Volop sportaktiviteiten vorig jaar op Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 30 december 1974 Nr. 21615 SCHOUW EN-DU1V ELAND, december - Op hel spor tieve vlak werden er in het afgelopen jaar op Sehou- weti-Duiveland weer tal van aktiviteileu ontplooid. Voor een belangrijk deel is dit te danken geweest aan een altijd nog te kleine groep van mensen, die bet mo gelijk hebben gemaakt «lat voor onze jeugd de moge lijkheid werd geschapen zich op verantwoorde wijze in hun tak van sport uit te leven. Helaas is er nog altijd een nijpend tekort aan mensen die zich willen inzetten b\j het leiding geven aan de jeugd. Vreemd genoeg is dit een pro bleem dat op Schouwen-Duiveland veel groter is dan in welke regio van ons land dan ook. Een sprekend voorbeeld hiervan is wel het ontbreken van een voldoende aantal voetbalscheidsrechters. De buiten-atletische prestaties kregen met altijd, hel goede weer, dal feitelijk nodig is. Hier echter was het prima. Het gevolg hiervan is dat tijdens het voetbalseizoen ieder week een groot aantal scheidsrechters van el ders moet worden ingeschakeld. Dit betekent voor de verenigingen een extra financiële belasting. Nog maar al te vaak wordt er voor bij gegaan aan het feit dat bij het ontbreken van mensen die bereid zijn leiding te geven aan de vereni ging of tak van sport welke wordt beoefend gedoemd zou zijn om te verdwijnen. De atletiek beleefde op Schouwen- Duiveland weer een bijzonder goed seizoen. In het afgelopen jaar was er vooral veel succes voor de kompeti- tieploegen van Delta Sport, de vere niging waaronder de Schouwen- Duivelandse atletiekbeoefenaars res sorteren. Absoluut hoogtepunt was het na tionale kampioenschap, welke de A B meisjesploeg in september te Roermond behaalde. Daarnaast de voortreffelijke pres taties van de D-meisjes, die distriks- kampioen werden en van de C-meis- jes, die eervolle derde werden in hun klasse. Hele goede prestaties dus bij de meisjes, daarnaast zeer matige bij de jongens, vooral door gebrek aan een voldoende aantal van hen. Momenteel is er wel een opvallen de aanwas van jongensleden, zodat een evenwichtige situatie van het mannelijke- en vrouwelijke atleten bestand in het verschiet ligt. Op hel individuele vlak was Marja Koujjzcr de onbetwiste topper. Dit B-meisje, werd in februari te Arn hem Nederlands indoorkampioene hoogspringen met 1.69 m. Op de baankampioenschappen van Neder land eindigde ze in juni met 1.67 m als tweede. Deze 16-jarige atlete kwam dit seizoen ook op andere nummers zo sterk naar voren (vooral de werp- nummers) dat ze op de Zeeuwse ranglijsten zes keer als le staat ge- noteeid. Samen met Isaline Hage, Zierik- zees sportvrouw 1973, die dit seizoen door blessures een matig seizoen had, bezoekt Marja Kouijzer de nationale trainingen in Den Haag en Papendal Beide meisjes werden ook uitgeno digd voor interlandwedstrijden, waarbij Isaline Hage op het diskus- werpen uitkwam, een nummer waar op ze bij de jeugd als tweede Neder landse genoteerd staat. De toevoer van jonge talenten bij Delta Sport is groot, zelfs bij de pu pillen is een aantal meisjes, dat hoog op de nationale lijsten staal. In 1974 namen de Schouwen-Dui- velandse atleten deel aan ongeveer zestig wedstrijden door het hele land, waarbij ook de crossen en in- doorwedstrijden zijn inbegrepen. Delta Sport zelf had wat pech met de organisatie van de eigen atletiek wedstrijden. Voor de eerste baan- wedstrijd was onvoldoende deelna me; de laatste werd afgelast vanwe ge het barre weer. Alleen de Zeeuwse C-D jeugdkam pioenschappen in juni werden op de nog steeds veel te wensen overlaten Hoe de voetbal rohle en. soms zweefde in hel sportjaar 1974. f de atletiekakkomodatie van het Sportpark Bannink een groot succes. Ook bij de drie crossen in de „Do meinen" liep er nogal wat legen. In januari was er benzinedistributie, in maart stalen onverlaten tijdens de 15 km loop het uitzet-materiaal en bij de „Mosselloop" in november was de Zeelandbrug gesloten. Deson danks werd vooral de „Mosselloop" een interessant, atletiekevenemenl op het mooiste parkoers van Nederland. Het meest positieve element in de Schouwen-Duivelandsc atletiek 1974 was wel de