Dr C. Boertien erg blij met benoeming tot commissaris OVERZICHT OVER BEWOGEN BOERENJAAR atoomvrij" Nederland IN VERGADERING LANDBOUWVER. „C. ET C." Brand in studentenhotel KELTU MOiRUI AGENDA Egypte wil „bevriezing" Israëlische bevolking Allon optimistisch terug uit V.S. 2 1974 zal boeren nog lang heugen yan (|e|. ^Qe| Jegen ,,ge-is«leei'(l HAAMSTEDE, 14-12. In liet afgelopen weekeind hield de Coöp. land bouw vereniging „Concordia et Confi dentie" in hotel „Boni" te Haamstede haar najaars vergadering. De voorzitter, de heer W. F. de Vrieze, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van een tweetal leden, te weten de heren A. van Zuijon en J. A. Fridericlis. Wijlen de heer Van Zuien was vanaf 1913, toen hij zijn vader op het land bouwbedrijf „De Zeeuw" te Burghsluis opvolgde, lid van de vereniging, ter wijl wijlen de heer Fridericlis vanaf 1949 lid van „C. et C." was. Staande werden enige ogenblikken stilte in acht genomen om beiden te herdenken. De heer De Vrieze gaf hierna een bondig overzicht over het bijna verstreken jaar 1974 dat hij in vele opzichten een wel bijzonder jaar noemde, een boerenjaar „dat ons nog lang zal heugen". Dit jaar was te vergelijken met het natte jaar 1960. Alleen kwam er nu nog de grote onrust onder de boe renstand bij. Het jaar 1974 begon met veel te zachte winter, maanden waardoor het land een slechte struk- tuur had, zoals dit in de achterlig gende jaren meer is voorgevallen. Doordat het in de eerste weken van maart nog veel te nat was, kon men met het voorjaarswerk maar laat CAIRO, 14-12. De Egyptische mi nister van buitenlandse zaken, Is mail Fahmi, heeft verklaard, dat Is raël de getalssterkte van zijn bevol king op het huidige peil moet bevrie zen en geen immigranten meer moet toelaten in de volgende vijftig jaar wil een vredesregeling voor het mid den-oosten levensvatbaar zijn. In zijn door het persbureau voor het midden-oosten uitgezonden ver klaring geeft Fahmi Israël verder de raad, de VN-resolutie van 1947 te aanvaarden, waarbij Palestina ver deeld wordt tussen de Arabieren en Joden, mohammedanen en christe nen. TEL.AVIV. 14-11. De Israëlische ministèr van buitenlandse zaken, Yigal Allon, heeft bij zijn terugkeer in Israël van een bezoek van een week aan de Verenigde Staten ge zegd ervan overtuigd te zijn dat er een opening is voor verdere kontak ten tussen Israël en de Arabische landen. „Ik ben er zeker van dat er een opening blijft mits de andere partij bereid is te werken aan een gedeel telijke overeenkomst en bereid is tot wederzijdse concessies die een der gelijke overeenkomst zou vereisen", zei hij. Volgens Allon zou een compromis concessies van beide zijden vereisen en zou de andere partij zich moeten verbinden geen oorlogsdaden te be drijven. „Israël zal geen onderhan delingen voeren voor een regeling voor het Midden-Oosten onder be dreigingen en druk". LONDEN, 14-12. Bij een brand in een studentenhotel in het Londense Maida Vale-district zijn vroeg in de morgen zestien personen gewond, veertien studenten en twee brand weerlieden. Dank zij het snelle op treden van de brandweer konden meer dan honderd studenten zich tij dig in veiligheid stellen. Twee van de gewonden, van wie een brandweerman, zijn later aan hun verwondingen bezweken. De eigenaardigheid van mevrouw MERCER ISLAND, Wash ington. 