Algemene begrotings beschouwingen SGP-fraktie 0 Avond in teken van de ouderparticipatie TOYOTA STREEKNIEUWS Openbare basisschool Kerkwerve bezocht Zierikzeese schilder onstuitbaar in opmars Koninklijke Vereniging voor Facultatieve Crematie Raad Duiveland ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Vrijdag 7 februari 1975 Nr. 21G38 3 Raad Duiveland gemeenteraad werden algemene beschouwingen ge wijd aan de begroting 1975. Woordvoerder van de SGP-fraktie was de heer M. Stouten, die kontent was over de tijdige aanbieding van de begroting en degenen dankte die hiervoor zorg droegen 11 ht stuk samenstel den. Er is een overschot van 80.000, feitelijk verwonderlijk, gelet op dc moei lijke financiële positie der gemeente een jaar tevoren. De heer Stouten riep gemeente en bevolking op de tering naar de nering te zetten en niet al te gemakkelijk dient een beroep gedaan op de gemeen telijke overheid. Voor het brandweerkorps dient - op het punt van de belo ning - een regionale regeling te komen; het oude materieel dient door nieuw te worden vervangen. Gehoopt wordt op een omlijnd plan ter zake. De fraktie wil de kosten voor het schoolzwemmen uit de algemene middelen betalen, daar er klachten zijn van ouders over de eigen sup pletie. De lasten dienen over alle in gezetenen te worden verdeeld. Het exploitatietekort van het bad is hoog en verbetering valt in het begro tingsjaar niet te verwachten. De fraktie wil liever niet toetreden tot de gemeenschappelijke regeling be strijding Luchtverontreiniging, daal de jaarlijkse bijdrage zal stijgen. Men wil het liever in eigen hand houden. Woningbestand Het woningbestand dient op peil gehouden; het inwonertal groeit jaarlijks. Op het punt van herbestra tingen dient de gemeente niet karig te zijn, omdat (veel regen) veel stra ten gebreken vertonen. Een zaak van algemeen belang is de aankoop van gronden voor een nieuwe begraaf plaats te Nieuwerkerk en uitbrei ding van de Oosterlandse. Heel drin gend nodig zijn verbetering van de Lage Weg te Sirjansland en de Bur gemeester Van Veenstraat te Nieu werkerk. In bespreking dient te komen verbetering van de Lageweg, in verband met het steeds toene mend zware verkeer. Verheugend is het plan tot herbouw van de toren. Urgent is de rioolwaterzuivering. Gehoopt wordt op een resultaatvolle bespreking met het waterschap. Een woord van dank sprak de heer Japans grootste automobielproducent, staat als 4e op de wereldranglijst, met een productie van meer dan 2 miljoen automobielen per jaar. Toyota maakt met een blik in de toekomst automobielen in tientallen modellen en uitvoeringen, voor de automobilist van vandaag. U kunt kiezen uit: 1000 cc, 1200 cc, 1600 cc 1700 cc, 1900 cc, 2000 cc, 2600 cc modellen in vele uitvoeringen c vanaf 7899,— tot 21.300,- incl. BTW af importeur Er zijn tientallen keuzemogelijkheden bij Toyota met reden Japans best verkochte automobiel. GARAGE DIJKMAN Haamstede Tel. (01115) 1446-1533 Stouten tot de wethouder van on derwijs, namens de besturen van de chr. basis- en kleuterscholen, met name voor de prettige besprekingen De fraktie wil attenderen op de stij gende kosten voor de Zeeuwse mu- ZIERIKZEE UVV-contactavond Op dinsdagavond 11 februari a.s. organiseert de afdeling Zierikzee van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilli gers (IJVV) een contactavond in het RK-Centrum in de Mosselstraat. In deze bijeenkomst zullen o.a. de jaar verslagen worden uitgebracht van penningmeesteresse en secretaresse. Verder wordt de indeling voor het koffieschenken op de bejaardensocië teit bekendgemaakt. Aftredende bestuursleden zijn de dames L. v. d. Lelie-Fokker en J. Tennekes-de Koter. Beide dames zijn herkiesbaar. Als kandidate wordt door het be stuur verder gesteld mejuffrouw M. K. Beije. In deze vergadering kunnen ver der opgaven worden gedaan voor de voorlichtingsbijeenkomst over kan ker op 20 februari a.s. in de Concert zaal. De volgende (ontspannings)- avond zal zijn op woensdag 12 maart. Prot. Chr. Reg. Schoolraad Zeeland De sektie kleuter- en basisonder wijs van de Prot. Chr. Reg. School raad Zeeland, houdt een regionale bijeenkomst voor Schouwen-Duive- land op maandag 10 februari a.s. in de Chr. Mavo-school te Zierikzee. Als sprekers treden op de heer N. Verboon, direkteur van de Chr. Ped. Akademie te Middelburg, met het onderwerp: „Taak en bevoegdhe den van de oudercommissie" en de heer C. Zweistra, consulent R.P.C.Z. met het onderwerp: „Ouderpartici patie. Welke mogelijkheden liggen hier voor het onderwijs in de school?" Vergadering V.V.V, Op de maandag in Concordia te houden jaarvergadering van de V.V.V. komt een bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend zijn de heren H. Schot, D. v. d. Doel en W. Gudde. Alleen laatstgenoemde is niet her kiesbaar. In de ontstane vakature wordt voorgesteld te benoemen de heer A. de Lange. Behandeld worden verder: de toeristendagen. het finan- .cieel verslag en het instellen van een nieuwe evenementencommissie. Brokje maatschappijverkenning KERKWERVE, 6-2. Donderdag hebben de leerlingen van dc derde cn vierde klas van dc openbare basisschool „Prinses Irene" uit Kerkwerve, onder leiding van hun onderwijzer de heer I. G. J. Gcschierc, een bezoek gebracht aan het atelier van dc in Zierikzee werkende kunstschilder F. II. De heer Geschiere zegt hierover: „De tweede helft van elk cursusjaar besteden we nogal wat aandacht aan maatschappijverkenningen, die grotendeels buiten de schoolmuren plaats vinden. Daarvoor hebben we een schema van excursies opgesteld Doel hiervan is een duidelijke struk- tuur aan te brengen in het toch ta melijk diffuse maatschappijbeeld der leerlingen. Dat geschiedt dan door uit de maatschappij een aan tal mensen of instellingen te lichten die illustratief zijn voor een bepaald gebied, bijvoorbeeld: verpleging, toerisme, landbouw, schilderkunst". Wat betreft de voorbereidingen op school vervolgt de heer Geschiere: ...Sinds enkele weken hebben we ons tijdens de kreatieve vakken bezig gehouden met kunst in liet algemeen en schilderkunst In het bijzonder. Aan de hand van plaatwerken en dia's ontdekten dc leerlingen dat schilderkunst méér inhoudt dan al leen maar een zo natuurgetrouw mogelijke weergave van datgene dat het oog waarneemt. Om vertrouwd te raken met verschillende technie ken, werkwijzen etc. hebben ver scheidene lessen in het teken ge staan van een bepaalde schilder. Ook Ie Zierikzee Dc schilder F. H. woont in het buitenland, waar dan ook het moes te werk verkocht wordt, maar sinds enkele jaren heeft hij in Zierikzee voor een gedeelte van het jaar een aangenaam werkterrein gevonden waar hij in alle stilte zijn arbeid kan verrichten. Een „pied a terre" dus. Qua werk zou je hem een ex ponent van dc figuratieve schilder- kunst kunnen nicmen, waarnaast hij nog een enorme bijdrage als glaze nier levert. ..Na het bezichtigen van het atelier en het unieke werk van deze kiuistengar werd de heer F. H. gejntervieuwd door één van de kin deren. nl. Ad van Langeraad. Het gesprek werd op de band vastge legd. Deze vragen gaven aanleiding tot een duidelijk en geïllustreerd le vensverhaal, dat niet gespeend was van een flinke dosis humor", aldus de heer Geschiere. Kortom een voor de leerlingen zéér aansprekende uiteenzetting, waarin tal van begrippen verduide lijkt werden. Enthousiast over het afgelegde bezoek zegt de heer Ge schiere: ..Niet alleen een boeiend kunstenaar in woord en werk. maar bovendien lyleek F. H. bij dc beoor deling van het meegebrachte werk der kinderen over verborgen peda gogische kwaliteiten te beschikken, wat dit bezoek voor de leerlingen tot een fijne herinnering heeft ge maakt". Tot slot bood Cathie Hart namens de school mevrouw H. een bos bloemen aan als dank voor dc genoten gastvrijheid. ziekschool en betreurt het alsmaar een beroep doen door zoveel vereni gingen op het geld