hoekbankstel deurioo GRONDZAKEN" Zuivering' afvalwater: nieuwe (vierde) taak Herdenking februaristaking Hardere Sovjet-lijn? INSTALLATIE VERNIEUWDE ALGEMENE VERGADERING WATERSCHAP Bedrijf te Renesse bood personeel etentje aan Drukke bouw garages Oosterland nu 875,- intermeubel Financiële situatie Waterschap Ingrijpende uitbreiding en modernisering ,De Blauwe Keet 3 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 16 Januari 1975 Nr. 21625 n Aan grondige „grondzaken" zal het op Sehonwen-Duiveland in 1975 niet ontbreken. Om te begin nen komt „De Punt" te Wester- schouwen in opspraak door nood- zakkelijke manipulaties in het ka der van de Seheldevverken. Dit projekt zal stellig in de komende maanden markanter aan het dag licht treden. Verder zijn er dan de werken rond de waterinlaat Gre- velingenmeer, (nog) op het grond gebied van Middenschouwen, hoe wel dit vorig jaar even onzeker was Een groot karwei, dat - na alle vorige wijzigingen - aan dit deel van de regio nieuwe facetten geeft. Vernoemd dient verder al les rond de zuivering, een taak toegewezen aan het waterschap en bij het voortschrijden van de tijd, eveneens meer reliëf krijgend, zoals te verwachten valt, o.m. door de bouw van zuiveringsinstallaties. Ook in gemeentelijke sfeer komen grondzaken aan de orde. Riole- rings-voorzetting in de Westhoek en aangepaste rioleringsplannen voor Zierikzee, met - naar het zich laat aanzien - een accent op de Zuidhoek; een handige gedachte, Agelet op de behoeften van het in dustrieterrein. Bin in isse verder zal de aandacht blijven vragen met zijn groot pro jekt, dat een doorstoot moet ge ven naar een rekreatief tijdperk in de volle zin des woord. Het „aan schijn der aarde" zal hier en daar dus opnieuw vrij ingrijpend wor den aangetast en als er in de toe komst nog eens „toen'-böekjes worden uitgegeven, zullen de le zers niet minder verbaasd staan, wat alles veranderde, dan de hui dige, die terugblikken. Geen stilstand der halve een feitelijk kan dat ook niet, maar de eis van zuinigheid op landschap- pelijk schoon blijft - wat men ook verzint of doet - onverzwakt be staan. Alleen niet te ontlopen en onvermijdelijke verliezen kunnen in een sfeer van tolerantie worden be-oordeeld, maar niets meer of niets daar buiten, want dit brokje Nederland is maar klein en is snel zeer gedaan. Toestel voor spraakgestoorden AMSTELVEEN, 15-1. Twee spraakgestoorde bewoners van het Amstelveense internaat voor gehandicapten „Amstel- rade" hebben dinsdag als eer sten in Nederland een appa raat ontvangen waarmee zij kunnen „praten". Het princi pe van het toestelletje (8 bij 11 cm groot) is dat door middel van druktoetsen op elektroni sche wijze als een lichtkrant letters, cijfers en daarmee zin nen eop een schermpje kun- nennen worden geprojekteerd. Het schermpje is van twee kanten afleesbaar. Het toestel letje lijkt als zodanig op de moderne draagbare elektroni sche rekenmachientjes. De Elkoni, Electronisch Communicatiemiddel, is een uitvinding van Den van Schoonhoven, technisch advi seur bij aanpassingen voor ge handicapten. Een firma te Apeldoorn heeft het apparaat gekonstrueerd. AMSTERDAM, 15-1. De februari staking in 1911 zal dit jaar op dins dag 25 februari worden herdacht. Het défilé langs de Dokwerker op het Jonas Daniël Meenerplein in Amsterdam zal om 17.00 uur begin nen. Als eersten zullen burgemeester en wethouders kransen leggen aan de voet van het beeld, gevolgd door leden van het Fcbruaricomitc. ZURICH, 15-1. I)e