Ouderavond verneemt van vele aktiviteiten College geeft een toelichting op verzoeken uit de raad Moskou wil praten over uitwisseling politieke gevangenen AGENDA UNESCO- vergadering te Parijs Bloedige overval in V.S. 2 ,,'t Staepel'of" te Renesse HEINESSE, 10-10. In de gemeenschapsruimte van de openbare basisschool ,,'t Staepel'of" werd de ouder avond gehouden. Deze werd geopend door de voorzit ter van de oudereommissie, de heer M. J. Krijnse Loc ker. Hij verwelkomde alle aanwezigen, in bet bijzon der mej. A. C. Houtman, die op de genieentesekretarie de onderwijszaken behartigt. Na de openingswoorden van de voorzitter werd het jaarverslag gelezen door de sckretaresse. mevr. J. Staal-Bosma. De penningmeestercsse, mevr. T. M. Kostense-de Vos, bracht daarna het financieel verslag uit. Uit het verslag bleek dat een batig saldo aanwezig is van f 2103,85. De kascommissie bestaande uit de heer L. de Feitcr en mevr. R. de Feiter Eerlaiid verklaarde dat de financiën in orde waren bevonden. In de nieuwe kascommissie werd mevr. De Feiter-Eerland herbenoemd en als nieuw lid werd mevrouw Mol benoemd. Vervolgens kwam de bestuursver kiezing aan de orde. Aftredend en niet herkiesbaar warén de heer M. J. Krijnse Locker en mevr. B. J. Kooman-Hart. Voor hen in de plaats werden gekozen, mevr. Ge braad en de heer J. Janse. Voor de heer Krijnse Locker het woord gaf aan de heer Blom verklaarde hij dat hij als voorzitter van de oudercom missie zeer plezierig had samenge werkt met de overige leden van de commissie. De reden dat hij zich niet herkiesbaar stelde voor de funktie was, dat de tijd hem ontbrak zich volledig in te zetten voor de ouder commissie Het hoofd der school nam daarna het woord om enkele mede delingen te doen. Hij sprak het af tredende lid van de oudereommissie mevr. Kooman-Hart toe en verklaar de dat zij altijd een zeer trouw lid van de commissie is geweest, die gedurende de negen jaar dat ze er in zat altijd aanwezig was als er in of om school iets te doen was. Na mens personeel en ouders dankte hij haar voor het vele werk en als stoffelijk blijk van waardering bood hij haar een kandelaar aan, met de naam van de school er in gegraveerd. Afscheid voorzitter Vervolgens richtte hij het woord tot de scheidende voorzitter, de heer Krijnse Locker. Hij verklaarde dat deze gedurende drie jaar in de ou dercommissie had gezeten, maar dat Van der Louw wil het goed gaan doen AMSTERDAM, 19-10 Bij het be kend worden van zijn benoeming als burgemeester van Rotterdam heeft André van der Louw vrijdagavond een kort commentaar gegeven op de weerstand die in de afgelopen weken over deze te verwachten benoeming in bepaalde parlementaire kringen is ontstaan Ik ben erg verheugd over de voor dracht, aldus Van der Louw, wan neer de benoeming een feit is hoop ik te kunnen aantonen dat de pu blieke discussies, die met name in de afgelopen weken zijn gevoerd, geen enkele rancune bij mij hebben nagelaten Integendeel, ik zie er een extra aansporing in om te funktio- neren als een goed beschermer van de democratische spelregels hij al lang vóór die drie jaar reeds veel voor de shool heeft gedaan. Als bewijs van erkentelijkheid en als herinnering ontving de heer Krijnse Locker een briefopener met de naam van de school erin gegraveerd. De heer Krijnse Locker merkte op dat het hem bekend was dat er plannen bestaan om gedurende het school jaar akties te voeren om geld bij el kaar te krijgen voor de aanschaf vap. enkele dingen voor de school. Hij beloofde de opbrengst van de akties met 5 procent te vermeerde ren, Verder deelde de heer Blom mee dat de vakleerkracht handwerken, mevr. Padmos nog steeds ziek is. Zijn voorstel haar namens alle ou ders een bloemetje aan te bieden werd met applaus aanvaard. Mevr. Wakkee. die haar sinds de aanvang van haar ziekte vervangen