MYSTERIE IN MEINESWIJK TENTOONSTELLING GRAFIEK UIT ZEELAND De Navo- ministerraad Steun aan landbouw DS'70 voorzitter deelt optimisme „Zeeuws Huishoudboekje 1975" Sjoukje Koster Zebra-kampioen „topturnen" jeugd-turnsters Dr Drees kabinet niet W. Hanse („Bommenede") districtskampioen 3e klas libre 4 In het Zeeuwse Museum SPORT GYMNASTIEK MIDDELBURG. 14-12. Van 16 december 1974 tot en met 3 januari 1975 wordt in het Zeeuws Museum in de Abdjj te Middelbrug een tentoon stelling van grafische kunst gehou den onder de nam Grafiek uit Zee land (Kourkollektie). Onder grafi sche wordt verstaan: etsen, litho's, houtsnedrn, linosneden, zeefdrukken monotypes en andere kunstwerken die door middel van druktechnieken worden vervaardigd. Om drie rede nen is dit een bijzondere tentoon stelling In de eerste plaats zijn alle beel dende kunstenaars in Zeeland - voor zover zij bij de Zeeuwse Culturele Raad bekend zijn uit genodigd om voor deze tentoonstelling werk in te zenden. Al het werk dat wordt inge zonden wordt ook geëksposeerd; het wordt niet van tevoren geselekteerd. De tentoonstelling belooft dus een behoorlijk beeld te gaan geven van wat er op het gebied van de gra fische kunst in Zeeland aan de hand is. Daarbij is de organistor - de sek- tie beeldende kunst van de Zeeuwse Culturele Raad - uiteraard afhanke lijk van wat de kunstenaars inzen den. De overzichtstentoonstelling is in de tweede plaats bedoeld als voorbe reiding van een tentoonstelling Kunst uit Zeeland (Grafiek) die van af februari 1975 in en buiten de provincie gaat rondreizen. Een on afhankelijke jury zal uit de over zichtstentoonstelling de reizende ten toonstelling samenstellen. Publieks voor keur In de derde plaats krijgt het pu bliek invloed op de samenstelling van de reizende ekspositie. De be zoekers van het Zeeuws Museum kunnen door middel van een formu lier aangeven naar welke werken hun voorkeur uitgaat. Aan de hand van deze publieksvoorkeur vzal de jury een derde deel van de reizende tentoonstelling samenstellen. In de reizende tentoonstelling zal worden aangegeven welke werken zijn op genomen dankzij de voorkeur van het publiek en welke vanwege het oordeel van de jury. BRUSSEL, 13-12. Economie en energie en het overleg in Wladiwos- tok vormden de hoofdmoot van de besprekingen in de NAVO-minister- raad in Brussel. De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Henri Kissinger, hield volgens conferentie kringen „een indrukwekkend be toog" over de economische situatie. De Amerikaanse bewindsman wees op de moeilijkheid dat er op het ogenblik nog geen theorie bestaat over het gelijk oplossen van de infla tie en de werkloosheid. Er is nog geen regel, zoals men vroeger wel keynes hanteerde, zei hij. LUXEMBURG, 14-11. Het Euro pees parlement is het eens met het voorstel van de Europese commissie, Nederland als gevolg van de verho ging van de spilkoers van de gulden tcc te staan tijdelijk de steun te ver lengen voor landbouwprodukten. Dit bleek vrijdag tijdens de vergadering van het parlement te Lumeburg. De subsidie zal worden verleend aan landbouwers bij de verkoop van het produkt en mag ten hoogste twee procent van de verkoopprijs bedra gen. Het gaat hierbij om de verlen ging van een regeling, die reeds liep tol 30 april 1974. Volgens het voorstel van de commissie moet de subsidie nu doorwerken tot 1 mei 1975. de maatregel sluit aan op de verhoging van de spilkoers van de gulden met vijf procent in september 1973. Premieverhoging- vrijwillige ziekenfondsverzekering UTRECHT, 14-12. De premie voor de vrijwillige ziekenfondsverzeke ring gaat in 1975 met gemiddeld 15,2 procent omhoog. Vorig jaar was de stijging 12,5 procent. Hierdoor stijgt de gemiddelde premie voor de vrij willige ziekenfondsverzekering per 1 januari 1975 per verzekerden van 1G jaar of ouder van f 74,99 tot f 86,35 