I GILUAMSE - RENESSE Première ijsshow „Holiday on Ice" ERIC DE NOORMAN Vaak treilende boeren-oogsthulp staaltjes van OOK IN ZIERIKZEE „GEVEN VOOR LEVEN" SIMCA 1100 I Telefoon (01116) 1370 b. g. g. 1585 of 1385) INGEZONDEN STUKKEN Jeugddienst Zierikzee ROTTERDAM. 18-11. Sprankelend, verbazingwekkend en kleurrijk. Dat zijn wat enthousiaste kreten, die het zeker waard waren geuit te worden bij de première-voorstelling van de ijsshow „Holiday on Ice" in de Ahoy-hal in Rotterdam op maandag 18 november j.l. Vier van de ijsslerren. Voor de twintigste maal vond het grote ijsfeest op Rotterdamse bodem plaats. In 1954 werd het publiek voor de eerste maal een onvergetelijk schouwspel voorgezet. Dat de be langstelling voor een dergelijke show na twintig jaar nog steeds niet is verslapt, bleek wel uit het feit, dat de Ahoy-hal maandagavond j.l. bijna tot de nok toe gevuld was. Het was dan ook beslist de moeite waard een voorstelling van „Holiday on Ice" bij te wonen. Naast de grote schaatsgroep „The International Hol Teers" traden enkele grote sterren op zoals: Roger Bass, Karen Grob- ba, Annelies Seger en Karl-Heinz Zitterbart en niet te vergeten Mile- na, de Tsjechische schaatskampioene en één van de mooiste vrouwen, die ooit in een ijsshow hebben gestaan. Tenslotte was er ook een optreden van Wolfgang Schwarz, in 1962 Oos tenrijks kampioen en in 1968 Olym pisch kampioen in Grenoble. Natuurlijk zijn de verrichtingen op de ijsvloer het belangrijkste, maar wat kan er met verlichting, muziek en kostuums iets geweldigs aan zo'n show worden gegeven. Familieshow „Holiday on Ice" bracht een echte familieshow: Mooie balletten in rijk versierde kostuums in een uitvoe ring van „Soul on Ice" en het num mer „De evolutie van de dans", waarbij de Schaatsenrijderswals, de Amerikaanse Folkloredans, de Por- celeinwals en de wals der geliefden werden geschaatst. Enkele roman tische scènes op muziek van „For once in my Life" en „She's got love". Vele humoristische stukjes van de overbekende figuren Astérix en Obelix. Akrobatiek in „De man met de drie benen" en „De poppen". Hoogtepunten in de ijsshow vorm den ongetwijfeld de uitbeelding van de successen uit de musical „Ana- tevka", de scène „Rock-festh'al" en de geweldige schaatskapriolcn van twee schattige apen. Het laatste programma-onderdeel werd gevormd door „Herinneringen aan Maurice Chevalier", waarbij Mi- lena als Josephine Baker en Karen Grobba als de beroemde Mistinguet tezamen met het gehele ensemble optraden. Een sprookjesachtig slot werd de finale toen de lichten werden ge doofd en alleen de sten-en op de jur ken van de schaatsenrijdsters bleven twinkelen en vanuit de nok van de Ahoy-hal een soort gouden regen op het ijs neerdaalde. Een extra feestelijk tintje kreeg deze prfebiière-voorstelling, toen twee overbekende dames, de ex-Hol- liday on Ice-sterren Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel naar de ijsvloer wandelden en de schaatssterren van deze avond een mooi boeket bloe men overhandigden. „Holiday on Ice" is nog t-'m 24 no vember met deze show in de Rot- tei-damse Ahoy-hal. Advertentie Verkoop en service: Flitsen uit het buitenland ZAGREB. De Joegoslavische auto riteiten hebben een uitgebreide jacht ontketend op Kroatische extremis ten, die, naar men aanneemt, aan slagen beramen op leidende politici. De veiligheidsmaatregelen in het land zijn drastisch verscherpt. TOKIO. President Gerald Ford en premier Kakuei Tanaka zijn het er over eens dat de Verenigde Sta ten en Japan moeten streven naar uitbreiding en variatie van de ener giebronnen, waarbij nieuwe energie bronnen moeten worden ontwikkeld en schaarse brandstoffen zoveel mo gelijk moeten worden bewaard. BUENOS AIRES. Een Argentijnse kolonel die tien maanden geleden werd ontvoerd, is door een van zijn ontvoerders doodgeschoten toen de bestelauto waarin hij werd vervoerd, door de politie werd aangehouden. NEW DELHI. In het oosten van India zijn de laatste maanden