RAAD VAN MIDDENSCHOUWEN (6-1) VOOR ALGEHELE AFSLUITING OOSTERSCHELDE Oogstsituatie weinig rooskleurig in zuidwest-Nederland Spanning Nabije Oosten algezwakl STIVE IYICQUEEII DUSTIVI WHIRR PRPILLOn Enorme injektie voor de ekonomie naar kwaliteit van aardappelen Winkelsluiting tijdens feestdagen Geen moeilijkheden bij aardappeloogst in Groningen AGENDA straaljagerfazant Grootscheeps onderzoek Nieuw kerndeeltje MOEILIJK SCHARENDIJKE, 18-11. De raad van Middenschomven kwam zaterdag morgen jl. in spoedeisende vergadering büeen, onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends. De voorzitter verklaarde dat dinsdag (heden) een beslissing over de Oosterschelde zal vallen. De regering is met een variant voor gedeeltelijke afsluiting gekomen, waartegen nog meer bedenking be staat dan tegen de oplossing van de commissie Klaasscsz. In verband hier mede hebben de geemeenten aan de Oosterschelde en het Volkerak zich hierover te beraden. De Provinciale Staten van Zeeland zijn jl. vrijdag bijeengeweest en heb ben in meerderheid besloten vast te houden aan volledige afsluiting van de Oosterschelde. In 1954 heeft de Tweede Kamer unaniem besloten tot aanneming van de Deltawet en daar mee afsluiting van de Oosterschelde. Na afsluiting van de Grevelingen is de situatie langs de dijken kritieker geworden. Na de brief van de minis ter van verkeer en waterstaat, waar in het idee van een stormstuw-cais- sondam werd gelanceerd, is het ge wenst dat een duidelijk standpunt van de bevolking - die in grote meer derheid volledige afsluiting van de Oosterschelde wenst - ter kennis van de regering en de Eerste en Tweede Kamer wordt gebracht. B. en w. stelden de raad daarom voor een motie aan te nemen, waarin wordt uitgesproken dat onverwijld tot afsluiting van de Oosterschelde, conform het Deltaplan, dient te wor den overgegaan. De heer C. J. van Burg (P.v.d.A.) wees er op dat het nog niet zo heel lang geleden is dat deze problema tiek in de raad aan de orde geweest is. Toen heeft hij gezegd dat in het plan van de regering geen optimale veiligheid in 1978 kon worden toege zegd. Het is vanzelfsprekend dat iedereen voor een veilige afsluiting van de Oosterschelde is. Het gaat DEN HAAG, 18-11. Het centraal overleg detailhandel werkgevers- en werknemersorganisaties adviseert met betrekking tot de openstelling van winkels in de komende St. Ni- colaas en Kerstperiode, alle onder nemingen het navolgende: a. geen gebruik te maken van de mogelijkheid die de winkelsluitings wet biedt op de zaterdagen 30 no vember en 21 december de winkels na 18.00 uur open te houden; b. gebruik te maken van de mo gelijkheid die de winkelsluitingswet biedt de winkels na 18.00 uur ge opend te houden op 29 november. 2 t m 4 december, 20 en 23 december GRONINGEN, 18-11. In Groningen ondervindt men geen moeilijkheden bij de aardappeloogst. Wel zijn de prijaen flink gestegen. Dit werd maandagmiddag bekend bij de pre sentatie van het jaarverslag 1973- 1974 van de aankoop centrale Gro ningen. Door de moeilijke oogstomstandig- heden in zuid-west Nederland zijn de groothandelsprijzen op de «termijn markt voor aardappelen gestegen van 12 cent per kilo begin septem ber tot 27 cent per kilo nu. De oogst in Groningen is door het slechte weer maar weinig vertraagd. Slechts 5 procent van de consumptie-aard appelen zit nog in de grond. De oogst van suikerbieten en fabrieksaardap pelen