verbannen Sow- jetrussische schrijver Alexander Solzjenitsin. die In Zwitserland woont met zjjn gezin, heeft in een woensdag gepubliceerde brief ver klaard dat het Kremlin heeft inge zien dat zjjn strategie van het toe staan van beperkt contact van dissi denten met het westen heeft gefaald. De Sowjetrussische autoriteiten smoren nu deze contacten en trach ten het land terug te voeren naar ..de natuurlijkse stalinistische af scherming". aldus Solzjenitsin in de brief, die in de Neue ZUrcher Zei- tung is afgedrukt. Een zeer belangrijk kenteken van deze fundamentele ommezwaai is de recente verwijdering van Pjotr Dc- misjew als Parijssecretaris voor agi tatie en propaganda, zegt hij. Met dit ontslag heeft de Sowjet- Unie toegegeven dat de strategie van de strijd tegen de dissidenten, die sinds Demisjew in 1965 die functie kroeg gevoerd is, is mislukt. ZIERIKZEE, 15-1. Woensdagmorgen verrichtte mr. J. F. G. Sclilingemami, lid van G.S. van Zeeland, in 's Landska nier te Zierikzee de installatie van de ver nieuwde algemene vergadering van het waterschap Schouwen-Duiveland. „De nauwe band die bestaat tussen provincie en de waterschappen, wordt door uw aanwezigheid onderstreept", aldus dijkgraaf A. M. Geluk in zyn welkomstwoord tot gedeputeerde Schlingemann en tot de dames en heren hoofdingelanden. De dijkgraaf sprak de wens uit dat de nieuwe leden zich spoedig in de algemene vergadering goed thuis zullen voelen. Alvorens de gedeputeerde overging tot de installatie van de hoofdinge landen deelde de dijkgraaf mee, dat bij Kon. besluit van 26 nov. 1974 zijn benoemd tot gezworenen van de dis- trikten 1 tot en met 3 voor de onge bouwde eigendommen respektieve- l\j R de heren C. D. Gast te Ellemcct J. der Weduwen te Zierikzee en J. M. Goemans te Zonnemaire. Tot ge zworene vertegenwoordigende de ge bouwde eigendommen de heer P. M. Vis te Noordgouwe en tot gezworene vertegenwoordigende de waterkwa liteit de heer H. J. Doeleman te Zie rikzee. Bij besluit van ged. staten van Zeeland vonden de benoemingen plaats tot hoofdingeland van het Waterschap, dan wel krachtens pro ces-verbaal van het hoofdstembu reau. In verband met de benoeming van de heer Doeleman en het be danken van burgemeester Hokken zijn door Ged. Staten benoemd de heren ir. W. A. Terwogt te Zierikzee en Burgemeester J. D. de Kam te Nieuwerkerk, vertegenwoordigende de waterkwaliteit. In de op 25 no vember '74 gehouden algemene ver gadering, wei-den de geloofsbrieven van de gekozen hoofdingelanden on derzocht en is besloten tot toelating, aldus deelde de dijkgraaf mee. Na dat allen vervolgens waren opge staan las dijkgraaf Geluk de vereiste formule. Daarna werden de namen afgeroepen en volgde het afleggen van de eed dan wel van de verkla ringen. Nieuwe leden De nieuwe leden van algemeen- en dagelijks bestuur die werden be ëdigd zijn; de heer H. J. Doeleman, te Zierikzee, gezworene waterkwa liteit (lid dag. bestuur) en de heren ir. F. N. Zwart, Kapelle (Z.B.); M. O. Hanse, Haamstede; mevrouw mr. M. J. Keuning-Istha, Burgh; de heren M. P. Moelker, Renesse; J. Coumou, Zierikzee; M. v. d. Wekken-, Kerk- werve; S. Simonse, Kerkwerve; ir. W. A. Terwogt, Zierikzee; A. P. Schouwenaaf, Brouwershaven; H. Mol, Schuddebeurs; F. K. Vos, Zie rikzee; mevrouw A. F. v. d. Zande- Vleugels Schutter, Nieuwerkerk ep de heer J. D. de Kam, Nieuwerkerk. Gedeputeerde Schlingemann wees in zyn installatierede in het byzon- der de „nieuwkomers" op hun mede verantwoordelijkheid voor