DRUKTE OP BRUSE HAVEN BIJ KOMST VAN SINT NICOLAAS tot 21 uur geopend tijdig gereed is intermeubel Onzeker of tweede sportveld BURGEMEESTER HOKKEN NAM AFSCHEID VAN „BRU" Burgerij zei „dag" tegen burgemeester Hokken Dinsdag 3 december Woensdag 4 december STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 2 december 1974 Nr Nog mooi op tijd Advertentie BRUINISSE, 30-11. Waren er wel enkele klachten, dat de winkelweek te Bruinisse wat al te rustig verliep, zowel voor de consument als voor de deelnemende middenstand, za terdagmiddag was er ondanks de regen toch wel de nodige drukte op de haven, toen Sint Nicolaas daar arriveerde. Burgemeester Hokken was er en de voorzitter van de middenstands vereniging, de heer S. J. P. Jumelet om de goedheiligman te verwei- komen. De burgemeester kende de Bruse jeugd, als een jeugd, die zeker niet, massaal in het boek waarin de on- deugdigen werden opgeschreven zou BRUINISSE, 30-11. In de beschrij vingsbrief bij de gemeentebegroting 1975 van Bruinisse wordt het aan stellen van een ambulant jeugdwer ker in de regio toegejuicht; de op heffing van de plaatselijke jeugd raad wordt betreurd. De weersomstandigheden belem meren de voortgang van de aanleg van het tweede sportveld, waardoor het illussoir wordt of men met in gang van het voetbalseizoen 1975- 1976 het tweede veld zal kunnen be spelen. Rondom het huidige voetbal veld wordt een verharding aange bracht. Het nadelig saldo van hoofdstuk IX (Sociale Zorg en Maatschappelijk Werk) is met f 27000.gestegen. De bijstandnormen werden opgetrokken (in het afgelopen jaar) tot het mini mum loon. De verschuldigde bijdrage in het exploitatietekort van het Werkvoor zieningsschap Schouwen-Duiveland is gestegen met een bedrag van plm. f 8.000,Op de begroting is een bedrag van f 4920.uitgetrokken voor de Stichting Samenlevingsop bouw op Schouwen-Duiveland. Aan uitgevoerde nog niet geheel afgeronde kapitaalswerken worden genoemd de aanleg van de groen strook met tennisbaan plan West fase III, de aanleg van een nieuwe jachthaven en het besteks- en aan- bestedingsgereedmaken van de cen trale afval waterzuiveringsinrichting. Werken in uitvoering Werken in uitvoering zijn: de aan leg van het «tweede sportveld mei bijkomende werken, de aanleg van het vrij verval riool, diverse objek- ten. het opschilderen van de gemeen te-eigendommen en diverse onder houdswerken gemeentewerken. Werken aangemeld maar nog niet in uitvoering zijn. de afronding be planting Plan West, fase III, betege ling diverse brandpaden achter di- flRUIMSSE, 30-11 Na al de offi ciële afscheidstoespraken van vrij dagmiddag, was er zaterdagmiddag gelegenheid voor de Bruse burgerij om afscheid te nemen van burge meester en mevrouw Hokken. Dit betekende dat een lange stoet dorps bewoners langs trok, om het burgc- mecstersechtpaar de hand ten af scheid te drukken en nog even aan een tafeltje een kop koffie met gebak of een andere verversing te gebrui ken. Maar dat betekende ook. dal mei een korte redevoering do voorzitter van het hnldigingscomlté, de heer S. J. P. Jumelet nog eens dc waardc- vermeld staan. Hij pleitte er voor dat Sint zijn kadootjes zou kopen bij de Bruse middenstand en dat de win kelweek weer een succes zou wor den. De heer S J. P. Jumelet drong ei op aan, dat Sinterklaas zijn verlang lijst voor Bruinisse in Den Haag zou deponeren en dat dan bovenaan die verlanglijst stond een spoedige ver vulling van de burgemeesters vaka- ture. Sint Nicolaas zegde zijn mede werking toe. Hij had vele goede din gen van burgemeester Hokken ge hoord vooral de laatste dagen en hij hoopte hem straks in zijn nieuwe gemeente ook nog wel eens tegen te komen. Per schimmel Na deze officiële ontvangst, ging verse blokken woningwetwoningen, aanleg speel- en zonneweide langs het Grevelingenmeer. de persleiding