14-12. Mevrouw H. J. Bostrom in Mercer Island in de Amerikaanse staat Wash ington heeft de eigenaardheid dingen weg te stoppen in schoenen. En zo is zij de ijve rigste snuffelaar ster geworden in de plaatselijke magazijnen van het Leger des Heils. Zes weken geleden stopte mesvrouw Bostrom een doos met afgedankte kleren en schoenen in een kollektebox van het Leger. Later kwam ze tot de ontdekking dat ze een paar pumps had weggedaan waarin ze een polshorloge met diamantjes ter waarde van 500 dollar, verjaardagscadeau van haar man, had gestopt. Dat had ze gedaan, zei ze, omdat ze nu eenmaal die ei genaardigheid heeft dingen weg te sloppen in schoenen. Mevrouw Bostrom loopt nu de elf magazijnen van het Leger des Heils in Mercer Is land. af om onder de 35.000 paar schoen en die daar door gaans opgeslagen liggenhaar vijfhonderd-dollar paar te zoe ken. van start gaan. Na 25 maart zette toen een droogte periode in met een intensiteit welke nog lang bij zal b'lijvcn. Half april was het voor jaarswerk vlot afgelopen, maar het bleef droog. De opkomst van suiker bieten, granen, peulvruchten en zelfs aardappels liet veel te wensen over. Hier en daar werd overgezaaid of wanneer het te laat geworden was bleef alleen nog mais of bonen als vervanging over. Op 13- en 14 mei regende het wat maar het duurde echter tot zaterdag 8 juni toen een verlossende hoeveelheid van 17 mm water viel, de grootste neerslag op één dag sinds maanden. „In deze natte periode is het nu wat moeilijk om ons de grote droogte van toen nog voor de geest te halen", aldus de heer De Vrieze. De ontevreden heid onder de boeren steeg dit jaar. Op hoger niveau werd wat gepraat over verbetering der landbouwprij zen, mede door steeds stijgende kos ten. In juli begon het flink te rom melen aan het landbouw front, het eerst in Frankrijk, daarna in andere EEG-landen, vooral in België. In de week van 29 juli tot 4 augustus blok keerden de boeren Nederlandse au towegen en verkeersknooppunten. Voor Nederland iets geheel nieuws. Geen reserves We wilden, aldus de heer De Vrie ze, o.a. hogere prijzen voor onze pro- dukten en het progressieve belasting afroomsysteem kwijt, dat onvoldoen de plaats laat aan het doen van nieuwe investeringen die nodig zijn om zelfstandige bedrijven te kunnen blijven uitoefenen. Ook voor het dragen van tegen slagen - zoals deze oogst misere - moeten wij een reserve kunnen ma ken, stelde de voorzitter vast. Met al de demonstraties van de afgelo pen zomer haalden de b'oeren de voorpagina's en de journalen van radio en T.V. „Dit had mede tot gevolg dat lOpct verhoging werd beloofd, iets waar wij nog bitter weinig van hebben gemerkt", aldus de voorzitter. Op zaterdag 3 augustus lieten de boeren op Schouwen-Duiveland zich ook niet onbetuigd met protest de monstraties. Door Schouwen werd met 90 trekkers de Brouwersdam afgesloten. Deze aktie duurde 2 uur en verliep tamelijk ordelijk. Een week later, op 10 augustus, was agrarisch Nederland bijeen in Utrecht op de grote landelijke de monstratie. Aanvankelijk liet het zich aanzien dat onze financiële positie er iets op zou verbeteren, maar dit bleek, zo deelde de heer De Vrieze de verga dering mee, uiteindelijk maar schijn te zijn. De voorzitter was de menning toe gedaan dat minister Van der Stee dan als mens geslaagd kan zijn, als minister van landbouw is hij minder geslaagd. Landbouwcommissaris Lardinois heeft nu voor het a.s. jaar grote ver hogingen beloofd, wat het uiteinde lijk gaat worden moet nog altijd worden afgewacht. 