ft TENTOONSTELLING VAN VOGELS IN „DUINRAND" pullonder ''IIol tv' n|t)ile ■L Vrijwilligers Brouwershaven gaan de aardappelen rooien ZAAL AAN Fraaie boetiek in pand hoek Sint Domusstraat-Visstraat SINT EN PIETEN KWAMEN TE RENESSE STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCUE NIEUWSBODE Dinsdag 19 november 1974 Nr. 21593 3 „De Sehouwse Zanger' RENESSE, 18-11. In het afgelopen weekeinde hield de vogelvereniging „De Sehouwse zanger", aangeslo ten bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers, in de recreatiezaal van camping „Duinrand", aan «le Hogeweg te Burgh, een geslaagde tentoonstelling. Ruim vierhonderd vogels, rond de vijftig soorten, die door 28 inzenders op dc tentoonstelling waren bijeengebracht boden een kleurrijk schouwspel. De Inzendingen waren overwegend in de open klasse. Vrijdag werden de ingezonden vogels door een vijftal keurmeesters: A. Selders (grasparkieten), J. Hejjbocr en W. Kehl (Tropen) en W. IJzerman en J. Verkaart (Kanaries) gekeurd. Dc kwaliteit van dc kanaries, die te lijden hadden van de weersgesteldheid viel wat tegen. Tijdens de tentoonstelling vond een aantal geslaagde verlotingen plaats waarmee dc kosten werden gedekt. Advertentie De grote modetopper! Een heerlijk strak afkledend truitje. Te dragen in honderd en-één kombinatie- mogelijkheden. Steeds in de nieuwste modekleuren. Met de hand op 't hart: ons modenieuws is üw moeite waard. Dam 19 Zierikzee Tel.01110-2816. De uitslagen: Kanaries, E K: kam pioen en medaille J. Slager, 89 pun ten; le prijs J. Slager, 87 punten; 2. P. G. Straijer (twee maal) 87 punten; 3e prijs J. de Meij (twee maal), 86 punten en J. W. v. d. Zande 86 pun ten. Kanaries O.K.: kampioen en me daille P. J. Rieteco 90 punten; le prijs P. G. Straijer, 89 punten; 2e prijs P. J. Rieteco, 89 punten en 3e prijs J. de Meij en D. Hoogerwerf, 88 punten. Zierikzeeënaar exposeert in Dordrecht Van 25 november tot 21 december a.s. brengt het gemeentelijk archief van Dordrecht een tentoonstelling van werken van de oud-Ridderkerk- se kunstenaar en grafische vorm gever Kees van de Wetering, thans woonachtig te Zierikzee, en van de Dordtse kunstenaar Jan Hensema. Kees van de Wetering exposeert op deze expositie recent eind examenwerk van de akademie van beeldende kunsten te Rotterdam. Dit werk bestaat voornamelijk uit schilderijen, pentekeningen en grui- zeltekeningen van Zierikzee, Rid derkerk en Dordrecht. Het werk is opgebouwd vanuit het thema „Het Huis" en toont een aparte kijk op gedeelten uit Zierikzee, close-ups van flatgebouwen en dijkhuisjes van Ridderkerk. Verder exposeert v. d. Wetering een aantal reisschetsen van het Spaanse Ibiza. De Dordtenaar Jan Hensema ex poseert met pentekeningen en pot loodtekeningen van voornamelijk Dordrecht. Hensema heeft zich ge specialiseerd in het weergeven van bepaalde stadsgedeelten van Dor drecht en heeft daarin een aparte eigen stijd ontwikkeld. De illustra tor-tekenaar Hensema is vooral be kend van de vele „Dordrecht-teke- ningen" die in het dagblad „De Dordtenaar" gepubliceerd worden. De beide kunstenaars hebben reeds meerdere malen samen geëx poseerd. Deze tentoonstelling in Dordrecht is daarop een vervolg. De tentoonstelling, in het Leprooshuis, wordt op 22 november a.s. om 16.00 uur geopend door de hoofdredakteur van het dagblad „De Dordtenaar", Jan Eikeboom. ZIERIKZEE Vooordrachtavond Afd Plattelandsvrouwenbond Het programma van de jongste bijeenkomst van de afdeling Schou wen van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, was aangekondigd als „luchtig en humoristisch". Na de eerste korte schets van Fe lix Timmermans, gebracht door de heer Van Stoutenburg, werd dit de aanwezige dames, en ook heren deze avond, al direkt duidelijk. Was er in