Sfeervolle kerstviering bejaarden Brouwershaven Als u op 1 februari a.s. "t nieuwe deel III niet hebt, wordt uw kentekenbewijs ongeldig. Ministerie van Verkeer en Waterstaat NOG VEEL GESPREKSTOF IN DE V.V.V. VERGADERING RENESSE STREEKNIEUWS Geslaagde kerstmiddag voor Nieuwerkerkse bejaarden Kerstfeestviering openbare basisschool Oosterland Chr. Woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland /Il liIKZI lSCUi: nieuwsbode Maandag 23 december 11)74 Nr. 21612 3 Vanaf 1 februari 1975 moeten alle auto's het nieuwe deel III van het kentekenbewijs op de.voor- ruit hebben. Dan is duidelijk te zien dat uw auto correct geregis treerd is. De meeste automobilisten, hebben inmiddels een acceptgiro kaart ontvangen. Als u betaald heeft krijgt u ook een deel III thuis gestuurd. Dat moet u vanaf 1 februari in het bijgeleverde hoesje achter uw voorruit hebben zitten. Alléén deel lil, want de kopie moet u er van afscheuren en thuis bewaren; niet bij uw autopapieren. De adresstrook gooit u weg. Motorrijders moeten deel III bij zich hebben en de kopie ook thuis bewaren. Als u geen girokaart beeft gekregen ga dan even naar het post kantoor om een aanmeldingskaart in te vullen. U krijgt dan alsnog een girokaart thuisgestuurd. Ook al gebruikt u uw auto voorlopig niet, dan moet u uw giro kaart tóch insturen. Want als u op I februari geen deel lil beeft wordt uw kentekenbewijs ongeldig. Dan moet u een geheel nieuw kentekenbewijs aanvragen. Met alle moeite vandien. Betaal dus op tijd! Een goede raad: plak deel III meteen achter uw voorruit, dan raakt bet niet zoek. Toegestane plaatsen zijn: rechts boven of rechts onderaan, middenhoven of midden onder. Bewaar de kopie zorgvuldig; die hebt u nodig bij verkoop van uw auto. Iedere auto- en mof orbezitter krijgt in het vervolg elk jaar een Publikatie van het nieuw deel lil thuisgestuurd. Daarvoor moet hij eerst een leges van f 17,50 betalen, per acceptgiro kaart Een nieuw kompleet kenteken bewijs kost vanaf 1 februari 1975 ook i 17,50 (nu f 45,-). De overschrijving van het ken tekenbewijs bij wisseling van eigenaar zal, in tegenstelling met vroeger, met ingang van 1 februari gratis op het postkantoor kunnen geschieden. Bij de postkantoren ligt een folder voor u klaar waarin u alles over het nieuwe deel III nog eens op uw gemak kunt lezen. Er staat ook in wat u moet doen als u na 1 februari uw auto verkoopt.Heeft u naliet lezen van de folder toch nog vragen, schrijf dan een briefje naar Antwoordnum mer 30, Veendam. BROUWERSHAVEN. 21-12. In een feestelijk versierd verenigingsge bouw hebben de bejaarden van Brouwershaven weer enorm genoten van de kerstviering, welke het be stuur der bejaardensociëteit had ge organiseerd. De presidente, mevr. Schouwenaar-Lindenbergh verwel komde de vele aanwezigen, inzon derheid de beide predikanten ds. J. Kroon en ds. P. A. de Bres, het da meskoor o.l.v. mevr. Van Liere-Sa- man en de heer Bolier. Mevr. Schouwenaar hoopte dat de bejaarden weer een sfeervolle en ge noeglijke middag zouden beleven. Hierna was het woord aan ds. Kroon, die voorging in gebed. Aan sluitend werd gezongen „Komt allen tezamen". Ds. De Bres hield een me ditatie over het kerstgebeuren, waar na het dameskoor op voortreffelijke wijze zong „Stille Nacht" en „Vol van pracht". Het telkenjare weer binnenkomen van de kinderen der kleuterschool geeft altijd weer een apai't cachet aan het sfeervolle feest en het raakt bij vele oudjes een tere snaar, wan neer de kleuters de bejaarden een kaars