Kon. Muziekvereniging „Witte van Haemstede" concerteerde ntttt IU. Opwekkend slotstuk van de Middenstands-aktie 3 ff^hotel Jacobi T i „Borrendamme"-bezoekers naar „In 't Opper" STREEKNIEUWS Afdeling schreef 300ste lid in ledenregister Jaarverslag geeft beeld van schoolaktiviteiten 7.IERIKZEESC1IE NIEUWSBODE Maandag 16 december 1974 Nr. 21C08 Geslaagde donateursuitvoering WESTENSCHOUWEN, 13-12. In de i ckreatiezaal van camping „Duinrand" te Westeiischouwen hield de Ko ninklijke muziekvereniging „Witte van Haemstede" de jaarlijkse donateursuitvoering. In zijn openings woord richtte de voorzitter, de heer E. R. Behrend, een speciaal woord van welkom lot beschermheer burgemeester H. I'. Everw ijn en zijn echtgenote en de afgevaardigden van de zustervereniging „Luctor et Emergo" uit llenesse. Het tamboerkorps heeft een aagt winst van twee jeugdige leden, terwijl er momenteel nog één leerling is. deelde de voorzitter mede. Het muzikale programma werd geopend met liet optreden van het tam boerkorps onder leiding van de heer 31. Post dat de „Capriolenwals", „Ami go's" en „Sehuttersmars" ten gehore bracht. Hierna was het de beurt aan het muziekkorps dat onder leiding van haar dirigent de heer L. Horseling te Nieuwe Tonge een zevental nummers ten gehore brachten. In deze volgorde waren dit: „Immer Fest" (mars), „Holy Fait". „Kleine Ouverture", „Partita Piecola". „Pug-Nose Ouverture", „Car naval met Vader Abraham" en „Graf Waldcrsee" (mars). Zowel het tamboerkorps als het muziekkorps werden.door de talrijke aanwezigen voor de door hen gele verde prestaties met een warm ap plaus beloond. De heer Behrend bracht de heren Post en Horseling dank voor de wijze waarop zij in het afgelopen jaar weer leiding aan de vereniging hebben gegeven. Als blijk van waardering liet hij dit gepaard gaan met het aanbieden van een su- prise aan de heer Horseling en een enveloppe onder couvert voor de Post welke zich geheel belangeloos voor het tamboerkorps inzet. Hierna werd de heer W. Kloet ge huldigd voor het feit dat hij 40 jaar lid is van „Witte van Haemstede". De heer Behrend schetste de jubila ris als een lid die met hart en ziel muzikant is. Het is een trouw lid met veel ambitie die zich ook nog als leermeester verdienstelijk maakt, al dus de voorzitter. De heer Behrend feliciteerde de jubilaris met dit jubileum wat hij gepaard liet gaan met het aanbie den van een oorkonde, de jubileum- speld van de federatie en bloemen voor zijn echtgenote. De voorzitter deelde hierna mee dat de bezetting van de fanfare bij zonder plezierig is verlopen. In het afgelopen jaar traden vier leden tot het korps toe waarmee men weer een behoorlijke bezetting heeft. In 1975 zal dan ook weer worden deelgenomen aan een concours. Het ligt in de bedoeling in het vervolg hier om het andere jaar aan deel te nemen. Tamboerkorps Burgemeester M. P. Everwijn fe liciteerde het korps met de op deze avond geleverde prestaties. Prettig is het, zei burgemeester Everwijn, dat men te Burgh-Haam- stede er in slaagd een muziekgezel schap zoals ..Witte van Haemstede" in stand te houden. Blij was hij dat in 1975 het korps weer gaat deelne men aan een concours. De heer M. Kloet wei'd door de burgemeester gefelictieerd met zijn 40-jarig jubi leum. In de pauze vond een geslaagde verloting plaats. Voorzitter Behrend bracht me vrouw A. Vredenbrecht-Sinke dank voor de inzet welke zij aan de dag heeft gelegd bij het organiseren van de verloting waarvoor hij haar bloe men aanbood. De aanwezigen bracht Middelharnls Op beide kerstdagen f keuze uit y j twee zeer verzorgde KERSTDINERS k van f 47.50 en f 52.50. k Geslaagd En een speciaal arrangement voor één of twee nachten logies. ^'018701 ?C04 en 2704 A±^^ A A A A A A A A AAAI A A ZIERIKZEE BRUINISSE, 13-12. De uitwissellngsbezoeken over en weer van bejaarden aan de diverse