Verenigingsraad doet beroep op medewerking van burgerij CASSETTES Mourer-Tromp Rotterdam gaat de problematiek van rijksgenoten aanpakken Merels in V.S. bedreigd Vijf Turken gestikt BIOSCOOP DE CONCERTZAAL DE TWEE VECHTJASSEN VAN TRINITY Kans op (weder)inpassing van jeugdige Zeeuwse werklozen Vergadering- Waterschap RICHARD HARRISON DONALD O'BRIEN if AGENDA Margaret Thatcher leidster Conservatieven het beste van twee landen samen op RAI-stand nr. 203 DAF en Volvo 2 Nieuwerkerk heeft plannen Advertent in NIEUWERKEKk., 12-2. Woensdag j.l. kwam de Vere nigingsraad Nieuwerkerk in vergadering bijeen in hotel .,l)e Meebaal". De voorzitter, de heer A. F. Pro voost heette alle aanwezigen van harte welkom en gaf het woord aan de secretaris, de heer J. Stins voor het jaarverslag. In zijn jaarverslag kwam de secretaris nog eens terug op liet aftreden van de voorzitter de heer J. A. Schiettekatte en de secretaris de heer A. Radewalt Vanzelfsprekend werden de aktiviteiten van het afgelopen jaar onder de loep "genomen. De secretaris kwam tot de conclusie dat alle aktiviteiten veel be langstelling van de jeugd trokken. Het weer was bij deze festiviteiten niet altijd even gunstig; niet alleen bü de agrariërs was dit dus een probleem. Het op 3 augustus gehouden kinderfeest en de weken rond Sinterklaas (met o.a. Dik Trom) waren wel de hoogtepunten. „Terugziend op het afgelopen jaar mag vastgesteld dat de verenigings raad zich weer goed gepresenteerd heeft op het dorp", aldus de hoer Stins Medewerking bevolking Het werk van de verenigingsraad en de medewerking van de bevol king zijn ook in het komend sei zoen weer van groot belang. Hel jaarverslag werd onder dankzegging door de voorzitter goedgekeurd de penningmeester de heer D. Verboom las hierna het financieel verslag, dat door de kascommissie (de heren M. Rentier en S. J. de Feiter) korrekt werd bevonden. De heer Provoost gaf hierna te kennen dat de vice- voorzitter de heer M. J. V. Michelisz., zich wegens diverse omstandigheden genoodzaakt ziet deze funktie neer te leggen. Als opvolger werd de heer W. Flikweert gekozen. Na de pauze werd uitvoerig overlegd over de (Vervolg van pag. 1) Heffingen De door de vergadering met alge mene stemmen vastgestelde heffings- verordeniri£ verontreiniging opper vlaktewateren Schouwen-Duiveland zal via gedeputeerde staten ter goed keuring worden voorgelegd aan de Kroon. Na de koninklijke goedkeu ring zullen de aanslagen kunnen worden opgelegd. De heer M. P. Moelker vroeg of over dit jaar nog het hele bedrag zal worden opgelegd, een kwestie die in 't bijzonder voor de recreatiebedrij- ven niet bijzonder gelukkig wordt geacht, omdat vele contracten al eer der moesten worden vastgesteld. De dijkgraaf deelde in dit verband mee, dat geen zekerheid kan wórden ge geven dat dit ingecalculeex-d kan worden. De betreffende bedrijven hadden zich tijdig kunnen informe ren. „We kunnen moeilijk pleiten door degenen die geen maatregelen namen", aldus de dijkgraaf. Aangenomen wordt dat op Schou wen-Duiveland 30.000 zg. inwoner equivalenten voor betaling van de heffingsverordening in aanmerking komen. Het opmaken van de aansla gen is voor het waterschap een vrij ingrijpende zaak, welke wellicht zal leiden tot personeelsuitbreiding. Met nadruk wees dijkgraaf Geluk er op. dat als er geen andere rijks subsidie zal komen de heffingen - vastgesteld op f 26,per i.e. - onge twijfeld sterk verhoogd zullen moe ten worden. In dit verband kreeg ir. Terwogt de toezegging dat de alge mene vergadering tijdig zal worden ingelicht als de financiën „de pan uit