Bomaanslagen in Noord-Ierland /N€MU€ RCCKSMURNtT zwijgen gebracht FEESTELIJKE JAARVERGADERING BRANDWEER DREISCHOR-BROUWERSHAVEN Slachtoffers koude in India Record-graan oogst in China Etherpiraten tot tr— Vier kerstmis in Renesse DE ZIERIKZEESCHE COURANT Paar uur voor kerstbestand Olijvenbestand Israël-Libanon ZEELl5^ Laone32,Renesse. Tel. (01116) 1637 Enterprise uit Zwartemeci', de 32- jarige J. S. met Philadelphia en de 41-jarige H. V. met Oranje uit Kla- zinaveen, de 25-jarige G. J. met Ro- setta en de 18-jarige J. B. K. met Jumping Johnny uit Emmercompas- cuum. Alle apparatuur werd in beslag genomen en proces-verba al opge maakt. hij nog met de oude jeep heeft ge werkt. Na de herindeling was er nogal spanning tussen beide korpsen. De toenmalige hoofdcommandant, de heer L. M. Moermond heeft beide korpsen dichter bij elkaar gebracht, zodat er naast een goede samenwer king ook een goede teamgeest be staat. De gemeente is blij met men sen zoals de heer Dorst die zich ge heel inzetten voor dit vrijwillige werk. „Er wordt wel eens gezegd dat de brandweer „duur speelgoed" is. U hebt een werkelijke bijdrage gele- verd aan dit werk en daarom willen we u graag onderscheiden met de draagmedaille en oorkonde". Voor mevrouw Dorst, die haar man vele uurtjes heeft moeten afstaan, was er een fraai boeket. In zijn dankwoord zei de heer Dorst nog eens mee te zullen maken dat er in de gemeente één brand weervereniging komt. De Dreischorse commandant, de heer J. Kiesenberg, dankte de heer Dorst namens beide korpsen voor de prettige samenwerking. „We zullen lang moeten zoeken naar iemand, die de 80 meter zo hard kon lopen, al dus de heer Kiezenberg. Als blijven de herinnering bood hij de heer Dorst een fraaie tabakspot met as bak aan. Met een algemeen dankwoord door de heer Bokelaar kwam een eind aan het officiële gedeelte en werd de avond verder gevuld met diverse spelen en „liet blussen van binnen brandjes". Advertentie Op beide dagen sereveren wij vanaf 16.00 uur een eenvoudig menu. geschikt voor ouders met kinderen. Vanaf 20.00 uur culinair genieten bij ons exclusief diner dansant. P.S. Reserveer tijdig. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda Radakteur M J. Bij de Vaate nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Uitgave 8 V Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) f 3,00. Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. Maandag 23 december 1974 131ste jaargang Nr. 21012 WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) In dit nummer: Kerstvieringen hier en daar ZIERIKZEE. Vlak voor hel begin van de vakantie, vierden de leerlin gen van de Huishoudschool Prinses Juliana" het kerstfeest, met een bij eenkomst in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Een koortje uil de leerlingen bracht enkele kerstliede ren ten gehore. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) JERUZALEM, 22-12. Israël en Li banon hebben met hulp van VN- waarnemers een „olijven-bestand" voor het Libanecs-Israëlische grens- afscheid de heer J. A. Dorst gebied gesloten. Dit nummer bestaat uil 8 pagina's Ten onrechte verworven re putaties gaan over in minach ting. Vauvenargues Verwachting tot dinsdagavond: Opklaringen Opklaringen, maar plaatselijk ook wat regen; matige, later aan zee krachtige wind, eerst zuidoostelijk, later zuidwestelijk; minimumtempe raturen van 7 tot 3 graden, maxima omstreeks 9 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturcn: omstreeks 2 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 24 dec. Zon op 8.47, onder 16.32 Maan op 13.06, onder 3.23 Volle maan: 29 dec. (4.51) Begin van de winter: 22 december, 06.57 uur. HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 24 dcc. 10.33 23.21 4.13 16.50 Doodtij: 24 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 