.WILLY'S DISCOSHOP APPELMARKT GEOPEND ZEEUWSE LANDBOUW VINDT 9°/0 ONTOEREIKEND LIEVER GEEN IN SCHELDE GEBOGEN OOSTERDAM STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 februari 1975 Nr. 21642 3 Nog voor Pasen volgen coffeeshop en eethuisje in Spaanse sfeer ï/v h <i i i fl »ar^« .i Z1ERIKZEE, 13-2. Met een aantal feestelijke receptie- uurtjes werd donderdagmiddag in liet al uit de derti ger jaren bekende „Weltevreden"-pand aan de Appel markt de nieuw ingerichte grammofoonplaten-speci aalzaak, „Willy's Discoshop", voor het publiek open gesteld. De opening van de nieuwe platenzaak is min of meer een vooruitlopen op een tweede zakelijk en vooral wellicht ook toeristisch feit van betekenis, eveneens een initiatief van mevrouw W. J. Weltevreden - eigenaresse van „Willy's Disco-shop" - namelijk het nog vóór Pasen van dit jaar openen van een coffeeshop en een Spaans eethuisje. In het pand naast de discoshop, tot voor kort ingebruik als garage, ma gazijn en werkplaats en in vroeger tijden als vismijn en tabaksfabriek bekend, wordt momenteel hard ge werkt aan een ingrijpende verbou wing om deze verstrekkende plannen eind maart voltooid te krijgen. Mevrouw Weltevreden heeft de tijd voordat het zover is, niet onbe nut willen laten zodat reeds gisteren de platenzaak kon worden openge steld. In de nieuwe „disco-shop"' is alles ingericht om de moderne markt op muziekgebied zo aantrekkelijk mogelijk voor het publiek bereik baar te maken. Dat betekent in de eerste plaats uiteraard een prakti sche en overzichtelijke opstelling van het uitgebreide assortiment grammo foonplaten. waarin alle genres van „pop" tot gewijde muziek vertegen woordigd zijn. De voorspeelbar met zeven afluisterplaatsen kreeg een centrale plaats voorin de zaak. Oud vaandel Uit de gehele inrichting blijkt dui delijk dat mevrouw Weltevreden er in geslaagd is een werkelijke speci- Vergadering Staten van Zeeland Op vrijdag 7 maart wordt in de Statenzaal te Middelburg, een ver gadering gehouden van de Staten van Zeeland. ZIEIIIKZEE Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Afd. Schouwen Een goed bezette foyer van de Concertzaal werd op de laatste hij- aalzaak op muziekgebied in te rich ten. Milicubrief aan college Een gebogen Orsterdam verkleint niet alleen de Oostersehelde en ver nietigt een aantal mossel- en oester percelen. maar heeft bovendien een In het kantoortje herinnert een fraai vaandel overigens duidelijk aan oude banden van de Weltevre den-familie. en de muziek, namelijk het vaandel van het Eerste Zierik- zeesch Mondharmonicagezelschap „Door Oefening Kunst', opgericht in 1922, waarvan de vader van me vrouw Weltevreden, wijlen de heer W. J. Weltevreden, vele jare'n diri gent is geweest. In de zaak is verder een speciale stereo-hoek ingericht. Wat het eethuisje betreft, verne men wij dat hier als specialiteit bar- beque zal worden gebracht in Spaan se sfeer. De eetgelegenheid komt boven in het pand naast de platen zaak. De coffeeshop met gelegenheid tot het gebruik van kleine hapjes en bovendien een bar, komt beneden eenkomst bezig gehouden door de heer Bins uit Den Haag met een toeristische kwis. Het werd een ge animeerde middag, waarbij een aan tal aanwezige dames .werden inge schakeld als deelneemster en als jury. Vragen werden gesteld betref fende kleding, schoeisel, huis en in het bijzonder op toeristisch gebied en kennis van de geografie van Neder land. Ongemerkt werd er op speel se manier een stuk informatie in verwerkt door vragen over o.a. folkloristische gebruiken, gebouwen en musea. Na de pauze werden dia's getoond van speciale plekjes in Nederland. Niet de toeristische trekpleisters, maar 'de intieme, on gerepte stukjes natuur, die Nederland gelukkig nog rijk is en verder karakteristieke stadsdelen. Mevrouw Berman-Stcendijk kon in haar dankwoord dan ook van een geslaagde middag spreken. Vrouwenconfact P.v.d.A. De afdeling Zierikzee van het Vrouwencontact van de P.v.d.A. houdt op woensdag 19 februari de maandelijkse huishoudelijke verga dering in het Huis van Nassau. vormverandering van het meest oos telijke deel van de Oostersehelde tot gevolg, zeggen de twee groepen in hun brief. De voorspeelbar in de nieuwe zaak. