MYSTERIE IN MEINESWIJK De Turken krijgen spijt van hun pro-Westerse houding 7 BLIK DOOR HET WERELD i C. Wandel Zn. VENSTER Emmer (ook) weg uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? ZIERIKZEESCllE NIEUWSBODE Vi'Üilag 7 februari 1975 Nr. 21638 In Turkije heerst steecis meer een geprikkelde stemming. Men vraagt zich af of het land wellicht niet al vele jaren lang een verkeerde koers heeft gevaren. Het sprak voor de Turken vanzelf, dat ze zich zou den oriënteren op het westen. Dit is historisch zo gegroeid toen de be faamde Kemal Atatürk, de vader des vaderlands, uit de failliete boe del van het Ottomaanse rijk het mo derne Turkije liet verrijzen. Hij wist niet alleen een dreigende militaire nederlaag tegen de Griekse legers af te wenden, maar vooral maakte hij een eind aan de middeleeuwse toe stand waarin het land ivas gebleven, waarbij hij vaak met harde hand in greep. Het resultaat was inderdaad dat Turkije een staat werd waarin niet langer het Islamietisch recht heer ste maar dat van hef westen, waar ook het Romeinse schrift werd ge bruikt, kortom: Turkije zocht zijn toekomst naar Westers model. Een ontwikkeling die ten tijde van de Tweede Wereldoorlog zo ongeveer zijn beslag had gekregen. Daarna was het haast logisch dat de tradi tionele angst voor de Sowjet-Unie, waarmee de Turken duizend kilo meter grens hebben, nog sterker werd want die toch altijd al machti ge buur was nu een werkelijke we reldmacht geworden. En net als de tsaren van weleer erop gebrand in vloed te krijgen bij de Dardanellen die Ruslands toegang tot de Middel landse Zee beheersen. Dat het voor namelijk in Azië, maar in ieder ge val zeer ver van de Atlantische Oceaan gelegen Turkije lid werd van het Noord-Atlantische Verdrag was haast vanzelfsprekend. Sindsdien is er veel gebeurd wat het voor de Turken van nu minder vanzelfsprekend maakt op deze weg voort te gaan. Ze voelen zich bekocht. Dat komt niet alleen door de ekonomische moeilijkheden die in een dergelijk arm land met weinig industrie extra hard aankomen. Maar ook dit helpt wel mee. Maar er is ook een nieuw gevoel van natio nale trots ontstaan na het ingrijpen op Cyprus, waar premier Bulent Ecevit naar Turks gevoelen voor kwam dat de Grieken even dit ei land zouden inpikken. Verloren zonen Wat hierbij bitter aankwam was dat het Amerikaans antwoord hier op wasdat de levering van oorlogs materiaal zou worden stopgezet - overigens meer op aandrang van het parlement in Washington dan door dat minister Kissinger dit zo nodig vond. Deze heeft er geen behoefte aan de oostelijke NATO-flank nog verder uit te hollen, nadat de Grie ken al uit de militaire samenwer king zijn gestapt. Maar deze gang van zaken ver scherpt ook de Turkse indruk, dat ze ekonomisch nu ook niet zo ge weldig geholpen zijn door het Wes ten. En men gaat betreuren zich wat al te nadrukkelijk losgemaakt te hebben van het Nabije Oosten, voor al nu de Arabische wereld niet lan ger het verachtend bekeken machte loze klubje is van weleer. Bovendien is het geld van de olielanden na tuurlijk een lokkende faktor - men Advertentie voor Schouwen-Duiveland X Garage J X Nieuwerkerk. Tel. (01114) 1487 kan op zijn minst eens nagaan of de olielanden hun beurs niet wat wijder voor de Turken willen openzetten. Daarbij komt natuurlijk dat de Tur ken dan wel een heel andere oriën tatie hebben gezocht, maar dat de verwantschap natuurlijk nooit ge heel te verloochenen viel. Ook in de Arabische wereld is trouwens een zekere bereidheid de Turken als verloren zonen terug te halen in de familie. Met name de Libische lei der Khadaffi heeft zich meermalen in die geest uitgelaten waarbij het voor