MYSTERIE IN MEINESWIJK Twijfels aan de waarde van de Westerse defensie 1975 jaar van herdenken BLIK DOOR HET WERELD VENSTER Regering gaat iets doen tegen knelpunten in de bouw I In het prille begin van 1975 - 3 januari - kan men weer kijken naar de show van Johnny en Tonny. En wel op Nederland I om 21.20 uur. Op de foto de mannelijke helft van het span: Johnny Kraaykamp. Dat in Europa het gevoel van vei ligheid is toegenomen is vooral te danken aan een verbetering van de betrekkingen op alle mogelijke ge bieden tussen de landen van Oost en West-Europa. Hoe aantrekkelijk dit ook is, op de achtergrond blijft toch altijd het besef dat binnen dit werelddeel een hoeveelheid wapens is opgeslagen waarvan het gebruik de akeligste gevolgen kan hebben- Waren die er niet dan was men niet meer afhankelijk van de goede wil van de partijen - zelfs als ze kwaad willen lukt hen dat niet zander wa pens. Het is al te naief te hopen dat alle wapens inderdaad eens opge ruimd worden. Maar hét gevoel van veiligheid zou al een stuk sterker worden als er maar geen sprake was van een grote ongelijkheid in de be wapening. Op het ogenblik is de toestand zo dat voor de meeste zogenaamde kon- ventionele wapens - met name artil lerie, tanks en vooral het aantal ge vechtseenheden - het oosten een groot overwicht heeft. Dat is van de HAMBURG. 30-12. 1975 wordt een jaar dat alle gelegenheid zal bieden tot feestvieren, vermanen en herden ken. Van tal van dichters, componis ten. kunstenaars en anderen zal het eeuwfeest worden herdacht. In de oudejaarsnacht begint het jaar van de vrouw van de V.N. en op 7 maart vindt de wereldgebeds dag van de vrouwen plaats. 1975 zal ook het jaar van de mo numentenzorg en aandacht voor ou de stadskernen zjjn en miljoenen ka tholieken zullen op beevaart gaan naar Rome om er de volle aflaat van het heilig jaar te verdienen. In 1975 wordt herdacht dat Mi chelangelo Buonarroti vyf eeuwen geleden het levenslicht aanschouwde. De Romepelgrims zullen van de ge legenheid gebruik maken zijn Piëta in de Sint Pieter en Fresco's in de Sixtijnse kapel te bezichtigen. In Lübcck wordt op 6 juni de honderdste geboortedag herdacht van Thomas Mann, en ook Rainer Maria Rilke. Albert Schweitzer en Maurice Ravel hebben in 1975 hun eeuwfeestherdenking. In de Wiener Festwochen zal spe ciale aandacht worden gegeven aan Johann Strauss, die 150 jaar geleden werd geboren. De Engelse schilder en voorloper van het impressionisme, William Turner, wordt reeds nu herdacht met een tentoonstelling en evenmin zal men in 1975 de 250-ste geboortedag van Casanova vergeten. Italië her denkt daarnaast het zesde eeuwfeest van het overlijden van Giovanni Boccaccio. Jan Vermeer van Delft is in 1975 drie eeuwen dood en honderd jaar dood zün de Duitse schrijver Eduard Moerike, de Deense sprookjesvertel ler Hans Christian Andersen, de Franse componist Georges Bizet en de Franse schilders Jean-Baptiste Camille Corot en Jean Francoit Mil let. KOPENHAGEN. Het Deense week blad „Rapport" heeft - tegen het ad vies van het Deense ministerie van defensie - foto's gepubliceerd van deze atoomvrije schuilkelder in het noorden van Denemarken, die be stemd zou zijn voor de koninklijke familie, regeringsleiders en militai ren in geval van een atoomaanval. De schuilkelder heeft een oppervlak te van 100 bij 100 meter en heeft vijf verdiepingen onder de grond. In tijd van nood biedt hij onderdak aan 250 mensen. In de schuitkelder is een koninklijke suite, een restaurant en een ziekenhuis. aanvang af zo geweest en de NATO heeft nimmer kans gezien die ach terstand in te lopen. Waardoor ze haast automatisch kwam vast te zit ten aan het gebruik van de kernwa pens als kompensatie. De tegenpartij moest het besef