23-12. Het K.N.M.I. deelt 'mede: Boven de Middellandse Zee handhaaft zich een krachtig en om vangrijk gebied van hogeluchtdruk, terwijl de druk boven onze omge ving laag is. De luchtstroom over west-Europa is dan ook krachtig zuidwestelijk. Deze stroming voert vrij zachte lucht aan. zodat de temperaturen in ons Jand zich op een niveau bevinden, dat enkele graden te hoog is voor deze tijd van het jaar. De oeeaandepressies volgen een noordoostelijke koers en trekken via het zeegebied tussen Schotland en IJsland naar de Noordelijke IJszee. Hun fronten passeren van tijd tot tijd ons land. maar deze fronten heb ben zich tot nog toe weinig aktief getoond. BELFAST, 23-12. Een paar uur voor liet kerstbestaiul van de IRA zou ingaan, zijn er in Belfast vijf bommen ontploft. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers, maar verscheidene gebouwen liepen schade op. De aanslagen waren gericht te gen twee auto-showrooms in het centrum van de stad, een school, een meubelzaak en een kantoor. Ook in Lurgan, een plaats op 30 km ten zuidwesten van Belfast, zijn bommen ontploft. Ook hier is geen melding gemaakt van slachtoffers. NIEUW DELHI, 22-12. Een koude golf in het noorden van India heeft volgens officiële cijfers in de deel staat Bihar aan 160 mensen het le ven gekost en in Oettar Pradesj aan 60. Uit andere noordelijke deelstaten zijn nog geen cijfers bekend, maar daar is het even koud. De temperaturen, die zich om het vriespunt bewegen, zijn voor de be volking, die haar hutten niet kan verwarmen geen warme kleding heeft, niet te verdragen. Volgens de in Dublin verschijnen de Sunday Independent heeft David o' Connel, een van de leiders van de provisionele IRA, laten weten dat een weigering van Eugeland om in de door de IRA gewenste zin te re ageren op het kerstb'estand zou kun nen leiden tot verwoesting van Britse steden. Het blad zegt dat o' Connel deze waarschuwing heeft laten ho ren op een bijeenkomst met protes tantse geestelijken die tot een be stand wilden komen. Het Ierse Re publikeinse leger verwacht van de Britse regering dat zij onder meer een einde maakt aan alle „agressieve militaire acties en overvallen" als reactie op de aankondiging van het kerstbestand. LONDEN. Een groep „Arabische investeerders" heeft voor acht mil joen pond (48 miljoen gulden) een van de meest luxueuze hotels van Londen gekocht. Dit meldt vrijdag het blad de Daily Express. Het zou gaan om het hotel Park Tower in het centrum van Knightsbridge, een van de sjiekste wijken van de Britse hoofdstad. Uitreiking diploma's, Nauwelijks een uur nadat het kerstbestand van de IRA zou ingaan is een meisje in Belfast dodelijk door kogels getroffen. De indentitcit van het meisje is niet door de politie onthuld. Ze werd doodgeschoten in een clubhuis van de „Ulster Defence Association", een paramilitaire protestantse organisa tie. Nadere bijzonderheden ontbre ken. PEKING, 21-12. China heeft dit jaar volgens het persbureau Nieuw- China een rekord-graanoogst bereikt en daarmee het hoogste cijfer van 250 miljoen ton in, 1973 aanzienlijk overtroffen. Waarnemers in Peking geloven dat de oogst dit jaar ongeveer 260 miljoen ton bedraagt. Deze produk- tie werd behaald ondanks het naar verhouding slechtere weer. Het persbureau spreekt van overstro mingen, langere droogteperioden, zware stormen, hagel en vroege vorst. EMMEN, 22-12. De gemeentepoli tie van Emmen en de opsporings dienst van de PTT hebben zondag acht geheime zenders tot zwijgen gebracht. De etherpiraten waren de 35-ja- rige R. P. met Bianca, de 17-jarige K. B. met zwarte Boekenier, beiden uit Emmen, de 34-jarige J. H. B. met Buitenzorg, de 20-jarige K. K. met BROUWERSHAVEN, 21-12. Vrijdagavond vond in hotel Ringelherg te Brouwershaven de jaarvergade ring plaats van de gezamenlijke brandweerkorpsen