aanbieden. O.l.v. de leidstei*s mej. Quant en Quinten zongen de kleintjes enige kerstliedjes en droe gen enkele een gedichtje voor, over het „nooit alleen zijn" als men maar vrienden kan maken. Mevrouw Schouwenaar sprak een hartelijk dankwoord tot de kleuters en leid sters, wat wederkerig werd gedaan door mej. Quant, voor de vele steun en medeleven dat ondervonden wordt. Ook bedankte de kleuterleid ster de heren van het „oud papier" voor de ontvangen giften. Opgetogen vertrokken de kinderen, welke ge trakteerd werden op mandarijnen. In de pauze werd bij de thee of koffie een traktatie genoten van de Centrawinkelier Van 't Hof. Kerstverhaal Het kerstverhaal werd vervolgens verteld door mej. G. Bij de Vaate getiteld „Zie je die sneeuw". Met veel aandacht werd dit verhaal ge volgd. Burgemeester Schouwenaar had zich inmiddels onder de bejaar den gevoegd en onderhield zich met diverse aanwezigen. NIEUWERKERK, 21-12, Met be zoekers van tie „bejaardensoos", aangevuld met enkele gasten werd de „kerstmiddag" gehouden in de ge heel met kaarsen en versieringen in de goede sfeer gebrachte grote zaal van het dorpshuis. Na opening en welkom tot alle aan wezigen. werd de kerstliturgie om beuiien voorgedragen door drie da mes, die de leiding voor deze mid dag in handen hadden, afgewisseld met gezamenlijk zingen van toepas selijke liederen, beginnend met „Nu daagt het in het Oosten". Dit onder deel van het programma werd dooi de bejaarden met grote aandacht, vaak in diepe stilte aangehoord. Me vrouw De Kam las het kerstverhaal, waarin was opgenomen het grote ge beuren in Betlehem, geplaatst in het licht van liefde tot elkander. Ook dit werd met volle aandacht beluisterd. Er was een zangkoor van bejaarden, dat van te voren ingestudeerde lie deren zong. Dat hiervoor ijverig was gestudeerd was duidelijk merkbaar OOSTERLAND. 21-12. Op vrijdag middag j.l. had de kerstfeestviering plaats van de openbare basisschool in de vergaderruimte van de school aan dc dokter Schutterstraat, waar bij ook ds. M. C'. van der Meer aan wezig was. Waarnemend hoofd, de heer Uil, opende het feest, waarna alle kinde ren zongen het bekende: „Komt allen te samen", waarna Christina van der Hulle het Kerstevangelie voorlas. Hoogtepunt was ook nu weer liet kerstspel door de kinderen van de zondagsschool o.l.v. de heer en mevr. Clarisse. Opgevoerd werd het spel „■Het mooiste geschenk". Zowel lei ding als kinderen werden hartelijk dank gezegd voor dit mooie spel. Van de oud-papieraktie ontvingen zij een gift. Mevr. Kwaak declameerde „Het Kerstlied" en mevr. Bos „Modern Kerstfeest". Burgemeester Schouwe naar schetste het feest weer als zeer geslaagd en stelde dat de ouderen een voorbeeld moeten nemen aan de kinderen om steeds wat voor elkaar over te hebben. „Er is nog veel ar moede in de wereld en wij mogen zeer dankbaar zijn met wat we hebben". Hij wenste alle aanwezigen een goed 1975 toe. Met samenzang en koorzang werd het programma ge vuld waarna de heer W. Janse na mens de Bond van Bejaarden een dankwoord sprak. De gehouden col lecte bracht f *113,25 op. ZIERIKZEE Z.O.V. in ziekenhuis Heden (maandag)-avond brengt de Zierikzeese Oratorium Vereniging een kerstzangprogramma voor de patiënten van het Zweedse Rode Krüis Ziekenhuis. BURGH HAAMSTEDE Kerstviering kleuterschool ,/t Kleuterbosje" In de afgelopen week hebben de kinderen van de kleuterschool ,,'t Kleuterbosje" in de school een kerst middag gehad. Deze middag werd door de kinderen in samenwerking met de leidsters