van de gemeen schap. Tegen subsidies Ongewijzigd blijft het afwijzend standpunt wat betreft de subsidie aan de Algemene Bond van Bejaar den. Een deel van de bejaarden is het niet eens met de aktiviteiten van de bond. De fraktie wil hen op andere wijze bezig gehouden zien, dan met biljarten en kaarten. „Ieder moet rekenschap afleggen van zijn daden, hetzij goed, hetzij kwaad". De fraktie wil verhoging van de f 10 aan de Bond tegen het Vloeken. De rekreatie dient niet uitgebreid. Zij moet in goede handen blijven en de zondagsrust dient gewaarborgd. Geen goedkeuring van- de S.G.P. voor sport, muziek- en toneelsub sidie. Na een opmerking over de Oosterschelde, wist de woordvoer der te melden „dat dq Here een twist heeft met de inwoners van dit land", gelet op de moeilijke ekono- mische omstandigheden. Hij voor zag „zwaardere oordelen" en hield de raad: „Vreest God en houdt Zijn geboden" voor. Tot slot wenste hij bestuurders en personeel een zegenrijk 1975. Buitenlandse studenten bezoeken Waterschap Op donderdag 13 februari aan staande zal een internationaal stu dentengezelschap een oriëntatiebe- zoek brengen aan de zetel van het Waterschap Schouwen-Duiveland - 's Landskamer - te Zierikzee. Een elftal bezoekers en drie docenten uit zeer verre (ontwikkelings)landen, namelijk uit o.a. Soedan, Birma, Thailand, Somalië, Peru en Mexico, hopen tijdens hun bezoek een nader inzicht te krijgen in het water- schapsbestel, zoals dat zich in ons land tot op de huidige dag heeft ont wikkeld. Prijs in tekenwedstrijd Ned. Comité Kinderpostzegels Leerling Chris Schot, vijfde klas Jan Willem van den Doelschool te Zierikzee, heeft in de leeftijdsgroep van 9 tot 11 jaar in de provincie Zeeland, een tweede prijs behaald in de landelijke tekenwedstrijd van het Ned. Comité Kinderpostzegels. Voor deze wedstrijd werden 130.000 tekeningen uit het hele land inge zonden. Chris Schot kreeg in de~ klas zijn prijs uitgereikt. Hoofd van de school de heer Van Oosterom kon Chris nl. een waardebon van vijftig gulden overhandigen, bestemd voor de aankoop van teken- of schilder materiaal. Tijdrede S.G.P. Vrijdag 34 februari a.s. houdt ds. J. van Prooyen een tijdrede voor de S.G.P. in het gebouw van de Ger. Gem. in Nederland aan de St. Do- musstraat. NJ.N.-vergadering afgelast De tegen heden (vrijdag)-avond uitgeschreven vergadering van de Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie, in de aula van de R.S.G. „Prof. Zee man" gaat niet door i.v.m. ziekte vart de spreker. Nationale Indoor Clubkampioenschappen Door de Utrechtse Politie Sport vereniging werd te Utrecht in de sporthal de „Veiling" de bovenge noemde kampioenschappen georga niseerd. Door de RPSV „Luctor" werd hieraan ook met een team deelgenomen. De wmr. J. v. Elzelin- gen van de groep Zierikzee was één der deelnemers. Hij behaalde op de 1500 m en op de 800 m beide keren een 2e plaats in respektievelijk 4.30.8 min. en 2.14.4 min. Luctor behaalde hiermede op deze kampioenschappen het clubkampioenschap van Neder land. Aan deze wedstrijden werd deel genomen door teams van gemeente politie korpsen, rijkspolitie en Ma rechaussee. Oudercommissie L.T.S. Deze week werd in het kader van dc onderwijs-herstrukturering ook voor de Lagere Technische School te Zierikzee een Oudercommissie in gesteld. BURGII HAAMSTEDE Programma van Stra-feest Morgen (zaterdag) gaat Burgh - Haamstede het strafecst vieren. Dc stra-optocht zal, evenals in voor gaande jaren, worden gestart by ho tel Bakker. Daar hieronder ook een aantal pony's zyn. zal dit wat vroe ger zyn dan gebruikelijk nl. te 12.30 Vanaf hotel Bakker zullen dc stra- rijders weer de gebruikelijke route volgen naar Westcnschouwen, waar via het domein-ruiterpad het strand zal worden bereikt om daar de benen te spoelen. Via de Punt en de Burgh- scpoldcr cn Meeldijk gaal het naar de Weeldeweg. waar de Kon. mu ziekvereniging „Witte van Haem- stcde" de strarijders opwacht, waar na zij hen verder op hun tocht door Burgh en Haamstede zullen begelei den, Omstreeks 15.45 uur zullen de strarijders door het college van b. en w. van Westerschouwen bij het postkantoor te Haamstede worden verwelkomd. 