Sint bezocht de bejaarden van Renesse AFSCHEID VOORZITTER J. VAN DE STOLPE VAN C.A.V. „SCHOUWEN-DUIVELAND" Sinterklaasmiddag bejaardensoos in Ver.-gebouw Brouwershaven 3 J. B. Dalebout 1 STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 5 december 11)7*1 Nr. 21C02 Negen-en-twintig jaar „coöperatie" ZIERIKZEE. 4-12. In de dinsdagavond in de boven zaal van bet „Huis van Nassau" gehouden goed be zochte algemene ledenvergadering van de Coöp. Aan- koopvereniging 'Scbouwen-Duiveland', werd afscheid genomen van de voorzitter, de heer J. v. d. Stolpe te Ouwerkerk. In zijn plaats werd eerder in deze bijeenkomst als bestuurslid gekozen de heer A. J. G. Doeleman te Nieuwerkerk, die tevens werd benoemd als voor zitter. Het afscheidsgedeelte van deze vergadering stond onder leiding van de heer Job v. d. Zande, die de heer Van de Stolpe namens alle leden dank bracht voor zijn werk voor de C.A.V., vanaf 1945 tot heden. In 1945 werd de thans scheidende voorzitter bestuurslid van de C.A.V. In die eerste jaren na de Tweede Wereldoorlog moest de coöperatie nog tot bloei komen. Begonnen werd met een pakhuis en een kantoortje, maar al spoedig kon worden over gegaan tot bouw van de meststoffen- loods met Ios-installatie. De heer Van de Stolpe werd in 1946 lid van het dagelijks bestuur van de C.A.V. en als zodanig secretaris. De heer Van der Zande herinnerde in zijn toespraak tot de scheidende voorzitter verder aan de toetreding van de C.B.T.B. tot de C.A.V. (1946), aankoop Zeiketerreinen en bouw eerste graandroger, overname C.B.T.B.-gebouwen (1947) en ophef fing van de kunstmestdistributie in 1950. In 1952 werd de kunstmestloods gebouwd; in het rampjaar 1953 werd grote schade aangericht. In dat jaar begonnen de voorb'ereidingeh voor de silo-bouw. In 1956 werd de bouw van deze hoogbouwsilo voltooid, de kosten waren t' 800.000. In 1957 volg de de benoeming van de heer Van de Stolpe tot voorzitter; stichting van de C.T.V. vond plaats in 1958. Verder herinnerde de heer Van der Zande aan de start met het nieuwe produkt gladiolen in 1959 en het op gang ko men van de uienafzet en instelling van een Jongerenraad in 1970. In 1971 kwam de samenwerkingsvorm met Cebeco-Zuidwest tot stand. Advertentie jjllnil lilIINIf IIIMIIIIIIIIIIIIIIIII llllIIIIIIM I MEEGENOMEN1 Alléén deze week: E Bij aankoop van een E stoom-st rijkijzer E E t.w.v. f 79,50 I een STRIJKTAFEL CADEAU! 1 rijwielen-bromfietsen E E elektrisch huishoudelijk E E gereedschappen E Scharend ij kc Telefoon (01117) 277 E FT 1111111 li 11111111111111111111111111111111111111 FT BROUWERSHAVEN, 4-12. Maan dag hield de bejaarden-soos te Brou wershaven in het verenigingsgebouw haar St. Nicolaasmiddag. De presi dente mevrouw Schouwcnaar-Lin- denberg was zeer verheugd ruim 70 bejaarden te kunnen begroeten. In het bijzonder verwelkomde zij het zangkoor onder leiding van me vrouw Van Liere en verwachtte dal dit koor weer zou bijdragen tot een gezellige stemming. Tot ieders verrassing kwam de goede Sint. vergezeld van twee zwar te Pieten, persoonlijk de soos bezoe- „Op een manier welke getuigt van wilskracht heeft de heer v. d. Stolpe gedurende 29 jaar zich ingezet voor de C.A.V. Daarvoor verdient hij de dank van alle coöperatieve mensen op Schouwen-Duiveland", aldus de heer Van der Zande. De scheidende voorzitter kreeg bij deze woorden een geschenk onder couvert aangeboden. Alan van niveau Voorzitter J. van Iwaarden