dreigen te lopen". De dijkgraaf kon de vergadering overigens al een saneringsrapport betreffende het waterschap in het vooruitzicht stel len. Intussen liet hij er geen twijfel over bestaan dat hel heffingsbedrag van f 26— aan de hoge kant moet worden geacht. Gehoopt werd eerst dat men het had kunnen redden met f 20,Ook landelijk gezien kan de zes-en-twintig gulden een fors be drag worden genoemd. Op Walcheren kon men bijv. volstaan met f 18, Bij schriftelijke stemming werden de heren mr. A. Gast, ir. W. A. Ter wogt, F. K. Vos en J, Deïst benoemd als lid van de commissie voor het nazien van de begroting en rekening. aktiviteiten die op de komende feestdagen gehouden zullen worden Koninginnedag Wat betreft het programma van koninginnedag (30 april) was de ver gadering' het snel eens. 's Morgens worden weer kinderspelen gehouden De manier waarop zal in nader overleg met de desbetreffende scho len worden geregeld. De muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" zal s' morgens het dorp wat opvrolijken met muzikale- feestelijke klanken. Verder kwam het idee van een optocht naar voren. Buiten de ver sierde fietsen, steppen en indivi duele personen komen ook (voorzo ver daar belangstelling voor bestaat) versierde wagens in de stoet De af gevaardigden van de voetbal vereni ging SKNWK verzekerden de ver gadering dat er 's middags een hin- dernisbaanop het sportveld (of Ring) gehouden zal worden. Voor de avond wordt aan een gevarieerd programma gedacht, waarin muziek (komisch), toneel (sketches) en zang voorkomen. De verenigingsraad had gedacht om de voormalige-mandoli- ne club weer eens té laten spelen en aan een gekostumeerd bal „Wat de zomeraktiviteiten betreft zijn er van onze kant nog geen ideeën. We moeten er ook nu weer vanuit gaan dat we volop medewer king krijgen" aldus Provoost. Het hoofd van de kleuterschool mej. Gaanderse bracht een uitste kend idee naar voren. Zij wil de, jeugd bezig houden op een manier die bij de vergadering gelijk insloeg Instrumenten laten maken, liedjes zingen, maskers maken, circus-voor stelling, schildei-en en goochelen.' Het is dan de bedoeling dat dit al les in gebonden opdrachten gebeurt en niet in wedstrijd element. Het wordt via aanplakbiljetten, tegen Advertentie rrtn Een sieraad op uw tafel. Een vanouds begrip van Kempen en Begeer. Uitvoeringen in Edelstaal v.a. 169,- 6 pers. 42-d. Juwelierspleet Zilver Kom en kies in de Kellumcorner van Juweliers - Horlogers naast 's Gravensteen Zierikzee - Tel. 01110-2443 ROTTERDAM, 12-2. Burgemeester en wethouders van Rotterdam heb ben een „werkplan" opgesteld, waar mee zij de problematiek van de Su rinaamse en Antilliaanse inwoners willen aanpakken. Het „werkplan" bestaande uit een nota aan de gemeenteraad, Is tot stand gekomen in samenwerking met de verschillende welzijnsorgani saties voor rijksgenoten. Het plan geldt voor 1975 en is voornamelijk afgestemd op het bieden van concre te oplossingen in noodsituaties. Het initiatief van b. en w. zou in aan merking kunnen komen voor subsi diëring door het rijk. Bezorgd Het college van b. en w. van Rot terdam /.egt zeer bezorgd te zijn over de problemen, die veroorzaakt wor den door steeds groter wordende stroom van Surinamers en Antillia- nen. Duidelijke aanwijzingen van de ernst van dc toestand zouden zijn het relatief hoge percentage werklo zen onder de rijksgenoten en de huisvestingsmoeilijkheden, die vele van hen ondervinden. B. en w. me nen dat momenteel zelfs van een kri tieke situatie kan worden gesproken. de dan nog vast te stellen datum, aan het publiek bekend