwerp georgani seerd. In de kategorie „Amateurs" viel deze foto van de Japanees Yukio Sa- nada een eervolle vermelding ten deel. Schijnbaar ongehinderd door de hen omringende troep praten deze mensen nog even na over de schoonheid van de bloemen, die ze net in het park bewonderd hebben. DEN HAAG. Van de ongeveer 650.000 in ons land benodigde bui- ten-b'rievenbussen zijn er momen teel meer dan 540.000 geplaatst. Over enige maanden zullen alle bussen, zowel op het platteland als in de steden, op hun plaatsen staan. Staatssecretaris Van Hullen verkeer en waterstaat) heeft dit geantwoozd op schriftelijke vragen van het tweede kamerlid Beekmans (D '66). HILVERSUM. In een uitzending van het NOS-programma Wez'kwin- kel over de werkloosheid onder jon geren is voorgesteld dat werkloze jongens en meisjes elkaar gaan helpen en met elkaar gaan werken aan gezamenlijke projekten. Dit kun nen jongei-encentra zijn of werk plaatsen waar men zijn vaardigheid kan onderhouden. AMSTERDAM. Iets meer dan een vijfde van de Amsterdamse bevol king is het eens met het raadsbe sluit de oostlijn van de metro dooi de Nieuwmarktbuurt te laten lopen. Uit een enquete in januari van de gezamenlijke aktiegroepen „Amster dam autovrij" onder ruim 7.000 in woners blijkt dat 67 pet voor een andere oplossing zou hebben geko zen. ZATERDAG 15 FEBRUARI NED. I: Het middagprogramma is vooral voor de jeugd bedoeld. Om clrie uur komt cle KRO in de lucht met de Rode autobus, waarin Droef en zijn vriendjes nieuwe avonturen beleven. Drie kwartier later volgt de rubriek Spuit Elf en vervolgens kunnen jong en oud, zich tegoed doen aan een Tarzanfilm. Tarzan wil een artieste helpen. Hij doet dit o.a. door twee samenzweerders in een woud vol planten en -reuzespinnen te lok ken. Tot kwart voor zes daarna nog deze middag een reportage op de buis van de ivereldkampioenschap- pen sprint-schaatsen. Het avond programma begint- om zeven uur met Zo moeder zo zoon. Behalve Rieke van Epeti zitten ook PSV-kee- per Jan van Beveren en de burge meester Van Soest, mevrouw Cor- ven van Haaf ten in het panel. De volgende dertig minuten zijn voor aktrice Doris Day. Ze krijgt de op dracht een interview te maken met een monarch van een kleine staat. De butler van dit staatshoofd wordt verkikkerd op haar en om haar aan dacht te hebben stelt hij .zich aan haar voor als de monarch zelf. Na het journaal brengt de NCRV Toi Toi bij Ted op de buis. De artiesten die vanavond meewerken zijn o.a. Willy Alberti, Euson en het zange resje Debby. Ted de Braak komt weer terug op de buis na de rubriek Mensenleven waarin met een vrou wenarts gesproken wordt. En wel in Farce Majeur. Tenslotte volgt dan nog het programma Ruimte, waarin aandacht geschonken wordt aan het geestelijke lied. NED. II: In de vooravond twee vaste programma's: Peppi en Kokki (die in een warenhuis op bezoek gaan) en een aflevering van Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen meneer? In deze aflevering komen de Hamelaars aan de plomp van de tromp. Voor het journaal zit tenslot te ook nog de rubriek 't Zand '33 met informatie over het omroep- pastoraat. Uit de cyclus grote musi cals brengt de KRO om tien voor half negen de film Funny Face, in 1956 gemaakt onder regie van Stanley Donen. Het veelzijdige film- vrouwtje Audrey Hepburn speelt de rol van een mannequin. Op zekere dag krijgt de mannequin kontakt met een bei-oemd fotograaf (Fred Aslaire). Zij wordt ingeschakeld bij een stunt, waarmee een groot 7hode- tijdschrift zijn oplage wil vergroten. Als vrouw van het jaar" wordt Audrey meegesleurd van de ene grote modeontwerper naar de ande re. In de Franse hoofdstad, Parijs, ontwikkelt zich vervolgens een vriendschap tussen mannequin en fotograaf, waar tenslotte liefde uit groeit. Heel andere zaken vanaf tien uur in Brandpunt en in De we reld in oorlog, waarmee de KRO de rij programma's sluit Vanavond blikt men hierin terug op het mo ment waarop Duitsland aan Ameri ka de oorlog verklaarde. ZATERDAG 15 FEBRUARI NED. I: 10.30 Teleuc15.00 Nieuws; 15.03 De rode uutobus; 15.45 Spuit Elf; 16.40 Tarzan in de woestijn; 17.50 W.K.