van het bestuur van Cebeco-Zuidwest zei in een toespraak onder de indruk te zijn gekomen van het werk van de heer Van de Stolpe. die ook zes jaar lid was van de Raad van Toezicht van Cebeco-Rotterdam. „Wij hebben u in het hele zuidwesten leren kennen als een man van niveau en komen op uw alscheid nog nader terug in de alge mene vergadering (13 december a.s. Red.) te Renesse", aldus de heer Van Iwaarden. Namens de direktieleden werd de heer Van de Stolpe voor zijn weloverwogen en 'besliste wijze van mede-besturen in Cebeco-Zuidwest dank gebracht door de algemeen direkteur de 'heer S. Silvis. Als vriend sprak verder de heer J. H. Blank, inspekteur van Cebeco-Han- delsraad te Bergen op Zoom, die de heer Van de Stolpe typeerde als een wijs man en enige geschenken aan bood. De heer Van de Stolpe gaf in een slotwoord een uitvoerige terugblik op de groei van de C.A.V. Hij con cludeerde dat alles uiteindelijk vrij gemakkelijk was gegaan, o'mdat het bestuur op Schouwcn-Diuveland het vertrouwen van de leden genoot en' altijd kon rekenen op een goede kern van medewerkers. De C.A.V. kon dankzij de medewerking van de le den worden uitgebouwd. Daarom wilde de scheidende voorzitter de hem toegezwaaide lof terugwijzen naar het dagelijks bestuur, het be stuur. leden en alle medewerkers, in het bijzonder ook oud-directeur de heer J. J. Hanse. Op Schouwen-Dui veland heerst een goed klimaat voor de coöperatie; laat de jongeren niet vergeten wat de ouderen hebben op gebouwd". De heer Van de Stolpe besloot met woorden van dank voor de vele on dervonden vriendschap. Zijn dank woord ging verder naar alle mede werkers. leden, oud-bestuuders, Ce- beco-bestuur. de heren J. J. Hanse en A. J. Steendijk. „Voor mij was de C.A.V. een zekere levensvervul ling", aldus besloot de heer Van de Stolpe. ken. Hij deelde aan een ieder een cadeautje uit en enkele soosleden droegen een gedichtje voor. Zowel do Sint als de Pieten ontvingen een aandenken voor hun bezoek aan de b'ejaa rden-sociëtei t Aan het eind van de middag, waar ook de burgemeester nog een vluch tig kijkje kwam nemen, dankte me vrouw Schouwenaar een ieder die had bijgedragen tot een zo succes- volle middag, waarvan de kollekte f 182,15 had opgebracht. De presi dente deelde tot slot mede dat de kerstmiddag gehouden zal worden op donderdag 19 december. De heer Job v. d. Zande (links) biedt de scheidende C.A.V.-voorzit ter de heer J. v. d. Stolpe als af scheidsgeschenk een bedrag onder couvert aan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gezelligheidsrit P.J.Z. Schouwen-Duiveland Op zaterdagavond 14 december aanstaande organiseert de P.J.Z.- afdeling Schouwen-Duiveland een gezelligheidsrit voor automobilisten. De rit, die opgesteld wordt voor alle liefhebbers - dus niet alleen voor le den - gaat van start om 19.00 uur bij café „De Drie Schapen". Er zijn leu ke prijsjes beschikbaar, ook voor de inzittenden. Na afloop volgt er nog een bal in café „De Drie Schapen". ZIERIKZEE „De Speeldoos" Ook op de kleuterschool „De Speel doos" werd opgewekt het St. Nico- laasfeest gevierd. Bij zonder pro grammapunt was een door de kin deren gebrachte musical. Eerste programma-onderdeel was een verloting. Bij de binnenkomst had iedereen een nummer gekregen en de helft van de uitgegeven num mers gaven recht op een prijsje. De prijzen werden door de Pieten be zorgd bij de rechtmatige eigenaars. Verder stond er een soort