MYSTERIE IN MEINESWIJK J Makarios' terugkeer verlost Cyprus niet van de problemen Truffels in Californië Fataal verlies van buizen fwaardezegels VASTE OEVERVERBINDING WESTERSCHELDE GEEFT WERK AAN 1450 MAN December: extra gevaarlijk voor branden! li BLIK DOOR HET WERELD puur natuur Typen van één tot miljoen Presideiit Makarios keert naar Cy prus terug met een olijftak in de hand, naar zijn eigen zeggen. Een vredesattrlbuut dus en men is niet gewend de aartsbisschop daarmee getooid te zieit. Er is yeen ticyfel mogelijk dat een groot deel ran de bevolking van het Griekse deel van Cyprus de terugkeer van Makarios met blijdschap begroet. Maar hierin speelt de hoop wellicht mee dat als hij weer in zijn paleis zit ook alle kwalijke gevolgen verdwijnen van de putsch die hem verjoeg en die door de Atheense kolonels op touw was gezet. Maar zo eenvoudig ligt de zaak niet. Op de staatsgreep is van alles gevolgd zoals een invasie door de Turkse troepen die zeer zeker niet zullen zeggen dat ze maar weer naar huis gaan nu Makarios terug is. In tegendeel; er zijn wel kontakten tussen de Turkse groep aan de ene en de Griekse groep aan de andere kant van de Attila-lijnmaar daarmee is tot dusver al heel weinig bereikt. En de Turken hebben in het geheel geen zin met Makarios te spreken die ze volledig onbetrouw baar achten. Een standpunt dat op de duur niet te handhaven is, want gepraat zal cr moeten worden en in dit gesprek zullen de Grieken en Makarios één lijn trekken, zoals in Athene is afgesproken. Wat dit precies inhoudt weet nie mand. Wel kan men vermoeden dat de Griekse premier Karamanlis in zijn hart liefst zo snel mogelijk ver lost wordt van de hele kwestie Cy prus en dat hij het daarover liever niet tot een konftikt met de Turken laai komen. Nu, van nature is Ma karios niet zo inschikkelijk. Veel tegenstanders En al lean niet ontkend worden dat hij met talent vele turbulente jaren geregeerd heeft - waarbij hij zich overigens ook vele vijanden maakte door niet langer de aanslui ting bij Griekenland voor te staan - de problemen waarmee hij nu kampt zijn nog enormer. De konse- kwenties van de Turkse inval zijn namelijk niet alleen dat veertig pro cent van het eiland nu door Turkse iroepen is bezet maar meer nog dat de hele ekonomie ineengestort ts, de werkloosheid een geweldige omvang heeft gekregen, het wemelt van de vluchtelingen en de onderlinge haat tussen Grieken onderling nog weer aanzienlijk is toegenomen. Over de ekonomische konsekwen- ties moet men niet te licht denken. Het toerisme bijvoorbeeld dat flink wat geld in het laatje bracht, ligt grotendeels stil. De exploitanten zijn vooral Grieken die gevlucht zijn uit hun etablissementen in het nu Turk se gebied. Van de verdere produktie is vastgesteld dat die nu nog hoog uit een derde is van voorheen en dat het nog steeds minder wordt. Korter gezegd: een tamelijk welvarend ei land is vervallen tot armoede. Een en ander kan weer opgebouwd wor den, mits de rust terugkeert. Is het al moeilijk om tussen de twee bevol- kingsgroepen tot een akkoord te ko men over een federatie bijvoorbeeld, nog moeilijker wordt dit doordat de Turkse gesprekspartner weinig ge neigd is ja te zeggen omdat hij niet weet wie nu eigenlijk zijn gespreks partner is. Makarios? SAN FRANCISCO, 7-12. Een bo tanicus heeft in het noorden van Ca lifornië truffels ontdekt, onder de grond groeiende paddestoelen. Za kenlieden zien er brood in, want in New York wordt voor honderd gram truffels uit Frankrijk of Italië 25 dol lar betaald. Er is in San Francisco een onder neming gesticht die het recht heeft gekocht in een gebied van zesduizend hectare naar truffels te zoeken. Uit Italië heeft men twee afgerichte hon den laten komen, die een truffel op honderd