V.V.V. Zierikzee gaat „professioneel" te werk Koffie Voorzitter Landbouwschap: nare herinneringen fGoudmerkl Tijdelijke arbeidsplaatsenregeling in Zeeland geen sukses Sjah in Egypte Mislukte kaping De positie van China AUTOSCHADE DE ZIERIKZEESCHE COURANT In 1975 geen amateurisme meer... ZIERIKZEE, 8-1. Als alles volgens plan verloopt - en daar ziet het bepaald wel naar uit - dan zal de Zierik- zeese V.V.V. dit jaar voor de eerste maal in het ruim vijftigjarige bestaan, de toeristische zaken „full"-pro- fessioneel kunnen gaan aanpakken. Met andere woor den: de zaken zullen niet langer meer op een „amateu ristische" manier worden gedaan en afgehandeld. Dit betekent eigenlijk niet meer of minder dan dat ge sproken kan worden van een „ombuiging" in het be leid van de plaatselijke V.V.V. Voor de heer F. A. de Jager, voorzitter van V.V.V. Zierikzee, leidt dit laatste in elk geval geen twijfel. De V.V.V. zal immers al heel spoedig de „amateur-status" gaan verliezen en „dus" professioneel gaan optreden. In de tweede helft van februari, uiterlijk begin maart, zal immers in de vereiste moderne omgeving V.V.V. in volle aktie komen. De „professionals" gaan dan gebruik tnaken van het nieuwe eigen V.V.V.-kantoor. gevestigd in het bijzonder gunstig gelegen pand Havenpark 20. De exploitatie zal plaatsvinden in nauwe samenwerking met assurantiekantoor J. Bij de Vaate. Voorzitter De Jager is met zijn aktieve bestuur bijzonder verheugd over de totstandkoming van het ei gen V.V.V.-kantoor. Tot nu was het zo, dat noodgedwongen nog wel een en ander ontbrak aan een behoorlij ke informatie van de toeristen. „En toch vinden in een V.V.V.-kantoor juist dikwijls de eerste contacten plaats tussen de toerist en de plaats van bezoek. Zo'n eerste kennisma king is voor een deel bepalend voor het vertrouwen van de bezoeker in zijn tijdelijke nieuwe omgeving. Een V.V.V.-kantoor is dan ook het visi tekaartje van de stad", vindt de heer De Jager. Hij wijst in dit verband ook op het karakter van Zierikzee als streekcentrum van Schouwen- Duiveland. Verantwoord De inrichting van het nieuwe kan toor vindt de voorzitter ekonomisch een goed verantwoorde zaak. Er is overigens wel een tekort in de finan ciering van aankoop en verbouwing. Met de aankoop was eèn bedrag van omstreeks f 50.000 gemoeid. Voor de verbouwing moet V.V.V. nog kunnen beschikken over f 30.000. De voorzit ter maakte er geen geheim van dat gerekend wordt op een 10.000 gulden uit de horeca-sektor. „In elk geval is de horeca in principe bereid om er iets aan te doen." Voor de rest verwacht V.V.V., dat er nog een 10 a 15.000 gulden zal worden opge bracht door de middenstand. De Zie- rikzeese middenstanders hebben overigens al flink in de bus geblazen (Vervolg pag. 4) Advertentie VOOR ALLE naar: AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. Kloosterweg 2 - Noordgouwe Telefoon (01112) 347 ZIERIKZEE. Te Zierikzee is een be gin gemaakt met de herstrukture- ring van de „Mosselboomgaard" een open terrein tussen Hoge Molen straat en de 's Heer Arendstraal. Voorlopig voor een derde deel zal het terrein worden ingericht als parkeèrterrein. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De rijke is niet gelukkiger dan J hij, die genoeg heeft. f Solon Verwachting tot vrijdagavond: Vrij zacht Zwaar bewolkt met plaatselijk regen, vooral in het noorden van het land; matige tot krachtige zuidwestelijke wind; minimumtemperaturen om streeks 6 graden, maxima circa 8 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 10 jan. Zon op 8.45, onder 16.50 Maan op 7.08, onder 15.16 Nieuwe maan: 12 jan. (11.20) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 10 jan. 1.42 14.10 7.45 19.58 Springtij: 14 jan. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 9-1. Het K.N.M.I. deelt mede: Een rug van hoge luchtdruk, die woensdagavond met opklaringen over ons land naar het oosten trok. droeg er toe bij dat door uitstraling de temperatuur op veel plaatsen in het land tot aan of iets beneden het vriespunt kon dalen. Inmiddels breidde e^n krachtige zuidwestelijke stroming zich via de Britse eilanden en de Noordzee naar het oosten uil. Het warmtefront, dat de voorste be grenzing van deze zachte lucht vormt, passeerde in de nacht en vroege ochtend ons land, waarna de temperaturen geleidelijk begonnen op te lopen tot ongeveer 8 graden. Het komende etmaal blijft ons land in deze brede stroom van zachte lucht vertoeven. Het blijft daardoor somber weer. Kleine storingen die in de stroming meetrekken kunnen plaatselijk wat regen of motregen veroorzaken. De kans hierop is in de noordelijke provincies wat groter dan elders. NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE. Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 18,85; per jaar f .72,50. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 29 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,50. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Tegenvallende graanprijzen 1973-1974 ZIERIKZEESCHE Donderdag 9 januari 1975 131ste jaargang Nr. 21621 MIDDELBURG, 8-1. De tijdelijke arbeidsplaatsenregeling van het mi nisterie van sociale zaken is in Zee land geen sukses gebleken. De rege ling wilde hiermee aan werkloze administratieve hoofdarbeiders meer kans gCven op een nieuwe baan. Wiegel wil interpellatie DEN HAAG, 8-1. Voorzitter Wie- gel van de VVD Tweede Kamerfrak- tie vindt de woensdag gepubliceerde werkloosheidcijfers van het CBS „ronduit verschrikkelijk". Hij zal zijn fraktie voorstellen, de regering hierover te interpelleren. De heer Wiegel zegt dit in een kommentaar op de werkloosheidcijfers. Volgens hem heeft de politiek van het kabinet Den Uyl om op grote schaal geld in onze ekonomie t e pompen, geen resultaat. „De lasten van de burgers en van de onderne mingen moeten worden verlicht". Een werkgever die een dergelijke kracht aantrok, kreeg over diens sa laris in het eerste proefjaar een sub sidie van 100 procent. Van de 76 op deze wijze aan een nieuwe baan ge holpen administratieve hoofdarbei ders, zijn er na afloop van het proef jaar 34 ontslagen. Tweeëntwintig van hen werken nog, van wie slechts vijf bij dezelfde werkgever waar ze begonnen zijn. De 100 procent sub sidieregeling gold alleen voor over- heids- en semi-overheidsbedrijven. De 30 procentsregeling is in Zee land evenmin een succes. Deze re geling was ingesteld voor de gewone bedrijven. Deze kregen in het eerste proefjaar 30 procent van de loonkos ten vergoed, als zij een werkloze in dienst namen. PARIJS. Zuid-Vietnam heeft woensdag een beroep op de elf on dertekende landen van het Pargse vredesakkoord gedaan om tussen beide te komen tegen de „communis tische agressiedaden". Balans van landbouwjaar Voorzitter De Jager: mijlpaal in zicht voor Zierikzeese V.V.V. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DEN HAAG, 8-1. „Voor <le land- en tuinbouw onge twijfeld een uitzonderlijk jaar, waaraan velen nare herinneringen zullen overhouden". Aldus lierdaeht ir. C. S. Knottnerus, voorzitter van liet Landbouwschap, woensdag in zijn nieuwjaarsrede het jaar 1974. Zyn nare herinneringen lagen bij de „miserabele prijsontwikkeling" in de vleessector, de voorthollende inflatie, de zeer moeilijke ontwikkelingen in de E.E.G., de energiecrisis en zeker niet in het minst de weersomstandigheden. dienen, waarschuwde de voorzitter, want ze horen thuis bij het ministe rie van landbouw. Voor de tussentijdsvei'hoging van de E.E.G.