bijgebracht worden dat het niet zomaar een konventio- nele oorlog kon voeren en er dan maar op mocht rekenen dat die niet zou uitlopen op kernwapengebruik - taktische kernwapens wel te ver staan. Vandaar naar de strategische kernwapens is nog maar een kleine stap. Het was de enige manier inder tijd om de in konventionele wapens sterkere mogelijke tegenstander er van af te schrikken zijn overwicht te benutten. Bejaarde wapens Op het laatste NATO-beraad is van Nederlandse zijde geopperd die taktische kernwapens ook in te brengen bij het MBFR-gesprek - de onderhandelingen over wederzijdse troepenverminderingen. Een idee die niet dankbaar is overgenomen, hoe logisch ze ook klinkt. Immers er schuilt iets aantrekkelijks in om bij voorbeeld met de Russen een ruil le maken dat zij een paar tankdivisies terugtrekken uit het hart van Euro pa en met de NATO een deel van de zes-, zevenduizend taktische kern wapens. Waarschijnlijk was men in het NATO-beraad daarom niet ge lukkig met het voorstel omdat dit voornamelijk tot gevolg zou hebben dat die taktische kernwapens en hun waarde wat nader werden be keken. En ze verdragen dit nader bekijken niet want het zijn over het algemeen al knap bejaarde wapens ivcarvan de slagvaardigheid niet al te hoog meer kan worden aangesla gen. Maar wat belangrijker is: de drei gende kracht van deze kernwapens berustte er voornamelijk op dat de tegenpartij zich bewust moest zijn dat ze een eerste stap naar een grote kernoorlog deed als ze de NATO dwong ze te gebruiken. Zolang het Amerikaanse overwicht in de grote strategische kernwapens dit een on aantrekkelijke propositie maakte be tekende dit inderdaad iets. Maar in tussen is het zo dat de twee super machten in dit opzicht beide zo wel voorzien zijn dat een kernoorlog voor de een net zo onaantrekkelijk is als voor de ander. De VS hebben daarom even weinig belang bij de taktische kernwapens in Europa als de Russen.. Een zaak die de militaire experts q«pi beide zijden natuurlijk allang weten - de politici vooral in het westen voelen zich echter min der geroepen bij hun burgers de twijfel aan de xvaarde van hun dure defensie aan te wakkeren. DEN HAAG, 30-12. De regering is van plan knelpunten in de procedu res, waardoor de bouw wordt ver traagd, weg te nemen. Zij heeft dit zaterdag gezegd in een brief aan alle gemeentebesturen en organisaties, die op enigerlei wijze bij de voorbe reiding en uitvoering van bouwwer ken betrokken 4ijn. Teneinde te kunnen beschikken over de gegevens die nodig zijn om een onderzoek naar het gerechtvaar digd zijn van vertragingen te kunnen instellen zal met ingang van 1 ja nuari a.s. bij de direktie Bouwnij verheid van het ministère van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning een centrale meldpost worden ingesteld. Bij deze meldpost kunnen klachten worden gedeponeerd over vertragingen die direct of indirect een gevolg zijn van het optreden van overheidslichamen bij de afhan deling van procedures ter uilvoering van bouwwerken. Flitsen uit het buitenland TEL AVIV. Het Israëlische vak verbond Histudroct heelt besloten zijn steun aan de stakende werk tuigkundigen van dc luchtvaart maatschappij El Al in te trekken, als zij niet binnen 24 uur bereidheid to nen om het werk te hervatten. LOESAKA. De Britse minister van buitenlandse zaken James Callaghan zal tijdens zijn bezoek aan Loesaka, Zambia, deze week waarschijnlijk ook besprekingen voeren met natio nalistische leiders uit Rhodesië, zo is uit Rhodesisehe bron in Zambia ver nomen. ASMARA. Eritrea. De militaire machthebbers in Ethiopië zijn be reid rechtstreekse onderhandelingen te voeren met leiders van guerrilla bewegingen die vechten voor de af scheiding van de provincie Eritrea, zo