Bankstellen spotprijzen DEURLOO MYSTERIE IN MEINESWIJK Kissingers vermaan kreeg de verkeerde nadruk Droogte in Somalië Ford over de ekonomische wurging 1 intermeubel Tornado treft stad in V.S. BLIK DOOR HET WERELD tegen met garantie Zie etalage ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 14 januari 1975 Nr. 21621 7 Europa vormt samen met Japan en de landen van Noord-Amerika de klub van Westerse industriestaten wier welvaart voornamelijk is opge bouwd door overvloedig gebruik van energie, merendeels afkomstig van aardolie. Daarom is de prijs die ze ervoor betalen van levensbelang en daarom ook worden diverse pogin gen gedaan om te komen tot een ge meenschappelijke oliepolitiek. Een man die daarvoor bijzonder ijverig in de weer is, is de Amerikaan Kis singer en het interview dat hij gaf aan het Amerikaanse weekblad „Business Week" is daarvan een on derdeel - niet voor niets verspreidde Washington de tekst zelf ook, voor het geval iemand misschien toeval lig dit blad een week niet zou lezen. Het interview heeft onverwacht veel ophef teweeg gebracht, doordat vooral de Arabische landen erin iets lezen als zou de VS niet schro men om militair in de Arabische oliewereld in te grijpen als de prij zen te gek werden. Dit is wel een ajbsurd aksent. Wat Kissinger in wezen zei was bedoeld als antwoord op diverse suggesties die in de loop van dit jaar vooral in de VS zijn geuit. Bijvoorbeeld om de CIA maar eens in aktie te brengen om woekerende olievorsten te laten verdrijven. Onzin, zegt Kissinger: wat schieteti we ermee op als we koning Feisal ten val brengen en hij wordt opgevolgd door een junta naar Libisch model? Gewone militaire aktie? Onzin, zegt Kissinger die er aan herinnert, dat Vietnam wel ge leerd heeft hoe makkelijk men in een oorlog verwikkeld raakt en hoe moeilijk men er weer van afkomt zonder dat er veel mee wordt be reikt. Maar, zegt hij, een andere zaak is dat om prijzen geen oorlog gevoerd kan worden, maar dat in een hopeloze situatie strijd wel eens het enig overgebleven middel kan zijn, bijvoorbeeld als de Westerse industrielanden door wurging be dreigd worden. Wat hij bedoelt is, dat zo'n wurging als onverantwoor de aktie makkelijk een onverant woorde reaktie kan uitlokken. Waarschuwing Wie het interview leest kan het moeilijk uitleggen als een dreige ment maar wel als een waarschu wing, nu de olieprijs niet alleen een ekonomische zaak is geworden, maar ook een politieke: het olie-embargo dat de laatste oorlog tegen Israël be geleidde. Een herhaling hiervan is uitermate gevaarlijk, ook al doordat intussen een overeenkomst tussen de olieklanten bestaat om te verdelen wat er is. Als het antwoord daarop zou luiden dan de oliekraan geheel en al dicht te draaien voor iedereen is men niet ver meer van een wur ging af. Kissinger waarschuwt er voor, dat men het betrekkelijke sukses van het olie-embargo niet moet zien als een vrijbrief om er al les mee te bereiken wat men wil. Eigenlijk een vrij nuchter over zicht van de stand van zaken, dat in wezen minder aandacht verdient dan een tweede aspekt dat Kissinger belichtte: de samenwerking tussen de grote olieverbruikers, waarbij de Amerikaan niet kamoufleert dat hij zich daarbij nogal ergert aan de Eu ropeanen. Terwijl juist op dit stuk het gemeenschappelijk belang zo ge weldig groot is, konstateert hij dat Europa remt om tot een gemeen schappelijk standpunt te Jcomen. Nu zei hij dit voor de presidenten Ford en Giscard elkaar hadden ontmoet en sindsdien is er iets meer eensge zindheid ontstaan, zij het dat die voorlopig vooral betrekking heeft over de procedure om tot een ge sprek tussen olieproducenten en oliekonsumenten te komen. Dit in derdaad remmend werken heeft overigens ook wel een beetje nuttig resultaat gehad, al rept Kissinger er niet over: zijn eigen inzichten zijn wel een beetje veranderd in de tus sentijd. Stond hij er eerst op dat de olieprijs omlaag moest, sindsdien hebben de ekonomische adviseurs in Washington ook wel het inzicht ge kregen dat de Westerse ekonomie ook bij een hoge olieprijs niet redde loos verloren hoeft te zijn. Wat niet wegneemt, dat de noodzaak blijft bestaan dan samen één lijn te trek ken. En het bly'ft droevig, zowel dat de VS niet in staat zijn geweest hier bij veel leiderschap aan de dag te leggen zoals Kissinger ook erkent waarbij als excuus mag gelden, dat Washington lange tijd door schanda len was verlamd), maar ook dat Eu ropa de uitblijvende leiding even min kon opbrengen (waarvoor Kis singer de gevoelens van angst en on zekerheid later als verontschuldi ging aanvoerde). Blijft de nuchtere konstatering, dat de Westerse industriewereld zal moeten leven met hogere energie prijzen, waarvan de konsekwentie onherroepelijk is, dat iets opgeofferd moet worden. Wat wil zeggen dat volkeren die lange tijd eraan ge wend zijn geraakt dat de welvaart jaarlijks iets en soms zelfs veel groeide, nu voor de noodzaak staan te aksepteren, dat tenminste voor enige tijd die groei eruit is en dat zelfs teruggang aanvaard moet wor den. Veel hangt ervan af hoe die volkeren reageren op die gang van zaken, zegt Kissinger, om nog eens extra nadruk te leggen op de nood zaak van gezamenlijk overleg en een eensgezinde oliepolitiek. En men kan hem moeilijk tegenspreken dat de reaktie van de bevolking de grootste kans heeft redelijk te zijn als de overtuiging leeft dat de poli tieke leiders verantwoordelijk zijn en met verstand doen wat gedaan kan worden. Zijn vermaan gaat daarom dan ook zeker niet alleen in de richting van de Arabische ivereld. Flitsen uit het buitenland PRINCETON. Veel mensen op de wereld zijn van mening dat de we reldvrede in 1975 ernstig bedreigd zal worden. Dit blijkt uit een onder zoek dat het Gallup-instituut eind 1974 in negen landen heeft verricht. Het resultaat van dit onderzoek is zondag gepubliceerd. ALVOR. Angola zal in november van dit jaar onafhankelijk worden zo heeft Diogenes Boavida, lid van de MPLA-delegatie bjj de onderhande lingen met Portugal in Alvor, ge zegd in een interview met Radio- Loeanda. De besprekingen in Alvor hebben zaterdag tot diep in de nacht geduurd en werden zondagmiddag hervat. LONDEN. De Britse flimster Greg- son, die naam gemaakt heeft in een serie humoristische films en politie series voor de televisie, is op 55-ja- rige leeftijd overleden. MULHEIM. De kerkeraad van de evangelische Johanniskerkgemeente in Muiheim in het Westduitse Ruhr- gebied heeft ernstig gewaarschuwd tegen een nieuwe golf van anti-se- mitisme. NEW YORK, 13-1. President Ford zou 'gebruik van geweld in het Mid den-Oosten niet willen uitsluiten in dien de vrije wereld of de indu striële wereld gewurgd zou worden. Dit schrijft het Amerikaanse tijd schrift Time maandag. In een exclusief vraaggesprek met Time zei de president het eens te zijn met de opvatting die minister Kissinger onlangs uitte in Business Week. Ford zei dat het woord wurging het sleutelwoord is. Als u zijn ant woord op een zeer hypothetische vraag leest, zei hij niet dat geweld zou worden ge'bVuikt om een prijs wijziging tot stand te brengen. Advertentie Opruiming begint 16 januari meelstraat 31 zierikzee MOGADISCIO, 13-1. Generaal Mo- hamed Siad Barre, president van de republiek Somalië, heeft vei-klaard dat door de voortdurende droogte in zijn land het aantal vluchtelingen in de noodkampen tot 137.000 is opge lopen en dat er per dag 4600 a 5000 mensen erbij komen. Indien de droogte zou aanhouden, zou het aan tal vluchtelingen in de komende maanden tot 700.000 stijgen. Het So malische staatshoofd heeft een drin gend beroep gedaan op de „bevrien