5V De graanoogst verliep in augustus normaal en op 20 augustus was deze afgewerkt. Het werd mooi weer en velen lieten de aardappelen nog lek ker groeien. De eerste week van sep tember was het nog goed maar werd helaas door weinigen benut. Zater dagmiddag 21 september begon toen een uitzonderlijke regenperiode die tot op heden nog steeds niet is af gelopen. Alle neerslag records zijn hierbij reeds gebroken. Onder het motto „lief ziji voor de burger" had er op 16 september te Zierikz.ee een vreedzame demonstra tie plaaits. De boeen deelden hun produkten gratis uit. Kleine kinde ren en bejaarden deelden hier in mee De anderen schroomden zich kenne lijk een beetje om gratis produkten in ontvangst te nemen. De Oosterschelde-affaire kwam tot een climax. „Politieke beslissiingen werden over onze hoofden genomen" Betreurenswaardig noemde de heer De Vrieze het dat men de Zeeuwse bevolking niet heeft laten stemmen „over de voor ons zo belangrijke zaak". Heel Nederland heeft zich er mee bemoeid, waarbij dan nog met miljarden werd gegoocheld. Jammer genoeg hcb'b'en we veel te weinig Zeeuwen in de volksvertegenwoordi ging, zo stelde de heer De rieze vast. Het is nu gebleken dat een kleine groep milieu schreeuwers het rede lijk verstand heeft doen verstommen Hopelijk en vermoedelijk zal om welke reden dan ook, toch wanneer het jaar 2000 is bereikt de Ooster- schelde afgesloten ziji. Ongeveer een maand geleden kreeg de landbouw hulp van militai ren, eerst enkele honderden, later duizenden. Spontane hulp van bur gers kwam naar het zuidwesten. Oogsitmachines uit de rest van Ne derland werden naar hier gebracht, maar konden door de aanhoudende regen niet worden ingezet. Men heeft ondervonden dat, hoe goed de landbouw ook gemechaniseerd is, als het goed fout met het weer zit alles komt vast te lopen. Ook man kracht, hoe goed bedoeld, kan de zaak niejt meer redden. Toch zjjn wij, aldus de heer De Vrieze, veel dank verschuldigd aan de duizenden jongens, waarvan ve len nog nooit een aardappel- of ui- enveld gezien hadden, die dag in dag uit in de modder ploeterden om nog wat te redden. Nu aan het eind van de militaire hulp zitten wij op Schouwen-Duive land nog met 825 ha aardappels, 250 ha uien, 250 ha bieten en 15 ha gla diolen in de grond. Gelukkig si het areaal van bovengenoemde ongeoog- ste gewassen in de Westhoek vrij klein. De boeren in de Westhoek, die kennelijk altijd bang zijn voor slecht weer, ligt het speculeren en gokken in peulvruchten niet zo geweldig. Veel kon dan ook betrekkelijk vroeg worden gerooid en afgevoerd. Op een 10-tal plaatsen wei-den nog militai ren ingezet. Gedetineerden uit Veenhuizen ontsnapt VEENHUIZEN, 15-12. Zondagmor- gen hebben twee gedetineerden uit de strafinrichting „Norgerhaven" in Veenhuizen op nogal spektakulaire wijze de benen genomen. Een busje met zes gedetineex-den - op weg naai de kerk in Veenhuizen - werd door drie personenauto's klem gereden en twee gevangenen, de 25-jarige Ma rokkaan A. C. B. Y. en de 29-jarige Surinamer F. C. S. sloegen de enige bewaker in de bus tegen de grond en verdwenen in één van de auto's. Tot op heden is het tweetal spoorloos. Direkt na de ontsnapping werd groot alarm geslagen en de uitvalswegen onder bewaking gesteld. Zondag avond zijn nog twee gevangenen ontsnapt uit de strafinrichting Nor gerhaven. Het zijn twee Nederlan ders: de 23-jarige P. P. en de 24- jarige F. H. De laatste, afkomstig uit Roermond, is zondagavond in Smilde aangehouden. ZEIST. 14-12. Minister Van der Stoel van buitenlandse zaken voelt er In tegenstelling lot vele andere P.v.d.A.'crs niets voor de in ons land aanwezige kernwapens te verwijde ren wanneer de MBFR-besprekingen tussen oost en west over wederzijdse troepenvermindering geen resultaat opleveren. Op het komende P.v.d.A.