-schaatsen; 18.15 Teleac; 18.45 Paulus de bos kabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Zo moeder, :a zoon; 19.30 Doris Day; 20.00 Journaal; 20.20 Toi, toi, toi bij Ted; 21.50 Mensenleven; 22.15 Farce Majeure; 22.45 Ruimle; 23.10 Jour naal; 23.15 Lied van de week. NED. 11: 18,45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Peppi en Kokki; 19.20 Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer?; 19.50 'l Zand 33; 20.00 Journaal; 20.20 Fun ny Face; 22.05 Brandpunt; 22.50 De wereld in oorlog; 23.35 Journaal. ZONDAG 16 FEBRUARI NED. I: Het programma met de muis luidt om half vier de zondag middag uitzending van de NOS in. Na dit kindermagazine, beleeft Pipi Langkous weer avonturen in villa Kakelbont. Rond kwart over vier wordt er overgeschakeld naar Go- thenbergwaar ook vandaag nog wedstrijden gehouden worden voor de wereldkampioenschappen sprint- schaatsen, De IKOR-uitzending Ves per volgt nadat Frits van Turenhout de voetbaluitslagen doorgegeven heeft. Alvorens met de muziek mee te gaan kunnen de kijkers zien hoe McCloud zich inspant voor een ani- imeermeisje, die de moeder blijkt te zijn van een ernstig ziek kind. De moeder wil vooralsnog niet van een dokter horen, maar McCloud kan het vanzelfsprekend niet nemen, dat het leven van het kind steeds meer in gevaar komt. Om half negen gaan we dan Met de muziek mee. Onder de gasten vandaag in dit programma bevinden zich o.a. de Zwitserse ko miek Alfredo en de leden van het kwintet van Leity de Jong. Vervol gens wordt een portret gebracht van een 82-jarige vrouw. Deze vrouw, Leen de Boere, ivoont in een verzor gingshuis. Zij vertelt o.m. van haar opvoeding in een weeshuis, haar werk als dienstbode en haar strijd- bare rol in het socialisme. In de laatste minuten tenslotte nog Neer- lands Hoop Expres, bestuurd door het duo (cabaret) Freek de Jonge en Bram Vermeulen. NED. II; In het vrijbuitersbestaan van Dave en Sue, de hoofdfiguren uit de Engelse serie The Freewhee- Iers, doet zich vanavond een spelcta- kulaire ontwikkeling voor. De jeug dige avonturiers weteen op het nip pertje aan hun achtervolgers te ontsnappen. Maar hun leven wordt opnieuw bedreigd door een wapen dat een straling kan veroorzaken, waardoor iedereen blind raakt. Na De Vrijbuiters is het tijd voor Studio Sport. Dat betekent vijf kwartier oktueel sportnieuws uit binnen- en buitenland. Eén op zondag bepaald zich vanavond slechts tot één onder werp. Een interview met een hoog bejaarde heer (83). Deze heer is pu blicist, fotograaf en filmer van en over de vogelwereld en weet over zijn werk erg boeiend te vertellen. Een half uurtje humor staat de kij- keres te loacliten in een aflevering Van The Lovers. Terwijl Beryl droomt van een witte trouwjurk, de7ikt haar vriendje Geoffry over heel andere dingen. Trouwen vindt hij een vies woord, meer belangstel ling heeft hij in gewoon samen wo nen. Panora77iiek is om tien voor half tien aan de beurt en vervolgens kan men nog kijken naar de rubriek Zienswijze. Gespreksthema is dit maal de vraag hoe anno 1975 een on gelovige en gelovige elkaar zien. ZONDAG 16 FEBRUARI NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 11.55 Ver halender-wijs; 14.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 De tv-muis; 15.55 Pippi Langkous; 16.20 W.K.