hem natuurlijk ook meetelde dat hij op die manier tevens het door hem gehate westen van een be langrijk steunpunt kon beroven op die manier. Een echte regering heeft Turkije sinds maanden niet meer. Ecevit won ivel de verkiezingen glorieus als „held van Cyprus" maar verloor daarbij de koalitiepartners die hij niet kan missen. Het is de vraag of zijn opvolgers of hijzelf, wanneer er weer eens een stevig op een meer derheid steunende regering komt, zich kunnen permitteren voort te gaan op de pro-Westerse koers. De geweldige opkomst van de uiterst rechtse mohammedaanse sekten en andere uitingen van een herlevend mohammedaans konservatisme dui den erop, dat de Turkse bevolking er niet zo geestdriftig meer voor is. LEICESTER, 4-2. Bij een tijd schriftenwinkelier in het Engelse Leicester was zo vaak ingebroken dat de man wanhopig werd. Teneinde raad plaatste de winke lier een emmer water boven de in gang van zijn winkel om adspirant- inbrekers een koude douche te be zorgen. Hij kwam echter zelf van een koude kermis thuis want inge broken werd er weer en de buit van de inbreker was ditmaal de emmer. „Flitsen" BRUSSEL. In de Belgische pers wordt geprotesteerd tegen het feit dat het Belgische ministerie van de fensie besloten heeft 240 lichte be stelwagens voor de landmacht te be stellen bij „Mercedes" in Duitsland. LIMA. In de Peruaanse hoofdstad Lima zijn bij de gevechten die daar woensdag zijn geleverd tussen leger onderdelen en opstandige leden van de rijkspolitie, minstens dertig man gedood en tientallen gewond, zo heeft een woordvoerder van laatst genoemde groep bekendgemaakt. LONDEN. De Britse Unile ver dochter Thames Board Mills LTD in Warrington (papierfabrikage) stuurt met ingang van zaterdag aanstaande ongeveer 1100 mensen acht dagen naar huis in verband met een scher pe daling van de orderontvangsten in de laatste paar weken. NICOSIA. De Turks-Cyprische leider Rauf Denktasj heeft woens dagavond verklaard, dat hij de Turkse regering het denkbeeld aan de hand heeft gedaan, dat het door Turkije bezette noordelijk deel van Cyprus een afzonderlijke staat wordt. ROME. De Romeinse politie is slaags geweest met linkse studenten van de universiteit in de Italiaanse hoofdstad. Ongeveer tien politie mannen en een onbekend aantal studenten liepen verwondingen op. KAMPALA. De Oegandese rege ring van president Idi Amin heeft woensdag de voormalige minister van financiën, Emmanuel Wakh- weya, gewaarschuwd zijn „kwaad willige propaganda" tegen het land te staken als hij niet wil dat zijn fa milie daarvan te lijden krijgt. TOKIO. Twee dagen na een Sovv- jetrussiseh protest tegen de plannen van Japan een vredes- en vriend schapsverdrag met de Volksrepu bliek China te sluiten heeft premier Takeo Miki het Kremlin te verstaan gegeven dat Japan zich niet van een toenadering tot Peking zal laten af houden. ANKARA. De Turkse minister van buitenlandse zaken Melih Esen- bel, heeft in het parlement ver klaard, dat het afsnijden van de Amerikaanse militaire hulp aan Turkije van invloed zou zijn op de Noordatlantische verdragsorganisa tie. DUBLIN. De „Provisional" IRA heeft gedreigd twee Ierse ministers te vermoorden als een van de 15 hongerstakende IRA-gevangenen in de gevangenis van Portlaoise zou overlijden, zo is uit regeringskringen in Dublin vernomen. Eén van de 15, Patrick Ward, zou stervende zijn. LONDEN. Het belang van machts deling en samenwerking, in welke vorm dan ook, tussen protestanten en katholieken in Ulster is het on derwerp van een rapport dat de mi nister voor Noordierse zaken, Mer- lyn Rees, woensdag heeft laten ver schijnen. BRUSSEL. De wapens die bij de rebellen op de