Trieste balans van mislukte oogst in zuidwest-Nederland De vijf pet. voor de landbouw Eis van vier jaar tegen twee Belgische aanranders ERIC DE NOORMAN Afgenomen areaal appels en peren Veel Australische tarwe voor Sowjet-Unie „Tuin en park" NaJaar8look „Eowan.. Lange vlucht Stekelvarkenplaag in Engeland Beloning voor „frisdrinkers" GOES, 24-10. De vertraging in de oogst werkzaamheden in Zuidwest» Nederland, veroorzaakt door de aan houdende regen, betekent nu al een schade post van naar schatting ruim 200 miljoen gulden. Van de Zeeuwse suikerbieten zit nog 75 procent in de grond van de aardappelen in sommige delen van de provincie zoals westelijk Zeeuws- Vinanderen, ook 95 procent, elders 65 tot 75 procent. Tachtig procent van het hele Zeeuwse uienareaal zit nog in de grond of ligt in het water te rotten. De bruine-'bbnen-oogst, die half september al binnen had moe ten zijn staat nog voor 90 procent buiten te rotten. De gladiolen zitten nog voor 95 procent vast. Slechts met hulp van duizenden vrijwilligers zou men. als er een pe riode van droogte zou komen, nog een deel van de oogst kunnen red den. De drie samenwerkende land bouworganisaties in het zuidwesten hebben al contact gehad met zuster organisaties in Midden- en Noord- Nederland om van daar hulp te krij- DEN HAAG, 24-10. Het landelyk aktiecomitê van boeren en tuinders onder leiding van de heer K. Olie man heeft een gesprek gehad met de vaste commissie voor landbouw uit de Tweede Kamer. Het meldde dat de aktiecomit'e in hel land, waarvan het de overkoepeling vormt de tussentijdse Brusselse prijsverho gingen van vijf procent slechts als een geringe verlichting beschouwen. Ze hadden daarom van de Neder landse minister van landbouw meer verwacht maar hadden in diens be groting niet de aanzet gevonden tot een beleid dat boer en tuinder loon naar werken kan garanderen. De vijf procent prijsverhoging, zo liet men aan de kamerleden weten, willen de aktiecomité's niet be schouwd zien als een voorschot voor het komende jaar. Het is volgens hen een tussentijdse prijsaanpassing die slechts een magere aanzet vormt tot compensatie van de kostenstijgingen van de afgelopen jaren SYDNEY, 24-10. De Australische Tarweraad heeft de Sowjet-Unie een miljoen ton tarwe ter waarde van 150 miljoen Australische dollar ver kocht. De verkopen worden gedaan tegen kontante betaling en betref fen alle Australische tarwesoorten, zo zei voorzitter J. P. Cass van de tarweraad. Levering zal geschieden tussen november 1974 en augustus 1975. De jongste verkopen betekenen een voortzetting van de omvangrijke transakties van Australië met de Sowjet-Unie van de afgelopen jaren. In 1972 kocht de Sowjet-Unie een miljoen ton tarwe van Australië en in het afgelopen jaar 600.000 ton. gen van landbouwmachines en in het oogstwerk bekwame mensen. Doordat de boeren in Zuidwest- Nederland niet op hun land aan het werk kunnen zijn daar ook met de landbouw verwante bedrijven, zoals .loonbedrijven en verwerkende in dustrieën, stil komen te liggen. Kamerleden vragen oogsthulp DEN HAAG, 24-10. De KVP-ka- merleden De Bekker en Hutsche- maekers hebben landbouw-minister Van der Stee gevraagd onverwijld nog andere hulp dan het toegezegde oogstverlof voor militairen te verle nen bij het binnenhalen van de oogst In schriftelijke vragen wijzen zij er op, dat de uitzonderlijk slechte weersomstandigheden vooral in het zuiden van het land tot grote moei lijkheden leiden. KERKDIENSTEN VOOR UTRECHT, 24-10. In drie hallen van de Jaarbeurs in Utrecht wordt tot en met zaterdag de vakbeurs „Tuin en park" gehouden. Dinsdag, woensdag en donderdag was de beurs geopend voor de vakmensen. Vrijdag en zaterdag kan ook het pu bliek er terecht. Met 12.300 m2 ten toonstellingsruimte is deze beurs bij na vier maal groter dan de eerste beurs in 1964. Op het laatste moment moest zelfs nog een deel van de Merwedehal erbij worden getrokken om de laatkomers onder de exposan ten een plaatsje te geven. 