HET LAATSTE HOUVAST Jeugdwerkloosheid is een Europees verschijnsel STKEEKNIEUWS GEEN SUBSIDIE VOOR OPTREDEN ZEEUWS ORKEST 4 VAN HET VADERLANDSE ERF Engelse Miss World Kloof tussen school en maatschappij Met zo'n 1UÜ.000 werklozen heeft het werkloosheidsprobleem in Nederland zo langzamerhand ongekende afme tingen gekregen. Het is zeker niet toevallig dat met ingang van 1 janu ari de premies voor de werkloos heidswet met rond 0.1 procent zullen moeten stygen, om de werkloosheids- kassen draaiende te houden.' Naar schatting 20 procent van de Nederlandse werklozen bestaat uit jongeren, waaronder velen die na hun schooltijd niet aan de slag kun nen komen. Binnen het werkloos heidsvraagstuk vormt de jeugdwerk loosheid nog een apart hoofdstuk. Dit overigens niet alleen in Neder land, want ook in de andere E.E.G.- landen neemt het aantal werkloze jongeren sterk toe, met name in Frankrijk en Italië. Niet alleen ongeschoolden maar ook akademici De jeugdwerkloosheid, is een so ciaal vraagstuk, da! niet alleen Ne derland. maar geheel West-Europa inklusief Italië aangaat. Ongeveer 30" van de Franse werklozen be staat bijvoorbeeld uit jongeren en 'in Italië ligt dit percentage nog bedui dend hoger. Onder de jeugdige werk lozen trefjen we waarachtig niet al leen ongeschoolden, die niet of nau welijks meer opleiding hebben dan de lagere school, maar ook pas af gestudeerde middelbare scholieren en last not but least een toenemend aantal pas afgestudeerde akademici. Vooral in Engeland, België en Italië stijgt het aantal jonge werklozen met universitaire diploma's schrik barend en ook in ons land blijkt dat afgestudeerden in bepaalde studie richtingen (b.v. rechten, Frans, che mie) steeds moeilijker aan de slag komen. Het feit dat onze universiteiten voor verschillende studierichtingen een studentenstop hebben moeten doorvoeren en dat ook andere hogere opleidingsinstituten zoals bijvoor beeld de sociale akademies het aan bod van studenten niet kunnen ver werken, zegt in dit verband vol doende. Anderzijds is op de tech nische schólen, ook de technische hogescholen, nog wel plaats voor leerlingen en studenten. Dat zou er op kunnen duiden dat er teveel jon geren zijn met literaire of sociale ambities en dat de jeugdwerkloos heid wellicht minder nijpend zou zijn als meer jongeren een technische op leiding zouden kiezen. In diverse EEG-landen klagen de werkgevers in handel en industrie bijvoorbeeld over het feit, dat vele opleidingen onvoldoende zijn afgestemd op be roepen in hun branches. Vooral meisjes In het algemeen kunnen onge schoolde jongeren het moeilijkst werk vinden, maar in de werkloos heidsstatistieken van de EEG-landen nemen de meisjes in de leeftijds groep van 13 tul 21 jaar ook een grote plaats in. Een wrange ironie wil dat diverse wetten ter bescherming van jonge arbeiders de jeugdwerkloosheid juist in de hand plegen te werken, omdat voor de werkgevers hel aantrekken run jonge krachten niet meer lulcra- tief is. In Nederland heeft b.v. de invoering van hei minimum-jeugd loon. hoe rechtvaardig dat misschien op zichzelf ook is, de werkgevers be paald met gestimuleerd om jonge werknemers aan te nemen. Wetten ter bescherming van zwangere ar beidsters, zoals die in sommige lan den zijn ingevoerd (ook in Neder land staat zo'n wel up stapel) kun nen leiden tot het trieste gevolg dat jonge meisjes moeilijker icerk vin den. Er bestaan ook andere filosofiën over de oorzaken r>an werkloosheid onder jongeren. Een deel van de jeugd zou helemaal geen zin in werk hebben en het liefst de maatschappij omver werpen, die aan de arbeid zo'n centrale waarde toekent. Het valt niet te ontkennen dat deze jon geren er zijn, maar uit niets blijkt dat hun aantal erg groot is en dat zij de groep van werkloze jongeren