Gewijzigd bestuur der Christelijke Schoolvereniging STREEKNIEUWS Feestelijke avond chr. vrouwen vereniging „Martha" Oosterland Loten en (50) fraaie prijzen inzet intermeubel Bordje liielp niet... deelnemer winkelweek- aktie ■MHI BRUINISSE, 16-11. IV Ver. lol bevordering van Ge reformeerd schoolonderwijs, liield een ledenvergade ring, nodig geworden omdat de koninklijke goedkeu ring was verkregen op de in een vorige vergadering vastgestelde statutenwijziging. Hel bestuur van de seliool wordt daarbij uitgebreid tot negen leden (3 Geref. kerk, 3 Ned. Herv. kerk, 3 Gerei'. Gemeente). Nadat gezongen was Psalm 25 2, en gelezen een gedeelte van Lucas 5, sprak de voorzitter, de heer H. Schot, een openingswoord waarin hy een en ander memoreerde. Hy deelde mede dat van de heer D. van den Berg VVz. bericht was ontvangen, dat hy om gezondheidsredenen, bedankte als be stuurslid. Dit besluit werd betreurd, van de oprichting van de school al', was er een lid van het geslacht Van den Berg in het schoolbestuur, aldus de heer Schot (104 jaar lang). In de vakature D. van den Berg kreeg mevr. W. Muller-de Waal 34 stemmen, de heer Jan Verburg 25 stemmen, in de uitbreiding van het KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Harderwijk (toez.): H. Jongerden, Veenendaal; te Tange- Alteveer: W. G. Gerritsen, Nes en Wierum; te Stevensweert en Maas- bracht: W. de Leeuw, kand., Utrecht. Aangenomen naar Rijssen: A. W. v. d. Plas, Ooltgensplaat Bedankt voor Genemuiden (nw. predikantsplaats); J. de Vreugd, Haaften; voor Twello: L. C. Baljé, Breukelen; voor Vlaardingen: J. den Dikken, Benthuizen; voor Eist bij Amerongen: P. M. Breugem, Barne- veld. Gereformeerde Kerken Beroepen te Hoorn: G. C. Hovingh, kand, Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Benoemd tot hulpprediker te Arn hem: C. Houtman, a.s. emeritus pre dikant te Lelystad, die deze benoe ming heeft aangenomen; tot school pastor te Nordhorn (Did., Alt Ref. Kirche): D. L. Averes. Bentheim (Did.), die deze benoeming heeft aangenomen. Aangenomen naar Oudega (W.) en part-time godsdienstonderwijs aan de Chr. Peadagogische Academie De Mariënburg te Leeuwarden 1 augus tus jl.: drs. J. H. Meijer, St. Anna Pax-ochie, die bedankte voor Nij- beets en voor Oosteren (Henn). Examen: De klassis Amstei'dam heeft praep. geëxamineerd en be roepbaar .verklaard; G. C. Hovingh, P. v. d. Doesstraat 84-111, Amster dam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Groningen- Noord (voor miss. arbeid op Iria Ja- ya): J. B. K. de Vi'ies te Appinge- dam. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Middelburg (2e predi- kants plaats): Chr. van der Poel, Yerseke. Geref. Gemeenten NIEUWERKERKwoensdagavond 7.30 uur ds. Hoogerland. Geref. Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE: donderdag 21 novem ber, 19.30 uur. ds. Mallan, Vlaardin gen. Ger. Gemeente Oosterland Ds. W. Hage te Oosterland bedank te voor het op hem uitgebrachte be roep door de Ger. Gemeente van Scherpenisse. ZIERIKZEE. Ds. P. op den Velde herdacht zijn zilveren ambtsjubi leum, gelijktijdig met zijn 25-jp.rig huwelijksfeest. Reden voor de Chr. Gereformeerde Gemeente zijn „pas tor" hartelijk te danken voor het vele werk, in dienst der Kerk ver richt. Het predikantenechlpaar luisterde naar zang van de kerkko ren en tijdens de receptie kwamen velen de jubilerende predikant en diens echtgenote de hand drukken. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) bestuur met een lid van de Geref. Kerk, werd gekozen de heer A. Mol met 47 stemmen, bij de uitbreiding van het bestuur namens de Geref. Gemeente werd gekozen de heer L. de Jonge-v. d. Ouden (34 st.) Namens de Hervormde Kerk werd gekozen de heer J. van Breda, 35 stemmen, mevr. H. Okkerse-Kik kreeg 23 stemmen. „De ouders er bij" Het hoofd der school, de heer H. Groeneveld hield daarna een referaat getiteld: „De ouders er bij". De aan leiding van dit referaat was het bin nenkort als wet geldende voorschrift dat ook op de chr. school straks ou dercommissies worden benoemd. De heer Groeneveld constateerde, dat het openbaar onderwijs de ouder commissie allang kent. Veel wat bij het openbaar onderwijs door de ou dercommissie gebeurt, wordt bij het chr .onderwijs gedaan door het be stuur. Het bestuur van de chr. school bestaat uit mensen die lid zijn van de schoolvereniging; zij behoeven geen ouders van schoolgaande kin deren te zijn. De leden van de ou dercommissie zijn geen lid van een schoolvereniging, maar zij moeten wel ouders zijn van schoolgaande kinderen. De oudercommissie moest naar de smaak van de heer Groene veld geen 'b'esturende taak krijgen, wel een adviserende en hij somde een aantal gevallen, waarbij de ou dercommissie aktief kon zijn. Over het in het referaat gestelde ging de vergadering' in diskussie groepen. Er volgde een geanimeerde bespre king. Bij de rondvraag pleitte mevr. Verton-v. d. Weele voor een over dekt gedeelte van het schoolplein, zoals dat ook in haar jeugd het ge val was. Bij de weersgesteldheid van de laatste weken, beslist geen over- bodige luxe. De heer Jac. Littooy wierp oen balletje op, over hel orga niseren van een „schoolpleinwacht". Het hoofd der school sprak lovend over de schoolschoonmaaksters. De door een goede sfeer geken merkte vergadering werd gesloten met het zingen van Psalm 138. Ouderavond openbare kleuterschool Donderdag 14 november werd in de openbare kleuterschool „De Duin konijntjes" een ouderavond gehou den. De avond werd geopend door de voorzitster van de oudercommis- sie, mevr. Brondgecst. Zy verwel komde alle aanwezigen, in het bij zonder mej. Houtman, die op de se- kretarie van Westerschouwen de onderwijs belangen behartigd, en de spreekster van deze avond, mej. Wondergam. Na de openingswoorden van de voorzitster was het woord aan mej. Wondergem, die werkzaam is aan het Regionaal Pedagogisch Centrum. Zij hield een praatje over de inte gratie kleuterschool-basisschool. Zij vertelde dat deze integratie nog in een vrij experimenteel stadium is en legde uit hoe het er over een jaar of acht uit zal zien. Vervolgens toonde zij een film die gemaakt was op een experimenteleschool in Vlissingen. In deze film kregen de ouders te zien hoe een projekt werd uitgewerkt met de oudste groep kleuters op de kleuterschool en met de leerlingen van de eerste klas van de basisschool Na afloop van de film kregen de aanwezigen de gelegenheid vragen te stellen, een gelegenheid waarvan verschillenden gebruik maakten. Financieel verslag Uit het financieel verslag van de penningmeesterresse, mevr. Van 't Veer, bleek een zeer groot batig sal do aanwezig te zijn. Op voorstel van de hoofdleidster, mevr. Kleiss-van Rooijen werd besloten om van de gunstige financiële positie gebruik te maken om twee Zwarte Pieten- pakken en een cassette-recorder aan te schaffen. Na de pauze werden de notulen voorgelezen door de sekretaris, de heer Fransen v. d. Putte. Bij de bestuursverkiezing werden in de plaats van mevr. Brondgeest en, de heer fransen v. d. Putte gekozen de dames Hop en Gillijamse. Herdenking 28-jarig bestaan OOSTERLAND, 16-11. Donderdag avond vond in het Hervormd ver enigingsgebouw de jaarvergadering plaats van de chr. vrouwenvereni ging „Martha", onder leiding van de presidente, mevr. J. Stoutjesdyk- Borst. Er bestond goede belangstel ling voor deze feestavond, waarop tevens het 28-jarig bestaan werd herdacht. De presidente opende de bijeen komst met