levert ook geen moeilijkheden op. echter over de manier waarop. Spre ker vond de oplossing van minister Westerterp: de stormstuw-caisson- dam, een aanvaardbaar compromis. De inzichten over behoud van het leefmilieu zijn de laatste jaren sterk veranderd. Ook bij het stichten van nieuwe fabrieken in het Europoort- gebied worden aan het behoud van het milieu hoge eisen gesteld. Van daar ook dc wijziging in het inzicht van de regering. De veiligheid wordt weliswaar in een later stadium be reikt. doch er wordt een oplossing nagestreefd voor behoud van het bio logisch milieu. Spreker koos voor dc stormstuw-caissondam en was het niet eens met de ontwerp-motie die aan de raad is voorgelegd. Oiivcriml woo rflel ijk De heet L. C. Hart (Alg. Belang) was van mening dat dc vergelijking van de heer Van Burg over milieube scherming bij het vestigen van indu strieën niet opgaat, daar het leven van de mens hierbij niet betrokken is - red.) Het is niet verantwoord de veiligheid voor de bewoners langs de Oosterschelde zeven jaar op te schuiven. De heer L. den Boer (A.R.P.) vond het onbegrijpelijk, onaanvaardbaar en onverantwoordelijk dat de veilig heid zal worden verschoven. Hij is voor volledige afsluiting van de Oos terschelde en onderschreef daarbij het standpunt van het waterschap Schouwen-Duiveland. Mevr. J. Kloet-Schellingerhout (P. v.d.A.) stelde de veiligheid van de in woners primair en was daarom voor volledige afsluting van de Ooster schelde. De heer A. J. bij de Vaate (S.G.P.) deelde mede zich aan te sluiten bij de woorden van de heer L. den Boer. Wethouder J. Boot (A.R.P.) deelde mede dat in een vrij recent televisie gesprek van de minister-president m.b.t. de Oosterschelde, geen aan dacht werd geschonken aan het ver lies van 1830 mensenlevens in 1953, doch wel aan het milieubederf. Met dit laatste zou het volgens spreker wel meevallen, want wat de natuur verwoest, herstelt de natuur ook weer. Hij stond volledig achter de motie. De voorzitter verklaarde waarom de thans gelanceerde oplossing, nl. een stormstuw-caissondam, gevaar lijker is dan de oplossing in het rap port van de commissie Klaassesz. Volgens de brief van de minister van verkeer en waterstaat is de thans voorgenomen oplossing gebaseerd op een advies van de Rijksplanologische Commissie. Alle technici hebben sla gen om de arm gehouden. De beslis sing over de afsluiting van de Oos terschelde zal gewoon anderhalf jaar worden uitgesteld door de regering. Er is volgens de voorzitter geen we zenlijke beslissing genomen. Het kan niet geaccepteerd worden dat de vei ligheid van de bewoners wordt inge ruild tegen veiligheid van het biolo gisch milieu. Onmiddellijke dijkver hoging biedt geen oplossing, daar het gereedmaken van plannen tijd kost. De heer C. J. van Burg verklaarde niet te zullen terugkomen op zijn in genomen standpunt. Hij vond het plan van dc regering een goed com promis. Is het plan niet uitvoerbaar, dan zal over anderhalf jaar worden begonnen met volledige afsluiting van de Oosterschelde. Hij verklaarde dat zijn standpunt niet uit louter po litieke overwegingen is genomen, GOES, 18-11. Maandagmorgen zijn een deel van de 2.800 militaire vrij willigers en 1.300 schoolkinderen ondanks dc hoge waterstand op het lai.d toch weer aan het oogsten ge slagen. Ook ongeveer honderd vrij willig opgekomen werklozen helpen de oogst binnenhalen. Aan aardappels oogsten met ma chines