in zijn geheel representeren. De CHU en de beleidsmaatregelen DEN HAAG, 23-11 Het kamerlid Scholten (CHU) heeft tijdens het de bat over dekkingsplan en nieuwe be leidsmaatregelen voorgesteld een verlichting van de druk voor de middengroepen .te bewerkstelligen In een amandement stelt hij voor de bovengrens van de zgn 31 proc. schijf met f 1000 naar boven te ver leggen en deze correctie door te trekken tot en met de ondergrens van de 49 proc. schijf. Voor de in komens vallende in de schijven van 58 proc. en hoger is deze tegemoet koming volledig teruggenomen door de ondergrens van de 58 proc. schijf met f 1600 te verlagen. De kosten van dit amandement bedragen 70 min gulden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De Koninklijke Ne- derlandse Automobiel Club (KNAC) zal de uitgave van het maandblad „De Auto" staken. In december ver schijnt de laatste uitgave van het blad, dat zal worden vervangen door een tweemaal per maand verschij nend informatieblad. DEN HAAG. Koningin Juliana zal op vrijdag 6 december op de werf „De Merwede" te Hardinxveld- Giessendam de zeesleepboot „Smit- Rotterdam' te water laten, aldus deelde de RVD mee. Deze zeesleep boot wordt gebouwd in opdracht van Smit-Intemationale. DEN HAAG. Banden voor perso nenauto's, vrachtauto's, bussen en tractoren worden steeds duurder. Volgens de Bovag (autobedrijven) en de Vaco (banüenbediïjven) is er gemiddeld sprake van een prijsstij ging van 20 procent en moet nog dit jaar rekening worden gehouden met een verdere prijsstijging. WKSTKUSCIIOIJWEN Vergadering gemeenteraad lil de morgen (dinsdag) te houden raadsvergadering van de gemeente Westci schouwen zal een voorstel van b. on w. in behandeling worden genomen tot het vaststellen hef fingsgrondslag voor een op 1 januari 1977 in te voeren onroerendgoedbe- lasting. Verder vraagt b. en w. om oen principe-uitspraak toetreding tot gemcenschuppelijkq regeling Regio naal Pedagogisch Centrum Zeeland. Tn vooroverleg komt het onlwerp- bestemmingsplan IIogezoom-Lage- zoom. Door de Provinciale Planolo gische Commissie zijn hier tegen be zwaren aangetekend. Volgens deze instantie zal er gezocht moeten wor den naar een evenwicht tussen de rekreaticve ontwikkelingen met het behoud van de landschappelijke kwaliteiten en de ontsluitingsmoge lijkheden van het gebied. Verder wordt door b. en w. voor gesteld over te gaan tot het verho gen van een aantal leges. BURGII/HAAMSTEDE „Geven voor Leven" De voorbereidingen voor de dezo week landelijk georganiseerde aktie „Geven voor Leven' is ook voor Burgh/Haamstede rond. Het gebied is ingedeeld in 35 wijken, dus heden (maandag) trekken 35 dames en he ren er op uit om de enveloppen huis aan huis te bezorgen. Uiteraard is het de bedoeling dat die enveloppen worden gevuld. De organisatoren verzoeken ons mede te delen dat niet moet wachten tot aanstaande vrijdag om ze te vullen. Vrijdag is wèl de landelijk geplande ophaaldag, maar.zo redeneert de organisatie, het regent tegenwoordig zoveel. Men heeft alle medewer ksters en medewerksters gezegd dat ze ook best woensdag en donderdag alweer op stap mogen gaan om de enveloppen weer op te halen. Het kan vrijdag wel weer stortregenen en dan is het geen pretje om „de polder in te trekken". Het is welhaast overbodig om nog te vermelden dat deze aktie van har te moet worden ondersteund. Moch ten er inwoners van Burgh/Haam stede zijn die nog nadere informatie willen: /ij kunnen zich wenden tot mevrouw Everwijn, Rurghseweg 64 lo Haamstede, telefoon (01115) 1690, UENESSE Muzikale rondgang Ondanks de regenval werd zater dagavond 23 november door het fan farekorps „Luctor et Emergo" uit Renesse een muzikale rondgang door Renessc gemaakt, in liet kader van de dooi de middenstandsvereniging georganiseerde