gemaakt. Do zoincrmarkt Vervolgens werd uitvoerig gedis- kussieerd over de zomermarkt. De heer L. C. Boudeling (voorzitter van de Middenstandsvereniging) deelde mede dat op een deze week gehou den vergadering 'is besloten dat 19 juli als voorlopige datum is gekozen. Met deze datum kon men akkoord gaan. Voor deze 19e juli zal naar alle waarschijnlijkheid de sportver eniging SKNWK ook weer mede werking verlenen, aldus de voorzit ter de heer J. H. v. d. Zande. Na de rondvraag dankte de voor zitter de aanwezigen voor hun komst en sprak de wens uit dat bij de ak tiviteiten een ieder zich in zal zet ten. Op deze vruchtbare vergadering waren de volgende verenigingen aanwezig: Toneelgroep „The Fish", zangvereniging „Eén naam is onze Hope", de muziekvereniging „Oefe ning en Uitspanning", de drumband „Vierbannen", personeel kleuter school, openbare basis- en chr. school, Middenstandsvereniging en de voetbalvereniging SKNWK en de oudercommissie o.b.s. WASHINGTON, 12-2. Als het Amerikaanse leger zijn zijl krijgt zullen twaalf miljoen merels op militaire bases in Tenessee en Ken tucky tijdens onweer worden be sproeid met een chemische stof die de beschermende laag op hun veren- pak oplost, waardoor ze bij een be paalde temperatuur doodvriezen. Tegen het voornemen zijn milieu beschermers in het geweer geko men. Zij zeggen dat dé merels in het voorjaar naar het noorden migreren, zodat er geen reden is om ze te do den. HOOGEVEÊN, 12-21 Vijf Turken zijn in de nacht van dinsdag op woeYxsdag door gebrek aan zuurstof in een busje op de Markt in Hooge- veen om het leven gekomen. Ach terin het busje stond een vuilnisem mer, waarin ze vermoedelijk een vuurtje tegen de kou hadden ge stookt. Alle zuurstof werd daardoor aan de afgesloten ruimte onttrokken. De mannén, die al verscheidene nachten in het busje hadden gesla pen, werden woensdagmorgen ont dekt door een ambtenaar van de so ciale dienst. Hij zag de mannen in een vreemde houding liggen en waarschuwde de politie. Alleen van de chauffeur is op dit ogenblik de identiteit bekend. Het is de achttien jarige Mustafa K. Eser, wonend in Rotterdam. De bestuurder had een werkvergunning. Dronken man „overviel" juwelier ROTTERDAM, 12-2. Een dronken, Duits sprekende man heeft woens dagmiddag een „overval" gepleegd •op een juwelierszaak aan de Kruis kade in Rotterdam. De man, die een nylon kous over zijn hoofd had, kwam de winkel binnen wankelen en eiste geld. De juwelier voldeed niet aan deze eis. maar viel zijn bezoeker aan en stelde hem buiten gevecht. De politie, die de dronkaard ter ont nuchtering in een cel heeft geplaatst, weet nog niet of er sprake was van een echter overval of dan wel van een misplaatste grap. Bejaarde vrouw overvallen AMSTERDAM, 12-2. De 72-ja- rige pernsionhoudster M. Geeven is in de nacht van dinsdag op woensdag in haar pension aan de Oudezijds Achterburgwal in Amsterdam door 2 onbekend gebleven mannen verval len en beroofd van f 5000. De da ders drongen de kamer van de sla pende vrouw binnen, gooiden haar uit bed en gaven hun slachtoffer enkele klappen. Een van de mannen volgens de vrouw kleurlingen, zette haar daarna een mes op de keel. De hele kamer werd overhoop gehaald, waarbij ook de matras van het bed werd stuk gesneden. Minderjarige bood f 600.000.- voor oorlogsschip HAARLEM. 