1874 Advertentie 1975 DOOR EEN BESCHEIDEN KOOPSOM bent U lid en zijn Uw CREMATIEKOSTEN VERZEKERD Vraag een folder met inlichtingen bij: J. Lustig, Oosterenbanweg 2, Renesse, tel. 01116-1455. Zij, die reeds lid zijn, kunnen hieraan ook deelnemen. Dan s.v.p. vermelden „reeds lid". (Vervolg van pag. 1) pelijke regeling „Stichting Zeeuwse •Muziekschool". Eertijds werd dooi de raad besloten de b'ijdrage aan de school tot een maximum van f 7.500 te bepalen. Een dergelijk besluit is feitelijk niet reëel. Door deelneming aan een gemeenschappelijke rege ling verbindt de deelnemer zich ook voor de bijdrage, die door het alge meen bestuur van deze regeling Vastgesteld wordt aan de hand van de leerlingen uit de betreffende ge meenten, die de lessen volgen aan de muziekschool. Het algemeen bestuur besloot met ingang van het cursusjaar 1974-1975 de gemeenschappelijke regeling toe te passen, zoals toen destijds door de raad is goedgekeurd, waardoor de bijdrage voor 1975 voor Duive land wordt f 10.440 of f 2.940 hoger dan in de ontwerpbegroting voor dit jaar is begroot. Besloten werd dit bedrag aan de school toe te ken nen. De heer Hillebrand (PvdA) infor meerde of ook de plaatselijke mu ziekgezelschappen van de school kunnen profiteren. Verder is er nog al verschil van het leerlingenaantal over de verschillende dorpen in de gemeente: Nieuwerkerk 27, Ooster- land en Ouwerlcerk ieder maar 4. Alarminstallatie De heer A. P. Slootmaker te Nieuwerkerk heeft enige jaren de alarminstallatie van de b'ej aarden woningen aan de Magnoliastraat te Nieuwerkerk beheerd. Hij is niet genegen dit langer te doen. De heer W. C. Heijboer wil dit van hem overnemen, waartoe echter de in stallatie moet worden overgeplaatst wat ongeveer ruim f 1000 gaat kos ten. Besloten werd dit te voteren. Om een „donkere plek" in de Deltastraat in Nieuwerkerk weg te werken zal het nodig zijn nog een drietal lichtmasten te plaatsen, waarvan- de kosten door de Prov. Zeeuwse Electriciteits Mij. geraamd worden op f 3.596 incl. b.t.w. Beslo ten werd hierop in te gaan. Woningbouw De adviescommissie voor de ver deling van de rijkssteun woning bouw in Zeeland "heeft in zijn pro gramma van dit jaar staan de bouw van 40 woningwetwoningen en 90 premiewoningen op Schouwen-Dui veland. Van de zijde van de provin cie is het streven erop gericht voor Schouwen-Duiveland (behalve Zie rikzee) de zogenaamde 0-lijn te han teren wat inhoud dat alleen voor de natuurlijke groei nog woningbouw mag worden gecreëerd. De eilandclijkc programmerings- commissie deelt dit standpunt niet. Zij wil met toepassing van sociaal- econcmischc factoren tot de opstel ling van een behoeftepatroon komen en om de factoren te kunnen aanto nen is een deskundig onderzoek noodzakelijk. Het rapport van een dergelijk onderzoek kan dan tevens dienen voor de bepaling van de verdeelsleutel over de verschillende gemeenten. Het nu toegepaste systeem naar inwoneraantal is niet altijd behoef- tebepalend. De gezamenlijke ge meenten zouden een dergelijk wo ningmarktonderzoek willen opdra gen aan het Economische Technolo gisch Instituut voor Zeeland. De kosten hiervoor zullen 55 cent per inwoner bedragen, wanneer alle ge meenten meedoen. Voor de gemeente Duiveland bedraagt dit rond f 2500. Mevr. Van der Zande-Vleugels Schutter (VVD) was het met Mid delburg eens. „Er zijn woningen genoeg," was haar commentaar. De voorzitter zei echter dat het om premiewoningen gaat. Woning wetwoningen is een aflopende zaak. De heer Op 't Hof (ARP) vroeg naar de kosten, wanneer alle ge meenten op Schouwen-Duiveland niet meespelen, waarop de voorzit ter antwoox-dde dat het dan uiter aard duuz-der wordt. Besloten werd het 'b'edrag ad. f 2.500 te