wordt in zuidwest Nederland niet eens meer gedacht. Volgens al gemeen coördinator van het hulpak- tiecentrum in Goes, de heer Goeman b'edraagt de schade in hel zuidweste lijk landbouwgebied nu al 50 miljoen gulden. TEL AVIV DAMASCUS CAIRO, 18-11. Na enige dagen van militaire en politieke hoogspanning in het Nabije Oosten is de spanning rondom Israels grenzen aanzienlijk afgenomen na verzekeringen van zowel Arabisehe als Israëlische zijde tijdens het weekeinde dal er geen plannen bestonden om elkaar aan te vallen. blijven." Volgens Herzog Is er in Syrië een strijd aan do gang over dc vraag of het mandaat moet worden verlengd. Hij geloofde echter niol flat cr een oorlog op handen is. De toestand was vooral zorgwek kend aan het front von Golan, waar het troepenscheidingsakkoord met Syrië van kracht is maar waar hei mandaat voor do V.N.-troepen 30 november afloopt. Israels vooraan staande militaire commentator ge- neraal-majoor Chaim Herzog ver klaarde via de radio dat hel kardi nale punt de Syrische bereidheid is het V.N.-mandaat te verlengen „Het moet de Syriërs duidelijk zijn dat een weigering om het mandaat te verlengen, oorlog betekent. Deze periode vóór het Syrische be sluit wordt een periode van spanning waarin Israël op zijn hoede moot Het nieuws over een vermindering van de spanning was afkomstig van de Israëlische radio. Een correspon dent die de Golan-hoogvlakte be zocht. meldde dat cr in het gebied een merkbare ontspanning was op getreden na de radiotoespraak van minister van defensie SJimon Peres, zaterdagavond, waarin deze voor spelde dat dc ontwikkelingen in het Nabije Oosten In de nabtje toekomst moer van politieke dan van militaire aard /ouden /on doch gebaseerd is op dc stukkon die voor hem lagen. Spreker meende dal dit uitstel aanvaardbaar is verwees naar de berekeningen over dit risico naar de brief van het Zeeuws Coör dinatie-orgaan voor Natuur-, land- schaps- en milieubescherming, die ook aan de raad is overgelegd. De ingediende motie, waarin werd voorgesteld dat onverwijld tot af sluiting conform het Deltaplan dient te worden overgegaan, werd door de raad met zes tegen één stem (dhr. C. J. van Burg) aangenomen. Rechter ondervraagt domineesvrouw inzake moord op rechter BERLIJN, 18-11, Eon rechter van onderzoek in West-Bcrlijn onder vraagt momenteel eon 30-jarige do mineesvrouw die zondag is aange houden op verdenking van mede- plichtgheid aan de op 10 november gepleegde moord op de Westberlijnsc rechter Giïnther von Drenkmann. De justitie wilde de naam van de vrouw niet bekendmaken en deelde alleen mee dal zo in West-Berlijn woont. Grondige inbrekers AMSTERDAM. 18-11. Een bewo ner van een villa aan de Minerva- laan in Amsterdam is tijdens het af gelopen weekeinde de dupe gewor den van een tweetal grondig opere rende inbrekers. Nadat ze de kom- plete geluidsinstallatie uit het huis hadden gesleept en een bedrag van f 1400 bij zich hadden gestoken, openden ze de slaapkamer, waarin de bewoner lag te slapen. Toen deze wakker werd namen ze de vlucht. De bewoner belde de politie en kwam nadien tot de ontdekking, dat de inbrekers uit de gang de huis- en autosleutels hadden meegenomen. Met die autosleutels werd tevens zijn voor de deur gepakeerde grote Mercedes 350 SL Coupé weggeno men. Daarin konden ze op komfor- tabele wijze de geluidsinstallatie vervoeren. Politiewapen ging af: agente kreeg schot in buik DEN