Donderdag 14 november kan Zeelandbrug hersteld zijn Verbrede Heuvelsweg mag geen „race-baan" worden Olie AUTOVERHUUR altijd duurder Hg AUSTIN MORRIS DE ZIERIKZEESCHE COURANT Franse tv-journalisten omgekomen Vandaag, vrijdag 8 november, wordt de val (afmetingen: 32 x 14 x 3 meter, inclusief de lagerhuizen) bij HVO in Vlaardingen met behulp van een bok op een ponton geladen. Sleepboten zullen maandagmorgen het geheel naar de haven De Val vlakbij de Zeelandbrug brengen. Hiervoor is de gehele dag uitge trokken (geplande aankomst 3 uur 's avonds). In de loop van de maandag zal de grote drijvende bok „Ir. Snip" even eens ter plaatse arriveren. Ook zal die dag e enbegin worden gemaakt met het demonteren van de opritten van één van de bailybruggen en met het weghakken van de asfalt-oprit- ten. Deze werkzaamheden worden op dinsdagmorgen voortgezet en vol tooid. Dan zal ook de drijvende bok de bailybruggen wegtillen en op een ponton neerzetten, waarna zjj kun nen worden afgevoerd naar de op- Adverténtie Dealer: ISTA - Oosterland Tel. (01114) 1495 De tot zes-en-een-halve meter verbrede rijbaan van de Heuvelsweg nabij „Schutje". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) nieuwe Opel Kadett Inlichtingen: AUTOBEDRIJF AKKERDAAS B.V. Kloosterweg 2 Noordgouwe (01112) 347 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzen I De advertentieprijzen zijn exclusief 4 8.T.W. In dit nummer: Middenstandsacties te Zierikzee en Renesse Einde Bailybruggen-tijd ZIERIKZEESCHE Vrijdag 8 november 1974- 131s(e jaargang Nr. 21587 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797-1889) KOEWEIT, 7-11. Ongeacht welke regeling zal worden getroffen voor de vaststelling van de olieprijzen, blijft het streven van de olieprodu cerende landen gericht op een ver hoging van de olie-inkomsten en niet op een vermindering. Dit heeft Koewei t's minis ie, w-., financiën en olie, Abdel-Rachman Al Atiqi, verklaard. Koeweit is één van de zes landen aan de Perzische Golf waarvan de ministers het komende weekend in Aboe Dhabi zullen vergaderen over het prijsbeleid voor olie. Ook Iran zal daar vertegenwoordigd zijn. BREST, 7-11. Drie Franse tv-jour- nalisten en een cameraman zijn donderdag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk in de buurt van Brest. Zij waren op weg naar de vlootbasis Brest om aanwezig te zijn bij het vertrek van president Gis- card met een Franse kern-onderzee- er voor een tocht van 24 uur. De omgekomenen waren werk zaam bij de ORTF, de Franse staats radio en -televisieonderneming. Monnik bekent in gijzelingszaak DEN HAAG, 7-11. De 45-jarige benedictijner monnik A. G. H. M. N. heeft donderdag een volledige be kentenis afgelegd over zijn leveran tie van twee vuurwapens aan Jan Brouwers, een van de gedetineerden die de gijzeling in Scheveningen uit voerden. Broeder Mattheus, zoals N. in de Sint Paulus abdij in Ooster hout waar hij woont wordt genoemd heeft ook bekend bij een celbezoek aan Jan Brouwers in de gevangenis in Breda in oktober 1.973 een ijzer - zagje aan Jan te hebben overhan digd, waarmee deze enkele weken later, op 2 november, de tralies van zijn cel doorzaagde, waarna hij kon ontvluchten. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 8-11. Het K.N.M.I. deelt mede: In de nacht van donderdag op vrijdag daalde de temperatuur, bij heldere hemel, op diverse plaatsen in ons land tot 1 a 2 graden onder nul, vlak bij het aardoppervlak hier en daar tot min 5 graden. Wel nam de wind iets toe, waardoor mistvorming op uitgebreide schaal voorkomen werd. Wel kwam veel mist voor in midden Frankrijk en Duitsland, deze gebieden stonden namelijk nog on der invloed van een hogedrukgebied met weinig wind. Een depressie trok over Sicilië in dc richting van Grie konland, terwijl een bijbehorend rc- gengebied zich naar do Balkan ver plaatste. Intussen nam donderdagmorgen bij ons van het westen uit dc bewol king toe, wat veroorzaakt werd door een over Engeland naderbij komend zwak warmtefront. Dit front zal za terdag tot onze omgeving doordrin