Leningen voor woningbouw - Afwikkeling woningoverdracht - Huizen aan Weth. v. Klinkenstraat - Rekreatiecommissie - Plan voor jeugd-speelterrein GESLAAGDE UITVOERING ZANG VERENIGING „NU MET HOPE" BURGH intermeubel Start feestmaandaktie Nieuwerkerkse winkeliers SÏREEKINIEUWS GESLAAGDE UITVOERING S.V.O.W.K. TE OUWERKERK Geslaagde tentoonstelling P.V. „De Bruse Trekker" ZIERIKZEESCIIÈ NIEUWSBODE Maandag 25 november 1974 Nr. 21596 3 Raad Duiveland DUIVELAND, 22-11. De raad van Duiveland ver gaderde in liet gemeentehuis te Nieuwerkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. Aan wezig waren alle leden. De voorzitter opende de bij eenkomst met het ambtsgebed. In sobere bewoordin gen wees de voorzitter op de uitslag van de stemming in de Tweede Kamer der Staten Generaal betreffende de dichtmaking van de Oosterselielde, dat teleurstel lend genoemd kan worden. gelegen op de hoek Burg. van Eeten- straat-Wethouder van Klinken straat te Nieuwerkerk, groot 725 ca voor de prijs van f 36,75 per ca, of in totaal f 26.643,75 te vermeerderen met f 4.263,wegens omzetbelas ting. Mevrouw A. F. van der Zande- Vleugels Schutter vroeg of die Wet- houden van Klinkenstraat onuitput telijk is in Nieuwerkerk, want als zij het bekijkt kunnen er maar een ze ker aantal woningen meer in ge bouwd worden, en het genoemde ge tal is er al ver overheen. Geant woord werd dat er ook een aantal woningen was aangevraagd die ko men in een nabijgelegen straat die bij de aanvrage nog gegen naam had zodat dan maar de Wethouder van Klinkenstraat vernoemd werd. Verder volgden beantwoording van enige vragen, gesteld door raadsleden op de vorige vergadering. Verder kwam de lyst van ingekomen stukken en mededelingen aan de beurt in hoofdzaak behelzende goedkeuringen van Ged. Staten van Zeeland van raadsbesluiten genomen op vorige vergaderin gen, o.m. de verkoop van het woonhuis Groene Poort 3 aan de heer Bolken baas te Oosterland. Goedkeuringen van verkoop van grond te Duwerkerk en tot het aangaan van een kasgeldlening van één miljoen gulden. Eén en ander werd voor kennisgeving aangenomen. Via het Bemiddelend Orgaan Rohyp is een verzoek om garantie van rente en aflossing van een lening ten behoeve van de bouw van woningen ingediend aan de Wethouder van Klinkenstraat in Nieuwerkerk. Aan drie personen worden de le ningen verstrekt door de N.V. Bouwkas Rohyp te Rotterdam, één van de „Stad Rotterdam" en één van de Rijkspostspaarbank te Amster dam. Verder is via het Bemiddelend Orgaan van de N.V. Bouwfonds van Ned. Gemeenten een verzoek om ga rantie van rente en aflossing inge komen. ingevolge de wet Bezitvor- mingsfonds voor de koop van de woning Muyeweg 14 te Nieuwer kerk, door de heer D. A. Haak al daar, en idem door de heer C. J. J. K. Brunger te Nieuwerkerk ten be hoeve van aankoop van de woning Ribesstraat 1 te Nieuwerkerk. Ver der kwam ter tafel een wijziging van het besluit overdracht woningwet- Interesse in meubelen? Eerst bij INTERMEUBEL kijken voor kwaliteit en lage prijs meelstraat 31 zierikzee MIDDENSCHOUWEN. Vrijdagavond omstreeks tien uur heeft zich op de kruising Heuvelsweg-Delingsdijk een botsing voorgedaan tussen een personenwagen waarin twee dames gezeten waren en een bestelbusje van de firma C. J. K. De bestuurder van het busje en de bestuurster van de personenauto en de passagiere liepen hierbij verwondingen op en werden per ambulance overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. De personenauto (foto) zou geen voorrang hebben verleend aan het busje. De politie stelt een onderzoek in. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) woningen. In juli 1973 werd beslo ten door de Raad tot overdracht van de woningwetwoningen aan de wo ningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierikzee. Bij de definitieve af wikkeling blijkt in dit besluit een bepaling te zijn opgenomen waarte gen „Beter Wonen" bezwaar maakt. Hierin was nl. bepaald dat de koop ster verplicht is de fondsen en re serves bij de gemeente te beleggen tegen een rentevergoeding van 5 procent. Het bezwaar van de Wo ningbouwvereniging richt zich niet tegen het rentepercentage, maar te gen het feit dat er geen termijn is bepaald. Volgens de huidige redaktie zou er een „eeuwigdurende" plicht bestaan de reservefondsen by de gemeente te beleggen. De reserves kunnen wel vor de aanwending van een zeker doel geheel af gedeeltelijk worden opgevraagd. „Beter Wonen" stelt voor om die bepaling te wijzigen in die zin, dat een geleidelyke over dracht van de fondsen mogelijk ge maakt wordt zoals dit ook by andere gemeenten in de streek plaats vindt. De termijn voor de risiko-reserve is 10 jaar en voor het onderhouds- fonds en het fonds voor buitenge woon onderhoud en woningverbete ring: 5 jaar. Men acht dit een rede lijk voorstel ofschoon het de liqui diteitspositie wel enigszins beïn vloedt. Omdat het echter een te zwa re eis aan de woningbouwvereni ging is om een dergelijke bepaling onbeperkt te handhaven, werd be sloten de wijziging goed te keuren. Besloten werd verder aan de heer H. P. van Noorden te Nieuwerkerk te verkopen een perceel bouwgrond, NIEUWERKERK, 25-11. Vandaag (maandag) is in Nieuwerkerk de feestmaandaktie gestart. Deze aktie loopt van 25 november tot en met 7 december 1974. De organisatie is in handen van de Middenstandsvereni ging „Nieuwerkerk". Naast de ze gels welke bij elke bestede rijksdaal der cadeau worden gegeven zijn er dagattrakties waarmede 27 novem ber wordt begonnen. Op woensdag 27 november moet men Zeeuwse plaatsnamen raden. In iedere etalage staat een kaart met daarop de eerste en laatste letter van een stad of dorp in Zeeland. De ontbrekende letters moeten worden Basisscholen Beslotne werd verder de Minister van Onderwijs en Wetenschappen te verzoeken om te bepalen dat de openbare basisscholen te Ouwerkerk ne te Sirjansland in stand worden ehouden voor de periode tot en met het jaar 1974. Het gemiddeld aantal leerlingen voor de beide scholen be draagt over 1974 voor Ouwerkerk 34, en voor Sirjansland 22. In de nieuwe legesverordening 1974 werd voor de afgifte van een jachtacte bedragen genoemd van resp. f 10,en f 5, De gemeente is echter niet vrij in de bepaling van deze leges, omdat hier voor wettelijke bepalingen vastge steld zijn. Voor een z.g. „logeer akte" mogen de legesgelden niet meer be dragen dan f 5,en voor een bij zondere jachtakte niet meer dan f 3,50. De leges zullen hieraan wor den aangepast. Hierna volgde een samenstelling van een verordening op de rekrea- tiekommissie. In april 1971 is door de raad een rekreatiekommissie in gesteld, en hierbij werd gesteld dat er van iedere raadsfraktie iemand in deze kommissie zitting had. Rekreatiekommissie Nu de raad echter uit vier frakties bestaat wil met het aantal leden van de kommissie toch bepalen op vijf. Een oneven aantal leden voorkomt het staken van stemmen. Men heeft verder de relatie tussen het aantal raadsfrakties losgelaten daardoor de mogelijkheid scheppend dat ook niet-raadsleden in de kommissie benoemd kunnen worden. Gedacht wordt b.v. aan