verzorgingstehuizen op in de regio en op de omliggende schiereilanden blijken nog steeds een zeer gewaardeerd evene ment voor de bewoners. Vorige weck was een groot aantal bejaarden uit IJorrendamme te Zierikzee een rndidag gast te Bruinisse „In 't Opper", waar zij verwelkomd werden door de directrice, zuster De Gier. De welkomstspeech werd beant woord door mevrouw De Kok. die in Borendamme, de scepter zwaait. De verschillende kamers en andere ap partementen van het Bruinisser te huis werden bekeken en met elkaar vergeleken. Zo werd het gehele te huis van onder tot boven doorkruist. Het toppunt van gezelligheid was toch wel de koffie- en thee-party, met de nodige versnaperingen. Brui nisse en Zierikzee liggen niet zo ver van elkaar, men kent elkaar en men heeft dezelfde oude herinneringen, zodat hot elkaar op de oude dag ont moeten iets heeft van een blij weer zien. Dat was vooral hof geval met de oud Zierikzeese. de 100-jarige me vrouw Hondsmerk die echt niet over belangstelling te klagen had. Bij hot afscheid was er natuurlijk ook sprake van een „tol weerziens" in Zierikzee. Aan het slot bracht dc heer Bch- retul het gezelschap dank voor het gebodene waarbij iedere dame een rode roos kreeg aangeboden waar voor de voorzitter als' tegenprestatie met zestien zoenen werd beloond. Met een gezellig bal onder leiding van „Jaap en Kees" werd deze ge slaagde uitvoering afgesloten. Voor de laatste maal zal de predi kant deze middag een meditatie hou den. Deze kerstmiddag, die om 2 uur begint zal onder leiding staan van mevrouw A. G. Baerends-Reinders. BROUWERSHAVEN hij dank voor de medewerking welke door hen bij de oud-papier-aktie aan de dag wordt gelegd. Na de pauze trad de cabaretgroep „Capritholen" uit Tholen, samenge steld uit zestien dames, voor het voetlicht met een aantrekkelijk pro gramma. samengesteld uit sketchjes, dans en zang. ZIERIKZEE Vergadering Vrouwenkontakt P.v.d.A. Het Vrouwencontact in de afde ling Zierikzee van de Partij van de Arbeid houdt op woensdagavond 18 december de maandelijkse bijeen komst in het „Huis van Nassau". In deze bijeenkomst zal de heer Kees Verkerk een praatje houden over zijn recent bezoek aan Belfast. Aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg slaagde voor het doctoraal examen Economische Wetenschap pen onze stadgenoot de heer Th. L. Volkeri. RENESSE Arrestaties in inbraakzaken Na een tip van de recherche van de Gempo Tilpurg is de rijkspolitie van de groep Westenschouwen er in geslaagd, een tweetal in november gepleegde inbraken op te lossen. Begin november werden uit de tweede woning van dr. E. L. C. aan de Scholderlaan een elektrisch for nuis. een Engelse tafelklok. een lees- lamp en een kofferschrijfmachine ontvreemd. Eind november werden uit de woning van oud notaris M. C. v. d. B. aan de Hogezoom een Friese staartklok (waarde f 6000.en an tieke tegels ontvreemd. Als verdacht hiervan werden het af gelopen weekeind dc 22-jarige M. K. te Zierikzee, de 21-jarige G. T. H. J. M te Renesse en de 23-jarige C. M. S., eveneens te Renesse aangehouden die allen een volledige bekentenis aflegden. KERKWERVE jeugd in aktie Op dinsdagmiddag 17 december a.s. zullen kinderen van de Chr. Nat. School te Kerkwerve en de N.C.V.B. samen een kerstmiddag voor dc be jaarden van Kerkwerve, Zonnemaire en Noordgouwe verzorgen. Dc N.C.V.B. verzorgt de liturgie en het kerstverhaal, een kinderkoortje zal zingen en blokfluiters zullen hun best doen op het fluiten. Reeds geruime tijd werkten de schoolkinderen aan een verrassing, welke aan de bejaarden op deze mid dag zal worden uitgereikt. Na het liturgisch gedeelte zullen de bejaarden afscheid kunnen ne men van ds. J. v. d. Berg, die een be roep aannam naar de Ned. Herv. Ge meente van Spijkenisse. Dc tweede week van januari zal ds. v. d. Berg Middenschouvven gaan verlaten. In