Kapingsodysee in Tunis is ten einde Geslaagde tentoonstelling „Zang en Kleur" te Zierikzee Massa-executie in Ethiopië Meer dan 27.000 doden door de honger in Bangla Desj DE ZIERIKZEESCHE COURANT Na zenuwslopende onderhandelingen SCHEEPJE GESTRAND President Ford weer terug in V.S. brengt in koude dagen warmte en genot 5 ft ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 25 november 1974 131ste jaargang Nr. 21596 WAARIN OPGENOMEN (1797- 1889) REDAKTIE. ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; 2ie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkeri| v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11. Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen I De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Gevarieerde zaken in raad Duiveland TUJNIS, 25-11. Met een vliegtuigkaping, gijzeling en moord hebben vier zwaarbewapende Arabische terro risten Egypte en Nederland gedwongen tot het vrij laten van zeven Palestijnse aanslagplegers en lucht- vlogen. Besloten was hen niet eerder aan de Tunesische regering over te dragen dan nadat zekerheid was verkregen omtrent vrijlating van alle gegijzelden. piraten. Pas na circa 65 uur was zondag op het vlieg veld van Tunis voor de passagiers en een deel van de bemanning onder de ruim veertig inzittenden van een Britse VC-10 het drama ten einde. Nog slechts drie be manningsleden waren achtergebleven. WASHINGTON, 25-11. President Gerald Ford is zondagavond in de Verenigde Staten teruggekeerd na zijn reis naar Japan, Zuid-Korea en Wladiwostok. OUWERKERK. Aan de Noordboul strandde het scheepje „De Vage bond", dat tegen de "basalglooijng van de dijk opvoer, maar nog geen grote schade aanrichtte. Personeel van het Waterschap Schouwen-Dui- veland begaf zich naar het scheepje, om de situatie in ogenschouw te ne men en maatregelen te treffen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Buien Buien, maar ook enkele opklaringen; matige tot krachtige, aan de kust eerst nog harde westelijke wind; mi nimumtemperaturen ongeveer 4 gra den. maxima morgen omstreeks 8 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Kans op een droge pei'iode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 26 nov. Zon op 8.17, onder 16.37 Maan op 14.40, onder 4.33 Volle maan: 29 nov. (16.10). HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 26 nov. 0.22 12.37 6.14 18.37 Doodtij: 1 dec. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-11. Het K.N.M.I. dcell mede: De depressie-aktiviteit blijft ook hel komende etmaal boven West Europa groot. Storingen afkomstig van de oceaan zorgen voor afwisse lende perioden met regen en opkla ringen. Zondag trok zo n opklarings- gebied over ons land. Het hing sa men met een zwakke rug van hoge luchtdruk. In de avond kwam van het zuidwesten uit echter weer snel bewolking opzetten die samenhing met een frontensysteem. In de nacht viel over het land verdeeld 1-5 mili- meter regen. Dinsdag bevindt ons land zich in de koude onstabiele lucht die om een depressie heen via de Noordzee naar onze omgeving wordt getranspor teerd. Men moet dan ook opnieuw met buien rekening houden waarbij echter wel enkele opklaringen zullen voorkomen. Zenuwslopende onderhandelingen over leven of dood van de gijzelaars waren voorafgegaan aan uitwisseling van gjjzelaars en commando's. De Duitse zakenman Werner Gus- tav Khel (43) werd zaterdagochtend door de kapers gedood. Zij hadden laten weten dat zij tot aktie zouden overgaan als niet onmiddellijk