kwis op het programma. In dichtvorm riep Sint verschillende bejaarden bij zich die een vraag over Renesse te be antwoorden kregen. Bij juiste beant woording kreeg de „kwisdeelnemer" een prijsje. De heer Kees van dei- Have moest van de Sint niet alleen een vraag beantwoorden, maar ook een liedje uit de oude doos zingen, een verzoek waaraan de bijna 93- jarigc „Ome Kees" met veel flair voldeed. Hij oogstte dan ook mol zijn optreden veel bijval. Na het stellen van de kwisvragen werd het voor de Sint tijd om afscheid te nemen. Dankwoorden Ds. De Wit dankte Sint voor de zeer plezierige wijze waarop hij het gezelschap had bezig gehouden. De heer v. d. Hinde dankte namens do leden van do bejaardensoos niet al- Mogelijkheid tot oogsthulp Het dagelijks bestuur van de ge meente Zicrikzee vestigt de aandacht op een door een lichte weersverbetc- ring mogelijk opnieuw zich voor doende mogelijkheid hulp te bieden bij de oogst door ingezetenen. Met name wordt hierbij gedacht aan de komende zaterdag. Betrokkenen kunnen zich rechtstreeks melden bij de respektievelijke landbouwers, maar ook bij het Landbouw-oogst- centrum in de Korte St. Janstraat 2. „Geven voor Leven": f 40.000 De kollekte ten bate van het on derzoek naar kanker bij kinderen heeft in Zicrikzee bijna f 40.000 op gebracht. Dank zü de enthousiaste medewerking van vele mensen uit Zicrikzee kon deze mooie som geld worden ingezameld. De dank gaat in hel bijzonder uit naar de kollektanten, de leden van het aktiecomité en het personeel van Amro-bank en Nutsspaarbank, die allen belangeloos hun medewerking verleenden. Ook de gastvrijheid in het parochiecentrum en het bejaar dencentrum „Borrendamme" ver dient een woord van lof. De Amro- bank, de NutsspaaiJfc'ank en de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen", die de nodige ruimte beschikbaar stelden, dienen in deze lof te worden betrokken. Loop der bevolking Op 1 december 1973 bedroeg hel aantal inwoners 8551. Dit aantal ver meerderde door vestiging met 483 en verminderde door vertrek met 434. Het aldus verkregen aantal ver meerderde door geboorte met 91 en verminderde door overlijden met 76. Het aantal inwoners bedroeg derhal ve op 1 december jl.: 8615. Opheffing schoolvereniging Het voormalig bestuur van de Ver. v. Chr. Nat. Kleuteronderwijs „Re- hoboth" deelt mede, dat de vereni ging is opgeheven. Alle bezittingen, w.o. de kleuterscholen zijn overge gaan naar de Ver. t. Bevordering van Chr. Schoolonderwijs. Admini- stratie-kontaktadres is Paternoster- straat 3, Zierikzee. Aid. Schouwen Plattelandsvrouwenbond Op maandag 16 december wordt in het herv. verenigingsgebouw de kerstavond gehouden van de afde ling Schouwen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De avond wordt verzorgd door de heren Boomsma, met een dia-serie over Israël. WESTERSCHOUWEN „Geven vóór Leven" De aktie „Geven voor leven" heeft in de gemeente Westerschouwen in totaal het bijzonder fraaie bedrag van f 33.217,opgebracht. In de woonkernen waren de be dragen als volgt: Burgh f 4770, Haamstede f 14.273,Renesse f 12.000,Noordwelle f 1019.en Serooskerke f 1055,—. De presidente van het aktiecomité mevrouw Everwijn-v. d. Bout sprak haar grote dankbaarheid over de leen Sint cn zijn Pieten, maar ook de heer Rijstenbil. Als blijk van waardering voor deze fantastische middag, waax-op het de gasten van de firma Rijstenbil aan niets ont brak, bood hij de heer