Conflict over artsen pensioenen uit de wereld Vele zaken aan de orde in raadsvergadering Duiveland KuSTINMORHISj V oedselvergif tiging door geïnfekteerde vinger DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kunstmatige voeding van hongerstakers in Ierland teak bergmeubel MEUBELRAMA Gevechten in Peruaanse hoofdstad VERHUIZEN Geen misère ZIERIKZEESCHE Vrijdag 7 februari 1975 131ste jaargang Nr. 21638 bioliOï, \M ZEEtf WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v'h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 18,85; per jaar f 72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 0/t B.T.W. In dit nummer: Beschouwingen begroting Duiveland Aftrekbaarheidsregeling" ongewijzigd DEIN HAAG, 6-2. Het conflict over de fiscale aftrek baarheid van het voor het waardevast maken van de pensioenen der artsen en apothekers bestemde deel der pensioenpremies, is opgelost. Een delegatie van de regering onder leiding van minister Duisenberg van financiën heeft donderdagmiddag tijdens een bijeenkomst op het departe ment van financiën in Den Haag de vertegenwoordigers van de organisaties van huisartsen, specialisten en apothekers medegedeeld, dat de aftrekbaar heidsregeling voor hen ongewijzigd blijft en dat het wetsontwerp, waarin aan de inflatieaftrek een eind werd gemaakt, zal worden gewijzigd. De mogelijkheid voor fiscale aftrek van het zogenaamde „coming back service element" in de pensioenpre mies en -bijdragen blijft niet alleen voor artsen en apothekers en andere beoefenaren van vrije beroepen be staan, maar voor alle pensioenrege lingen. De reservering voor toekomstige inflatie zal echter aan twee voor waarden verbonden zijn. Zij zal be perkt zijn tot 3,75 procent en de fis cale aftrekbaarheid zal alleen gelden voor onherroepelijk betaalde pre- LONDEN, 6-2. Twee van de vijf tien IRA-leden die in de Ierse repu bliek in hongerstaking zijn, worden sinds donderdag intraveneus met een zoutoplossing gevoed- De regering van de Ierse republiek heeft inmiddels strengere maatrege len genomen ter bescherming van de ministers. De IRA heeft woens dag gedreigd twee ministers te do den als een van de hongerstakers mocht sterven. De regering neemt dit dreigement zeer ernstig op. In Noord-Ierland heeft men don derdag het lijk gevonden van een 40-jarige vrouw. Zij bleek doodge schoten te zijn. Advertentie Heeft u nog een en wilt u graag over op eiken? Ruil het dan in bij Rijksweg 26 - Nieuwerkerk Telefoon (01114) 1268 - 1265 mies. Dat wil zeggen, dat de premies betaald moeten zijn aan het pensi oenfonds of de verzekeringsmaat schappij. Voor reserveringen, die in het bedrijf worden gehouden, geldt de aftrekbaarheid dus niet. De beperking van de aftrekbaar heid tot 3,75 procent betekent geen achteruitgang voor de artsen en apo thekers, want hun pensioenregeling voorziet in een inflatiereservering van 3,75 procent. Bedrijfleven Wat de pensioenregelingen van het bedijfsleven betreft, deelde minister Duisenberg na afloop van de bijeen komst mede, dat in de praktijk door het bedrijfsleven nagenoeg niet via onherroepelijke pensioenpremies wordt gereserveerd voor toekomstige inflatie. Omdat er dus al zeer weinig pensioenpremie wordt betaald, waar in wordt vooruitgelopen op toekom stige waardevermindering van het geld, betekent de nieuwe regeling, die aan het parlement zal worden voorgesteld, geen groot budgettair offer. Minister Duisenberg kon de fi nanciële consequenties voor de schatkist van de wijziging van het betrokken wetsontwerp genaamd „Verdeling over opvolgende jaren van bedrijfslasten die verband hou den met toekomstige wijzigingen in lonen en prijzen" - wetsontwerp no. 13.004, nog niet mededelen. Hij dacht, dat zij enkele tientallen miljoenen guldens zullen belopen. Zij zijn in ieder geval zeer beperkt. LIMA, 6-2. Militairen hebben don derdag geschoten op groepen jonge ren, die na de gevechten en rellen van woensdag plunderend door de straten in de binnenstad van Lima trokken. Er zyn nog steeds geen officiële cijfers bekend over het aantal doden en gewonden. Volgens onofficiële ge gevens zyn er woensdag minstens 30 doden gevallen. Krachtens de staat van beleg, die de linkse militaire regering van Peru woensdag afkondigde, zijn alle grond rechten opgeschort en mogen er in de stad geen bijeenkomsten in het openbaar gehouden worden. Advertentie I.— Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 KOPENHAGEN, 6-2. Het Ameri kaanse ministerie van gezondheid heeft het Deense instituut voor sero- logisch onderzoek laten weten dat de voedselvergiftiging die 144 passa giers van een Japanse Jumbo Jet op liepen, veroorzaakt is door een ge- infecteerde vinger van een handelaar in levensmiddelen. Het Deense Instituut dat dit don derdag bekendmaakte, deelde mee dat de ham die bij het ontbijt in het vliegtuig geserveerd werd,.door ie mand met een geïnfecteerde vinger is „behandeld" voordat ze in Ancho rage (Alaska) aan boord werd ge bracht. De ham was toen al uit het blik gehaald. De zieke passagiers die omelet met ham hadden gegeten, zijn maandag na een tussenlanding in Kopenhagen naar het ziekenhuis ge bracht. Zes van hen verblijven daar nog steeds. Het Amerikaanse minis terie van gezondheid kwam tot ge noemde conclusie na een eerste, voorlopig onderzoek. Het definitieve resultaat van het bacteriologische onderzoek wordt binnen twee welcen verwacht. Verkeersmaatregelen, subsidies, woningbouw, begroting" DUIVELAND, 5-2. In de raadsvergadering van Duive land kwam verder aan de orde een voorstel tol ver betering van de verkeerssituatie te Oosterland. De reconstructie van het Marktplein heeft daartoe aan- ZAANDAM. Deze Zaandamse kin deren proberen oj het vliesje ijs al draagkracht heeft. Van schaatsen op natuurijs is echter nog lang geen sprake. Voorzichtigheid is dus wel geboden. leiding gegeven. Bij het besluit van 24 juli 1970 zijn voor de volgende wegen opnieuw geslotenverklaringen vastgesteld voor alle verkeer in één richting met uitzondering van voetgangers: Lange Achterweg, Groenendaal, Kerkstraat, Groene Poort, Korte Achterweg, alsmede het verbin dingsstraatje tussen Groenendaal en de Lange Achterweg. Voor wat be treft de Kerkstraat vallen fietsen niet onder de geslotenverklaring. Voor voertuigen, inclusief de la ding langer dan 10 meter, is het thans verboden de Kerkstraat in te rijden in de richting van de Markt. De huidige wijze van verkeerscircu- latie door eerdergenoemde wegen voldoet naar tevredenheid. Het des tijds genoemen besluit tot openstel ling van de Kerkstraat voor fietsen en brommers heeft voor het verkeer geen problemen opgeleverd. Analoog aan deze situatie ontmoet het geen bezwaren ook de overige wegen met éénrichtingsverkeer - overigens al lemaal 'breder dan de Kerkstraat - in beide richtingen voor fietsen en brommers open te stellen. Verder is proefondervindelijk komen vast te staan dat voertuigen met de maxi maal toegestane lengte van 18 me ter zonder moeilijkheden de Kerk straat 'kunnen volgen, terwijl' ze tevens - in tegenstelling tot voor de reconstructie van de Markt - hun weg via de Markt kunnen vervolgen Op grond van het vorenstaande adviseerde het college de raad de eerdergenoemde gcslotcnverklarin- gen op te heffen en te besluiten tot gcslotenverklaring voor motervoer tuigen op meer dan twee wielen van de volgende wegen: 1. De Lange Achterweg, vanaf de werkplaats van L. A. van den Berge, in de richting van de Molenweg. 