een welkomstwoord tot de aanwezige leden, waarna geza menlijk het bondslied gezongen werd. Hierna volgde gebed en hield de pre sidente een inleiding over Ps. 103, waarna enige verzen van deze psalm gezongen werden. Hierna volgde het jaarverslag door de secretaresse, mevr. J. Capelle- Beije, die de verschillende ups en downs van het afgelopen vereni gingsjaar de revue liet passeren. De vergaderingen werden regelmatig be zocht en af en toe waren er sprekers over diverse onderwerpen te beluis teren. De jaarreis was dit jaar naar Rotterdam. Momenteel telt de ver eniging 26 leden. Vervolgens deed de penningmees- teresse, mevr. J. Ista-Boogert, ver slag van de stand van de kasmidde len. Men beschikt over een batig saldo. De presidente dankte de beide bestuursleden voor de geleverde ver slagen. Koor- en solozang Hierna zong een uit leden samen gesteld koortje met orgelbegeleiding enige liederen, wat goed in de smaak viel. Solozong werd gebracht door mevr. A. Rotte-Beije en mej. A. E. Boot las hierna een verhaal getiteld „Maarten", waarnaar met aandacht geluisterd werd. Tussen de bedrijven door werd de inwendige mens versterkt met een „etentje", dat eer werd aangedaan. De keurig opgemaakte tafel trok bij zonder de aandacht. De kandelaars met kaarsen gaven aan de feestbij eenkomst een mooi cachet. De avond werd verder doorgebracht met ver schillende spelletjes, wat zeer gezel lig was. Tenslotte sprak mej. A. E. Boot een dankwoord tot het bestuur voor de organisatie van de avond en in het bijzonder tot de presidente. Ze ein digde haar toespraak met een pas send gedicht. De feestavond werd be sloten met dankgebed, nadat gezon gen was Gez. 130. De orgelbegelei ding voor deze avond was in handen van mevr. J. Capelle-Beije. Al met al een geslaagde feestavond van de vrouwengroep. Aan hot eind van de avond vertel de mevr. Kleiss-van Rooijen nog dat het de bedoeling is dat de ouders op de in maart te houden ouderavond een indruk krijgen van de moeilijk heden waarvoor de kinderen komen te staan 'b'ij het uitwerken van een opdracht. Om dit doel te bereiken zullen de ouders die avond dezelfde opdracht krijgen als die de kinderen in de dagen voorafgaande aan de ouderavond hebben gehad, aan het eind van de avond zal het werk van de ouderen worden vergeleken rriet dat van de kinderen. DUIVELAND Vergadering gemeenteraad De raad van Duiveland hoopt op donderdag 21 november a.s. in een openbare vergadering byeen te ko men in het gemeentehuis te Nieu- vverkerk onder voorzitterschap van burgemeester J. D. de Kam. De agenda bestaat uit 24 punten. Na opening komen de ingezonden stukken en mededelingen, en daarna een vijftal aanvragen om garantie voor rente en aflossing voor het bou wen van woningen aan de Weth. van Klinkenstraat te Nieuwerkerk, t.w. door de heren M. H. Kegel te Oud- Beijerland, A. Hoogstad te H.I. Am bacht, S. N. Gomes te Rotterdam, C. E. van der Meijde te Brouwers haven en I. Vermaat te Schore. Ver der nog een verzoek om garantie voor rente en aflossing van een le ning ten behoeve van de aankoop van de woning Muijoweg 14 te Nieu werkerk door D. A. Haak, aldaar en van de heer C. J. J. K. Brunger te Nieuwerkerk, voor aankoop van de woning: Ribesstraat 1 te Nieuwer kerk. Vervolgens wijziging besluit overdracht woningwetwoningen en verkoop van grond te Nieuwerkerk aan de heer H. P. van Noorden voor woningbouw aldaar Verder verzoe ken om instandhouding van de beide openbare basisscholen te Ouwerkerk en te Sirjansland, en de afrekening 1973 en voorschot 1974 vergoeding bijzonder kleuteronderwijs. Daarna een drietal vaststellingen nl. van de le wijziging legesverordening 1974, van de verordening op de recreatie commissie en van de