Koop en draag uw valhelm nog vandaag! VOLOP AKTIVITEITEN JEUGDSOOS „BIG S" Raad Duiveland komt bijeen in stadhuis van Goes Geslaagde kabaretavond tekstpierement' Zaterdag moét u uw valhelm dragen, dus: Opening expositie „Onder je voeten vandaan" „Nu met Hope" en „0 en U" samen in uitvoering Vergadering Waterschap STREEKNIEUWS z.v.u. ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Donderdag 30 januari 1975 Nr. 21033 3 Plan voor speelterreintje in Ilaamstede-West BURGH-HAAMSTEDE, 29-1. Ook dit seizoen worden er door de jeujjdsoeiëteit „Bi«j S" te Bnrgh-Haanistede weer een aantal verheugende aktiviteite» ontplooid. Zo vond zaterdagmorgen jl. in het soosgebouw aan de Slnispad te Haamstede, op initiatief van de jeugdsoos, een bespreking plaats 0111 tot liet realiseren van een speelterrein te komen in de nieuwbouw Haatnstede-w. Vergadering maandag 3 februari Naast een aantal bestuursleden van „Big S" werd verder aan de-/e be spreking deelgenomen door wethou der M. J. Steur van Westerschouwen en een afvaardiging van het aktieco- mité kinderspeelplaats Haamstede west. Doel van deze bespreking was ten behoeve van de jeugd in deze nieuwbouwwijk een oplossing te vin den voor deze nu al lang lopende kwestie. In principe werd besloten dat het achter het soosgebouw gelegen ter rein zal worden bestemd als speel terrein voor de jeugd van 6 tm 13 jaar, terwijl verder bij het gemeente bestuur zal worden getracht om het hieraan grenzende terreintje beschik baar te krijgen en in te richten als peuterspeelplaats. Als hiervoor geen toestemming wordt verleend, dan zal het achter de soos gelegen terrein in tweeën worden gedeeld. liet ligt in de bedoeling dat de speelwerktuigen door de wat oudere jeugd in de jeugdsoos zal worden ge bouwd en de hiervoor benodigde ma terialen in samenwerking met het gemeentebestuur hiervoor beschik baar te stellen. Door het bestuur van „Big S" zal hiervoor een kostenbegroting worden gemaakt, welke bij de gemeente zal worden ingediend. De indeling van de speelwerktuigen zal worden be zien in samenwerking met de men sen van het aktiecomité. (Vervolg van pag. 1) Ir. G. D. Kloosterboer gaf hierna nog e cnnadere toelichting op een aantal taken. Tot 1985 Ten aanzien van de zeeweringen stelde hij vast dat met de huidige situatie de periode tot 1985 niet kan worden overbrugd, „er zal wat moe ten gebeuren". Vele dijken voldoen niet ten aanzien van de hoogte aan de hiervoor gestelde hoogte. In de eerste plaats zijn dit de dij ken welke sinds 1953 niet zijn ver anderd. Duidelijk werd ten aanzien hiervan gesteld dat men ten aanzien hiervan niet met alleen het ophogen van de betrokken dijken klaar is. Voor men hiervoor toe kan over gaan moet er een gedegen technisch N onderzoek plaats vinden nara de bo demgesteldheid waarop het dijkli- chaam rust. het dijklichaam moet haar de hand van dit onderzoek wor- op de gewenste hoogte kan brengen, den verzwaard, warana men de dijk De gedachte, die hier en daar wel eens wordt geuit, dat men zonder meer tot verhoging van de dijken kan overgaan, is dan ook volkomen fout. Minimaal is er één jaar voor het onderzoek nodig waarbij dan nog één jaar kan worden gerekend voor de uit te voeren werkzaamheden. Geen prettige zaak noemde ir. Kloosterboer de schuringen als de Oosterschelde open blijft. Ten aanzien van de nieuwe taak van de zuivering van het afvalwater zal de waterverontx-einiging aktief worden aangepakt. GOES. 29-1. Op vrydag 14 maart, om twee uur 's middags, zal de com missaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, de tentoonstelling „On der je voeten vandaanen vlak voor je neus" openen. Dit gebeurt in het Goese stadhuis. Als gastheer zal de gemeente Goes optreden. De tentoonstelling is ingericht in het streekmuseum „De Bevelanden". „Onder je voeten etc." is een sa- menwerkingsprojekt van do Zeeuwse federatie van musea en oudheidka- Creatieve