kentekenbewijs MYSTERIE IN MEINESWIJK ZEEUWSE GEMEENTEN Praatje over de vrouw voor OOK GEDUPEERD DOOR DE MISOOGST Plattelandsvrouwen Renesse STREEKNIEUWS Ministerie van Verkeer en Waterstaat ZIERIKZEESC1IE NIEUWSBODE MuanUag 20 januari 1075 Nr. 21627 3 MIDDELBURG, 18-1. Diverse kleinere Zeeuwse ge meenten zijn in grote financiële moeilijkheden geko men door de vele aanvragen voor een uitkering in het kader van de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen (looi de boeren. Tijdens de oogstcatastroïe van de afgelopen maanden kregen de boeren van de minister van landbouw het advies in hun eigen gemeente een aanvraag in te dienen voor financië le steun. De rijksgroepsregeling voorziet in een soort bijstandsregeling voor zelf standigen waarbij het rijk aan de gemeenten 90 pet. van het uitbetaal de bedrag terugstort in de gemeente kas. De overige 10 pet. moet door de gemeente zelf bijgepast worden. Maar juist die 10 pet. zet de kleinere meest agrarische gemeenten voor grote financiële moeilijkheden. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben via het Bureau „Landelijk Contact Büstandszaken" van het de partement van CRM gevraagd of in deze noodsituatie niet kan worden overgegaan op een 100 pet. uitkering. G.S. hebben nul op het rekest ge kregen van het ministerie van CRM. Volgens dit departement is er geen uitzonderding mogelijk op deze wet, want, zo staat in het antwoord aan G.S.: „Er is nog nooit in de geschie denis van de rijksgroepsregeling ook bij vroegere calamiteiten niet, ook Vergadering N.C.V.B. De afdeling Kerkwerve van de N.C.V.B. hield de eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar onder leiding van de presidente mevrouw Viergever- Legcmate in het verenigingsgebouw. Na opening op de gebruikelijke wijze verwelkomde de presidente in het bijzonder mevrouw D. v. d. Ende- Timmerman, schoonheidsspecialiste. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Viergever-Legemate bij acclamatie herkozen. Mevrouw Stouten-v. d. Maas was niet herkiesbaar, in haar plaats werd gekozen mevrouw Bij de Vaate-Flikweert. Na de pauze sprak kwamen die vrijwel uitsluitend in de kleinere gemeenten voor, een vergoeding van 100 pet. verleend." mevrouw v. d. Ende over huidver zorging, waarbij mevrouw Kloet- Kristalijn een schoonheidsbehande ling kreeg toegepast. Mevr. v. d. En- de wees erop dat de schoonheidsbe handeling uit heel oude tijden stamt, zelfs al voorkomt in de bijbel, maar dat de voorouders van de huidige ge neratie1 er niet aan wilden, het zelfs aanmerkten als zonde. Tegenwoordig bestaat er weer grote belangstelling voor huidverzorging. Na afloop van haar praatje en demonstratie werd mevrouw v. d. Ende dank gezegd en een ruiker bloemen aangeboden. De jaarvergadering zal gehouden wor den op 19 februari a.s. ZIER1KZEE Afsluiting Met een zaterdag gegeven pu blieke solo-voorstelling in de studio van het schoolgebouw, sloot onze vroegere stadgenote mej. M. M. Bij de Vaale, haar opleiding af aan de Kleinkunstakademie van de Thea terschool te Amsterdam. Met enkele anderen is zij voor het komend seizoen gekontrakteerd voor een gezelschapsprogramma van Rients Gratama. NIEUWERKERK Film „Kom over de Brug" In december 1972 werd de aktie „Kom over dè Brug II" gehouden. Ieder jaar staan in deze gemeenten koliekten voor zending en Wereld- diakonaat op het programma. Om u wat meer helder beeld te geven, waarvoor dit alles is, wordt op dins dag 28 januari a.s. in Rehoboth de Kom over de Brug-film „Overal waar mensen wonen" gedraaid. Daarbij zal de heer L. Osinga, dis- striktssekrelaris van de Raad van de Zending te Breda, als gespreks leider