min stens 25.000 mensen gestorven aan honger en ziekte. Dit heeft een so cialistisch parlementslid dinsdag in New Delhi gezegd. JERUZALEM. De Israëlische mi nister van defensie Peres heeft in het parlement gezegd dat de strijd krachten de bases van de Palestijnse commando's genadeloos zullen tref fen, waar ze zich ook bevinden. VERENIGDE NATIES. VN-secre- taris-gcneraal Kurt Waldheim pro beert Syrië over te halen tot verlen ging van het mandaat van de VN-macht (Undof) die toezicht houdt cp de uitvoering van het troepen scheidingsakkoord. SAVONA. In Savona Italië zijn woensdag negen mensen gewond, van wie drie ernstig, toen in de hal van een flatgebouw een bom ont plofte. De schade is groot. PARAMARIBO. Suriname zal ze ker niet in de eerste helft van 1975 onafhankelijk worden. Wel zal voor één juli volgend jaar de definitieve dag van de onafhankelijkheid wor den vastgesteld. Dit heeft de Suri naamse premier Henk Arron gezegd op een perskonferentie in Parama ribo. i MOSKOU. De dissidente Sow jet- kerngeleerde Andrei Sacharovv heeft een open brief aan partijleider Brezjnjew en de Amerikaanse presi dent Ford gepubliceerd waarin hij hun verzoekt amnestie voor poli tieke gevangenen in de Sowjel-Unie te steunen. ROME. Aldo Moro, die op 29 ok tober tot kabinetsformateur was be noemd, heeft meegedeeld dat hij ge slaagd is en de samenstelling van een nieuw Italiaans kabinet woens dag bij president Leone zal indienen. STOCKHOLM. De kapitein van een Russische tanker, die in de ha ven van Stockholm lag afgemeerd, heeft in Zweden politiek asiel ge- vraagd. De betrokken kapitein, van'1 wie de identiteit niet is bekendge- maakt, was met een aantal beman ningsleden inkopen gaan doen in een warenhuis en was daarbij plotseling verdwenen. SAIGON. President Nguyen van Thieu van Zuid-Vietnam heeft vrij dag een oproep gericht tot Noord- Vietnam om deel te nemen aan een conferentie waaraan alle Zuidoost- Aziatische landen zouden moeten deelnemen met als doel „gezamenlijk een weg te vinden die hun in staat zou stellen een duurzame vrede in het gebied te vestigen." WASHINGTON. Franse piloten hebben onlangs drie Mirages-5 van Frankrijk naar Egypte gevlogen, zo is meegedeeld in kringen rond het Amerikaanse ministerie van defen sie. De drie toestellen, zo zei men, maken deel uit van een groep van 36 die Frankrijk aan Egypte zal le veren en die betaald zullen worden door Saoedi-Arabië. LONDEN. Bijna duizend journa listen, werkzaam bij een honderdtal plaatselijke kranten en tijdschriften in de omgeving van Londen, zijn dinsdag voor onbeperkte tijd in sta king gegaan uit protest tegen het vorige week aan 66 journalisten van de krantengroep Kentish Times, aangezegde ontslag. NICOSIA. De leiders van de Griekse en de Turkse bevolkings groep op Cyprus hebben maandag hun instemming betuigd met de overwinning van premier Karaman- lis in de Griekse parlementsverkie zingen. Gemeentepersoneel de boer op BORSELE, 20-11. Hei groot ste deel van hel gemeenteper soneel (80 van de 103 man) van de gemeente Horsele op Zuid-Beveland is woensdag morgen uitgerust mei rieken het land opgegaan om te hel pen met het binnenhalen van de oogst. De gemeenteambtenaren zul len twee dagen op het land zijn. Hel plan voor tie ze hulp is afkomstig van de burge meester C. van Waes van Bor- sele. liet werken op hei land zal voor de ambtenaren geen con sequenties hebben wal betreft hun salaris of vrije dagen. De scheepsbouwer 31. Nadat. Eric zonder moeite de deur heeft opengekregon. treden de vier gevangenen geruisloos naar buiten. D'- hut ligt vlakbij de palissade, maar als Erie voorzichtig om de hut hecngluurt. ziet hij in het halfduister twee krijgers op de aardwal op wacht staan. Snel trekken zij zich weer in de val terug. Ik zal deze knapen voor mijn rekening nemen", fluis tert de Noorman. Tnmidd' I klimt hij rlan snel over de omheining. De anderen knikken. Als Eric echter nogmaals ccn blik waagt, ziet hij dc ene wacht; juist, op