GROTE FEESTAVOND IN „DE ARK" TER AFSLUITING WINKELWEEK RENESSE Uitgebreide en gemoderniseerde zaak Fa. W. Stouten Oosterland ATTENTIE! NIEUW GEBOUW N.M.B. OFFICIEEL GEOPEND STREEKNIEUWS De Twaalf Apostelen Kerstmuziekavond Muziekschool ZltKIKZLESCIIL [NIEUWSBODE Vrijdag 20 dcccmbrr 1971 Nr. 21011 3 Hy verwelkomde de ruim 900 aan wezigen en zei dat men deze avond niet alleen moest zien als besluit van de winkelweek, maar ook als een relatiegeschenk van de midden standsvereniging voor het genoten vertrouwen en de klandizie in het afgelopen jaar. Vervolgens merkte de heer Krijn- se Locker op dat door de slechte weersomstandigheden verschillende muzikale evenementen van de win kelweek min of meer in het water waren gevallen. De kindermiddag, waarmee de winkelweek werd ge opend. was een groot succes. Hij sprak de hoop uit dat de aanwezi gen deze avond net zo zouden genie ten als de kleintjes tijdens de kin dermiddag. Een bijzonder woord van welkom richttte de voorzitter tot de afge vaardigden van de Nederlandse Mid- denstandsbank. Hij dankte de bank voor de medewerking aan de win kelweek in de vorm van het beschik baar stellen van gratis ballonnen en prijzen voor de balonnnen wedstrijd Ook het college van burgemeester en wethouders werd speciaal verwel komd. Daarbij maakte de spreker de opmerking dat men in Renesse wel eens verkeerde gedachten heeft over b. en w. Zo denkt men bijvoorbeeld dat b. en w. alle nieuwbouw in Haamstede wil houden en niets in Renesse. Dit is echter geenszins het geval, dit gaat nml. uit van de over heid, die de kleine kernen wil be vriezen. Hij vroeg b. en w. aan dit probleem de nodige aandacht te blij ven schenken. Dat Renesse door b. en w. niet vergeten wordt blijkt uit het feit dat men er over denkt of het in de toe komst mogelijk zal blijken tot de realisering van een gymzaal te ko men. Advertentie Bij elke hele fles Export Jonge Jenever, Tom Mix Gin of Sirov Jonge Graan Vodka ontvangt U een GOUDKAARTJE van 5 PUNTEN Spaar deze punten. Ze geven recht op aantrekkelijke geschenken, afgebeeld in een folder, verkrijgbaar bij Uw slijter. U kunt de folder ook aanvragen bij: DE KVYPER -NEDERLAND B. V. Postbus 54. Schiedam. Noem duidelijk het merk DE KUYPER wanneer u drank bestelt OOSTERLAND, 19-12. Dc winkel van de fa. IV. Stouten Jr.. aan de Sint Joostdyk alhier heeft een flinke uitbreiding ondergaan. Dc bestaande ver koopruimte van ongeveer 40 vierkante meter bleek op den duur te klein tc worden voor het zeer uitgebreide assortiment van luxe en huishoudelijke artikelen, speelgoederen, parfumerieën, byoutcricn, horloges, alle mogelijke papicrwaren, lees- en schrijfmateriaal. Doordat er nu nog ongeveer 40 m2 bijgetrokken is, is de mogelijkheid geschapen om ai de genoemde arti kelen veel overzichtelijker uit tc stallen, zodat eventuele kopers di rect kunnen vinden wat ze zoeken. Doordat de kapsalon, die tevens aan het bedrijf verbonden is. wat meer naar voren is gebracht kwam woon ruimte vrij waardoor de winkeluit breiding kon worden gerealiseerd. Omdal dit hier ter plaat.se de enige speelgoed souvenirs en alle mogelijke tc koop is, voorziet deze wel in een Wchoefte. Men behoeft nu heus niet meer naar elders te gaan om b.v. speelgoed, souvenirs en allemogelljke geschenken te kopen. Er is hier voor elke beurs wat tc vinden. Aan dc zijkant heeft rncn nog een autogara- gc kunnen bouwen. Het metselwerk deed dc fa. CapellcStouten, timmer werk de fa. W. Stouten uit Zonne- maire. en dc fa. gebr. Bcije verzorg de de