gen met plaatselijk wat motregen, terwijl dan iets zachtere lucht ons land binnenstroomt. De nachtvorst- kansen nemen daarbij voorlopig af. ZIERIKZEE. Op de jongste verga dering van de Ned Hervormde Ge meente te Zierikzee is de toekom stige positie van de rusthuizen „Irene" en „Ons Huis" ter sprake gekomen. In kringen van betrokke nen - zo bleek - bestaan plannen uiteindelijk te komen tot de bouw van een nieuw rusthuis op de plaats van de beide thans bestaande, annex de achterliggende tuin, annex even tueel nog meer aan te trekken gronden. Het gaat hier om een pro- jekt op lange termijn, dat in fasen zou kunnen worden uitgevoerd. Een speciale (bouw)commissie zal zich gaan belasten met een diepgaand onderzoek naar de mogelijkheden met betrekking tot een dergelijk mo dernter) rusthuis in de binnenstad. Foto: gevel rusthuis „Irene". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagrin«'s f Tegenover anderen zijn wij oprechter dan tegenover ons zelf. j) Nietsche vij LS- t BONN. Amerika gaat z(jn ge vechtskracht In Europa verhogen en verwacht dat zjjn hondgenoten het zelfde te doen. Dit heeft dc Ameri kaanse minister van defensie James Schlesinger bekendgemaakt in Bonn. MIDDELBURG, 7-11. Als alles naar wens verloopt zal met ingang van volgende week donderdag - 14 novem ber - de volledig herstelde Zeelandbrug weer voor het verkeer beschikbaar zijn. Op de daaraan voorafgaande dinsdag en woensdag zal het door een aan varing op 9 mei j.l. ernstig beschadigde maar nu herstelde beweegbare gedeelte - de z.g. val - worden aangebracht. De beide bailybruggen, die enkele maanden zulke goede diensten hebben bewezen, zullen dan worden verwijderd. De werkzaamheden brengen mee, dat gedurende twee dagen (en nach ten) van de brug geen gebruik zal kunnen worden gemaakt. Dinsdag en woensdag, overdag en in de avond uren, zal voor het vervoer van pas sagiers en fietsen/bromfietsen een R.T.M.-boot worden ingelegd tussen de voormalige haven De Val bij Zie rikzee en de haven van Colijnsplaat op Noord-Beveland. Voor de montage van de brugklep of val en al hetgeen daarmee ver band houdt is een uitgebreid draai boek samengesteld. Voor de uitvoe ring van het karwei tekenen het H.V.O. te Vlaardingen, dat het be schadigde gedeelte herstelde, de NV Provinciale Zeeuwse Brug Maat schappij - provinciale waterstaat, Smit Tak en Technische Groothan del Jansen BV (bailybruggen). Naar De Val slagplaats van rijkswaterstaat in Aalst. Aan het begin van de dinsdag middag brengt de „Ir. Snip" de in middels per ponton bij de brug ge arriveerde brugklep in de goede po sitie boven het brugdek, waarna deze wordt ingehesen en op de lageron- dersteuningen worden geplaatst. Men wil met het inhijsen om half vier beginnen. Twee ploegen zetten vervolgens de lagers op stoelen vast. Daarna volgt de montage, een kar wei, dat grote zorgvuldigheid en nauwkeurigheid vereist, alsmede een serie controles, die o.a. zullen be staan uit het enkele malen laten zakken en weer ophalen van de brugklep. Woensdag 13 nov. Eerste onderdeel van het draai boek voor de woensdag is het in ho rizontale stand brengen van de val aan de noordzijde met behulp van de drijvende bok en de vergrende ling van de beide vallen. Daarna volgt afstelling en afstempeling van de klep tegen het kelderdek. De andere werkzaamheden op de ze dag zullen bestaan in het even tueel herstellen van asfalt op het wegdek, het demonteren van hijs punten in het wegdek, het monteren van luiken boven de lagers en in het algemeen de afwerking van het ge heel. Indien zich geen tegenslagen voor doen zal op woensdagavond 24 uur de brug voor het verkeer kunnen worden vrijgegeven. Spelbreker kan zijn de wind. Als de windkracht bo ven de 4 volgens de schaal van Beaufort ligt moet van onwerkbaar weer worden gesproken. In dat geval zal het karwei moeten worden uit gesteld tot het moment, dat de wind uitvoering van het werk weer toe laat. Zoals gezegd zal dinsdag en woensdag de verbinding over de Oosterschelde worden onderhouden door een RTM-s^lonboot, die