Rijstenbil een bloemstukje aan. Nadat dit min of meer officiële ge deelte van de middag voorb'ij was gingen de stoelen aan de kant. zodat er ruimte ontstond om een dansje te maken. Verder werd aan de an dere kant van de zaal een bowling- wedstrijd gehouden, onder leiding van de heer Jac. Verseput. Iedex-een werd tussendoor rijkelijk voorzien van drankjes. De bowlirlgwedstrijd werd bij de dames gewonnen door een van de helpsters van de soos. mevr. P. Lo- dewijk. Bij de heren won de heer Simon Hart. Na een spannende strijd tussen de nummer één bij de dames i«n de nummer één bij de heren won mevr. Lode wijk de beker. De heer Hart kreeg de tweede prijs. Bij het naar huis gaan was er voor iedereen nog een fijn pakket met veel verschillende kadootjes. zodat men thuis bij het uitpakken nog even kon doorfcesten. In de loop van de middag toonden wijze waarop de bevolking van Wes terschouwen er het zijne toe heeft bijgedragen deze aktie mede lot een succes te maken. Het in de gemeente Westerschouwen bijeengebracht be drag komt neer op f 7,40 per inwo ner. Dank wordt verder gebracht aan de kollektanten. gevers en de tel- commissie's. HAAMSTEDE Bejaardensoos gaat wee,r beginnen Doordal het rusthuis „Duinoord" weer beschikbaar is zal er op don derdag 12 december a.s. weer een aanvang worden gemaakt met de bijeenkomsten van de bejaardenso ciëteit te Haamstede. Even als dat dit voorheen het ge val was zullen de personen welke slecht ter been zijn met een auto worden opgehaald. Personen welke inmiddels de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt zijn van harte welkom. Aanvang 14.30 uur. RENESSE Muzikale rondgang Dinsdagavond 3 december maakte de koninklijke muziekvereniging „Witte van Haemstede" uit Haam stede in het kader van de winkel week een rondgang over Renesse. De stoet werd gevolgd met een auto, waarop een gx-oot aantal boodschap pen waarvan het publiek de waai-de moest i*aden. Onderweg ondervond de optocht een redelijke belangstel ling. SEROOSKERKE Sint Nicolaasfeest bejaarden Woensdagmiddag jl. vierden de bejaai'den van Serooskerke het Sint Nicolaasfeest in het Dox-pshuis. Ondanks het feit dat de Sint niet in eigen pex-soon aanwezig was werd het toch een feestelijke middag. De schoolkinderen verrasten de bejaai'den met het opvoex-en van twee toneelstukjes nl. „Liesje en de kabouters", en „De hoed van de mu zikant". Ze deden dit geweldig goed, -en werden hiex-na getrakteerd. Voor al le bejaarden, bestuur en helpsters was er een verrassing. Verder werd de middag gevuld met spelletjes. Na een kop koffie met gebak en het zingen van de traditionele liedjes, kwam er een eind aan dit vrolijke feest. „Geven voor Leven" De aktie „Geven voor leven" bi-acht te Serooskerke een bedrag van f 1055,op. MIDDENSCHOUWEN Vergadering gemeenteraad Op vrijdag 13 december wordt in het gemeentehuis van Schai-endijke. een vergadering gehouden van de gemeentex-aad van Middenschouwen. S&IARENDIJKE Sint komt Sint Nicolaas is voornemens op zijn verjaardag - donderdag 5 de cember (8.15 uur) Schurendijkc* rnel een bezoek te vereren. In gezelschap van zijn knechten komt Sint Nico laas aan met het M.S. „Wilford" in de haven. De kinderen zullen het Spaanse gezelschap op het haven- plateau begroeten. Daarna gaat het in optocht naar het gemeentehuis, waar een toespx-aak zal worden ge houden. Het weer kan echter slecht zijn. Dan komt Sint ook. maar ver valt het