heeft, heeft per 1 dec. ontslag aangevraagd en vanaf die datum zal 't handwerk- onderwijs worden waargenomen door mevr. Blom-Schaleven. Voor de kin- derpostzegelaktie heeft de jeugd van Renesse voor een bedrag van f 1355,- aan bestellingen genoteerd. vernieuwingen dat er nog steeds een flink aantal dames werken aan hel vorige jaar opgezette clokumen- tatiecentrum. Dorpsavond In het voorjaar zal in het dorps huis weer een dorpsavond worden gehouden waar door de kinderen zal worden opgetreden. Het ligt in de bedoeling dat de jongere kinderen een musical zullen opvoeren en ook het schoolkoor zal die avond optre den. De heer Blom merkte ook op dat er in de gemeenschapsruimte verschillende aardige spelen zijn die echter voornamelijk geschikt zijn voor de kinderen van de hogere klassen. Men zou graag ook wat meer héb'ben voor de jongere kinde ren. Hij deed een beroep op de aan wezigen om eens te bedenken of ze niet ergns een geschikt spel hadden dat ze zelf toch niet meer gebruik ten. Daarna bracht hij het vorig jaar ingevoerde niveau lezen onder de aandacht. Hij nodigde de ouders die daarvoor belangstellingen hebben uit een zo'n les te komen bijwonen. Be langstellenden konden zich opgeven bij de leerkrachten. Verschillende ouders maakten van de gelegenheid gebruik. Tot slot van zijn medede lingen bedankte de heer Blom het gemeentebestuur, in het bijzonder mej. Houtman en dé heer Steur, voor de zeer plezierige samenwer king. Mej. Houtman onderschreef dat de samenwerking erg plezirig is. Zij verklaarde het prettig te vinden de Steapelófbode te ontvangen*. Ze was ook eg 'b'lij dat er-weer op vlotte wijze in de vakatnres in de ouder commissie was voorzien. En itot slot sprak ze* de hoop uit dat de samen werking ip een even plezierige Wijze mag doorgaan. De rondvraag was gauw afgedaan omdat nimand iets te vrgen of op te merken had. Na een kopje koffie konden de ouders in de klas van hun kind plaats nemen om daar te luisteren naar een uiteenzetting van de be treffende leerkracht over de gang van zaken en de manier van lesge ven in de klas. Zwemonderwijs Om onduidelijkheid over het zwemonderwijs uit de weg te rui men zette het schoolhoofd uiteen dat de klassen 4 en 5 dit jaar gaan zwemmen. Deze groep wordt echter aangevuld met de kinderen van de zesde klas die nog geen diploma heb ben. De groep is dan ook érg groot en kinderen uit de zesde klas die hun diploma behalen gaan dan ook niet langer mee. In de toekomst hoopt men zo ver te komen dat men met de leerlingen van klas 3 en 4 kan gaan zwemmen. Dit is echter alleen mogelijk als de kinderen uit de hogere klassen het zwemmen onder de knie hebben. Ook bracht de heer Blom hét schoolver zuim wegens vakantie nog eens on der de aandacht. Hij toonde volledig begrip voor het feit dat in een rekreatiegebied als Renesse veel mensen alleen bui ten het seizoen metvakantie kunnen gaan. Toch wilde hij de ouders er neg eens opwïjzen dat ze niet te lichtvaardig moeten denken over de problemen die voor kinderen kun nen ontstaan door van school te verzuimen om met vakantie te gaan. Hij deelde vervolgens mee dat er door het personeel van de school deze winter cursussen worden ge volgd in 'verband met de onderwijs SANTIAGO, 19-10. De Sowjel- Unie heeft erin toegestemd met Chili te praten over een wederzijdse uit wisseling van politieke gevangenen, zo is officieel in Santiago bekendge maakt. Kapitein Claudio Collados, onder minister van buitenlandse zaken in Chili, heeft op een persconferentie verklaard, dat een Russisch antwoord op Chili's uitdaging tot een weder- PARIJS, 19-10. In Parijs wordt van 17 oktober tot 22 november de 18de conferentie van de organisatie voor onderwijs, wetenschap en cul tuur van de V.N., de UNESCO, ge houden en deze belooft een belang rijke mijlpaal in de geschiedenis van de organisatie