een hoek verdwijnen, terwijl de ander langzaam over de aardv al langs de palissade stapt. Dc man nakijkend ontdekt hij nu een tweede groep zeerovers, allen /waar gewapend en de Noorman be grijpt dat de kans om langs deze weg le onl- snappen verkoken is. In de diepe duisternis naast dc hutten slui pen dc vier vluchtelingen haastig weg. Zij zul len een andere plek moeten vinden om over do paal te kofneri. Mei de grootste omzichtig* beid vluchten zij zoekend voort en zij bevin den zich nu tussen twee der blokhutten in, al- Erwin achter zich een zwak geruis hoort, het zachte schuifelen van ccn voetstap. Mei ccn onderdrukte kreet ziel hij achter zich een paar Sakscrs opduiken. Dc vier mannen willen het op een lopen zetten als ook van dc andere kant krijgers naderen. In een oogwenk zijn de vluchtelingen inge sloten. „Geef je over!'' snauwt een stem. Even aarzelt Eric, maarzij zijn ongewapend en lei wille van zijn zoon en dc andere die op hem vertrouwen, wil en mag hij niet wachten F/ti mei verbiltering over het mislukken van hun vluchtpoging zegt hij: „Goed, wij geven ons over. Een kant van de nood ZIERIKZEE, 20-11. De benarde toestand in de landbouw geelt bij veel narigheid, ook treffende staal tjes van hulpvaardigheid te zien. Daar zijn talrijke voorbeelden van. Niet alleen is er ook hier een soort „ncabersehap" (burenhulp) aan het groeien, maar ook vrQwilligers(sters) steken een handje toe, nu het er om gaat van de oogst te redden wat te redden valt. Treffende hulp kreeg de heer A. Bolijn, landbouwer in het Gouwe- veer. die met name zaterdag j.l. erg om hulp verlegen zat. Die hulp kwam opdagen. Vijf en twintig men sen waren een dag in de weer, om te helpen. De heer J. v. d. Velde aan de Ou- deweg, moest plotseling in het zie kenhuis worden opgenomen. Ondo de huidige omstandigheden voor een „landman" dubbel erg, want de zor gelijke gedachten zijn uiteraard bij het bedrijf. Spontane hulp werd geboden door veertig leerlingen van de L.T.S.. die met toestemming van de drekteur, zich een dag wijdden aan de wijn peen en de uien. met de toezegging nog eens terug te komen. Voor de eigenaar van het bedrijf uiteraard een grote geruststelling. JERUZALEM. De betogingen van middelbare scholieren op de weste lijke Jordaanoever en in de oude stad van Jeruzalem hebben dinsdag voortgeduurd. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft do Verenigde Staten opnieuw voor gehouden dat het vasthouden aan discriminerende maatregelen in dc bilaterale handel, niet alleen nega tieve gevolgen kan hebben voor de wederzijdse ekonomische betrekkin gen, maar ook voor de politieke ver slandhouding. ATHENE. De beweging „nieuwe democratie" van premier Konstanti- nos Karamanlis krijgt in het nieuwe Griekse parlement 221 van de 300 zetels. Dit blijkt uit een voorlopige zetelverdeling die hot ministerie van binnenlandse /zaken dinsdag heeft bekendgemaakt. TOKIO. President Ford van de Verenigde Staten heelt - zer Hiro- hito van Japan uitgenodigd voor een bezoek aan de Verenigde Staten, zo heeft de Japanse minister van bui tenlandse zaken, Tosjio Kimoera, op een perskonferentie bekendgemaakt. OTHFRESEN, GOSLAR. Dc West- duitse politie heeft afgelopen weekeinde op de v'-ieghaven Tegel aan twee vertegenwoordigers van de Zuidafrikaanse bevrijdingsbewe ging voor Rhodesië (Zapu) de toe gang tot de Westduilse Bondsrepu bliek geweigerd. BERN. De Zwitserse regering heeft naar het ministerie van justi tie meedeelde, besloten drie Ita liaanse rechtse extremisten uit te wijzen. HELSINKI. In Finland is de inen ting van 130.000 kinderen tegen her senvliesontsteking begonnen.In Fin land hebben zich dit jaar 511 geval len van hersenvliesontsteking voor gedaan met een sterfgevalgemiddel de van 5 procent. PARIJS. Minstens 100.000 beto gers hebben een mars door Parijs gehouden uit protest tegen de door de regering genomen bezuinigings maatregelen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT „Heel veel