heeft majoor Berhanu Baieh, lid van de militaire regering, zondag meegedeeld. SANTIAGO. De militaire rege ring van Chili heeft bekendgemaakt dat 12 staatsbanken zullen overgaan in partikuliere handen. De regering zal aandelen in de banken via de beurs verkopen. TEL AVIV. De Russische en Jood se natuurkundige A. Voronel is in Israël aangekomen en heeft daarmee een strijd van drie jaar ter verkrij ging van een emigratievergunning beëindigd. Hij was vergezeld door zijn vrouw. SAN JUAN, Portorico. Zaterdag is in San Juan op Portorico een bom gegooid naar het Russische cruise schip Maxim Gorki, waardoor een lid van de bemanning verwondingen opliep. Een organisatie van Cu baanse ballingen heeft de verant woordelijkheid op zich genomen. COLOMBO. Een boerenknecht in Sri Lanka van wie werd gezegd dat hij op de plaats waar begin deze maand de DC-8 van Martinair neer stortte naar buit zocht, is bij een val in een ravijn ter plaatse om het le ven gekomen, zo heeft de politie in Colombo gisteren (maandag) meege deeld. DARMSTADT. Bii Lamoertheim in de Westduitse deelstaat Hessen is ongeveer 130 ton benzine in de Rijn terechtgekomen. Dit kwam doordat een met 1.000 ton benzine geladen Westduitse tanker tegen de pijlers van een brug voer. CAIRO. In de Egyptische begro ting voor 1975 wordt 16 procent van de uitgaven bestemd voor defensie. In de twee voorafgaande jaren be droeg dit percentage respektievelijk 24 en 31 procent. MOSKOU. De Russische partijlei der Brezjnjew heeft zijn voorgeno men bezoek aan Egypte, Syrië en Irak utgesteld. Dit heeft het Russi sche persbureau Tass maandag mee gedeeld. Volgens Radio-Moskou zal later een nieuwe datum voor het be zoek worden vastgesteld. PARIJS. Uit de Par ij se flat van de Amerikaanse landschapsarchitekt Jacques Cartier zijn 47 schilderijen met een gezamenlijke waarde van tenminste 5 miljoen frank (een klei ne f 3 min) gestolen. BANGKOK. Eenheden van politie en leger zijn in Bangkok in staat van paraatheid gebracht na de on verwachte terugkeer in het land van oud-premier Thanom Kittikatsjorn. Het kabinet is in spoedberaad bij eengekomen. TEL AVIV. Een vooraanstaande atoomgeleerde, de 55-jarge Saadia Amiel. heeft een belangrijke post gekregen op het Israëlische ministe rie van defensie. SAIGON. Twee Europeanen die sinds 10 november, toen ze een strandwandeling maakten, in Zuid- Vietnam werden vermist, zijn maan dag vrijgelaten door de Vietcong, die hen zeven weken lang heeft vastge houden. BELGRADO. President Tito heeft maandag kritiek geoefend op enige westelijke landen die zouden probe ren Joegoslavië onder druk te zetten en speculaties over de toekomstige ontwikkeling van dat land aanmoe digen. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heelt maandag verklaard, dat de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Henry Kissinger, niets heeft afgeweten van enige controle op Amerikaanse burgers door de Amerikaanse geheime dienst, de CIA Wat biedt de BEELDBUIS'J WOENSDAG I JANUARI NIEUWJAARSDAG NED. I: Traditiegetrouw is er aan het begin van deze nieuwjaursmid- dag, om kwart over twaalf, het nieuwjaarsconcert op de buis. Het concert wordt gegeven door de Wie ner Philharrnoniker onder leiding van Willy Brokovsky. Dit ieder jaar weer sfeervolle muziek gebeur en be staat ditmaal uitsluitend uit werken van Johan Strauss jr. Dit ter gele genheid van het feit dat deze kom- ponisl precies 150 jaar geleden werd geboren. Het, muzikale gebeuren wordt omlijst met dansen door de leden van het Weense staatsballet ent het ballet van dc volksopera. Om vijf voor half twee kan men kijken naar een reportage van de opening op de Dam, van het 700-jarig be staan van Amsterdam. Daar op aan sluitend volgt het jaaroverzicht van