dakbedekking en het sanitair. De officiële opening van het ver bouwde pond zal plaats vinden na dc jaarwisseling. Het is oen fraaie zaak geworden. laatste moment in de plaats geko men voor The Berlusons. Laatst ge noemden bleken nml. op het laatste moment hun acrobaten nummer niet te kunnen brengen omdat de Ark niet hoog genoeg was. Frank en Mirella wisten het publiek met hun liedjes uitstekend te vermaken. Een zeer groot succes werd het ook toen zij een dame en een heer uit het publiek verzochten op het podium te komen om, de dame met Frank en de heer met Mirella, een nieuw duo te vor men Het enthousiasme van het pu bliek werd nog verhoogd door hel feit dat de bereidwillige heer werd gevonden in de persoon van burge meester H. P. Everwijn, die als helft van een zangduo zijn mannetje stond Aan het slot van de avond kregen de medewerkende dames een bloe metje aangeboden uit dc handen van dcchters van de middenstanders. Doordat op het laatste moment een wijziging in het programma was ge komen kon het gebeuren dat er een dame meer was dan men had gere kend zodat er een boeket te kort was. Dat deed echter niets af aan het welslagen van de avond. Ben Cramer RENESSE, 19-12. Woensdagavond werd in ,„De Ark" te Renesse de zeer geslaagde winkelweek van de mid- denstandsvereniging afgesloten met een grandioze feestavond. De avond werd geopend door de voorzitter van tie middenstandsvereniging, de heer M. J. Krijnse Locker. Verder had de heer Krijnse Locker een speciaal woord van welkom voor de leden van de middenstandvereni ging over het feit, dat de onderne mers momenteel in een moeilijke situatie verkeren wilde hij niet ver der praten, wel wilde hij nog op merken dat de middenstanders niet alleen met economische maar ook met morele problemen kampen, zo als o.a. de nieuwe winkelsluitingswet waarover gedacht wordt. Verder legde hij uit dat de mid denstandsvereniging niet alleen be staat uit winkeliers, maar ook uit horeca mensen die meewerken aan het mogelijk maken van een avond als deze. De heer Krijnse Locker merkte op dat de horeca bij sommi gen van de bevolking in een kwaad daglicht staat. Er wordt veel over geschreven en gepraat zonder dat men hetware van de horeca weet. Men oordeelt naar het feit dat er veel jeugd)komt, die nu eenmaal an dere leefgewoonte heeft dan men zelf heeft. „Dat wil echter niet zeg gen dat ze minder zijn dan wij'*, al dus de voorzitter. De heer Krijnse Locker besloot zijn speech met de woorden: „En nu lachen dan maar" na de woorden van de voorzitter be gon namelijk de show „Lachen Ge blazen". „Laclieu gehlazen" De conferencier Frans Vrolijk opende het programma met een aan tal grappen en scetches, die bij het publiek enorm aansloegen. De zan geres Lydia Oosthoek assiterde hem bij de scetches, waarna zij soleerde met enkele bekende liedjes. Na weer een gezellig praatje van Frans Vro lijk trad het accordeonduo „The Carselly's" op. Hun enthousiasme inspireerde het publiek, waarvan de jeugdige kern al spoedig uit volle b'orst de bekende melodietjes mee zong. Na weer enkele leuke scetches volgde hierna het optreden van een der vedetten van de avond Ben Cramer. Hij werd met enorm veel applaus ontvangen en bracht het publiek tot groot enthousiasme door enkle van zijn bekendste liedjes ten gehore te brengen. Hij werd bij zijn optreden begeleid door het trio Jan Katsen, dat overigens de gehele avond voor de muzikale ondersteuning zorgde Ben Cramer verliet tenslotte haastig en onder donderend applaus de zaal teleurgesteld