van Brouwershaven en Dreischor. De brandweermannen, die vergezeld waren van hun dames, werden hartelijk verwelkomd door de Brouwse commandant, de heer P. K. J. Bokelaar, die tevens ecu bijzonder welkom toeriep aan burgemeester A. P. Schouwenaar en echtgenote en wethouder P. de Moor. Zondag is in Jeruzalem bevestigd dat de Israëlische strijdkrachten voor de duur van de alijfoogst in „Fatach-land" in Zuid-Libanon dit gebied niet zullen beschieten tussen 7 uur 's ochtends en 3 uur 's mid dags. Doel van deze afspraak is de boeren in staat te stellen de voor hun bestaan zo belangrijke olijven te oogsten. ZIERIKZEE. De al te blijde chauf feur S. uit Zierikzee, deed zaterdag middag een poging met zijn auto een stoep te beklimmen in de Hoofd poortstraat. Een kraanwagen van garage De Jonge moest er aan le pas komen, om het vehikel van de nota bene links opererende sloepenklim mer, weer op het wegdek le krijgen. Diverse stoeppalen sneuvelden. De chauffeur vervolgde te voet zijn tocht, maar werd later door de poli tie ingerekend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In zijn openingswoord sprak de heer Bokelaar een dankwoord tot de heer K. Dorst, die het vervoer zoda nig had geregeld, dat de spreuk „weetje wetje" in praktijk kon wor den gebracht. Uit het jaarverslag van de heer J. de Jonge bleek dat in het korps Dreischor twee vakatures zijn. Di verse malen moest er uitgerukt wor den maar gelukkig niet voor grote branden. De heer De Jonge memo reerde de aanschaf van dc nieuwe brandweerwagen en motorspuit en het behaalde succes op de brand weerwedstrijd. Diploma-uitreiking Er is ook nog een post van f 2000,- voor het volgen van cursussen en we zijn blij dat hieraan gevolg wordt gegeven. „Er zijn diverse geslaagden Investeringen Burgemeester Schouwenaar noem de het een goede zaak in een feestelijke bijeenkomst één keer per jaar als collega's bij elkaar te ko men. Hij dankte voor de uitnodiging en wees op de banden die er bestaan tussen het gemeentebestuur en de brandweercommissie, welke laatste van grote waarde blijkt te zijn m.b.t. diverse besprekingen. In zijn totali teit zijn de uitgaven t.b.v. de brand weer sterk gestegen. Ruim een ton werd er geïnvesteerd, zoals de brandweerwagen voor Brouwersha ven, de motorspuit voor Dreischor en de raad gaf pas zijn fiat aan de aanschaf van nieuwe uniformen. Hel was goed om dit te realiseren opdat er een optimale brandpreventie is in de gemeente. Gelukkig kon dit alles gefinancierd worden uit het overschot der gemeente, want het was niet mogelijk geweest uit de ge wone dienst. „Wij als gemeentebe stuur", aldus dc burgemeester, „zijn trots op onze korpsen met hun mo derne materiaal." Voor de gemeentebegroting 1975 draait er nog een post mee van f 35.000,waarin een slordige f 10.000,aan lonen inzitten. „Dit had ik misschien niet moeten ver klappen, daar de dames er nu bij zijn en we niet weten of dit wordt afgedragen" aldus de heer Schouwe naar onder hilariteit, in ons midden en het is mij een gro te eer de diploma's c.q. certificaten uit te reiken". Het diploma brandwacht 2c klas werd overhandigd aan dc heren A. K. Goudzwaard. G. W. de Reus en K. Dorst. Voor het diploma hoofd - brandwacht (met een mooie cijfer lijst) slaagde do heer P. Smalheer. Het certificaat bevelvoerder werd behaald door de heren J. Kiesenberg en J. de Jonge (tevens certificaat in structeur) Burgemeester Schouwe naar feliciteerde allen hartelijk en hoopte dat men bij eventuele cala miteiten er zijn nut mee kan doen. Vervolgens richtte dc burgemees ter zich tot dc heer J. A. Dorst die na 18 jaar trouwe dienst het korps van Dreischor gaat verlaten. Hoewel destijds de eisen nog niet zo zwaar waren beeft dc heer Dorst grote verandering meegemaakt daar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1