meter afstand ruiken. Noorse kerstboom op Dam in Amsterdam AMSTERDAM, 7-12. De kerstboom die elk jaar door de Noorse stad Trondhcim aan de gemeente Am sterdam wordt geschonken, heeft weer een plaats gekregen op de Dam. De afdeling beplantingen zette de zeventien meter hoge en ongeveer duizend kilo wegende boom vrijdag daar neer. Het energiebedrijf zal de boor uitrusten met 270 lampjes. In verband met de feestelijkheden ter viering van het zevenhonderdja rig bestaan van Amsterdam, zal de boom op oudejaarsdag weer worden verwijderd. P.T.T. heeft hinder van slechte weer DEN BOSCH, 7-12. Ook do P.T.T. heeft overlast, van het slechte weer. De overvloedige regenval heeft de afgelopen maanden aanzienlijk meer kabelstoringen veroorzaakt dan in dezelfde periode vorig jaar. De di rectie van het lelefoondistrict Den Bosch heeft dit vrijdagmiddag mee gedeeld. In oktober en november werden in dit district 260 storingen meer ge meld dan in dezelfde twee maanden van 1073. Maar hoe populair hij ook is, het is door de staatsgreep ook wel dui delijk geworden dat er een behoor lijk aantal tegenstanders van hem is onder de Grieks-Cyprioten en met name de herleefde EOKA-cjuerrilla- groepen zinnen nog steeds op zijn dood. Vier aanslagen heeft hij tot dusver overleefd, maar blijft hij zo gelukkig. En zullen zijn vijanden als ze de macht veroveren eventuele af spraken met de Turks-Cyprioten na komen? Niemand die het gelooft. Met Makarios' terugkeer zijn geen problemen opgelost - ér is zelfs iets voor te zeggen als men beweert dat de problemen dan pas beginnen. (Vervolg van pag. 1) gewone begroting moeten worden gereserveerd. Hierdoor zouden de verhogingen kunnen worden opgevangen in de jaren dat men geen belastingverho ging wil toepassen. Wel weer zien' 99 In de nu ingediende begroting zit dit er niet in aldus de heer Hendrik- se die het een financieel beleid noemde van „dan zien we wel weer". Ieder jaar verhoging van de belas tingen is zowel voor de eigen inwo ners als voor de toeristen onaan vaardbaar. Nog is het niet te laat, maar dan zullen wij vandaag de belastingwij zigingen nader moeten bestuderen en vandaag niet aanvaarden, zei de heer Hendrikse. Er kan nog veel worden teruggedraaid en het bedrag onvoor zien aanmerkelijk worden verhoogd wat noodzakelijk is om de belastin gen in de eerstkomende jaren stabiel te houden. Zij die nu met deze begroting en alle begrotingswijzigingen akkoord gaan zijn er vanzelfspi-ekend ook voor dat men elk jaar tot belasting verhoging moet overgaan. De PvdA-fraktie vroeg meer aan dacht voor de geweldige uitgaaf van het groot verlichtingsplan. Wij wil len bepaald niet overal lichtparken of een straatverlichting zoals b.v. op de Jan van Renesseweg. De plannen ter verbetering van het kruispunt Hogezoom-Klooster- weg-Noordstraat werd nog wat vaag genoemd. Bedenkingen ten aanzien hiervan gaven een bedrag van zo'n f 100.000,- voor stoplichten en een soortgelijk bedrag enige jaren voor uit- en in- voegstroken. Men vroeg zich ook af of het verantwoord is voor de school te Renesse en nog enige kleine groepjes een gymnastieklokaal te gaan bouwen dat f 600.000,- zal gaan kosten. De afschrijvingen over twin tig jaar voor de reconstructies van wegen werd veel te lang gevonden, dan is zo'n straat alweer 2 of 3 maal geheel vernieuwd. Bevreemding door de PvdA-frak tie werd uitgesproken dat noch in de begroting, noch in de meerjaren- visie er in het geheel niet wordt ge sproken over de kernen Burgh- Noordwelle en Serooskerke. In zijn slotkonklusie zei de heer Hendrikse deze begroting te aan- waarden met uitzondering van de wijzigingen die op de uitgaven be trekking hebben welke men dan nog nader kan bestuderen. Tegen hou wconeen tra lies Enerzijds zijn er opmerkingen