de landen" om Somalië te helpen. MCCOMB, 10-1. Een stad in het zuiden van de Amerikaanse staat Mississippi, is vrijdag door een tor nado getroffen. Een woordvoerder van een gewes telijk medisch centrum zei dat er, voor zover toen bekend, minstens acht mensen om het leven zijn geko men en 70 in ziekenhuizen behandeld worden. De ergste schade is aange richt in een winkel-centrum in een buitenwijk van de stad, een lagere school en een woonwijk. Merendeel vergiftigd opium teruggevonden EINDHOVEN, 13-1. De politie heeft de indruk dat het merendeel van de vorige week in Eindhoven gestolen vergiftigde opiumprepara ten is teruggevonden in de Dommel. Maandagmorgen ontdekte een sluis wachter de eerste potjes gif toen hij een sluis in het centrum van de stad wilde dichtdraaien. Inmiddels heb ben duikers van de Eindhovense brandweer een groot deel van de Dommel afgezocht. Hoeveel potjes precies zijn gevonden is nog niet be kend, omdat op verscheidene plaat sen wordt gezocht. Telefooncellen leeggeroofd ROTTERDAM, 13-1. Dat de PTT niet voor niets biljetten op telefoon cellen plakt met het opschrift „laat heel, wat heel nodig is", is weer eens gebleken in Rotterdam. Tien tele fooncellen verspreid over geheel Rotterdam, werden leeggeroofd en vernield. Voor de PTT betekent dit een schade van f 4.000. KORTE BERICHTEN UIT HÉT BINNENLAND DEN HAAG. „Bij de aflevering van nieuwe kentekenbewijzen aan de importeurs en fabrikanten is bepaald geen sprake van een grote achter stand. Weliswaar zijn er in de eerste dagen van januari kleine aanloop problemen geweest, maar die z\jn al lang weer opgelost". UTRECHT. Het opvoedingsgesticht voor jongens „Valkenheide" in Maarsbergen is gedeeltelijk door brand verwoest. Het hoofdgebouw van het complex werd volledig in de as gelegd. De twee zijvleugels ble ven gespaard. De schade bedraagt volgens de politie circa driekwart miljoen gulden. Niemand werd ge- wond. ALKMAAR. Uit de strafgevangenis in Alkmaar „Bergehout" zijn twee gedetineerden ontsnapt. De gevan genen, een 36-jarige Italiaanse auto monteur en een 37-jarige Joegoslaaf, die vei-klaarde vertegenwoordiger te zijn, zaten beiden in voorarrest, ver dacht van een schietpartij in Heiloo en diefstal. HILVERSUM. De Portugese minis ter van buitenlandse zaken, dr. Ma rio Soares, die op het ogenblik de onderhandelingen leidt over de onaf hankelijkheid van Angola, zal op 24 januari naar Nederland komen. SCHIPHOL. Zeer vermoeid, maar zeer positief over zijn bevindingen, is minister Van der Stoel van bui tenlandse zaken maandagmorgen uit Tokio op Schiphol teruggekeerd. Hij heeft een bezoek gebracht van elf dagen aan de volksrepubliek China en aan Japan. DEN HAAG. Opnieuw is in Italië een Nederlandse vrachtwagencombi natie gestolen. Dat gebeurde langs de weg tussen de Brenner-pas en Verona. De bestuurder van de trek ker met oplegger is de heer A. Rode- mond uit het Groningse Ten Boer, die tevens eigenaar van de wagen DEN HAAG. In een van de gebou wen op de legerplaats De Wittenberg te Garderen is in de nacht van zon dag op maandag omstreeks halfvier brand uitgebroken. Persoonlijke on gelukken hebb'en zich niet voorge daan. Het vuur dat in een onder deelskantine woedde, is vermoedelijk ontstaan door een oververhit kook- plaatje. ROTTERDAM. Uit een woonhuis in de Rotterdamse wijk Kralingen is in dit weekeinde voor f 15.000 aan juwlen gestolen. Men kwam het huis binnen door het forceren van de keukendeur. DEN HAAG. De directeuren Mon- tijn en Meinsma van Shell Nederland Raffinaderij en Shell Nederland Chemie zijn bepaald niet optimis tisch gestemd in hun verwachtingen voor de raffinaderij en het chemisch bedrijf van de Shell in Nederland voor wat betreft raffinage, produktie en afzet in de komende maanden. Zij zien echter geen gevaar voor ontsla