geld voor een mager resultaat". Dit vindt het Christelijk Nationaal Vakverbond CNV van de regeringsmaatregelen, die afgelopen weekeinde bekend zijn gemaakt en die een injektie van 3,5 miljard in de Nederlandse eko- nomie in houden. LEIDSCHENDAM. De Russische delegatie die tot 22 november Ne derland bezoekt om kennis te maken met onze gezondheidszorg en de ma nier waarop Nederland het milieu probeert te beschermen, heeft staats- sekvetaris Hendriks van volksge zondheid uitgenodigd om volgend jaar met een Nederlandse delegatie een tegenbezoek te brengen aan de Sovjet-Unie. LEIDSCHENDAM. Drie mannen van wie twee Hagenaars die ervan worden verdacht betrokken te zijn geweest bij de roofoverval op het postkantoor tc Leidschendam,. zijn dinsdagavond in Den Haag aange houden. Nadere gegevens kon de po litic van Leidschendam nog niet ge ven. AMSTERDAM. Van Gelder Papier val voor een aantal papierfabrieken werktijdverkorting aanvragen voor dc resterende weken van dit jaar. Bij de werktijdverkorting zijn in to taal ca. 2000 werknemers van dc pa- pierdfvisic betrokken. DRIEBERGEN. Dc vakbeweging moet bereid zijn haar looneisen te matigen als dal in het belang van dc nationale economie nodig is. Zij moet er in de allereerste plaats op bedacht zijn, dat de positie van de laagstbetaalden en van de zwakke ren in onze samenleving niet wordt aangetast. Dit heeft de voorzitter van de Voedingsbond CNV, de heer M. D. den Hollander gezegd in de algemene vergadering van zijn bond in Drie bergen. SCHEEPVAART Acilü, 18-11 450 m. ZO Belem naar Curasao Camltia, 18-11 450 m. ONO Puerto Rico naar Curasao Diloma. 18-11 70 m. ZO Gibraltar naar Le Havre Kara, 18-11 van Curasao naar Rot terdam Abida, 26-11 Hamburg Acmaea, 20-11 Reijkjavik naar Stanlow Acila, 22-11 Curasao verwacht Ameland, 14-11 Amsterdam Camitia, 20-11 te Curasao verwacht Dione, 19-11 270 m. ZZW Cocos- eiland MARKTBERICHTEN GOES, 19-11. Granen, zaden en peulvruchten. Alle prijzen boeren- schoon en franco leveringsplaats. Tarwe, basis 16 0 o f 38,50-39,00; gerst, basis 16 ü/o f 36,50-40,40; haver f 35.50- 37,75; groene erwten tot f 100,ca- pucijners tot f 85,— schokkers tol f 82,50; bruine bonen, droog, zonder grond tot f 130,—; alles per 100 kg, exclusief b.t.w. Aardappelen: Bintje, veldsgewas, af boerderij op auto geleverd f 17,00- 19,00, droog uit de schuur; dii-ect van het land geleverd tot f 14,Voeder aardappelen f 7,50, afgehaald op auto geleverd. Alles per 100 kg, exclusief b.t.w. Uien. Onafgestaart op auto gele verd 5 a 6Vè cent, direct droog te leveren 9-11 cent per kg; exclusief b.t.w. Vlas. Ongerepeld, goede kwaliteit, op auto geleverd 30-27 cent; afwij kende partijen 15-29 cent; gerepeld tot 43 cent. Alles per kg; exclusief b.t.w. Hooi en stro. Weidehooi f 150-175; lucernehooi f 200; tarwestro tol f 125; gerstestro f 110-120; erwten stro (kleine groene f 110-115; schok kerstro f 90-100. Alles per 1.000 kg. Deze prijzen gelden voor goede kwa liteit; exclusief b.t.w. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuwleusen (3e pre dikantsplaats): A. Lam. Huizum; te Zwolle; K. Schaap. Marknesse: te Oldebroek (toez.): K. Schipper, Dor drecht. Bedankt voor Voorburg: H. K. Stautener, Harderwijk b.w. Gereformeerde Kerken Beroepen tc Maassluis en te Ten Boer: Th. J. van Loo. Boornbergum; te Fijnaart: A. E. G. Klap, kand.. al daar. die dit beroep heelt aangeno men; te IJsselstein: W. Westerveld. kand., Biddinghuiz.en. die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Voorburg; drs. H. Eikelboom, Brussel. Beroepbaarstelling: A. Weslra, Ja cob Marisstraat 88 I, Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Groningen-N. (voor miss. arbeid op Irian Jaya): C. J. Haak, kand.. Bergentheim; voor Groningen-Z. en voor Zuidhorn: K. J. Kapteyn, Spakenburg-N. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Buiten Verband Bedankt voor Barendrecht: K. B. Holwerda, Doorn. Christelijke Gereformeerde Kerken Tweetal te Hilversum-O.: A. Broers- ma, Goes en B. van Smeden te Amersfoort. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Zwijndrecht: J. Ka rens, Opheusden; te Veenendaal: A. Hofman, Scheveningen. Bedankt voor Zeist: H. Ligtenberg, Terwolde; voor Werkendam: J. Ka rens, Opheusden. Tweetal te Gorinchem: K. de Gier Den Haag-C en J.,yan Haaren. Amersfoort. Tweetal te Rotterdam-West: K. de Gier. Den Haag-C en J. van Haaren. Amersfoort. Zondag 24 november a.s. is er weer een jeugddienst in de Gast- huiskerk te Zierikzee. De samenkomst begint om 7.00 's avonds en de voorganger in deze dienst zal zijn ds. M. C. van dei- Meer uit Oosterland. die zal spreken over het thema „Lachen of huilen" De jeugd zal zoals altijd de schrift lezingen verzorgen en Rinus de Loo- ze zal de zang in deze dienst met zijn trompet begeleiden. Oud en jong hartelijk welkom om 7.00 uur in de Gasthuiskerk zondag aan staande. Ned. Herv. Jeugdraad Zierikzee Aktie-tijdstip nadert In het kader van liet 50-jarig be staan van dc N.C.R.V. zal op 25 en 29 november a.s. een nationale kol- lecte worden gehouden ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds, dat haar 25-jarig bestaan viert. Door het initiatief van koningin Wilhelmina is men al een flink stuk gevorderd by de bestrijding van kan ker. Gezien het aantal gevallen van kanker, is jcugdkanker in do min derheid. Dc algemene arts ziet slechts zelden een getroffen kind. De feit be moeilijkt onderkenning van dc ziekte waardoor een deel-van de patiënten niet vroeg genoeg onder behandeling komt. Het is daarom nodig dat kin deren met kwaadaardige nieuwvor ming worden behandeld in gespecia liseerde eentra, dan wel onder gelei ding van gespecialiseerde organisa ties. De centralisatie bevordert tegelij kertijd hel wetenschappelijk onder zoek bij kinderen. Het onderzoek is óók van belang voor de kankerbc- rijding in het algemeen, omdat bij kinderen gemakkelijker dc oorzaak van kanker kan worden achterhaald •n onderzocht op een moment dat la tere fakloren nog geen rol kunnen spelen. Op 29 november zal de N.C.R.V. •en avondvullend programma ver zorgen. zowel op radio als op televi sie. In dit programma zal steeds be kend worden gemaakt hoeveel hel Nederlandse volk voor de bestrijding van kanker bij kinderen heeft bij eengebracht In alle plaatsen in Nederland zijn .iklieenmite's opgericht, bi staande int medewerkers van het Koningin Wil- lielmina Fonds en leden van dc N.C. R.Y. Ook in Zierikzee bestaat een co mité. Hierin hebben zitting: mevr. M. K. Bcije, mevr. L. dc Kok, mevr. A. der Weduwen, mevr. Wiebols, mevr. M Schults, mevr. T. dc Regt, dhr. J. de Jonge, dhr. .T. Geldcrblom. dhr. P. Jonker, dhr. W. G. Potappel sr.. dhr. W. Schravcr. dhr. P. Posdijk en dhr. F. Vos. Deze mensen zijn al verschillende malen bijeen geweest. Dc eerste ma len in het parochiecentrum in de Mosselslraal en de laatste keren in het bejaardencentrum „Borrendam- mo". Fr is een schema gemaakt van liet aantal woningen in ccn wijk; er zijn veel mensen bereid gevonden de colleclezak ter hand te nemen; er is aan iedere collectant een aantal adressen toegewezen; op vier plaat sen in Zierikzee zal het geld verza meld worden. Op 25 november zullen de collec tanten zich op één van de vier pun ten verzamelen om hun instructies en gevers-sets in ontvangst te ne men. Tussen 18.00 en 19.00 uur zullen zjj uitzwermen over Zierikzee en op ieder adres een set uitreiken met dc mededeling dat de envelop met in houd op 29 november weer tussen 18.00 on 19.00 uur wordt opgehaald. N ia radio en televisie is iedereen al van tevoren op de hoogte gesteld Het geld zal worden geteld op de Nutsspaarbank en op de Amrobank. vanwaar het totaalbedrag van dc op brengst aan Hilversum zal worden doorgegeven. Men verwacht een be drag van meer dan veertig miljoen gulden! Men hoopt dat iedereen zal besef fen dat geven voor leven beter is dan geven van dure cadcau's! HET COMITÉ.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5