over ombuiging in het beleid en fasering in de bestemmingsplannen, maar an derzijds dient de toenemende werk loosheid in de bouwsektor in aan merking te worden genomen. De fraktie typeert de concentraties van seizoenverblijven in het landschap als onjuist. De z.g.n. sociale rekrea- tie is in werkelijkheid belegging van grote maatschappijen, die ook in de ze gemeente de struktuur van de re- kreatiegebieden gaan bepalen. De fraktie voelt veel meer voor een betere in het landschap passende bebouwing van 2-10 per ha, wat ook de werkgelegenheid kan stimuleren. De P.C.-groep drong op dit punt aan op een duidelijke beleidsvoering. In dit verband werd gevraagd naar het bestemmingsplan J. J. Boeyesweg-Kloosterwcg, een uit spraak waarover wordt verwacht sinds 1950. De heer Tieleman vond hel be droevend dat nog geen enkel plan onder ogen is gekomen, hoewel dit is gevraagd en toegezegd. Radikaal dient een punt gezet achter nieuwe uitbreidingen, mede in verband met de openbare orde en de veiligheid. Een zorgenkind is de verkeersveilig heid, o.a. bij Hoogeboomlaan-Vroon- weg en kruispunt Noordstraut- KIoosterweg-Hogc/oom. Voor dit laatste punt dacht de woordvoerder aan simpel aan te brengen zelfbedie ningsstoplichten. „Voor fietsers en voetgangers is het daar levensge vaarlijk en laten we niet achter de feiten aanlopen". Zorg rond houw De zorg rond de bouw deell de groep met het kollege, maar geluk kig is er te Haamstede voldoende bouwrijpe grond en - na goedkeuring bestemmingsplan - ook te Renesse. Op prijs wordt, gesteld de uitbrei dingsmogelijkheden te Burgh/Seroos- Uerko en te Noordwello. Voldaanheid bestaat er over de Dienst Gemeente werken en hel uitvoeren van het to- taal-verlichtingsplan. Een goed kon- takt ontstond door het in het leven roepon van de commissie jeugd en sport. Dierekt hieruit voortkomende is een poging om te Renesse ter verbe tering van de bestaande ruimte te komen tol de bouw van een gymna- tieklokaal. een aanschaf waaraan dringende behoefte is. Een goede zaak werd het geacht dat bij de bespreking van hel cen trale sportveld de mening van de verenigingen die dit gezien de ge bondenheid aan de kernen afwijzen ernstig rekening zal worden gehou den. De hoop werd uitgesproken dat het in 1974 door enige jongeren genomen initiatief tot het houden van ten toonstellingen en het kreatief bezig zijn en begeleiden in 1975 zal worden voortgezet. Voor een subsidieaanvraag zal de fraktie een open oor en oog hebben. „In 1975 zullen beleidsbeslissingen moeten worden genomen, daar zijn wij ons van bewust. De fraktie hoopt en wenst dat men naast elkaar kan staan en niet tegenover elkaar. Door de commissie-vergaderingen hebben wij meer inbreng gekregen en een betere voorstudie kunnen maken. Toch mag niet nagelaten te zeggen dat de mening uit de commissies niet altjjd het beleid van b. en w. be paald, en dat wij als raad wel eens het gevoel krijgen heel hard - soms tot het uiterste moeten drukken - om dit beleid om te vormen". Een sterk beleid kan hij bijzonder waarderen, „maar wij zitten hier als vertegenwoordigers van de bevol king en ook wij hebben een mening. Tot slot verklaarde de heer Tieleman dal zijn fraktie graag instemde met deze begroting. DÜSSELDORF, 7-12. De Westduit- se politie in Noordvijn-Westfalën zoekt een Nederlandse vrachtwagen die in Düsseldorf buizen geladen had en daar onderweg enkele van heeft verloren. Eén van die buizen heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag bij Wesel een gruwelijk verkeerson geluk veroorzaakt, waarbij een moe der en haar kind door die buis wer den doorboord en gedood. De auto waar de twee slachtoffers in zaten werd van onder tot boven opengereten. Tevoren waren al twee andere auto's op andere verloren buizen