9? Flitsen uit het buitenland VANDENBERG. Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart, NASA, zal op 29 oktober een kunst maan lanceren die geheel ten dien ste staat van radio-amateurs over de gehele wereld. De NASA noemt de satelliet de meest geperfektioneerde uit de serie kunstmaneft voor deze groep. NICE. De gyzelingsaf faire op het vliegveld van de Zuidfranse stad Nice is tot een goede afloop ge komen. Na 13 uur gaf de dader, de 31-jarige Daniël Ray-Caruso, zich over aan de. politie de gegyzelde stewardess, Danielle Pariat, is ge zond en wei in veiligheid. HONG KONG. De Chinese vice- minister van buitenlandse handel. Chai Sjoe Fan, heeft een banket aangeboden ter ere van een Neder landse delegatie onder leiding van direktetir-generaal dr. W. van Oor schot van het ministerie van ekono- mische' zaken, zo heeft het persbu reau Nieuw China meegedeeld. GENEVE. Sedert de dood van Mi guel Enriquez, leider van de uiterst linkse MIR-beweging, veertien da gen geleden, zijn in Chili meer dan 600 personen gearresteerd, zo meldt het Inter juristencomité woensdag in een communique in Genève. BRUSSEL. Premier Pierre Tru- deau van Canada heeft donderdag in Brussel verklaard dat het nog te vroeg is om van contractuele betrek kingen tussen de EEG en Canada te spreken. Rechtbank Middelburg MIDDELBURG. 24-10. De offi cier van justitie bij de rechtbank in Middelburg heeft donderdag vier jaar gevangenis geëist tegen twee jongemannen van 21 en 23 jaar uit het Belgische Stekene. Zy hebben toegegeven dat zij in september van het vorig jaar tot twee keer toe twee meisjes in Zeeuws-Vlaanderen heb ben mishandeld en aangerand. In beide gevallen waren de meis jes 's nachts op hun brommer op weg naar huis. Een van de meisjes is tij dens de worsteling bewusteloos ge raakt en werd met haar hool'd onder water geduwd. De twee Belgen meenden dat men zich in een land als Nedrland waar de sexuele vrij heid zo groot is iets dergelijks wel kan doen. De aanrandingszaak heeft in zo wel België als Zeeuws-Vlaanderen opschudding veroorzaakt mede door het optreden van een prive-detective die allerlei mensen er toe heeft aan gezet voor de rechtbank verklaringen af te leggen ten voordele van de verdachten: Uitspraak: 7 november. De najaarslook van 1974, gecreëerd door Douglas Young, de „director of beauty" van een wereld-beautycon cern. Nu de mode weer de geweldige warme nazomerkleuren krijgt - li weet wel, die briljante bruine en rode tinten, de zachte goudgele kleur en het olijfgroen - heeft Douglas Young een make-up gecreëerd met. nishing touch de lipstick, zodat u een perfect geheel heeft met de nieuwe herfstmode. als het ware, het spiegelbeeld van dit jaargetijde. De volle atmosfeer van de herfstdagen is in deze make-up samengebundeld. Het gezicht is de warme honing- kleurige ondergrond voor subtiele goudbruine of grijsgroene ogen -en lippen, gekleurd met de gloedvolle lipstick: Transparant Burgundy. Als make-up basis wordt gekozen een fluid make-up in de kleur cafe- beige, mooi gematteerd door de transparante poeder „Honey". Om de ogen een romantische on dersteuning te geven wordt de oog schaduw op een nieuwe manier ge bruikt.' In de binnenste ooghoek wordt een lichte tint gebruikt, waar na een