een deskundige op rekreatiegebied. Besloten werd de verordening zo samen te stellen. Verder werd besproken de vaststel ling van de exploitatie van het be stemmingsplan Oosterland II. Om bij de uitvoering van een be stemmingsplan periodiek een juist inzicht te verkrijgen in het finan ciële verloop van dit plan is het no dig om de exploitatie-opzet van tiji tot tijd opnieuw op te zetten aan de hand van de op dat ogenblik gelden de prijzen en de in dit plan alsdan nog uit te voeren werken. Een speelscène uit het door Plalogo opgevoerde toneelspel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BURGH, 23-11. Vrijdagavond hield de zangvereni ging „Nu met Hope" uit Burgli, in de recreatiezaal van de camping „Duinrand" aan de Hoge weg, haar jaarlijkse uitvoering. ingevuld (zoveel puntjes, zoveel let ters). De oplossingen der dagattrak ties moet worden in geleverd in de brievenbus bij „Kapsalon Cor" (Poststraat). Zaterdag 30 november a.s. komt de Sint met zijn Pieterbaas naar Nieu werkerk alwaar deze om 14.00 uur een rondgang door het dorp zal ma ken. Tussendoor (14.30 uur) wordt de Sint ontvangen door burgemeesetr J. D. de Kam. Woensdag 4 december wordt er om 14.30 uur een gratis kindervoorstelling gegeven van Dik Trom in „Ons Dorphuis". Aan deze feestmaandaktie nemen in totaal 17 middenstanders deel. In haar openingswoord sprak de presidente mevrouw J. J. v. d. Weel- Schoonaard in het bijzonder een woord van welkom tot burgemeester H. P. Ever wijn en zyn echtgenote, de vertegenwoordigers van het kin derkoor „Westelijk Schouwen", het interkerkelijke kerkkoor „Haamste de", de Kon. Muziekvereniging „Wit te van Haemstede", de zustervereni gingen uit de naburige plaatsen en de vertegenwoordigsters van het be jaardencentrum „Borrendamme", waarmee de vereniging goede rela ties onderhoud. Hoewel de vereniging momenteel over een behoorlijk aantal leden be schikt deed de presidente een be roep op de aanwezigen zich als lid te melden. Volgend jaar hoopt de vereniging haar 70-jarig jubileum te vieren waarbij er dan leden zullen zijn die reeds 50-, 40- en 35 jaar lid van de vereniging zijn. Vooral het toetreden Zonodig kan ook de grondver- koopprijs aangegpast worden om te voorkomen da ter op het plan een verlies geleden wordt. Speelterrein voor de jeugd De heer Jac. van der Maas Pz. (CDA) heeft deze materie bestudeerd en hij suggereerde om op terrein naast het nog te bouwen scholen- komplex een speelterrein voor de jeugd te creëren waarvoor hij een ontwerp voorlegde. Verschillende raadsleden waren het wel eens met het voorstel van de heer Van dei- Maas en men meende dat hij in de gelegenheid moest worden gesteld dit plan wat nader uit de doeken te doen, en één en ander op de volgen de vergadering nader in te zien. Het onderhavige terrein is ongeveer 2000 ca groot, en de kosten van het te maken speelterrein zouden rond f 50.000,— bedragen. Voorgesteld werd een prijsverhoging van één gulden per ca voor de nog te ver kopen grond in het bestemmingsplan om de genoemde kosten wat te drukken. De voorzitter vond dat het plan veel overeenkomst vertoont met. dat in het bestemmingsplan was voorgesteld, dat echter maar f 30.000 zou vergen. De heer Van der Maas wees erop dat in het bestemmings plan groenstroken en plantsoenen komen, waarop de jeugd al direkt gaat voetballen. Wethouder Over- beeke (CDA) was van mening dat de benodigde gelden voor dit doel ge put konden worden uit het fonds „Dorpsuitleg". Wethouder Bakker (PvdA) zag één en ander zo niet zit ten, en