Kruideniersbedrij f werd compleet „Reform"-huis Bruse jongen Ab de Groot werd jeugdkampioen akkordeon OUDERAVOND OPENBARE BASISSCH00U NOORDWELLE KLEUTERS TE RENESSE VIERDEN FEEST BIJ HUWELIJK LEIDSTER STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 12 november 1074 Nr. 21589 „l)e Maagd van Mechelen" ZIERIKZEE, 11-11. - Het leveiismiddeleiibedrijf D. Joppe, gevestigd in het zeventiende eeuwse pand „De Maagd van Mechelen" aan de Poststraat, heeft zich ontwikkeld tot een compleet en exclusief „Reform"- huis, een handel dus in reform- en dieetwaren. Het betekende - na een eeuwenlange familietraditie - de afstoting van het gebruikelijke kruideniers-assortiment en de ombuiging naar een gespeciali seerde zaak. die in deze vorm en van deze grootte in stad en regio niet is te vinden. Het jaartal 1831 is voor de zakenfamilie Joppe belangrijk, want in dat jaar vestigde de overgrootvader van de huidige eigenaar, Karei Joppe zich in „De Maagd van Mechelen", opgevolgd door diens grootvader, Benjamin Joppe, die vlak voor Wereldoorlog I weer werd opgevolgd door zijn vader W. Joppe. Als 14-jarig knaapje kwam tenslotte de heer D. Joppe zelf in deze typische Poststraat-zaak. Succes op nationaal niveau Dat was in 1945 en in de loop dei- jaren ging een aanvankelijk beschei den hoeveelheid reform- en dieet waren een steeds grotere ruimte ver gen in de zaak, die - na de oorlog - een viertal verbouwingen onderging, in respektievelijk 1946, '63, '68 en '69. Na de afgelopen zomer viel het be sluit geheel over te schakelen op de typische gespecialiseerde voedsel- branche, die duidelijk de tijd mee heeft. Steeds meer mensen krijgen belangstelling voor reform-voedsel. omdat zij met een wat geselekteerder voeding mikken op een steviger ge zondheid. Dieetvoedsel Daarnaast wordt (helaas overigens) het aantal dieetgebruikers groter, door betere medische controle en ad visering. Zodoende neemt het pak ket suikervrije en zoutarme voe dingsmiddelen een belangrijke plaats in in dit „reform-house". Te leren valt daaruit dat dieetmensen feite lijk aan niets gebrek behoeven te lijden, als zij zich houden aan een geheel op hun eisen ingesteld voed selpakket. ZIERIKZEE „Tiroler Slippertjes" Zaterdag- en zondagavond a.s. wordt in de Zierikzeese Concertzaal vertoond een film over „frivool Ti- rol": „Tiroler slippertjes", met o.a. Elisabeth Volkmann en Alexander Grill. Geen gebrek aan vrolijke sex en humor in deze film over „gastvrij Tirol", waar het op de „Sonnehof" opgewekt en vrij toegaat. (Toegang 18 jaar). NOORDWELLE, 11-11. In de vori ge week gehouden ouderavond van de openbare basisschool te Noord - welle kwamen verschillende onder wijszaken aan de orde. De voorzitter, de heer J. C. Hcndrikse, verwelkom de de aanwezigen, in 't bijzonder mej. Houtman als vertegenwoordig ster van de gemeente Westerschou- wen. Wat betreft het onderwijs ziet de school terug op een goed jaar, maar oudercommissic en schoolhoofd zijn wel wat teleurgesteld over het geringe aantal kinderen. De toekomst geeft niet veel kans op stijging van het aantal leerlin gen. Uit het financieel verslag van de heer C. Oosse bleek het batig sal do zeer gering te zijn. Mevr. J. Jon ker-van Dongen bracht verslag ui van de schoolreis van dit jaar. De heer C. Dolst informeerde naar In reform-voedsel is alles geweerd wat mogelijkerwijs de gezondheid Herstel Zeelandbrug uitgesteld Het definitieve herstel van de Zeelandbrug, dat vandaag (dinsdag) zou plaatsvinden, is vanwege de storm minstens 24 uur uitgesteld. De gerepareerde klep die uit Vlaardin- gen komt is maandagmorgen wel op een.di*ijvende ponton afgezonden en kwam maandagavond aan in „De Val" bij Zierikzee. De grote drijven de bok, de ir. Snip, die de klep zal plaatsen, moest nog in Rotterdam wachten. Kijk-avond J. W. v. d. Doel-school Woensdag 20 november wordt een kijk kontakt-avond gehouden voor ouders in de J. W. v. d. Doelschool. Eerste kinderpostzegels Het bekende officiële tintje werd heden-dinsdagmorgen gegeven aan de verkoop van de eerste kinderpost- zegels in de hal van het postkantoor. De eerste zegels werden gekocht door burgemeester Th. H. de Mees ter. Bij ontstentenis van de presi dente werden de zegels aangeboden door het U.V.V.