HAAG, 18-11. De 21-jarige Haagse agente mej W. Bodegraven heeft maandagavond een schot in haar buik gekregen toen zij met een mannelijke collega met wie zij de nachtdienst inging de dienstwapons controleerde. De kogel kwam uit oen wapen dal de mannelijke collega onder handen had. liet schot ging door nog onbekende oorzaak af. De agente is gewond in hot ziekenhuis opgenomen. De politie noemt haar toestand redelijk. De twee agenten bevonden zich bij de wapencontrole op de kamer van de agente in een woning aan het Prinsevinkenpark in Den Haag. Man dood na slag op hoofd AMSTERDAM, 18-11, Twee maan- den nadat hij bij een vechtpartij met enkele buitenlanders ernstig werd gewond is dit weekeinde in een Amsterdamse verpleeginrichting overleden de 42-jarige koffiehuisex ploitant Ch. Roosendaal uit de hoofdstad. Hel slachtoffer werd op de avond van 16 septeml.vi 111 zijn koffiehuis aan de Derde Ooslcrpark- straat bij een ruzie om een speel automaat met een barkru'. neerge slagen. De vermoedelijke dader, een Joegoslaaf, is voortvluchtig en be vindt zicht waarschijnlijk in België. Binnenschip gezonken OUD-BEIJERLAND, 18-11. Maan dagavond is hel 431 ton metende binnenschip „De Waal nr. 3" van een firma uit Zuilichem op het Spui in het Zuidhollandse Oud-Beijerland ter hoogte van de watertoren gezon ken. De schipper F. Heise (47) uit Zui lichem wordt vermist. De politie vermoedt dat hij is verdronken. Het ongeluk gebeurde toen de schipper op het Spui. water ter plaatse 200 m breed is, wilde draai en. De keerkoppeling raakte kapot waardoor het schip achteruit bleef varen. Het schip botste op de oever en zonk na 15 minuten. Een 53-jarige vrouw die eveneens aan boord was kon zich vastklemmen en werd ge red. Advertentie BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE A.s. vrijdag-, zaterdag en zondagavond Aanvang: 20.00 uur De verfilming van het beroemde boek van Henri Charrière regie FRANKLIN J. SCHAFFNER produktie FRANKLIN J. SCHAFFNER en ROBERT D0RFMANN Tuschinski Film Distribution Toegang 14 jaar In ons restaurant serveren wij weer ons CINEMA-MENU a f 17,50 (inclusief bioscoop) Als de aardappels in dc grond blij ven zitten, en daar bestaat grote vrees voor, dan komt er nog eens een schadepost bij van 80 miljoen gulden. De heer Goeman hoopt dat de bic ten nog wel gerooid zullen worden. Dit zou dan een schadepost minder betekenen van 140 miljoen gulden. Volgens het aktiecentrum daalt de stemming onder de boeren met de dag. Veel zal afhangen van dc steun van de overheid of de zuidwestelijke landbouw zich van deze oogstcata- strofe zal herstellen, meent de heer Goeman. NETTLETON, Engeland, 18-11 De sympathie van Bill Jacob, een 70-jarige jachtopziener uit Nettleton in Engeland, gaat meer uit naar cle vogels dan naar de jager. „Ik zie niet graag dat de hele zaak wordt uitgemoord", zegt Jacob. „De vogels verdienen beter". En daarom gaat Jacob eieren ver kopen van een door hem gefokt ras fazanten dat 16 kilometer per uur sneller vliegt dan het standaardras, dat 72 kilometer per uur bereikt. Het moet ze zo gemakkelijker vallen aan het geweer van de jager le ontkomen", zegt hij. Het ras dat Jacob heeft gefokt is gestroomlijnder dan het bestaande. Hogere Westerschelde-tar ieven MIDDELBURG, 18-11. De tarieven van de Westerschelde veren worden per 3 januari van het komende jaar waarschijnlijk met 25 procent ver hoogd. De minister van verkeer en water staat heeft de provincie Zeeland te verstaan gegeven dat de tekorten van de expolitatiekosten van deze veerdiensten voor niet meer dan 60 procent door het rijk zullen worden betaald. Dat betekent dat er eigen lijk een tariefsverhoging van 50 procent noodzakelijk is. Maar dat gaat zelfs de minister te ver. Hij heeft gedupeerde staten van Zeeland voorgesteld in een jaar tijd de tarie ven met 30 procent te verhogen en dan in twee termijnen. De langdurig werklozen UTRECHT. 