per maand. De werkelijk te betalen premies zullen daardoor per 1 januari varië ren van f 63,50 tot f 108,— per maand. Per 1 januari 1973 waren deze bedragen nog f 58,80 tot f 97,50. De jury beslaat uit de heren Bram Volkers, galeriehouder, Pieter Hol- stein, grafikus, drs. C. H. A. Broos, museumkonservator, en Dolf Wel ling, kunstkritikus. Op de tentoonstelling is werk te zien van Hendrik Baartmun, Corrie Blaas-Paauwe. Miems van Cltters, Joop Dam, Wim Hofman, Jan van Holthe, Pieter Hoogendoorn, Willy de Houck, Henny Huser, Liesbeth Huser, J. M. Jaworski-van Veen, Sibiene Junszen-WaJler Zeper, Er- nest Joachim. Inge van der Kooy, Kees de Kraker, M. Richard Lamm, H. Lammers, Frits Lensvelt. Leonard Maas, Robert Maaskant, Andries Minderhout, Bob Pingen, Piet Pons, Adriaan de Regt, Wim Riemens, Cor Ruissen, Henny Schrijver, M. Sim mers, Ben Sleoinvenhook, A. N. Ver- duyn. Han Verplanke, William Ver- straeten en mogelijk nog andere Zeeuwse kunstenaars, Vergadering te Utrecht UTRECHT, 14-12. De fractievoor zitter van DS'70 in de Tweede Ka mer, dr. Drces, noemt het onzin als het kabinet verwacht dat de reces sie midden volgend jaar weer voorbij zal zijn. Tentoonstelling- te Vlissingen Ongelooflijk wat mensen zoal mei naald en draad kunnen doen. Ze ma ken er mensen, dieren, bloemen, schalen met fruit, een compleet thee servies, een damspel of zelfs een me ters hoog wandkleed mee. Dit is allemaal te zien en te be wonderen bij de expositie van een 100-tal bekroonde inzendingen uit de landelijke creativiteitswedstrijd van het weekblad Margriet, die van 15 december aanstaande t.m. 15 januari 1975 dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur in hel Grandhotcl „Britannia", te Vlissingen, geopend is. Verloren zoon weer thuis VLISSINGEN, 14-12. De veertien jarige Rene Meijer uit Vlissingen is weer terecht. De jongen liep op 23 maart j.l. op 13-jarige leeftijd wegt van huis. De politie van Vlissingen en zijn ouders hebben sinds die tijd ein deloze zoekakties op touw gezet. Via de t.v. werd een opsporingsbe richt uitgezonden. Daarop kwamen veertig tips binnen. Eén van de tips gaf het spoor aan naar Den Haag. De kinderpolitie nam de jongen onder zijn hoede. Volgens mededeling van de politie verkeert René in goede ge zondheid. De ongehuwde vrouw en het pensioen AMSTERDAM, 14-12. Het in 1962 opgerichte vrouwen-actiecomité voor vervroegde AOW-pensioen heeft zich gestoten aan een uitlating van minis ter-president Den Uyl. Deze zou volgens het comité in een tv-uitzending gezegd hebben: „..en dan zouden we graag de vrouwen met 60 jaar willen pensioneren, maar ja, er is geen geld". In een brief aan de minister-pre sident reageert het comité op deze uitlating. Het vindt Nederland een rijk land en wijst op de miljoenen extra winsten op aardgas en de va lutawinst van de Nederlandse Bank. Werktijdverkorting- in Eindhoven EINDHOVEN, 14-12. De Haes Hol land BV (deel uitmakend van de groep interieurprodukten van Gam ma Holding NV) heeft om onge wenste voorraadvorming te voorko men met ingang van 1 januari 1975 voor zes weken 40 procent (maxi maal) werktijdverkorting aange vraagd voor 315 medewerkers. De maatregel is nodig wegens de terug houdendheid in de exportmarkten, zo deelt het bedrijf mee. Werkloosheidsbestrijding in Den Haag DEN HAAG, 14-12. In dc Haagse gemeenteraad heeft de P.v.d.A. voor gesteld om f 10 miljoen te besteden aan versnelde woningverbetering. Daarmee zou de gemeente een bij drage geven aan een reëel stuk werkloosheidsbestrijding, in afwach ting van de in het uitzicht gestelde rijksmaatregelen in dat gebied. De socialistische raadsfractie denkt aan een versneld te verwezenlijken ver- beteringsprogramma voor 500 wo ningen. Handig werkje MIDDELBURG, 14-12. Het bureau voorlichting van de provincie Zee land heeft van de provinciale begro ting voor 