Alleen nog een naam Met veel hulp van schoonpapa, de heer H. Koster, hebben ze zelf de gehele inrichting van het winkeltje verzorgd. Rob en Wilma stonden het gehele zomerseizoen met een stand naast restaurant „Concordia". Om hun vaste klantenkring, die ze daar mee opbouwden ook in de winter te kunnen bedienen en om hun assorti ment wat uit te breiden, besloten Rob en Wilma dit boetiekje te gaan beginnen. Het winkeltje is geheel aangepast aan de trend van deze tijd. De nos talgie viert er hoogtij. De kleding die er te vinden is. (lange jurken, spen cers, spijkerbroeken enz.), komt voornamelijk uit Amerika, geïmpor teerd via Salty Dog" en is afge stemd op de mode van de dertiger en veertiger jaren. Daarnaast ook wat exclusieve kleding uit. Afgha nistan. „Hoewel we veel aparte din gen brengen", zegt Rob. „is alles toch beslist wel betaalbaar". Leer cn .sieraden Naast de kleding /ijn er in dit Tropen, E.K.: kampioen en me daille J. W. v. d. Zande, 89 punten; le prijs J. W. v. d. Zande, 89 pun ten; 2e prijs J. Slager, 88 punten en P. G. Straijer 88+ punten; 3e prijs J. Slager en J. W. v. d. Zande, 88 punten. Tropen O.K.: kampioen en medaille J. van Siuijs, 90 punten; le prijs W. J. de Jonge en R. Glerum 89+ punten; 2e prijs W. van Sluijs, W. J. de Jonge en L. D. Kik, 89 punten; 3e prijs P. Vroegop, 89 punten, P. J. Stoel 88 punten; K. de Jonge en J. A. Deurlo, 88 punten. Parkieten, E.K.: kampioen en bondskruis A. H. van Twist, 89 pun ten; le prijs J. A. Deurlo, 88 punten; 2e prijs A. H. van Twist, 88 punten; 3e prijs A. H. van Twist, 87 punten en R. en L van Twist, 88 punten. Parkieten, O.K.: kampioen en medaille P. Vroegop, 90+ punten; le prijs C. L. van Dongen, 90 punten; 2e prijs W. J. de Jonge, 89 punten; 3e prijs I. M. van Oeveren en J. A. Deurloo, 89 punten. het begin voor enkele nog enige moeite om het Vlaams te volgen, de tweede voordracht kwam voor ieder duidelijk over. Dit was de „Kistpro- cessie", eveneens van F. Timmer mans. Het programma voor de pauze was verder gevuld met een werkje van de Zeeuws-Vlaamse F. de Sin clair en de Brabantse Anton Coolen met een fragment uit „Kinderen van ons volk". De heer Van Stoutenburg bracht het .op een boeiende, sugges tieve manier en het kostte geen moeite de personen en situatie's op de voet te volgen. Na de pauze een werkje van Carmiggelt over de en thousiaste vakantieganger na zijn bezoek aan Zeeland. Een „Kopstuk" van Bomans be handelde een interview met een voetbalcoach. Annie M. G. Schmidt was vertegenwoordigd met een voordracht over een Sinterklaasvie ring met een ietwat „magere beige stille" Finse dame. Tot slot een in terpretatie van een Amsterdams jongetje over het sprookje van Grimm „De wolf en de zeven geit jes". De heer Van Stoutenburg lardeer de de avond verder met enkele geestige gefantaseerde „eigen erva ringen". Het luchtige en humoristische was er goed uitgekomen en de presidente mevrouw Berman, kon de heer Stoutenburg dan ook spontaan dan ken voor deze geslaagde avond. Avondrit M.A.C. „Sparta" Door de M.A.C. „Sparta" werd jl. een avondrit verreden, welke was uitgezet in de gemeente Duiveland door de heren J. L. Schoof en W. Stouten. In verband met de gesteld heid van de binnenwegen werd in één klasse gereden. De prijzen voor deze rit gingen naar; 1. D. v. d. Wielen, 1 str.p.; 2. boetiekje prachtige Ieren riemen met handbewerkte gespen te vinden. Een aparte vermelding verdienen ook de diverse Turkse sieraden en de hand- vervaardigde sieraden van India- zilver, die alle bijzonder goed te combineren zijn met de aanwezige kledingkollektie. Dan zijn er tenslotte ook nog di verse soorten kaarsen in het assor timent opgenomen. Niet alleen de gewone kaarsen, maar ook potjes met kaarskorrels in allerlei