18-11. In een brief aan de bijzondere kamerkommissie die de interimnota van minister Boers- ma over de bestrijding van de werk loosheid behandelt, heeft het over legorgaan van NVV, NKV en CNV met klem aandacht gevraagd voor de positie van de langdurig werklo zen. De vakcentrales zeggen het noodzakelijk te vinden dat op zeer korte termijn het uitkeringspercen tage in de WWV wordt verhoogd van 75 naar 80 procent en dat bo vendien de uitkeringstermijn wordt verlengd. Chinezen niet heroïne in Amsterdam gepakt AMSTERDAM. Rechercheurs van do Amsterdamse narcoticabrigade hebben vijf illegaal in ons land ver blijvende Chinezen aangehouden, die ervan worden verdacht te hebben gefungeerd als hcrojnekoeriers lus- en Maleisië en Nederland. Een van de verdachten werd aangetroffen in een woning in Amsterdam-West, waar 500 gram heroïne (waarde ca. 1 40.00(1). f 20.000. in kontanten en twee p stolen met bijbehorende mu ni! e in beslag werden genomen. STAMFORD, 18-11. Amerikaanse eleeraen hebben de ontdekking be kendgemaakt van een nieuw kern- deeltje, PSl genaamd. Dc ontdekking werd hij toeval ongeveer tegelijker- li in twee onderzoekscentra (Stan ford en Brookharen) gedaan. Een irnordrncrder van hel Stanford-in- ■.'«/ui nnmrlc het een der grootste gebeurtenissen sinds jaren in de ho- ge energiefysica. Volgens de heer Goeman, alge meen coördinator van hel hulpactie- centrum in Goes hoopt men over een week nadat de uien en de gla- KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND HEERLEN. In Heerlen zijn de 50 personeelsleden van het schoon maakbedrijf Alma op straat komen te staan. Het bedrijf is onlangs fail liet gegaan. ROTTERDAM. Een 15-jarige fiet ser is maandag in Rotterdam om het leven gekomen als gevolg- van een botsing met een vrachtwagen. De jongen, A. Hordijk, was bezig de Vondelingenweg (ter hoogte van de Slatsedijk) over te steken toen hij door een vrachtwagen werd geschept Bij aankomst in het Dijkzigtzieken- huis bleek de jongen te zijn overle den. ALPHEN AAN DEN RIJN. De fa milie A. L. A. Otten in Alphen aan den R|jn heeft voor het eerst in 25 jaar weer iets gehoord van hun dochter Rosalie. Het meisje werd in 1949 ontvoerd tijdens een militaire gcvechtsaktie in Bandoeng. Alle na speuringen ten splijt slaagden de heer en mevrouw Otten er nadien niet in Roosje terug te vinden. Doopwater uit thermosfles 11ASON, Engeland. Volgens de Engelse geestelijke Gordon Blacktop ie. Bason is er niets rreselijkers voor een baby dan in de doopkapel uit de armen van een meier te worden ge nomen en besprenkeld met ijs koud water. Blacktop heeft er wat op gevonden: warm water uit een thermosfles. DEN IIAAG, 16-11. Op grond van de gewijzigde economische vooruit zichten voor 1975 heeft de regering besloten lot een bijstelling van het economisch beleid. In hol zaterdagmiddag aan dc Tweede Kamer aangeboden nieuwe pakket van maatregelen zijn twee elementen opgenomen, te