naar de centrale afval zuiverings installatie aan de Kostverlorenweg, de eigenlijke afwateringsinstallatie voor afvalwater daar (aan de Kost verlorenweg) en de verbetering van het wegdek aan de Dorpsweg. De reconstructie van de Molenweg tussen Dorpsweg en Parallelweg Rijksweg is een werk waarvan ge hoopt wordt, dat het ook nog eens met behulp van Overheidssubisidie kan worden uitgevoerd. Blijven oogsten ais het kan GOES, 30-11. De met de oogst tob bende boeren in zuidwestelijk Ne derland zullen, ook wanneer de re gering besluit om een vergoeding te geven per ha onoogstbaar gewas, blijven proberen zoveel mogeljjk aardappelen en bicten toch uit de grond te krijgen. „Want de opbrengst daarvan zou nog altijd hoger zyn dan het bedrag dat de minister zal toezeggen, omdat dit niet boven een normale kostenvergoeding uit zal gaan", zei vrijdagmidag de coördina tor van het „Oogsthulp aktiecen- trum" in Goes, J. Goeman tijdens een perskonferentie. Meegedeeld werd dat het Landbouwschap becij ferd heeft dat de minister „vele tien tallen miljoenen guldens" zal moeten uittrekken wanneer de watcrover- Iastregeling die het schap gevraagd heeft wordt goedgekeurd. Zeeuwse Vereniging tot bestrijding TBC Op dinsdag 10 december verga dert in „Dc Korenbeurs" te Goes de Provinciale Zeeuwse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose. ring namens dc burgerij kon vertol ken voor wat dc scheidende burge meester voor de gemeente had ge daan, Mevrouw IJzolcnberg-Olrce die veel dichteisbloed in haar aderen heeft, droog daarna hot afschoidska- ko, oen diepvrieskist, in een pas send rijm over. Burgemeester Hokken dankte dankbaar voor het geschenk en voor de huldiging die hom spontaan was aangeboden, een moment in zijn loopbaan dat hij niet licht zal verge ten. Hij beloofde trouwens, rial r|<- banden in Bruinisse in vijf jaar ge legd, zeker niet direct zullen worden verbroken. Sint gezeten op een eehte schimmel het dorp in. vergezeld van nog twee herauten te paard en natuurlijk en kele zwarte knechten als helpers. „Oosterlands Fanfare", de Boeren- kapel en de drumband deden hun best en de talloze kinderen al of niet vergezeld van hun ouders konden hun ogen nauwelijks geloven, dat Sinterklaas nu echt (door bemidde ling van de middenstand) te Bru was gearriveerd. In de huishoudschool deed Sint waarvoor hij gekomen was en dat verhoogde natuurlijk de vreugde van kinderen en ouders, die met een zak snoep huiswaarts gin gen. Burgemeester Hokken ontvangt Sin terklaas. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE Afd. Algemene Bond van Ambtenaren Op donderdag 12 december a.s. houdt de afdeling Zierikzee van de Algemene Bond van Ambtenaren een ledenvergadering in het „Huis van Nassau", waar de heer A. van Aalst uit Middelburg een uiteenzet- itng zal geven van de stand van za ken o.a. op het gebied van de lonen, nu de besprekingen in het eerste on derhoud zijn vast gelopen. Tevens- hoopt men het 300ste lid bekent te kunnen maken als resultaat van de gevoerde ledenwinstaktie. SCIIUDDEBEURS Overdracht riolering Op woensdag 4 december vindt in de direktiekeet aan de Heesterlusl- weg, de overdracht plaats van de riolering voor Schuddebeurs. RENESSE Nog meer festiviteiten In het kader van de winkelweek zal a.s. dinsdag om 19.30 het Kon. Muziekgezelschap „Witte van Haern- stede' een muzikale rondgang door het dorp maken. Achter de muzikan ten zal daarbij een wagen rijden, be laden met boodschappen. De toe schouwers zullen daarvan dc totale waarde moeten zien te raden. Voor woensdag a.s. staat een bal lonwedstrijd op het programma. De ballonnen kunnen door de kinderen vanaf 19.00 uur afgehaald worden bij dc Ned. Middenstandsbank te Re- nesse. Om 19.40 uur zal het fanfare korps „Luctor et Emergo" het ge bouw passeren, waarna muziek en deelnemers