2. Het Groenendaal in de richting Markt; 3. het verbindingsstraatje tussen Groenendaal en Lange Ach terweg; 4. de Kerkstraat in richting Torenplein; 5. het gedeelte van de Groene Poorl vanaf de Plofweg tot de Korte Achterweg; 6. de Korte Achterweg in de richting naar dc Markt cn 7. het gedeelte van hel Torenplein van de westgevel van het perceel Torenplein 8 in ooste lijke richting tot de Groene Poort. In verband met de voorgestelde wijziging gaven b. en w. de raad in overweging het thans geldende par keerverbod voor beide zijden van de Kerkstraat van het Torenplein in de richting Markt op te heffen cn te vervangen door een parkeerver bod aan de westzijde van de Kerk straat lussen Markt en Torenplein, en aan de oostzijde van dc Kerk straat vanaf de zuidgevcl xan de garage van het perceel Kerkstraat 27 tot do Markt. De heer Souten (SGP) was niet gelukkig met dit voorstel. Hij vond dat de woningen in dc nauwe ÉÊt betekent: Tapijten leggen Trappen stofferen Rails ophangen Gordijnen naaien Vitrage vernieuwen als dit zorgenvrij wordt uitgevoerd door: I deurloo. TAPIJTSERVICE CENTER I hilHim fcVin (Wil ft?! LIMA. In Lima, de hoofdstad van Peru hebben militairen een staking van de politie met geweld neerge slagen. Tanks van het leger rollen hier door de straten op weg naar de kazerne, waar zij de poort ramden. Bij de daarop volgende felle gevech ten vielen veel slachtoffers. Nadat de regering de staat van beleg had afgekondigd, volgden ook studenten demonstraties en plunderingen. Don derdag leek Lima op een smeulend slagveld. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Het stokpaard is het enige paard, dat over elke afgrond draagt. Hebbel Kerkstraat veel te lijden hebben van het zware vervoer. Na enige woor denwisseling besloot men het voor stel op te schorten tot een vo2gende vergadering. Subsidies Besloten werd verder een subsi die voor 1975 te verlenen aan de Stichting Landbouw Museum Schouwen-Duiveland van f 0,17 per inwoner, en aan de 'beide leesbiblio theken te Oosterland en te Nieuwer kerk voor 1975, een subsidie van ie der f 1000. (Voordien was dit f 750 per jaar). De motivering is dat de boeken zo veel duurder zijn gewor den. De SGP-fractie voelde weinig voor deze subsidieverhoging. De heer Van Klinken gaf hiervan ken nis. „Wie een hobby heeft moet dit eigenlijk zelf betalen" was zijn stanpunt. Zijn partijgenoot, de heer Stouten deelde mee dat de Ger. Gemeente in Oosterland ook een bibliotheek heeft en dat deze zonder subsidie er goed uitkomt. Het voorstel werd tenslot te aangenomen, maar de SGP- fractie wilde geacht zijn te hebben tegengestemd. Verder kwam een verhoging aan de orde van de subsidie van de Zeeuwse Muziekschool .De gemeente is aangesloten bij de gemeenschap- (Vervolg pag. 3) Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Weinig verandering Overwegend droog weer met plaat selijk mist, morgen ook zonnige pe rioden; zwakke tot matige oostelijke wind; minimumtemperaturen van 0 tot min 4 graden, maxima morgen omstreeks 6 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen; omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een .droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 8 febr. Zon op 8.10, onder 17.40 Maan op 6.25, onder 15.13 9 febr. Zon op 8.08, onder 17.42 Maan op 6.55, onder 16.18 10 febr. Zon op 8.06, onder 17.43 Maan op 7.19, onder 17.24 Nieuwe maan: 11 febr. (6.17) IIOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 8 febr. 1.26 14.00 7.34 19.49 9 febr. 2.21 14.48 8.18 20.25 10 febr. 3.04 15.28 8.53 21.00 Springtij: 13 febr. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 7-2. Het K.N.M.I. meldt: Op vele plaatsen in West-Europa daalden de temperaturen in de nacht van donderdag op vrijdag enkele graden onder het vriespunt. Veel meer dan 5 graden vroor het echter vrijwel nergens. In Frankrijk was de minimumtemperatuur echter 6 tot 7 graden boven nul. In het noorden van ons land dreven in de nacht wolkenvelden en mist binnen. In het heersende weerbeeld komt ook zaterdag nog geen belangrijke verandering. Een hogedrukgebied boven het zeegebied tussen IJsland en Noorwegen blijft het weer in ons land beheersen zodat er in dc nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw lichte vorst zal optreden. Hierbij kan plaatselijk mist voorkomen, waar door de middaglcmperaturen daar enkele graden teger kunnen blijven dan vrijdag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1