weten oen lastenverlichting en gerichte stimu lering van bestedingen met name in de overheidssfeer. Voor 1975 kiest de regering een lastenverlichting die inhoudt oen tij delijke bijdrage van f 500 miljoen aan het fonds van de algemene kin derbijslagwet. - Een tijdelijke bijdrage van f 400 min. aan hol fonds van de werkloos heidswet. waarvan f 200 min overne ming van hel werkgevers- en werk nemersaandeel in de anders nood zakelijke verhoging van de premie; Een tijdelijke verlaging van f 8411 min in de sfeer van de loon- en inkomstenbelasting. Tezamen betekenen de voorgestel de maatregelen een impuls van f 3,5 miljard waarvan ongeveer de helft rechtstreeks betrekking heeft op uit gaven ter verhoging van de werk gelegenheid. en de andere helft op deels globale, deels meer gerichte verlichting van lasten. t Lange Uus. Kunstexpoaltie. 9 12 <42—6. Donderdag: 7—9. Maandag en zondag gesloten. Dinsdag 19 november Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, Ver. van Vrijz. Herv., 20.00 uur. Herv. Ver.-gebouw, Ver. v. Vrijzin nige Hervormden. 20.00 uur. Bruinisse „lil 'l Opper Herv. Vrouwenvereni ging. Woensdag 20 november Zierikzee Graanbeurs, 13.30 uur herdenking 20-jarig bestaan afd. Zierikzee A!g. Bond van Bejaarden. 's Landskamer. Vergadering Water schap Schouwen-Duiveland, 14.00 uur. J. W. v. d. Doelschool, Kijk kontakt- avond, 19.0021.30 uur. N.C.V.B.-afdling Herv. Verenigings gebouw. 20.00 uur. Haamstede Recreatiezaal Geref. kerk; 19.45 uur, bijeenkomst N.C.V.B. afdeling Haam slede. Kerkwerve Ver.-gebouw. NCVB-Afdeling. 19.45 uur. Bruinissc Rusthuis „In 't Opper", 14.00-17.00 uur Welfare-verkoop. Donderdag 21 november Duiveiand Raadhuis Nieuwerkerk, raadsverga dering. Bruinisse Herv. Ver.-gebouw. N.C.V.B.. 19.45 GOES, 18-11. De drie landbouweonsulcntschappcn in zuid-west-Nederland zijn maandag begonnen met een grootscheeps onderzoek naar de kwaliteit van de nog in de grond staande aardappelen in het zuid-westelijke landbouw gebied. Alle boeren moeten zelf op diverse plaatsen monsters trekken van hun aardappelen. De monsters worden dan centraal bij de Keuringsdienst Delta-Nederland onderzocht. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 diolenoogst is binnengehaald aan de aardappelen te gaan. Dan wordt het een kwestie van prioriteiten stellen, zodat grote groepen vrijwilligers in gezet kunnen worden in de aardap peloogst. maar dan moeten we wel zeker zijn dat de aardappelen die gerooid worden ook werkelijk goed zijn, zegt de heer Goeman. De land- bouw-consulent in Goes, de heer De Wit, zegt „het is natuurlijk tijd en geld verspillen als we ook die aard appelen gaan rooien, die verrot zijn. Vandaar het onderzoek. We hopen zo de goede aardappels te kunnen aan wijzen en op die plaatsen moeten dan ook grote groepen vrijwilligers worden ingezet na de volgende week. De helft van de aardappelen zit nu nog in de grond, bijna 17.000 hectare. Om die te kunnen rooien zou er voor 16 rooibare dagen 840.000 dagen nodig zijn. Ook al krij gen we nog eens 5.000 militairen ex tra erbij, dan zouden we die toch nooit allemaal uit de grond krijgen" stelde de heer De Wit. AMSTERDAM. Uit het water van de Ruysdealkade ter hoogte van per ceel 23 is te Amsterdam het stoffe lijk overschot opgevist van een in nachtgewaad gehulde vrouw, die naar schatting 65 tot 70 jaar oud moet zijn geweest. Over haar nacht japon droeg zij nog een