donkere tint wordt aange bracht naar de buitenste ooghoek. Deze donkere tint wordt licht op waarts uitgewerkt. „Nu maar braaf naar huis" BREDA, 24-10. „En nu maar braaf naar huis", zei donderdag nacht een Bredase hondengeleider tegen een grote bouvier. De hond liep keurig naar de woning van zijn baas en speelde die zo in handen van de politie. De baas, P. van H., was eerder 's nachts gesignaleerd bij de Ettensebaan met een gestolen rol dakbedekking. De politie wilde hem aanhouden, maar Van H. vluchtte en verdween via een begraafplaats, met achterlating vanzijn hond en de gestolen waar. De politiepatroui lle had zelf een hond bij zich maar kon die niet inzetten, omdat het ge volg daarvan een gevecht tussen twee honden geweest zou zijn en niet de opsporing van de gevluchte man. Nadat de bouvier van de dader was meegenomen naar het politie bureau en daar op zijn gemak was gesteld, kwam een slimme honden geleider op het idee de hond terug te brengen naar de plaats waar hij was gevonden en hem daar te som meren naar huis te gaan. Het dier gehoorzaamde perfekt. Het dagrap port van de Bredase politie ver meldt: „Hulp van hond in dank aan vaard". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MAASTRICHT. De rechtbankt in Maastricht heeft de Verenigde Lim burgse Bakkerijen donderdagmorgen in staat van faillissement gesteld. Dat gebeurde nadat de president van de rechtbank op het verzoek van de Verenigde Limburgse Bakkerijen tot de definitieve surseance van beta ling afwijzend had beschikt. Breng rouge aan onder het juk been, zodat de opwaartse look van de ogen wordt benadrukt. Als fi- HAARLEMMERMEER. Bij een kettingbbtsing ter hoogte van het Klaverblad bij Badhoevedorp is de vierjarige kleuter Fokke Baarsse uit Urk om het leven gekomen. Bij de botsing waren vijf auto's betrokken. Een' ander kind en een vrouw wer den licht gewond. UTRECHT. De V.V.D.M., Vereni ging van Dienstplichtige Militairen, vindt dat militairen die voor een krijgstuchtelijke straf in aanmerking komen straks zelf de keuze moeten hebben tussen een arrest en een geldboete. De geldboete doet per 1 november zijn intrede in het militai re tuchtrecht. DEN HAAG. Over de gehele linie is de deelneming aan het volledig dagonderwijs na de leerplichtige leeftijd toegenomen, zo blijkt uil door het CBS gepubliceerde gege vens, DEN HAAG. De vier vakbonden die partij zijn bij de CAO voor werknemers van de in ons land ge vestigde Philips-bedrijven hebben hun kaderleden concept-voorstellen voor vernieuwing van de overeen komst voorgelegd die per 1 januari a.s. zou moeten ingaan. ROTTERDAM. Burgemeester Tho massen van Rotterdam heeft don derdagmiddag het Verenigd Over slagbedrijf Maasvlakte officieel ge opend. Hel was een van Thomassen's laatste officiële daden als burge meester van Rotterdam. Het bedrijf op de Maasvlakte is overigens al bij na een jaar in gebruik. In die pe riode is er ongeveer acht miljoen ton erts gelost. HAARLEM. De hoofdofficier van justitie in Haarlem- mr. J. L. An- drae, heeft donderdagmiddag op nieuw een gesprek gehad met de lei ding van de Bloemenhovekliniek in Haamstede, waar vrouwen die tus sen de acht en twaalf weken zwan ger zijn, worden geaborteerd. DEN HAAG. Oud-minister-presi- dent mr. B. W. Biesheuvel zal niet in de Tweede Kamer terugkeren. In dien er in de AR-fraktie om welke reden dan ook een vakature zou ont staan zou ik een benoeming tot lid van de Tweede Kamer niet aanvaar den, aldus de vroegere premier in een verklaring, opgenomen in hel AR-weekblad „Nederlandse Ge dachten". DEN HAAG. De stuurgroep van de gezamenlijke dienstcommisies