MYSTERIE IN MEINESWIJK Frankrijks grootheid en de wapenhandel Faillisementen en werkloosheid Belgische pint duurder Heath trekt zich terug Vissen in het Grevelingenmeer Het Sucz-kanaal BLIK DOOR HET WERELD Edele edelvrouw „Wild Wesf'-krant verdwijnt Moordaanslag per invalidenwagen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 6 februari 1975 Nr. 21037 7 De illusie van Frankrijks groot heid heeft weer wat nieuw voedsle gekregen door het bezoek van presi dent Sadat aan zijn kollega Giscard d'Estaing. Tenslotte zouden de twee hoge heren met elkaar gesproken hebben over een rol die Parijs zou kunnen spelen om de problemen van het Nabije Oosten uit de weg ie rui men en dat kan dan weer gezien worden als een erkenning dat de Franse hoofdstad dan toch nog maar altijd een van de plaatsen is waar wereldpolitiek wordt gemaakt. De werkelijkheid is minder om trots op te zijn. Voor de Egyptenaren komt het er voornamelijk op aan een wapenleverancier te vinden en dan wel een die niet al te veel last kan veroorzaken. In dit opzicht hebben de Egyptenaren akelige ervaringen opgedaan met de Sowjet-Unie die nu schijnt te weigeren niet alleen om nieuwe wapens te sturen maar die zelfs geen zin heeft om de reser ve-onderdelen te verstrekken die nodig zijn voor het onderhoud i>an het Russische materieel van het Egyptische leger. Intussen heeft ook de VS wel enig wapentuig aan Egypte geleverd, zo als het dit al sinds jaren doet DEN HAAG. 5-2. Uit voorlopige tellingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat vorig jaar 3.155 faillissementen zijn uitge sproken. De Tweede-Kamerleden Van der Mei en Kruisinga (beiden CHU) hebben dinsdag de ministers Lubbers van economsiche zaken en Boersma van sociale zaken gevraagd welke kwantitatieve gevolgen deze faillissementen voor de ontwikkeling van de werkloosheid hebben. Zij wil len ook een opgave per bedrijfstak. LONDEN, 3-2. De Engelse edel vrouw Lady Parker is bereid haar longen op te offeren door de plaats van een proefdier in een laborato rium in te nemen. Lady Parker verklaarde maandag dat ze van afschuw was vervuld over foto's in de pers die honden la ten zien die dagelijks de rook van dertig sigaretten moeten inademen om de eventueel kankerverwekken- werking van tabak na te gaan. Lady Parker heeft de betrokken chemische fabriek aangeboden de honden te vervangen en zoveel siga retten te roken als men haar wil op dringen. „De behandeling die deze dieren krijgen is barbaars en even bescha mend als het slaan van baby's, zei Lady Parker, geflankeerd door twee Labrador-retrievers in haar woning in het sjieke Mayfair. BRUSSEL. 5-2. De Belgische dorst- lesser nummer één, de pint, wordt duurder. Het ministerie van econo mische zaken in België heeft toe stemming gegeven voor een prijsver hoging met maximaal 7 cent per glas voor het in België gebrouwen bier. Geïmporteerd bier mag slechts in prijs verhoogd worden na een aan vraag van de importeur. LONDEN. 5-2. Oud-premier Ed ward Ileath heeft bekendgemaakt dat hij zich uit de strijd om de lei ding van de conservatieve partü te rugtrekt. Ilij deed dit nadat hij in de eerste stemmingsronde het onder spit had moeten delven tegen de 49- jarige Margaret Thatcher, zijn voor malige minister van onderwijs. Van de 265 uitgebrachte stemmen - van de 276 leden tellende Lager- huisfraktie namen 11 leden niet deel aan de stemming - kreeg Margaret Thatcher er 130, Heath 119 en sir Hugh Eraser 16 stemmen. Ook deze derde kandidaat liet weten dat hij niet aan de volgende stemronde zal deelnemen. aan Israël. Maar in zoverre heeft cle Amerikaanse leverancier hetzelfde nadeel als de Russische: de kraan kan ogenblikkelijk dichtgedraaid worden als iels de Amerikanen niet aanstaat. Weliswaar is de toestand nu zo dat Washington en Cairo ta melijk eensgezind dezelfde