nagestaart door een flinke groep handtekeningenjaag sters aan de uitgang. Frans Vrolijk sloot daarna het eerste deel van de ze avond af. Na de pauze trad de tweede vedette Corrie Konings op. Ook zij oogstte enorm veel succes met haar liedjes. Frank en Mirella De avond werd besloten met een optreden van het populaire zangduo Frank en Mirella.. Zij waren op het Corrie Konings ZIERIKZEE Sfeervolle kerstfeestviering Chr. Plattelandsvrouwenbond Met de leden van de C.P.B. werd deze week het kerstfeest gevierd in het Ned. Herv. Ver. gebouw in 't Vrije te Zierikzec, De leiding beruste bij de presidente, mevr. C. M. Boot- Dieleman. Deze kon, tot haar blijd schap, ondanks het stormachtige weer, een flink aantal dames welkom heten. Daarna gaf zij een korte toe lichting op de tc lezen liturgie, die getiteld was: „Komt, laat ons naar Bethlehem gaan, want daar werd Christus geboren. Door 3 leden werd de tekst gele zen, terwijl 2 dames de declamaties verzorgden. Gezamenlijk werden de liederen gezongen, terwijl een koor tje nog enige liederen extra ten ge hore bracht, nl. 't Was nacht in Bet- hlehems dreven'' en Alzo lief had God de wereld" Dc meditatie werd gehouden door mevr. S. v. d. Panne- v. d. Kooij. Na de pauze zong eerst het koortje „Nog juicht ons toe die zaal ge nacht", waarna mevr. J. W. Flikweert-Rijksen een mooi kerst verhaal leest, getiteld „Ouwe Hen drik", een verhaal over een oude man die het met hot beleid van God helemaal niet eens is cn daarom ook nooit naar de kerk gaat, maar die door een wondere samenloop van omstandigheden daar toch weer te recht komt cn er tenslotte ook de blijvende vrede vindt. Mot aandacht en onder grote stilte werd naar dit verhaal geluisterd. Tenslotte worden door dc presidente dankwoorden ge richt aan allen die hun medewerking verleenden om deze avond te doen slagen. In hel bijzonder werd mevr. D. Capelle- de Ronde bij deze dank betrokken, omdat zij op deze avond, maar ook op alle vergaderingsavon den voor de orgelbegeleiding zorgde. Als blijk van waardering ontving zij een presentje. Verder gaven drie dames zich op als nieuw lid. Tot slot werd gezongen Gezang 1 vers .9. waarna de presidente deze sfeervol le avond met dankgebed b'csloot. Schoolkrant „Do Babbelaar" Deze week verscheen ook de ge heel in kerstsfeer uitgevoerde schoolkrant „Babbelaar" van de openbare basisschool Theo Th ijs- school. In dit nummer vrijwel uil- sluitend bijdragen van dc kinderen, veelal over sneeuw cn IJspret. Als tegenprestatie voor de oogsthulp van een aantal leerlingen o.I.v. de heer Goedhart, schreef de familie Bolijn een stukje voor deze krant met een dankwoord voor de geboden hulp. In een kort woord lot de ouders en hel schoolhoofd sprak de heer Brug man de wens uit dat ln 1975 de ou derparticipatie en integratie kleuter en basisschool nog iets meer van de grond zal komen. HAAMSTEDE Jeugdsoos „Big S" De jeugdsociëteit „Big S" zal in verband met de feestdagen in de komende week op de volgende uren geopend zijn: zaterdag en zondag a.s. van 19.30 lot 23.30 uur. Maandag 23 en dinsdag 24 december van 19.30 tot 23.00 uur. Woensdag 25 december van 14.00 tot 18.00 uur cn van 19.30 tot 23.30 uur. Donderdag 26 decem ber, kerstdiner alleen voor leden ge opend vanaf 19.30 uur. Op 27, 28 en 29 december is de soos op de normale tijden geopend en op maandag 30 december van 19.00 tot 23.00 uur. Dinsdag zal de soos om één mi nuut over twaalf, (0,01 uur) worden geopend. De uitslag van de in de re- kreatiezaal van de camping „Duin rand" door „Big S" georganiseerde „play-backavond" is 1. Hurria Heet; 2. Charly Rich; 3. King Kongs. Door de band Melrose Eddy" uit Goes werd op deze avond medewer king verleend. Kerstavond rusthuis In samenwerking met de bewoners van het rusthuis „Duinoord" zal maandagavond door de bejaarden sociëteit te Haamstede in het rust huis een kerstavond worden ver zorgd. BURGH Z.O.