geheel zelf verzorgd. Per klas werd een kerstgedicht uit gespeeld waarbij een groot aantal kinderen waren verkleed. Nadat het programma was afgewerkt kregen de kinderen, evenals vorig jaar, een aan de zuivere zang. Tussendoor werden er pauzes ingelast. Broodmaaltijd Buiten de normale consumptie kwam ditmaal ook voor ieder een goed glas warme wijn op tafel. Al deze gaven met bijpassende versna peringen werden onder een gezellige sfeer genuttigd. De toch goed op tijd aangevangen middag vloog zo snel heen, dat men pas na zes uur kon aanvangen met een eenvoudige broodmaaltijd, waarbij ook fruit werd aangeboden. De bejaarden lieten het zich blijk baar best smaken. Na dankwoorden aan een ieder die op enigerleiwijze aan het welslagen had meegewerkt, en één der bejaarden (ditmaal een der dames) de leiding had bedankt voor de zeer genotvolle middag, zong men samen staande het bekende „Ere zij God". Inmiddels was het 7 uur toen de mensen hoogst tevreden huiswaarts togen. Het goed georga niseerde programma heeft in de bes te harmonie plaats gevonden en is prima geslaagd. Klas 1 en 2 kwamen vervolgens met declamatie onder de titel: „Kinde ren", „Ezeltje", „Kerstboodschap" en „Als alle kinderen op aarde". De klassen 5 on 6 zongen: Gloria in cxclsis Deo", waarna weer declama tie volgde door leerlingen uit klasse 3 en 4. Dc eerste en tweede klasse zongen: „Nu syt wellccome" en „de Herdertjes lagen bij nachte". Uit de vijfde en zesde klasse de clameerden vervolgens Dolf Roks, Jeanet Ista en Connie van der Jest. Met een algemeen dankwoord dooi de presidente tot de bejaarden en al le medewerkenden kwam een eind aan deze sfeervolle kerstviering. kerstdiner, deze maal aangeboden door de heer en mevrouw Evertse te Haamstede. In gezelschap van de leidsters en mej. A. C. Houtman, die namens de gemeente Westerschou- wen deze kerstmiddag bijwoonde, lieten de kinderen zich het kerstdi ner goed smaken. Rond zes uur was alles achter de rug en konden dc kinderen na een bijzonder prettige middag weer huiswaarts keren. HAAMSTEDE Kerstviering In dc sfeervol met kaarsen en groen versierde en verlichte zaal van slot Haamstede, vierden de NCVB- afdeling en de Ger. Vrouwenvereni ging dc kerstavond, onder leiding van mevr. Hack en mevr. v. d. Sluis De echtgenote van burgemeester Everwijn was bij deze kerstviering aanwezig. Vier adventskaarsen wer den ontstoken, die elk een eigen naam en betekenis hadden. Dit cere monieel werd afgewisseld met zang en het lezen van de kerstliturgie Mevr. Hessels las hel kerstverhaal „Gods postbode" voor; na de pauze loonde mevr. Hack de fraaie dia serie „Kerstmis in de kunst. Mevr. De Glopper was dirigente van een uit de leden gevormd zangkoortje dat een zestal kerstliederen ten ge hore bracht. Na een dankwoord en bede voor een gezégend kerstfeest, werd de avond afgesloten met het zingen van: „Hoor, de Eng'Ien zin gen d' eer". Kerstzarigdienst in de hervormde kerk De gezamenlijke kerkeraden van Haamstede organiseren ook dit jaar weer een kerstzangdienst op dinsdag 24 december. De bedoeling is dat er vooral door het publiek veel gezon gen wordt; ds. Wassenaar spreekt een korte kerstboodschap uit. Mede werking wordt verleend door de 25- man sterke blazersgroep van de mu ziekvereniging Witte van Haemstede onder leiding van de heer Horseling. Verder treden gezamenlijk op het Chr. Geref. Kerkkoor uit Zierikzee, het Hervormd kerkkoor uit Renesse en het Interkerkelijk kerkkoor uit Haamstede. Het geheel staat onder leiding van de