1975 een gepopulariseerde samenvatting gemaakt onder de titel „Zeeuws Huishoudboek 1975" en de huisdrukkerij van de provinciale griffie heeft het verhaal (met enkele intericurfoto's van het provinciehuis) techniseh vorm gegeven in ren 28 bladzijden lellende brochure. Ffrf „Zeeuw. Huishoudboek 197.' Treft hoofdtukgrwijze korte infor- matu' over de bronnen van inkom sten van de provincie en ook over nop iki aan het geld volgend jaar zal wor den besteed als provinciale staten de begroting zullen hebben behandeld in hun vergadering van 13, 16, 17 en mogelijk 18 december a.s. Een exemplaar van de brochure is o.a. toegezonden aan alle scholen in de provincie, de bibliotheken, vor mingscentra. politieke partijen, vrou wenorganisaties. gemeentebesturen, een aantal in lellingen en dionslen in Zeeland cn - uiteraard - de staten leden Moer exemplaren van het boekje zijn verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de provincie, Sint Piet cl Jruul 13 ic Middelburg. Hel kabinet miskent de fundamen tele gevaren die het westen loopt. Het beleid is naar binnen gericht en uitermate wiebelig gewerden, zei hij zaterdagochtend op hot buitenge woon congres van DS'70 in Utrecht. •Hoe wispelturig dit beleid is, blijkt bijvooi'beeld wel uit de inkomsten belasting. Het conjunctuurbeleid in- Neder land wordt gevoerd zonder enige aandacht voor fundamentele proble men. Spoedige herziening van het beleid is volgens Drees noodzakelijk, om te komen tot een situatie, die ook op langere termijn te handhaven is. Inflaticbcstrüding Inflatiebestrijding is volgens de fractievoorzitter de sluetel voor her stel van vertrouwen en voor herstel van bereidheid van groepen tot sa menwerking. Naast de inflatie is de hoge werkloosheid een fundamenteel binnenlands vraagstuk dat het kabi net nauwelijks aanpakt. Het telkens weer komen met programma's voor zwembaden en sporthallen en derge lijke heeft weinig zin. Nodig is een aanpak die bij het bedrijfsleven het vertrouwen herstelt. Boek over schoolstrijd KAMPEN, 12-12. Onder de titel „memorietafel van het christelijk on derwijs" heeft drs. T. M. Gilhuis, voorzitter van de unie „School en Evangelie", de geschiedenis van de schoolstrijd beschreven. Dit rijk ge- illustreerde' bronnenboek, dat 208 bladzijden tiet en verschenen is bij Kok in Kampen, is volgens de auteur niet slechts bedoeld als een herinne ring uit het verleden, maar wil ook motiveren om de „school met den bijbel" nu en in de toekomst te blij ven bevorderen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. In 1973 hebben de Nederlandse levensverzekeringmaat schappijen in de vorm van winst deling, rentestandskorting en over- rentedeling in totaal f 441,3 miljoen aan de verzekerden in Nederland ten goede laten komen. In 1972 beliep dit f 420,6 miljoen. Polishouders in het buitenland hebben bij de Neder landse levensverzekeringmaatschap pijen voor een bedrag van in totaal f 14,7 miljoen in de winst gedeeld. AMSTERDAM. De algemene ver gadering van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel (ABOP) heeft een krisis doorgemaakt, die na uitgebreide diskussie werd bezwo ren. Het hoofdbestuur had gedreigd af te treden. Zover is het niet geko men. DEN HAAG. De houding van de Haagse samenleving ten opzichte van Surinamers en Antillianen dreigt steeds meer afwijzend te wor den. Dit schrijft het stafbureau van de afdeling maatschappelijk welzijn en volksgezondheid van de gemeen te Den Haag in een rapport „Rijks genoten in Den Haag". AMSTERDAM. Prins Bernhard heeft een werkbezoek aan de Am sterdamse politie gebracht, niet naar aanleiding van de onregelma tigheden in de Nieuwmarktbuurt, maar om zich te laten informeren over de maatregelen die de politie gewoonlijk bij officiële koninklijke bezoeken neemt. EINDHOVEN. De politie in Eind hoven heeft in samenwerking met de rijkspolitie twee mannen aange houden in verband met een diefstal van enkele duizenden ncrlspclzën, ter waarde van een half miljoen gul den. De pelzen werden begin deze week ontvreemd vanaf een nerts farm in Milhecze (N.