(rat.)V. in kerstbijeenkomst Op dinsdag 24 december, kerst avond, vindt in de Hervormde kerk een bijeenkomst plaats. Het is geen kerkdienst en het gesproken woord neemt dan ook niet de grootste plaats in beslag. Er zal samenzang zijn van oude en nieuwe kerstliederen. Mede werking wordt verleend door de Zie- rikzeese Oratoriumvereniging o.I.v. de heer J. M. Luykenaar. Emmy Sta kenburg, één van de gasten, zal fluit spelen. Er treedt een blokfluitgroep je op en ook op een andere manier zijn kinderen ingeschakeld. Organiste is mevrouw H. G. J. de Regt-de Rijke Vanzelfsprekend is iedereen van harte welkom. Kerstzang In „De Ark" Maandagavond 23 december is er in „De Ark" te Renesse weer kerst zang. De kerstzang is voorbereid door een commissie waarin mensen zitting hebben voortkomend uit de kring van de Plattelandsvrouwen, Hervormde Vrouwenvereniging, be jaardensociëteit, Luctor et Emergo, het kerkkoor en de kerk. Aan deze kerstzang zal medewerking worden verleend door ,,'t Staepel'of'-koor en het fanfarekorps „Luctor et Emergo" beiden onder leiding van de heer J. H. Blom en door het Zierikzees Ka merkoor onder leiding van Riet van den Dungen. Op deze avond is ieder een van harte welkom. Kerstviering zondagsschool Eerste Kerstdag viert de zondags school het kerstfeest in de Hervorm de kerk van Renesse. Het kerst evangelie zal door leerlingen van de zondagsschool worden gespeeld. Ook zal er afscheid worden genomen van de kinderen die de 12-jarige leeftijd hebben bereikt en die daarom de zondagsschool gaan verlaten. Bij dit kerstfeest is iedereen die belang stelling heeft van harte welkom. BROUWERSHAVEN Kerstviering Plattelandsvrouwenbond In het Jeugdgebouw vierde de af deling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen het kerstfeest in een Advertentie MAANDAG 23 DECEMBER van 1.00—6.00 uur geopend Dinsdag 24 december: 5.00 uur gesloten Dinsdag 31 december: 4.00 uur gesloten Juweliershuis Havenplein 6 - Zicrikzee sfeervol versierde zaal. De intieme kerstviering werd begonnen met het ontsteken van kaarsen. Ook dit jaar was er weer een koortje, dat - on der leiding van de heer Schouls - een aantal kerstliederen ten gehoie bracht, die de aanwezige dames ho gelijk apprecieerden. Het Kerstevangelie werd gelezen door mevrouw Boom; een kerstver haal door mevrouw Van Putte. Na de pauze vond de opvoering plaats van het ejgen-krachten-kerstspel „Met Kerstmis alleen". Onder uitste kende regie van de heer Drijgers, werd het spel goed gespeeld en de dank aan het slot was wel verdiend. Mevrouw Van Putte dankte alle me dewerksters en tol slot wenste de presidente allen prettige kerstda gen. Tot slot werd het: „Ere zij God" gezongen. OOSTERLAND Kerstfeest bejaardensociëtéit Donderdagmiddag 19 december vierdnc dc bezoekers van de bejaar densociëteit te Oosterland het kerst feest in de vergaderzaal van het Her vormd verenigngsgebouw aan de St. Joostdyk. Er bestond hiervoor goede belang stelling. Behalve de bejaarden waren aanwezig ds. M. C. van der Meer, het damescomité, de serveersters en enige organistes. Ze werden het welkom toegeroepen door mevr. A. Hoekman- Jumelet, die