Havenkwartier draafde bezwaarden-zitting' op m Toestand in Scheveningen is nu wat meer ontspannen Minister Van Agt wil gerechtelijke uitspraak over Bloemenhovekliniek alsu wild op wild bent*.. dviÉNue RCRGMURJOT „Van der Louw de juiste man" Palestina- verklaring Arabische top Geen w.w.-woningen meer in regio DE ZIERIKZEESCHE COURANT ft De grootvader van het kind, de 73- jarige J. den Boer, werd zondag om streeks het middaguur vrijgelaten. In totaal is het aantal vrijgelaten gijzelaars nu gestegen tot zes. Zondagmorgen omstreeks 10 uur werd de 49-jarige mevrouw Panne- koek losgelaten, twee uur later haar 9-jarig dochtertje Joke, tegelijk met de heer Den Boer. Zondagavond werden de zusjes Jose (10 jaar) en Ankie (16 jaar) Korsen door de ge detineerden in vrijheid gesteld. In totaal bevinden zich nu nog 16 ge gijzelden in de Scheveningse straf gevangenis. De vrijgelaten Godfried Clerqs verkeerde in een uitstekende condi tie, verklaarde een woordvoerder van het ministerie van justitie. Lachend was de jongen vanuit de kerkzaal naar buiten gekomen. Eer der op de avond was via de porto- Omstreeks middernacht (in de nacht van maandag op dinsdag) is koffie in het kerkzaaltje gebracht en twee uur later nog eens. Het overleg tussen de vier gedetineerden over wat hen nu te doen staat, was om half drie nog steeds aan de gang, zo was de indruk van de voorlichter van justitie. De gedetineerden hebben onder ling een regeling getroffen om uit putting door slaapgebrek te voorko men. Ze gingen bij toerbeurt een paar uur onder zeil. Enkele sociaal werksters hebben maandagavond een rol gespeeld bij het contact tussen de twee Palestij- nen. Na het eerste, nogal geëmotio neerde, gesprek tussen de twee was Tamimah nogal opgewonden. De so ciaal werksters spraken met hem en het lukte hen de Palestijn weer te kalmeren. „Kort daarna nam Tami mah opnieuw het initiatief voor een gesprek met Nuri, dat toen veel minder opgewonden was. Durend Zierikzees onderwerp 5? ZIERIKZEE, 28-10. In de Vierschaar van het stadhuis werd maandagavond een bespreking gehouden tussen het college van b. en w., aangevuld met deskundigen, o.w. de stedebouwkundige ir. V. R. A. van Hezik en de direkteur gemeentewerken de heer J. Louwerse én degenen die bezwaarschriften hadden ingestuurd te gen het Bestemmingsplan „Havenkwartier". Mede aanwezig was de vrijwel voltallige raad en talrijke be langstellenden. De leiding was in handen van burge meester Th. H. de Meester. In zijn inleidng hoopte de eerste burger om beter begrip voor de situatie van het betreffende stadsdeel en de plannen die hiervoor bestaan. Lettend op de grote belangstelling vond hij de bijeenkomst een beetje het karakter van een Wereldstedebouwdag hebben. Hij noemde het opstellen van bestem mingsplannen „geen wskunde, maar een filosofie, waarbij voorop staat dat er niet één waarheid is; nooit kan honderd procent van de mensen het met een plan eens zijn". DEN HAAG, 28-10. Minister Van Agt wil zo spoedig mogelijk een rechter lijke uitspraak over de vraag of in de Heemsteedse Bloemenhovekliniek verrichte abortussen van zwangerschappen ouder dan twaalf weken een strafbaar feit opleveren. Dit heeft de minister meegedeeld in een brief aan de Tweede Kamer. Het ligt overigens niet in de be- doeling het vervolgingsbeleid te ver scherpen ten aanzien van abortus poliklinieken, waar zwangerschap pen van niet langer dan twaalf we ken worden onderbroken, zo heeft de minister meegedeeld. Hèt ver richten van abortus-provocatus bij zwangerschappen van drie maanden of langer zal, wanneer dit plaats vindt in algemene ziekenhuizen, op geen andere wijze worden benaderd dan tot dusver het geval is, zo schrijft minister Van Agt. „De mi nister van volksgezondheid en mi lieuhygiëne beziet