te worden. De agenda bevat namelijk onder de 70 ingeschreven onderwerpen kwesties als onderwijsvernieuwing met het oog op de ekonomische ontwikke ling, verbetering van de positie van de vrouw en de strijd tegen het an alfabetisme. Hembrug aangevaren AMSTERDAM, 20-10. Het Ameri kaanse booreiland Choctaw is zon dagavond tegen de noordelijke peiler van de Hembrug bij Amsterdam ge varen. Het bruggehoofd raakte daar door zo beschadigd dat treinverkeer in elk geval zondagavond onmogelijk is geworden in beide richtingen. De N.S. heeft een busverbinding inge steld tussen Amsterdam-Sloterdijk en Zaandam. De treinsporen zijn zwaar bescha digd, evenals het helikopterplatform van het booreiland. Het booreiland werd naar IJmuiden gesleept door de zeesleper Paris Thépicot met assis tentie van twee havensleepboten. Na de botsing is de sleper teruggekeerd naar de haven. Hoelang de reparatie van de Hembrug zal duren is nog niet bekend. zijdse vrijlating van gevangenen was ontvangen door bemiddeling van het Internationale Rode Kruis. Nie te oud om te leren BOCHUM, West-Duitsland, 19-10. Ofschoon Paul Carl Ludwig, arts en hoogleraar medicijnen uil Bochum, al 88 jaar is, kan hij de lust tot de studie niet weerstaan. De universiteit in Bochum deelde mee dat haar oudste studentdie al meer dan 200 wetenschappelijke verhande lingen heeft gepubliceerd, zich heeft laten inschrijven voor kolleges in hedendaagse ge schiedenis. Vrouw vermoord te Zuidwolde ZUIDWOLDE, 19-10. Een vijftien man sterk rechercheteam van de Rijkspolitie in Drenthe is zaterdag middag begonnen met een groot scheeps onderzoek naar de moord op een bejaarde inwoonster van Zuid wolde. De vrouw, de 62-jarige Hendrika Dekker-Altena, werd zaterdagmor gen levenloos aangetroffen in haar huisje aan de Hoofdstraat. Ze had zware verwondingen onder andere aan haar hoofd. De kamer was gron dig overhoop gehaald en droeg spo ren van een worsteling. De vrouw werd ontdekt door een buurvrouw, mevrouw Klein-van Goor, die was gaan kijken omdat ze het zo vreemd vond dat de gordijnen nog dicht waren bij mevrouw Dek ker. Alle lichten in het huisje bleken nog te branden. Ook de televisie stond aan. Bouwprogramma 1975 DEN HAAG, 19-10. Het kabinet heeft een deel van het wekelijks ka binetsberaad besteed met de vast stelling van het bouwprogramma Op het moment dat premier Den 1975. Uyl tijdens een onder-breking van het kabinetsberaad daar mededelingen over deed, was de afronding van dat programma nog niet voltooid. Wel kon hij zeggen dat het aantal in aan bouw te nemen woningen volgend jaar 125.000 a 130.000 zal bedragen. De werkgelegenheid over 1974 ligt wat beter dan in 1973, maar bijzon dere inspanning blijft geboden om verder inzakken van de bouwmarkt te voorkomen. Raad Zierikzee Twee doden in het verkeer AMSTERDAM, 20-10. Bfj een botsing tussen twee personenauto's op de Plesmanlaan in Amsterdam zijn zondagavond twee mensen ge dood en vier zwaar gewond. Drie slachtoffers waren bekneld geraakt in een auto die in brand was geraakt na de botsing. OVer de toe dracht van het ongeluk heeft de po litie nog geen informatie omdat zij geen getuigen heeft kunnn vinden. De indentiteit van de slachtoffers is ook nog niet bekend. Twee doden bij autobotsing EMMELOORD, 19-10. Bij een au- tobotsing onder Kreil in de Noord oostpolder is een echtpaar uit die plaats om het leven gekomen. Het echtpaar, de 53-jarige ladbouwer D. Massink en zijn 52-jarige echtgenote A. Massink-Ruesink, dat op een voorrangsweg reed kreeg op een kruispunt geen voorrang van de 29- jarige kaasmaker G. G., eveneens uit Kreil. Beide auto's kwamen in een sloot terecht. Het echtpaar zat be kneld in de auto en moest worden uitgezaagd'. G. werd levensgevaarlijk gewond overgebracht naar het zie kenhuis in Emmeloord. ZIERIKZEE, 19-10. Op dinsdag 29 oktober