- schaatsen; 16.55 Toto; 17.00 Vesper; 18.15 Teleac; 18.52 Vooraf18.55 Paulus de boskabouter; 19.00 Nieuws; 19.05 McCloud; 20.35 Met de muziek mee21.25 Leen; 21.55 Neer- lands Hoop Express; 23.05 Journaal. Zondag 16 februari, 19.05 uur, Nederland I: McCloud. Dennis Wea ver als Marshal Sam McCloud. NED. II: 18.30 Woord voor woord; 18.35 Paulus de boskabouter; 18.40 De vrijbuiters; 19.05 Studio Sport; 20.20 Eén op zondag; 21.10 Nieuws; 21.15 The Lovers; 19.05 Studio Sport; 20.20 Eén op zondag; 21.10 Nieuws; 21.15 The Lovers; 21.40 Pa- noramiek; 22.05 Zienswijze; 23.05 Journaal. MAANDAG 17 FEBRUARI NED. I: Om zeven uur klinkt het startschot met een aflevering van het spel Zo moeder, zo dochter. Het spel wordt gespeeld met Mieke Tel- kamp, Marie Cecile Moerdijk en Ben Cramer, drie mensen dus uit de vo cale wereld. Aansluitend heeft Do- ris Day weer een nieuwe romance. Doris moet in Engeland een be roemd schrijver zover zien te krij gen dat hy de auteursrechten van zijn best-seller aan haar baas ver koopt. De schrijver in kwestie is helemaal hotel de botel van Doris, die echter van zijji avaiices niets wil weten. Na het journaal blijft de NCRV in het seriewerk met een af levering van Kojak. Bij een diefstal van een miljoen aan waardepapie ren komt een van de twee inbrekers om het leven. De ander dreigt ver volgens ook het slachtoffer van de inbraak te worden, want er zijn ve le onderwereldfiguren die hem uit de weg willen ruimen. Toevallig komt inspekteur Kojak er achter dat- een van de mannen die het op het leven van de inbreker hebben ge munt, een langharige huurmoorde naar is. De politie zit al jarenlang achter hem aan. Vervolgens kan men kijken naar het tweede deel van Die jeugd van tegenwoordig. Jonge?is en meisjes praten open hartig over sex, liefde, huwelijk, ge luk en eenzaamheid. Hierna komt de NCRV met de mini-voetbalshow en om half elf Ander nieuws, ivaarin o.m. een gesprek over de jongste ontwikkelingen in Zuid-Afrika. Voor het nieuws is er tenslotte nog een korte uitzending van de Slichting Symbiose. NED. II: In de vooravond kunnen we Arpad de zigeuner weer zien op de buis. De vorst Bekeczy raakt na een vertwijfelde strijd in Oostenrijk se gevangenschap. Longuemal wordt als verrader ontmaskerd en de ge- neraal neemt een duivels besluit dat, ware het niet dat Arpad er nog is, afgrijselijke gevolgens zou heb ben. Na Arpad presenteert Rob de Nijs tot acht uur in NL-Tippers splinternieuwe grammofoonplaten van vaderlandse bodem. In de kwis van Bert de Vries, die in het jour naal te wachten staat zijn er maar twee mogelijkheden: Alles of niets. Drie kandidaten worden door de kwis-master onder vuur genomen in dit spel waarin het gaat om de para te kennis en het reaktievermogen. Vervolgens voert F BI-inspekteur Erskine zijn mannen aan in de strijd tegen de misdaad. Hij verkleedt zich ditmaal als vakantieganger. In die vermomming denkt hij er in te sla gen een moordenaar op te sporen. Hij raakt al gauw bevriend met de verloofde van de moordenaar maar dat pikt diens lijfwacht niet. De ru briek Aktua TV brengt de kijkers weer terug bij de aktualiteit van vandaag, waarna voor hét sluiten van de zender nog twee korte pro- gramyia's: een filmpje over ontwik kelingswerk van de Stichting Socu- tera en de tweede trekking van de staatsloterij. MAANDAG 17 FEBRUARI NED. 1: 11.10 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Ze moeder, zo dochter; 19.30 Doris Day; 20.00 Jour naal; 20.20 Kojak; 21.20 Die jeugd van tegenwoordig21.50 Mini-voet bal-show; 22.30 Ander Nieuws; 22.55 Symbiose; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Arpad de zigeuner; 19.25 NL-tippers; 20.00 Jouraal; 20.20 Alles of niets; 21.20 De FBI; 22.10 Aklua-TV; 22.50 So- cutera; 23.00 Staatsloterij; 23.05 Journaal. 