gereden en verongelukt. CITROENJENEVER CITROENTJE MET SUIKER (ZOETE CITROENJENEVER) CITROENBRANDEWIJN de extra attractie hij elk De Kuypor-arlikol Vraag Uw slijter do Voordeelkaart Berekening E.T.I. MIDDELBURG, 7-12. Als in de loop van volgend jaar wordt begon nen met de bouw van een vaste oeververbinding over de Wester- schelde, zullen over drie a vier jaar 1.450 mensen werk kunnen vinden. Het Economisch Technologisch Insti tuut (E.T.I.) heeft dit berekend. De top van de personeelsbehoefte bij de aanleg van deze verbinding valt dan precies in de jaren dat de vraag naar arbeidskrachten in de bouw sterk zal verminderen, aldus het E.T.I. De vaste oeververbinding over de Westerschelde zal Zeeuws-Vlaande- ren met midden-Zeeland verbinden. De veerponten over de Westerschelde krijgen het steeds drukker. Boven dien ondervinden ze steeds meer hin der van het drukker wordende scheepvaartverkeer op de Wester schelde. ADDIS ABEBA. De militaire machthebbers in Ethiopië gaan op 19 december de 46 automobielen die ze uit het keizerlijke wagenpark en de garages van ex-regeringsfunktio- narissen gehaald hebben verkopen, zo heeft het opperbevel in Addis Abeba bekendgemaakt. ONCELUKKEN DODELIJKE MIDDELHARNIS. In Middelhar- nis is de 82-jarige J. de Vos uit die plaats om het leven gekomen bij een verkeersongeval. De man werd op zijn fiets aangereden door een auto toen hij een weg overstak. Hij over leed aan zijn verwondingen. PUTTERSHOEK. De 18-jarige L. van der Hoek uit Puttershoek (Z.H.) is bij een verkeersongeluk in zijn woonplaats om het leven gekomen. Tijdens het inhalen van een fietser raakte de jongeman met zijn brom fiets in een slip en kwam te vallen. Hij werd even later geschept door een personenauto. Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 10 DECEMBER NED. I: Het eerste net is vanavond voor de NCRV die haar opwachting maakt met Black Beauty. In huize Gordon heerst nog steeds bezorgd heid. Een van de redenen daarvan is dat er de laatste tijd nogal wat dief stallen worden gepleegd in de om- WATERLOO, IOWA, 7-12. Me vrouw Marva Drew, 51-jarige huis vrouw uit Waterloo in de Ameri kaanse staat Iowa, is net klaarge komen met het typen van alle ge tallen tussen 1 en 1 miljoen. Mevrouw Drew heeft er vijf jaar en 2.473 vellen papier over gedaan en zo een uitdaging beantwoord van haar nu 23-jarige zoon Daryl, die een keer van school thuis was geko men en had gezegd dat een onder wijzer had beweerd dat niemand tot 1 miljoen kon tellen. Voorkomen beter dan blussen Nu weer de periode aanbreekt van echt Hollandse gezelligheid, met veel huiselijke feesten, is het gevaar voor brand dikwijls groter dan normaal. Dat is begrijpelijk, want niet alleen de keuken wordt intensief gebruikt, maar de vele duizenden kaarsjes brengen toch, hoe gezellig ook brandgevaar met zich mee.: Vergeet u verder niet de jeugd te wijzen op het gevaar van spelen met viLur. Vooral in vakantieperioden wordt maar al te graag voor de pret een fikje gestookt. Vaak met zeer ernstige gevolgen. Meer dan ooit zal in december ge bakken en gebraden worden. De kans van „vlam in de pan" is bij dergelijke feestdagen groter dan normaal. Mocht u dit in. de huiselij ke kring of elders overkomen, neemt, u dan de volgende punten in acht: 1. Gebruik yiooit water voor het blussen! 2. Waarschuw zo spoedig mogelijk de brandweer. 3. Sluit de gaskraan af, dan dooft het vuur onder de pan. 4. De brandende pan afdekken met een passend deksel, een deken of dweil. 5. Dit afdekken altijd zo uitvoeren, dat de vlam van u afgedrukt wordt. 