-congres komt een ontwerp-resolutie van het partijbestuur aan de orde waarin wordt voorgesteld de kernwapens van de vaderlandse bodem te ver wijderen wanneer del MBFR-be- sprekingen in Wenen op een mis lukking uitlopen. Op een vergadering van het gewest Utrecht van de P.v.d.A., zaterdag in Zeist, hield Van der Stoel zijn partij genoten voor dat het weinig zin heeft wanneer de Nederlandse rege ring op eigen houtje een dergelijke maatregel neemt. Zijn belangrijkste bezwaar is dat ons land dan in een isolement verzeild zou raken met de kans dat Nederland dan als ge sprekspartner bij het internationaal overleg over ontwapening buiten spel komt te staan. „Wanneer Neder land als enige land atoomvrij zóu worden los je niets op. 1 Advertentie QÏD CASSETTES Een product van de Kon. Van Kempen en Begeer 6 pers. - 42-delig - al vanaf 169,- JUWELIER - HORLOGER 01110-2443 naast 's-Gravensteen Flitsen uit het buitenland BEIROET-TEL AVIV. Enkele uren nadat de Israëlische luchtmacht Pa lestijnse kampen in Libanon had be stookt, is een vuurgevecht onstaan aan de Israëlisch-Libanese grens. LAS VEGAS. Drie rijke olieprin sen uit Saoedie-Arabië hebben on langs tijdens een weekeinde in de gokcasino's van Las Vegas 1 miljoen dollar verloren. Dit heeft een direc teur van een casino bekendgemaakt. Namen van de prinsen noemde hij niet. HANNOVER. Een Westduits con sortium heeft met vertegenwoordi gers van het Russische ministerie van buitenlandse handel een over eenkomst ondertekend over de bouw van een staalcomplex in Koersk in de Sow jet-Unie. BRUSSEL. De Amerikaanse gene raal Andrew G. Goodpaster heeft zondag in het hoofdkwartier van de geallieerde strijdkrachten in Europa, in Casteau in België, het commando over deze strijdkrachten overgedra gen aan zijn landgenoot generaal Alexander G. Haig. BRUSSEL. 680 werknemers van het Amerikaanse bedrijf „Bus and Car" in Brugge, zijn met ingang van zaterdag „technisch werkloos", om dat het bedrijf voor minstens acht dagen zijn poorten sluit. Nu al staal vast dat 40 beambten en 170 arbei ders definitief worden ontslagen. Opgetogen terug uit New York SCHIPHOL, 14-12. Onstuimig omhelsd door zijn drie kinderen en zijn echtgenote is «le nieuwe commissaris der koningin voor de provincie Zeeland, dr. C. Boer tien, daags na zijn benoeming in Nederland terugge keerd uit New York, waar hij vijf weken lang als lid van de Nederlandse delegatie de algemene vergadering der Verenigde Naties heeft bijgewoond. Hij bleek op getogen te zijn over zijn benoeming. 1 „Ik kreeg vrijdagmiddag in New Vork een telegram van minister De Gaay Fortman, waarin hij mij het nieuws mededeelde", zo vertelde hjj bij zijn aan komst zaterdagochtend op Schiphol, „maar op dat moment was het al geen verrassing meer voor mij, want ik was vlak tevoren al opgebeld door enkele journalisten uit Nederland die van de benoeming hadden gehoord". Do nieuwe commissaris dor konin gin zei met nadruk dat hij zeer is ingenomen met het besluit hem voor deze funktie aan te wijzen. Hij zal zo spoedig mogelijk van het Brabantse Gèldrop, waar hij nu nog woont, met zijn vrouw verhuizen naar de abdij in Middolhurg. de re sidentie van de commissaris der ko ningin, waar hij zijn voorganger mr. J. van Aartsen, die met pensioen is gegaan, gaat opvolgen. Zijn oudste zoon van 19 jaar studeert in Utrecht en zijn twee andere kinderen, een dochter van zeventien, die op de MAVO is, en een jongen van twaalf, zullen mogelijk nog even in Brabant achterblijven in verband met hun schoolopleiding. Kontakt mei bestuur Het eerste dat dr. Boertien zal gaan doen is kontakt opnemen met het provinciaal bestuur, omdat hij met dit kollege in de toekomst vele zaken zal moeten regelen. „Zeeland is voor mij geen onbe kende provincie", zei hij op Schiphol, „want ik ben er vaak geweest, zo heb ik bijvoorbeeld