hierna de leiding over droeg aan ds. Van der Meer. Na het gezamenlijk zingen van ge zang 18 las de predikant het bekende kerstverhaal uit Lucas 2 voor, naar aanleiding waarvan hij een kerstme ditatie hield. Spreker wees o.m. op het feit dat de geboorte van de Hei land weliswaar reeds eeuwen gele den is, doch tot op de dag van van daag nog onvermindert in de be langstelling behoort te staan. Vervolgens las mevr. L. H. Boo- gert-van den Berg een kerstverhaal voor, waarna de eerste pauze kwam, waarop thee met gebak geserveerd werd. Mevr. H. van der Werf-Nou- wen kwam vervolgens aan de beurt met de mooie kerstvertelling „De aanrijding", die bijzonder boeide en waarnaar met aandacht geluisterd werd. Na het zingen van gezang 10 bracht mevr. K. Nikex-k-van der Ha ven een gedicht: „Is Hij wel dood?", waarna de heer Spier een zelfge maakt gedicht offreerde, het kerst gebeuren betreffende, wat ook mooi gevonden werd. Er werd nu weer gepauzeerd en genoten van een kop chocolademelk met gebak. Na afloop van dit inter mezzo declameerde mevr. F. Hage- Rentier het kerstgedicht „Een lied in Bethlehem" en kwam mevr. M. van den Berge-van der Maas met een verhaal van weer een andere strek king, nl. hoe het kerstfeest in het verre Japan gevierd wordt. „Kerst feest in Japan" was de titel van haar verhaal. Hierna kwam al spoedig het einde van deze gezellige middag. Tot slot werd staande de bekende engelen zang „Ere zij God" aangeheven. Me vrouw Hoekman was wel de tolk van alle aanwezigen toen ze ds. Van der Meer hartelijk bedankte voor de bezielende leiding op deze mooie kerstviering en voorts allen dank bracht die op enigerlei wijze er aan hebben meegewerkt om deze middag zo uitstekend te doen slagen. Donderdagavond jl. verzorgde de Stichting Zeeuwse Muziekschool af deling Zierikzee een Kerstmuziek avond in de Chr. Gereformeerde kerk te Zierikzee. Een belangrijke avond voor de leerlingen van de muziekschool, die nu de muzikale prestaties aan ou ders. vrienden en andere belangstel lenden ten gehore konden demon streren. Er was voor deze avond een vrij moeilijk programma samenge steld, waar de leerlingen zich kranig door heen gewerkt hebben. Door het orkestje o.Lv. mej. E. I. Jense en het kinderkoor werd het programma geopend. Solange Boel en Patricia Tanis speelden samen op fluit en cello voor een aandachtig luisterend publiek. Onder leiding van de heer G. Blom werd door het akkordeonensemble „Kanzone en Klangstück" van H. J. Humel gebracht. Kleine violen Door drie hele kleine musicerende dametjes: Petra von Eugen. Maatje Loubert en Helma Vis werden daar na op eveneens kleine violen enkele prachtige kerstliederen gespeeld. Ze werden begeleid door mej. Jense aan het clavecimbel. Omlijst door de frêle muziek van blokfluiten en silofoon zong de al gemene muziekvaardigheidsgroep de liederen: „Staat op, gij herders" en "t Kleine kindje Jezus van J. M. Luykenaar. Vervolgens werd de kerk gevuld met het lied „Lobt Gott. ihr Christen, allzugleich" dat op het or gel werd gespeeld door Elly Schiette- katte. Vier klarinetleerlingen van de heer M. J. Hillebrand speelden een mooi stuk van Haydn. Orgelspel Indrukwekkend klonk hel orgel spel van Ernst Bixi. De blokfluilleer- lingen begeleidden het kinderkoor daarna bij een drietal kex-stleidjes. Ter ondersteuhing van de samenzang ,,'t is geboren, het heilig Kind.'" wei'd het orgel bespeeld door de heer J. van Dijk. Marjan de Wit, So lange Boel en Hans van der Post. dwarsfluitleeiTingen van de heer F. Hutijra dwongen