strategie voeren om het kon flikt met Jsruël op te lossen, maar dat hoeft niet zo te blijven. Een gedachte die bij Sa- dat zeker wel eens moet zijn opge komen nu al zo lang het eerste be- ginresultaat van Kissingers bemid deling niet is gevolgd door iets dat als vervolg kan dienen. Verdoezeling In dit op:ieht is Frankrijk een aantrekkelijker leverancier, juist omdat het niet de grote mogendheid is die het zich nog wel eens ivaant alsof het verleden nog steeds voort duurt. De Russen en Amerikanen verkeren in een positie waardoor ze niet getro//en kunnen worden door bijvoorbeeld een Arabisch olie-em bargo of iets van dien aard. Frank rijk daarentegen is hiervoor uiter mate kwetsbaar. Net zal Parijs al tijd zeer moeilijk vallen om icapen- orders uit die hoek van de wereld te weigeren, zeker nadat het land zo opvallend zijn best heeft gedaan ten tijde van het eerste olie-embargo om goede maatjes te ivorden met iedere regeerder die olie in de grond heeft. Dat Frankrijk tevoren niet zozeer in trek was als leverancier van leger- benodigdheden is voornamelijk om dat deklanten als Egypte en Syrië wel kooplust hadden maar geen geld en derhalve aangewezen waren op voornamelijk de Russen die kre diet verstrekten tegen een politieke prijs die men pas later onaangenaam ging voelen. Die financiële rem is nu ivel weg gevallen. Egypte zwemt weliswaar niet in het geld, maar de olievorsten onder aanvoering van de Saoedische koning Feisal hebben volop en ze steken het gaarne in iedere onder neming waarmee de Russische in vloed ïn hun deel van de wereld te ruggedrongen kan worden. Goed, er is een zekere plechtigheid verleend aan Sadats winkeltrip langs de Franse bewapeningsindu strie. En om de sfeer niet te beder ven zal er niet op zijn gezinspeeld dat Sadat blij was naar een hande laar over te stappen die aardig on der de duim gehoitden kon worden. Maar het is wel zo natuurlijk. Mr. Geertsema: „Provincies moeten blijven" NIJMEGEN, 5-3. Volgens de Gel derse commissaris der koningin mr. W. J. Geertsema, zijn er in ons land twintig a vijfentwintig gewesten nodig, in tegenstelling tot de concept struktuurschets van de ministers De Gaay Fortman en Gruijters, die uit gaan van 44 gewesten. De heer Geertsema verzette zich krachtig te gen de opvattingen van zijn collega Verdam in Utrecht, die weliswaar ook pleit voor een twintigtal gewes ten, maar tevens de provincies wil opheffen. Gemeentehuis van Eist overvallen ELST, 5-2. Dinsdagmorgen is het gemeentehuis in het Betuwse Eist door drie mannen overvallen. Het drietal, vermoedelijk Zuid-Moluk- kers, was met twee pistolen gewa pend en dwong de kassier geld af te geven. De mannen zijn er met f 8000 vandoor gegaan. Na de overval verdwenen de mannen waarschijn lijk met een auto. Rood „postsignaal" ARNHEM, 5-2. Ongeveer vijftig bewoners van de Berg weg in Velp hebben dinsdag gratis een „postsignaal" ge kregen van de ontwerper van dit apparaat, dat er voor moet zorgen dat vergeefse wande lingen naar de groene buiten bus tot het verleden zullen be horen. De industrie- en han delsonderneming Holpas in ■^Velp heeft een apparaatje ont wikkeld dat duidelijk zicht baar maakt wanneer post in rle groene bus is gedeponeerd. Is er post, dan schiet een fel rood metalen vaantje omhoog, waardoor op grote afstand is te zien dat de postbode iets heeft bezorgd. Wordt de post uit de busgehaald, dan klapt het vaantje weer naar bene den. Seizoen open: 31 mei DEN HAAG, 5-2. Het nieuwe vis- .sei/.oen - na de in maart a.s. ingaan de gesloten tijd - begint zaterdag 31 mei. Minister mr. A. van der Stee van landbouw en visserij heeft dal zo bepaald. De sportvissers zullen die eerste dag nog wel hun akten en bij- dragebewijzen van het officieel tot I juni lopende vorige seizoen moeten kunnen tonen. In het Brielse Maascomplex (Briel- se meer en aangrenzende wateren) mag men van 31 mei af met de spe ciale hengel vissen, zodat op de hier uitgezette forel kan worden gevist. Snoeken is ook hier tot 1 juli verbo den. In cle Grcvelingen zal in de hele periode 1 maart 1975-29 februari 1976 geen gesloten tijd voor vistuigen gelden. Men mag er dus met de ge wone en de speciale hengel blijven vissen. Wel is vergunnnig nodig van de houder van het visrecht. LONDEN, 5-2. Als het Suezknnaal nu volledig zou zijn opengesteld voor scheepvaart zou deze waterweg maar vijf procent van het internationale vrachtvervoer per schip kunnen ver werken vergeleken met dertien pro cent voor de sluiting in 1967, zo blijkt uit een rapport van de Britse scheepsmakeiaardij Lambert Bro thers. Een belangrijke faktor die voor deze vermindering verantwoor delijk is, is het feit dat olie tegen woordig wordt vervoerd in tankers die te groot zijn om door het Suez- kanaal te kunnen varen. Progressieven anti-Thieu AMSTERDAM, 5-3. De Nederland se regering moet zo snel mogelijk de voorlopige revolutionaire regering van Zuid-Vietnam erkennen. De diplomatieke betrekkingen met het bewind in Saigon moeien worden verbroken, teneinde dit regime ver der te isoleren. Dit zegt het permanent overleg orgaan van de vier progressieve par tijen D'66, PPR, PSP en PvdA in een verklaring. Het overlegorgaan eist tevens onmiddellijke stopzetting van alle Amerikaanse steun aan het be- wind-Thieu: Flitsen uit het buitenland WASHINGTON. De Amerikaanse president Ford is in de stad Atlanta in het zuiden der Ver. Staten een serie spreekbeurten begonnen om iets van zijn gehavende'populariteit te herstellen. ATHENE. Vijftienduizend jongelui hebben in Athene deelgenomen aan een betoging voor de Polytechnische school om de onmiddellijke ontbin ding van ,,neo-fascistische organisa ties" te eisen. Redding voor padden AMSTERDAM, 1-2. Op initiatief van een biologenstudent gaat de ge meente Noordioijk in de komende lente bij wijze van proef een langs de duinrand lopende weg over een lengte van 100 meter met lage bar ricaden in de berm afzetten ter be veiliging van padden, die hier in het, voorjaar bij het oversteken in grote getale slachtoffers ivorden van het verkeer. Speciaal eind maart en in april trekken deze beschermde die ren voor het afzetten van hun eie ren naar het water. Noordwijk gaat nu aan weerszij den van de tweebaansweg hekjes van gaas plaatsen, 40 cm en 10 cm ingegraven, die een hoek van 45 gra den met de wegberm vormen. OSLO. De Noorse veiligheids dienst heeft een week of vier gele den een militair-in-ruste aangehou- den omdat hij had geprobeerd ge- Dllizend Vergunningen heime informatie te verkopen aan een buitenlandse mogendheid, zo heeft de Noorse politie bekendge maakt. BEIROET. Via een kanaal in Bei roet heeft het bevrijdingsfront van Eritrea - de Ethiopische provincie die autonomie wil - een beroep ge daan op de wereld, stelling te nemen tegen een Ethiopische bombarde ment „op woonwijken in Asmara (de hoofdstad van Eritrea)". LOS ANGELES, California. Een Amerikaan uit Hollywood heeft in een televisie-uitzending beweerd dat hij onder bedreiging met een vuur wapen werd ontvoerd door Patricia Hearst en twee zwarte vrouwen. BRUSSEL. In een interview met het Brusselse avondblad Le Soir heeft de Portugese minister van bui tenlandse zaken Mario Soares ge zegd dat zijn land lid blijft van de NAVO. „Wij behoren er toe. Zij is niet volmaakt, maar zolang er een Warschaupact is, moet Portugal er lid van blijven", zei hij. BRUSSEL. In geheel België heb ben vorig jaar 305 bedrijven hun poorten moeten sluiten. Het gaat hier om bedrijven van 10 en meer arbeiders. Met de sluiting van die bedrijven gingen 17.879 arbeids plaatsen verloren, aldus officiële mededelingen. PHNOM PENH. Acht schepen van een konvooi op