voteren. Begroting Voor de aankoop van een woning aan de Molenstraat te Nieuwerkerk is via het Bemiddelend Orgaan van de NV Bouwfonds voor Nederl. Ge meenten een verzoek om garantie van rente en aflossing van een le ning ingevolge de wet bezitvormings fonds ten behoeve van de koop van genoemde woning ingediend door de heer J. M. Tierie te Nieu werkerk. Dat werd toegestaan. Tenslotte volgde de vaststelling van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1975 met de le en 2e wij wijziging. Verheugend was dat de financiële positie gunstiger geworden is, met een post onvoorzien van rond f 80.000 kan de begroting worden afgesloten, wat bevredigend is. Hierna volgde voorlezing van de begrotingsbeschouwingen door de heer Romeijn, namens de VVD, de heer M. Stouten namens de SGP de heer Hillebrand namens de PvdA en de heer Jac. van der Maas Pz„ na mens de C.D.A.-fractie. Hierop zal nog nader worden teruggekomen. Rondvraag Bij de rondvraag wees de heer Van der Maas op de vernielingen in Oosterland aan de sporthal. Het vervulde hem met zorg dat het van dalisme steeds meer grotere vormen aanneemt. Spreker informeerde hoe ver het nu zit met die schade aan de sporthal, waarop de voorzitter ant woordde dat de politie de daders heeft opgespoord en dat de ouders zich bereid hebben verklaard de de schade, die tegen de f 5000 be loopt, te vergoeden. Deze week krij gen ze een brief van de gemeente, waarop vermeld hoeveel het bedrag zal zijn. Volgens de voorzitter voor elk wel met 4 cijfers. Het vandalis me strekt zich vooral uit in Ooster land tot de brievenbussen. Nog da gelijks worden er stukgeslagen. De schade op Oudejaarsavond enkel al bedroeg f 2200. „Je kan toch iedere avond je brievenbus niet binnenha len" was de mening van de heer Op 't Hof. De heer Van der Maas informeer de of er in de gemeente ook moei lijkheden zijn bij de uitbetaling van de schadekeringen voor de land bouw zoals op sommige plaatsen, wat door de voorz. werd ontkend. De heer op 't Hof informeerde naar de mogelijkheid om ook in de be jaardenwoningen in Sirjansland een alarmsysteem te maken, waar op de voorz. antwoordde dat dit ge probeerd zal worden. De heer Hillebrand wees op het feit dat vele buitenmensen in Ou- werkerk de „Gemeentegids", die van huis-tot-huis besteld is, niet hebben ontvangen. Dit wordt ver moedelijk veroorzaakt doordat deze mensen de poststukken uit Zierik zee ontvangen. De heer Van 't Hoff vroeg naar de mogelijkheid om de uitbaning, die uitkomt in het Muijeweegje in Nieuwerkerk, te herstellen, omdat dit helmaal rotge- reden is. De wethouder van Gem. Werken, de heer Bakker, had het in ogenschouw genomen en vond het opknappen nogal een durabele ge schiedenis. Hij hoopte dat als de re gens wat ophouden en de grote landbouwmachines niet meer door het dreefje hoeven, het wel wat be ter zal worden. De heer Meerman zou graag zien wanneer er straatherstellingen moe ten verricht worden in de gemeente de dat omwonenden tijdig gewaar schuwd worden. Verder had de heer Meerman gezien dat op de tekening van de grondverkoop aan de heer Morks, in het bestemmingsplan Oosterland nog een stukje op het trottoir komt te liggen. Hij infor meerde of dit op den duur niet tot moeilijkheden leiden kan. De heer Stouten wees op een ge vaarlijke boom in de Sandström- straat te Oosterland,, die over de weg hangt z.i. gevaar begint op te leveren. Vervolgens dringt deze af gevaardigde aan op het wegnemen van een draad op de Lange Achter weg. die destijds dienst deed toen daar nog een brandwacht woonde, om deze te alarmeren. Deze is nu echter verhuist en deze hinderlijke draad kan vervallen. De heer Van Klinken vroeg of de pachter van een perceel aan de Paardeweg in Nieuwerkerk dit jaar weer dezelfde is waarop de voor zitter antwoordde dat dit waar schijnlijk niet het geval zal zijn. Tenslotte wees mevr. Van der Zande nog op een ontsierende puin hoop in de Bouwmanstraat in haar woonplaats