-Br.). De pel zen zijn allemaal terug gevonden. VEENDAM. Bij de elf aardappel meelfabrieken van de Avobe G.A. in Veendam is hel einde van de cam pagne in zicht. Do verwachting is dat uiterlijk 21 december do laatste aardappelen zullen zijn vermalen. MIDDELBURG. Hel CNV maakt zich zorgen over de werkgelegenheid in West-Brabant in de toekomst. West-Brabant wordt steeds meer bevolkt door forensen uit Rotterdam en omgeving. Volgens distriktsbc- stuurdcr Van Pinxtcren van het CNV zal dit leiden lot een rampzali ge ontwikkeling voor de werkgele genheid voor de kinderen van deze forensen. ALMELO Twee beroepsmilitairen van rli- e.Nplosicve-opniimingsdicnst hebben een bom uit de Tweede We rf Irlnorln;: onschadelijk gemaakt. die in een welland nabij Reutem (gc- mccnto Tubbergen) was ontdekt. De boerderijen in «ie huurt waren hier voor ontruimd. deling B, nie! voor landelijke wed strijden in aanmerking komend. Zowel in de A als de B wedstrij den was Delta Sport van de partij. In de A wedstrijd turnden de meis jes Anita Does, Annet Schouls en Jolanda Stoutjesdijk. Anita Does en Annet Schouls wisten zich te plaat sen voor de landelijke wedstrijden volgend jaar, Annet werd vijfde met 29,10 punten en Anita zesde met 28,60 punten. Jolanda Stoutjesdijk had wat last van zenuwen en ein digde op de tiende plaats met 26,05 punten. Nummer één: Sjoukje Koster, 33,70 punten: en twee: Annelies Clarisse: 23,60 punten. ZIERIKZEE, 14-12. Werd enige weken geleden Cora Hoogstrate van Delta-Sport Zebra-kampioene bfj het damestumen, het afgelopen weck einde was het Sjoukje Koster die Ze bra-kampioene werd bij dc afdeling topturnen jcugdturnsters. Sjoukje presteerde het om Annelies Clarisse uit Vlissingen, die reeds lange tijd deel uit maakt van de Nederlandse A-selcktic en vanzelfsprekend voor deze wedstrijd favoriete, was, te ver slaan. Zeer geconcentreerd en werkend met een totale inzet wist Sjoukje van de vier onderdelen er drie op haar naam te brengen. Dat beteken de dat Sjoukje Koster kon worden bijgeschreven op de Zebra Oorkon de, die reeds eenmaal Ria Kosters vermeldt en tweemaal Cora Hoog strate. TILBURG. KVP-voorzitter dr. ir. D. de Zeeuw verwerpt in de politiek het zwart/wit denken. „Zwart/wit denken zal de dialoog verstikken, de tegenstelling onnodig verscherpen en de vooruitgang blokkeren", zo heeft hij zaterdagmiddag gezegd op de vergadering van de partijraad van de KVP te Tilburg. ASSEN. Een groep ondernemingen heeft plannen in voorbereiding voor winning van aardgas op het Neder landse deel van het continentale plat. Daartoe zal een pijpleiding worden aangebracht die bij Cal- lantsoog het gas aan land zal bren gen. Met dit projekt zal naar schat ting rond f 600 min. zijn gemoeid, zo heeft een woordvoerder van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) meegedeeld. UTRECHT. Bij ongewijzigde door voering van de spreidingsplannen zal een „oorlogsspanning" ontstaan tussen de regering en de centrales van overheidspersoneel. Hier heeft de voorzitter van de centrale van hogere funktionarissen bij overheid en onderwijs (CHA). de heer J. P. Kramer, voor gewaarschuwd op dc ledenraadsvergadering van de CHA in Utrecht. Deze Zebra-kampioenschappen waren dit jaar gesplitst in één afde ling topturnen, een afdeling A, wed strijdsport voor doorstroming naar de landelijke wedstrijden en een af- BILJARTEN Zeer oud gesteente WASHINGTON. 