kleuren waar men een lontje bij krijgt en zo zelf een eigen kaars kan maken. De kaarsen worden direkt geïmporteerd vanuit Denemarken. Rob cn Wilma zijn natuurlijk bij zonder blij met hun eigen boetiekje maar ze zitten nog met een klein probleem. Tot nog toe is het hen niet gelukt een geschikte naam te vinden voor hun winkeltje. Ze zouden graag en kele suggesties ontvangen. Voor het bedenken van de leukste naam z.al een prijsje ter beschikking worden gesteld. O.E.K. kampioen en medaille: A. H. van Twist, 90 punten (graspar kiet); le prijs J. A. Deurloo, 89 pun ten (Gul. kuif kwartel); 2e prijs A. H. van Twist, 88 punten (kanari). Derby vogel, A. H. van Twist 88 l punten (diamantduif). Stam 1974 A. H. van Twist, 348 punten (vier gelijke vo gels, grasparkieten.). L. Dorst, 1 str.p.; 3. F. Schuilingh, 6 str.p.; 4. R. Willemse, 30 str.p.; 5. Ch. G. chaap, 47 str.p.; 6. J. de Haan, 60 str.p.; 7. A. J. Bastiaanse, 67 str.p.; 8. M. C. Renshof, 90 str.p.; 9. H. M. de Graaf, 95 str.p.; 10. C. M. de Graaf, 98 str.p.; 11. P. A. Remeeus, 106 str.p.; 12. W. de Graaf, 123 str.p. De poedelprijs, welke was be schikbaar gesteld door de heer Van Felius, beheerder van het „Dorps huis" te Nieuwerkerk, werd gewon nen door N. Vijverberg. Tijdens het wachten op de uitslag werd het z.g. Bingo-spel gespeeld onder leiding van de heer Schui lingh, waarvoor aardige prijzen be schikbaar waren gesteld. Film „Papillon" Zaterdag- en zondagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond de spannende avonturen film „Papillon", met o.a. Victor Jo- ry, Don Gordon en Anthony Zerbe. De film speelt zich af in het straf kamp Saint Lorent en de zeereis daar heen van een transport gevan genen. Twee misdadigers, Papillon en Dega, gaan een verbond aan. De mannen ondernemen een ontsnap pingspoging, die uiteindelijk mislukt. Ze worden dan verbannen naar Dui velseiland, vanwaar ontsnapping praktisch onmogelijk is. Het verlan gen naar de vrijheid wordt echter groter dan ooit. Telegram De heer J. Loubert, chirurg te Zie rikzee, jarenlang aktief in de Aktie- groep Oosterschelde heeft zich maandag met onderstaand telegram gewend tot de Tweede Kamer der Staten Generaal: „Amputatie van de Oosterschelde- arm volgens het oorspronkelijk Del taplan, is een laakbare kunstfout. Laat in Uw beslissingen niet emo- tise en politieke demagogie, maar re sultaten van wetenschappelijk on derzoek gelden". Ver. v. Vrijzinnige Hervormden Wij herinneren aan een bijeen komst van de Ver. v. Vrijzinnig Hervormden op heden (dinsdag 19 november) in het Hervormd Vereni gingsgebouw. Als spreekster treedt op mevrouw J. Lepelaars-Verzijden te Schuddebeurs, die bij een dia serie een reisverslag brengt over Kenia. Afdeling Chr. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 26 november wordt in het Hervormd Verenigingsgebouw een vergadering gehouden van de afdeling Schouwen-Duiveland van de C.P.B. Onder het motto: „Kip en ei" wordt een voorlichtingsavond verzorgd door het Bedrijfschap voor Pluimvee. Filmavond „Ziejook" Vrijdagavond 22 november a.s. vertoont de filmkring „Ziejook", in de aula van de RSG „Prof. Zeeman", een Amerikaanse film over het ras senprobleem: ..Uptight?". In deze boeiende film brengt regisseur Jules Dassin vooral naar voren, dat ge weld in elk geval geweld kweekt, of het doel nu wél of niet bereikt wordt. Voor de hoofdfilm worden wat tekenfilmpjes vertoond van Po- Pey. Op 13 december a.s. vertoont „Zie jook" de Zwitserse film „Het Pest- theater" van Thomas Koerier. SI. Nicolaas-vetloling Onder leiding van notaris mr. I). van Eek, vond de eerste trekking plaats van de bonnen-Ioterü, die dc Ondernemersccntrale organiseert in het kader van de St. Nicolaas-aktie. Hieronder volgt (een deel) der uit slagen, 5 