alle wa- terschapstaken. De betrokkenen gaan een volledige bestuurdersfunk- tic vervullen. Hy wees er op dat de nieuwe bestuurders zyn ingepast in het bestaande bestuur. De „vervui lers" gaan niet alleen de kosten be talen, maar krijgen dus ook mede zeggenschap in het bestuur. Uiteraard heeft dit geleid tol ver anderingen in de bestaande organi satie, waarin een aantal bestuurders niet terugkeert. Mr. Schlingemann sprak woorden van dank voor het vele werk door oud-gezworenen en -hoofdingelanden voor het Water schap verricht. De nieuwe hoofdinge landen zijn aangewezen door het provinciaal bestuur, dat zich bij de benoemingen geadviseerd wist door o.a. de gemeentebesturen, Kamer van Koophandel, landbouwschap en de gezamenlijke vrouwenorganisaties De vakbonden hëb'ben bij 't naar vo ren brengen van eventuele kandida ten geen medewerking willen ver lenen. De heer Schlingemann sprak de wens uit dat de nieuwe hoofdinge landen een grote werklust en inte resse zullen tonen. Het waterschaps- werk is, aldus de gedeputeerde, een interessant onderdeel van het staats bestel; „Een mooie en één van de oudste taken, zeker op Schouwen- Duiveland ten aanzien van de zee weringen, waterbeheersing, wegen en waterzuivering." Dijkgraaf Geluk sprak hierna een gelukwens in het bijzonder tot de hoofdingelanden die voor de eerste keer zijn benoemd of gekozen. Wel zeer in het byaonder ging zyn felici tatie naar de twee dames die voor de eerste maal als hoofdingeland kon den worden verwelkomd. „Het da gelijks bestuur zal zich inspannen om met u allen op een prettige en vruchtbare wijze samen te werken", aldus dykgraaf Geluk. Namens de gezworenen bracht dijkgraaf Geluk aan H. M. de Konin gin dank voor de benoeming en eveneens aan allen die op enigerlei- wijze aan deze benoeming hebben meegewerkt. In het bijzonder dank te hij het college van ged. staten voor de verleende medewerking bij het totstandkomen van het water schapsbestuur en mr. Schlingemann voor de verrichte installatie. Terugblik In een korte terugblik herinnerde de dijkgraaf aan de installatie van de eerste algemene vergadering van het Waterschap Schouwen-Duive land op 21 januari 1959 door de toen- Zeven bijna klaar OOSTERLAND, 15-1. Op het stuk grond dat enige ja ren gele den door de aannemer-timmerman L. M. Meerman alhier van de gemeente Duiveland werd aangekocht, gelegen tussen de woningen aan de Molen weg en de Suzanna Maria Loncque- straat, wordt momenteel een zeven tal autoboxen geplaatst voor de ver huur. Aanvankelijk was deze inge sloten grond ook voor autogarage- bouw bestemd, en door de gemeente Duiveland in optie uitgegeven aan een gegadigde uit Breda, die echter niets meer van zich liet horen. De gemeente heeft het stuk grond toen enige tijd verhuurd aan ver schillende personen voor volkstuin tjes, totdat men besloot het perceel te verkopen aan de heer Meerman, waarop deze nu de zeven garages heeft gebouwd, die al in een ver ge vorderd stadium zijn. Hiermee wordt ongetwijfeld in een behoefte voor zien, getuige het feit dat alle zeven boxen reeds lang voor ze klaar zijn verhuurd waren. Er is nog verdere vraag. Dit zal er toe leiden dat de heer Meerman op hetzelfde perceel binnenkort waarschijnlijk nog een achttal van dergelijke garages zal bouwen aan de andere zijde. Overi gens zullen de eerste zeven spoedig in gebruik kunnen worden genomen Alleen moet de grond ervoor nog verhard worden met bitumen, en zal de ingang van het terrein, die tussen twee blokken