-bestuurslid mevr. Van der Lelie. RENESSE Ouderavond „De Duinkonijntjes" Donderdagavond 14 november a.s. wordt in de openbare kleuterschool „De Duinkonijntjes" te Renesse een ouderavond gehouden. De avond zal worden geopend door de voorzitster, mevr. M. Brondgeest, waarna mej. Wondergem, werkzaam aan het Regionaal Pedagogisch Cen trum, zal spreken over: „De integra- mogelijkhedcn om wat te doen aan de achteruitgang van hel aantal leerlingen. Naar zijn mening gaat hel dorp Noordwelle in het algemeen „snel achteruit". Voor Noordwelle wordt het hoogtijd dat tot daden wordt overgegaan, aldus de hooi Dclst. Do vergadering was het roe- rond eens met deze opmerkingen, Om een en ander eens nader te on derzoeken word oen aantal ouders bereid gevonden deze zaken le gaan bespreken. Van de gelegenheid tot bezichti ging van het werk van de leerlingen werd druk gebruik gemaakt. De gang van zaken in school werd uitvoerig toegelicht door hot schoolhoofd do heer Smallegange; hij prees daarbij de nuttige samenwerking met de school te Serooskerke en de samen werking met de oudereommissic. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) heid zou kunnen schaden: geen che mische bestanddelen, geen kleurstof fen, geen looizuur en al dat soort zaken. Om een werkelijk gevarieerd re form- en dieet-assortiment te verga ren, is veel buitenlandse import no dig en de artikelen komen dan ook uit talrijke landen, als België, Duits land, Zwitserland en zelfs Japan. Veel van dit voedsel is gezondheids- verbeterend en heeft soms ook slankmakende eigenschappen, alle maal dingen, die in deze tijd bij het publiek „goed in de markt liggen". Het is dan ook niet zonder enige verbazing, üls men in deze zaak langs de boorden en kasten loopt; er is veel waarvan het bestaan menig een niet zal hebben vermoed, al was het alleen maar de 46 theesoorten. Uit alles blijkt wel: „de maagd" heeft zich verjongd en is „reformed" (veranderd). tie kleuterschool-basisschool". Na af loop van haar praatje zal zij vragen beantwoorden. Vóór de koffie-pauze zal het financieel verslag 1973/1974 worden uitgedeeld. Na de pauze worden de notulen voorgelezen door de secretaris van de oudercommissie, de heer Fransen v. d. Putte. Vervolgens moeten twee nieuwe leden worden gekozen in de oudercommissie. De vergadering zal met de rondvraag worden besloten. Belangstelling voor kleutergym Door de grote belangstelling voor de kleutergym van de gymnastiek vereniging Renesse heeft men zich genoodzaakt gezien deze groep te splitsen. De kleinsten zullen in het vervolg gymen woensdagmiddags van 3.30 tot 4.30 uur en de kinderen van 6 en 7 jaar komen aan de beurt van 4.30 tot 5.30 uur. Deze wijziging gaat in op woensdag 13 november. BROUWERSHAVEN Geluidsinstallatie voor bejaarden De bejaardensociëteil te Brou wershaven hield één dezer dagen een verloting voor de aanschaf van een geluidsinstallatie. Deze is drin gend nodig omdat voor veel bejaar de mensen het gesproken woord verloren gaat. De opbrengst van de verloting plus giften bedroeg f 288,15, wat een mooi startkapitaal genoemd mag worden. Burgerlijke stand over oktober Geboren 28. Hein Albert (te Goes) z.v. H. A. Schipper en M. J. C. C. van Beurden. Geh u wd 4. Moed. Jan Rudolf (Enschede) en Oosse. Joppa Pieternella (Rijswijk). 20. Pipping. Adriaan Pietei Marinus (Tholen) en Goudzwaard Pieternella Hübrlena (Brouwershaven). Overleden 7. Kaal. Jacoba Lena (te Zierikzee) 78 jr.. e.v. J. H. van der Cingel. 