memoriam A. H. Vermeulen Te Bilthoven waar hij na zijn pen sionering woonachtig was, overleed op 73-jarige leeftijd de heer A. H. Vermeulen, in leven oud-burgemees ter van Brouwershaven. Met de heer Vermeulen ging een figuur heen, die op 2ijn plaats en zijn wijze een slem- pel heeft gedrukt op de na-oorlogse samenleving in de regio. De heer Vermeulen begon zijn Schouwen-Duivelandse loopbaan als sekretaris/ontvanger van de gemeen te Brouwreshaven waarna hij in 1948 werd benoemd tot burgemees ter van de toen nog zelfstandige ge meente Dreischor. In 1961 echter keerde hij naar Brouwershaven te rug, maar toen als burgemeester. In die funktie diende hij de Smalstad tot 1966, het jaar van zijn pensione ring. Burgemeester Vermeulen was een stijlvolle persoonlijkheid, die het ambt hoog hield en tevens op bij zonder amikale en vriendelijke ma nier met „zijn" mensen wist om te gaan. Belangrijk waren zijn aandeel bij het hei-stel van dè februariramp, de adoptieve kontakten en in de ge meenschappelijke regelingen. Nog dit jaar mocht hij aanwezig zijn bij de officiële opening van het geres taureerde stadhuis van Brouwersha ven, een objekt dat de liefde van zijn hart had en waarvoor hij zich in een moeilijke tijd heeft ingezet. Stad en regio herdenken deze mar kante man met respekt en dank baarheid. De krematie van oud-bur gemeester Vermeulen heeft inmid dels te Utrecht plaats gehad. BRUINISSE Kerstviering bejaardensoos Woensdag 18 december a.s. houdt de bejaardensoos te Bruinisse de kerstmiddag, die toegankelijk is voor alle bejaarden. De bijeenkomst wordt gehouden in het Hervormd Verenigingsgebouw. Allen die in aanmerking komen worden ver wacht. Afdeling N.C.V.B. De afd. Bruinisse van dc Ned. Chr. Vrouwenbond houdt donderdag 19 december kerstavond in het Her vormd Verenigingsgebouw. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Terre des Hommes Nederland heeft opnieuw 26.000 kg hulpgoederen, bestaande uit melk, biscuits en kinderkleding verzonden ten behoeve van Koerdische vluch telingen. Deze stichting had al eer der voedsel en medicijnen gestuurd. ZIERIKZEE. De brood- en banket - zaalc M. Boot aan de Varremarlct IS alhier heeft een ingrijpende ver nieuwing ondergaan. Het oude inte rieur, dat niet meer aan de eisen van de tijd en goede smaak" vol deed, heeft plaats moeten maken voor een geheel nieuwe winkelin richting. De vernieuwde zaak geeft een oud-Hollandse indruk en kreeg een bijzonder aantrekkelijke brood afdeling, een „brood-boetiek". In de zaak werd de vloer belegd met plavuizen en een nieuwe inventaris opgesteld zoals moderne koeling, toonbank en rekken. De ramen kre gen door toepassing van latwerk een geslaagde ruitjesverdeling. Boven dien werd de winkel met het oog op de naderende feestdagen ingericht in kerstsfeer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERHOUT. De gemeentepoli tie van Oosterhout heeft de 32-jarige K. en de 21-jarige van W. gearres teerd, die verdacht worden van minstens vijftien inbraken in wo ningen en zomerhuisjes in het ge bied tussen Oosterhout en Tilburg. De mannen hebben bekend. Hun buit bestond uit antiek en goederen ter waarde van ruim f 57.000. BORN. De personenautofabriek van DAF-Born verwacht dat ook 1975 een moeilijk jaar zal worden. Dit heeft de bedrijfsdirekteur van DAF-Born, ir. P. Niessen, meege deeld. Het bedrijf dat in 1974 met 60 dagen arbeidstijdverkorting werd gekonfronteerd, verwacht dat nieu we werktijdverkorting in het eerste half jaar van 1975 vermoedelijk niet te voorkomen zal zijn. SCHIPHOL. Een schat aan in drukken van Koeweit rijker is het echtpaar H. Wolker uil» Deventer van een bezoek van dertien dagen aan Koeweit en Libanon op Schip hol teruggekeerd. De echtelieden waren daar op uitnodiging van de regering van Koeweit. HOOGEVEEN. De direktie van de Hamo heeft aan de vakbonden mee gedeeld. dat het faillissement voor dit Hoogeveense lederwarenbedrijf zal worden aangevraagd. Na de uit spraak van de rechter, die begin volgende week wordt verwacht, zal een curator worden aangesteld. DEN HAAG. Het aantal werkne mers, dat bij werktijdverkortingen is betrokken, is in een periode van vier weken nagenoeg verdubbeld. Blijkens de berichten over aanvra gen voor vergunningen voor werk tijdverkortingen zal dit aantal in de komende weken nog verder sterk toenemen. Speciale A.B.V.A.