woningen aan de S. M. Loncquestraat ligt bestraat worden met betonklinkers, zulks ter vervan ging van de 'bestaande betontegels. Deze ingang is namelijk tegelijk met het perceel ook door de heer Meer man aangekocht. Advertentie in onze opruiming o.a. in donker bruine rib zie etalage meelstraat 31 zierikzee malige Commissiaris der Koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Een aantal van de huidige be stuursleden zullen zich die gebeurte nis nog goed herinneren. Immers op 1 januari 1959 ging, gedurende de op- bouwperiode van het eiland na de ramp van 1 februari 1953, het nieuwe geconcentreerde waterschap van start. Het werd - zoals bekend - ge vormd door de tot die datum 33 zelfstandige polders en waterschap pen van dit eiland. Achteraf bezien was het na de grondige voorbereiding een juiste, zij het diepingrijpende, beslissing om écn waterschap voor de gehele streek te creëren en om de drie ta ken, te weten de verdediging tegen de zee, de waterbeheersing en de zorg voor de wegen in één hand te brengen, aldus de heer Geluk Gedurende 16 jaar heeft het water schap in deze vorm gefunktioneerd. Er waren gemakkelijke en moeilijke jaren in de strijd tegen het water. „Dat zal zo wel blijven". „Wat ge lukkig stemt is het feit dat in die 16 jaar de samenwerking binnen het dagelijks bestuur en van het dage lijks bestuur met de leden van de algemene vergadering en met de me dewerkers voortreffelijk is geweest en dat geen wrijvingen of moeilijk heden in de persoonlijke sfeer zijn voorgekomen. Wij hopen dat ook dit zo zal blijven," aldus de heer Geluk Veel dank is het Waterschap ver schuldigd aan dc hoofdingelanden en de twee leden van het dagelijks be stuur, de heren J. v. d. Stolpe te Ouwerkerk en M. O. Hanse te Haam stede, die per 31 december 1974 hun funktie neerlegden. Aan het Waterschap is thans een vierde taak opgedragen: de zuivering van het afvalwater. Dit bracht met zich mee reglementswijziging, een nieuwe samenstelling van de algeme ne vergadering, een andere distrikts- indeling - van 8 naar 4 distrikten - en een nieuw dagelijks bestuur met 6 in plaats van voorheen 8 gezwo renen. De dijkgraaf bracht gedepu teerde mr. Schlingemann dank voor zijn inbreng in het overleg bij de totstandkoming van de b'elangrijke veranderingen. Het dankwoord van de dijkgraaf ging verder naar het gehele college van gedeputeerde sta ten, naar provinciale staten en in het bijzonder ook de medewerkers van de provinciale griffie en de provi- ciale waterstaat. Als lid van ged. staten toont de heer Schlingemann grote belangstelling voor de water- schapsproblematiek. Hij behartigt de belangen niet alleen te Middelburg maar ook in Den Haag. „Als water schapsbestuurders stellen wij ver trouwen in uw beleid en hebben wij waardering voor uw werk", aldus dijkgraaf Geluk. Om dit te onder strepen bood de dijkgraaf gedepu teerde Schlingemann een kaart aan waarop is aangegeven hoe Zeeland er in 1300 uitzag. De eerstvolgende werkvergadering zal plaatsvinden op 12 februari a.s., zo bleek bij de hierna volgende me dedelingen. Het ligt in de bedoeling voortaan de hoofdingelanden (tele fonisch) op de hoogte te stellen bij waarschuwingen die leiden tot dijk bewaking. Het lang verwachte voor schot kosten herstel dijkval Wevers- sluis zijn inmiddels met f 700.000,- gehonoreerd; definitieve afrekening zal nog plaatsvinden. In deze vergadering volgde verder aanbieding van de verordening ver ontreiniging oppedvlaktewateren, 't concept van de