zich naar het sportveld aan de Laonc begeven. Daar zullen de ballonnen gezamenlijk worden opgelaten wat bij het licht van dc installatie ingetwijfeld een fascine rend gezicht zal zijn. KEKKWERVE Schoolkinderen verzorgen middag voor bejaarden Dc leerlingen van de openbare ba sisschool ..Prinses Irene" to Kerk- werve zijn van plan dc bejaarden van Kcrkwerve een prettige St. Ni- colausmiddag te bezorgen. Het on derwijzend personeel, de heren Schipper en Geschiore, hebben dc kinderen verschillende leuke schetsjes ingestudeerd, welke voor hel voetlicht gebracht zullen worden op de St. Nicolaasmiddag in het ka- dor van do bejaardensoeiëteil. Deze middag zal plaats vinden op dinsdag 3 december 1974. Deze bij eenkomst van do bejaarden van Kcrkwerve zal worden besloten met een broodmaaltijd. Om 3 uur hoopt do presidente, mevrouw Baerends, veel bejaarden in hot Verenigingsgebouw te mogen begroeten. NIEUWERKERK Dagattraktic fecstmaandaktic Vrijdag 29 november werd i.v.m. dc fecstmaandaktic de tweede dag- attraktie gehouden. Dit keer moest men het totaalgewicht raden van 17 artikelen. Het totaalgewicht was 26 kilo en 270 gram. De oplossingen va rieerden van 13 l m 88 kilo. Van de 68 inzendingen was Frederiko v. d. Zandt- met 26.200 gram de beste Do tweede prijs was voor Jaap Flikweert 26.000 gram. terwijl Marco van Sluis met de derde prijs ging strijken 27.175 gram. Vandaag (maandag) 2 december staan er in de etalage's van de deelnemende win keliers jeugdfoto's (man of vrouw). OOSTERLAND Succesvolle „Geven voor Leven"-kollekte De spontane geldinzameling ten bate van de aktie „Geven voor le ven" is hier ter plaatse wel een suc ces geworden, vrijdagavond. De op brengst bedroeg de som van niet minder dan f 7260,20. waarbij inbe grepen een bedrag van f 120,op gehaald voor dit doel op de vrijdag avond gehouden „Bingo"-avond dooi de sportvereniging „Duiveland", ge houden in de „Conferentiekamer". Omstreeks 25 dames en heren heb ben zich voor dit werk in Oosterland ingezet, onder leiding van een inder haast opgericht comité, bestaande uit de volgende personen: ds. M. C. van der Meer, voorzitter, mevr. J. Zeijler-de Vin, secretaresse, de heer R. Poelman, penningmeester, en ver der mevr. Stoutjesdijk-van 't Hol'f, de heer A. Stoutjesdijk, Jac. van den Houten, en mevr. N. Uil-van dei- Schelde, leden. Hier past een dank woord aan de milde geefsters en ge vers, en niet minder aan het comité van aktie en de dames en heren col lectanten. waardoor dit mooie re sultaat tenslotte uit de bus gekomen is. Geen papier door slecht weer Tengevolge van de bijzondere slechte weersomstandigheden kon de voorgestelde oud papierophaling, ten bate van de Mbuma-zending op za terdag 30 november jl. geen door gang vinden. Eén en ander is daar om verschoven naar later datum, die nader zal worden bekend gemaakt. BRUINISSE Mosselexport Ijep goed De mosselexporl ondervond vorige week weinig of geen hinder van de afsluiting van de grensovergangen naar België e.q. de doorvoer naai Frankrijk. Natuurlijk was de storm wel van invloed op de aanvoer, die plm. 15.000 tonnen bleef beneden een ge wone week zonder storm. Er bleef gelukkig zoveel vraag, dat er maar weinig in het mossel fonds moest worden gelost, de markt was zelfs nog iets williger dan de week daar voor. wat in de gemaakte prij zen tot uiting kwam. Vooral voor grote mosselen, die niet getrost zijn, worden forse prijzen betaald, het visgewicht schijnt minder tc tellen. Aangevoerd werden 35.952 tonnen, waarvan 6710 tonnen in hel Mossel fonds terecht kwamen. meelstraat 31 zierikzee Een groot aantal sprekers richtte hierna waarderende woorden tot de heer en mevrouw Hokken, waarbij gcmeentesckretaris De Groot, na mens het personeel, sprak van „een snelle rit die ten einde is gekomen. „Burgemeester Hokken liet het niet bij woorden; wij bewonderen hem vooral om zijn best uurskunst, waar mee hij geweldige resultaten heeft bereikt. U bent er in geslaagd om hier het „starre" er uit te krijgen, want u bent vooral iemand die voor komende zaken zeer snel weet te re aliseren", aldus de heer Dc Groot, die er van verzekerd was dat dc banden met Bru zullen blijven be staan. Hij bood de heer Hokken een in schrijving aan op de nieuwe „grote Van Dale". Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee, sprekend namens de vereniging van burgemeesters, wet houders en sekretarissen. het Rode Kruis ziekenhuis cn vele gemeen schappelijke regelingen, roemde dc kollegialiteil en gemoedelijkheid van zijn scheidende koliega. Hij bood een elektrisch scheerapparaat aan. Hier na werd het woord gevoerd door de heer S. J. P. Jumelet, vice-voorzitter van de Stichting Dorpshuis; de heer W. Okkerse, voorzitter van de Visse rijvereniging („de problemen voor de Bruse vissers zijn nog lang de we reld niet uit") en de heer J der We duwen, waarnemend dijkgraaf van hel Waterschap Schouwen-Duive land. Mevrouw H. M. v. d Spek-De Waal bedankte namens de N.C.V.B. vooral mevrouw Hokken. Zij bood haar een Zeeuwse broche aam De heer Jac. Littooy, voorzitter van de Middenstandsvereniging, bood me vrouw Hokken bloemen aan en-stel de haar echtgenoot een fotoreportage van Bruinisse in het voor-uitzicht. Beste wensen voor de toekomst voor de familie Hokken werden hierna gesproken door de heer J. C. Spaans, oud hoofd van de Chr. MAVO; de heer C. Deurloo, brandweerkomman- dant, oud-raadslid M. C. Bolier en de heer Reitsma. Namens de re- kreanten die Bruinisse regelmatig bezoeken bood hij een wekker aan. Een oude kaart van Zeeland kreeg 'de heer Hokkien ver volgens aange boden door burgemeester E. Bae rends van Middenschouwen. die zijn scheidende koliega toesprak namens de Technische Dienstkring Midden- schouwen-Bruinisse. Do heer W. Jansen bood namens de muziekver eniging „Nu met Hope" bloemen en een oud muziekinstrument als her innering aan het Bruse korps aan. Hierna mocht de scheidende bur gemeester nog een tafelaansteker in ontvangst nemen, namens dc Rode Kruis-afdeling aangeboden door de heer W. v. d. Ouden, gevolgd door het door zeer velen gesigneerde re ceptie-album van deze afséheidsmid- dag, aangeboden door sekretarie-mc- dewerkster mcj. Van Iwaardcn. Na dat dc heer cn mevrouw Hokken beiden een dankwoord hadden ge sproken, volgde in het Bruse „Durps 'uus" een bijzonder drukke af scheidsreceptie, waarbij velen per soonlijk afscheid namen van de heer en mevrouw Hokken, hun dochter en vier zoons. Zanghulde döor leerlingen van de Chr. basisschool Ujdens de af scheidsbijeenkomst van burgemees ter Hokken in ,,'t Durps'uus". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Gemeentebegroting Bruinisse (Vervolg van pag. 1) projektonlwikkelingsmaatschappij WILMA passen in het streekplan van de provincie en worden- begeleid door een speciale Werkgroep. Op de „probleem"-lijst van de ge meente staat o.a. de realisering van een zuiveringsinstallatie voor de ge hele streek Duiveland. „Daar moet alles aan gedaan". De heer Hokken was verheugd in dit verband te kun nen meedelen dat inmiddels een eer ste subsidie van f 1.113.000,voor het maken van de persleiding is af gekomen. Het gehele projekt zal zes miljoen gaan kosten. Met klem drong de scheidende burgemeester aan op verdere subsidiëring. Bovendien wees hü op dc dringen de noodzaak dat vergunningen afko men om tot uitbreiding te kunnen overgaan van het Rode Kruis zieken huis te Zierikzee met tenminste 24 bedden. „Dat is bijzonder hard no dig", aldus de heer Hokken, sprekend als bestuurslid van het ziekenhuis. Wat betreft de gemeentelijke fi nanciën stelde de burgemeester vast dat hierin een kentering ten goede heeft plaatsgevonden