Studio Sport. Verder is er tussen drie uur en half vier een reportage van het vierschanstoernooi ski springen in Garmisch Partenkirchen, Nadat de NOS haar best gedaan heeft is het dan de beurt aan de VA RA. Behalve twee filmpjes van Chapi Chapo (over kleutertjes die de wereld ontdekken) brengt deze omroep ook de natuurfilm Hel eeuwenoude strand ingepakt. Het verdere programma 's middags ziet er nog als volgt uit: een filmpje van Hans met de hoed, een woordenloze film, weer een filmpje van Chapi Chapo en de Film van Ome Willem. Tussen zeven en acht uur 's avonds brengt het IKOR een tweetal pro gramma's nl. een tekenfilm uit de serie Heeft de regen een vader? en de informatierubriek Kenmerk. Daana is de buis voor de KRO. Hoofdgerecht van deze omroep is het blijspel Slippers, maar daaraan vooraf gaat eerst nog de nieuwjaars wens van kardinaal Alfrink. Willeke Alberty speelt in het blij spel de rol van een vlinderachtig meisje, dochter van welgestelde ouders. Zij heeft het hoöfd op hol gebracht van een zekere Grego ry, gespeeld door Jeroen Krabbé, die het meisje achterna reist naar het ouderlijk huis. Na dit spel is er ruim een uur ingeruimd voor de negende symfonie van Beethoven. De uitvoering wordt gegeven door de Berliner Philharrnoniker. NED. II: De vooravond, tussen ze ven en acht uur, is voor de rubriek Van gewest tot gewest. Hierin o.m. een reportage over de Rijksdienst voor monumenten, die in Zeist ge zeteld is. Zoals misschien bekend, in 1975 uitgeroepen lot het jaar van de monumenten. Voor de klok van acht uur is er ook een uitzending van de Stichting Socutera (over de Simavi). Het journaal wordt gevolgd door een uitzending van de Boerenpartij in het kader van de politieke zendtijd. Vervolgens kan men kijken naar de speelfilm Geen tijd om te blazen. De rolprent uit 1955 heeft als oorspron kelijke titel The seven year itch. De kijkers zullen dus een (waarschijn lijk voor velen moeilijke) keus moé ten maken tussen het blijspel op Ne derland één en deze film. De film vertelt het verhaal van een man die het rijk ólleen. heeft als zijn vrouw met hun kinderen de stad uit is. Juist tijdens hun afwezigheid komt een nieuwe buurvrouw in het pand wonen. Deze aantrekkelijke blondi ne wofdt gespeeld door sexy Mari lyn Monroe. Na deze film heeft dc NOS nog een half uur voor een af levering van de serie Kijken naar kinderen. In dit programma tuil wen laten zien hoe belangrijk het is dal kinderen ruimte hebben om te spelen en te ravotten. WOENSDAG 1 JANUARI NED. I: 12.15 Nieuwjaarsconcert; 13.25 Amsterdam 700 jaar; 13.45 19 Hoolwerf knikte begrijpend, pn- derwijl aantekeningen makend. ;,In aanmerking nemende, meneer, dat meneer Grotema na de bevrijding helemaal van de grond af moest be ginnen. eerst als kantoorbediende, later als vertegenwoordiger en dan zijn laatste funktie op dit ministerie in aanmerking nemende, heeft me- neeer Grotema snel promotie ge maakt. Hoe gaat dal, meneer heb je daarvoor een kruiwagen no dig? Of gaat dat volgens het aantal dienstjaren, bekwaamheid. De ambtenaar- lachte grimmig. „Eigenlijk is dit een gemeen vraagje en al zal het best wel eens gebeuren, dat door allerlei protcktie do ene ambtenaar bevoordeeld wordt boven de andereals jc geen kapacitei- ten hebt voor een bepaalde funktie, kun je nog zoveel kruiwagens heb ben. het is ten enemale uitgeslo ten, dat men je bevorderd. En als u een stap verder zou gaan cn het woord korrupUe in dc mond neemt, zou ik opslaan cn het gesprek als geëindigd beschouwen. In ons land komt zoiets gelukkig niet voor." Van Esperen vond, dat het gesprek een bedenkelijke kant uitging, zodat hij hel woord nam voor Hoolwerf verdere vragen kon stellen. „Hel staat dus wel vast, meneer, dat me neer