-landbouwprijzen had voor zitter Knottnerus wel waardering, maar hij vond ook dat ze te laat van kracht is geworden omdat vele pro- dukten al waren verkocht. Met de oplossing van problemen op het gebied van de fiscale en so ciale wetgeving is in 1974 een aan vang gemaakt, maar de heer Knott nerus vond toch dat er op het vlak van de sociale zekerheid voor de zelfstandige nog maar weinig voor uitgang is geboekt. AMMAN, 8-1. De sjah van Perzië en keizerin Farah zijn woensdag voor het tweede deel van hun bezoek aan het Midden-Oosten in Cairo aangekomen, waar zij werden ver welkomd door president Sadat van Egypte. Gedurende twee dagen zul len de sjah en Sadat de ontwikkelin gen in het Midden-Oosten, politieke en economische samenwerking en mogelijke Perzische wapenleveran ties aan Egypte bespreken. Onrust Ir. Knottnerus herinnerde aan de onrust onder de agrarische bevolking in het afgelopen jaar en aan het be drag van f 115 miljoen waarmee de Nederlandse regering, na de mas sale bijeenkomst in het Galgewaard- stadion in Utrecht, over de brug kwam. Dat bedrag is de afgelopen weken uitgekeerd in de vorm van toeslagen, terwijl het Landbouw schap een uitkering via de B.T.W. had willen hebben. Allerlei klachten over de toeslagregeling moet men nu niet bij het Landbouwschap in De minister arriveerde in de groot ste Chinese havenstad met een be volking van meer dan tien miljoen, nadat hij op de luchthaven van Pe king uitgeleide was gedaan door de Chinese minister van buitenlandse zaken, Tsjao Koean-Hoea. Diplomatieke waarnemers in Pe king wijzen er op dat er nu duide lijk sprake is van een grote vriend schap van China voor Nederland, als een land van de tweede wereld. Het Chinese wereldbeeld omvat de su permachten (eerste wereld), de ont wikkelingslanden (derde wereld) en landen daartussen zoals West-Euro pa en Japan (tweede wereld). Advertentie bonen of snelfiltermaling vacuum verpakt pak 250 gram Hij was er blij mee, dat, ondanks de problemen in de E.E.G., het vrije goederenverkeer grotendeels ge handhaafd bleef. Dat een goed wer kende markt voor de Nederlandse land- en tuinbouw van grote bete kenis is blijkt opnieuw uit de geld waarde van de agrarische uitvoer, die in 1974 tot boven de 17 miljard gulden steeg. Toch heeft de land bouw in het afgelopen jaar de ene klap na de andere moeten opvangen; behalve de reeds eerder vermelde narigheden noemde de heer Knott nerus nu ook het verdwijnen van de revaluatiecompensatie. De bruto-produktiewaarde in gul dens van de land- en tuinbouw Icon op hetzelfde peil blijven als het voorgaande jaar, maar door de enor me kostenstijgingen daalde het ar beidsinkomen, terwijl de koopkracht van de gulden ook nog 10 procent daalde. Voor het tweede achtereenvolgen de ja.'.r pi*>g het inkomen in de land bouw- itit opzichte van het gemid delde Nederlandse inkomen achter uit. In het oogstjaar 1972 was het nog 105 procent van dat gemiddelde inkomen, in 1973 en 1974 was het tot resp. 85 en 67 procent gedaald. LONDEN, 8-1. Na bijna negen spannende uren kwam er dinsdag avond kort na middernacht op een vliegveld in het Engelse graafschap Essex voor de vijf bemanningsleden van een straalpassagiersvliegtuig van „British Airways" een behouden ein de aan de eerste vliegtuigkaping in 1975. De nog onbekende dader werd zonder dat er een schot werd gelost door de politie overmeesterd. SJANGHAI, 8-1. Met een bezoek aan Sjanghai heeft minister mr. Max van der Stoel zijn verblijf van zes dagen in de volksrepubliek China afgesloten. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1975 | | pagina 1