exploitatie- opzet bestemmingsplan Oosterland. Verder garantieverlening geldlenin gen, t.b.v. het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee en een vast stelling in crediet en rekening-cou rant en aangaan van een kasgeldle ning voor 1975. Vervolgens een drietal credietverleningen voor aan koop van meubilair t.b.v. de open bare basisschool te Oosterland, en aanvullende kredieten voor uitvoe ring van werkzaamheden bestem mingsplannen Oosterland en Sir jansland. Tot slot vaststelling 12de wijziging gemeentebegroting 1974, waarna de rondvraag en sluiting. NIEUWERKERK Feestelijke middag voor de bejaarden Het bestuur van de afdeling „Be- jaardenbond" alhier zet alles op al les om zo mogelyk alle leden a.s. donderdag in het Dorpshuis te zien, voor het bijwonen van naar het zich laat aanzien een op hoog peil staan de genotvolle middag die om half drie aanvangt en verzorgd word door mevrouw Kort-van Meurs. Aangezien deze zaak in algehele overeenstemming met de „Soosda- mes" wordt gedaan, zal het gebrui kelijke kopje thee of koffie niet ont breken. OOSTERLAND Geslaagde bazar Fanfare Uitstekende eindresultaten werden geboekt öp de tweedaagse bazar, ge houden in de grote zaal van de Con ferentiekamer, ten bate Van „Oos- terlands Fanfare". De voorzitter de heer A. Meerman toonde zich zeer verheugd over de grote belangstel ling. Die belangstelling ging uit naar de verschillende attraklies als schiet tent, grabbelton, ballespel en na tuurlijk het rad van avontuur. Ter inleiding van de bazar maakte de fanfare, voorafgegaan door een ge luidswagen, een rondgang door het dorp. Ondanks de stromende regen werd het publiek op deze welluiden de wijze op de hoogte gebracht. Zaterdagavond werden de prijs winnaars bekend gemaakt, n.l. wie de winnaar was van de kinderfiets uit de etalage van de heer Geelhoed en van de windbuks, gedeponeerd in de cafétaria „Neffen d'Eule". De naam van de pop werd niet geraden zodat deze verloot is door het Rad van Avontuur. De heer J. de Glopper alhier raadde de lengte van de draad die gesponnen was rond het fietsje, zodat hij er eigenaar van werd en Adrie Verhoek Cz. kreeg de wind buks omdat hij raadde hoeveel brui ne bonen er in een pot zaïten. Beide avonden werden 'besloten met een dansje, waarbij enige leden van de muziekvereniging voor de muziek zorgden. Zodoende werden alle nk- liviteiten op deze bazar door eigen leden verzorgd. Degenen die hebben meegewerkt om alles zo goed tc doen slagen komen een dankwoord toe. BRUINISSE Geslaagd De heer A. Deurloo te Bruinisse is geslaagd voor het examen brand wacht eerste klasse. Filmavond met kwis Op vrijdag 22 november organi seert de plaatselijke V.V.V. in sa menwerking met Veilig Vorkeer een filmavond (met kwis) in de rekrea- tiezaal van het kamp Stoofpolder. De avond is voor ieder toegangkclijk. Winkclaktic Oosterland OOSTERLAND, 18-11. Op maan dag 25 november a.s. gaat hier ter plaatse de Winkclaklie van start, waaraan door een 23-tal winkeliers en middenstanders wordt deelgeno men. Ze duurt tot en met 5 decem ber a.s.In alle deelnemende /.aken wordt bij besteding van f 2.50 een zegel verstrekt die opgeplakt kun nen worden op kaarten van 10 stuks die ook worden verstrekt. Voor elke tien ontvangt men een lot, waarmee men meedingt naar de verloting van 50 mooie prijzen. Hoofdprijs is een vaal-was-machi- ne, 2e prijs een dames- of herenrij wiel, 3e een Zaanse klok, 4e een radio-ontvanger en 5e een pannen- set. Verder nog 45 kleinere prijzen. De genoemde vijf hoofdprijzen lig gen vanaf maandag a.s. tentoonge steld in de etalage van de heer L. A. van den Berge aan het Groenendaal. Los van deze zegelaktie komen nog drie extra a-ttrakties aan bod, waar voor een drietal