winkelweek. In ver band met de slechte weersomstan digheden had men de geplande rou te wat ingekort. De stoet werd gevolgd door een auto met daarop letters die in de juiste samenstelling een slagzin vormden. Verder werd do stoet nog gevolgd door een aantal belangstel lenden onder paraplu's, die het feest ondanks de regen toch mee wilden maken. Woensdagavond 27 november zal er in het kader van de winkelweek een lampionoptocht worden gehou den. De kinderen kunnen dan vanaf 7 uur gratis lampionnen ophalen bij supermarkt Verseput aan de Hoge- zoom. De optocht gaat om half acht van start vanaf het dorpshuis met aan het hoofd van de stoet „Luctor et Emergo". De route gaat dan Zee- anemoonweg, Zeedistelweg, Hoge- zoom, Wilhelminaweg, alle Rekes, Emmaweg, Frisoweg en tenslotte via de Lindelaan terug naar het Dorpshuis, BRUINISSE St. Nicoiaasieest bejaardensoos De bejaardensoos op Bruinisse kan op woensdag 4 december niet doorgaan, omdat dan oogsthulp mili tairen in het gebouw zijn gelegerd. Wel doorgang vindt het Sinterklaas feest van de soos, maar dan wel in het Dorpshuis, op 4 december. Het bestuur hoopt daar velen te zien. Maandag 25 november, 10.05 Nederland 1: Arpad de zigeuner. Arpad met zijn geliefde Rilana. Wal biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 26 NOVEMBER NED. I: Vanavond brengt de NCRV de slotaflevering van Emil. Die aflevering speelt op een decem beravond, even voor kerstmis, waar op Emil een spoedig besluit neemt en zijn zieke vriend Alfred dwars door de sneeuwstormen heen naar het ziekenhuis zal brengen. In de vooravond eveneens weer de scho- lierenkwis Tweekamp. Na het jour naal blijft de kijker in de spelsjeer met het programma Herkent u deze tijd? In het spel waarin drie fami lies met elkaar een sportieve strijd aangaan, is Stockhuyzen ook de gastheer van Paul van Vliet en Letty de Jong. Eveneens in het lichte gen re ligt het daarna volgende pro gramma Mensen en muziek in uw straatje. Behalve muziek krijgen in dit programma ook mensen en mooie plekjes de aandacht. Met name het vrouwelijke element is weer sterk vertegenwoordigd in het straatje: Rode Kruis-film Donderdag 28 november 's avonds wordt ook in Bruinisse de Rode Kruis film „For Texas" vertoond in het Dorpshuis, 's Middags is er in het Dorpshuis een kindervoorstel ling, met als hoofdfilm „De Zwarte Mustang". Raad Middenschouwen ROTTERDAM. Willeke van Ammelrooy leverde in Rotterdam, haar bijdrage aan een schilderij, dat. dertig bekende Nederlanders gaan maken voor de Rotterdam::» Met'ilschnol f» Hilligersberg, die pas is afgebrand en nu een nieuw gebouw krijgt. Het kunstiverk zal op 24 november a.s. worden aange boden. SCHARENDIJKE. Op de jongste vergadering van de gemeenteraad onder voorzitterschap van burge meester E. Baerends, zijn nog ver schillende belangrijke zaken aan de orde gekomen. Conform artikel 47 van de Kleu teronderwijswet besloot de raad tot vaststelling van de werkelijke uitga ven voor het openbaar kleuteronder wijs over 1973. Ten behoeve van een inwoner uit Kerkwerve werd besloten garant te zijn voor een hypothecaire geldle ning in verband met aankoop van een woning. Op verzoek van de Stichting Rode Kruis ziekenhuis Schouwen-Duive- land werd een besluit genomen, waarbij de gemeente naar rato ga rant zal zijn in door de gemeente Bruinisse verleende garanties ten behoeve van het ziekenhuis. Het krediet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten werd voor 1975 vastgesteld op f 500.000. Aan de Nederlandse Hartstichting zal een symbolisch subsidiebedrag worden toegekend van f 20. Geen subsidie Het college had voorgestld geen subsidie beschikbaar te stellen voor een uitvoering van het Zeeuws Or kest, daar het bezoek uit de gemeen te volgens verwachting miniem zal zijn. Bovendien