of deze zieken huizen toereikende voorzieningen bieden voor het afbreken van ge vorderde zwangerschappen in ge vallen waarin de nood van de vrouw daartoe leidt. Zij treedt daartoe in overleg met de koninklijke Neder landse Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst en, via de maat schappij, met andere daarvoor in aanmerking komende instituties', al dus een toelichting van de heer Van Agt. Uitgangspunt van het plan „Ha venkwartier" blijft verbetering van het woonklimaat, met behoud of ver sterking van de eigen karakteristiek; daartoe dient een oplossing in de zelfde, eigen maat met kleine smalle percelen en aparte geveltjes, zij het dat er soms twee huizen achter zul len zijn te vinden, In het algemeen wordt de woonsituatie afgestemd op kleine gezinnen of in het algemeen op op mensen, die een kleine woning wensen. Parkeerruimte Parkeerruimte komt er ook, maar niet voor het algemeen parkeren; alleen voor de bewoners. Er komt groen, maar natuurlijk niet in de nauwe straatjes, want daarin was voorheen ook geen groen. Ruimte zal er zijn voor speelplaatsjes en groen voorziening, een trend die men al vindt b.v. in de Nieuwe Boogerd- straat, waar de gemeente een moge lijkheid vond voor het scheppen van een speelgelegenheid voor de jeugd. Binnentuin Een deel van de parkeerterreinen zal ten koste gaan van de tuinen, maar er wordt gelet op de bezwaren bij onteigening. De gemeente wil één parkeerterrein laten vervallen en een openning scheppen met een daarachter verlaagde muur, zodat een binnentuin ontstaat, eventueel te vullen met oude planten (naar het voorbeeld van Veere). Verkeersperikeleu Artsenverbond vindt min. Van Agt moedig UTRECHT, 28-10. „Het initiatief van minister Van Agt van justitie inzake de kliniek Bloemenhove lijkt een daad van persoonlijke moed". Dit heeft maandagavond het Neder landse Artsenverbond in een verkla ring meegedeeld. Dit verbond, enke le jaren geleden opgericht door artsen die het niet eens zijn met de richtlijnen over abortus van de Ko ninklijke Nederlandse maatschappij tot bevordering der geneeskunst, telt 1000 leden. Er zijn in ons land rond 16.000 artsen. Laone32, Renesse. Tel. (01116) 1637 REDAKTIE, ADVERTENTIES EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes; zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur; M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1. ABONNEMENTEN EN ADMINISTRATIE; Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 17,00; per jaar 65,00. Losse nummers 40 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag - Advertentieprijs 26 cent per losse mm; „Succesjes" (max. 4 regels) 3,00. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. In dit nummer: Gegijzeld jongetje vrijgelaten Het jaarlijkse wildseizoen is losgebroken. Kom nu naar Avenue. U hebter9wild- menu'svoor't kiezen. Eend, fazant, patrijs, haas en ree, voor elck wat wilds. P.S.Voorniet- wildliefhebbers is er ook genoeg om wild op te zijn. ZIERIKZEESCHE Dinsdag 29 oktober 1974 131ste jaargang Nr. 21581 NIEUWSBODE WAARIN OPGENOMEN (1797 -1889) DEN HAAG, 28-10. Maandagavond om zeven minuten vóór half tien is de elfjarige Godfried Clerqs door de gijzelende gevangenen in liet Huis van Bewaring in Scheveningen, vrijgelaten, aldus een woordvoerder van liet ministerie van justitie. De vader en moeder van liet jongetje bevinden zich nog in de kerkzaal van de Scheveningse strafgevangenis. foon te horen dat het jongetje de drie gevangenen vroeg hem vrij te laten, omdat hij naar school moest. De woordvoerder van justitie sprak omstreeks tien uur van een „ontspannender" toestand in de kerkzaal. De vier gedetineerden hadden volgens hem onderling be raadslaagd. Koffie ALKMAAR, 28-10. De minister van binnenlandse zaken heeft tijdens een