14-12. Twee Amerikaanse geologen hebben in een klein, vriende lijk dal in Minnesota gesteen te ontdekt dat 3,8 miljard jaar oud is en dus zeer zeldzaam. De aarde is naar schatting 4,3 miljard jaar oud, maar door erosie, vulkanische aktiviteit en gebergtevorming wordt nog slechts zeer zelden gesteente gevonden dat ouder is dan 3 miljard jaar. Hel is nu de tweede keer dat dit gebeurt en de ouderdom kan worden berekend. De eerste vondst dateert van 196!), toen twee specialisten van de universiteit te Oxford op Groenland dergelijk gesteente aantroffen. De vondsten zijn belang rijk omdat aan de hand daar van de geologische geschiede nis van onze aarde kan wor den teruggebracht tot de tijd waarin de oceanen en dc at mosfeer gevormd werden en waarvan nog slechts weinig bekend is. O UWER KERK, 14-12. Door al zijn zeven te spelen wedstrijden in winst om te zetten is Wim Hanse van de biljartvereniging „Bómmcnedc" te Zou- nemaire er in hotel „Vijverberg" te Ouwerkerk op overtuigende wijze in geslaagd beslag te leggen op het kampioenschap 3e klasse libre van het dis trict Schouwen-Duivcland der K.N.B.B. Reeds voor dé aanvang van de finale-partij tegen T. C. van Beveren was Hanse zeker van de kampioenstitel. Zijn naaste concurenten J. C. Goudswaard en T. C. van Beveren hadden zaterdag reeds een neder laag moeten inkasseren. Van Beveren verloor in 34 beurten met één carambol verschil (100-99) van M. de Rijke, terwijl Goudswaard in J. Hartzman (100-43) zijn meer dere had moeten erkennen. Zondagmiddag werd Goudswaard door Hanse in 40 beurten (100-84) voor de titel uitgeschakeld. Op zijn beurt trok Van Beveren aan het kortste eind tegen Gouds waard waardoor Hanse reeds in het bezit kwam van het kampioenschap. Ook in de finale-partij tegen Van Beveren slaagde Hanse er in onge slagen te blijven door de honderd carambols in 26 beurten (100-77) uit te maken. J. J. de Zeeuw bracht met 27 carambols de hoogste in dit toer nooi gescoorde serie op zijn naam. Met 4.00 kwamen W. Hanse en T. C. van Beveren tot de hoogste partij- gemiddelde. Medaille en beker Aan het slot overhandigde de voorzitter van het distrikt de heer A. J. Vasseur aan de kampioen de bondsmedaille en de distriktswissel- beker. Namens de organiserende vereni ging DOS overhandigde het be stuurslid de heer J. J. Smits aan de deelnemers de door hen gewonnen prijzen. W. Hanse sprak namens de deelne mers woroden van dank tot de orga niserende vereniging voor de voor treffelijke wijze waarop zij het toer nooi hadden georganiseerd en tot de lokaalhouder voor de genoten gast vrijheid. De eindstand: W. Hanse, Bommenede, Zonnemaire J. C. Goudswaard. O.K.K., Nieuwerkerk T. C. van Beveren. Neptunus, Zierikzee J. Dorreman, B.V. Renesse J. Hatzman, Neptunus, Zierikzee M. de Rijke. Bommenede, Zonnemaire J. J. de Zeeuw. Neptunus. Zierikzee D. Sies. D.O.S., Ouwerkerk 14 700 238 4.00 2.94 18 10 627 248 3.85 2.53 25 8 663 210 4.00 3.16 24 8 655 280 2.77 2.34 20 6 655 251 3.59 2.61 19 6 589 250 3.33 2.36 16 2 613 223 3.20 2.75 27 2 548 269 2.94 2.04 18 Hiel! y "A". 11 Maar het spreekt natuurlijk van zelf. dat we op jouw aanwezigheid rekenen. Als ik goed' ben ingelicht, wil Willem jou als getuige.... Natuurlijk woonde dr. d' Astaing het huwelijk in de Javastraat bij, voor de bruidegom als getuige op tredend. Waarna een borreluurtje volgde en voor de genodigden een diner in Des Indes. Allemaal geheel in stijl van hun beider status. Want Willem Grotcma maakte snel car rière op Buitenlandse Zaken. Na twee promoties is hij hoofdambte naar met een speciale afdeling onder zich: de Oostpolitiek. Jaarlijks is Charles enkele keren aanwezig in huize Grolema Willem heeft kort vóór zijn huwelijk een kast van pen huis gekocht in Mei- neswijk. Want do stad zelf heeft geen bekoring meer voor Grolema. 7.r richten hel samen in en hol moei ge zegd wordenb'eiden hebben een goede smaak. Do parly's en andere feestjes zijn doorgaans geslaagd. Willem onIpopi zich al spoedig als een voortreffelijke gastheer. Samen mot zijn charmante vrouw zijn ze zeer gezien in hun kringen. „Dat is nu een stel, waar met dc beste wil van de wereld geen kwaad woord over te zeggen is.