bij de centrale directie der PTT (perso neelsvertegenwoordiging) wil akties ondernemen als de regering overgaat lot onvrijwillige overplaatsing van hel personeel van de centrale direk- lie. DEN HAAG. De Nederlandse rege ring stemt in beginsel in met een topconferentie die de Franse presi dent Giscard d'Estaihg eind novem ber begin december in Parys wil bij eenroepen. Dit heeft een woordvoer der van het ministerie van buiten landse zaken in Den Haag in ant woord op vragen meegedeeld. De scheepsbouwer 16. Het is duidelijk dat de Saksische piraat het tegen de twee zeilschepen niet op durft nemen, want terwijl de roeiers uit alle macht aan de riemen trekken, schiet dc boot haastig een smalle inham in de kust binnen. Hopende dat. de twee schepen daar op zee hem gezien hebben, geeft Eric zijn inmiddels geopende ogen goed de kost; het kan goed van pas komen. Verder en verder glijdt de schuit door het kalme binnenwater. De Saksers schijnen de omgeving goed te kennen, want zonder aar zolen wordt de boot door een wirwar van rietkragen heen een stil water binnengeloodst, waar het tussen het riet tot stilstand komt. Op een kort bevel van de aanvoerder springen de krijgers over boord en waden naar de dras sige oever, waarna zij in looppas in do rich ting van de kust verdwijnen. Zouden de zeilschepen hun achtervolging in zetten, dan kunnen de Saksers hen een war mer ontvangst bereiden. Slechts een klein aantal krijgers is achtergebleven, meer nog om de boot tc bewaken dan de gevangenen, want do gedachten dat deze zouden kunnen ontvluchten in dit onherbergzame gebied, schijnt niet in hen op te komen. Geen van hen besteedt enige aandacht aan Eric en de twee knapen. De Saksers staan met hun rug naar Eric toe en spreken zacht onder elkaar. De Noorman begrijpt dat een kans als deze niet spoedig terug zal komen. Geluidloos staat hij op van zijn bank en geeft Erwin en Axe, die hem nauwlettend gadeslaan, wenken. Dan stort Erie zich op de dichtstbijzijnde piraat en terwijl de jongens /ijn voorbeeld volgen, springt hij met de wan hopige Sakser in zijn armen over boord. Ned. Herv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 11.DO en 7.00 uur ds. Van dor Schee, 9.30 uur ds. Assendorp. Herv. verenigingsge bouw: 7.00 uur ds. Assendorp (Avond 3). Kerkwcrve: 11.00 uur ds. Van den Borg. Serocskerke: 10.00 uur es. Jan sen Schoonhoven, 11.30 uur zondags school. Burgh: 10.00 uur da. Van Leeuwen. Haamstede: 10.00 uur ds. v. d. Kooij, (afscheid gez. d. in de Ceref. kerk), 7.00 uur ds. Wassenaar (gez. d. in de Winterkerk). ftenesse; l'.ÖO uur ds. De Wit (H.A.), 7.00 uur zangsamenkomst. Noordwelle: 9.30 uur ds. De Wit, (Heilig Avondmaal). Scharend ij ke: 9.30 uur ds. Van den Berg. Brouwershaven: 11.000 uur ds. Kuin; 12.15 uur zondagsschool. Zon- ncmaire: 9.30 uur ds. Kuin; 11.00 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Geers. Dreisehor: 9.30 uur ds. Geers, 11.00 uur zondagsschool. Ou- werkerk: 10.00 uur ds. Koppert. Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. Van den Heuvel. Oosterland: 10.00 uur ds. v. d. Meer, 6.00 uur ds. J. K. Vlasblom. Hoornaar, 10.00 uur jeugdkapel in Verenigingsgëb'. Sirjansiand: 10.00 en 6.30 uur ds. W. L. Tukker. Brui- nissc: 10.00 uur ds. J. de Waard, luchtm. pred. Amersfoort, 5.00 uur ds. Van den Heuvel. Lutherse Kerk Zierikzee: 10.00 uur mevr. M. W. Kashoek-Pelers, Goes. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.30 uur ds. Spoel- stra. Haamstede: 10.00 uur ds. v. d. Kooij, afscheidsdienst; 7.00 gez. d. in Herv. kerk, ds. Wassenaar. Scharen- dyke: 9.30 en 2.30 uur ds. Van Til. Middelburg. Brouwershaven: 10.00 uur de heer Smouter, 3.00 uur Zonnemaire: 10.00 en 3.00 uur ds. De Bres. Nieuwerkerk/Oosterland: 10.00 en 5.00 uur ds. R. J. Blaauw. Krab- bedijke, Bruinisse; 10.00 en 5.00 uur ds. Brinkman, Hermeien. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur leesdienst, 6.30 uur ds. Urban. Chr. Geref Kerken Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur ds. Op den Velde. Kerkwerve: 10.0 uur ds. BERN, 24-10. Een Hongaars echt paar is na een vlucht van meer dan 2.000 kilometer te voet in Zwitser land aangekomen waar het in Bern politiek asiel heeft gevraagd, zo is donderdag in de Zwitserse hoofdstad vernomen. De 54-jarige mijnwerker Kaloem Koyatt en zijn 62-jarige echtgenote Marguerite hebben tegenover de politie verklaard dat zij hun vader land 2 mei hebben verlaten om te voet de Oostenrijkse, de Westduitse en tenslotte de Zwitserse grens heb ben overschreden. Zij hebben hun tocht gemaakt langs binnnewegen en spoorbanen. Het echtpaar is geïdentificeerd ceerd door ex vroegere kollega van Koyatt die in Zwitserland, woont, al dus de Zwitserse pers. LONDEN, 24-10. Deskundigen van de Britse regering breken zich het hoofd over de vraag hoe ze een ein de kunnen maken aan een stekel varkenplaag in Devon in het zuid westen van Engeland, waar de oor spronkelijk uit het Himalajagebied afkomstige dieren al voor duizenden ponden sterling schade aan bomen en gewassen hebben toegebracht. De stekelvarkens in Devon zijn af stammelingen van een paar dat in 1969 ontsnapte uit een partikuliere 'dierentuin in de buurt van Oke- hampton. Deskundigen van het mi nisterie van landbouw in Londen voorspellen een bevolkingsexplosie als de stekelvarkens niet gevangen worden. Alsof hun zorgen nog niet groot genoeg zijn - uiteen natuurreservaat in Staffordshii'e zijn twee Afrikaan se stekelvarkens - veel groter en ve le malen vernielzuchtiger dan de Hi- malajasoort - ontsnapt. Ze hebben al vreselijk huisgehouden in een aan plant van Japanse lariksen. DEN BOSCH, 24-10. In Den Bosch menen de horecamensen er iets op gevonden te hebben. Wie na - no vember in de Bossche café's voor zichtig aandoet bij het drinken, voorkomt niet alleen problemen met politie en justitie, maar maakt bovendien kans op een gratis drie daags uitstapje naar Parijs of Lon den. De Bossche horecabedrijven hdbben nl. een actie uitgedacht, waarbij mensen die zelf nuchter blijven om later anderen veilig thuis te brengen een beloning kunnen krijgen. Zij die zich de geneugten van de alkohol willen ontzeggn kun nen een „groene kaart" aanvragen. Elke week wordt onder de houders van zo'n kaart een driedaagse reis naar Parijs of Londen verloot. Bit ijs, 6.00 uur ds. Westerink, Nun- speet Haamstede: 10.00 uur ds. Wc-s- terlnk, Nunspeet, 3.00 uur ds. Buijs Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10-00 en 2.30 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 10.00 en 3.00 uur leesdienst. Oosterland: 10.00,2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 6.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 3.30 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 uur en 5.00 uur leesdienst Oud-Gereformeerde Kerken Oosterland: 9.30, 2.00 en 6.00 uur leesdienst. Bruinisse: 10.00 en 5.00 uur leesdienst. Remonstrants- Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur ds. T. Elders- Mayer. Leger des Heils Zierikzee: Diensten om 10.00 en 5.00 uur, zondagsschool van 11.45-12.30 uur. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag; 19.00 uur, zon dag I0J5 uur. Haamstede: zondag 10.00 uur. Jehova's Getuigen Zierikzee: Zondag: 5.00 uur n.n openbare lezing; 6.00 uur n.m theokratische school 7.30-8.30 uur; Wachttorenbespreking. Donderdag dlenstvergadering 8.30-9.30 uur KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Rijssen: A. W. van der Plas, Ooltgensplaat, die bedankte voor Papendrecht; te Opheusden: J. Hoek, kand., Katwijk aan Zee; te Monster (toez.): W. Chr. Hovius, Ede. Aangenomen het beroep als pre dikant voor buitengewone werk zaamheden (legerpredikar.t): S. van der Zee, Amerongen. Bedankt voor Zevenhuizen (Z.H.): G. F. Overgaauw, Vriezenveen. Beroepbaarstelling per 4 novem ber: D. van Meulen, kand., M. H. Trompstraat 38 bis te Utrecht. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Rijnsburg: J. C. Post, Den Helder; te Steen wijk: J. Bom- hof, Harderwijk. FINANCIËN EN ECONOMIE Recessie of geen recessie in Amerika? WASHINGTON, 24-10. President Ford beschouwt de malaise van dit ogenblik in de Verenigde Staten niet als een recessie, dit in tegenstelling tot enige ekonomen. Volgens de woordvoerder van het Witte Huis, Ronald Nessen, blijft de inflatie een zeer ernstig probleem getuige het feit dat bekend is geworden dat de index van de konsumentenprijzen in september met 1,2 procent is geste gen. Hij voegde eraan toe dat er te kenen voor zijn dat de inflatie in de industriële sektor afneemt. Het is volgens Nessen duidelijk, dat de bestrijding van de inflatie een lange en moeilijke strijd is. Het nu bekend geworden cijfer voor de stij ging van de index van de konsumen tenprijzen wijst erop dat het kon- gres vaart moet zetten achter de be handeling van het ekonomische pro gramma van de president, dat de bedoeling heeft de inflatie aan ban den te leggen. MARKTBERICHTEN De Eierveilingen BARNEVELD, 24-10. Coop. Veluwse Eierveiling. Aan voer: 3.395.645 stuks. Volgens de vei- linglijst 1.976.580 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 50 gram 12,04-12.09; 55 gram 12,19-12,51; 60 gram 12,87-12,87. 65 gram 13.66-14,18. Eierveiling. Aanvoer: 1.146.900 stuks. Stemming: redelijk. Prijzen (in guldens per 100 stuks): eieren van 55-56 gram 12,03; 56-57 gram 12.31; 61-62 gram 13,10; 66-67 gram 13,70. Eiermarkt. Aanvoer: ca. 2.750.000 stuks. Handel: redelijk. Eieren van 46-48 gram 11,65-11,90 per 100 stuks, kg-prijs 2.53-2,48; 50-54 gram 12.20- 12,40 per 100 stuks, kg-prijs 2,44- 2,30; 57-61 gram 12.65-13.15 per 100 stuks, kg-prijs 2,22-2,16; 64-67 gram 14.00-14,15 per 100 stuks, kg-prijs 2,19-2.20; witte eieren van 57-67 gram 10-50 cent per 100 stuks lager. LANDBOUW EN VEETEELT De pluimveeteelt ZEIST. 24-10. „Als alles wat men in Duitsland uitbroedt hier in Ne derland maar wordt geslikt, heeft de Nederlandse pluimveehouderij haar langste tijd gehad". Met deze uit spraak vertolkte de heer D. van Ree op de vergadering van hel Produkt- schap voor pluimvee en eieren in Zeist te ontstemming van het schap over een nieuwe Duitse verordening. Deze betreft de invoer en doorvoer van gevogelte en broedeieren. LAND- EN TUINBOUW DEN IIAAG, 24-10. Dc totale op pervlakten appels en peren zijn de laatste jaren afgenomen, liet areaal appels nam af met 9 pet. dal van pe ren met 12 pet. Het centraal bureau voor de sta tistiek heeft deze vermindering ge constateerd b'ij vergelijking van de cijfers over 1971 en 1974 waren er nog 21.855 ha appels en 7090 ha pe ren. Teruggelopen zijn de areaals gol den delicious, cox, james grieve en jonathan. Een toeneming gaven ie zien: goudreinetten, winst on, benoni en laxton's superb. Bij de peren namen toe. conferen ce en doyenne du cornice. Alle ande re rassen lopen terug.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 5