gen. Wat biedt de BEELDBUIS? WOENSDAG 15 JANUARI NED. I: Bijna een hele middag en avond TROS op de buis. De TROS heeft de goede gedachte gehad een serie films te gaan uitzenden met de zingende cowboy Roy Rogers in de hoofdrol. Vanmiddag de eerste uit de reeks. De stoere held komt met zijn onafscheidelijke paard Trigger in een klein wild-w est-stadje aan, ivaar hij door de sheriff achter slot en grendel dreigt te worden gezet. Vervolgens wordt een begin gemaakt met een serie verhalen over een stel ondeugende jongens en meisjes, daarna de spelshow Ren je rot en tenslotte het programma Snater, waarin over het beroep van vracht wagenchauffeur wordt verteld. Hel IKOR komt tussen zeven en acht met een tweetal onderwerpen. On der de titel Jouw beurt wordt een filmpje getoond, waarin twaalf kin deren praten over hun situatie als kinderen van werkende moeders. Verder tot acht uur is ae informatie rubriek Kenmerk op de buis. Na het journaal is Nederland I weer voor de TROS, die al haar zendtijd in ruimt voor de derde uitzending van Informatie op woensdagWibo van de Linde leidt de studiodiskussie die vanavond gaat over het probleem van de kriminaliteit. Het laatste nieuws is op deze zender rond kwart voor elf te verwachten. NED. II Hoofdgerecht bij de NOS is het boeiende Engelse tv-spel The Stretch, In dit sociodrama wordt be schreven hoe het een jonge vrouw vergaat nadat haar man een misstap heeft begaan en daarvoor in de ge- DOORN. Een korte felle brand heeft het recreatiegebouw annex observatiecentrum Beukenrode in Doorn in de as gelegd. Het gebouw ligt in de bosrijke terreinen van het observatiecentrum en was uit hout opgetrokken. AMERSFOORT. Negen anti-abor tusorganisaties in ons land willen de komende weken door middel van een massale voorlichtings- en hand- tekeningenaktie gaan werken „aan de bewustwording van het Neder landse volk voor wat betreft de abortusproblematiek". LEIDEN. De Leidse politie heeft twee Antilliaanse jongens (19 en 20) aangehouden, die zondagavond een meisje van 16 jaar ontvoerden en in Amsterdam tot tweemaal toe ver krachtten. De twee zijn in samen werking met de hoofdstedelijke po litie maandagmorgen in Amsterdam aangehouden en naar Leiden over gebracht. vangenis terecht kwam. Voor de jonge vrouw is het een hele ge waarwording om alleen alles te moeten regelen. Buiten dit tv-spel zijn het de vaste programma's die de NOS vanavond te bieden heeft. Om zeven uur neemt Van gewest lot gewest de kijkers mee de regio in. Vóór het journaal is er ook een uit zending van de Stichting Socutera over de industrialisatie in de ont wikkelingslanden. Het journaal wordt gevolgd door de politieke zendtijd, waarin een uitzending van de CPN. Nadat men heeft kunnen genieten van The Stretch, is het tijd voor de rubriek De Werkwinkel. Hierin twee onderwerpen: de pro- jekten van werkloze jongeren en de zelfbeschikking van de vrouw met betrekkingg tot abortus. Achter grondinformatie over aktuele ge beurtenissen, sportinformatie en nieuws van het vaderlands parle mentaire front worden tenslotte tot elf uur nog gegeven in respektieve- lijk de rubrieken Panoramiek, Stu dio Sport en Den Haag Vandaag. WOENSDAG 15 JANUARI NED. I: 9.40 Schooltelevisie; 15.30 Roy Rodgers; 16.40 De boefjes17.00 Ren je rot; 17.25 Snater; 18.00 TROS penalty bokaal; 18.15 Teleac; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Jouw beurt; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.20 In formatie op ivoensdag; 22.40 Jour naal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuios; 19.05 Van ge- ivest tot gewest19.50 Socutera; 20.00 Journaal; 20.20 Politieke partijen; 20.30 Staatsloterij; 20.35 Twee jaar opgeknapt; 21.50 Werkwinkel; 22.15 Panoramiek; 22.30 Studio Sport; 22.55 Den Haag vandaag; 23.10 Jour naal. DONDERDAG 16 JANUARI