-vergadering- ZIERIKZEE, 13-12. Om het feit te herdenken, dat het aantal van 300 leden werd gepasseerd, hield de afdeling van de Alg. Bond van Ambtenaren een speciale ledenvergadering in het Huis van Nassau, onder voorzitterschap van de heer J. W. Manni, die in zijn openingswoord zijn voldoening uitsprak over het inschrijven van die 300ste in het ledenregister. „Als we daarbij bedenken dat op Schouwen-Duiveland nog een twee tal afdelingen van de organisatie werkzaam zijn, getuigt dit wel van een belangrijke vertegenwoordiging van de A.B.V.A. op het schiereiland. Dank bracht de voorzitter aan allen die door gesprekken met kollega's mede gewerkt hebben aan het be reikte resultaat. Speciaal noemde hij hierbij het bestuurslid de heer C. Heijboer die het merendeel van de nieuwe leden inschreef. Daar de heer M. A. van Schouwen het 300ste lid bleek te zijn ontving hij uit handen van de voorzitter een aandenken. „Nu begin december duidelijk is geworden dat het centraal akkoord niet tot stand zal komen, blijft niets anders over om bedrijfstaksgewijze de onderhandelingen tussen werkge- 'vers en werknemers voort te zetten", V aldus de bondsbestuurder de heer Van Aalst. Volgens de heer Van Aalst heeft ook de A.B.V.A. haar beleidspunten samengesteld voor de komende be sprekingen met de overheid in het centraal overleg in ambtenaren za ken. Onderscheidingen Vervolgens reikte de heer Van Aalst aan een tien-tal leden het zil veren insigne uit bij hun 25-jarig lid maatschap van de bond. Het waren de heren A. Bakker, L. J. van Don gen, A. Kamp, P. R. Kommer. A. Kramer, J. den Os, A. L. Padmos en J. Vroombout, allen te Zierikzee; J. Provoost, Haamstede en F. Rogge band, Dreischor. Tot slot dankte de voorzitter de heer Van Aalst voor zijn helder be toog. en de aanwezigen voor de dis- kussie en goede opkomst. Ouderavond o.b.s. „Prinses Irene" KERKWERVE, 13-12. Vorige week vond de jaarlijkse ouderavond van de o.b.s. „Prinses Irene" te Kerkwer ve plaats. De vergadering werd geo pend door de voorzitter de heer v. d. Velde. De voorzitter heette iedereen welkom, in het bijzonder mevrouw Geschiere. Door een misverstand, waarvan de oorzaak niet bij de ou dercommissie noch bij het onderwij zend personeel lag, kwam de uitno- - diging niet bij b. en w. van de ge meente Middenschouwen aan. waar- i de avond aanwezig Vergadering- te Haamstede HAAMSTEDE, 14-12. Zaterdagmiddag werd in de zaal „Tavenu" van hotel „Bom" te Haamstede de trekking gehouden van de zegelkaarten gratis loterij Sint Nico- laasaktie van de middenstandsvereniging „Bnrgli- Haamstede". Hot bestuurslid de heer W. .1. Gelcünsc, heette de aanwezigen welkom, waar bij h\j zich in het bijzonder richtte tot wethouder L. C. Iloogerhuis, die de trekking verrichtte. Dc heer Iloogerhuis kwam tot dc konklusic dat de middenstandsvereniging kon terugzien op een uitstekend geslaagde aktie waarvoor het veel werk heeft verzet. Als dc belangrijkste aktivitcitcn noemde hij de aankomst van de Sint te Burghsluis met medewerking van het Kon. Muziekgezelschap „Witte van Haemstede", de demonstratie van de parachutisten, het optreden van het marjorcttcnkorps „Rust Roest" en de „dropping" van formulieren met gratis prijzen. De heer Hoogerhuis ging hierna over tol het trekken van do prijzen, waarbij de le prijs, een vaat wasma chine. in honden k wam van me- vrouw