aanwezig zijn. Een ieder is op deze avond van harte welkom. Trekking puzzel „De Voorzet" van SK.N.W.K. Vrijdagavond 24 januari a.s. wordt in het klublokaal van SKNWK de trekking verricht van de grote ad vertentie-puzzel uit het klubblad „De Voorzet". De trekking wordt verricht door de voorzitter van de Nieuwerkerkse middenstandsvereni ging de heer L. C. Boudeling. Alle leden en donateurs (welke een op lossing hebben ingestuurd) zijn a.s. vrijdagavond van harte welkom. Neerbosch-kollekte In het afgelopen kwartaal is voor Neerbosch opgehaald f 77,28 door de volgende kollektanten: Marjan Fol- mer (f 16,56), Ali Brouwer (f 40,80), Nelly de Haan (f 8,57) en Annemarie Hogerland (f 11,35). Gevers en kol lektanten van harte bedankt. Catechisaties hervat Deze week worden de catechisa ties van de Gereformeerde Kerk weer hervat. Dinsdagsavonds om kwart voor zeven komen de jonge ren t/m 16 jaar bijeen en van half acht tot kwart over acht de jeugd boven de 16 jaar en de belijdenis catechisanten. De catechisaties wor den gegeven door ds. P. A. de Bres te Brouwershaven. Verbouwing Rabo-bank Wegens verbouwingen in het kan toor van de Rabo-bank aan de Kerk- ring zal de Rabo-bank voorlopig zijn gevestigd in de voormalige woning van de heer G. van Dommelen ook aan de Kerkring, tegenover bakkerij Rotte. De bank is op de gebruikelijke tijden open. De verbouwing zal on geveer twee maanden in beslag ne men, zodat men hoopt zich eind maart weer in het vernieuwde bank gebouw te vestigen. Coöp. Ver. tot Exploitatie Landbouwwerktuigen Op woensdag 29 januari vindt in „De Meelbaal" te Nieuwerkerk een algemene vergadering plaats van de Coöp. Ver. tot Exploitatie van Land bouwwerktuigen en machines „Nieu werkerk" G.A. te Nieuwerkerk. Op deze vergaderingen komen de jaar stukken aan de orde. Geslaagd Onze vroegere dorpsgenoot en voormalige korrespondent van dit blad, de heer Adriaan J. Rotte slaag de dezer dagen voor het propaeden- tisch examen, aan de Theologische Hogeschool der Gcrcrformeerde Kerken te Kampen. BRUINISSE Gemeenteavond hervormde kerk Vrijdagavond werd in het Her vormd Verenigingsgebouw te Brui- nisse een gemcenteavond gehouden, waarin beslist werd over de manier waarop in de eerstvolgende zes jaar de kerkeraadsleden zullen worden benoemd. (De zg. zes-jaarlijkse stemming) Deze stemming kon inder tijd niet worden gehouden, om dat de zaal door de militairen, die aardappelen kwamen rooien, was bezet. De vergadering stond onder lei ding van de konsulent ds. J. Geers uit Dreischor. De uitslag van de stemming was. dat alle aanwezigen op één na. de bestaande toestand (de gemeenteleden stellen de kandida ten) wilden continueren, al bovre- RENESSE, 18-1. Woensdagavond" 15 januari werd in de zaal van res taurant Rietnisse te Renesse een bij eenkomst gehouden door de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen afd. Noordwelle en omstreken. De avond werd geopend door de presidente, mevr. R. Gillijamse-Meü- er, die alle aanwezigen van harte verwelkomde. Mevr. Everwijn deelde namens de vrouwenraad mee dat binnenkort dokter Mijnsma in drie plaatsen op het eiland, waaronder Renesse, een inleiding komt houden over baar moederkanker en borstkanker. Vervolgens was het woord aan de spreekster van deze avond, mevr. J. Lepelaars-Verzijden uit. Schudde- beurs. Aansluitend bij het jaar van DODELIJKE ONGELUKKEN DEN BOSCH. In een ziekenhuis in Den Bosch is de 55-jarige A. van der Wensch overleden. Hij was donder dagavond laat, toen hij met zijn echt genote, de 54-jarige C. van der Wensch-Moonen, op zijn bromfiets uit de richting Hedel naar Den Bosch reed, door een auto aangereden. Zijn vrouw