kringvergadering van de ARP in Alkmaar aangekondigd dat de be antwoording van de schriftelijke vragen van het kamerlid Aantjes over de benoeming van André van der Louw tot burgemeester van Rotterdam, zeer uitvoerig zal zijn. De Gaay Fortman verklaarde in Alkmaar dat hij aan de benoeming van Vander Louw meer aandacht had geschonken dan gebruikelijk is bij benoemingen. De bewindsman acht Van der Louw de juiste man om de geschonden verhouding in de Rotterdamse gemeenteraad recht te zetten. „Ik ga dan ook met een ge rust hart met de benoeming naar de koningin", verklaarde De Gaay Fortman. RABAT, 28-10. Op de Arabische topconferentie in Rabat is maan dagavond eenstemmig de resolutie aangenomen die het Jordaans-Pales- tijnse conflict uit de weg ruimt. De resolutie telt vijf punten en bevestigt het recht van het Pales tijnse volk een staat te vestigen on der leiding van de Palestijnse be vrijdingsorganisatie P.L.O., als enige vertegenwoordigster van het Pales tijnse volk, In de resolutie worden Jordanië, Syrië, Egypte en de P.L.O. opgeroe pen een formule te vinden voor het kanaliseren van hun betrekkingen ter toepassing va nde genomen be sluiten. De autoriteiten aan de tafel en een deel van het kritisch publiek in de Vierschaar. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De verkeersdeskundige de heer ir. G. R. de Regt zette de problemen van het verkeer uiteen m.b.t. het Havenkwartier in zijn eigen en ook in breder conceptie van het stads plan. Beginsel hierbij zal zijn het toeristisch verkeer te scheiden van het economisch werkverkeer. Het toeristisch verkeer moet ver wezen naar de buitenkant van de gemeente, en dienstig daarbij is dat „het in een fuik loopt" (Zuidhaven poort) met een uitwijkmogelijkheid naar de Zuidhoek. Een tweede mogelijkheid wordt oen parkeerterrein aan de Westbrug. Z.g.n. kortparkeerdes mogen niet al te ver verwijderd zijn van plaatsen, waar zij de auto kwijt kunnen. Der halve is niet te ontkomen aan par- keoroplossingen ook in de binnen- (Vervolg pag. 2) Springtij: 2 nov. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 29-10. Woensdag komt in het algemene weerbeeld in onze om geving maar weinig verandering. Tussen een hogedrukgebied op de oceaan ten westen van Ierland en een uitgebreid lagedrukgebied boven midden-Europa, handhaaft zich een krachtige noordelijke stroming, waar mee zeer onstabiele lucht over ons land wordt gevoerd. Ook woensdag moet daarom op regen- en hagel buien worden gerekend, afgewisseld door opklaringen. Ook elders in west-Europa is het. vrij koud en buiig weer, maar met uitzondering van berggebieden vriest het er nog nergens. Bij ons liepen de minimumtemperaturen uiteen van 2 i» 3 graden in het binnenland tot 7 graden aan dc kust. WOLF AARTSDIJK. Minister Van der Stee van Landbouw, bracht een bezoek aan de door wateroverlast getroffen bedrijven in Zeeland. Ge laarsd liep de bewindsman door de droevig natte velden. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's In elk oordeel zit een oordeel over de oordelende Ernst Hohenemser Verwachting tot woensdagavond: Aanhoudend koud Opklaringen, maar ook enkele regen- of hagelbuien; matige, aan de kust tot krachtig afnemende noordelijke wind; minimumtemperaturen van 6 graden aan zee tot 2 graden in het binnenland, maximumtemperaturen circa 8 graden. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temperaturen: omstreeks 3 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 okt. Zon op 7.30, onder 17.16 Maan op 16.40, onder 6.54 31 okt. Zon op 7.32, onder 17.14 Maan op 17.10, onder 8.06 Volle maan: 31 okt. (2.19) HOOG- EN LAAGWATER ZIERIKZEE: Hoogwater Laagwater 30 okt. 2.40 14.48 8.14 20.34 31 okt. 3.16 15.25 8.43 21.06 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 1