en dat de be groting 1975 zelfs een flink overschot te zien geeft. Uniek vond hij dat in Bruinisse volgend jaar geen verhoging van de gemeentelijke be lastingen zal plaatsvinden. „Wjj hebben in Bru een heel goede tijd gehad. Myn vrouw en ik dan ken allen die ons hielpen in het be lang van de gemeente. Moge het Bru in alle opzichten goed blijven gaan", aldus besloot de heer Hokken zijn toespraak. „Niel gedacht" „Niemand dacht begin 1970 dat burgemeester Hokken zijn pensioen hier wel zou halen, maar dat we eind 1974 al gekonfronleerd zouden wor den met een burgemeestersvakature heeft ook niemand gedacht". Waarnemend burgemeester wet houder S. A. Jumelet, sprekend na mens de gehele raad, zei dit in zijn toespraak tot het vertrekkende bur gemeestersgezin. Hel is echter be paald niet waar dat er „dan ook" weinig te zeggen zou zijn over dc Bruse tijd van dc heer Hokken. „Niets is minder -fvaar. want de burgemeester trok een spoor door dc 'gemeente dat tenminste de eerste honderd jaar niet kan worden uitge wist", aldus wethouder Jumelet, die de scheidende eerste „Bruënaar" typeerde als „een dynamische per soonlijkheid die voor geen enkele moeilijkheid opzij gaat." Dc wethouder meende dal dc heer Hokken - lid of gemeentelijk verte genwoordiger van een dertigtal be sturen - eigenlijk tc veel van zich zelf vergde, hetgeen ook weer niet wil zeggen dat er vóór de komst van de burgemeester te Bruinisse „niets gedaan" zou zijn. De wethouder vond dal de heer /Hokken misschien nog wel een „gro- ter bedelaar" zou kunnen zijn dan Johan Bodegraven; hij illustreerde dit met een opsomming van de vele voorbeelden die in Bru te vinden zijn als resultaat van deze bijzondere gave: zoals o.a, het kleuterbadje. „Burgemeester Hokken wist eruit te halen wat er in zat", aldus de wet houder. De gemeenteraad prijst zich intussen gelukkig dat de heer Hok ken nog als adviseur bij de afwikke ling van het WILMA-projekt en zui veringsinstallatie deze zaken mag helpen afwikkelen. „Ik heb u het profiel geschetst van een man tegen wie we wel eens ge zegd hebben dat hij teveel energie had voor één gemeente en dat hij eigenlijk meer gemeenten tegelijk zou moeten hebben om wat te wor den afgeremd. Die wens is vervuld", aldus wethouder Jumelet. Namens de gemeenteraad bood de wethouder het burgemeestersgezin een komplete serie tuinmeubelen aan. Hierna installeerde de scheidende burgervader wethouder Jumelet met het omhangen van de ambtsketen en het overhandigen van de voorzitters hamer als waarnemend burgemees ter. De loco-burgemeester maakte de benoeming bekend van oud-burge meester Hokken als ereburger van Bruinisse, een éénstemmig en met animo genomen raadsbesluit, aldus de heer Jumelet. „Als dat wat de heer Hokken voor de gemeente deed niet genoeg is voor het ereburger schap van Bru wat zou dat dan wel kunnen zijn", aldus de waarnemend burgemeester, de scheidende burger vader de bij het ereburgerschap be horende oorkonde cn onderscheiding overhandigend. Sinterklaas Een aardige verrassing was hierna de komst van St. Nicolaas met een speciaal woordje voor dc jarige Cor- rie Hokken en niet een vermanend woord tot haar vader: „Luister wat de jeugd van de Oosterschelde vindt". En die Bruse jeugd, een groep meisjes van de Chr. basis school. diende zich hierna aan met ccn speciaal gemaakt lied: „Ooster schelde, trots van onze streek", en bovendien nog een gezongen ver haaltje over het Bruse kinderbadje, waarna de onderwijzer D. Vleugel een kernachtig speech je afstak en ook nog een originele en kernge zonde levende „Wilma" ten tonele verscheen: een welvarende Bruse jongedochter. Nadat o.l.v. de heer H. Groene velt door de schooljeugd een afscheidslied was gezongen, volgde sluiting van deze bijzondere raads zitting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3