overleed ter plaatse. Eveneens na aankomst in een ziekenhuis over leed tengevolge van een aanrijding de heer A. van de Ven, 37 jaar, uit Den Bosch. Hij was vrijdag door een van links komende auto met zijn eigen wagen tegen een boom aange drukt. AALTEN. De 63-jarige G. W. Scholten uit Winterswijk is bij een verkeersongeluk in het Gelderse Aal ten om het leven gekomen. De vrouw reed mee in een auto, die op onver klaarbare wijze tegen een boom bol ste. Zij overleed ter plaatse. AALTEN. Op de Winterswijkse- weg te Aalten is de 51-jarige heer P. Mulder uit Aalten bij een verkeers ongeval om het leven gekomen. De door hem bestuurde bestelauto kwam in botsing met een scharende tank wagen. Het slachtoffer moest door de brandweer uit het wrak worden ge zaagd. OIRSCHOT. Zondagavond is de 16-jarige C. A. J. Linschoten uit Moergestel bij een verkeersongeluk in het Brabantse Oirschot om hel leven gekomen. Zij reed mee achter öp een motorfiets die geen voorrang kreeg van een automobilist. De b'e- stuurder van de motor is met zware verwondingen opgenomen in een ziekenhuis in Tilburg. Mej. Linscho ten overleed op weg naar het zie kenhuis. TEN BOER. De 43-jarige Duitser H. J. Hader is in de nacht van za terdag op zondag om het leven ge komen, toen hij met zijn auto op Rijksweg 41 in het Groningse Ten Boer op de linkerrijbaan terecht kwam en frontaal tegen een tege moetkomende bus botste. digde deze gang van zaken de heer W. Okkerse, toch eigenlijk niet. Hij vond het bezwaarlijk, dat de min derheid altijd door de meerderheid kon worden overstemd. Maar ds. Geers vond dit nu wel een eigen schap van de democratie. De heer Okkerse vroeg zich af, of de nu ge volgde manier van kandidaten stel len wel democratisch was. Aan de kerkeraad werden diverse vragen gesteld, die voor het groot ste deel bevredigend konden worden beantwoord. 30 8. Waarom raakte d' Astaing in pa niek? 's Avonds zocht Gert Hoolwerf de rechercheur thuis op. Maar Van Es peren stond op het punt de deur uit te gaan. „Als je wilt. kun je mee gaan. Ik moet naar de Looszande- laan. Daar woont die d' Astaing. We hebben een volmacht van de officier en gaan naar binnen. Best mogelijk, dat hij daar dood in huis ligt". Hoolwerf volgde hem naar buiten. „Denk je?" Ze stonden bij hun wagens. „Ver leden week woensdag belde d' As taing mevrouw Grolema op. Dat was dus twee dagen nadat de hond was vergiftigd. Tuseen haakjes: ik heb een rapport van Utrecht: er zaten resten worst met strychnine in. Dus opzettelijk vergiftigd. De vraag is enkel door wie." Hoolwerf knikte en herinnerde: „Je had het er over, dat die d' As taing naar mevrouw Grotema belde" „Ja. Volgens mevrouw Grotema. die ik vanmiddag gesproken heb, was zijn stem paniekerig. Hij zei door de telefoon: Ik heb zo de idee. dat ik weet, wat ze bij thuis denken te vinden. De inbrekers. Heb je al weer een hond? Ze antwoordde, dat zc een herder had en dat de man die hem heeft afgericht, een paar dagen cn nachten bij haar zou blij ven om het dier aan de mensen en het huis te laten gewennen. Toen zei d' Astaing: Laat niemand binnen, Luus. onverschillig met welke smoes hij aankomt. Hij zei vorder, die dag geen gelegenheid te hebben, maar beloofde de volgende dag. in de loop van de ochtend te zullen komen en dat ze dan samen zouden gaan zoe ken. De vrouw vroeg: Wat denk je clan le vinden? Waar inen zich zo de vrouw sprak zij over „De vrouw vroeger, nu en in de toekomst". Zij begon haar praatje met het voorle zen van een grappig stukje, waarna ze de ontwikkelingen rond de vrouw in deze eeuw behandelde. Zij merkte op dat de „Dolle mina's" van rond 1910 al veel hadden verworven en