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Inspektie Belastingen geeft inlichtingen De inspecteur der directe belas tingen te Zierikzee, Oude Haven 54 is voornemens om buiten de nor male openingsuren van de inspectie op de werkdagen van 8.00-12.00 en 13.00-17.00 uur ook gedurende de periode van 25 februari t/m 19 april a.s. uitsluitend op de donderdag avond van 19.00-21.00 uur de in spectie open te stellen voor het ver krijgen van inlichtingen ten behoe ve van de invulling van de aangif tebiljetten Inkomstenbelasting1' en Premieheffing 1974 en/of de ..Ver mogensbelasting 1975. WESTERSCHOUWEN Cursus ieugd-E.H.B.O. Door de afdeling Schouwen (West hoek) is in de basisscholen te Scha- rendijke en Ellemeet een cursus jeugd-E.H.B.O.-A georganiseerd waarvoor deze week het examen werd afgelegd. Examinator was dr. L. A. M. Bru- ël die hierbij werd geassisteerd door mevr. Bezuijen, mevr. Hubrechtse. mevr. De Winkel en mevr. v. d. Ha ven. Alle deelnemende leerlingen kwamen in het bezit van het diplo ma. De geslaagden zijn: Karla Ste- ketee, Marjo Bij de Vaate, Dries Verboom, Cor Hanse, Anneke Heij- boei', Anneke de Jonge, Mieke de Vrieze, Peter v. d. Berge, Erna Rin- gelberg, Bas v. cl. Steeg, René Flo- hil, Jacqueline Meganck, Aart Ver west, Carolien Padmos, Marjan v. d. Linde en Leo Hanse. BURGH HAAMSTEDE Feestavond D.F.S. uitgesteld Wegens ziekte van enige leden van de toneelgroep „De Hutspot" heeft het bestuur van de sportver eniging DFS zich genoodzaakt ge zien de voor heden (vrijdag)avond vastgestelde feestavond af te las ten en te verschuiven naar een nog nader vast te stellen datum. Ook de middag voor de bejaarden morgen (zaterdag) in de recreatie zaal van de camping Duinrand gaat om dezelfde redenen niet door. HAAMSTEDE Afdeling N.C.V.B. Op dinsdag 18 februari vindt in de rekreatiezaal van dc Ger. Kerk een De vormverandering zal volgens hen. het stroompatroon veranderen en kan voor de overblijvende oester- en mosselpercelen fatale gevolgen hebben. Een Waarde-kanaal snijdt Zuid- Beveland onnodig door en veroor zaakt grote schade aan een belang rijk landbouwgebied. Als Bergen op Zoom bereikbaar moet blijven voor kustvaarders, kan men aldus beide groepen kiezen voor een verbinding met de Westerschclde via een insteek bij Bath. Wanneer de doorvaarthoogtc onder dc bruggen over de Schelde-Rijnverbinding iets te laag zou zijn, kiezen uit twee mo gelijkhedenof de bruggen omhoog, of dc bruggen vervangen door een tunnel. Bergen op Zoom probeert met het plan voor het Waarde-kanaal zijn bereikbaarheid over water te behou den. YERSEKE, 13-2. Een gebogen Oesterdam in de Oos tersehelde en een Waarde-kanaal door Zuid-Béveland, zoals die worden voorgesteld door b. en w. van Bergen op Zoom. mogen niet voor uitvoering in aanmerking komen. Dit zeggen de Vereniging „Milieu en Leefbaar heid West-Brabant" en de Akliegroep „Oostersehelde Open" uit Yerseke in een open brief aan dit college. bijeenkomst plaats van de N.C.V.B.- afdeling. Het betreft hier de (feeste lijke) jaarvergadering. Prijs in tekenwedstrijd Jan Piet van den Hoek, leerling van de eerste klas van de openbare basisschool te Reneses. heeft de der de prijs gewonnen in de categorie van zijn leeftijdsgroep in Zeeland bij de tekenwedstrijd „Teken eens wat", uitgaande van het Nederlands Comité Kinderpostzegels. Jan Piet van den Hoek mag voor f 25,schilder en tekenmateriaal kopen. Het is de zevende maal dat ,,'t Staepelóf" in de prijzen valt bij teken- en handenarbeidwedstrijden. In januari ontving de school een aantal fraaie reprodukties van een schilderij van Karei Appel als groepsprijzen voor deelname aan het Biotex-kleurenfestival. Een aantal kinderen ontving daarbij ook een individuele prijs. KERKWERVE Jaarvergadering N.C.V.B. Op woensdag 19 februari wordt de jaarvergadering gehouden van de N.C.V.B.