wordt voor culturele evenementen reeds subsidie toege kend aan de Stichting Cultuursprei ding Zeeland. De voorzitter deelde mede, dat ook vanuit de gemeente voor allerlei ak- tiviteiten een beroep op de gemeen tekas wordt gedaan. Overigens meende hij, dat de uitvoering van het Zeeuws Orkest een goede zaak is. De heer Van Burg vond, dat de kosten van de uitvoering over de be zoekers moeten worden omgeslagen. De raad besloot afwijzend te be schikken op het verzoek tot toeken nen van een subsidie. De raad besloot voor het gebied begrensd door de Rampweg-Dam- menweg, Kuijcrdamseweg en Nieu- weweg te Ellcmeet oen voorberei- dingsbcsluit vast te stellen ten einde het bouwen van een zoutloods, een werkplaats met kantoor en magazijn door de Rijkswaterstaat mogelijk te maken in vc?rband met onderhoud en gladheidsbestrijding van de rijkswe gen. De heer Van Burg informeerde of door dit voorbereidingsbcsluit ook door anderen in dit gebied bouwak- liviteiten zouden kunnen worden ondernomen. Af en toe verneemt hij, dal hier en daar grote plannen mei behulp van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening worden uitgevoerd, waartegen hij stelling wil nemen De voorzitter antwoordde, dat al leen de bouwplannen van de Rijks waterstaat in het gebied kunnen worden uitgevoerd. Vastgesteld werd de 16c wijziging van de gemeentebegroting voor 1974. Gemeentebegroting Aan de raad werd verder aange boden de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1975. De voorzitter lichtte toe, dat de be groting in eerste instantie bijzonder krap was. Door verhoging van de uitkering uit het gemeentefonds, die weliswaar nog niet volledig budget tair is kon de post onvoorziene uitga ven worden opgevoerd tot f 75.000. Een heleboel zaken, die in de aan biedingsbrief bij de begroting zijn ge noemd, zullen in begrotingswijzin gen worden opgenomen. Burgemees ter en wethouders hebben verhoging van de rioolbelasting van f 40 tot f 60 per aangesloten perceel nodig geacht. Een commissie uit de raad zal de gemeentebegroting onderzoeken. Stedelijke muntslag- in Nederland DEN HAAG, 23-11. Met munten, foto's en teksten is een expositie sa mengesteld, die het komende jaar door ons land gaat en een beeld geeft van de munten van de Nederlandse steden. De stedelijke muntslag heeft enige eeuwen in ons land bestaan. De tentoonstellingstournee begint op 18 december in het Koninklijk Ka binet voor Munten, Penningen en Gesneden Stenen aan de Zeestraat in Den Haag. Ze voert vervolgens langs Middel burg, Brussel, Roermond, Deventer, Nijmegen, Groningen, Bolsward, Alkmaar, Haarlem, Utrecht en Ber- gen op Zoom. LONDEN, 23-11. De 22-jarige Britse Helen Morgan is in Londen Miss World 1974 geworden. De Zuidafrikaanse Anneline Krell (19) werd tweede, de 22-jarige Israë lische Lea Klein derde, de Australi sche Gail Petit (19) vierde en de 20- jarige Terry Brown uit de Verenigde Staten vijfde. Ria Valk, Cecile Moerdijk, Conny Vandenbos, Lily v.d. Heide Wijma en Jasperina de Jong. Daarna hou den de mannen van Hier en Nu de kijkers op de hoogte van de actuele gebeurtenissen. Tot slot brengt de NCRV een aflevering van de rubriek Vroomheid in hout en steen. Hierin ditmaal een mini-documentaire over de kerk van het Overijsselse Delden. Helemaal aan het eind van de tv- avond staat de NOS-rubriek Den Haag Vandaag. NED. II: In de vooravond heeft de VPRO wat kijkpost voor de jeugd te bieden. Dat zijn Beertje Colargol en een tekenfilm van Popeye. Daar tussen zit een aflevering van Cu- lemborg bijvoorbeeld, een serie pro gramma's over het wel en wee in een kleine Nederlandse stad. In de ze uitzending wordt met name het spotlicht gericht op de Culernborgse Courant. Na het journaal van acïit uur en Berichten uil de samenleving begint de