heel Zeeuws- Vlnandcren doorgereisd en overal veel politieke spreekbeurten ver vuld". Dr. Boertien is op hel ogenblik 47 jaar en daarmee, veronderstelt mij zelf, mogelijk de jongste commissaris der koningin vnn Nederland. MOSKOU. De Sowjet-geheime po litie heeft de joodse kunstverzame laar Alexander Glazer (40) gearres teerd die zich actief bezig heeft go- houden met het organiseren van ex posities van nonconformistisehe kunst, zo hebben vrienden van hem gezegd. Glazer werd buiten zijn ap partement aangehoudèn door politie in burger. WENEN. De ministers van olie van de landen der OPEC (Organisatie van Olie-Exporterende Landen) heb ben vrijdag in Wenen besloten tot een verhoging van de gemiddelde prijs van ruwe olie met 34 dollarcent (ruim 88 cent) per vat van 159 liter, zo heeft één van de ministers be»-' kendgemaakt. TEL AVIV. Israël heeft voor de tweede maal in korte tijd een sabo- tagekomplot in de Gaza-strook opge rold, zo is in TeJ Aviv bekendge maakt. Onder de gearresteerden, in woners van Khan Joenis, Rafiah en Gaza, bevindt zich de commandant van El Fatah voor het gebied van Gaza. HERFORD. Levend van alleen een paar suikerbieten is een 19-jarige Roemeen er in geslaagd in een goe derenwagon in zeven dagen Wcsl- Duitsland te bereiken, waar hij poli tiek asiel heeft gevraagd. MOSKOU. De Sowjet-Unie blijkt, misschien met het oog op de komen de gezamenlijke ruimtevlucht met de Amerikanen, wat openhartiger te worden op het gebied van de ruimte vaart. BRUSSEL. De Belgische douane heeft aan de grens met Frankrijk een Sabenapiloot aangehouden die in het portier van zijn auto Franse Franken voor een bedrag van 790.000 gulden verborgen had. De man is aangehouden op verdenking van on wettige kapitaal-uitvoer. BONN. De Westduitse regering ver trouwt er op dat de economie van de Bondsrepubliek zich zal herstellen. Dat kan weliswaar niet van de ene op de andere dag, maar toch zullen de ergste moeilijkheden tegen de zo mer van volgend jaar achter de rug zijn. Dat verklaarde bondskanselier Helmut Smidt vrijdag in de Bonds dag. LUXEMBURG. Het Europees parlement wil dat de raad van mi nisters voor de vluchtelingen op Cy prus snel vijfduizend ton graan ex tra ter beschikking stelt. Het parle ment schaarde zich vrijdag unaniem achter een resolutie hierover. Toeslag op AOW/AWW-uitkeringen DEN HAAG, 14-12. van 1 april tot 1 juli volgend jaar wordt een toeslag van twee procent verstrekt op de uitkeringen - A.O.W.AA.W.W.. Hier toe heeft het kabinet besloten, aldus premier Den Uyl op zijn wekelijkse persconferentie. Met ingang van 1 april wordt hel nettominimum-loon verhoogd als gevolg van de belastingverlaging. Aangezien A.O.W./A.W.W. en netto minimumloon aan elkaar gekoppeld zijn. dient de toeslag de ontstane achterstand in le halen. De toeslag is tijdelijk, omdat per 1 juli volgend jaar de normale half jaarlijkse aanpassing van de A.O.W. A.W.W.-pensioen plaats vindt. Dan wordt de achterstand definitief weg gewerkt. Dezer dagen werd reeds meege deeld dat ingaande 1 januari 1975 dc A.O.W. voor gehuwden en de A.W.W. voor weduwen met kin deren verhoogd wordt van f 863 tot f 909 per maand en dc A.O.W. vour ongehuwden en de A.W.W. voor wel duwen zonder kinderen van f 609,50 tot f 641,50 per maand. Vanaf 1 april komt op deze bedragen dc toeslag van 2 procent. Zierikzee 't Lange Uus. Kunstexpositie, 912 6. Donderdag: 7— 9 Maandag en zondag gesloten. Maandag 16 december Zierikzec Hcrv. Vcr.