kamerjas. DEN HAAG. In het afgelopen weekeinde heeft de politie in enkele delen van Nederland verkeerskon- troles uitgevoerd, waarbij in het bij zonder werd gelet op drankgebruik. ARNHEM. Tijdens een ruilbeurs in Musis Sacrum in Arnhem is een munstuk van oen halve cent uit een' muntenboek ?,esto'en. Do munt van 1928 heeft m een waarde van f 275. Van dc r'.oder ontbreekt elk spoor. AMSTERDAM. Wat «le meerder heid van de Amsterdamse gemeen teraad betreft, kan de oostljjn van de metro zonder vertraging tot het Centraal Station «orden afgebouwd. Dat is zeker niet spottend bedoeld, bewaar me.... maar St. Nicolaas krijgt hel niet gemakkelijk dit jaar. Zeg maar. St. Nicolaas krijgt het moeilijk. Weliswaar is het iedere keer weer een geweldige prestatie van de oude baasmaar - laten we eerlijk zijn ten we zijn eerlijk) - ie der jaartje telt. De luimen van het Nederlandse klimaat heeft Sint al geproefd van Enkhuizen via Zierik zee tot Burghsluis. Er is al heel wat water op zijn mijter gevallen. Dat was ook te Zierikzee het geval. Een watermijter kan eigenlijk niet, maar Sint kan moeilijk een alpinopetje opzetten. Er was ook knap wat u-ind vna zee uit. zodat Sint - gereed om zijn schimmel te beklimmen slechts één hand had om dit vurig dier te leiden. De andere hand was nodig om de mijter op zijn plaats te houden. Als het even tegenzit kan de Kindervriend trouwens ook met de baard duidelijk in moeilijkheden ko men. Sint zal helaas ook kennis moeten maken met de modder van dit land. Hij vertelde mij weliswaar dat zijn schimmel nog al wat mans was, maar in hel Madrileense kent men geen diepe voren met water en blubber. Sint bracht hier tegenin niet voor één gat gevangen te zitten, maar ik moest dit tegenspreken. Het is wél zo, nl. het schoorsteengat. De andere moeilijkheden liggen op het monetaire vlak. Weliswaar doet Sint een deel van zijn inkopen in Fran co's land, maar daar is ook niet alles franco meer; de rest geschiedt aan- vullend in Nederland en Sint moet zonder aarzeling worden medege deeld dat hij iets (iels, want laten we het in vredesnaam niet gaan dra matiseren) moet herberekenen en fi nancieel wat bijsturern. De gard is wel hetzelfde gebleven, maar dc koek iets duurder. Dat is jammer, maar je moet het pikken, zonder koek doen, of met een kleinere genoegen nemen. Dc note ringen op de pcpcrbollenmarkl schij nen mee te vallen, maar de aandelen zijn schaars. De warme bakker vlucht in het gebak en hel stokbrood en de 'jollen zijn wat op de achter grond gekomen. Uit hel E.E.G.-re servefonds zullen echter nog - deels overjarige - peperbollen Sint ter be schikking worden gesteld. De Pieten cn dc Pietinnen. zo uit het warme land, krijgen het ook wei zivaar. Ze zijn niet reversibel en wel waskaar. Bij aanhoudende buien kan uit de rozetkraag soms ivel eens in enen een blanke hols oprijzen, on zich een aardig gezicht, maar niet in te passen in hel echte deccmber- gamma. Zo zijn er dus nogal wat strubbe lingen. maar Sint is Sint cn ik ben gewoon erg blij dat de goede man er i cr is. want door allerlei proble men, srhtfnt ons wereldje van slkkc- ncurigheid aan elkaar te hangen. Srtaks niet meer: dc deur zwaait open, het notenwork gaal beginnen, .ie r\jkc Sint bedeelt de armen, de bel gaat luid cn er staat een mand met pakjes op dc mat. Waar die nu toch vandaan komt? SCHIER EI LAN DM AN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2