Enorme spanning in de boeren-gezinnen dvieiue Kolonne presenteert een fraaie kollektie kollages DE ZIERIKZEESCHE COURANT DEURLOO'S BOETIEK DEURLOO'S BOETIEK R06MURN1T Z.L.M.-vergadering in Goes Vrouw vermoord in Rotterdam ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 3 december 1974 131ste jaargang Nr. 21601 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bl| vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrfjdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B T W In dit numiper: Zierikzeeënuar zag Belfast Sinterklaas koopt natuurlijk zijn geschenken in Volgt u zijn voorbeeld! Enorme sortering o.a. Oosterse sieraden Houtsnijwerk Koperwerk Kaarsen Letterbakken Mini Perzische kleedjes India-kleding (halve prijzen!) DAM 1 - ZIER IK 7, EE GOES, 2-12. De spanning in de boerengezinnen is enorm. De heer J. B. Been, voorzitter van de Zeeuws- Noordbrabantse Landbouw Maatschappij (ZLM), zei dit maandag in Goes in de algemene vergadering van deze organisatie, werkend in het door de waterover last zo ernstig getroffen gebied. De boer moet op korte termijn we ten waar hij aan toe is, aldus de heer Becu. De uitkering ineens per hectare aan alle boeren van wie door de wateroverlast produkten verloren zijn gegaan, moet er komen. Het Landbouwschap heeft vorige week, na daarover met de ziudwest- Nederlandse landbouworganisaties overeenstemming te hebben bereikt, aan minister Van der Stee van land bouw en visserij gevraagd om zo'n uitkering ineens. Motie Terwijl de voorzitter sprak, lag reeds een ontwerp-motie ter tafel, die later bij acclamatie werd aange nomen. Daarin wordt er met de meeste klem op aangedrongen, nog deze week de „financiële regeling Advertentie aïsü wild op wild bent... wateroverlast" met de uitkering per hectare ineens af te kondigen. Deze regeling, aldus de motie, dient ge baseerd te worden op de kosten, die de individuele boer tot aan de oogst heeft moeten maken voor de produk ten die niet meer oogstbaar zijn en alle gedupeerde bedrijven dienen er voor in aanmerking te komen. Minister studeert Minister Van der Stee is nog op het voorstel inzake deze regeling aan het studeren. Wij, aldus de voorzitter van de Z.L.M., kunnen niet meer eerst studeren, wij moeten beslissen of en hoe we ons bedrjjf voortzetten. Dit is moeilijk, zei de voorzitter - die in deze zelfde vergadering af scheid nam in deze funktie - maar hij adviseerde de leden toch, als het even kan gewoon door te gaan met hun bedrijf. Argumenten daarvoor: de hulp die in de lucht hangt kan komen. De waardering voor de on dernemers kon weieens spoedig beter worden. Men moot geen oude schoe nen weggooien voor men passende nieuwe heeft. Minister Van der Stee was ook maandag nog hard aan het studeren Dat kregen de leden van de Z.L.M. Advertentie Laone 32, Renesse. Tel. (01116) 1637 ROTTERDAM, 3-12. In haar huis aan de Justus van Effenstraat in Rotterdam-Spangen is heden (dins dagmorgen) de 48-jarige Gertrud Behr met een mes om het leven ge bracht. De politie arresteerde de echtge noot van het slachtoffer, de 51-jarige bottelaar H. van H., die ervan wordt verdacht zijn vrouw bij een echtelij ke twist om het leven te hebben gebracht. De vrouw werd dinsdagmorgen vroeg dood in de gang gevonden door haar 17-jarige zoon. Op dat mo ment lag de echtgenoot in het huis te slapen. De jongen waarschuwde de politie, die de bottelaar onmiddel lijk arresteerde. Van H. ontkent, dat hij zijn vrouw heeft gedood. Brand kost vrouw het leven, vriend gearresteerd AMSTERDAM, 2-12. De 37-jarige B. Suikerbuyk is maandagmiddag bij een uitslaande brand in de woonka mer van haar woning aan de Wi- bautstraat in Amsterdam om het le ven gekomen. Het vuur ontstond mo gelijk door het omvallen van een oliestel, waarop de vrouw het avond eten klaarmaakte. De recherche acht echter opzettelijke brandstichting niet uitgesloten. Als verdachte werd aangehouden de 61-jarige H. J. L., die met de vrouw samenwoonde. dood amster dammer Onderzoek naar AMSTERDAM. 