dat er de laatste jaren op dit gebied weer veel aktiviteiten zijn. Ook ver telde ze een en ander over de posi tie van de vrouw in de Oosteuropese landen. Na de pauze ontstond over het onderwerp een levendige discussie tussen de 37 aanwezige leden. Uit deze discussie bleek een duidelijk verschil van opvatting tussen de hele jonge vrouwtjes (van 20 tot tegen de 30) en de wat ouderen. ABSDALE. De 67-jarige J. de Vlie ger uit Absdale (gemeente Hulst) is zaterdagavond ten gevolge van een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen .Hij werd op de parallelweg aangereden door een auto, toen hij daar met een fiets reed die volgens de politie geen verlich ting voerde. Hij werd bij de aanrij ding ernstig gewond en overleed tij dens het vervoer naar een zieken huis. NIEUW-VOSSEMMER. De 59-ja- rige heer P. de Greef uit Nieuw- Vossemeer is zaterdagavond -op nog onverklaarbare wijze met zijn auto van een dijk bij zijn woonplaats in het Rijn-Schelde kanaal gereden en verdronken. Hij werd gevonden door een familielid, dat zich ongerust maakte en hem ging zoeken. 4 Europa in één boek 4 4 BRUSSEL, 18-1. In de loop 4 4 van de tweede helft van dit 4 jaar zal, in uüf talen (Neder- 4 4 lands, Duits, Engels, Frans en i 4 Italiaanse) de eerste tele- 4 ifoongids van de gemeenschap- 4 pelijke markt verschijnen. De gegevens daarvoor zullen ie- 4 der jaar worden bijgewerkt i met behulp van een geïnte- 4 greerd computersysteem. Dit i 4 standaardwerk is het initiatief 4 4 van de Luxemburgse maat- i j) schappij „Sodemac", die er de i 4 medewerking voor heeft ge- 4 kregen van een groep voor- 4 4 aanstaande Europese banken 4 4 (in Nederland de Algemene 4 4 Bank Nederland N.V.). 4 KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND KAATSHEUVEL. Zondagavond hebben 5 Hong Kong-Chinezen een Chinees restaurant aan de Volkert- straat in het Brabantse Kaatsheuvel overvallen. De eigenaresse van het restaurant en haar zoon raakten licht gewond. De overvallers ver dwenen zonder iets in een rode Opel Ascona. DONGEN. Bald BV in Dongen gaat de produktie van triplexmateriaal aanmerkelijk inkrimpen, waardoor ca 60 van de totaal 265 medewerkers zullen moeten afvloeien, zo heeft het bedrijf bekendgemaakt. CULEMBORG. De gemeentepoli tie van Culemborg heeft een 38-ja- rige inwoner van deze plaats aan gehouden. die f 100.000 heeft ont vreemd van zijn werkgever. De man heeft bekend en is ingesloten. druk over maakt? Hij antwoordde zoiets als: Iels, dat hardstikke ge vaarlijk kan zijn voor bepaalde men sen. Hij zei Wim meermalen ge waarschuwd te hebben .maar hij lachte me uit, zo beweerde d' staing door de telefoon. Hij zei verder, dat hij het niet door de telefoon durfde zeggen. En adviseerde: Houd zoveel mogelijk alle deuren en ramen op slot. Ik kom morgenochtend zo gauw als mogelijk is, want ik heb een paar vrije dagen genomen." Hoolwerf besloot zijn wagen te la ten staan en stapte b'ïj Van Esperen in, waarna deze wegreed. „Beetje link, dat alles, vind je nift?" vroeg Hoolwerf. Van Esperen knikte, zonder dat hij de man naast zich aankeek. „Me vrouw Grotema werd bang cn vroeg of d' Astaing geen bizonderheden kon vertellen. Maar die zei: Waar maak je je druk over? Je hebt nu toch ccn hond? En de africhter blijft eveneens slapen, dus je hebt boven dien een man in huis. Morgen licht ik je wel in. Zo ongeveer.'" „En hij kwam natuurlijk niet. die donderdagmorgen." veronderstelde Hoolwerf. „Nee. Mevrouw Grotema belde zijn huis in de avond, maar kreeg geen gehoor. Vrijdags evenmin, en het weekeind natuurlijk ook niet. Ze reed er zondags heen, maar or was niemand bij hem thuis. Toen zc van morgen naar