aan hun eisen tot vrijlating van 13 com mando's in Cairo zou worden vol daan. Egypte liet later op de dag vijf Palestijnse gevangenen naar Tunis overbrengen. Daarop lieten de ka pers zeven gijzelaars vrij „als gebaar van goede wil Daaop eisten zij dat ook de twee Palestijnen die na ka ping van een Britse VC-10 op 3 maart en het opblazen van dat toe stel op Schiphol tot vijf jaar gevan genisstraf werden veroordeeld, Ach- Advertentie Algeheel tentoonstellingskampioen F. de Spirt (rechts) mag de prijzen in otvangst nemen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) med Noeri en Hoessein Tamimah, zouden worden vrijgelaten. Beroep op Nederland In de nacht van zaterdag op zjon- dag verklaarde de Nederlandse re gering zich bereid de in Scheveningen gevangen gehouden Palestijnse vlieg tuigkapers uit te wisselen tegen de nog in Tunis gegijzelde bemannings leden en passagiers. De Tunesische regering had een klemmend beroep op de Nederlandse règering gedaan haar te helpen verder bloedvergieten te voorkomen. „Gelet op het dringende karakter van het verzoek van de Tunesische regering en na zorgvuldig overleg met de Britse regering nam de Ne- delandse regering haar besluit", zo werd in een officieel communiqué meegedeeld. In de ontstane noodsi tuatie meende de regering dat het sparen van het leven van onschul- digen de doorslag moest geven. Zij nam haar beslissing nadat zij de ze kerheid had verkregen - voor zover in deze omstandigheden mogelijk - dat alle middelen om op andere wij ze tot bevrijding van de gegijzelden enovergave van de kapers te komen, waren uitgeput. De twee Palestijnen werden onder gewapende geleide met een DC-9 van Martinair paar Tunis overge- Bij aankomst op het vliegveld zei Ford dat „een goed akkoord dat in het belang is van de Verenigde Sta ten en de Sowjet-Unie, nu binnen handbereik is". In het gemeenschap pelijk communiqé na de besprekin gen in Wladiwostok was bekend ge maakt dat overeenstemming was be reikt over het stellen van een plafond voor de aantallen land- zee- en luchtraketten met kernlading. Onderhandelaars van de twee lan den zullen de bijzonderheden uit werken. ADDIS ABEBA, 24-11. Zestig ex- ministers en hoge ambtenaren die hebben gediend onder de Ethiopische ex-keizer Haile Selassie zijn zater dagavond terechtgesteld, zo hebben de militaire machthebbers in Addis Abeba zondag bekendgemaakt. GENEVE. Een ring met een blauw witte briljant van 16,32 karaat heeft bij een veiling door Christie's in Ge neve de topprijs van 600.000 gulden opgebracht. Wie dit kostbare klein ood eventueel met kerst cadeau krijgt werd niet bekend. DACCA, 23-11. In de afgelopen maanden zijn in Bangla Desj onge veer 27.500 mensen van honger ge storven, nietttegenstaande de hulp die de regering op zo groot mogelijke schaal probeert te verlenen. Dit heeft de minister voor voedsel- vraagstukken, Abdoel Menen, vrij dag in het parlement van Bangla Desj verklaard. slachtoffers zijn gevallen in het noorden van het land, met name Rangpoer en Mymensingh, maar dat in heel Bangla Desj honderdduizen den onder het voedselgebrek gebukt gaan. De regering beschikt niet over vol doende voedselvoorraden om de nood te ledigen. Deze wordt nog vergroot door de overstromingen die een grote belemmering voor het transport betekenen. Slechtere situatie in kappersbedrijf DEN BOSCH, 23-11. De situatie in het kappersbedrijf verslechtert zien derogen. Eind 1967 waren er nog 10.900 kappersbedrijven met 17.000 man personeel, eind 1973 