2-12. De Amster- damse recherche stelt een onderzoek in naar dc dood van do 61-jarige J. Walter. Zijn stoffelijk overschot werd maandagmiddag aangetroffen in do keuken van zijn woning aan dc Haarlemmerweg in de hoofdstad. De buren hadden dc man al een week niet gezien. Een van hen waarschuwde de politie nadat hij ontdekt had dat hot slot van de huisdeur van de woning was gefor ceerd. Volgens dc politie was het huis overhoop gehaald. Vandaag zal sectie worden ver richt om de doodsoorzaak vast te steleln. De recherche gelooft niet, Vdat dc man door misdrijf om het le ven is gekomen. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's In de politiek is niets zo dwaas als wrok. i Cavour Verwachting tot woensdagavond: Zacht weer Veel bewolking en later op de dag plaatselijk regen; eerst matige, later tot krachtig toenemende zuidweste lijke wind; min.-temperaturen om streeks 9 graden, maxima ongeveer 12 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min.-temperaturen: omstreeks 6 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 gra den en voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 dec. Zon op 8.29, onder 16.31 Maan op 22.32, onder 11.55 5 dec. Zon op 8.30, onder 16.30 Maan op 23.52, onder 12.20 Laatste kwartier: 6 dec. (11.10) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 4 dec. 6.10 18.39 11.58 5 dec. 6.54 19.28 0.23 12.48 Doodtij: 8 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-12. Het K.N.M.I. deelt mede: Langs de noordwestflank van een hogedrukgebied, waarvan de kern boven de Alpen ligt, trekt een depressie dicht langs Schotland in de richting van Noorwegen. Het bij de depresie behorend front zal morgen via Engeland onze omgeving berei ken. Er zal morgen dan ook plaatse lijk weer regen vallen. De lucht, die naar ons land stroomt is zeer vochtig en van subtropische oorsprong. De temperaturen, zowel in de nacht als overdag, blijven voor de tijd van het jaar enkele graden bo ven normaal. Het jaarlijkse wildseizoen is losgebroken. Kom nü naar Avenue.U hebter9wild- menu's voor 't kiezen. Eend, fazant, patrijs, haas en ree, voor elck wat wilds. P.S.Voorniet- wildliefhebbere is er ook genoeg om wild op te zijn. uit eerste hand te horen van ir. C. S. Knottnerus, voorzitter van het Ko ninklijk Nederlands Landbouw Co mité en van het Landbouwschap. Deze had namelijk maandagmorgen de minister nog gebeld. Maar, zoals gezegd, er werd nog gestudeerd en het is volgens de heer Knottnerus ook niet te verwachten, dat er vóór vrijdag een beslissing komt. De zaak moet ook nog in het kabinet besproken worden. De heer Knottnerus had bij zijn mededeling wel wat kritische kantte keningen. Hij geloofde, dat men ten departemente bang is, dat ook boe ren die hét niet nodig hebben een uitkering zullen krijgen. Maar hij kon zich bij deze gang van zaken best voorstellen, dat vele boeren zich nu gaan afvragen, of ze misschien weer de straat op moeten. Politie ontdekt wapen- en munitiedepot UTRECHT, 2-12. De Utrechtse po- litie heeft maandagavond laat in sa menwerking met de politie van Maarssen een inval gedaan in een woning in