het ministerie belde, in de hoop hem daar aan te treffen, kreeg ze te horen, dat d' Astaing maandag weer had moeten beginnen, maar nog altijd niet op zijn werk was verschenen. Zodat ze enigszins schrok en ons belde. Nou, ik er ~.o gauw mogelijk heen. Het relaas weet je nu". „Allemaal heel eigenaardig," meende Hoolwerf. DEN HAAG. Efnd 1975 zal er in Miejlo bij Eindhoven een installatie gaan draaien die uit huisvuil blik (staal en tin), plastic en papier zal gaan terugwinnen. Hel gaat hier om een experimentele installatie op be- drijfsschaal van een combinatie van bedrijven in samenwerking met de VAM. DEN HAAG. De Scheveningse trawler „Nellie" heeft zaterdagmor gen bij het vissen een bom naar bo ven gehaald, die niet gedemonteerd kan worden. De Mijn- en Demon- teerploeg van de Koninklijke Marine zal de bom buitengaats tot ontplof fing brengen. Het ding is namelijk voorzien van een anti-demonteerme- chanisme. GRONINGEN. In het afgelopen jaar heeft een „niet onaanzienlijk" aantal ondernemingen uit de metaalindu strie, die in moeilijkheden waren geraakt of dreigden te raken, de Noordelijke Ontwikkelingsmaat schappij (NOM) benaderd, aldus het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gro ningen. Ombudsman VARA neemt ontslag HILVERSUM, 18-1. De ombuds man van de VARA, Hans Ouwerkerk stopt met zijn werkzaamheden. Hij heeft bij VARA-directeur Piet ten Nuyl zijn ontslag ingediend. Ouwer kerk is van mening, dat hij na het aflopen van zijn kontrakt in septem ber moet verdwijnen. Dat is volgens hem beter voor de VARA. De oor zaak van het ontslag is het felle conflict dat binnen deVARA over de nieuwe organisatiestructuur is ge voerd. Ouwerkerk was het bijvoorbeeld niet eens met de aanwijzing van Koos Postema als vervanger van de directeur. Grote belangstelling voor vliegreizen AMSTERDAM, 18-1. De belang stelling voor kant-en-klare vliegrei zen is in ons land nu belangrijk gro ter dan in het vorige jaar. Dit heeft de direkteur van de Internationale Reisorganisaties Hotelplan B.V., drs. H. F. W. Roothaert, in Amsterdam gezegd op een bijeenkomst met reis agenten. Bij zijn organisatie was het aantal boekingen zestig procent ho ger dan in 1973. Het aantal boekingen was ook ho ger dan in 1972 en 1973. Wanneer het aantal op 17 januari 1972 op 100 werd gesteld, dan waren de boekingen op dezelfde data in 1973, 1974 en 1975, respektievelijk 110, 90 en 148. Horecaf en Horeca willen taptoe in Rotterdam ROTTERDAM, 18-1. De plaatse- lijke afdelingen van Horecag en Ho reca in Rotterdam willen de taptoe, die voorheen in Delft werd gehouden in hun stad hebben. De b'eide organisaties hebben het kollege van b. en w. en de gemeente raad gevraagd daartoe pogingen in het werk te stellen. Horecaf en Ho reca menen dat de taptoe bij uitstek een evenement is dat kan bijdragen tot verlevendiging van het stadsle ven en tot bevordering van toeris tische activiteiten. De taptoe zou volgens de organisaties ook van economische betekenis voor de stad kunnen zijn. „Het verhoogde straat- vertier en de komst van vele vreem delingen zouden de zakendrijvende middenstand in onze stad een hoogst welkome financiële injectie toedie- nne", aldus Horeca en Horecaf. door F. VAN FALCKENOORT Nu keek Van Espcrcn zijn collega even van terzijde aan. ..Eigenaardig? Zal ik je eens wal vertellen? Dit be gint een smerig zaakje tc worden, waar veel meer achter zit. dan we tol nog toe vermoedden. Want waar is die meneer d' Astaing. ineens ge bleven? Hij is sinds vorige weck woensdagavond foetsie. Wie is hij? Wat weten we van hem? Enkel, dat hij heel goed bevriend was met Gro tema en zijn vrouw. En die boven dien