ruimte Door het bestuur van „Big S" is ver der bij de gemeente een verzoek in gediend om gebruik te mogen maken van de aan de jeugdsociëteit gren zende leegstaande woning, om haar aktiviteiten nog te kunnen uitbrei den. De plannen hiervoor zijn om de benedenverdieping te gebruiken als creatieve ruimte. Op de zaterdag morgen kan hier dan door de kinde ren handenarbeid worden verricht, iets wat men in de toekomst nog wil uitbreiden door hier ook mee te star ten op woensdagmiddagen. De bo venverdieping zal benut kunnen wor den voor een bestuurskamer en een donkere kamer. Momenteel is een fotoclub in oprichting o.l.v. de heer K. Delfsma, waarvoor zich reeds een aantal leden hebben aangemeld. Doordat de kinderen met hun han denarbeid naar de woning kunnen gaan verhuizen, krijgt men meer ruimte op de bovenverdieping van de soos, welke benut kan worden voor het uitbreiden van de sport- ruimte, door o.a .het plaatsen van een biljart enz. De bibliotheek zal in de toekomst ook een verandering ondergaan en zal worden omgebouwd tot strip- otheek en informatieruimte. Een groep jongens is momenteel aktief bezig met muziek, waarvoor zij iedere week repeteren, evenals de eigen play-back groep. Disco-avonden De jeugdsoos, welke op het huidi ge moment 220 leden telt schenkt ook nog aandacht aan andere zaken. Zo werd in het zomerseizoen 1974 op verschillende campings een disco avond georganiseerd, welke, met de onlangs gehouden filmdag, een be drag van f 500,heeft opgebracht voor het dierenasvl. Verder werd er dit seizoen al een bedrag' van f 196,45 bijeengebi'acht ten bate van de Nier stichting. Bijzonder succesvol was jl. zater dag het optreden van de formatie „Hocky-WesA, and the Humbuggers", in de recreatiezaal van de camping „Duinrand", waarvoor bijzonder grote belangstelling bestond. In het voorprogramma trad de formatie „Atlantis" uit Yerseke op. Al met al was het een bijzonder goed geslaagde show. welke zeker voor herhaling vatbaar is. Zwaar verlies Prov. Zeeuwse Stoombootdiensten MIDDELBURG, 29-1. De Provin ciale Stoombootdiensten in Zeeland hebben in 1973 een verlies geleden van ruim f 17 miljoen terwijl het totale balansbedrag f 56.316.200,89 omvatte. De veerboten hebben in 1973 herhaaldelijk te kampen gehad met materiaalschade aan de schepen en accomodate. Sekretaris Zeeuwse CBTB Tot sekretaris van de Zeeuwse C.B.T.B. is onlangs benoemd de heer M. Smallegange te Wolphaarts- dijk. Deze betrekking is jarenlang vervuld door de heer E. Baerends de tegenwoordige burgemeester van Middenschouwen. Zijn opvolger mr. I. de Jong is slechts korte tijd in funktie geweest. mers en het Provinciaal comité mo- numentenjaor 1975. Gedurende het hele jaar zal deze expositie te zien zijn in praktisch alle Zeeuwse ge meenten. Aan de tentoonstelling is gekop peld het schoolprojekt Monumenten jaar '75 voor de hogere klassqn van het basisonderwijs en de eerste twee klassen van het voortgezel onderwijs, dat per gemeente gelijk met de komst van de tentoonstelling op de scholen kan worden uitgewerkt. Zaterdag 8 februari a.s. zal de soos het stra-carnaval worden geor ganiseerd. Verder zal op 28 februari in de recratiezaal va» de camping „Duinrand" de jaarlijkse donateurs avond worden gegeven. Op deze by- eenkomst zal O.m. Engel Reinhoudt een aantal Zeeuwse liedjes ten beste geven. Verder zal de eigen play-back groep optreden en zal er een rad van avontuur zijn. ZIERIKZEE Bejaardentoneelavond U.V.V. Vrijdag j.l. organiseerde de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers een toneelavond voor de bejaarden in Concordia. Voorbeen goed gevulde /.aal speelde de toneelvereniging Op Drift, de klucht „Het hing in de lucht". Er werd genoten van dit vro lijke stuk. Aan het slot van de avond dankte de president mevr. A. der Weduwen, de spelers, en in het bij zonder meubelhandel Joh. de Boer voor het prachtige meubilair