de Mekong zijn door mijnen en granaten van de Rode Khmer tot zinken gebracht, zo wordt in de Cambodjaanse hoofdstad ver nomen. WASHINGTON. President Ford heeft gewaarschuwd dat zijn metho de voor het bestrijden van inflatie, recessie en energiekrisis geen on middellijke resultaten zal afwerpen. Hij deed dat dinsdag in zijn ekono- mische boodschap aan het Ameri kaanse congres, waar een demokra- tische meerderheid het voor het zeg gen heeft. KOEWEIT. Koeweit heeft formeel om een ministeriële spoedbijeen- komst van de OPEC, de organisatie van olie-exporterende landen, ge vraagd voor overleg over de alarme rende koersdaling van de Ameri kaanse dollar en de nadelige gevol gen daarvan voor de olieprijzen, zo heeft minister van financiën en olie Abdel Rachman Al- Atiqi meege deeld. ADDIS ABEBA. De verzetsstrij ders van het front voor de bevrij ding van Eritrea hebben een brug opgeblazen op 90 km ten zuiden van de Eritrese hoofdstad Asmara. Ze willen daarmee verhinderen dat een konvooi Ethiopische pantservoertui gen de belegerde stad bereikt. Dit hebben betrouwbare kringen in Ad dis Abeba gemeld. STUTTGART. De 300.000 bewo ners van de Kaapverdische eilanden worden met hongersnood bedreigd als gevolg van de al sedert 1968 aanhoudende droogte. CAIRO. Volgens de Russische mi nister van buitenlandse zaken Gromyko is partijleider Brezjnjew ziek. Dit zou dan de eerste officiële bevestiging zijn van de geruchten stroom over de slechte gezondheids toestand van de Russische partijlei der, ANKARA. Premier Sadi Irmak van Turkye liceft dinsdag verklaard dat Turküe van plan is in de mili taire struktuur van de Noordatlan- tisehe Verdragsorganisatie te blijven althans voorlopig, ondanks een ver bod van het Amerikaanse Congres verdere Amerikaanse militaire hulp aan Turkije te verstrekken. voor werktijdverkorting DEN HAAG, 5-3. In de week tot 18 januari waren 1004 vergunningen voor werktijdverkorting van kracht voor in totaal 50.955 werknemers, al dus de jongste gegevens van het mi nisterie van sociale zaken. In de week daarvoor golden er 960 vergun ningen voor in totaal 48.600 werkne mers. In een maand tijd zijn er een klei ne tweehonderd bedrijven met werk tijdverkorting bijgekomen. In de week tot 20 december waren 823 werktijdverkortingen voor in totaal 41.377 werknemers van kracht. TUSCON, ARIZONA, 5-2. Op 28 februari verschijnt het laatste num mer van de „Tombstone Epitaph", een krant die op 1 mei 1880 voor het eerst verscheen in Tucson, Arizona, en die op een najaarsdag-in 1881 een routineverslag gaf van het beroemd ste vuurgevecht in het wilde westen, de „gunfight at the O.K. corral". Het blad was gesticht door John P. Clum, toen Wyatt Earp marshal" was en deze geholpen door zijn b'roers Morgan en Virgil, en de aan tuberculose lijdende tandarts „Doe" Holiday, de strijd aanbond met de Clantonbende, waarvan drie leden werden gedood. LONDEN, 5-2. Vijf minuten lang heeft een 71-jarige invalide vrouw geprobeerd haar kamerbewoonster met een invalidenwagen dood te rij den. Maar ze stierf zelf door ver branding toen het wagentje onbe stuurbaar raakte en explodeerde. De tragedie speelde zich maandag af in Dagenham, Noordoost-Londen. De teruggetrokken levende oude da me kreeg hevige ruzie met haar 39- jarige kamerbewoonster, Marion Marsh. Deze liep tenslotte het huis uit, maar de oude dame, die een b!een mist, achtervolgde haar in een op benzine rijdende invalidenwagen. In het nabij gelegen park probeer de de vrouw vijf minuten lang via paden en perken de voor haar leven rennende kamerbewoonster van de sokken te rijden, wat haar uiteinde lijk gelukte. Wat biedt de BEELDBUIS? VRIJDAG 7 FEBRUARI NÈD. I: Tussen zeven en acht uur brengt de VARA een uurtje humor, in de persoon van Tommy Cooper op de buis. Vervolgens draagt Simon Carmiggelt zijn verhaal