12-2. Een minderjari ge heeft dinsdag zonder toestemming en zonder medeweten van zijn ou ders een bod van 600.000 gulden ge daan op de onderzeeboot jager „Noord-Brabant" tijdens openbare verkoping van marinemateriaal in Haarlem. Dit heeft een woordvoer der van het ministerie van finan ciën woensdag meegedeeld. Het schip gaat nu naar de op één na hoogste bieder, de gebroeders Van Heyphen uit Gent voor f 477.000. Zij gaan het schip slopen. ZIERIKZEE A.s. zaterdag- en zondagavond, 20.00 uur Jesse schiet altijd raak... Lester predikt onverstoorbaar verder... samen zijn ze «Two brothers in a place called Trinity GEORGE WANG regie James London Toegang 14 jaar lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll illlllllllllllllllllllllllllllllllllillliii Volgende week: 4 avonden The Great Gatsby (14 jaar) MIDDELBURG, 12-2. Tenbehoeve van de (weder)inpassing van jeugdige werklozen in het arbeidsproces is een nieuwe mogelijkheid geopend om voor dit doel projekten te doen uitvoeren niet financiële steun van het rijk. Zoals gemold, is voor projecten in Zeeland in dit kader 1' 450.000,- be schikbaar gesteld. Overheidsorga nen en instellingen die niet tot doel hebben het maken van winst komen ip. aanmerking voor subsidie. Op de projecten mogen uitsluitend werklo zen worden geplaatst die jonger zijn dan 23 en die al' minstens twee maanden als zodanig bij een gewes telijk arbeidsbureau .staan inge schreven. De bij de uitvoering van het project te betrekken werklozen dienen te worden bemiddeld door een gewestelijk arbeidsbureau. Het Regionaal coöx-dmatiecollege voor openbare werken (Provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 te Middelbux-g) verstrekt desgevraagd f ormulieren voor aanmelding van projecten. LONDEN, 11-2. Mevi-ouw Mai'ga- ret Thatcher is gekozen als de nieuwe leidster van de Britse con servatieve partij. Tot ieders verras sing kwam zij in de tweede ronde met 146 van de 276 stemmen uit de bus. Haar belangrijkste tegenstander, partijvoox'zittere William Whitelaw, kreeg slechts 79 stemmen van de conservatieve parlementsleden, die de nieuwe partijleider aanwijzen. Verkorting' werktijd van Rijkspersoneel DEN HAAG, 12-2. De minister van binnenlandse zaken heeft, ter uitvoexing van het besluit van het kabinet om met ingang van 1 april a.s. de wekelijkse arbeidstijd van het rijkspei-soneel te verkoi-ten tot veertig uur, een uitvoei-ingscircu- laire rondgezonden. Daaruit blijkt o.m. dat deze werktijdsverkorting met ingang van 1 juli a.s, ook ge volgen zal hebben voor een aantal groepen onderwijzend personeel. Zierikzee 't Lange Uus: Kunstexpositie. 9.00- 12.00, 13.30-18.00; donderdag 19.00- 21.00. Maandag en zondag gesloten. Vrijdag 14 februari Zierikzee Hotel van Oppen, 20.00 uur, lezing Stad en Lande. Gebouw Geri Gem. in Ned Tijdrede S.G.P.. 19.30 uur. Burgh 'Haamstede Camping „Duinrand", 19.30 uur, feestavond sportver. DFS. Zaterdag 15 februari Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 10.00 uur, aanvang solistenconcours georgani seerd door de Kon. Harmonie „Kunst cn Eer". Concertzaal, 20.00 uur, film „Trinity". Zondag 16 februari Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, film „Trinity". Maandag 17 februari Zierikzee Mondragon, (foyer), 20.00 uur, jaar- vex-gadering „Philatelica". Gemeentehuis, 19.30 uur, vergadering gemeenteraad. Burgh /Haamstede Hotel R.T.M. Haamstede, 19.30 uur, vergadering Z.L.M.