prijzen beschikbaar worden gesteld. Een voedselpakket ligt in de etalage van de heer Van den Berge, en wie raadt was de prijs is van dit pakket die krijgt het. Jeugdportretten Verder hangen in de etalage van de heer Jacob Dane in het Groenen daal vijf jeugdportretten van vijf van de deelnemende winkeliers. Wie ze kent dingt mee naar een fototoe stel. Dan liggen er in de etalages van de deelnemende winkeliers een letter waarmee een slagzin kan worden sa mengesteld. Wie dit goed doet heeft kans een horloge le winnen. Na al deze attrakties die eindigen op de Sinterklaasavond, wordt de volgende (vrijdag)avond 6 december a.s. een bazar gehouden in de „Conferentie kamer", bedoeld als sluitstuk van de winkelaktie, waar men zijn geluk kan beproeven bij het Rad van Avontuur, schiettent, grabbelton voor de kinderen bij het begin van de avond etc. Wethouder Bakker van Duiveland is bereid gevonden de trekking te verrichten en dan wor den de prijswinnaars en winnaressen bekend gemaakt, van de hele aktie. Op deze vrijdagavond zullen alle winkels om zes uur sluiten op het dorp. Het beloofd een mooie aktie te worden, waarop vele mooie prij zen gewonnen kunnen worden. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Een 67-jarige in- woner van Vlaardingen is in zijn huis aan de Samuel Esmeijerstraat door wurging om het leven gebracht. De politie van Vlaardingen is op zoek naar de dader, maar er is nog geen arrestatie verricht. TERNEUZEN. Met de arrestatie van de 49-jarigeg J. K. uit Sluiskil heeft de gemeentepolitie van Ter- neuzen een komplete wapenfabriek opgerold. K. die samenwerkte met twee Amsterdammers, die begin oktober werden opgepakt voor het ombouwen van gaspistolen, had in de kelder van zijn huis een om- bouwwerkplaats ingericht, waar hij in België gekochte alarm- en start pistolen ombouwde tot vuurwapens. AMSTERDAM. De Amsterdamse recherche heeft vorige week de 34- jarige typograaf K. S. uit Hamburg op heterdaad betrapt, toen deze bij een bank in de binnenstad tien valse reischèques van de Engelse Midland Bank, ieder ten bedrage van 20 pond, poogde te verzilveren. DEN HAAG. Een 20-jarige ma troos uit Schiedam is in de nacht in de Kettingstraat in Den Haag in de buik geschoten door een onbe kend gebleven man, die boos was dat de matroos en zes andere mannen een plasje tegen een auto stonden te doen in het gezichtsveld van zijn vriendin. BLOEMEND A AL. Van de eind oktober ten nadele van een 60-jarige bankemployé in een villa te Aerden- hout gepleegde antiekdiefstal ter waarde van ca. f 100.000,zijn de vier schilderijen, met een verzekerde waarde van meer dan f 91.000, vrijwel onbeschadigd teruggevon den bij een heler de 26-jarige vis handelaar H. L. G. uit Den Haag. ZWANENBURG. Een arts heeft in de loop van maandagochtend gecon stateerd dat 24 kinderen van de 4de klas van de Prins Berrfhardschool in Zwanenburg koolmonoxydevergifti- ging hadden opgelopen. De kinderen klaagden over hoofdpijn en sommi gen moesten overgeven. DEN HAAG. In Nederland wonen de Ambonnezen die prijs stellen op de Indonesische nationaliteit dienen zich binnen acht maanden (vanaf 23 okotber jl.) bij de Indonesische am bassade in Den Haag te melden, al dus heeft een woordvoerder van het ministerie van justitie in Djakarta meegedeeld. ROTTERDAM. De recherche in Rotetrdam heeft tot nu toe 70 tips over de wurgmooi-d op de 15-jarige scholiere Wil Vervat gekregen naar aanleiding van de uitzending in de televisierubriek TROS-Aktua van werd een rekonstruktie getoond van maandagavond. In het programma de moord, die in de nacht van 7 op 7 september jl. HOUGHTON REGIS, Engeland, IS -11. Verspil je tijd niel en loop het risico niet dat ze je pakken. Er ligt geen