„ zei eens iemand op een patry. Waarmee Charles het eens was. Daarom hooft hij geen vrede met het oordeel van de justitie: verdron ken na overmatig alcoholgebruik. In feite een 2Wakke definitie, want ze bedoelen natuurlijk, dal hij half la zarus mei zijn wagen hel water in gereden is Dr man i- «lood, lal en we hel. du ro nc>vs honden als maar- mogelijk is. Charles gelooft er niet in. Een on geluk, zegl men en gaat over lot de orde van de dag. Want ongelukken gebeuren er vandaag de dag aan de lopende band in hel drukke verkeer. Willem Grotema is één der velen, zullen' we dan maar zeggen. Nu hij dood is. nummer zoveel in de rij. En kel nog van nut voor de statistieken Zijn stoffelijk en mogelijk verminkt overschot is aan de schoot der aarde toevertrouwd. Rust zacht, collega: spijtig, dal je zo om het leven moest komen. Een ongeluk. Dat is de cinddefini- tie van dc justitie. En als dr. Char les d' Astaing door dc telefoon zegl, dat hij dit onbegrijpelijk vindt, vraagt de politie met argwaan in haar stem: „Wal weet u. meneer, dat u twijfelt? Hebt u enige grond om aan te nemen, dal er geen sprake is van een ongeluk, als gevolg van 1c- v cel d rankgebru ik?" Nee. Charles heeft vanzelfspre kend geen enkel steekhoudend be wijs. Ook niet als hij na een bclcefd- heidsvisite, enkele dagen na Willems begrafenis, Luus bezoekt Ze is nu y.n ver, dal ze begrijp!er is niets meer aan te doen; ik bon mijn man kwijt, van wie ik zoveel heb1 gehou den. Hij was mijn eerste, echte lief de. En omgekeerd. Waarom? Charles moet hel antwoord schul dig blijven. Hij rookt met dc vrouw een sigaret. Aan haar bruine vingers ziet hij, dat ze in deze dagen een ket tingrookster is, maar is dat gek on der deze omstandigheden? Hij kan er niets van zeggen. „Ik moet dankbaar zijn, dat ik de ze jaren met Wim heb gehad", zegt ze „maar ik ben opstandig! El'la een levensgroot waarom, waarop nie mand een conerrcl anhwtord kan ge ven. Waarop ik wel nooit een ant woord zal krijgen". In doffe berus ting slaakt ze een zucht. „Er zijn zo veel vragen, die ook nic i te bcont- door F. VAN FALCKENOORT woorden zijn. Bijvoorbeeld dit: waarom reed Wim. toen hij uit Stompburg terugkeerde, dc Vliot- singel op? Dat deed hij nooit. Afge zien nog van het feit. dat je over de brug niet eens linksaf mag. als je van Stompburg komt. reed hij altijd door dc Graaf Adolflaan cn dan zo om tot ons huis. Omdat het allemaal éénrichtingsverkeer is. Ik kan me niet herinneren, dat hij ooit dc VIjet singel opreed vanaf de brug. Wel in omgekeerde richting, maar dat is natuurlijk toegestaan. Volgens de po litic staal het. vast. dat hij dus dc singel langs het water opreed en bij de bocht een tc hoge snelheid had om zijn wagen op de weg tc houden. Ze zéggen het niet." besloot ze met gesmoorde stem. „maar ze sugge reren. dat het ook wel zelfmoord geweest kan zijn." Charles zette grote ogen op. „Maar dat is toch waanzin. Luus! Er was niets in jullie huwelijk, dat een der gelijke gedachte ook maar enige grond kon geven'. Jk Icon jullie im mers en weel, dat jullie geweldig met elkaar overweg konden. Nee, suicide verwijs ik naar het rijk der fabelen Dc gedachte enkel.. Luus keek dc man enige tijd aan. „.lij gelooft niet in een ongeluk, he? Nee, zog maar niets, intuïtief voel ik dat jij er ook niet a an wilt." Charles zucht en dooft het peukje sigaret, waaraan hij bijna zijn vin gers brandt. „Verstand en gevoel zijn geen twee-éénheden, Luus. Mijn ge voel zegthel kan niet waar zijn. maar mijn versland weerlegt: do po litic hoeft do mist»' oorzaak vermeld Grvoelsmnlfc is de mens emotioneel geladen cn dan ziet hit nicl zuiver. Dan is vaak dc wens de vader der gedachte. (wordt vervolgd) I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4