NED. I: Een tweetal korte infor matieve programma's vult de eerste zestig minuten van deze TROS- avond. De aflevering uit de serie Le vende Wildernis neemt de kijkers mee op een tocht door de oerwouden van Venezuela. Daarna volgt de ru briek Even Bijsturen, bedoeld voor de geïnteresseerden in de auto- en motorsport. Na het journaal staat de buis bol van de karnavalsmuziek. Onder de titel Het hele jaar carna val komt de TROS met een pro gramma dat een aaneenrijging is van potentiële karnavalsschlagers. On der de artiesten, die hieraan mee werken, bevinden zich Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer, Ron- nïé Bierman, André van Duin, De Kermisklanten, Gerard Hoeben en, hoe kan het anders, Vader Abraham, Kraaykamp en De Gooyer zijn de volgende vijftig minuten te gast bij Henk van der Meyden in zijn TV- Privé. Jarenlang heeft het Paar Donderdag 16 januari, Nederland I: Het hele jaar carnaval. Met o.a. Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer, die later gesprekspartner zullen zijn met Henk van der Mey den in TV-privé (21.10 uur). Apart triomfen gevierd als komisch duo op de televisie, maar in de pri- vé-sfeer hadden Johnny en Rijk vrij weinig kontakt met elkaar. TV- Privé wordt tegen tien uur gevolgd door de kunstrubriek Het heilig vuur, een van de beste programma's van de TROS. De drijfveren van een kunstenaar, zijn inspiratiebronnen en zijn vakmanschap, dat zijn de thema's die aangesneden worden in de vierde editie van Het heilig vuur. NED. II: Een uurtje jeugdvertier staat aan het begin van het VARA- programma op Nederland 2. Tussen zeven en acht kan de jeugd genieten van Sol en Gobelet de clowns en van de fragmenten van komische films uit de rubriek Horen, zien, zwijgen. Achter het nieuws komt om tien voor half negen op de buis om direkt te reageren op de belangrijk ste onderwerpen uit het NOS-jour- naal. Vervolgens gaat het doek op voor de serie Colditz. Majoor Mohn is een van de weinigen die nog steeds geloven in het duizendjarig rijk, ondanks alle voortekenen dal de Duitsers de oorlog aan het verlie zen zijn. Tot het moment echter dat de majoor aan de hand van foto's met de harde werkelijkheid wordt gekonfronteerd. Plotseling is hij veel aardiger tegen de krijgsgevangenen. De volgende drie kwartier zijn voor de kwis Twee voor Twaalf. De serie 't Wilhehnina is aan zijn derde afle vering toe. Hierin blijkt onder meer dat makelaar Fruit, niet te vertrou wen is. Hoe belangstellend hij zich ook voordoet, hij heeft maar één doel: de ontruiming van het buurt huis. Hei laatste woord in de VARA- zendtijd is voor de rubriek Achter het Nieuws met 35 minuten aktuali- teiten en achtergronden. Om kwart over elf tenèlotte zit de parlemen taire rubriek Den Haag Vandaag op de buis. DONDERDAG 16 JANUARI NED. I: 14.25 Schooltelevisie; 18.15 Flexibele school; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Le vende wildernis; 19.25 Even bijstu ren; 20.00 Journaal; 20.20 Het hele jaar carnaval; 21.10 TV-Privé; 21.55 Het heilig vuur; 22.35 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Sol en Gobelet, de clowns; 19.30 Horen, zien en zwijgen; 20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws20.35 Colditz; 21.30 Twee voor Twaalf; 22.10 Twee voor Twaalf extra; 22.15 't Wilhel- mina; 22.40 Achter het nieuws; 23.15 Den Haag Vandaag; 23.30 Journaal. 