bewondering af met hun prestaties. Een mooie uitvoering van een so nate van W. de Fesch werd gebracht door Angélique Boel en Elisabeth Koopman op cello. Een prachtig be sluit van deze Kerstmuziekavond vormde het optreden van Henk de Bruijne en mevrouw K. van Dijk- Kruis (beiden viool) en de heer J. van Dijk (orgel). In samenzang wei-den door alle aanwezigen tenslotte de bekende kei-stliederen „Nu zijt wellekome" en „Komt allen tezamen" gezongen. A. P. AMSTERDAM. In overleg met dc Angolese bevrijdingsbeweging MPLA en de Nederlandse rakbeweging heeft het Angolacomité besloten dc Nederlandse koffieproducenten niet langer te houden aan een boycot van koffie uit Angola. Dit betekent dat na bijna drie jaar een einde komt aan de Nederlandse boycot van An- goia-koffic. aldus het Angola-comité. ,Plof" te Middelharnis MIDDELHARNIS, 19-12. Donderdagmiddag werd het nieuwe kantoorpand van de Ned. Middenstands hank te Middelharnis geopend. De officiële opening werd ver richt door hurgeineesler Joh. van Es van Middelharnis Op hel Zandpad, waar het kantoor gevestigd is, stond een groot kanon. Nadat dc burgemeester dit in wer king had gesteld, volgde er een (verwachte) plof en de nodige hoeveelheid rook, waarna de gasten van de N. M.B. en de aanwezige omstanders het gastvrije woord „.welkom" in de lucht konden lezen. Er waren trouwens nog meer at- trakties verbonden aan deze feeste lijke opening. Het Beneden Zanpad was afgezet voor verkeer. Dit was nodig voor dc slip-demonstratie die daar gegeven werd cn do demonstra ties veilig rijden, door de Nederland se kampioencoureur 1974, Hans Doen Het wegdek was ingesmeerd met groene zeep. Erg veel belangstellen den voor het slippen kwamen er op deze donderdagmiddag echter niet opdagen. Het nieuwe kantoorpand aan hel Zandpad is hel 430 sic in Nederland van dc NMD. Het agent schap van de fa. P. J. van Ree in Sommelsdijk komt nu tc vervallen. Burgemeester Joh. van Es verhaalde in zijn openingsrede o.a. van de goede vermogenspositie van de NMB met name de laatste jai-en. Verder is de kredietverlening in vergelijking met de jaren vijftig verhonderdvou- digd. Aanwinst voor centrum Verder wees de eerste burger van de gemeente Middelharnis er op dal het. gebouw een duidelijke aanwinst liet eken t voor hoi winkelcentrum. Dc burgemeester hoopte dal alles, evenals de opening, als een bom zal inslaan. Verder sprak de heer K. Visser distriktdii-ekteur van Zuid- West Nederland. Het deed de heer Visser genoegen dat de burgemeester zoveel van dc NMB afwist. Ook dc heer B. Waayenberg direkteur van dc NMB Zierikzee hield een toepas selijke toespraak. Dc burgemeester werd een aan denken aangeboden en tevens een cheque overhandigd ter waarde van f 1000,-. De burgemeester deelde hierop mede dat deze cheque be steed zal worden voor dc kindcr- boerii van Hernesseroord. Met dc leiding van het kantoor Middelharnis wordt belast de heer C. H. Wisse. De heer Wisse dankte o.a. de medewerkers van het kan toor Zierikzee voor dc steun die hij tijdens zijn werkperiode daar kreeg Twee weken woont de heer Wisse nu in Middelharnis en hij zei er „al helemaal thuis" te zijn. Tot slot Was dc heer Boeier, van aanne mersbedrijf Boeier cn Zn., aan het woord; Hij sprak van een prettige samenwerking en van liet vertrou wen dat. door de NMB in hen ge steld was. Drie personeelsleden ko men te werken in het „nieuwe kan toor". aan het Zandpad. Van het ou de gebouw is praktisch niels meer tc herkennen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3