daagse reis 2 personen naar Pa rijs: C. J. Krijger, Zierikzee; fiets: mej. J. A. Groenendijk, Zierikzee; 30 delige casette: J. de Bruine, Oos- terland; hobby set: mevr. Volkeri- Brandt, Zierikzee; radio wekker: mej. N. Bom, Zierikzee; kookset: mej. M. Quist. Dreischor; sluimer- weker: L. W. v. Splunder, Zierikzee; diner 2 personen: A. J. dc Bruin, Zierikzee; N. v. Burg, Zierikzee; treinset: Z. M. Verhage, Kerkwerve, en A. Klink, Zierikzee; Kodak set; mevr. De Jonge, Zierikzee; en P. Roskam, Z'erikzee; horloge: K. Kamp, Oude Ton ge cn C. H, Polder man, Zierikzee; fondue set: L. v. d. Berge-Otte, Ouwerkerk; G. Klcy wegt, Brijdorpc; sherry kist: W. J. Krijger-v. d. Hoek. 'Zierikzee; E. Gerritsen, Rotterdam: Barby popset: C. P. Fllkweert, Haarlem; J. v. d, lande. Dreischor: W. L. Barrevoets, Zierikzee; tafellaken: De Jonge, Zierikzee; G. Nouwcn, Z'erikzee: W. K. Schot. Zierikzee; legdozen: S. don Boer. Zierikzee: T. v. d. Ouden, Zie rikzee: en fam. Geluk. EUemeet. BURGII Zangvereniging „Nu met Hope" Vrijdag 22 november a.s. zal de zangvereniging ..Nu met I-Iope" te Burgh in dc rekrcaliezaal van dc camping „Duinrand" aan do Hof weg haar jaarlijkse uil voering ge ven. Onder leiding van de dirigent zal het koor begeleid door de pianiste mevrouw E. Vos-Simons een negen tul zangnummers ten gehore bren gen. Na de pauze treedt het toneelge zelschap „Plutoga" uit Goes voor het voetlicht, waarbij de toneelisten on der regie van Simon Berrevoets en Addy Flipse-Berrevoets het blijspel in drie bedrijven van Gerard van Dijk „De Avond van de zevende Juli" (gebaseerd op een ware ge beurtenis) /.uilen opvoeren. HAAMSTEDE Ouderavond ,,'t Kteulerbosje" In ons verslag van de ouderavond van de openbare kleuterschool ,,'t Kleuterbosje" van vorige week is een foutje geslopen. De vertegen woordigster van de gemeente heeft n.l. niet gezegd dat er nog goedkeu ring van G.S. nodig was voor het aantrekken van een tijdelijke vierde leerkracht.. De zaak is reeds geheel rond. Goedkeuring van G.S. moet nog worden verkregen voor de aan schaf van gymnastiek materiaal (nog iets unieks in Zeeland) waarvoor de gemeenteraad van Westerschouwen reeds een krediet beschikbaar heeft gesteld. Op deze ouderavond werden door de ouders, die hiervoor weer eens plaats hadden genomen in de schoolbanken, een aantal aardige St. Nicolaas kadootjes voor hun kinde ren vervaardigd. RENESSE Muzikale rondgang In het kader van de winkelweek te Renesse zal de muziekvereniging „Nut en Uitspanning" uit Zonne- maire woensdagavond 20 november om half acht een rondgang maken over Renesse. In de stoet zal zich dan een ruiter te paard bevinden, deze ruiter is een vermomde bekende Re- nessenaar. De stoet zal woensdag avond een andere route nemen dan afgelopen zaterdag bij de intocht van Sint Nikolaas. Men vertrekt we derom vanaf het Dorpshuis, gaal dan verder, Zeeanemoonweg, Zeedistel- weg, Hoge Zoom, Wilhelminaweg, Emmaweg, J. W. Frisoweg, Linde laan en dan na een rondje over de Rekes naar cafétaria „De Wig", waai de ruiter zal worden ontmaskerd. BROUWERSHAVEN Vrijwilligers voor Landbouwhulp Op initiatief van burgemeester A. P. Schouwenaar van Brouwershaven is j.l. vrijdag ten stadhuize een vergadering belegd met kontaktper- sonen in de landbouw uit de vier kernen. Het ligt in de bedoeling om zowel uit de gemeente als van daar buiten vrijwilligers aan te trekken om op zaterdag a.s. te helpen bij het oogsten van aardappels, uien of gla- Toen allen een plaatsje in de grote zaal hadden gevonden schreed de Sint met zijn Pieten binnen en begaf zich naar het podium. Daar werd hij verwelkomd en toegesproken door de voorzitter van de midden standsvereniging. de heer Krijnse Locker. Natuurlijk werd ook door de Sint even gesproken. Het was