45 Ze kzeeg nu wat zneer belangstel ling. „O, ken je die snuiter ook? Dan kun je weten, dat hij daar nu in mijn vi-oegere huisje zit. We heb'b'en samen geruild." Hoohverf stak op zijn gemak een sigaret op, z-ookte even en keek de vrouw verwonderd aan. „Wat zegt u? U en meneer d'Astaing hebben geruild?" „Ja. Is dat soms zo gek? Hij wilde hier weg en zag mijn huisje in Dor ringen. Het zijne kende ik al, want ik was al eens eez-der hier geweest. Zodoende." „Wanneer heeft die ruiltransactie plaatsgevonden?" informeerde Hool- werf verder. Ze haalde haar welgevormde schouders op. „Weet ik 't? Vier, vijf maanden geleden misschien, 't Kan ook korter zijn, wat doet dat er ei genlijk toe? Ik ben hier tijdloos." Ze maakte een weids gebaar. „Geen klok geen kalender, geen kranten en geen teevee. Het interesseert me al lemaal niets meer. En een man evenmin, als je soms mocht denken. Enkel klanten, die een doekje van me willen meenemen. Tegen beta ling uiteraard, want het beroez-de is, dat ik ook overal voor moet beta len. Zodoende". „U kent meneer d'Astaing natuur lijk". Ze kwam half overeind en drukte de sigarcttcpeuk uit. Een slok uit haar glas nemend, rekte ze zich uit cn bekeek de politieman enige tijd, alvorens te antwoorden. „Vanwaar die reis van Dorringen heel hierheen meneer de stille tuut? En wat is er aan de hand met Charles? Heeft-ie wat uitgespookt of is er toch wat loos met die tent hier?" Hooi werf lachte, haalde zijn por tefeuille voor de dag en liet do vz-ouw een foto zien. „Herkent u hem?" vroeg hij, de vrouw aankij kend. De schilderes nam de foto even in handen. Ze knikte. „Allicht. Dat is 'm. Wat ziet-ie er griezelig uit! Is er wat met hem?" „Hij is dood, mevrouw. We hebben hem zo gevonden in het zomerhuis je". Ze keek nog eens en gaf toen de foto schouderophalend terug. „Hoe doodOngeluk ofToch geen misdrijf?" Geschrokken knipperde ze met haar ogen. „Waarom zou het een misdrijf kunnen zijn. mevrouw?" „Nou, je hooz-t en leest toch zo vaak van misdrijven? Voor een paar gulden brongen ze je tegenwoordig al om zeep. Is het zo? Als je dan maar weet, dat ik het niet gedaan heb. Toen we ruilden, heb' ik mijn boeltje gepakt cn ben hierheen ge reden. Hij eveneens, in omgekeerde richting. Daarna ben ik hier nau welijks weg geweest. Enkel een paar maal in de maand naar het dorp voor de noodzakelijke inkopen. Zo doende". „U weet dus zeker, dat dit meneer 'dAslaing is? Met wie u het zomer huisje in Dorringen geruild hebt voor dit hier?" „Allicht; ik zal Charles niet ken nen, Hij schildert eveneens. We heb ben elkaar op tentoonstellingen va ker ontmoet." „Tentoonstellingen? In deze streek" „Zeker. Hengelo. Coevorden in het kasteel aldaar. En in Almelo". „Hoe lang kent u hem al. me vrouw?" „Zeg maar Lcnie, want mevrouw ben ik niet. Nooit getrouwd Rcwcest cn zal ook nooit trouwen. Op een enkele uitzondering na zijn kerels door F. VAN FALCKENOORT allemaal schooiers, voor wie je en kel goed bent, als .ie op je rug gaat liggen. Nou, mij niet meer gezien. Enne.... laat es kijken: ik ken Charles een paar jaar,, denk ik. Ja, ik showde wat doekjes in het kas teel in Coevorden. Hij was er ook en kocht een heidcgezichl.' Ze wees door het raam. „De grens is hier een meter of twintig vandaan. Kontrole is er nooit. Achter dat. bosje is een groot heideveld; ik zit er wel eens te werken, in het najaar bijvoor beeld." Ze richtte haar blik naar een hoek van het vertrek, waar een aan tal schilderijen stonden. „Ga maar es kijken.er staan mooie stukjes bij. Maar daarvoor heb1 jij toch geen geld; tuten verdienen veel te weinig" Hoolwerf glimlachte even. De fo to wegbergend, vroc^ hij: „U hebt deze man dus herkend als zijnde meneer d'Astaing? Van beroep rijks ambtenaar?" „O. was-ic ambtenaar? Dat wist ik eigenlijk niet. Maar natuurlijk herken ik Charles. Rol. dal-ie nu dood is. Au fond was hij niet onge schikt. Zodoende." Terug in Dorringen op hel politie bureau kwam rcchcrcheurPrins naar Gert Hoolwerf. „Zal ik u eens wat zeggen, meneer? Die man. van wie ze dachten, dat hij d'Astaing was uit Meineswijk.hier in het dorp zeggen ze allemaal, dal hij meneer d'Astaing was. Ik heb dc foto hiel en daar laten zien. bij neringdoen den cn particulieren, de sigarenwin kel. bakker, slagerij, kruidenier, melkboer, groenteboer, noem maar op. Ze zeggen allemaal, dat het d'Astaing, de rijksambtenaar was. Moet je wat?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7