aanwas van kaderleden. Voetbal favoriet Voetbal was ook in het nu achter ons liggende jaar de meest beoefende tak van sport. Dank zij de aktiviteit van een aantal mensen uit de regio kon men een aantal teams uit het betaalde voetbal aan het werk zien. Bruse Boys zorgde weer voor een primeur door de kampioen van Ne derland, het Rotterdamse Feyenoord, te Bruinisse te laten spelen. Daar naast zag men bij Bruse Boys nog kans om Sparta. Dordrecht, Hermes- DVS, Arnemuiden en do Sparta- amateurs op de grasmat te laten aantreden. Dank zij de steun van enige spon sors kon men op het sportpark Ban nink te Zierikzee do F.C. Amster dam aan het werk zien tegen het Schouwen-Duivelandse elftal. Op hel sportpark Van Zuijen te Burgh speelde een elftal van oud- Feyenoord-spelers, met tal van nog bekende namen, een wedstrijd teger. DFS. Ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan werd door de Feyenoord- doelman Eddy Treytel medewerking verleend als doelman bij de wed strijd om de strafschopbokaal voor de jeugdspelers van SKNWK te Nieuwer kerk. MEVO, de vereniging die bijzonder veel heeft bijgedragen tot het zater dagvoetbal op Schouwen-Duiveland, organiseerde in verband met haar 25-jarig bestaan uitstekend geslaag de toernooien voor veteranen, senio ren en junioren. door het met Dreischor II (voorlaat ste) naar de 3e klas degradeerde. Zierikzee III, na een beslissings wedstrijd met Renesse II, kampioen van de 3e klas promoveerde naar de 2e klas. In de le klas van het zaterdag voetbal maakte Brouwershaven een verdienstelijk debuut met een vijfde plaats op de ranglijst. Heel wat meer zorgen had WIK dat maar ternauwernood aan de de gradatie wist te ontsnappen. Bruse Boys legde' op overtuigende wijze beslag op de kampioenstitel in de 2e klas A en promoveerde naar de le klas. SKNWK eindigde hier als goede derde, terwijl MEVO zich tevreden moest stellen met een plaatsje in de middenmoot. Duiveland, lange tyd in degradatiegevaar, kon dank zij een voortreffelijke eindspurt ook nog in de middenmoot eindigen. ZSC werd kampioen in de 3e klas A na een uitstekend gespeeld sei zoen, waardoor het naar de 2e klas promoveerde. Kampioen van de 4e klas A werd Duiveland III dal nu in het seizoen 1974-1975 als Duiveland II haar ge luk in de 3e klas mag beproeven. In de hoofdklasse van de A-juni oren heeft Zierikzee AI alle zeilen moeten bijzetten om de degradatie te ontlopen. Bruse Boys AI eindigde hier in de middenmoot. MEVO AI werd kampioen van de groep A XI en, Zierikzee BI van de groep B XVII. In de zomeravond-voetbalcompeti tie legde het team van de PZEM op overtuigende wijze beslag op de kampioenstitel van het rayon Zierik zee. Een fraai succes behaalde Skol Boys bij het zaalvoetbal. Na beslag te hebben gelegd op de titels van het rayon Zierikzee en Zeeland werd het team, door een tweetal overwin ningen op Sarto uit Tilburg, ook kampioen van het district Zuid I. Korfbalkonipetitie In de korfbalcompetitie van de af- Zowel buiten als binnen bleef korfbal een populaire sport. Toernooien voor senioren en juni- oren werden in het afgelopen jaar verder georganiseerd door DFS, Zie rikzee, .SKNWK en Bruse Boys Veel bijval hadden deze zomer weer de campingvoetbaltoernooicn le Renesse, Burgh-Haamstede en Ouwerkerk. Door het rayon Zierikzee werd op het sportpark Bannink op voortref felijke wijze hel toernooi om het kampioenschap van Zeeland van hel zomeravond voetbal georganiseerd. Veel bijval kende ook nu weer het schoolvoctbailocrnooi op Bannink Zierikzee uiiilig Van de verenigingen welke aan de kompetitie deelnemen had Zierikzee een matig seizoen, terwijl DFS zelfs uil de KNVB naar dc afdeling de gradeerde. In de zondagcompetitie van de af deling werd Dreischor met vier pun ten voorsprong op Robur kampioen van de 2c klas, waardoor het naar do lc klas promoveerde. Met Zonnemaire ging het minder rooskleurig daar het op de laatste plaats in de 2e klas eindigde waar deling Zuid West van het KNKV de- bul eerde All Ready in de le klas met een voortreffelijke derde plaats op de ranglijst. Noad werd op overtuigende wijze kampioen in de 3c klas B met dertien gewonnen wedstrijden en één gelijkspel en een doelsaldo van 139 