Nieuwerkerk. en verder vreesde zij dat nu de waterschappen het milieubeheer gaan overnemen op den duur de aanslagen voor de mensen een ongekende hoogte zullen gaan bereiken. CNS „Onder de Wieken" HAAMSTEDE, 5-2. - In het kader van de nationale onclerweek hield deze week de C.N.S. „Onder de Wie ken" in de konihischool te Haamstede haar ouder avond. Het hoofd van de school, de heer J. C. van Vonderen, sprak lot de ouders een hartelijk woord van welkom, waarna hij nader inging op de binding van de ouders met de school. Voor het goed funklioncrcn van dc school is het gewenst dat in samen werking tussen dc leerkrachten cn dc ouders dc dienst wordt uitgemaakt, iets wat in ons land op alle scholen nog lang niet het geval is. Samen moeten wy, op deze avond bekyken wat er tot nu toe met cn voor de kinderen is gedaan, aldus dc heer Van Vonderen. Voor dc ouders vond hy het noodzakelijk dat men weet wat er met hun kinderen gebeurt. Waarom ouderparticipatie?, zo stelde hij dc vraag, met als antwoord: voor dc aktievc betrokkenheid by het schoolgebeuren. Op een drietal terreinen ztyn hiervoor mogelijkheden, n.l. in dc school, in het gezin cn in dc wyk. Ouders kunnen zich direkt en in- direkt bij het schoolgebeuren be trokken voelen. Als voorbeeld uit de eigen school noemde de heer Van Vonderen het indirekt er bij betrok ken zijn, de voorbereiding van de 60 ouders bij de opening van de nieuwe school, dc voorbereidingen voor de schoolreis, dc Werkgroep overblij ven (de ouders die toezicht houden bij de kinderen die tussen dc mid dag niet naar huis gaan) en de tim- merwerkgroep die momenteel uit zes vaders bestaat. Als ondersteuning van het onder wijs zelf (dc direkt bij het schoolge beuren betrokken ouders) heeft men bij „Onder de Wieken" de werkgroep dokumentatiocentnim, de oudcrcom- rnissie, de werkgroep lezen en de in deze week van start gegane werk groep rekenen. Men kan meebeslis sen over de doelstelling onderwijs. Aktiviteiten thuis Ook thuis kunnen er talrijke akti viteiten ten gunste van het kind worden ontplooid zoals het uitzoeken van goede boeken, belangstelling to nen voor hetgeen het kind op de school ervaard, helpen met huis werk (uiteraard in overleg met de leerkracht), het leren typen thuis, belangstelling wekken voor alles wat in dc natuur groeit en bloeit en b.v. ren bezoek aan dierentuin. Dc opvoeding thuis is nog altijd belangrijk evenals het kontakt tus sen thuis en school. Duidelijk stelde de heer Van Von deren het dat ieder kind recht heeft op evenveel onderwijskansen. Helaas schort het (vooral in de steden) nog wel eens aan medewer king van de ouders door de slechte ervaringen welke zij zelf vroeger aan de lijve hebben ondervonden. Als er belangstelling door dc ouders wordt getoond voor het werk in de school stimuleert dit de kinderen cn doet hen veel goed. Het kind heeft recht op de grootst mogelijke ontwikkeling, aldus dc heer Van Vonderen. Belangrijk is ook de aandacht die aan sport. spel. kreativiteit en vor ming worden besteed waarbij de ou ders het recht hebben om er over mee te praten. Evenzo belangrijk is om de leerstof niet eenzijdig te be handelen maar ook hef kind zelf hierbij te betrekken wat o.m. kan gebeuren bij 't vak wereldoriëntatie waarbij voor het kind ook de gele genheid is hier vragen over te stel len. Het onderwijs is nog steeds in ont wikkeling - waarbij de ouders mee kunnen denken. Do heer Van Von deren stelde hierbij dat dc Christe lijke school voorop moet lopen als het om onderwijsvernieuwing gaat. De school is niet alleen een on derwijsinstituut waar geleerd wordt maar ook een instituut waar geleefd wordt, een leefgemeenschap. Voor de ouders staal de school al- lijd open om kennis te kunnen ne men van het school gebeuren. Momenteel zijn bij „Onder de Wie ken" 40 dames cn ie heren (ouders) bij het direkte en indirokto sc hoolge beuren betrokken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3