Inpakken voor, dat men kan tegenkomen in zijn bundel Brood voor de vogeltjes. In het nieuwe programma van de VARA getiteld ln de woelige wereld van de vrije vogel staat de zwakzin nigenzorg centraal. Hier rond wor den amusement en informatie ge bracht. Een ander onderdeel van dit programma is Ver van mijn bed, waarin nieuws wordt gebracht van, volgens de samenstellers, fascisti sche regimes. Ook het wekelijks ge sprek met minister-president Den Uyl heeft een plaats gehad in de woelige wereld. Eigenlijk is er dus een titel gekozen voor verschillende programma's te samen. Een van de twee vaste programma-onderdelen is elke keer een show met de Engel se grappenmaker Ronnie Corbet. Het andere is Valentinade genoemd naar Karl Valentin, die in Duitsland in de jaren voor Hitler kolderieke NACODOCHES, Texas. In Texas heeft de hevige regenval twee men senlevens geëist, toen er bijna 20 cm neerslag viel. Rustige wateren ver anderden in woest stromende rivie ren, die de omgeving onder water zetten en houtwerk in hun stroom meevoerden. Hier een beeld van het opeengehoopte wrakhout tegen een brug. theatershows maakte. De woelige wereldgesprekken worden gevoerd door Joop van Tijn en Frits van der Poel, terwijl Rijk de Gooyer als uit smijter fungeert. NED. 11: Voordat karnavalsgeweld op deze zender losbreekt, laat de AVRO in de vooravond de Nationale Hitparade over het scherm gaan. Dit programma zal overigens ook nog wel niet vrij zijn van karnavals- liedjes. Het karnavalsgebeuren, na het journaal, kreeg de titel Allemaal goed gek. Vader Abraham houdt het vanavond bij het liedje Hoera, ret- teketet. Zijn lied over de Arabieren komt in dit programma niet voor, en dat is waarschijnlijk maar beter ook na alle protesten die dit heeft opge roepen. Behalve Vader Abraham zullen aanwezig zijn: Nico Haak en de paniekzaaiers Ria Valk, Het Low land trio, de twee pinten en het duo Frans Derks-Wim van Hanegem. Praalwagens en show-girls luisteren het spektakel op. Iets heel anders om tien over negen: Kung Fu. Kwai Caine springt in de bres i'oor een Chinees meisje, dat verliefd is op de zoon van een kolonel. Het militai re heerschap wil niets van een hu welijk tussen de twee welenDaarna acht men het weer tijd dat de kij kers op de hoogte gebracht kunnen worden van aktuele zaken en dat gebeurt dan in Televizier Magazine en vervolgens in AVRO'-s Sportpa- norama Tenslote kan men dan van het IKOR het tweede deel van de dokumentaire Harlem, Harlem nog verwachten. Over het zwarte ghetto in de New Yorkse wijk Manhattan. VRIJDAG 7 FEBRUARI NED. I: 11.10 Schooltelevisie; 18.15 Teleac; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Tommy Cooper; 19.50 Simon Carmiggelt; 20.00 Jour naal; 20.20 In de woelige wereld van de vrije vogel; 23.05 Nieuws. NED. II: 18.45 Paulus cle boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Toppop; 20.00 Journaal; 20.20 Allemaal goed gek; 21.10 Kung Fu; 22.00 Televizier; 22.45 Sportpanorama; 23.10 Harlem, Harlem; 23.50 Journaal. 40 De toxioloog zei nog: „Er zijn ver schillende mogelijkheden om besmet te geraken door pyemie. Zwaar be spoten fruit of groente bijvoorbeeld, dat niet voldoende is schoongewas sen. Overigens niet iedereen is er zo vatbaar voor als klaarblijkelijk deze man. Het vergif moet bij hem zeer snel gewerkt hebben. Zijn weer standsvermogen kan geringer zijn geweest dan normaal. Er zijn tal van faktoren, die de weerstand ongun stig kunnen beïnvloeden." „Kan het zijn, dat meneer d'As- taing druggebruiker was?" infor meerde Hoolwerf op vragende toon. „We hebben in zijn bloed geen sporen gevonden. Hoewel in de arm vonden we spoor van een injektic. Niet lang geleden. Maar dat kan door een arts gedaan zijn." „Wat is uw definitieve diagnose omtrent de doorsoorzoak?" wilde do rechercheur weten. De beide