Filippijnen in beslag genomen zijn, zijn oorspronkelijk af komstig uit elgië. Dat hkeeft de Bel gische minister van buitenlandse za ken, Renaat van Elslande, meege deeld in antwoord op vragen uit het Belgische parlement. CAIRO. De Arabische verdedi- gingsraad heeft op een buitengewo ne vergadering in Cairo besloten fi nanciële hulp te verlenen aan Liba non om dit land bij te staan in zijn strijd „tegen de voortdurende Is raëlische agressie". MOSKOU. De Russische academi cus en dissident Andrei Sacharow heeft een beroep gedaan op pre mier Wilson van Groot-Brittannië en de Russische partijleider Brezjn- jew, tussenbeide te komen ten gun ste van de politieke gevangenen in de Sowjet-Unie. ATHENE. Konstantinos Papado- poelos, een broer van de voormalige Griekse diktator Georgios Papado- poleos, is dinsdag opgesloten in de gevangenis van Piraeus, waar al ze ven vooraanstaande leden van het oude bewind gevangen zitten. ZATERDAG 8 FEBRUARI NED. I: Het middagvertier komt vandaag van de NCRV. Maar hier voor kan men eerst nog drie kwar tier kijken naar de wereldkampioen schappen hardrijden op de schaats voor heren. De NCRV begint met In de soete suikerbol, daarna volgt de Kijkdoos, waarin o.m. een verhaal van Dinkie en Binkie. Daarna tot bij half zés nog twee jeugdprogram ma's: een aflevering van Emïl (die zijn hoofd in de soepterrine steekt) en deel vier van Het geheimzinnige landhuis, waarin de Orimoa-kinde- ren een belangrijke ontdekking doen. Vervolgens komt de NOS weer drie kwartier op de buis met beel den van de WK-schaatsen. 's Avonds begint de TROS met Het zal je kind maar wezen. De stuntelige Frank gaat op een kursus en brengt er niet veel van terecht. Vervolgens wordt het spelletje Boter, kaas en eieren gespeeld. Na het journaal volgt er een show ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Am sterdam. Men kan o.a. kijken en luisteren naar Adéle Bloemendaal, Ramses Shaffy, Willeke Alberti en Leen Jongewaard. Negen uur begint de film Voettocht naar de hel. Een groep mannen maken een voettocht door een geïsoleerd gedeelte van de bergen. Daarna volgen nog een afle vering van Sterren kijken en van de serie Wordt u al geholpen? Ook het IKOR zit nog op de buis met het Lied van de week. NED. II: In de vooravond brengt de KRO een avontuur van Peppi en Kokki en deel 26 van Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen me neer? De Hamelaars verblijven nog steeds in de grot Ardubal. Op een gegeven moment doen ze een ont dekking die iets te maken moet heb- HILVERSUM. Liesbeth List met haar liedje „Kinderen een kwartje" in het TROS-programma „Rondje Amsterdam", dat zaterdag 8 februari voor de tv wordt gepresenteerd. ben met het Gat van Niff. Om tien voor acht ruimen de Hamelaars nog het veld voor de rubriek 'l Zand 33 over het omroeppastoraat. Het is veertien dagen geleden dat de BB- kwis op het scherm kwam en dat betekent dat Berend Boudewijir ook vanavond weer moet werken. Tus sen tien voor half negen en tien uur is de beeldbuis voor hem beschik baar. Na tien uur wordt men inge licht over aktuahteiten in Brand punt, waarna het KRO-avondje wordt afgerond met het zesde deel van de serie De wereld in oorlog. In deze aflevering worden de kijkers meegenomen naar het Verre Oosten. Het is 7 december 1941, de dag van de aamml op Pearl Harbour. Deze aanval betekent de start van dc grote verovering in Zuidoost-Azië. Half twaalf gaat het tweede net met het laatste nieuws de lucht uit. ZATERDAG 8 FEBRUARI NED. 1: 10.00 Teleac; 12.00 Voor lichting schooltelevisie; 14.55 Nieuws; 14.57 W.K. schaatsen; 15.45 In de soete suikerbol; 16.10 Kijk doos; 16.25 Emïl; 16.50 Het geheim zinnige landhuis17.30 W.K. schaat sen; 18.15 Teleac; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Het zal je kind maar wezen; 19.35 Boter, kaas en eieren; 20.00 Journaal; 20.20 Rondje Amsterdam; 21.00 Voettocht naar de hel; 22.10 Sterren kijken; 23.00 Wordt u al geholpen; 23.50 Journaal; 23.35 Het lied van de week. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Peppi en Kokki; 19.20 Kunt u me de weg naar Hameien vertellen, meneer?; 19.50 't Zand 33; 20.00 Journaal; 20.20 BB- kwis; 22.00 Brandpunt; 22.45 De we reld in oorlog; 23.30 Journaal. ZONDAG 9 FEBRUARI NED, I: Het middagprogramma bestaat uit beelden van de WK schaatsen, Het programma met de muis en Pipi Langkous. Na de voet baluitslagen, om vijf uur neemt het IKOR de uitzending over voor het programma Vesper, 's Avonds heeft de AVRO het voor het zeggen. In- spekteur Columbo gaat weer aan het werk en staat voor een raadsel. Als tijdens een plechtigheid een ca non wordt afgevuurd, wordt daarbij een belangrijk figuur gedood. De volgende tien minuten zijn voor de Nederlandse Parijzenaar Jan Brusse. Hij geeft informatie over Franse cognac t.w. Remy Martin. De broer van Jan, Kees Brusse, speelt een van de belangrijkste rollen in de tv-serie De verlossing, waarvoor vervolgens het doek opgaat. Walter v. d. Kamp, die ook de Stille kracht maakte is regisseur van De verlossing. Hoofd figuur in het verhaal is Pol van Dormburf, een stugge man die als timmerman en kruidenier de kost verdient. Op zekere dag krijgt Pol WmÈÈÊÊÈks*It^lllllllÉ 41 Hier zit heel wat meer achter dan wij in eerste instantie hebben ver moed. Let eens op mijn woorden!" Hoewel Hoolwerf hierop geen kommentaar gaf, was ook hij van mening, dat dit nieuwe mysterie muisje wel eens een lang staartje kon hebben. De volgende dag wist Van Esperen te vertellen, dat de dode een zuster heeft in Middelburg. „Verder zijn er enkele neven en nichten. Die me vrouw Van der Walle - dat is de zuster van d'Astaing, ze is getrouwd - komt onverwijld met haar man naar Dorringen. Naar het politiebu reau, want het blijkt, dat zij hele maal niets af weten van het zomer huisje in Dorringen. Wel van een Ir, de nabijheid van Tubbergen, dicht aan de Duitse grens." „De politie in Tubbergen heeft ons meegedeeld, dat d'Astaing dat huis- pe zeker al vier maanden geleden heeft verkocht. Ongeveer terzelfder tijd heeft hij dit zomerhuisje - dus hier in Dorringen - betrok." leg de Hoolwerf uit. „Nu ja, ze komen in ieder geval naar jullie toe. Waar is het lijk?" „Bij ons, in het ziekenhuis." „In Dorringen dus". „Ja zeker." „Nooit geweten, dat daar ook een ziekenhuis was." „Jouw wereldje is te eng, Joop. Je moet eens wat meer van ons land gaan bekijken. Goed voor je alge mene ontwikkeling. Dan denk je minder diskriminerend over Dorrin gen," antwoordde Hoolwerf lachend. Pas in dë vroege middag arriveer de mevrouw Van der Walle, geboren d'Astaing. met haar man in het po litiebureau. Gert begroette het een hulpje in zijn winkel, het duurt niet lang of hij steekt zijn handen naar haar uit met het gevolg dat het hulpje, Sideria, zwanger raakt. Hij trouwt met haar maar vraagt zich daarna vele malen af of hij werkelijk wel diegene is geweest die haar zwanger heeft gemaakt. Sideria wordt het slachtoffer van zijn onze kerheid. Na De verlossing zijn bij Sonja Barend te gast de schrijver Harry Mulisch, de schrijfster Har riet Freezer en voetballer Barry Hulshof. Tenslotte volgt nog een uit zending van het Humanistisch Ver bond. NED. II: In een nieuwe aflevering van De vrijbuiters, in de vooravond, bereiken de jonge speurders het kasteel van Chambonnes in de Ar- dèche. Een groot aantal schilders werkt daar