Grotema dank zij zijn kapaei- tciten cn diploma's zo snel promotie en carrière kon maken. Zoiets komt vaker voor in het leven. Niet enkel bij minister.es. ook in de partikulie re scktor. En dat is maar goed ook." De goede poging ten spijt bleek de sfeer bedorven te zijn cn na een kort afscheid stonden de beide recher cheurs weer op straat. Van Esperen keek verstoord, toen hij naast Hool werf in diens wagen staple. ..Jc ging wel een beetje tc ver. he? Met jc vragen Zulke hoge pieten als Van Nieuws; 13.47 Jaaroverzicht Sport; 15.00 Ski-springen; 15.30 Chapi Chapo; 15.35 Het eeuwenoxide strand16.25 Hans met de hoed; 16.37 Conquista; 17.15 Chapi Chapo; 17.20 De film van ome Willem18.15 Teleac; 18.45 Paulus de boskabouter, 18.55 Nieuws; 19.05 Heeft de regen een vader?; 19.30 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.10 Nieuwjaarswens; 20.15 Slippers; 22.15 De negende van- Beethoven; 23.20 Journaal. NED. 11: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Van ge west tot gewe.st; 19.50 Socutera; 20.00 Journaal; 20.10 Politieke partijen 20.20 Geen tijd om te blozen; 22.00 Kijken naar kinderen; 22.25 Jour naal. DONDERDAG 2 JANUARI NED. I: Vanmiddag tussen twee en vier uur wordt het programma door de VARA bediend. Begonnen wordt met een Russische kinderte kenfilm, De vos en de haas, die ge volgd wordt door een dokumentaire over het dierenleven op Sri Lanka (Ceylon). Vervolgens kan de jeugd zich vermaken met het filmpje Ja- sons vakantie en met de film Aal scholvereiland, over het gelijknami ge eilandje in de Straat van Kamar. Daarna kan men 35 minuten kijken naar de violist Pinchas Zukerman. die drie komposities van Mozart zal vertolken. Hel laatste onderdeel van deze middaguitzending is een filmpje Chapi Chapo, over kleuters die de wereld ontdekken. In de voor avond schotelt de KRO de jeugdmu- sical Eén en één is twee voor. In de ze musical wordt wat met het hit wezen gestoeid. Een meisje' mag een plaatje maken. De eerste plaat wordt een hit, maar alles wat ze daarna nog produceert wordt een flop. Voor achten ook nog de rubriek 't Zand 33 met informatie over hei omroeppastoraat. Na het journaal staat de aanvullende dokumentaire De weermachine te gebeuren. On derwerp van deze meesterproduktie, het resultaat van samenwerking van verschillende tv-stations, is hel on derzoek naar de veranderende weersomstandigheden op aarde. De der Elden zijn toch al zo gauw op hun teentjes getrapt Hoolwerf startte dc wagen, maar leunde met zijn armen op het stuur, inpiaats van weg te rijden. Voor zich uitkijkend, zei hij: „We zijn vanmor gen in ieder geval één belangrijk feit te welen gekomen. Joop." Hij keek zijn kollega van terzijde even aan. „Want we weten nu het netto sala ris, dat meneer Grotoma verdiende. Dat is één. We weten voorts, dat zijn vrouw geen cent van zichzelf had, want meneer Van der Elden had het over verarmde adel. Dal is twee. Voeg daarbij tenslotte, dat Grotema van zichzelf nauwelijks iets gehad kan hebben, dan konkludcren we uit deze drie punten, dat hij onmogelijk van zijp ambtenarensalaris deze stand kon ophouden. Met andere woorden: hij had nog een bron van inkomsten. Neem die nieuwe auto van 'm. die Chevrolet. Weet je. wat dat type vandaag kost? Dik deit'g- duizend. En als je er vijf en dertig duizend per jaar verdient als rijks ambtenaar. hoe financier je dan een r'e"wc ai:to, die bijna een jaarsala ris kost? Dan klopt er ergens iets niet, kollega. Enfin, het is jouw zaak, dus je moet hot zelf maar verder uitzoeken." Als Gert Hoolwerf al lang cn breed weer terug is in Scheveningen bij zijn vrouw - hij heeft tenslotte vakantie - Joop van Espcien thuis te pj.ekercn over de resultaten vnn deze dag. Want die zijn toch wel opmerkelijk