heffingsverordening verontreiniging oppervlaktewateren Schouwen-Duiveland en 'het concept gemeenschappelijke regeling techno logische dienst van de negen water schappen in Zeeland. Na schriftelijke stemming kon als volgt de aanbeveling worden opge maakt van drie personen voor de benoeming van een gezworene, ver tegenwoordigende de ongebbuwde eigendommen in distrikt IV:1) J. v. d. Zande, 2) M. K. Krepel; 3) L. A. Jonker. Ir. G. D. Kloosterboer, hoofd technische dienst, gaf een korte toe lichting op de werken die thans wor den voorbereid na wijziging van het Deltaplan als gevolg van de rege ringsbeslissing inzake de Ooster- schelde. Nabij de punt te Wester- schouwen zullen in de Oosterschelde twee bouwdokken worden gemaakt voor de bouw van caissons. Bij de Punt komt ook een strekdam met aankomst- en vertrekplaats voor werkers aan het afsluitingsprojekt. Een en ander zal nogal ingrijpende gevolgen hebben voor het aanwezige strandgedeelte, dat voor een groot gedeelte zal moeten verdwijnen. Een tweede belangrijk projekt wordt Schelphoekhaven welke gaat dienen voor verdichtingsproeven met cais sons in het belang van de afsluitings- werken in de praktijk. Bovendien komt hier een opslagplaats van ma terialen die eventueel kunnen wor den gebruikt op bedreigde plaatsen. Bij de rondvraag attendeerde de heer C. Koopman C zn. op dc hoog te van het vloedmerk dat de laatste tijd de kruin van de dijk in de Gou- weveer nogal eens dicht genaderd is De heer J. Coumou gaf een citaat uit de nieuwjaarsrede van de voorzitter van de Kamer van Koophandel, min of meer ter overweging aan het da gelijks bestuur, nl. dat de Water schappen thans in de eerste plaats moeten worden aangemerkt als in stituten van algemeen belang. RENESSE, 15-1. Door dc heer M. J. Krijnse Lokker werd in hotel „Het Wapen van Zeeland" te Renesse een etentje aangeboden aan het vol tallige personeel. Rond 19.00 uur wa ren alle vijftig deelnemers aanwezig en nadat het gezelschap had genoten van een kopje koffie en een borrel tje ging men aan tafel. Voordat men over ging tot de maaltijd werd eerst iedereen harte lijk verwelkomd door de heer Krijn se Lokker. Hij zei het prettig le vin den om het voltallig personeel van alle filialen nu eens op een andere wijze te ontmoeten dan op de ge bruikelijke manier in de winkels zelf. „Je leert elkaar nog eens ken nen buiten de werksfeer, al is die dan ook overal goed". Hij deelde vervolgens mee dat er in 1975 heel wat te gebeuren staat. Er zullen dit jaar twee nieuwe win kels worden geopend, wat het be stand op zes filialen brengt, plus tij dens het seizoen nog twee grote kampwinkels. Dankwoord Na de maaltijd werd door de heer R. Kooman namens het gehele per soneel een dankwoord gericht lot de heer en mevrouw Krijnse Locker. Hij zei dat dit etentje, dat in de plaats was gekomen van het kerst pakket bijzonder goed in de smaak was gevallen. Verder sprak hij de hoop uit zoiets nog eens mee te ma ken. Een mogelijkheid hiertoe zag hij in het oprichten van een personeels vereniging. Op dit punt kreeg de spreker volledig instemming van hel personeel zowel als van de heer Krijnse Locker zelf. Als blijk van waardering kreeg mevrouw Krijnse Locker namens het personeel een bloemetje aangeboden. Vervolgens werden door de heer Bilius dia's vertoond van alle fili alen, zodat iedereen eens kon zien waar wie overal werkt. Na het vertonen van de dia's werd de rest van de avond gevuld met ge zellige muziek en met een stukje „Farce