geld in de brandkast", stond op hel bordje dat Alc.r Hobbs in zijn autowerkplalas had hangen. De dief die 's nachts inbrak „trap te er niet in". Maar toen hij de brandkast open had gekregen vond hij er alleen maar oude rekeningen in. LET OP: meelstraat 31 zierikzee Hagel op Saba PH1LIPSBURG, 16-11. De bevolking van het Boven windse eiland Saba werd eer der deze week verrast door een fikse hagelbui, ledereen was stomverbaasd dat er ijs uit de hemel kwam vallen. Geen mens kon zich herinne ren dat dit ooit gebeurd was. Toen men in de archieven dook bleek dat zich in het midden van de negentiende eeuw ook eens een dergelijk natuurgebeuren had voorge daan. Hoe dan ook, de hagel bui was het gesprek van de Ij dag. li' Flitsen uit het buitenland MADRID. Het gebalsemde lijk van Eva Peron, de tweede vrouw van wijlen president Juan Peron van Argentinië, is per vliegtuig uit Spanje overgebracht naar Buenos Aires. BEIROET. In Oman aan de Perzi sche Golf is een samenzwering ont dekt tegen het leven van Sultan Ga- boes. Het was gesmeed door het volksfront voor de bevrijding van Oman, zo heeft het dagblad Al An war in Beiroet bericht. SIDON. Israëlische kanonneerbo ten hebben een beschieting uitge voerd op het Palestijnse vluchtelin genkamp Rashidiyeh, in het zuiden van Libanon. Libanese artillerie en Palestijnse commando's beant woordden het vuur. JERUZALEM. De Israëlische rege ring heeft voorgeschreven dat alle etalageverlichting en neonreklame in de steden na negen uur 's avonds niet meer mag branden om voor het. opwekken van elektriciteit bestemde brandstof te sparen. SHELLBROOK. Saskatchewan- Canada. Bij een brand in een huis op het Indianenreservaat van Mista- wasis bij Shellbrook in Saskatche wan in Canada, zijn zeven kinderen in de leeftijd van drie maanden tot vier en een half jaar om het leven gekomen. ATHENE. Premier Constantine Karamanlis. wiens partij voor de nieuwe demokratie bij de zondag in Griekenland gehouden algemene verkiezingen een enorme overwin ning boekte, heeft laat zijn landge noten opgeroepen de handen ineen te slaan en zich te wijden aan de na tionale problemen. PEKING. De 76-jarige premier van de Chinese volksrepubliek Tsjoe en-Lai, is ongeveer twee en een hal ve maand geleden geopereerd we gens maagkanker, zo is uit betrouw bare kringen in Peking vernomen. NEW DELHI. Bandieten hebben in Bangla Desh een dubbeldeksri vierboot gekaapt en daarbij een be waker gedood. Ze beroofden vervol gens de 400 passagiers aan boord, aldus in New Delhi ontvangen be richten. TOKIO. In ongeveer 120 steden in Japan hebben een miljoen leden van linkse partijen en vakbondsorganisa tie betoogd tegen het aanstaande be zoek van president Ford van de Ver enigde Staten en premier Tanaka van Japan. PARIJS. Dc Franse contra-spiona gedienst heeft onlangs een Sowjet- spionaggeorganisatie onschadelijk gemaakt, die achter Franse kernge- heimen probeerde tc komen, aldus meldt het tijdsschrift „Lc Point". MADRID. Zondag zijn in een straat in Madrid vier mensen om het leven gekomen doordat een gasbuis ontplofte. Dc explosie sloeg een gat in de grond van drie meter diep en twintig meter breed. Ongeveer 25 auto's zijn vernietigd. LONDEN. De Sowjet-Unie en de V.S. zijn op hoogst niveau bespre kingen begonnen over de explosieve toestand in hel Midden-Oosten, zo is van diplomatieke zijde in Londen vernomen. ATHENE. De G7-,iarlge Konstanti- nos Karamanlis die aan hel hoofd van de door hem gestichte beweging „Nieuwe Democratie" in de eerste Griekse parlementsverkiezingen sinds het einde van de militaire dic tatuur een overweldigende overwin ning heeft behaald, zal woensdag zijn regering laten beëdigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 4