27 „Ik kom even naar u toe, me vrouw," beloofde de rechercheur. Zijn kollega Pasveer, die enige da gen tevoren 's nachts naar de wo ning van mevrouw Grotema was ge reden na de mislukte inbraakpoging zat te tikken. „Heb je 't gehoord?" riep Van Esperen, naar hem kij kend, „de hond van Grotema uit de Koningin Alexandralaan heeft men vergiftigd aangetroffen. Dood". Pasveer draaide zich van zijn schrijfmachine weg, de ander ver baasd aankijkend. „Je meent het?" „Mevrouw Grotema belde net. De dierenarts heeft de dode hond mee genomen voor een uitgebreid onder zoek, maar hijzelf is overtuigd van vergiftiging." Ze keken elkander enige tijd aan. „Daar is iets niet in orde, he?" kon- kludeerde Pasveer. „Eerst dat onge luk, toen die poging tot inbraak en nu een vergiftigde hond. Ergens stinkt het daar, kollega." Gedachtig aan de inbraak besloot Van Esperen te bewerkstelligen, dat er voorlopig des nachts gesurveil leerd zou worden rond de woning van mevrouw Grotema. Want al heb ik ook in dit geval geen bewijs, zei de man tot zichzelf, er kan ver band zijn tussen de inbraak en dc dode hond. Om de weg te banen voor een nieuwe inbraakpoging. Daarom belde hij de vrouw opnieuw op en vertelde, dat er maatregelen genomen zouden worden tor harer bescherming. „Heel attent, meneer Van Esperen. en voor de komende nacht zal ik dat graag aanvaarden, maar morgen koop ik een andere hond. Ik denk. dat ik ditmaal een herder neem; dit ras is feller." Die nacht werd er scherp gepa trouilleerd in de „adelwijk", zoals het kwartier, waarin onder meer mevrouw Grotema woonde, werd genoemd. Zo intens, dat een geel gekleurde Volkswagen, die door de wijk reed, dadelijk werd achter volgd en aangehouden. Men had in dertijd immers gezien, dat een gele V.W. in allerijl was weggereden na de mislukte inbraak? Maar de in zittenden, een jong paartje, bleken onschuldig te zijn. Zodat men de au to weer liet gaan. Van Esperen hoorde het de vol gende morgen op het bureau en be keek het nachtrapport, maar daarin was wel sprake van een aangehou den gele Volkswagen, maar zonder het kenteken op te nemen en zonder de namen en adressen der inzitten den. Hij keek, of er nog personeel van de nanachtploegen aanwezig was en had geluk. Een hoofdagent, die zelf de V.W. tot stoppen had gedwongen, haalde de schouders op. „Het was safe: jong stel, dat naar een feestje was geweest, op de terugweg naar huis." „En geen kenteken opgenomen?" vroeg Van Esperen, die hels was. De ander keek zijn kollega ver stoord aan. „Man, waarom kijk je het nachtrapport cr niet op na? Daar kun je alles in vinden. Ik zei je toch al, dat het safe was?" „Dat heb ik nagekeken," beet Van Esperen de ander toe. „maar geen kenteken of namen of wat dan ook er in gevonden." door F. VAN FALCKENOORT „Man, laat je nakijken. Een jong stel.misschien net twintig. „O. En die waren safe, zei je? Hoe weet jij dat zo goed? Heb je de wa gen van binnen gecontroleerd? Er was een gele V.W. betrokken bij de mislukte inbraak, veertien dagen ge leden. Of ben je dat vergeten?" De ander werd rood van woede. „Zeg, val jij alsjeblieft hardstikke dood! Wie denk je eigenlijk, dat je bent? De commissaris zelf?" „Je vergeet, dat de inbrekers kon den ontsnappen in hun gele V.W." „Fijn voor ze!" brulde de agent zijn collega-rechercheur toe. „Neem aan, dat ze het vannacht waren, En wat dan nog? Zelfs al zou die vent een hondebeet in zijn hand hebben, wat doen we dan met hem? Heb jij bewijs, dat die beet afkomstig is van Grotema's hond? Kun jij bewijzen, dat ze daar in huis zijn geweest? Man, laat je nakijken, he? In die wa gen zat gewoon een jong stel...." „En dat kwam uit Stompburg," vulde Van Esperen aan. „Klopt voor wat die jongen be treft. Het meisje kwam uit Waterlier. Heb je daar wat aan?" „Ik heb vermoedens tegen bepaal de lieden, die in Stompburg wonen. Betrokken bij de verdwijning van die Grotema." „Nou en? Er wonen zo ongeveer veertigduizend mensen in Stompburg en er rijden misschien wel vijftig gele V.W. s door dat rotdorp. Vraag- es aan de jongens daar ze allemaal aan te houden. lachen ze je vierkant in je gezicht uit." „Kan zijn. Maar ik zou namen ge noteerd hebben. En natuurlijk het kenteken." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 7