A. Dijkman-van Dijke te Haamstede; 2e prijs, een draagbare t.v.. .1. Polderman. Haamstede; 3e prijs, een bromfiets, P. M. den Engelsman te Burgh: 4e prijs B. v. d. Weel, Haamstede: 5e prijs C. J. Geldof. Haamstede: Ge prijs C. J. Jonker. Haamstede; 7e prijs J. J. Stcnger, Haamstede; Re prijs I. v. cl. Berg; 9e prijs D. Walloman; 10e prijs J. Stout jesdijk; He prijs N. dc Graaf. Prijzen wedstrijden Verder werden nog do prijzen be kend gemaakt van een aantal wed strijden. Bij de plak-puzzelwedstrij den vielen dc 5 prijzen van f 7.50 ten deel aan Jan Piet van Waveren, Francisca Boot, Rien den Boer, W. H. Boogert en mevrouw L. Verwijs- Noorthoek. Winnaars van de 20 prijzen van f 7.50 van „Voor de vuist weg" wer den: mevrouw C. van Nes, C. P. Dorsl-Linders, C. P. Priester-Ver ton, Barbara Mook. N. v. cl. Wcrf- Groenendijk, B. Boot. J. Straaijer. Jac. Steur. C. M. Slager-Viergever, Willy Mooij, J. C. Oosse-Baart. N. M. Bosser-van Noort, J. J. de Meij- Waalbeek, M. N. Rademaker-Steur. C. F. Kloot-Slager. J. B. Semoijn. Then v. d. Werf, M. van Oevcren- Blommaert, C, J. Dalebout-v. Zalm en J. Kosten. Voor de klourwedstrijd waren 25 prijzen van f 4.die werden gewon nen door: 12 jaar; Nick Soeters: 11 jaar: Steef Duinhouwer; 10 jaar: Lia Jonker en Marjan Provoost; 9 jaar: Poter Roos; 8 jaar: Ard de Vlieger en Cor Bodbijl; 7 jaar: Carla de Jonge, Hans Kloosterman en Janne- ke Braam; 6 jaar: Kees Dijkman en Car]a Beijc; 5 jaar: Boa van Dongen, Desiree Manni, Mark van Sluis, Frank v. d. IVjeij. Robert. Jan Bom. .Taco Rijnberg en Sandra Rijnberg: 4 jaar; Leon Klompe, Peggy Evcrtse. Bram Nortic. Annet v. d. Linde, Ste fan v. d. Wekken en Ronald v. d. Graaf. door deze niet was. Vervolgens kreeg de secretaresse, mevrouw Feytel het woord voor het jaarverslag. Uit dit verslag kwam naar voren dat de school over was gegaan tot aanschaf van een pakket niveau-lezen, een weefgetouw, nieu we atlassen, een kassette-recorder, etc. Aan het slot van dit jaarverslag werd dank gebracht aan het onder wijzend personeel, te weten me vrouw Boogert, de heer Geschiere en de heer Schipper voor de prettige sa menwerking. Verder bracht men dank aan b. en w. van Middenschou wen voor de prettige samenwerking, de heer v. d. Berg en de heer Manni voor hun goede zorgen in en rond de school en mevrouw De Wit, die een heel jaar lang de school weer keurig heeft schoongehouden. Financieel overzicht Hierna kwam het financieel over zicht aan de beurt. Het batig saldo bedroeg f 809,80, Aan oud papier was voor f 1222,opgehaald, waarvan de oudercommissie f 500,kreeg, de rest was bestemd voor schoolgebruik. Vervolgens volgde de bespreking van de schoolreis 1975. Besloten werd om met de hele school twee dagen naar „De Koebel" in Burgh te gaan. Hierna pauze, waarin de aanwezi gen een kop koffie werd aangeboden en waarin de ouders in dc gelegen heid werden gesteld om de rapporten van hun kind(eren) te bekijken even als de talrijke werkstukken. Na de pauze volgde dc bestuurs verkiezing. Herkozen werden me vrouw Hart. de heer Beve en de heer v. d. Velde. In de rondvraag kwam aan de orde dc ouderparticipatie, waarvoor zich enkele dames opga ven. Ook kwam de vraag naar voren of er i.v.m. dc brandveiligheid geen tweede uitgang in de school moést komen. Besloten werd dat de ouder commissie over dit onderwerp een brief zal zenden aan b. en w. Aan het eind van de avond dankte de voorzitter ieder voor zijn haar komst en wenste iedereen wel thuis. NAKUTU. De Presbyteriaanse kerk van oost-Afrika heeft besloten om dominee Mugo met z\jn gezin met een zendingsopdracht naar de Ver enigde Staten te sturen. Daarmee re ageerde de oostafrikaanse kerk, welke zelf uit de Schotse zendings- arheid voortkomt, op een dringend beroep van de Amerikaanse Presby teriaanse kerk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3