6. Bescherm gezicht en ogen met de andere arm tegen vlammen en opspattende olie of vet. 7. Laat deksel of ander middel voor afdekking op de pan totdat hij voldoende is afgekoeld. Te snel verwijderen van de afdekking kan de hete olie of r:et lucht ge ven, waardoor de inhoud weer vlam vat. 8. Denk aan de kaarsen; doof ze, voordat ze te ver zijn opgebrand! Bedenk: voorkomen is beter dan blussen! geving. Wie de daders zijn is een raadsel. Met raadsels worden waar schijnlijk ook de deelnemers aan de kwis Tweekamp geconfronteerd. In dit vraag en antwoordspel ditmaal scholieren van het St. Janslyceum uit Den Bosch en de Christelijke Scholengemeenschap uit Emineloord Na het journaal komt de NCRV te gemoet aan de interesse van de paardensportliefhebbers. Dat ge beurt in een tweede uitzending van de NCRV-springtrofee. In de Arn hemse Rijnhal beklimmen elf ruiters en amazones de stijgbeugels om met hun viervoeter een gooi te doen naar de begeerde bokaal. Tussen tien over negen en tien over tien is de buis voor het spel Herkent u deze tijd? Drie families moeten weer vra gen uit het verleden beantwoorden. Daarna volgen Hier en Nu en Piet Kiel dirigeert Oratorium-fragmen ten. Er wordt o.a. het Johannes Brahm's Ein Deutsches Reguiem uit gevoerd. Het laatste woord op deze zender is voor de mannen van Den Haag Vandaag. NED. II. Tot tien uur heeft de EO het voor het zeggen op dit net. Daar na is het de beurt aan de VPRO. De EO begint met De Kinderkrant, in dit programma o.m. een bijbelver haal, een puzzel en een natuurfilm. Na het journaal zet de EO haar pro gramma voort met de documentaire De piramide van Cheops. Deze pira mide is architektonisch volmaakt gebouwd. Honderdduizend mensen werkten er twintig jaar lang aan. Het raadsel is echter wat de bouwers met het ding hebben voorgehad. De archeoloog Paulsen komt tot een boeiende veronderstelling. Tussen negen uur en tien voor half tien klinken op deze zender fragmenten uit Weihnachtsoratorium van J. S. Bach. Het accent valt ditmaal op de derde cantate, waarvan de alt-partij vertolkt wordt door Sylvia Schlüter. Twee rubrieken vullen de laatste EO-zendtijd t.w. Nader Bekeken en Tenslotte. Daarna is de VPRO dan aan bod. Deze omroep brengt de tweede en laatste documentaire over Stalin. Beurtelings worden in deze BBC-produktie de officiële Sovjet- lijn, de buitenstaandersvisie en een pleidooi voor de gevreesde diktator Stalin gehoord. Daarnaast worden er verzen van dichters gelezen. DINSDAG 10 DECEMBER NED. I: 10.45 Schooltelevisie; 12.15 Teleac: 18.45 Paulus de Boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Black Beauty; 19.30 Tweekamp; 20.00 Journaal; 20.20 Springtrofee; 21.10 Herkent u deze tijd?; 22.10 Hier en Nu; 22.45 Piel Kiel dirigeert; 22.55 Den Haag vandaag; 23.10 Journaal. NED. II: 18.45 Paulus de Boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Kinder krant; 20.00 Journaal; 20.20 De pi ramide van Cheops; 21.00 Weih nachtsoratorium; 21.20 Nader beke ken; 21.55 Tenslotte; 22.00 Stalin; 23.15 Journaal. voor Export Jonge Jenever plus BOEKENCOUPON en PRIJSVRAAG Desgewenst rechtstreeks aan te vragen bij De Kuyper B Postbus 54, Schiedam „Intussen zou ik de briljant halen Wel, dat deed Wim. Ik dronk er ook nog een paar op de valreep en daar na vertrok hij met het edelsteentje naar huis." „Enne.... u hebt oen huisknecht. Zorgde hij voor de borrels?" „Harry? Nee, die was al naar bed Als ik ergens heen ga en het kan laat worden, kan ik van de arme jongen niet vergen, dat hij al die uren voor me opblijft. Ik red mezelf dan wel. Ik schonk Grot erna nog oen paar cognacjes in, twee of drie, dat weet ik niet precies meer. En.,., laat eens kijken.... hij ging tussen twee uur en half drie weg. 