-gebouw, afd. Plattelands vrouwenbond, 20.00 uur. Mondragon, Afd. Philalelica, 20.00 uur. Huis van Nassau, bijeenkomst Cen trale Fokveedug, 19.30 uur. Ede zuinig- op bomen EDE, 14-12. Het gemeente bestuur van Ede maakt zich zorgen over 40 oude bomen, die hoognodig een behandeling moeten ondergaan. Dc rand is voorgesteld hiervoor 10.000 gulden uit te trekken. Men wil voortaan jaarlijks een aantal bomen onder handen gaan ne men. Ede bezit ongeveer 30.000 laanbomen. Door de lage grondwater standen, veroorzaakt door zeer droge voorjaars- c» zo mermaanden, is dr toestand van veel bomen slechter dan men verondersteld. Dit maakt extra voorzieningen nodig, terwijl bovendien meer bo men dan het geschatte aantal een behandeling nodig heb ben. Agenten gewond SCHEVENINGEN. 14-12. Drie Haagse agenten hebben zaterdag avond flinke verwondingen opgelo pen tijdens een vechtpartij met on geveer 20 jongelui op de Vissersha ven wog in Schoveningcn. De poli.li ves op /ook naar do iv... jonia lm die vrijdagnacht de 30-jarige invali de C. Baak in Sehcvcningen hadden mishandeld bij een poging hem te beroven. De man liep daarbij over zijn hele lichaam kneuzingen op. Hotel .Het Wapen van Zeeland", vergadering VVV „Renesse Vooruil". Brouwershaven Stadhuis. 19.30 uur, vergadering ge meenteraad. Herv. Ver.-gebouw. Vergadering Chr. Woningbouw ver., 20.00 uur. Dinsdag 17 december Zierikzec Herv. Ver.-gebouw, Kerstavond afd. C.P.B.. 19.30 uur. Zaal slot Haamstede, 19.30 uur, N.C.V.B. Burgh Hotel Bakker, Burgh, najaarverga dering VVV „Burgh-Haamstede", aanvang 20.00 uur. Kerstmiddag Verenigingsgebouw, bejaarden. 14.00 uur. Nieuwerkcrk Dorpshuis. Kerstavond Plattelands vrouwenbond, 19.00 uur. Woensdag 18 december Zierikzec Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenbijeenkomst N.C.V.B., (Kerstviering). Herv. Verenigingsgebouw, 20.00 uur, kerstavond afdeling Zierikzee NCVB. Huis van Nassau, 20.00 uur vergade ring Vrouwencontact P.v.d.A. afde ling Zierikzee. Brouwershaven Jeugdgebouw, Kerstviering Afd. plaltclandsvrouwenbond, 20.00 uur. Verenigingsgebouw, 19.45 uur, kerst viering N.C.V.B. en Herv. Vrouwen vereniging. Herv. Ver.-gebouw. Kerstviering be- jaardensoos, 14.30 uur. Donderdag 19 december Zierikzee Chr. Gerf. kerk, 19.30-plm. 21.00 uur, kerstmuziekavond muziekschool. Herv. Ver.-gebouw, Kerstviering Hervormde Vrouwengroep, 20.00 uur. Huis van Nassau, 20.00 uur. Ver. v. Bedrijfsvoorlichting. Haamstede Winterkerk, Afd. Ned. Ver. v. Huis vrouwen, 14.30 uur. Vrijdag 20 december Zierikzec Lutherse Kerk, concert, 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw. 20.00 uur. Kerstavond Vrijzinige Hcrv. Vrou wenvereniging. Kcrkwervc Herv. Kerk, zangavond, 20.00 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw. 19.30 uur. Kerst viering Plattelandsvrouwen afdeling Noordgouwe e.o, Zaierdag 21 december Zierikzec Chr. Gerer. kerk, 20.00 uur kerst- zangavond. Maandag 23 december Haamstede Gemeentehuis, raadsvergadering ge meente Westerschouwen. aanvang 19.30 uur. Donderdag 26 december Zierikzee Vanaf 15.00 uur Kerst-inn voor ie dereen in de Lichtboei, clubhuis van het Leger des Heils. Organisatie: aantal jeugdgroepen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half ics Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Twee doden bij botsing- UTRECHT. 14-12. Bij oen botsing tussen twee auto's op de Provinciale weg tussen Utrecht en Nieuwegcin zijn de 24-jarige wegenwachter J. A. C. Bosboom uit Nieuwegcin en de 40-jarige chauffeur J. van Stralen uil Utrecht om het leven gekomen Volgens dc rijk politte erleend» de wegenwachter bij het oprijden van de provinciale weg geen voor rang aan de bestelauto van dc heer Van Straten. Beiden waren op slag dood.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2