Majeure" door een paar per soneelsleden. Hun programmaatje was volledig samengesteld rond ge beurtenissen uit de winkel. De gezelligheid ging door tot in de kleine uurtjes. Na afloop werd ie dereen met de klaarstaande bus naar huis gebracht. (Vervolg van pag. 1) „Geen ijzer met handen breken" Wat betreft de nieuwe taak van het Waterschap zei de heer Geluk dat al veel voorbereidend werk is verricht door de gx-iffiers door de me dewerkers van technische diensten en door de Zeeuwse Waterschaps- bond.. Ook in dit verband geldt ech ter ,alle begin is moeilijk' Nu de zui vering van het afvalwater aan de Waterschappen is opgedragen ver zocht de dijkgraaf de vergadering er begrip voor te hebben dat ook een waterschap geen ijzer met handen kan breken en niet zomaar oplossin gen kan foceren. „De goede wil is aanwezig, voornamelijk zal het fi nancieel haalbare de voortgang be palen." Overleg met de gemeenten zal zo wel ten aanzien van het overnemen van de exploitatie als ten aanzien van de overdracht van de eigendom van de zuiveringsinstallaties, nu nieuwe bestuurscolleges zijn samen gesteld, kunnen beginnen. Ook hier is reeds voorbereidend werk ver richt en rijn gegevens verzameld. Van harte hoopte de dykgraaf dat met de gemeentebesturen van Schou wen-Duiveland in goede harmonie en met wederzijds begrip op een vlotte wijze goede en billyke regelingen zullen kunnen worden getroffen. De bestaande goede kontakten op bestuurlijk, technisch en administra tief vlak staafden de dijkgraaf in zijn overtuiging dat een en ander best geklaard zal kunnen worden. Indien de heffingsverordening tij dig de koninklijke goedkeuring krijgt zal de heffing over dit jaar plaatsvinden. Dan zullen de bewo ners op Schouwen-Duiveland voor het eerst kennismaken met deze be lasting. Voorlopige berekeningen wyzen uit dat de lasten nu al op f 25,a f 30,per inwoner equivalent ge steld moeten worden. Dit komt glo baal neer voor één woning (een wo ning is o1/' inwoner equivalent) op een heffing van f 80.a f 100,per jaar. Financieel onmogelijke situatie dreigt Volgens de dijkgraaf komt het Wa terschap in een onmogelijke finan ciële situatie, wanneer nieuwe inves teringen gedaan of overgenomen moeten worden. Hij dacht daarbij aan nieuwe zuiveringsinstallaties van Westerschouwen, Bruinisse en Zierikzee. Spoedig overleg met pro vincie en rijk is nodig om te voor komen dat op Schouwen-Duiveland, met een fringe bevolkingsdichtheid, de zuivering om financiële redenen niet of onvoldoende kan worden aan gepakt. „Zouden wy alles op eigen kracht moeten doen, dan dreigen dc lasten zeker het drievoudige te worden van wat elders in het land als normaal wordt beschouwd", aldus de heer Geluk. De zogenaamde D.A.C.W.-regelin- gen bieden voor de bouw van zuive ringsinstallaties wel soelaas maar nog geen uitkomst. „Ons verhaal klinkt niet zo optimistisch, het kan helaas niet anders". Dijkgraaf Geluk besloot met er op te wijzen dat het by het behartigen van de vier hoofdtaken om gaat de belangen van mensen te dienen. „Zo aanvaarden wij opnieuw de op dracht". Voor 35 jaar ZIERIKZEE. Ter gelegenheid van het aanstaande veertig jarig bestaan van den Nederlandschen Landarbei- dersbond, organiseerde de afdeling Schouwen-Duiveland van dien Bond Vrijdagavond in de Concertzaal een herdenkingsbijeenkomst, welke heel druk bezocht was. BROUWERSHAVEN. Het Dames- Brei-Comité alhier heeft aan het 39e R.I. 25 paar polsmoffen en 12 paar sokken verzonden en voor de Marine 32 bivakmutsen