's Nachts dus. Precies weet ik dat niet meer. Ik herinner me enkel, dat de klok twee uur sloeg, toen we nog een borrel dronken," „Die briljant, meneer Wirts. heeft meneer Grotema die betaald?" „Welnee man, die kreeg hij als geschenk. We zijn goede vrienden en ik zit in hel vak. Grotema liet me eens doorschemeren, dat hij zijn vrouw graag een briljantje wilde geven. Ik zei toen. dat ik daar wel voor kon zorgen." De rechercheur maakte opnieuw oen paar aantekeningen. „Iets an ders, meneer Wlvts: u als huisvriend van de familie Grotema.... is u bekend of meneer vijanden heeft?" Wirts kwam overeind en begon door het vertrek te lopen. „Wie heeft die niet, meneer? Ik heb ze en waar om zou Grotema zc niet bezitten? Hij heeft een tamelijk verantwoor delijke functie op een der ministeries en diverse mensen onder zich. Er zullen er best tussen zijn, die een he kel aan hem hebben." „Weet u 'bij geval of meneer Gro tema politiek geïnteresseerd is?" „Allicht. Wie is dat niet? Voorzo ver ik weet was hij liberaal geënga geerd. Een VVD-er zullen we maar zeggen. Zoals zovelen in onze krin gen, nietwaar? Maar hij uitte zich zelden of nooit en als cr een politiek gesprek plaatsvond dat was op de verjaardag van zijn vrouw nog het geval - luisterde hij, maar nam niet aan de discussie deel," „Op die avond was er dus een po litiek debat. Weet u nog, waarover het ging?" „Zeker, want, ik heb me er zelf in gemengd. Hot ging namelijk over de dreigende oliecrisis, over dat stel snertministers, dat we tegenwoordig hebben en de gevolgen van een eventuele benzinedistributie. Ik zei nog, dat ik er niet erg in geloofde". „Liepen de debatten hoog op? Ik bedoel: emotioneel?" „Welnee meneer, waarom? Wij zijn niot van die heethoofden en ze ker niet in de politiek. Waarom zou den we? We zijn zakenmensen en ambtenaren en industriëlen. Een bi zonder geslaagde combinatie zou ik menen. Want er valt nooit een wan klank op dergelijke partijtjes". „Meneer Grotema reed dus tussen twee uur en half drie bij u vandaan. Daarna hebt u hom niet moor ge zien?" De man 'bleef staan en keek naar de politieman. „Nee. Ik was een paar dagen in Brussel. Daar heb ik ook oen huisje. Ik keerde gisteren pas terug." Van Esperen stond op. „Ik zal u niet langer lastig vallen. Dank u voor uw inlichtingen Als u iets te weten komt omtrent meneer Grote ma. zal ik hel graag van u horen." „Op mij kunt u altijd rekenen, maar. ik zou niet weten, hoe ik de door F. VAN FALCKENOORT politie verder kan helpen." Van Wirts in Stompburg reed Van Esperen regelrecht naar het Meines- wijkse gemeentehuis. „Ik wil een paar p.k.'s bekijken, als dat kan," zei hij tot de loketambtenaar, die hem te woord stond. De politieman legitimeerde zich en de ambtenaar knikte. „Welke?" „Grotema. Willem Grotema. En die van zijn vrouw, maar haar meis jesnaam ken ik niet." „Vind ik wel op de p.k. van Gro tema. Ga even zitten; kwestie van een minuut." Even later bekeek Van Esperen de gele persoonskaart van Gortema, Willem, en de grijze van Van Dacn- delsheven, Louise Johanna Jaspari- na. Op zijn gemak ging de recher cheur de antecedenten na van het echtpaar Grotema. De man was niet altijd rijksambtenaar geweest. Vol gens de aantekeningen ook kantoor bediende en vertegenwoordiger. En hij had evenmin altijd in de hoek- villa aan de Koningin Alexandra- laan gewoond. Er stonden nog fen paar Haagse straatnamen op de kaart uit een buurt, die niet bepaald tot de elite behoorde. Bovendien - en dat vond Van Esperen bepaald belangrijk - was de man ex-politiek delinquent, want hij was enkele ja ren verstoken geweest van de pas sieve en actieve kiesrechten. De po litieman draaide de kaart om om de onderste aantekeningen te lezen, maar Grotema was zijn Nederlan derschap na de bevrijding niet kwijtgeraakt. Waarschijnlijk dus col- la'bbrateur geweest. Verdiend aan de oorlog, zoals zovelen. Tenslotte zag hij, dat Grotema een pas had, die nog twee jaar geldig was. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4