-afdeling van Kerkwerve. Alle belangstellenden zijn welkom. OUWERKERK Afdeling Ned. Plattelandsvrouwenbond Op donderdag 20 februari verga dert de afdeling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in het Dorpshuis te Ouwerkerk. De avond zal in het teken staan van het Rode Kruis. Mevr. Kuyper vertelt een en ander over deze organisatie, een kleine E.H.B.O.-demonstratie wordt gegeven, waarna mevr. L. v. AMSTERDAM. In de Amsterdam se Bijenkorf wordt tot 8 maart de tentoonstelling „Kijk, Simon Car- miggell, de schrijver in beeld", ge houden. Ter gelegenheid van deze ..Mensen" van Carmiggelt. Foto: de tentoonstelling verscheen de elpee schrijver ontvangt het eerste exem plaar uit handen van vakbroeder Gerard Reve. d. Sluis-Bij de Vaate dia's vertoont over de R.K.-kolonne Zierikzee. BRUINISSE Vrouwenvereniging „Helpt Elkander" De Hervormde vrouwenvereniging ,,1-Ielpt Elkander" komt dinsdag 18 februari bijeen. Op deze avond zal de heer P. Quartel uit Mijnsheren- land een causerie houden over het leven en werk van Albert Schweit zer. Toch misnoegen over Brussel GOES, 13-2. De voorzitter van de ZLM (Zuid-Weste lijke Landbouwinaatscliappij) ir. D. Lutijn, is van mening dat de 9 procent verhoging van de landbouw prijzen, zoals die in de EEG-ministerraad is overeen gekomen, volstrekt ontoereikend is om de kostenstij gingen in de landbouw op te vangen. De Nederlandse boer beeft 15 procent prijsverhoging gevraagd, zegt hij. Daarnaast gaan dc verhoogde prijzen voor de akkerbouw, aldus dc heer Lutijn, pas in met het nieuwe seizoen, dus per 1 augustus aanstaande. Ruim voor die tijd zal er volgens hem een nieuwe prijsronde plaats moeten vinden. Ten eerste op basis van datgene wat de boeren nu te kort zijn gekomen, eventueel aangevuld met de nieuwe gegevens omtrent de kostenstijgingen die zich iedere dag weer voordoen. Met de prijzen voor de akker- bouwprodukten en met name de graanprijzen komen de boeren het hele jaar beslist niet toe, stelt de heer Lutijn. „Als de prijzen niet tussentijds worden aangepast, dan zie ik een sterke teruggang in de akkerbouwpositie. De landbouwor ganisaties zullen daarom opnieuw in overleg treden met de minister van landbouw. Het zal afhangen van deze resultaten of er door de boer tot een aktie zal worden over gegaan. De prijsverhoging van don derdag heeft de onrust onder de boe ren beslist niet weggenomen. De voorbereiding tot die akties wordt dan ook de komende weken actief voortgezet", aldus de heer Lutijn. Systeem deugt niet De voorzitter van de NCB (Noord- Brabantse Christelijke Boerenbond) de heer J. Boonman uit Wollphaarts- dijk vindt de overeengekomen prijs verhoging een bedroevende zaak. Het systeem deugt niet, zei hij des gevraagd. „Die prijsbepaling is ge woon een politieke beslissing, maar het is toch in feite te gek, dat boe ren hun kosten stijgingen niet op normale wijze mogen doorberekenen Het zou zo moeten zijn in dé toe komst, dat de aanpassing zover wordt doorgevoerd, dat bij de jaar lijkse besprekingen in EEG-verband alleen over de aanpassing van de prijsverhoging behoeft te'worden ge sproken. Dat zou dan om een ander half procent, gaan". De heer Boonman zei te verwach ten. dat de drie Zeeuwse samenwer kende landbouworganisaties nog de ze week bijeen zullen komen om over eventuele acties van de boeren te praten. De algemeen directeur van t'ebe- co-Zuid in Zierikzee de heer S. Sil- vis, noemde dc prijsverhoging uiter mate teleurstellend. Het is een ver hoging die de kostenstijging van dc laatste jaren beslist niet dekt. Op deze manier kun jc de boerenstand niet in leven houden, aldus de heer Silvis. ZIERIKZEE. Op het markante punt hoek Schuilhaven-Mol, ondergaat het filiaal van Bakkerij Verwijs een verbouwing, die zowel binnen- als buiten tdé stoepde nodige verbe tering en verfraaiing zal opleveren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3