in een razend tempo aan schilderij-vervalsing. Nadat het sportgebeuren vervolgens uitgebreid in beeld is gebracht volgt Eén op zondag. Informatie en amusement wisselen elkaar daarin af. Om kwart over negen volgt een nieuwe afleve ring van The Lovers. De trouwlus tige Beryl gebruikt alle mogelijke middelen om Geoffry zover te krij gen dat hij met haar wil trouwen. Ditmaal bedient zij zich van een waarheidsspelletje. Vervolgens is het de beurt aan Panoramiek, dat ach tergrondinformatie brengt over ak- tuele gebeurtenissen in binnen- en buitenland. De resterende vijftig mi nuten voor elven zijn voor Beeld spraak, de veertiendaagse kroniek over kunst, kuituur en maatschappij. Half maart wordt in Amsterdam het Multatuli museum geopend. Beeld spraak blikt o.m. vooruit op deze ge beurtenis van kuituur-historische waarde. ZONDAG 9 FEBRUARI NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 12.55 W.K. schaatsen; 13.45 Teleac; 14.45 Nieuws; 14.47 W.K. schaatsen; 15.32 De tv-muis; 25.55 Pippi Lang kous; 16.20 W.K. schaatsen; 16.55 To to; 17.00 Vesper; 17.45 Teleac; 18.52 Vooraf; 18.55 Paulus de boskabou ter; 19.00 Nieuws; 19.05 Columbo; 20.20 Hier Parijs, hier Jan Brusse; 20.30 De verlossing; 21.45 Sonja 's avonds; 22.35 Humanistisch Ver bond; 22.55 Journaal. NED. II: 18.30 Woord voor woord; 18.35 Paulus de boskabouter; 18.40 De vrijbuiters; 19.05 Studio Sport; 20.20 Eén op zondag; 21.10 Nieuws; 21.15 The Lovers; 21.40 Panoramiek; 22.05 Beeldspraak; 22.55 Journaal. MAANDAG 10 FEBRUARI NED. 1: Om zeven uur brengt de AVRO, om te beginnen, een afleve ring van Mash. Frank Burns wil, te gen de zin van Hawkeye en Trapper John in, een nauwelijks genezen sol daat naar het front terugsturen Daarna volgt de rubriek Reiswijs. In echtpaar en condoleerde het. „Me neer ligt in het mortuarium van ons ziekenhuis. Zullen we er dan maar meteen heenrijden?" Tijdens de korte rit van het bu reau naar het ziekenhuis, zei Hool werf: „Meneer heeft een wond in de mondhoek. Het staat wel vast, dat hij hierdoor infektie heeft opgelopen en door bloedvergiftiging om het le ven is gekomen. Zo luidt tenminste de voorlopige diagnose." „Voorlopige?" herhaalde de vrouw verwonderd. „Ja. Omdat meneer d'Astaing zij delings betrokken was bij een mys terie in Meineswijk, waarvan we aannemen, dat het misdaad is ge weest, is de justitie voorzichtig en wil de officier absolute zekerheid. Daarvoor komt nog een deskundige uit Leiden voor een autopsie. Waar schijnlijk komt deze vanmiddag nog, zodat ik aannam, dat het stoffelijk overschot van uw broer morgen wel zal worden vrij gegeven." Enkele minuten later betraden drie mensen, gevolgd door een zus ter, het mortuarium, waar een sinis tere sfeer leek te heersen. Hoewel Hoolwerf al meerdere male ambts halve deze ruimte had betreden, vond hij het iedere keer opnieuw maar een noodzakelijk kwaad. En hoe eerder hij klaar was, hoe liever 't hem zou zijn. Piëteitshalve bleef hij op een paar passen afstand van de baar staan. De zuster haalde een laken weg, zo dat de beide bezoekers het lijk kon den zien. Maar toen de vrouw een paar passen naar voren had gedaan, slaakte ze een gil. Ontzet stapte ze terug. „Maar.maar dat is mijn broer niet Dit isik vind het een Zondag 9 februari, 20.30 uur, Neder land I: De verlossing. Madame Jans- sens (Pleuni Touw) in een liefdes scène met de graaf (Kees Brusse). deze rubriek wordt uitgebreid stil gestaan bij de Zwitserse plaats Da- vos en zijn prachtige omgeving. Na het journaal kan men weer mee ra den met Wie van de drie? en ver volgens kijken naar het tweede deel van De verlossing. Onze hoofdfi guur, Pol van Domburg, is geen ge makkelijk