wist. dat Grotema op een of andere wijze een gevaarlijk spelletje speelde. Enfin, laten we eerst maar eens naar de Looszandelaan gaan. Misschien worden we daar wat wij zer." Er was al politie binnen, toen Van Esperen met Hoolwerf arriveerde. De adjunct-inspecteur van de recherche. Den Diender, had de leiding. Bij de voordeur stond een agent om de nieuwsgierigen op een afstand te houden. Enkele agenten waren het huis aan het doorzoeken. Den Dien der wees op een stapeltje post. En kranten. „Kijk," wees de adjunkt. „de man is donderdag in de loop van de morgen vertrokken, want het och tendblad van die dag ligt op de ta fel in de kamer. Hel avondblad lag op de mat. Dus ruim genomen is hij tussen ongeveer half acht en half vijf vertrokken. Maar waarheen?" „Nog geen aanwijzingen? infor meerde Van Esperen. terwijl de post bekeek ..Wc zijn nog bezig. Maar tot op heden niets bizonders. Overigens neem ik aan. dat de man donderdag morgen waarschijnlijk op normale wijze is vertrokken. Er is nog geen enkele reden om het tegendeel aan te nemen. (word! vervolgd» Uitstel deel De invoering van deel III van het kentekenbewijs wordt uitgesteld tot na 1 februari. De nieuwe datum, waarop deel III achter de voorruit van de auto moet zitten, wordt nog nader bekend gemaakt. Een kort uitstel is nodig door achterstand bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer. Wanneer hoeft u niets te doen: 1Als li uw nieuwe deel III al hebt. 2. Als u een correcte accept-giro betaald hebt. s. Als u een accept-giro met onjuiste gegevens, gecorrigeerd hebt inge stuurd. •4. Als u al een witte aan- mcldingskaart hebt ingestuurd. In de laatste twee gevallen krijgt u vanzelf de correcte accept-giro in huis. Als u zich dan houdt aan de daarop vermelde betalingsdatum, krijgt u /eker op tijd uw nieuwe deel III. Wanneer moet u vóór 1 februari iets doen: 1Als u nog geen accept giro hebt ontvangen cn nog géén witte aan meldingskaart hebt ingestuurd,.moet u vóór 1 februari die witte aanmeldingskaart op het postkantoor halen, invullen cn opsturen. 1. Als u een accept-giro hebt met onjuiste gegevens, moet u die vóór 1 februari gecorri geerd insturen. 3. Als u een correcte accept-giro hebt, moet u die vóór 1 februari betaald hebben. Wat geen zin heeft: Het heeft geen zin dubbele informatie te verstrekken. Als we al een gecorrigeerde accept-giro van u hebben, kan een witte aanmeldingskaart alleen maar extra werk cn verwarring geven. Als wc al zo'n witte kaart hebben, heeft een tweede geen zin. Het kan dan gebeuren dat u méér dan één accept-girokaart ontvangt. In zo'n geval betaalt u de eerst ontvangen accept-giro en vernietigt u de volgende. Telefoneren of corres ponderen heeft ook geen zin. Als u uw auto verkoopt: Kentekenbewijzen waarbij nog geen deel III is verstrekt, kunnen na 1 februari gewoon op de postkantoren worden overgeschreven. Als u deel III al hebt, zal dit bij verkoop (met de kopie deel lil) overgedragen moeten worden aan de nieuwe eigenaar. U krijgt dan weliswaar - tot de datum van invoering - nog geen vrijwaringsbewijs, maar u hebt wél al de verplich ting er op toe te zien dat de overschrijving correct geschiedt. Deel lil moet in géén geval bij de Rijksdienst voor het Wegverkeer worden ingeleverd; men heeft dan geen recht op restitutie van de f 17,50. Bovendien wordt de nieuwe eigenaar gedupeerd. Plak deel III tegen uw voorruit! Plak deel III zodra u het ontvangt alvast tegen uw voorruit. Midden hoven of middenonder, rechtsboven of rechts onder. Dan kan het niet wegraken. Bewaar uw kopie deel lil zorgvuldig thuis. Publikatie van het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3