speelfilm A bout de sou ffles, Nederlandse titel Liefde zon der uitzicht. In deze Franse film speelt Jean Paul Belmondo een jon ge leegloper, die, als hij op het punt verkeersovertreding een agent neer schiet. In Parijs ontmoet hij een stu dente en wordt verliefd op haar, maar wil dit tegenover zichzelf niet bekennen. Later geeft het meisje hem bij de politie aan. Daarna volgt de tweede uitgave van Simplisties Verbond. De heer Bie en de heer Kooten, de gangmakers van het Sim plisties Verbond zetten zich van avond ook weer af tegen alles wat moeilijker gepresenteerd en gedaan wordt dan in feite noodzakelijk is. De resterende drie kwartier van de VPRO worden gevuld met de eerste aflevering van een serie films van Johan van der Keuken. Deze serie Zorgvliedt genaamd, beschrijft het Nederlandse landschap. DINSDAG 26 NOVEMBER NED. 1: 10.45 en 14.25 Schooltele visie; 12.15 Flexibele school; 18.45 Paulus de boskabouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Emil; 19.30 Tweekamp; 20.00 Journaal; 20.20 Herkent u deze tijd?; 21.15 Mensen en muziek in uw straat je; 22.00 Hier en Nu; 22.40 Vroom heid in hout en steen; 22.255 Den Haag Vandaag; 23.10 Journaal. NED. II: IS.45 Paulus de boska bouter; 18.55 Nieuws; 19.05 Beertje Colargol; 19.15 Culemborg bij voor beeld; 19.45 Popeye; 20.00 Joitrnaal; 20.20 Berichten uit de samenleving; 20.35 A bout de souffle; 22.00 Sim plisties Verbond22.30 Zorgvliedt 23.15 Journaal. 78 En omdat ik me financieel kan redden, doordat ik nu beschik over voldoende leerlingen om bij te wer ken. Verdere aspiraties heb ik niet. Een huwelijk Hij haalde gering schattend de schouders op. „Geen haar op mijn hoofd „O nee?" viel de vrouw hem nijdig in de rede, „zal ik jou geheugen dan eens opfrissen, meneer Biermans? Als je even geduld hebt, zal ik het bewijs halen!" Zonder zijn antwoord af te wach ten, rende ze de trap op en ontsloot op haar slaapkamer de grote kast, waarin ze de enveloppen met brie ven op haar advertentie had weg geborgen. Na enig zoeken, haalde ze zijn brief tussen de andere uit en liep weer naar beneden. In de ka mer teruggekomen, zwaaide ze triomfantelijk met 't papier boven haar hoofd. „Misschien wil jc even luisteren? Dan zal ik een passage voorlezen uit een brief, die jij vorig jaar hebt geschreven. Op een hu welijksadvertentie. Namelijk op één dio ik geplaatst had. „Ze keek even op het vei papier en begon te lezen. Enkele zinnen. Toen keek ze op cn besloot: „En zo voort. Getekend: J. Biermans." Ze knikte enkele malen. Mol de brief in haar hand vouwde ze maar armen over de borst cn nog maals knikkend besloot ze: „Hoe dacht je apders dat ik je adres te weten kwam? Ik ben geen helder ziende: natuurlijk door deze brief!" Ditmaal werkelijk geschrokken stond hij op énige afstand van de vrouw, beurtelings naar haar ge zicht en de bticf in haar hand kij kend. Ja. nu wist hij het.: in een sentimentele bui had hij dit schrij ven gemaakt en verzonden. Omdat de eenzaamheid hem begon te drukken. En in de hoop, dat een vrouw met een beetje geld dc ad vertentie geplaatst zou hebben. „Waarom heb jc me nooit verteld, dat het jouw advertentie was?" vroeg hij geslagen. Schouderophalend antwoordde ze: „Wat doet dat er loe? Je wilde im mers trouwen? Ik dacht, toen ik ont dekte, dat hel een brief van jou was cn je had opgezocht: ik zwijg er over Ik ken je immers? Toen ik zag, on der welke omstandigheden jij leefde en je me verteld had, wat je was overkomen, kwam bij mij het plan FEUILLETON DOOR HENK VAN HEESWIJK op je te helpen. Op dat moment zon der enige bijbedoeling. Misschien was ik die advertentie en jouw brief na enkele dagen al vergeten." Ze vouwde de brief op en legde hem op de tafel. „Alsjeblieft. Als je me nog niet gelooft? Het is je eigen handschrift: ik