10. Koster, Abraham (te Zierikzee) 86 jr.. w.v. D. de Valk. NIEUWERKERK „Geven voor leven" Het akitecomitê „Geven voor Lo- vcn" te Nieuwerkerk bestaat uit de volgende medewerkers: de heren Bil (penningm). Provoost. J. Stins. .1 van Sluis. A. Verbeek, (sekretnri D. Verboom en mevrouw B. Ver beek. Er kunnen nog enige koliek- tanten worden gebruikt. De mede werking die men in het dorp onder vindt om fle aktlc te doen slagen is grandioos. Zo hoeft de s.v. SKNWK (afd. damesvoetbal) 16 kollektanlen aangeboden. De heer Van Putton van het postkantoor maakte een uit gebreid stratenplan zodat het voor iedere kollektant gemakkelijk te zien is welke huizen bezocht moeten worden. Op de grote avond 29 no vember mag het gebouw van de RABÖ-bank worden gebruikt om er een telkommissie te laten werken. Verder heeft iedere middenstander zich bereid verklaard een raambiljet op te hangen zodat de aktie „Geven voor Leven" aan niemands aandacht kan ontsnappen. Kinderkoor opgeheven Het Kinderkoor „Van Knop tot Bloem" bestaat niet meer. Gebrek aan belangstelling is de oorzaak, dat het koor werd ontbonden. Het werd opgericht op 25 maart 1957, onder leiding van (wijlen) de heer J. Sehouls te Zierikzee. In de loop der jaren traden nog op als dirigenten de heren E. Nieland en P. H. Wessels. Tijdens het 17- jarig bestaan zong het koor op vele concoursen en behaalde interessante successen. De uitvoeringen van het kinderkoor werden altijd gehouden, samen met het grote koor. Zij trok ken volle zalen. De laatste tijd be stond „Van Knop tot Bloem" (opge richt als gemengd koor) nog alleen uit meisjes. Jammer voor de zang in het algemeen en voor Nieuwer kerk in het bijzonder, dat het zo gaan moest. OOSTERLAND Bazar „Oosterlands Fanfare" De plaatselijke muziekvereniging „Oosterlands Fanfare" houdt deze week een bazar in de „Conferentie kamer", waarbij talrijke attributen aanwezig zijn, zoals een rad van avontuur, grabbelton, schiettent, bal lenspel etc. Op donderdagavond 14 november a.s. zal het korps een mu zikale wandeling maken door het dorp, indien de weersgesteldheid zulks toelaat, als introduktie voor de bazar, die aanvangt de volgende (vrijdag)avond. Op die avond zal dan voor het be gin de boerenkapel van de muziek vereniging een korte rondgang over het dorp maken. De tweede dag van de bazar is de daaropvolgende zater dagmiddag. Deze middag zullen de prijzen bekend gemaakt worden en de namen van de winnaars, die de juiste naam van de pop geraden hebben of de lengte van het snoer, gewonden om een kinderfiets, of het aantal bruine bonen in een pot, ge deponeerd in het cafétaria „Neffen d'Eule", waarop een windbuks ge wonnen kan worden. De boerenkapel neemt tijdens de bazar de muzikale medewerking voor zijn rekening. De opbrengst van de bazar wil de mu ziekvereniging bestemmen voor de aankoop van uniformen, vooral voor jeugdige leden, die toegetreden zijn. Jaarfeest „Martha" Op donderdagavond 14 november a.s. viert de Chr. Vrouwenvereniging „Martha", presidente mevrouw J. Stoutjesdijk-Borst, het jaarfeest in de vergaderzaal van het Hervormd Verenigingsgebouw. Herdacht wordt het feit' dat de vereniging voor 28 jaar, in 1946. werd opgericht. BRUINISSE Goedkeuring besluit Onroerend Goed-belasting Gedateerd 24 oktober 1974 werd deze week door de gemeente Brui- nisse de Koninklijke Goedkeuring RENESSE, 11-11. VrtfdaK j.l. werd er op kleuterschool „De Duinkonijri tjes" groot feest gevierd ter gelegen heid van het huweRjk van de leid ster niej. Sarie Flohil met de heer Henk Pairoux. Omstreeks kwart over één arriveerde het bruidspaar op de kleuterschool, waar de kleu ters vrolijk uitgedost met eigenge maakte feesthoeden al vol ongeduld stonden te wachten. Bruid en brui degom werden bij de ingang door enkele kleuters bestrooid met „ho memade" confetti en vervolgens moesten zij zich een weg door de gang banen door gekleurde slingers door te knippen. In de versierde klas stonden reeds stoelen klaar voor juffrouw Sarie en „Oom Henk". De stoeltjes van de BRUINISSE, 11-11. De 13-jarige Ab de Groot uit Bruinisse is jeugd kampioen van Nederland geworden op de akkordeon. Hij behaalde deze