Maarssen, waar in een schuur voor een handelswaarde van f 45.000 aan vuurwapens (totaal 143 stuks) en patronen (10.000 stuks) werd gevonden. Er werden drie echtparen aangehouden. Ze worden verdacht van het invoeren, ombou wen en verhandelen van vuurwa pens. Bij de inbeslaggenomen vuur wapens zijn er van het type, die werden gebruikt bij de gijzeling in de Scheveningse gevangenis en bij een moord in Den Bosch. Nogmaals „oogstbeeld" van de Renessese brandweerlieden. De brandweer lieden kwamen na een dag hard werken samen in de schuur van landbouwer Kostense. Ofschoon de stemming er de hele dag al had ingezeten werd deze nog verhoogd toen de bemodderde helpers hier door brandweerman-slager M. de Hamer (midden) op een enorme worst werden getrakteerd en de boerin de fles liet rondgaan. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbobde) OUWERKERK. Ook al militaire on gelukken op Schouwen-Duiveland. In Vissersweg (Ouwerkerk) geraakte een legerauto in de sloot, tijdens een mislukte inhaalmanoeuvre. De wa gen kwam ongelukkig terecht, maar met de mensen liep het goed af. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Rode Kruis Zierikzee ZIERIKZEE, 2-12. De wekelijkse kolonne-avoiid van de Rode Krois-afdeling Zierikzee, in liet Hervormd verenigingsgebouw, had maandagavond jl. een bijzon der tintje. Een aantal dames was zeer aktief geweest met het samenstellen van enkele kollages, waarop zo veel mogelijk werkzaamheden van het Rode Kruis waren afgebeeld. De kollages waren bijzonder knap in elkaar gezet door middel van foto's, tekeningen en teksten en getuigden van een grote kreativiteit. Mevrouw L. v. d. SJuis-Bij de Vaate, mevrouw M. N. Kuiper-Vüverberg en mevrouw J. S. Ileikamp-van Duivendijk gaven een duidelijk uitleg bij deze kollages. Op de platen werd aandacht be steed aan de oefeningen, de plasma avonden, helpen bij het zwemmen van invaliden, helpen langs de weg, de ambulance-dienst, de zwijgplicht van de Rode-Kruis helpsters. Hoe belangrijk de kollekte-bus voor hel Rode Kruis is, bleek wel uit het feit dat deze op elke plaat was afgebeeld. De diverse kollages werden sa mengesteld door de heer Kloet en door de dames: Mej. Kloet, mevr. De Meulemeester-De Wit, mevr. Hei boer-Kloet, mevr. Boot-van der Sluis, mevr. Kooman-De Boer, mevr. Van Valderen, mevr. Schot, mevr. Schneiders-Kramer, mevr. De Vries- Bij de Vaate, mevr. Flikweert-Bolijn, mevr. Timmerman-van Amerongen, mevr. Stoutjesdijk-Wilbrink, mej. Quist en mevr. Saman-Warnst. Alle dames ontvingen voor hun werk een aardige attentie. Dia's Na de pauze werden er heel wat dia's vertoond over het werk van de kolonnedienst. Onder de aanwezi gen deze avond bevond zich ook de direktrice van het Rode Kruis Zie kenhuis te Zierikzee, zuster E. Kort- leve. Na afloop van de dia-vertoning sprak zij een dankwoord voor het vele werk dat wordt verricht door de ambulancedienst, door de bewakings kamer en bij de begeleiding van de bewusteloze patiënten na een ope ratie. Miljoen Nederlanders lichamelijk gehandicapt VOORBURG, 2-12. Van (lc Neder- la mlsc bevolking van vijf jaar en cuder blijkt 8,7 pet. lichamelijk ge handicapt te zijn, hetgeen neerkomt op ruim een miljoen Nederlanders. Dit blijkt uit een onderzoek dat het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft ingesteld onder 55.367 Neder landers. Het werd gedaan op ver zoek van do ministerie van CRM. so ciale zaken en volksgezondheid en milieuhygiëne, die tevens de finan ciering op zich hébben genomen. l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1