waren er nog maar 9.150 kappersbedrijven over met in totaal 14.000 personeels leden. Aldus de heer T. Sturkenboom, voorzitter van de kappersbond NKV op de bondsvergadering zondag in Den Bosch. Vetstof E.K.: Kampioen W. v. Goe- them, 89 p. B.M.; le W. v. Goe- them, 88 p.; 2e N. v. Burg, 88 p. le vetstof O.E.K. N. v. Burg, 88 P- le O.K. A. P. v. Burg, 88 p.; 2e O.K. W. v.. Goethem, 88 p.; 2e O.K. J. Janse, 88 p. Grasparkieten: E.K. kampioen Lie vense-Nuyens, 88 p. B.M.; le Lie- vense-Nuyens, 87 p.; 2e Lievense- Nuyens, 87 p.; 2e A. J. Schiettekatte, 86 p. O.E.K. le Lievense-Nuyens, 88 p. O.K. le Lievense-Nuyens, 88 p.; 2e Lievense-Nuyens, 87 p.; 2e M. v. d. Sterren, 87 p. Grote parkieten: E.K. kampioen mevrouw Den Haan B.M., 88 p.; le J. v. d. Wekken, 87 p.; 2e J. v. d. Wekken, 87 p. O.K. le J. C. Krijger, 89 p. Bastaarden: E.K. le F. de Spirt, 89 p. B.M. Poedelprijs: M. v. d. Sterren. Zebravinken: Kampioen J. Pipping, 89 p +B.M.; E.K. le C. v. d. Jagt, 88 p.; 2e C. v. d. Jagt, 87 p.; 2e J. v. d. Wekken, 86 p.; 3e J. v. d. Wekken, 86 p. le O.E.K. C. v. d. Jagt, 88 p. le O.K. J. W. Kristalijn, 87 p.; 2c O.K. M. v. d. Sterren, 86 p. Tropen: Alg. kampioen F. de Spirt, alg. kampioen van de tentoonstelling, E.K. 90 p. B.K. derbypunten; le prijs F. de Spirt O.K., 91 p.; 2e prijs C. v. d. Jagt O.K. 89 p.; 2e prijs G. Kristalijn O.K., 89 p.; 3e prijs G. Heijboer O.K., 89 p.; 3e prijs C. v. d. Jagt O.K., 89 p. lb stam E.K. F. de Spirt, 4 x 89 punten. NEW YORK. Dc politieke commis sie van de Algemene Vergadering der Verenigde Naties heeft met zeer grote meerderheid een voorstel aan vaard van Iran en Egypte om in het Midden-Oosten een kernwapcnvrlje zone in te stellen. Zie onze advertentie t op pagina 6 ZIERIKZEE, 23-11. Dc nog jonge vereniging van vo gel liefhebbers „Zang en Kleur", voortgekomen uit een samengaan van de vogelverenigingen Brouwers haven en Zierikzee, kan terugzien op een zeer ge slaagde tentoonstelling in de Graanbeurs van liet „Huis van Nassau". Zeer velen bewonderden de bijna vijfhonderd ingezonden, in soort en kleur zeer gevarieerde, vogeltjes van bij elkaar 42 inzenders, waarvan tien jeugdleden. Het was een tentoonstelling waar voor ook bij de echte kenners grote waardering bestond. Er was een gro te variatie in soorten te bewonderen, vooral ook de tropische vogels en karies trokken de belangstelling. Zo varieerde de belangstelling van het kleinste aanwezige vogeltje, een goudbuikje, tot de „allergrootste": de prachtrozella. Niet alleen vrijdag avond maar ook zaterdag de hele dag en avond heerste in de Graan beurs een gezellige drukte. Boven dien werd een grote verloting gehou den en kon het publiek meedoen ana het rad van avontuur. Dc algeheel kampioen van dc tcn- ioonstclling werd dc heer F. de Spirt, die met zijn inzending tropische vo gels eigen kweek, 90 punten behaal de, met het bondskruis en dc derby- prijs. Dc jcugdprijs ging naar A. P. van Burg die met een inzending ka naries 89 punten behaalde en dc bondsmcdaillc. De uitslagen Dc volledige uitslagen zijn als volgt: Kanaries: Kampioen pigment E.K. A. P. v. Burg, le jcugdprijs B.M., 89 punten; lo R. Pielman, 88 p.; 2e B. Verkaart, 88 p.; 2e A. P. v. Burg, 88 p. 1 B.M. 2e jcugdprijs; 3e M. Braber, 88 p.; 3e N. v. Burg, 88 p.; 4e R. Poelman. 88 p. le O.E.K. N. v. Burg, 89 pigment. Pigment: le O.K. B. W. Schot, 89 p.: 2c O.K. A. P. v. Burg, 88 p.; 2e O.K. R. Poelman, 88 p.; 3e O.K. N. v. Burg, 87 p.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1