herkende 't meteen. De cirkel is rond. Jij bent een ge scheiden man en ik nog ongetrouwd. We kennen elkaar al zoveel jaren wat is cr dan op tegen samen te trouwen? Is iedere partij tevreden gesteld en is er niets meer over om te kletsen." Joop Biermans schudde zijn hoofd. „Datdat kan ik niet, Truus. Sor ry, ik mag je als vriend, maar nee ik zou niet met jc kunnen trouwen. Neem me alsjeblieft niet kwalijk Ze liep naar hem toe en greep in wanhoop de man bij de mouw. „Zeg niet dadelijk „nee". Joop," smeekte ze op hese toon. „Denk er over na. Enne... als je niet wilt... hoef je niet dadelijk met me naar bed; waarom zullen we dal forceren? Wc kunnen immers eerst samen accli matiseren? Alsjeblieft. Joopik heb geld en dit huis en hot huis in Nicuwpoorl. En de auto. Als je wilt koop ik voor jou ook oen wagen Ik heb nog een boerderij in Noord holland. die kan ik verkopen cn dan mag jij dat geld hebben Allemaal Kun je kopen, wat je wilt Ze keek hem met angstige blik aan. „Je zult het heel goed bij me heb ben. Joop! Echt waar! Mag je doen, wat je wiltEnne ik koop een lits jumeaux. hoef je niet bij me in bod te liggen, als je niet wilt Haar greep werd nog steviger. ..Als jeblieft. Joop. Wat moet ik doen, om je tot andere gedachten te bren gen? Laat mc in godsnaam niet in de steek!" Do man ervoer de wanhoopskreet als een slag in zijn gezicht. Hij kromp ineen. Nog altijd omklemde ze zijn arm. Hij zag de magere, uit gestrekte vingers en haar gestalte, die hij al zo lang kende. Meer er gens boezemde ze hem afkeer in. Ik kan het niet helpen, wist hij. Hel is erg voor haar, maar ik kan het niet. Met haar trouwen... de ge dachte enkel Met een ruk deed hij een pas achteruit, zodat haar hand van zijn arm viel. „Sorry Truus, ik kan het nietvergeef het me alsjeblieft En nog voor ze hem kon te genhouden. was hij het vertrek uit. Ze riep hem na. bij de naam, maar enkele seconden later zag ze hem al op straat lopen. Als een slaapwan delaar, diep in de schouders Op de bank neervallend, begon ze te huilen, met gierende uithalen. Minuten lang. Tot ze geen tranen meer had en in doffe berusting, snikkend overeind kwam en voor zich uitkeek. In de vallende duister nis. Eindelijk kwam ze overeind en zonder licht te maken, liep ze naar haar huisbar en schonk zich een glas wijn in, dat ze in een paar teu gen opdronk. Ze schonk zich nog eens in en stak een sigaret op. „Ik drink me vanavond een stuk in m'n kraag," zei ze met schorre stem. „Het kan met niet meer verdommen. Het laatste houvast, dat ik nog had, is me ontglipt. Ik ben dus voor een man ccn afschrikwekkend we zen. Want ik zag Joop griezelen, toen ik een huwelijk voorstelde. Die gedachte enkel al deed hem waar schijnlijk walgen. Ik heb me vergist zoals ik me al zo vaak vergiste in mijn leven. Al in de tijd. dat ik nog in Amsterdam op school ging en dat nare kind in Ilpendam probeerde te helpen. Hopende daarmee oen vrien din tc kunnen bemachtigen. Eén van m'n eerste desillusies in m'n leven. Er zouden nog vele volgen. Truus Ran/.ijn. Tot op de dag van heden". Ze valt weer neer op de bank. Met in haar hand een derde glas wijn. En staart voor zich uit in de nu bij na geheel duistere kamer. Enige me ters van het huis staat langs het trotoir een lantaarn. Zijn licht komt heel sporadisch door het glas cn dc vitrage, en zet de kamer in een spookachtig schemer. Maar de vrouw hcefl cr geen erg in. Vandaag heb ik definitief en voorgoed een neder laag geleden, want niemand wil me immers? Zelfs de enige vriend, die ik nog over heb schrikt, als ik een huwelijk voorstel. Met al mijn geld cn bezittingen kan ik hem niet eens kopen, omdat hij me een griezel vind. als hij er aan denkt, dat hij met mij naar bed moet (slot volgt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4