alleen passagiers en fietsen/bromfietsen kan meenemen. Er is voor de beide dagen een dienstregeling ontworpen met busaansluiting van Zierikzee- station naar Zierikzee-haven De Val en van Goes-station NS naar de haven van Colijnsplaat. Uit De Val zal om de twee uur een boot ver trekken (beginnend om 7 uur 's mor gens en eindigend om 9 uur 's avonds). De vaartjjd is 40 minu ten. Vanuit haven Colijnsplaat kan men voor de eerste maal weg om kwart voor 8 en voor de laatste keer om kwart voor 10 des avonds (steeds om de twee uur). De bussen vertrek ken steeds elf minuten voor de af vaart van de boot van het station Zierikzee en 25 minuten voor de af vaart Coljjnsplaat van het NS-sta- tion te Goes. Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Hogere temperaturen In het algemeen veel bewolking met voornamelijk vannacht hier en daar wat regen; matige, aan de kust af en toe krachtige wind uit zuid tot zuid west; minimumtemperaturen onge veer 5 graden, maxima morgen om streeks 9 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturenomstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 9 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 9 nov. Zon op 7.48, onder 16.59 Maan op 2.03, onder 14.36 10 nov. Zon op 7.50, onder 16.57 Maan op 3.23, onder 14.57 11 nov.Zon op 7,52, onder 16.56 Maan op 4.43, onder 15.20 HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater Nieuwe maan: 14 nov. (1.53) 9 nov. 10.27 23.20 4.02 16.34 10 nov. 11.51 5.16 17.48 11 nov. 0.32 12.53 6.17 18.45 Doodtij: 9 nov. (Vervolg pag. 2) Beplanting van belangrijke tweede route naar Westhoek gespaard MIDDENSCHOUWEN/ZIERIKZEE, 7-11. Met het uit- spreken van fle wens dat de verbeterde en verbrede weg niet zal worden gebruikt als „racebaan", gaf bur gemeester E. Baerends van Middenschouwen gisteren- (donderdag)middag, bij gelegenheid van het gereed komen van de Heuvelsweg, in een korte toespraak, in de direktiekeet nabij het buurtschap Nieuwerkerke - „Schutje" - mede namens het gemeentebestuur van Zierikzee, uiting aan zijn vreugde over het feit dat bel werk na een vlotte afwerking kon worden opgeleverd. De Heuvelsweg, gelegen in de gemeenten Middenschouwen en Zierikzee, is verbreed van ruim vjjf meter tot zes-en-een-halve meter. De wegverbcte- ring van deze volgens burgemeester Baerends belangrijkste alternatieve route naar Schouwen's Westhoek werd voltrokken vanaf de aansluiting met de Delingsdgk in overwegend zuidoostelijke richting tot de aansluiting met de Lange Blokweg, ten noorden van Zierikzee. Het weggedeelte in de gemeente Middenschouwen heeft een lengte van 5420 meter, de lengte in de ge meente Zierikzee bedraagt 800 me ter. Het werk werd uitgevoerd in DACW-verband, de totaalkosten voor de twee gemeenten bedragen f 646.000,Van dit bedrag komt f 560.000,voor rekening van Mid denschouwen en f 87.000,voor re kening van Zierikzee, maar de beide gemeenten ontvangen in deze kosten een subsidie van 95 procent. Sprekend namens de beide ge meentebesturen constateerde burge meester Baerends dat het uiteraard betreurenswaardig is dat in Neder land werk in DACW-verband on vermijdelijk is, maar dat neemt niet weg dat in het andere geval een groot aantal werken niet tot stand zou kunnen komen. Dankzij de uit voering in DACW-verband kon de Heuvelsweg - tot voor kort nog een „weg met vele heuvelen en diepe da len" op een fraaie manier worden aangepast aan het moderne verkeer. De Heuvelsweg wordt ongetwijfeld een drukke weg als tweede route naar de Westhoek, vooral in tijden van grote drukte op de provinciale weg. De weg is ook van groot belang voor het landbouwverkeer en voor de schoolgaande jeugd. De voltooiing en oplevering der Heuvelsweg bve- tekent in feite ook de afronding van het gehele wegennet in Midden schouwen. De gemeente zit er be paald niet over in, dat in het (recre- atie)-wegenplan uiteindelijk het no dige werd geschrapt, maar dit heeft wel de verbVeding van de Heuvels weg mede noodzakelijk gemaakt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1