gewaagde van minder pret tige ervaringen betreffende speeltui nen, waarin vaak dure speelwerk- tuigen door de jeugd gesloopt wor den. Hij maande tot voorzichtigheid, al wil hij de jeugd ook wel aan zijn trekken laten komen. Hij vroeg zich af of dal nu allemaal wel nodig is. De heer Van der Maas zou op het te maken speelterrein geen beweegbare attributen willen plaatsen, doch en kel speeltuig dat zo maar niet stuk te maken is. De heer Romcijn (VVD) zag wel wat in het voorgestelde plan van de heer Van der Maas en zou dit niet zomaar van de tafel willen vegen. Anderen deden de suggestie aan de hand dat Van der Maas één en ander maar eens moest uitteke nen, om dan op de volgende verga dering wat nader op deze materie te kunn eningaan. Aldus wordt beslo ten. ZIERIKZEE Uitslag verloting vogelvereniging „Ons Genoegen" De uitslag van de gehouden verlo ting van de vogelvereniging „Ons Genoegen" bij gelegenheid van de gehouden tentoonstelling is als volgt: radio vrijdag: nr. 46; radio zaterdag: nr. 593. Verdere prijzen als volgt: 449 1361. 1910. 242. 826, 316, 1577, 2329, 2486, 431. 1943. 742, 1117. 1917. 334, 1564. 1063. 654. 2071. 1160. 1217. 691, 136. 2450. 130. 286. 814, 2112, 157. 309 160". 1717. 1138, "397. 1020. van een aantal jeugdige manlijke le den zou bijzonder welkom zijn. Onder leiding van de dirigent de heer M. Hogestein en begeleid dooi de pianiste mevrouw E. Vos-Simons, bracht het koor een negental zang nummers ten gehore t.w. „Waterle lies", „Zonnezang", „Ambrosiani- scher lobgesang", Santa Lucia", „Herders Zondagslied", „Daar ginds op de heide", „Middernacht" en „Mijn Nederland". Als tolk van de aanwezigen felici teerde burgemeester H. P. Everwijn het koor met het peil waarop de door haar gebrachte zangnummers ston den. De burgemeester zei het bijzon der op te vallen dat er nog steeds vooruitgang valt te konstateren. In vergelijking met de uitvoering van 1964-1965, toen hij hét koor voor de eerste maal hoorde, valt er een groot verschil te constateren, waar voor hij de dirigent de heer Hoge stein een compliment maakte. Men is met het koor op de goede weg om aan een concours deel te nemen, waarbij het in haar afdeling een goede gooi zal doen naar het hoogste aantal punten, aldus de bur gemeester. Mevrouw v. d. Weel-Schoonaard dankte de burgemeester voor de ge sproken woorden, terwijl zij de diri gent een presentje en de pianiste bloemen aanbood. Als blijk van waardering voor het vele werk dat zij voor de vereniging verzet bood de heer A. Hogestein naméns de vereniging de presidente bloemen aan. Opvoering blijspel Het toneelgezelschap „Platogo" uit Goes bracht hierna het blijspel „De avond van de zevende juli" op de planken. De talrijke aanwezigen, de zaal was tot de laatste plaats bezet, heb ben met volle teugen kunnen genie ten van de voortreffelijke wijze waarop dit blijspel door de tonelis ten werd vertolkt. Menige lachsalvo klonk door de zaal bij de talrijke komische situa ties welke in het stuk voorkwamen. Als dank voor de door hen gele verde prestatie mochten de tonelis ten aan het slot van de aanwezigen een spontaan applaus in ontvangst nemen. Mevrouw v. d. Weel-Schoonaard sprak woorden van dank voor het geen zij op deze avond hadden gebo den waarbij allen een ruiker bloe men werd aangeboden. In de pauze vond er een geslaagde verloting plaats waarbij vele fraaie prijzen vielen te winnen. Deze geslaagde avond werd afge sloten, met een dansje waaraan me dewerking werd verleend door het duo Jaap en Kees. Opvoering blijspel OUWERKERK, 