voor dit toneelstuk beschikbaar gesteld. Ver. Stad en Lande In het kader van een Stad en Lande-kursus spreekt op vrijdag 14 februari a.s. in hotel Van Oppen dr. A. de Vin over het onderwerp: Sohouwen-Duiveland gezien door de ogen van enige Nederlandstalige en buitenlandse schrijvers". Rode Kruis Korps Tot Groepshoofd le klas van hel Rode Kruis Korps is aangesteld mevr. T. C. Stoutjesdijk-Wilbrink. Haar taak zal voornamelijk bestaan uit de begeleiding van het kontakt houden met de groep helpsters, die diensten vervullen in het Rode Kruis ziekenhuis. Bejaardenmiddagen NCVB De Afd. Zierikzee van de N.C.V.B. houdt op 5 en 19 februari ontspan ningsmiddagen voor bejaarden in het Hervormd Verenigingsgebouw. Geslaagd Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde onze stadgenoot, de heer P. Verhulst, voor het kandi daatsexamen scheikundige technolo gie. HAAMSTEDE Jaarvergadering Ned. Ver. van Huisvrouwen Dinsdag 4 februari a.s. zal in de winterkerk te Haamstede de jaar vergadering plaats vinden van de Ned. ver. van huisvrouwen, af deling Westerschouwen. Op deze vergadering zal gelegenheid zijn zich op te geven voor de kursus zaaien en verspenen van planten en bloemen. Op de vergadering zal de heer H. P. Verton aanwezig zijn voor het geven van nadere informatie. Geslaagde filmmiddag Ned. Ver. van Huisvrouwen In de rekreatiezaal van de Gere formeerde kerk te Haamstede hield de Ned. Vereniging van Huisvrou wen,, afdeling Westerschouwen een filmmiddag over Zuid-At'rika. Deze film werd toegelicht door de heer H. P. Verton le Haamstede. Hierna werd door de heer Z. Roozeboom nog enige films vertoond. Al met al was het een zeer geslaagde middag, met een goede belangstelling. ZONNEMAIRE Plattelandsvrouwen hielden kwis-avond De plattelandsvrouwen afd. Noord- gouwe kwamen hijeen in het Mr. de Rooshuis te Noordgouwe. Mevr. v. d. Hoek-Moermond kon 43 dames welkom heten en na diverse mede delingen werd een begin gemaakt met de kwis over mode, naaien en textiel. Mej. Van Elderen van de Stichting Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattelande had hiervoor een heleboel vragen opgesteld. Er werd gespeeld met 24 dames ver deeld in vier groepen van zes. Groep 1 en 2 tegen elkaar en 3 en 4. Tot slot de winnaars van de eerste ronde te gen de winnaars van de 2e ronde. De uiteindelijke winnaars kregen van de presidente een bos tulpen aange boden, Een gezellige en leerzame avond mede dankzij de spontaniteit en de deskundige leiding van mej. Van Elderen. NIEUWER KERK Ophalen oud papier Zaterdag aanstaande zal ten be hoeve van de zending alhier weer oud-papier worden opgehaald. Ver zocht wordt een en ander weer ge bundeld te willen gereedzetten. De aangekondigde ophaalaktic van j.l. zaterdag kon vanwege het slechte weer geen doorgang vinden. DUIVELAND. 29-1. Op maandag avond 3 februari a.s. hoopt de raad van Duiveland in openbare vergade ring btfeen te komen in het gemeen tehuis te Nieuwerkerk, onder voor zitterschap van burgemeester J. D. de Kam. De agenda bestaat uit 21 punten. OOSTERLAND Vergadering weegbrugver. „Even Buiten" Op dinsdagavond 4 februari a.s. hoopt de Coop. Weegbrugvereniging: „Even Buiten" haar algemene leden vergadering te houden in het café: „De Pleisterplaats" alhier, onder voorzitterschap van de heer H. J. van de Zande. Na de opening en het welkomstwoord door de voorzitter en de notulen komt de rekening en verantwoording van het boekjaar 1974 aan de orde. Hierna de be stuursverkiezing. waarbij moet wor den voorzien in de vakature J. Kwaak. Verder verkiezing van een lid in de Comm. van Toezicht, waar bij de heer Jac. Nikerk aftredend is en niet herkiesbaar. Dan de benoe ming van een plaatsvervangend lid van de Comm. van Toezicht. Vervol gens verdere voorkomende zaken, waarna rondvraag en sluiting. Opbrengst zendingskollekte De maandelijkse busjeskollekte die hier ter plaatse gehouden wordt on der leiding van de heer D. I. van dei- Velde, ten bate van de Mbuma-zen- ding door Ina Dooge, Ineke van Haaften. Marco en Wim Goudzwaard Hans en Saar Joppe en Kees Meer man bracht in de maand januari van dit jaar op de som van f 178.90. Daarvoor een dankwoord aan de ge vers en geefsters, die dit werk steeds weer gedenken willen, en niet min der aan de leiding en de kollektan- ten. BRUINISSE Schoonheidsspecialiste voor NCVB-afdeling De N.C.V.B.