heer Schouls; organist is de heer Groenleer. Het batig saldo van de te houden kollekte is bestemd voor het diakonale projekt van de gezamenlijke kerken van Haamstede Zij hebben nl. op zich genomen een bedrag van ongeveer f 5000 bij el kaar te brengen voor het projekt „Móeder- en kinderzorg in Ndoungué in Kameroen". Evenals het vorig jaar zal de zgn. zomerkerk verwarmd worden. In verband hiermede is de hoofdingang van de kerk gesloten. Men kan binnenkomen via de ach teringang (t.o. Végé). SEROOSKERKE Kerstviering bejaarden In de sfeervolle versierde zaal van het dorpshuis vierden de bejaarden van Serooskerke dezer dagen hun kerstfeest. Mevrouw A. van Lange- velde-Lako opende de bijeenkomst met een welkomstwoord. Vervolgens werd een kerstliturgie gevolgd, waarbij het zingen met orgelspel werd begeleid door de heer J. Hanse. Mevrouw C. Koopman-Geleijnse ver- Leerlingen bijeen onder de kerst boom. Nadat nog gezongen was: „Er is een Kindeke" vertelde Ds. van der Meer een mooi kerstverhaal. Tot slot zong men nog hel aloude kerstlied: „Stil le Nacht, Heil'ge Nacht". De heer- Ui 1 sloot dit kerstfeest met een dankwoord. Tal van leerlingen droe gen bij aan dit feest dal zeer goed geslaagd is. RENESSE, 21-12. Aan het slot van de vergadering van de VVV Re- nesse kwamen nog vele kwesties ter sprak. Bij de rondvraag bleek de heer J. de Wit veronrust en verontwaardigd over het feit dat door een aantal mensen Renesse in een kwaad dag licht zou zijn geplaatst Hij doelde hierop baldadigheden, die volgens hem juist de laatste jaren sterk zou den zijn verminderd. Natuurlijk ont kende hij niet dat er in een vakantie plaats met zo'n 40.000 gasten wel eens iets voorvalt, maar hij waarschuwde telde een boeiend kerstverhaal. On der het genot van een kopje koffie was men nog geruime tijd bijeen. BROUWERSHAVEN Lenteboden? Hoewel Koning Winter zijn drie maandelij ke regeerperiode heeft aanvaard werden er in het Slinger- bos te Bouwershaven de eerste bloeiende sneeuwklokjes ontdekt. Misschien -toch al een vroege lente? ZONNEMAIRE Sneeuwklokjes Er komt nog wel eens een vrien delijk bericht uit de natuur in deze (zachte) wintei*. Voorbeeld is een kollektie sneeuwklokjes in de tuin van zuster Van der Velde, aan de Rietdijk 23 te Zonnemaire. De klok jes steken fraai af tegen de donkere aarde, maar hebben al andere vroe gertjes te Brouwershaven. OUWERKERK Kerstfeest bejaardensociëteit Vorige week vierde de bejaarden sociëteit te Ouwerkerk het kerstfeest in het. dorpshuis. Het kerstevangelie werd gelezen door mevr. Koppert. Een koortje uit soosleden bestaande, zong enkele kerstliederen, aan het orgel begeleid door mevr. Koppert. Mevr. Den Bleijker bracht het Rest verhaal: „De kerstengel", een echt menselijk verhaal, dart door de aan wezigen 'zeer werd gewaardeerd. In de pauze werd o.m. op warme wijn getrakteerd. Enkele kerstliederen werden gezongen. Een dankwoord aan het adres van burgemeester J. D. de Kam van Duiveland, werd ge sproken door mevr. Zoeter. Zij ook boor mevr. Koppert een kerstroos aan als dank voor de hulp bij het in studeren van de liederen. Op haar beurt ontving mevr. Zoeter een kerststukje voor haar werk ten be hoeve van de bejaardensoos. Al met al een geslaagde kerstviering. In het kader van deze kerstviering had ook mevr. Van Oeveren-Straayer een werkzaam aandeel. Vergadering Bruinisse BRUINI8SE, 20-12, Vorige week hield dc Chr. Woningbouwvereniging Schouwcn-Dulvcland de jaarverga dering in het Ncd. Herv. vereni gingsgebouw te