en 20 dassen. Voorts heeft het comité voor de manschap pen van de Luchtwachtpost alhier wol verstrekt voor 20 bivakmutsen. Bij de ingekomen ontvangstberichten werd ten zeerste dank gebracht, wel ke dank het comité gaarne over brengt aan de breisters en gevers. ZIERIKZEE. Houders van be drijfsvergunningen worden er aan herinnerd, dat het vergunningsrecht over 1940 ad 5.moet worden vol daan uiterlijk 20 Januari a.s. Bij be tkling ten kantore moet de vergun ning worden overgelegd. Betaling kan ook plaats hebben door over schrijving of storting op de girore kening van den Ontvanger. Zij, die in het bezit zijn van een ventvergun ning, kunnen deze bij de betaling van het vergunningsrecht laten ver nieuwen. ZIERIKZEE. Nu koning Winter hoogtij viert en slooten, plassen en grachten met een flinke ijslaag heeft overdekt, zijn er ook in onze ge meente weer velen, die als beginne lingen of gevorderden de ijzers heb ben aangebonden om van de mooie ijssport te genieten. Als steeds is ook de Zierikzeesche IJsvereeniging weer paraat en hoewel het ijs aan vankelijk door de vele sneeuw niet van prima kwaliteit was, is men er thans in geslaagd de ijsbaan goed berijdbaar te maken, NOORDWELLE. Door de gladheid van den weg, had de brievenbestel ler d,e heer V. hei ongeluk met zijn rijwiel te vallen. Hij kwam zoo onge lukkig terecht, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Na onderzoek bleek dat een beentje in de voel gebroken was. ZIERIKZEE. De Zierikzeesche boot, die om 12 uur uit Rotterdam moest vertrekken naar hier, heeft de reis, eenige uren vroeger aanvaard. Kwart voor 3 vertrok hedenmid dag van Rotterdam een bus met passagiers van de RTM naar Nu- mansdorp, waar kwart voor 4 de „Minister Lely" naar Zijpe voer. De ze vroege uren van vertrek waren noodzakelijk geacht met het oog op het feit, dat de betonning niet geheel en al intact is. PARIJS. President Giscard d'Es- taing stelt voor dat Frankrijk en an dere EEG-landen die ernstig onder dc inflatie lijden hun boeren bij zondere hulp geven boven de bijstand die de gemeenschap verleent. OOSTERLAND. 15-1. Het bekende restaurant „Dc Blauwe Keet" aan dc Rijksweg alhier, eigenaar de heer W. M. Bouma, wordt momenteel uitge breid cn gemoderniseerd. Er wordt een nieuwe entree met toilettengroep aan de zijkant gemaakt van het ge bouw. terwijl ook dc achterste zaal erbij getrokken wordt, zodat er nu een L-vormig geheel ontstaat. Voorts komt in het gehele gebouw air-con ditioning. wat op zichzelf al een hele verbetering betekent. Verder wordt alles gemoderniseerd en vernieuwd zoals het buffet, dc volledige apparatuur, bestek etc.. en aan de eisen van de tegenwoordige tijd aangepast Doordat cr verko ping heeft plants gehad van dc be staande inventaris, was bij velen de indruk gewekt dat dc Blauwe Keet cr een punt achter ging zetten en de poorten ging sluiten. Niets is ech ter minder waar. De huidige verbou wing en modernisering heeft ten doel om de talrijke klantenkring nog meer service te kunnen bieden dan tot nu toe mogelijk was. Het is al leen wel jammer dat men momen teel niet kan voldoen aan dc vele aanvragen, die geregeld binnenko men voor partijtjes, vergaderingen, enz. in verband met dc verbouwing waarbij uiteraard alles overhoop ligt. Met man cn macht wordt er overi gens naar gestreefd om de verbou wing per 1 maart a.s. zover in kan nen en kruiken te hebben, dat de hei'b'orcn zaak weer geopend kan worden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 3