-afdeling hield de eerste vergadering in het nieuwe jaar, onder leiding van de presiden te mevr. Van der Spek-de Waal in het hervormd verenigingsgebouw. Na opening op de gebruikelijke wijze, volgde bijbellezing met medi tatie, waarna de presidente een welkomstwoord sprak, inzonderheid tot de spreekster mevr. M. Gudde te Zierikzee, schoonheidsspecialiste. BRUINISSE, 27-1. De muziekver eniging „Nu met IIopc" te Bruinisse gaf samen met „Oefening en Uit spanning" te Nieuwerkerk een uit voering in het Dorpshuis, die een succes kan worden genoemd. Na het openingswoord van de voor zitter. de heer J. van der Havé. volg de de uitvoering van enkele muziek nummers. bekende marsen en een ouverture, die onder leiding van de dirigent de lieer Radcwalt. uitste kend ten gehore werden gebracht. Nadat het muzikale gedeelte ach ter de rug was, was de beurt aan „Op Drift" uit Rcnesse. Deze to neelvereniging heeft in de loop der jaren in de regio een uitstekende re- Na de opening en vaststelling van de notulen komen de ingezonden stukken en medelingen, waarna een verzoek wordt behandeld om garan tie van een geldlening t.b.v. woning bouw te Nieuwerkerk door de heer II. J. B. de Vries te Papendrecht. Ver der wijziging garantiebesluit van een geldlening voor een woning van C. E. van der Meijde te Brouwershaven. Een voorstel komt ter tafel tol in standhouding van de openbare lagere scholen te Ouwerkerk en te Sirjans- land, zomede de vaststelling van ver keersmaatregelen te Oosterland. Voorts: aankoop grond aan de Mo lenweg te Oosterland van erven mevr. C. J. Vijverberg-Hendrikse en van de heren A. Joppe, Jac. Deurloo en Corn. Krabbe, de laatste wonende te Oost- kapelle. Verder: verkoop grond te Nieuwerkerk aan de heer J. van dei- Linde te Zwijndrecht, aan het Bouw bedrijf Boogert B.V. te Oostei'land en aan de heer D. Morks te Oosterland voor het bouwen van een woning aan de Dokter Schutterstraat aldaar. Toren Nieuwerkerk Vervolgens zal gesproken worden over de herbouw van de dorpstoren te Nieuwerkerk, waarna een voorstel tot subsidieverlening aan de Stich ting Landbouwmuseum „Schouwen- Duiveland" en voor verhoging van subsidie aan de plaatselijke biblio theken. Vervolgens: vaststelling sub sidie aan de Zeeuwse Muziekschool en een drietal kredietverleningen: 1. voor een alarminstallatie bejaarden woningen aan de Magnoliastraat te Nieuwerkerk; 2. voor de aanleg van straatverlichting in een gedeelte van de Deltastraat te Nieuwerkerk; 3. ten behoeve van woningmarktonderzoek. Tot slot: vaststelling gemeentebe groting voor dienstjaar 1975, met de eerste en tweede wijziging. Mevr. Gudde liet het niet bij woor den, maar gaf ook een der leden een schoonheidsbehandeling. Schoon- heidsspecialist(e) is volgens spreek ster geen goed woord, maar er is nog geen beter woord voor gevonden Het is het leren verzorgen van de huid om zo de natuur een handje te helpen. Er bestaat hier en daar nog wel een drempelvrees voor een behande ling; vroeger werd het zelfs als „zon dig" gezien uit godsdienstig oogpunt, maar - mits op een beschaafde ma niet gedaan - zijn die opvattingen wel verleden tijd. Mevr. Gudde had voor een verloting enkele aardige attenties 'beschikbaar gesteld. De presidente dankte haar voor het gebodene. Tot slot werd het Bonds lied gezongen. putatie opgebouwd. Dit was ook hel geval bij de opvoering van het blij spel „Tot wederdienst bere'd", ge schreven door Piet Mossinkoff