havenprogramma. BROUWERSHAVEN „Geven voor Leven" De totale opbrengst van de aktie „Geven voor leven" in Brouwersha ven is gegroeid tot 1' 4.294,76. Dank- wooi-den komen toe aan alle gevers en geefstei*s, welke tezamen voor dit mooie bedrag zorgden. Tevens dank aan de leden van de jeugdsoos „Zenith", die het bezor gen en ophalen van de enveloppen verzorgd hebben, alsmede aan het aktiecomité, de leden daarvan heb ben heel wat werk verzet. DUIVELAND Afd. Plattelandsvrouwenbond Op 17 december a.s. houdt de af deling Duiveland van de Ned. Bond van Plattelandsvx-ouwen, de kerst avond in het dox-pshuis te Nieuwer- kei*k. OUWERKERK „Geven voor Leven" Ouwerkerk heeft het ook geweldig gedaan met „Geven voor leven". De aktie verliep succesvol en bij de eerste „grote klap" kwam f 2046,10 binnen. Nadien kwamen nog giften binnen tot een totaal van f 200,— zodat het eindbedi-ag werd f 2246,10. Aan de aktie verleende medewer king de dames: A. Lodewijk-Straay- er, A. Smits-Boogerd. A. Hage-Hage, C. C. Vijverbex-g-Vijverbex-g. Een dankwoord komt hen toe en allen, die de aktie tot een succes maakten. Voor een klein dox-p als Ouwerkerk mag het resultaat gezien worden. NIEUWERKERK Training SKNWK gaal niet door I.v.m. het Sinterklaasfeest wordt er heden, dondex-dag 5 december door de, SKNWK-elftallen niet ge traind. Het loont niet de moeite de ti'aining voor enkelen toch doorgang te laten vinden. Indien voor zater dag alle wedstrijden worden afge last, woi-dt er geti-aind in Westen- schouwen. Men vertrekt dan 's mid dags om half twee vanaf de Ring. BRUINISSE Afscheid In intieme kring werd afscheid genomen van mevrouw M. E. Roze- mond-Okkerse. die 6Vfe jaar werk zaam was op de gemeenteseki-etarie van Bx-uinisse. „Mai'lies" werd dooi de daax-bij het woord voerende spx-e- kers. gekenschetst als een uitsteken de kx-acht die zeker zal woi-den ge mist. Zij bleef na haar huwelijk nog enige tijd doorwerken. maar achtte nu de tijd gekomen om ex-mee op te houden. Naast een envelop met inhoud werd haar de ets van Bruinisse aan geboden. terwijl ook de kollega's voor een passend afscheidskado had den gezox-gd. Feest in „Country Club" ook bui-gemeester Everwijn en zijn echtgenote blijk van hun belang stelling. RENESSE, 3-12. Dinsdagmiddag bood de fa. Rijsten bil uit Renesse de bejaarden van Renesse een gezellige Sinterklaasmiddag aan in de Country Club. De bejaarden werden in de gezellige zaal omstreeks twee uur ontvangen met koffie en gebak. Omstreeks half drie werd iedereen door ds. L. de Wit hartelijk verwel komd, waarna hij enige zakelijke mededelingen deed aangaande de sociëteit. Om kwart voor drie arriveerde Sint Nicolaas met zijn knechts, de goed heiligman werd uitbundig toegezongen door de ongeveer zestig bejaarden, ds. De Wit heette de Sint welkom, waarna de Sint op geestige wijze een praatje hield. Dankzij het feit dat men over een microfoon beschikte was het geheel tot achter in de zaal voor iedereen uitstekend te verstaan. Tot grote hilariteit van de aanwezigen gaf Sint ds. De Wit een enveloppe met een gedicht om voor te lezen. In het gedicht werd de dominee verzocht een lied te zingen. Na hel zangnummer vertelde de Sint dat hy een heel programma had samengesteld om de mensen op een aardige wijze bezig te houden. Metnouw P. Lodeivijk, winnares van dc beker. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbobde) i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3