Bruinisse. Naast de gigant die „Beter Wonen" geworden is. nadat alle gemeenten hun wo- ningbezit aan deze woningbouwvere niging hebben overgedragen, is de Chr. Woningbouwvereniging natuur lijk maar een „kleintje". Haar woningbe7.il bestaat uit zes complexen: 17 woningwetwoningen aan de Accacialaan en do Weststraat, 12 premiecorporatiewoningen aan do Dokter de Kockslraat en nog eens 9 woningwetwoningen aan de West- si raat c.s., 9 bejaardenwoningen al- zeer voor overdrijving. Vooral aan uitspraken, van. het raadslid Padmos over het onderwerp Politie-Openba- re orde en Veiligheid had hij zich geërgerd. Hij had in dit verband ge- konstateerd dat voor zover bekend geen aangiften bij de politie waren gedaan. Wat betreft het gepraat over drugs in de Westhoek zei de heer J. de Wit dat dit niet een plaatselijke situatie was. Als oplossing zag hij onder meer goed draaiende sport verenigingen, maar hij zag er een schreeuwend tekort aan kader waardoor mogelijkheden voor de jeugd verloren gaan. OOSTERLAND Nieuwe leidster openbare kleuterschool Met ingang van l januari a.s. werd als leidster aan de openbare kleuter school alhier benoemd mejuffrouw C. van der Plasse uit Nieuwdorp. Ze wordt aan deze, enige jaren geleden opgerichte school, de tweede leer kracht. Hoofdleidster is mevrouw J. van Westen-van Dongen. Dit heeft tot gevolg dat de bestaande wacht lijst van deze kleuterschool kan wor den opgeheven, zodat thans alle kleuters kunnen worden geplaatst. Voor inrichting van een tweede leer- speellokaal in de voormalige lagere school aan de Groene Poort is aan de gemeente een extra krediet aan gevraagd voor de aanschaffing van meubilair en materiaal voor ontwik kelingsdoeleinden, verschillende spe len en enig huishoudmateriaal o.a. een stofzuiger. Deze school begint na de kerstvakantie op maandag 6 januari 11)75. Kerstfeest chr. kleuterschool De christelijke kleuterschool „Rad- da Barnen", hoofdleidster mevr. M. K. Beije, heeft donderdagmiddag 19 december j.l. haar kerstviering ge had in de lokalen van de school. Er stonden twee mooie kerstbomen in de lokalen, die sfeervol versierd wa ren. Het kerstfeest werd door mevr. Beije met gebed geopend, waarna de kinderen met pianobegeleiding enige kerstliederen ten gehore brachten, waarna zij een Bijbels kerstverhaal vertelde. Hierna werden de kinderen op limonade en snoep getracteerd. Nadat gezongen was, kwam decla matie, getiteld: „Kerstnacht", en na. nog een snoepje vertelde mevrouw Dalebout-van Dijke, leidster, een vrij verhaal, onder de titel: „De Kerst boom". Hierna kregen alle kinderen een sinaasappel. Nu volgde dankzeg ging door de leidster. Met het einde van dit mooie, goed geslaagde kerst feest, werd tevens de kerstvakantie ingeluid, die duurt tot maandag 6 januari van het volgend jaar wan neer do school weer begint. len to Bruinisse, plus 18 woning wetwoningen in do gemeen to Duive land. waarvan 6 to Ouwerkerk en 12 te Nieuwerkerk. Tot «aal 85 woningen. In de plaats van burgemeester G. Hokken werd als bestuurslid geko zen, de hoer B. dc Groot, gemeente secretaris, terwijl dc heer A. Ver wijs. opnieuw werd gekozen. Admi nistrateur is thans de heer A. Dcur- loo. Na een wat natte periode komt het ons voor. dat de Chr. Wonlngbouw- ver, nog springlevend is en een goe de toekomst tegemoet gaat. In dc rondvraag kwamen enkele klachten en wensen naar voren over de be woonde huizen, die nog een opknap beurt je of reparatie nodig hebben. „Nachtwacht" Geschrokken was de heer De Wit van een artikel