25-11. De sportvere-\ niging O.W.K. te Ouwerkerk hield in het Dorpshuis de jaarlijkse uitvoe-' ring. De opening geschiedde door de voorzitter, de heer P. C. Dalebout, die in zijn welkomst-toespraak ver telde dat de trainingsavonden goed verlopen. De micro-competitie zal van start gaan en ook met de afde ling voetbal gaat het naar wens. Onder regie van het hoofd der school, de heer J. Berrevoets voerden leerlingen van de.lagere school een aardig stukje op: „De Wonderdok ter", waarmee goed succes werd bereikt. Als beloning ontving ieder een boekenbon. Blijspel Hierna voerden 4 dames en 4 heren een blijspel in drie bedrijven op: „Cupido in een speelse bui". Na veel lachscènes volgde uiteindelijk onder hartelijk applaus het „happy end". De voorzitter kon dan ook conclu deren, dat het getoonde in goede aarde gevallen was. Ondanks de korte tijd van voorbereiding is er onder de uitstekende regie van de heer J. Hage goed gespeeld, waar voor deze hartelijk werd bedankt en bedacht, evenals de heer Rinus Pankow. De dames ontvingen bloe men voor hun medewerking en de heren uitstekend smakende versna peringen. Ook het echtpaar Manni deelde in deze dank voor de bestede zorgen bij het gebruik van de zaal. Tenslotte dankte de heer Dalebout voor het gereed zetten van oud pa pier en de dames Slager voor het opslaan daarvan. De in de pauze gehouden verloting (135 prijzen) resulteerde in een mooi bedrag, waardoor de kas een flinke financiële injectie heeft gekregen. Voor de liefhebbers duurde het bal na tot in de „kleine uurtjes". BRUINISSE, 23-11. De jaarlyksc tentoonstelling van de postduiven-, houdersvereniging „De Bruse Trek ker" te Bruinisse, gehouden in het „Centrum" te Bruinisse, is weer een groot succes geworden. Door keurmeester H. Slagboom uit Zierikzee werden de 198 tentoonge stelde vogels gekeurd. Kampioen van de tentoonstelling werd Joh. Jume- let te Bruinisse; reserve-kampioen Gebrs. de Jonge. De volledige uitslag is: Klasse I, oude doffers: 1 cit 5. Joh. Jumelet; 2. L. C. Hage; 3 en 6. J. W. Steketee; 4. Ph. Steketee; 7 en 8. L. IJzelenberg. Klasse II. oude duivinnen: 1 en 2. Joh. Jumelet; 3. L. C. Hage; 4. J. W. Steketee; 5. en 6. Ph. Steketee. Klasse III, jarige doffers: 1 en 4. L. C. Hage; 2. W. van Kooten; 3. Joh. Jumelet; 5. J. W. Steketee; 6. W. J. Wiltenburg. Klasse IV, jarige duivinnen: 1 en 6. Gebrs. de Jonge; 2 en 3. L. C. Hage; 4. J. W. Steketee; 5. Joh. Ju melet; 7. Ph. Steketee. Klasse V, jonge doffers: 1 en 9. W. Wiltenburg; 2. Gebrs. de Jonge; 3 en 7. L. C. Hage; 4. Ph. Steketee; 5 en 10. A. J. IJzelenberg; 6. A. S. de Koning; 8. J. J. de Jonge; 11 en 12. J. W. Steketee. Klasse VI, jonge duivinnen: 1. Gebr. de Jonge; 2 en 10. J. W. Steke tee; 3 en 11. L. C. Hage; 4. Joh. Ju melet; 5. Ph. Steketee; 6. mevr. L. J. Hoek-Peeman; 7 en 8. W. van Koo ten; 9. W. J. Wiltenburg. Verloting Een verloting werd gehouden, waar bij een dertigtal prijzen gewonnen kon worden. Dank is de vereniging ook verschuldigd aan de midden stand. Het meeste dank verdient en kreeg het echtpaar Hoek uit het „Centrum", voor het beschikbaar stellen van de zaal en het onderhoud van de tentoongestelde vogels. Bij de verschillende kooien waren kaarten gehangen van duiven die op de bekende coursen goed hadden ge vlogen en resultaten voor de vereni ging en hun eigenaars hadden ge boekt. Advertentie Stuur uw nieuwjaarswens voor liet Oudejaarsnununer tijdig in! Gaarne vóór 2 december a.s. ZIERIKZEESCHE IN lEUWSBODE POSTBUS 1 - ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3