en gespeeld onder do uitstekende regie van de heer D. Dokman. zodat de toneelliefhebbers genoten. De be langstelling voor deze uitvoering was bevredigend, mogelijk dat de- aansporing van de voorzitter in zijn openingswoord, om meer donateurs, maar vooral nieuwe jongere meele vende leden niet tevergeefs is ge weest. Het gezellig samenzijn, mei het dansje na. trok zo mogelijk nog meer liefhebbers naar hot ,.Durps - uus". dan de muziek en toneeluit voering. ZIERIKZEE. De originele en fraaie - zij het verwaarloosde - muur aan de Hoge Molenstraat, afsluiting naar de Mosselboomgaard. Oude muren zijn typisch voor de Hoge Molen straat. In het kader van verdergaan de stadsverfraai'ing zou een muur als de onderhavige waardevol objekt kunnen zijn. Ontpleistering en res tauratie zou hem tot een mooi ge heel maken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Onder auspiciën van de Z.V.U. trad dinsdagavond jl. de kabaret- groep „Tekstpïerement" op met het programma „Wit op Zwart". Sytha Bolt, Guuske Kotte, Jos Brink en Frank Sanders en pianist Henk Bok- kinga, samen dit kabaret vormend. mochten zich helaas niet verheugen in een talrijk opgekomen publiek. Nee, geen volle Concertzaal deze keer, hooguit honderd plaatsen wa ren bezet en dat was toch wel jam mer. Niet alleen voor de artiesten, maar eigenlijk veel meer voor de thuisblijvers, want nu hebben die wel een geweldige kabaretavond ge mist. Misschien was Tekstpierement wat te onbekend voor Zierikzee? Dan wordt het nu wel tijd dat deze groep uit die onbekendheid wordt getild. Een programma als „Wit op Zwart" verdient beslist een volle zaal. Geen sarcasme Er werd flitsend, humoristisch en van goed vakwerk getuigend ka- baret op de planken gezet. Als er op tenen is getrapt, dan moeten dat wel lange en zeer gevoelige tenen ge weest zijn, want echt sarcasme was er niet le bespeuren. Zoals uit de titel (Wit op Zwart) al valt op te maken, werd er veel omgedraaid, echte hollandse situaties wei-den op de hak genomen in de stukjes „Ne derlander zijn" voor en na de pauze. Alleen in hel stuk „Na ons de zond vloed" kwam wat politiek om de hoek kijken. ..Mens durf je te le ven?", was een uitstekende confe rence op rijm, die werd gebracht door Frank Sanders en waarin de hoorn des overvloed in ons land op de proppen kwam. Liedjes voor de grap Een heerlijke afsluiter voor de pauze was „De Stratcmaker obscccn- show", een beetje pikant en lekker profiterend van het bekende schok- effekt. Eigenlijk geen dieptepunten in dit programma. Goed getimed werk van hot gehele ensemble werd afgewisseld door bijzonder humoris tische liedjes van Sythe en Guuske. zoals ,.De Blinde Worm" en „Do Kannibaal". Liedjes die niets wilden bespotten, maar gewoon leuk waren om te horen en overliepen van hu mor. niet alleen door de inhoud, maar vooral door de wijze waarop ze werden gebracht. Daarnaast toch ook wel weer een lied om nog eventjes wat over na te denken zoals „Junta" en „Levi Savelkoul". Sprookje Een echte „dijenkletser" werd hel Sprookje van Sneeuwwitje. De ge schriften van de gebroeders Grimm werden hier af en toe wel wat ge weld aangedaan, maar dit leidde er uiteraard toe dat het geheel een kol derieke vertoning werd. Een sterke slotscène werd „Folklore": Bijstand voor de boeren, voor de boeren in nood. Ach bijstand voor de boeren zal wel komen. Ze moeten immers blijven bestaan, want ..De folklore ga;it nooit verloren". Niet veel publiek, maar wel een dankbaar publiek bracht eon groot applaus aan het eind van hot „Wit on Zwart" programma. Nog even zongen Guuske. Sythe. Frank en Jos na dit applaus: „De folklore gaat nooit verloren en ook Tekstpiere ment gaat nooit verloren". Nou dat is ook maar te hopen, want met het verloren gaan van Tekslpiercment. zou er een uitstekende kabaretgrocp te gronde gaan. A. P. Advertentie f r

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3