in „Van het Kerk plein" waarin een soort „nacht wacht" ter bestrijding van lawaai en bescherming van eigendommen wordt voorgesteld. De heer J. de Wit vond dit volkomen onnodig en somde enkele vernielingen van de laatste weken op, te wijl hij in het seizoen slechts wist van de aangifte van een viertal brievenbussen. Ook met het feit dat het blad allerlei nachte lijke vakantiegenoegens wilde in krimpen kon de goedkeuring van de heer De Wit niet wegdragen. De voorzitter had het artikel voor ken nisgeving aangenomen en vond het niet op de weg van de VW liggen een nachtelijke bewakingsdienst op te richten. Ook volgens hem valt hel met die baldadigheid best mee. En dat de horeca biervan de oorzaak zou zijn is volgens de'voorzitter pooit bewezen. De heer W. Krfjger wilde toch wel de vinger leggen op vernielingen die op het strand plaatsvinden zoals het uittrekken en verbranden van bos sen rijshout en het vernielen van ge meenteeigendommen als wisselcabi- 1 nes. Volgens hem was dit het laatste jaar vooral het geval ter hoogte van Kijkduin nabij het C.J.N.V. kamp. waarvan hij zich afvroeg of daar wel voldoende leiding was. Meegevallen Adjudant J. Stroo over de balda digheid: „toen ik hier kwam werd mij Renesse als een soort Sod om en Gomorra voorgesteld, maar dat is me reuze meegevallen. „Hij vond dat de politie er gewoon moest „zijn" Hij had de situatie in Renesse bestu deerd en vond dat er een aanvulling moest komen tot 20 manschappen in het seizoen. Nu is er een schreeu wend gebrek aan mensen. Dat komt vooral tot uiting als er bV. een on geluk gebeurt waar mensen heen moeten. Ook had hij plannen te ko men tot een surveillance met poli tiehonden. De voorzitter zou zich verheugen over een dergelijke uit breiding, waardoor de politiemensen in het seizoen een menswaardiger bestaan zouden krijgen. Opperwacht meester C. P. v. d. Velde pleitte voor opheffing van dc sluitingstijden van de horecabedrijven. Hij voorzag daardoor een geleidelijker afvloeiing van de nachtelijke bezoekers. Maar vooral van de zijde van de kampeer- bedrijven voelde men daar voor niet veel. De heer W. Krijger pleitte voor meer papiermanden op het strand. De heer W. L. Kristelijn wilde een natuurpad in de Sehelphoek en bij het Watergat. Adjudant Stroo vroeg of hel mogelijk was wat instructies tegen kruimelmisdaadjes in een VVV folder op te nemen. Over de toe komst van do Vroonpias is nog niet al te veel bekend. Voorlopig zou dc gemeente het als wandelgebied wil len bestemmen, waarvoor dan wel wandelpaden zouden moeten worden aangelegd. Geen lid V.V.V. Dc heer A. Vcrseput vroeg of er niets te doen is a«an het feil dat drie gorenomeerde campings geen lid van de VVV zijn. Het blijkt dat dit geen wettelijke verplichting is. De heer Van Zuilen vond dal de VVV's van Renesse 011 Burgh-Haamslede de laatste 2 jaar veel nader tot elkaar zijn gekomen. De heer De Wit wil volgend jaar een prof. wielerkoers organiseren maar stelt wel nis voor waarde dat hij voldoende medewer king moet krijgen. Wethouder L. C. Hoogerhuis vertelde dat in 1973 een slrandreinigipgsmachfne was aange schaft. die echter in 1974 minder kon worden ingezet vanwege het slechte weer. Hij was het voor- een groot deel met De Wit eens wat betreft baldadigheid maar hij waarschuwde er wel voor dal: je run alles gewoon kan raken. Ook aan het verkeerde. De evenementen hadden in een be hoefte voorzien. De voorzitter sloot daarop dc geanimeerde vergadering.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3