mannetje. Dat ervaart ook pastoor Kips, die de opvolger wordt van de oude pastoor, als deze gestorven is. Kips laat echter duide lijk aan Pol blijken dat hij en nie mand and!ers de baas is. Even na tien uur gaat de AVRO op de doku- mentaire toer met De Palestijnen. AVRO's politiek kommentator reisde samen met Henk Neyssel enige tijd geleden naar Libanon om zich daar persoonlijk op de hoogte te stellen van de omstandigheden. De minuten die hierna nog over blijven worden besteed aan de schoonheid van de vier kastelen bij het Limburgse Voe- rendaal, en dat gebeurt onder het motto Ontdek je plekje. Voor het laatste nieuws is er ook nog een uit zending van de Stichting Symbiose. NED. II: Als voorprogramma brengt de TROS De man van zes miljoen. Ten gevolge van een aard beving komen in een gebied de res ten boven van een in de Tweede Wereldoorlog neergeschoten ge vechtsvliegtuig. Aan boord van dat vliegtuig moeten zich nog geheime papieren bevinden en superman Steve wordt ingeschakeld om te zor gen dat deze papieren niet in ver keerde handen terecht komen. Na het journaal klinkt de begintune van Op losse groeven. Voor de vijftigste keer klinkt deze tune. Buiten de ge bruikelijke onderdelen als de nieu we kanshebbers en de gouwe ouwen is er vanavond als jubileumgeschenk ook nog een speciaal onderwerp. Vervolgens trekt de koelbloedige sergeant Pepper Anderson weer ten strijde tegen de misdaad. Vanavond meldt zij zich als stuwardes bij een luchtvaartmaatschappij, om een moord op te lossen en meer te we ten te komen over een grote orga nisatie in verdovende middelen. Ak- tua TV besluit de TROS-uitzending. MAANDAG 10 FEBRUARI NED. I: 18.15 Teleac; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Mash; 19.30 Reiswijs; 20.00 Journaal; 20.20 Wie van de drie?; 20.45 De ver lossing; 22.10 De Palestijnen; 22.50 Ontdek je plekje; 22.55 Symbiose; 23.00 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 De man van zes miljoen; 20.00 Journaal; 20.20 Op losse groeven; 21.20 Pep per; 22.10 Aktua TV; 22.50 Journaal. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊtm door F. VAN FALCKENOORT lugubere grap, als het dit moet zijn. Die man is een vreemde!" Grote consternatie. De zuster werd bleek van schrik. Ze keek in de an dere afdelingen, of daar soms ook overledenen lagen, maar het lijk van deze man was op dit moment het enige in het mortuarium. Ook Hoolwerf deed een paar pas sen naar voren. Naar het lijk kij kend, konstateerdc hij, dat het de zelfde man was, die ze dood aange troffen hadden in het tuinhuisje. Dat zei hij dan ook tot de man en de vrouw. „Deze man, die we in het zo merhuisje van meneer d'Astaing vonden, was in het bezit van iden titeitspapieren ten zijne name, zoals een tramabonnement van Den Haag en een postidentiteitsbewijs. Verder een portefeuille met diverse bezit tingen. En een portemonnaic met geld. Op het politiebureau kunt u alles zelf bekijken." „Wij weten van een zomerhuisje in deze gemeente niets af," zei Van der Walle. zich nu voor het eerst in het gesprek mengend. „Dit kwam ons al eigenaardig voor, want hij had 't huisje nabij de Duitse grens in de buurtschap Mandor nog niet eens zo lang: hoogstens een paar jaar. We zijn wel eens bij hem ge weest daar. In elk geval is deze dode niet mijn zwager, al moet ik toege ven, dat er wel enige gelijkenis is." Terug in het politiebureau liet Hoolwerf alles zien. wat men op de dode had gevonden. Mevrouw Van der Walle bekeek alles heel nauw keurig. af en toe knikkend. „Dil zijn inderdaad eigendommen van Char les. Hier - zc wees op de postidenti- teitskaart - dat is hem. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7