wordt ten stadhuize een vergadering gehouden van de gemeente raad van Zierikzee, onder voorzitterschap van burge meester Th. H. de Meester. De agenda lelt een zeven en twintig tal punten, w.o. een lange lijst van ingeko men stukken. Aan de orde komt - gelijk eerder gemeld - het Reliabilitatieplan Havenkwartier, waarop het college nog een beknopte toelichting geeft, na de uitvoerige uilenzetting over dit plan, dal de raads leden (eerder) ontvingen. Een ander punl is het beroepschrift van dc direkteur van de hoofdafde ling Bouw van dc Rijksgebouwendienst inzake gcvclvcrsiering politiebureau. Dc commissie P.W. heeft ter zake een advies uitgebracht, dat ter vergadering aan dc orde komt. Idem een beroepschrift van de lieer C. Ilage, Ravenstraat 5 inzake woningwijziging. R.QME. Dc gezagvoerder van cru Lufthnnsa-vticgtuig hint hier een aanhil zwaluwen los, die ran het koude Duitsland naar Rome zijn overgevlogen. Door het vroeg invaller van de winter, in Duitsland, dreigden de vogels, die nog niet aan de irel; naar het zuiden waren begonnen - door de kou om te komen. In dc Welstandscommissie is een vakaturc ontstaan door overlijden van dc heer M. J. J. van Bevcren, in leven architekt te Vcerc. Het college stelt voor in dc vakaturc te voorzien door benoeming van dc heer J. Wal- raad, te Briclle. Verder worden ter herbenoeming voorgedragen do he ien is. V. R. A. van Hezik en J. Louwcrse, direkteur P.W. Het college stelt voor niet te be sluiten tot instelling van een com missie voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, daar allo planolo gische maatregelen reeds worden doorgesproken in de commissie P.W. en de raad én in het vooroverleg én in dc besluitvorming wordt gekend. Hot college, stelt voor evenmin over te gaan tot instelling van een Culturele Raad c.q. een Commissie voor Culturele Aangelegenheden, daar reeds ccn aparte commissie voor de Concertzaal bestaat, plus commissies voor dc twee musea cn dc begeleiding van dc tentoonstel lingsruimten in het Gravensteen. De instelling van beide commissies werd op een vorige vergadering van de raad uft gevraagd. Het college ba seert zijn oordeel op dc uitspraken van het z.g.n. seniorenconvent. Openbaarheid commissie-vergaderingen Dit convent adviseerde ook inzake hot in dc raad uitgesproken verlan gen tot openbaarheid van vergade ringen van raadscommissies en het gebruik van hef stadhuis voor frak- ticvcrgaderingen. Het college is van mening dal de commissies niet in het openbaar behoren te vergaderen. In het convent word nog de opmerking gemaakt, dal liet juist zou zijn bij oen besliul lot invoering van open bare commissievergaderingen do be trokken commissie daarover te ho ren. Vergaderen in stadhuis Het seniorenconvent adviseerde ook inzake de fraktievergaderingen Fraktievcrgnderingen kunnen wel in het stadhuis worden gehouden, maar niet wanneer partijgenoten - nict- raadsledcn - bij die vergaderingen aanwezig zijn. Een minderheid vindt flil niol bezwaarlijk. Het college is van nmning dat vergaderingen in hel stadhuis behoren te worden beperkt lot cle leden van do gemeenteraad, waarbij ook één of twee lijstopvol- gers van dc betrokken politieke 't Lange Uus. Kunstexpositie, 912: Vz26. Donderdag: 79. Maandag en zondag gesloten. Maandag 21 oktober Zierikzee Mondragon. 