titel, door de eerste prijs te winnen op het akkordeon concours dat vo rige week in Zeist is gehouden, uit geschreven door de Nederlandse Ak- kordeonisten Organisatie (N.A.O.). Reeds bij de wedstrijden voor de beste akkordeonbespelers en be- speelsters uit Zeeland kwam Ab in de slektie als tweede op het concours te IJzendijke. Jozien de Graaf uit Sluis werd toen eerste met een zeer miniem verschil. De heer J. Blom, die les geeft aan de Zeeuwse muziekschool, wilde toen graag zijn twee beste kandida ten laten mededingen naar het ontvangen op het besluit over te gaan tot de heffing van een Onroe rend Goed-belasting. Bruinisse is hiermee één der eer ste gemeenten in Zeeland, die deze goedkeuring ontving. De invoering is wettelijk verplicht, zij vervangt in'de komende jaren, de grondbelas ting, de personele belasting en straat belasting en eventueel voor gemeen ten waarbij deze niet is gecombi neerd met de straatbelasting ook de rioolbelasting. Deze belasting zal per 1 januari 1975 van kracht worden, maar per 1 januari 1976 worden ingevoerd. Te verwachten valt wel dat per 1 januari 1976 of in de loop van dat jaar de belastingdruk wat zal wor den verzwaard. Voor sommige be zitters of gebruikers van onroerend goed zal de belasting namelijk zwaarder drukken dan de vervallen belastingen, terwijl daarnaast dan ook de milieubelasting aan de deur komt kloppen en de verhoogde aard- kleuters stonden in een grote kring er omheen. De leerlingen van juf frouw Sarie zelf hadden voor ..hun juf" een mooie kalender gemaakt die begon op de trouwdag; leerlingen van juffrouw Tineke hadden een erg leuk wandkleed gemaakt. Geschenken Op de melodie van „In Holland staat een Huis" werd een fraai hu welijkslied gezongen en gespeeld. En nadat een der kleuters onder het op zeggen van een gedicht enkele zeer nuttige kleinigheden had aangebo den mochten een paar kinderen de grote kado's. een elektrische grill en een elektrische snijmachine, aanbie den. Nadal nog oen spelletje was ge- De jeugdige kampioen. kampioenschap van Nederland, met het nu mooie resultaat dat Ab kam pioen werd, met 85 punten. Tweede werd Annette Veldhuis, Apeldoorn met 84l/2 punt. derde Janneke Kip uit Koevorden met 84 punten. Jozien de Graaf kwam ditmaal niet hoger dan 75 punten. Het verplichte nummer voor de jeugdafdeling was „Kleine dans" van E. Reeskamp, terwijl als vrij num mer door Ab nog werd gespeeld „Heiterer Himmel" van W. Bernau. De jury bestond uit de heren G. Beuk, Alphen a.d. Rijn. L. BoeLlard, Leiden, A. Groothuis. Zwolle, F. Boskma, Hoogeveen. E. Reeskamp, Utrecht en J. Verdonk. Breda. gasprijzen eveneens het leven duur der zullen maken. Benoeming De heer C. Bijl, die enige jaren ter gemeentesecretarie werkzaam was, maar eind 1972 naar Zuidland op Voorne Putten vei-trok waarmee hij een belangrijke promotie maakte is thans benoemd tot gemeentesecreta ris van genoemde gemeente. De ge meentesecretaris die tot voor kort zijn chef was, werd elders tot bur gemeester benoemd. Kollekte Nierstichting De te Bruinisse gehouden kollekte voor de Nierstichting bracht 1' 1040,09 op. (Vorig jaar f 905.92). Een woord van dank aan gevers en kollektanten is zeker op zijn plaats. De Nierstichting moge ook op Bi uinisse een begrip worden. daan werd het tijd voor juffrouw Sarie en „Oom Henk' Om te ver trekken. Na hun vertrek werd het feest echter vrolijk voortgezet. Eerst wei-den de kinderen getrakteci-d op limonade en een versnapering en vervolgens mochten ze kijken naar een leuke poppenkast voorstelling. Voor de kinderen weer naar huis gingen kx-egen ze eerst nog allemaal een door juffrouw Sarie gemaakt bruidje, met een hoofd gevuld met chipjes. Dat was voor de kinderen een fijn einde van een geweldig feest. Geschenken voor bruid en bruide gom. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Achteruitgang aantal leerlingen Feestelijke dag bij de „Duinkonijntjes"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 3