en hij moet toegeven, dot Hoolwerf heel wat meer in zijn mars heeft. Ben ik eigenlijk wel ge schikt voor de recherche? Al ij dunkt. Gert heeft me wel duidelijk laten z'en, dat ik enkele belangrijke din gen over 't hoofd zag. Niet enkel Gert. maar ook mevrouw Grotema heeft iets gv/egd, dat tie moeite van KRO gaat vervolgens de lucht uit met de rubriek Uil de agenda van een bisschop. NED. II: De VARA begint om ze ven uur met de eerste aflevering van een Frans-Canadese jeugdserie, Sol en Gobelet de clowns. Dit zou dan de vervanging moeten zijn voor de Stratemakeropzeeshow. Verder voor het journaal Horen, zien, zwijgen, met slapsticks en stomme filmfrag menten. De aktualiteitenrubriek Achter het nieuws doet zijn naam vanavond wet eer aan, want de ru briek volgt inderdaad dadelijk Ach ter het nieuws. Omstreeks half ne gen is het weer tijd voor een nieuwe aflevering van Colditz. Daarin ziel men hoe drie Amerikaanse officieren voor de Gestapo aan majoor Mohn worden overgeleverd. Deze heeft een speciale taktiek om van hen a lx lerlei dingen te weten te komen. Daarna kan men weer mee raden en puzzelen met de koppels in de kwis Twee voor twaalf. Om tien oyer tien beleefd een nieuwe serie zijn pre mière en wel 't Wilhelmina. 'i Wii- helmina is de naam van een feest gebouw in een saneringsbuurtHel gaat bergafwaarts met dit buurthuis, het geen door de beheerder met lede ogen wordt aangezien. Na deze eer ste aflevering van de nieuwe serie, wordt de VARA-avond besloten met Achter het nieuws. DONDERDAG 2 JANUARI NED. I: 14.00 De vos en [de haas: 14.10 Dierenleven op* Sri' Lanka: 14.31 Jasons vakantie14.45 Aal scholvereiland: 15.15 Zukerman speelt Mozart15.50 Chapi Chapo; 18.45 Paulus de boskabouter: 18.55 Nieuws; 19.05 Eén en één is twee; 19.50 't Zand 33; 20.00 Journaal; 20.20 De weer machinerie: 22.30 Uit de agenda van een bisschop22.40 Jour naal. NED. II: 18.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Sol en Gobelet, de clowns; 19.30 Horen, zien, zwijgen20.00 Journaal; 20.20 Achter het nieuws; 20.35 Colditz: 21.30 2 voor 12: 22.10 't Wilhelmina: 22.35 Achter het nieuws23.10 Jour naal. door F. VAN FALCKENOORT het overwegen waard is: ..Hoewel ik er geen enkel bewijs voor heb. kon ik de laatste tijd niet loskomen van de idee, dal mijn man bang was voor Wirts." Waarom zou Grotema bang zijn voor die man? Bestaat de mogelijkheid, dat Grotema geld heeft geleend van Wirts en niet op tijd kon terugbetalen? Want Hool werf heeft goed uit de doeken ge daan, dat het echtpaar Grotema be langrijk boven zijn stand leefde, want van vijf cn dertigduizend per jaar kun je heel wat doen. maar geen kast van een huis onderhouden en tegelijkertijd een auto van dertig mille kopen. Nog gezwegen van de feestjes cn party's, die er regelmatig in huize Grotema werden gehouden. Plotseling kreeg de rechercheur een idee. Ik moet eens gaan pralen met die meneer d'Astaing. Dat was. volgens mevrouw Grotema. dc enige intieme huisvriend. Misschien kan hij me wat meer vertellen over dc verongelukte kollega. Charlese d'Astn'ng bleek helemaal niet gelukkig te zijn, toen Van Espe- ren vroeg, of hij een gesprek met hem kon hebben. „Wat wilt u we ten? Wat zou ik u kunnen vertellen? Afgezien van het feit, dat meneer Grotema dood is, verongelukt. Dat zegt de politie immers?" Van Esperen was wel dusdanig getraind in zijn vak. dat hii onmid dellijk de wrange ironie in deze worden bespeurde. En gelijktijdig begreep hij: deze man gelooft al evenmin in een ongeluk. Maar wie ter wereld heeft er dan belang bij. dat Grotema moest verdwijnen? Zit er dan toch politiek achter? Van wege het feit, dat Grotema een hoge Piet was van Buitenlandse Zaken? (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5