erg jammer dat beiden slecht te verstaan BROUWERSHAVEN, 18-11. Even als In andere plaatsen komt ook in Brouwershaven de hulpverlening op gang aan de landbouwers, om nog te redden wat er te redden valt. Ten einde deze hulp goed te coördineren en in goede banen te leiden is door de plaatselijke hotelier de heer J. v. d. Wielen een aktie op touw gezet om op zaterdag 23 november a.s. met man en macht aardappels te rooien. diolen. Wie daadwerkelijk mee wil helpen kan zich tot en met woens dagavond opgeven op het stadhuis van Brouwershaven. waren, omdat men niet beschikte over een geluidsinstallatie. Na het welkomstceremonieel liet de Sint verschillende kinderen bij zich komen om een liedje te zingen. Veel plezier beleefden de kinderen toen een van de Pieten met de roe kreeg omdat hij zich niet goed wilde gedragen. Dat de Sint niet alleen van kleine kinderen houdt bewees hij Naar wij vernemen heeft reeds een veertig personen zich spontaan ge meld, waaronder de plaatselijke huisarts en de predikant van de Ge reformeerde Kerk. De heer v. d. Wielen heeft voor zaterdag de mobiele viswagen van de fa. Van Beveren gratis ter be schikking gekregen om de werklus- tigen te voorzien van koffie, erwten soep enz. De aktie, waaraan vooral de leden van de sportvereniging meewerken is bedoeld om de baten aan te wen den voor genoemde vereniging. Al met al een prachtig initiatief dat tot tweeërlei doel leidt n.l. hulp aan de boeren en een financiële injektie voor de sportverenigingskas. door ook twee dames bij zich te roe pen om een lied te zingen. Na een klein half uurtje moest de Sint weer vertrekken. Begeleid dooi de voor in de zaal opgestelde muzi kanten van Luctor et Emergo zongen alle aanwezigen tijdens het vertrek natuurlijk nog een afscheidslied. Pijn feestprogramma Hiermee was voor de kindex-en nog geen eind gekomen aan deze heerlijke middag. De middenstand vereniging had namelijk nog een fijn feestprogramma voor hen georgani seerd. Gedurende een kleine ander half uur wei-den de kinderen ver maakt door de clown Pinario. die werd begeleid door oom Jan. De kin deren werden behalve door clown- streken ook vermaakt met zingen en poppenkast voorstelling. Dat ze ge noten was duidelijk te mei-ken aan de manier waarop ze met het gebeu ren op het toneel meeleefden. Bij het naar huis gaan kreeg ieder kind nog een bon aangeboden waar op ze een zakje frites konden halen. Sint had een fijne taktiek om dc kindertjes te benaderen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 15-11. Gelukkig is die trieste aanblik van het reeds twee jaar leegstaande pand op de hoek van dc Visstraat verdwenen. Het pand waar de vroegere groentehandcl van dc heer P. Saman in gevestigd was, heeft nu een heel andere bestemming gekregen. Twee enthousiaste, jonge mensen, Rob en Wilma Verwoerd z^n er een exclusieve boetiek begonnen in kleding, leer, sieraden en kaarsen. Een meeromvattend feest RENESSE, 16-11. Zaterdagmiddag maakte Sint Nico laas met vier zwarte Pieten zijn intocht in Renesse. Om twee uur stelde het muziekkorps „Luctor et Emer go" zich voor het dorpshuis op, om, aan het hoofd van een grote stoet belangstellenden, waarbij natuurlijk voornamelijk veel kinderen, «1e Sint tegemoet te gaan. Zoals gebruikelijk ontmoette «le stoel «le Sint op «le Hoge Zoom, ter hoogte van camping „Bonafide". Met de Sint in zijn midden maakte dc stoet rechtsomkeert om nog een rondgang door het dorp te maken. Eindpunt van dc route was weer het dorpshuis, waar de Sint, die recht op in de auto staand door het opendak de kinderen had toegewuifd, moeizaam de auto uitkwam om vervolgens het dorpshuis binnen te gaan. Ook dc vele belangstellenden gingen het dorpshuis binnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3