2U.O0 uur, afd. Philate- lica. Nicuwerkerk Gemeentehuis, 19.3Ü uur, raadsver gadering Duiveland. Dinsdag 22 oktober Zierikzee Herv. verenigingsgebouw, 19,30 uur, afd. Chr. Plattelandsvrouwenbond. Parochie-centrum, 19.30 uur, U.V.V. Kcrkwerve Ver.gebouw, 14.30 uur, bejaarden- soos. Woensdag 23 oktober Serooskerkc Huis mevr. Meijer, Dorpsgemeen schap. Donderdag 24 oktober Goes „Prins van Oranje", 20.00 uur, Stichting „Vrouwen in de V.V.D." Scharendijke Raadhuis, 19.30 uur, gemeenteraad. Zaterdag 26 oktober Dreïschor Herv. kerk, 14.15 uur, excursie Stad en Lande. Vrijdag 1 november Zierikzee Concertzaal, 20.00 uur, Zierikzees Kamerkoor. Zaal RTM-gebouw, 19.30 uur, Ver. „Stad en Lande". Donderdag 7 november Goes „De Prins van Oranje'. Studiemid dag Afd. Plaltelandsvrouwenbond, 13.15 uur. Maandag 11 november Zierikzee Huis van Nassau, 19.30 uur, vergade ring Sportraad. groepering mede tot de vergadering worden toegelaten. Het college stelt voor het verzoek af te wijzen en ver wijst naar een vergadermogelijkheid in het gemeentelijk pand op de hoek Meelstraat/Paternosterstraat. Werktijdverkorting te Ilardenberg HARDENBERG. 19-10. Dc kunst- stoffenfabriek Wavin in Hardenberg - 1200 werknemers - voert vandaag een werktijdverkorting in van 30 procent van de capaciteit op de af deling kunststofleidingen. De directie is tot deze beslissing gekomen als gevolg van de vermin derde activiteiten in dc bouw. De vraag naar riolerings- en clcktro- buizen is daardoor sterk gedaald. Dc maatregel is tot stand gekomen na overleg met de vakbonden cn de ondernemingsraad. Oude man in woning gestikt WINSCHOTEN, 19-10. In Winscho- ten is de 91-iarige alleenwonende G. Jansen in de Goudenregcnlann dood in zijn woning - door verstikking oni het leven gekomen. In de kamer was een gal in de vloer gebrand en een verbande fauteuil, waarin de man waarschijnlijk beeft gezeten was er doorgezakt. Vermoedelijk heeft de oude man voor dat hij naar bed is gegaan nog gerookt, en is een vonk op dc vloer gevallen. NEW BRITAIN, 19-10. Bij een roofoverval op een bakkerswinkel in de Amerikaanse stad New Bri tain (Connecticut) zijn zaterdag zes mensen doodgeschoten - vier man nen en twee vrouwen. Dc SCllolen zijn waarschijnlijk gelost met een Jachtgeweer. Dc politie zoekt vier verdachten, die er in een auto van door zouden zijn gegaan. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na hall zei Redaktie: M. J. Bij de Vaate (01110) 2938 J. P. Jongschaap (01110) 2416 Advertenties: (01110) 2118 of 4188 Bezorging: (01110) 4188 Man na café-ruzie neergestoken BOTTERDAM. 19-10. De 21-iarige Rotterdammer Lambertus van Hape ren is in de nacht van vrijdag op zaterdag in zijn woonplaats neerge stoken. In een café aan de Oleander straat had hij door nog onbekende oorzaak ruzie gekregen met de 33- jarige elektromonteur G. C. Deze wachtte Van Haperen op voor de deur van het café en viel hem aan met een mes in de hand. Van Hape ren moest met steekwonden opgeno- men worden in een ziekenhuis. Na een spoedoperatie maakt hij het re delijk goed. Zijn belager is gearres teerd. Man steekt woning- in brand KROMMENIE, 20-10. De 33-ja- rige J. S. uil Krommenie heeft zon dag bekend een woning aan de Sc- rooskerkestraat in die plaats met pertolcum in brand te hebben ge stoken. Do inboedel van het huis ging totaal verloren. Schade: f 20.000. Uil het verhoor van S. is gebleken, dat hij op slechte voet stond met de bewoonster van bet huis, waar hij zelf ook woonde. Hij moest de wo ning echter verlaten. Inspraak via ganzebord TILBURG. 9-10. In Til- burg wordt het komende jaar ren inspraakprocedure ge houden rond dc voorbereiding van het strukUiurplan roor dc oude stad binnen de ring banen. Dcc procedure, die in november van start gaat, wordt begeleid door dc stich ting Werkgroep 2000, die hier toe een oitdracht heeft ont vangen van het gemeentebe stuur. In de komende week zal een mobiele tentoonstelling in de verschillende woonwijken van Tilburg worden ingericht, waar bewoners informatie kunnen verkrijgen over de in spraak. Dc deelnemers aan de inspraak ontvangen aan het begin ccn inspraak-ganzebord. met behulp waarvan zijn al spelend inzicht kunnen krijgen in dc juridische cn ambtelijke procedure rond de voorberei ding van het struktunrplan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1974 | | pagina 2