specialisten keken el kander aan. „We zullen een rapport uitbrengen, heren. In dit geval wil len we absoluut zeker zijn, voor we ons eindoordeel uitspreken." „Nog één vraag alstublieft cn daarna zal ik u niet verder lastig vallen." besloot Gert Hoolwerf. „Er zijn altijd twee mogelijkheden: een natuurlijke dood en een geweldda dige dood. Kunt u bijvoorbeeld voorzichtig een voorlopige mening geven?" „Onze definitieve verklaring krijgt u. 7.o mogelijk, nog vandaag. Het enige, wat ik momenteel kan vast stellen is. dat wc alsnog geen aan wijzingen hebben aan te nemen, dat meneer d'Astaing opzettelijk is ver giftigd." „Sluit u hiermee die mogelijkheid uit?" „Nee. dat niet. Maar daaromtrent - ik zei het u al - hebben we nog geen sporen aangetroffen." Daarmee moest rechercheur Hool werf het doen. Samen met zijn kol lega Prins reed hij terug naar het zomerhuisje, waar nog altijd twee agenten op wacht stonden. Binnen bekeek men nog eens wat nauwkeu riger de inhoud van de ijskast. Er was ook een restantje groente: an dijvie. Hoolwerf rook er aan. „Ook niet helemaal fris meer. Breng straks de hele troep maar naar het ziekenhuis. Moeten de heren maar zien, wat ze ermee doen. Maar vol gens mij is er toch iets niet in orde, want d'Astaing had mevrouw Grote- ma beloofd donderdagmorgen met een naar haar toe te gaan. Hij is in derdaad donderdagsmorgens meteen weggereden, maar nooit in de Ko ningin Alexandralaan aangekomen. Wel hier, in zijn zomerhuisje, dat staat wel vast. Maar wanneer? Nog diezelfde dag soms? En wat kwam hij hier eigenlijk doen?" Hoolwerf zei het meer tot zichzelf dan tot zijn assistent. Hij verwachtte trouwens geen antwoord, want dat was im mers niet te geven? Men had nau welijks enige aanwijzingen. Terug, in het politiebureau zocht Hoolwerf telefonisch kontakt met het ministerie, meer in het bijzonder de afdeling, waar d'Astaing gewerkt had. Na enkele minuten had de re chercheur verbinding met de onmid dellijke chef van de dode. In enkele volzinnen vertelde Hoolwerf. dat het lijk van hoofdambtenaar doktor Charles d'Astaing gevonden was in diens zomerhuisje le Dorringen. „Waarschijnlijk is hij een natuurlij ke dood gestorven, al zijn er sporen van giftige stoffen in zijn lichaam gevonden. Is u bekend, of er fami lieleden zijn en waar die wonen? Zij door F. VAN FALCKENOORT moeten op de een of andere wijze op de hoogte gesteld worden." „Dat.... dat zal wel," antwoordde de verbouwereerde ambtenaar, die dit alles blijkbaar niet ineens kon verwerken. „Maar waarom was hij daar in zijn zomerhuisje? Hij had maandag veertien dagen geleden weer aan zijn werk moeten zijn. Wij hebben al die tijd niets van hem ge hoord." „Klopt. Meneer d'Astaing is al enige dagen dood. Waarschijnlijk langer dan een week. Kent u adres sen van zijn familie?" „Nee, hoe zou ik dat weten? Char les was erg gesloten, vrijgezel en sprak nooit over zijn privéleven." „Oké, dan bel ik de politie in Mei- neswijk wel. Die moet het speuren naar de familie dan maar overne men. Meneer d'Astaing woonde in Meineswijk." Toen de inspekteur hoorde, wat er aan de hand was, vroeg hij inlich tingen, die Gert verstrekte cn zei toen, dat hij zou proberen Van Espe ren te pakken te krijgen. „Hij werkt immers met u samen? Dan is hij de aangewezen persoon." Gert moest een uur wachten, toen belde Van Espcrcn op. Van Gert vernam hij de vermoedelijke doods oorzaak. „Vermoedelijk geen mis drijf." Aan de andere kant lachte de man honend. „Ik veronderstel, dat jij net zo min in dit sprookje gelooft als ik. Zo goed als voor mij vaststaat, dat Grotema om zeep is gebracht, zo ze ker voel ik aan, dat d'Astaing ook is vermoord. Op een weer andere ge raffineerde manier. Zal ik jou eens wat zeggen. Gert? Dit is een smerige zaak. erg smerig. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7