-afdeling. Bruinisse ,,'t Centi-um", 20.15 uur, ledenverga- derihg Kwiek. Woensdag 19 februari Oosterland Café „De Pleistex-plaats", 19.30 uur, afdeling Z.L.M. Donderdag 20 februari Zierikzee Concertzaal, 14.00 uur, voorlichtings bijeenkomst voor vrouwen intake kanker. Vrijdag 21 maart Nieuwerkerk ..Ons Dorpshuis", 19.30 uur bazar „O en U". Zondag 23 februari Renesse Herv. Kerk, 19.00 uur, Vesperdienst m.m.v. Jongenskoor v. d. Zeeuwse Koox-school. Donderdag 27 februari Haamstede Beatrixschool, Afd. Rode Kruis, 20.00 uur. Miljarden kilo's vuil de lucht in DEN HAAG, 12-2. Bijna drie mil jard kilo vei'ontx-einigende gassen en stoffen gaat jaarlijks in ons land de lucht in door de vex-branding van fossiele bi-andstoffen in verbx-an- dingsovens (huisbrand en andere ruimteverwarming, industrie, elek- ti-iciteitscentrales) en door mobiele bronnen (voornamelijk het wegver keer). Het CBS heeft dit berekend op basis van de situatie in het jaar 1972. Reddend optreden politie-agenten ROTTERDAM, 12-2, Twee Rot- tei'damse politieagenten hebben woensdag een viei-jarig jongetje doen „hei-leven". Het kind was in de Maashaven gevallen en ogen schijnlijk levenloos door een schip per op de kant gebracht. De agenten lieten* zich daardoor niet ontmoedi gen en pasten mond-op-mondbe- ademing toe. Het jongetje ligt nu in het Zuiderziekenhuis. Volgens de artsen is hij buiten levensgevaar. Het geschenk van de Boekenweek AMSTERDAM, 12-2. „Bericht aan de reizigers" is de titel van het geschenk van de 40ste boekenweek, die van 28 februari tot 8 maart on der het motto „reizen en lezen" wordt gehouden. Het boekje bevat den verzameling prozafragmenten en gedichten van Noord- en Zuid- Nederlandse auteurs, samengesteld door C. Buddingh. De 22 opgenomen bijdragen hebben alle als overeen komst, dat zij handelen over reizen. Toilet- en deodorantzeep goedkoper ROTTERDAM, 3-2. Lever's Zeep- Maatschappij te Schiedam heelt meegedeeld dat do aflcvcn'ngsprij- zen voor de groothandel van haar toiletzeep cn dcodorantzeep met in gang van 17 februari met resp. 10 cn 5 procent zullen worden verlaagd. Dc prijsverlaging is mogelijk ge worden door de daling van de prij zen van enkele grondstoffen die bij de zeepfabrikage gebi'uikt worden. De konsumentenprijs ervan wordt bepaald door de detaillist. Volgens Lever's Zcep-Maatschappij valt te verwachten dal de verlaging door de groothandel cn detaillisten in dc konsumentenprijs zal worden door berekend. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktle: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Brand verwoest veiling ROERMOND, 11-2. Twee Roer- mondse jongens, 8 en 9 jaar oud, hebben dinsdagmiddag de coöpera tieve veiling Roermond in lichter laaie gezet. De hele fustopslag (een miljoen kisten en kratten) en de hallen van de velling gingen verlo ren. Veilingdirecteur G. Evers raamt de schade op 7 tot 8 miljoen gulden Het is niet zeker dat er in Roer mond een nieuwe veiling komt er bestaan plannen tot een verregaan- de samenwerking met de veiling in Grubbenvorst of Venlo. Drie loodsen met pakkisten zijn bij deze brand verloren gegaan. De rookwolken wax-en zo dicht dat de gehele omgeving in het donker kwam te zitten. Man zonder gezicht J HEERLEN. 12-2. Een roods- 4 [id vnide Zuidlimburgsc ge- 4 mèente Nuth heeft een plaat- 4 selijk journalist met een gum- 4 miknuppel mishandeld, omdat 4 deze in zijn weekblad „Nuth en Omstreken" een portret 4 van het Raadslid afdrukte zon- 4 der een gezicht. Het slachtof- 4 fer van dc persvrijheid moest f zich onder behandeling van een dokter stellen. Het raadslid, de GH-jarigc f ex-mijnwerker Frans Custers f weigerde enkele maanden ge- f leden het weekblad een ge- f sprek toe te staan, toen uitgc- f ver-journalist Claessen hem f dc kans toifde geven zijn op- f vattingcri over het werk voor f dc gemeenschap uiteen te zet- t ten. f Het portret zonder hoofd - f iTi de cnrnavalseditie van het f weekblad was een rcaktie op f deze weigering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 2