gescoorde treffers en 40 tegen. In de 3c klas C eindigde ZSC op dc 2e plaats achter VIOS uit Willem- stad. Bij de ad.spiranten eindigde AU Ready in de 2e klasse A in dc mid denmoot. De reserve* van AU Heady eindig den op de derde plaats in dc 3e klas se B. terwijl de pupillen in de le klasse met een 2e plaats voortreffe lijk voor de dag kwamen. In de mikrokorfbnlkompctitie draaide All Ready aardig mee in de 3c klas van de landelijke bond. In de Ie klas van dc afdeling Zuid West had NOAD minder succes daar het hier als hekkesluiter eindigde. DFS eindigde in de 2e klas op de laatste plaats en degradeerde naai de 3e klas. All Ready III legde beslag op liet kampioenschap van de 3e klas. F.en fraai succes boekten ook dc junioren De ruitersport kreeg groeiende belangstelling: dressuur en springen waren (ook bij jeugdigen) ..in". vond op het sportpark Bannink de traditionele Schouwen-Duivelandse korfbaldag plaats waarbij de Zierik- zeese scholen helaas verstek lieten gaan. Desondanks werd het toch een ge slaagde sportdag voor de jeugd van buiten Zierikzee waarbij hei team van de CNS Kerkwerve schoolkorf- bal-kampioen van Schouwen-Duive land werd en het team van de O.B.S. Zonnemaire kampioen werd in dc reserveafdeling. Hippische sport Talrijk waren weer de .aktiviteiten welke door dc Landelijke Rijvereni- gingen „Schouwse Ruiters" en „Wes telijk Schouwen" in het afgelopen jaar werden ontplooid. Voor do „Schouwse Ruiters" was het nog een heel bijzonder jaar daar deze vereniging het 35-jarig bestaan herdacht. Ter gelegenheid hiervan werd in samenwerking met „Westelijk Schouwen" het concours-hippique om de Zeeuwse titel georganiseerd wat jammer genoeg door een lang durige regenbui bi] het afwerken van het middagprogramma abrupt moest worden afgebroken. Naast ccn aantal streckcoftcoursen werd in het kader van de Agrarische Bij de afsluiting van het ruiter- seizoen kreeg „Westelijk Schouwen"' te Bui-gh op het streek-concours een fraai ponv-vaandel aangeboden. Zeilen Een nog steeds toenemende be langstelling valt er te constateren voor het beoefenen van de zeilsport. Met het ingebruiknemen van de nieuwe jachthaven steeg het leden tal van de watersportvereniging „Brouwershaven" van 75 naar 350. De watersportvereniging ..Zierikzee beleefde op 14 juni een hoogtepunt toen door prinses Beatrix dc opening van de Delta-Week-1974 werd ver richt. Tc Zierikzee werden wedstrij den georganiseerd door de WSY „Zierikzee" en „De Maas". Te Brouwershaven waren de WSY „Brouwershaven" de Royal Yacht- club de Belgiquc en „Dc Kaag" ak- tief. Dc watersportvereniging ..Bru" or ganiseerde in samenwerking met dc zeilvereniging Dordrecht voor de tiende maal de ..Mosseltocht". In de traditionele „Mosselracc" tc Yersekc wist de heer v. d. Zandc uit Nieuwerkerk een fraai succes 1e boe ken door met de „Anne Mazurka" als eerste te eindigen. Op Tweede Pinksterdag weiden er voor dc eerste maal op het Greve- lingenmeer Sufing-wedstrijden ge organiseerd. Tenslotte was het wandelen êcn van de favoriete sporten, die massaal werd beoefend. (Foto's. Zierikzccsche Nieuwsbode) Tot hoge prestaties werd de gymnastiek opgevoerd. De dames mindende evenwichtsbalk, misschien hel moeilijkste instrument. van All Ready met het behalen van dc titel in de le klas D waardoor het naar de landelijke kompetitie pro moveerde. Bij de adspiranten legde NOAD beslag op de 2e plaats in de 2e klas D. Brouwershaven werd kampioen van de 3e klas F, terwijl bij de pu pillen de kampioenstitel in de le klas C naar All Ready - en in de 2e klas F naar Brouwershaven ging Begunstigd door fraai zomerweer dag Schouwen-Duiveland te Zierik zee een bijzonder attraklief ruiter- programma ten beste gegeven. Bij het in het kader van het 400- jarig bestaan van Heerenveen geor ganiseerde Groot Nationaal Con- cours-Hippique leverde A. J. Hanse met -Jordan een schitterende presta tie door na een barrage met ver hoogde hindernissen beslag op de le prijs te leggen. Zowel door leden van „Schouwse Ruiters" als Westelijk Schouwen" werden o.m. successen geboekt te Willemstad. Klundert. Nieuwvliel. Axel en Serooskerke (Walcheren).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 27